לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2008, 15:05
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
כרגע יש שלום עם סוריה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תגובת בת היענה = "כרגע יש שלום עם סוריה ""

כרגע יש שלום דה-פקטו עם סוריה. הגולן שקט ושליו, ואפשר לנסוע ולטייל בו ללא הפרעה, כמעט עד לקו הגבול - מה שאי אפשר לעשות לאורך חלקים גדולים של גבול ה"שלום" עם מצרים.
סוריה מחרחרת ריב ומדון - אם כך, מה תגיד על מצרים?
נכון, סוריה נלחמת בנו ע"י מתווך (החיזבאללה) - אבל כך עושה גם מצרים (באמצעות חמאס).
סוריה לפחות שומרת על הגבול שלה עם ישראל שקט ושליו, מה שלא ניתן לומר על מצרים - מצד שני, אם הגבול היה עובר 60 ק"מ מקהיר (או, במקרה המצרי, 101 ק"מ...) ולא ממזרח לסיני, העניינים היו אחרת...

אם נעשה "שלום" עם סוריה, ונמסור לה, תמורת חתיכת נייר, את רמת הגולן, נקבל את אירן על גדות הכינרת. אתה ואשר המשיחיסטים טרם הצגתם טיעון משכנע לניתוק הפלאי של סוריה מאירן תמורת הגולן וחתיכת הנייר שאותה אתם מכנים "שלום".
אנא, נסה להפעיל את מה שיש לך (אם יש לך) בין האוזניים ונסה להציג טיעון משכנע אחד, אחד ויחיד, לניתוק הקשר סוריה-אירן.
נסה, בבקשה, רק בשבילי.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2008, 16:26
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
"ואז ..................... מרחב של "ספקולציות" לכל הכוונים."
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "או שלא למזלנו ????!!!!!!"

אכן, בכל תהליך מדיני צריך לעשות הערכות בנוגע למה שיקרה אחרי שהצעד יעשה. אולם בשביל למצוא מהי האפשרות הסבירה ביותר יש להשתמש בהיגיון ובתקדימים היסטורים שמצביעים על דבר אחד- השלום עם סוריה יהיה חם, מאוד חם.
מ1948 הם סיפקו שירותי הערה בחינם ליישובי הגליל ובכדי לדאוג שכולם יתעוררו באותה שעה עשו שימוש בשעונים המעוררים הטובים ביותר: מרגמות ושאר כלי נשק.
אולם לא רק זאת אלא שהם גם דאגו לעודד את הדיג שלנו בכינרת על ידי כיוון הדייגים הישראלים ללהקות דגים ע"י ירי (משום שבאותו זמן לא היו לייזרים להצבעה הם ירו על המקום בשביל לסמן אותו), שמרו על הגבול איתנו שקט (ואף עזרו לכוחות צה"ל שהלכו לאיבוד) ופעלו לחיבור מקורות הירדן למפעל טיהור מים סורי בשביל לדאוג שילדי ישראל יהנו ממים איכותיים.
ברם, כל מחוות הרצון הטוב של הסורים לא שיכנעו את המשטר הציוני ששאף לכבוש את רמת הגולן ובאותה מלחמה ארורה ב67' כבשו את אחד משטחי המולדת הסורית ומאז הם מאיימים תדיר על הסורים על ידי הפצצה של מפעלי הטקסטיל שהם בונים ומעקב אחרי משלוחי הסיוע ההומניטרים שלהם ללבנון.
אך עכשיו, אחרי 40 שנים של כיבוש מרושע, מנהיגנו הדגול אהוד אולמרט ישיב לאומה הסורית את הגולן ואנו ננגב חומוס בדמשק. יש גם להזכיר שאיראן, שתראה את השפע הכלכלי שסוריה תזכה לו מרגע שמאות אלפי ישראלים יזרמו לנגב חומוס, תהיה מעוניינת גם היא להסדיר את יחסיה עם ישראל ולכן תציע שבתמורה לכך שניסוג לגבולות 67' ונחזיר את כל הפליטים הפלשתינים לבתיהם נוכל להינות מנפלאות המטבח הפרסי בטהרן.
אז קדימה רבותיי, הבה ונעלה לגולן ונפגין עד שכל מ"מ ימסר!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-05-2008, 20:33
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "למזלנו לא החזרנו את הגולן לסוריה"

תפסיקו להשתמש במילה "החזרה".
אנחנו לא מחזירים שטחים.
אנחנו מוסרים שטחים.

השטחים האלה לא שייכים לשום עם אחר, מלבד עם ישראל.

למען ה'..... הגולן הוא שטח גיאוגרפי בלתי נפרד מתוך ארץ ישראל שהובטחה לעם היהודי. גם חצי-האי סיני.

היהודים חזרו לארץ מולדתם, היא ארץ ישראל, לאחר שנות גלות שבסופן הושמד שליש מן העם היהודי.

הערבים מקורם בכלל בחצי-האי ערב....

זה מזעזע ומגוחך שכותב הנושא נאלץ להשתמש בצדק במילה "למזלנו"...
אתם מבינים??? היום עם ישראל כבר סומך על המזל שישחק לו ויציל אותו מידי האליטות המושחתות...
כאילו- אין דרך אחרת לשנות את המציאות בדמוחרטא הישראלית מלבד המזל....

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 23-05-2008, 16:54

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי spz שמתחילה ב "חשוב לציין שיש שתי נושאים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי spz
חשוב לציין שיש שתי נושאים שעומדים על הפרק במו"מ הזה:
1. הגולן
2. ניתוק סוריה מציר הרשע

אני לא בעד החזרת הגולן,
אבל נדמה שמבחינתך צריך לנתק את סוריה מציר הרשע, ולא להחזיר את הגולן.
במידה וסוריה תיהיה מוכנה להתנתק, ותרצה את הגולן, אני בטוח ב100 אחוזים
שלא תיהיה מוכן לפשרה הזאת.

אז היכן הוויתורים שלך?

הבנתי את הנקודה שלך, ואני מודה שאני לא אהיה מוכן לפשרה הזאת.
ארץ ישראל בעיניי היא ערך עליון, ואני לא מוכן לוותר על הגולן בשום אופן.

גם אותי מעניין לדעת מה אתה חושב בעניין הזה, פטריוט.

שבת שלום

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 25-05-2008, 09:04
צלמית המשתמש של הפטריוט

חלומות באספמיה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי spz שמתחילה ב "חשוב לציין שיש שתי נושאים..."

אילו ואילו ואילו.
סוריה הצהירה קבל עם ועולם שגם תמורת הגולן במלואו לא תהיה מוכנה לוותר על הקשר עם אירן ועם חיזבאללה - אז בשביל מה לוותר?
מבחינתי, נעשה שלום תמורת שלום, לפי המודל הטורקי, ובהסכם כזה בהחלט יש לדרוש את ניתוקה של סוריה מציר הרשע.
איפה הוויתור שלי? שום וויתור. אני לא רואה סיבה שישראל תוותר על טריטוריה שלה (שאותה השיגה כחוק וכדין) לטובת תוקפן (שאיבד טריטוריה זו כתוצאה ממלחמת תוקפנות שלו נגד ישראל).
הגיע הזמן, בפעם הראשונה בהיסטוריה, שמדינה ערבית תוותר לטובת ישראל. מה יקרה? מבטיח לך שהשמיים לא יפלו ושהעולם לא יבוא אל סופו.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 22-05-2008, 15:37

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "ואני בטוח שסוריה והאו"ם כולם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Guy.P.A
ואני בטוח שסוריה והאו"ם כולם הולכים אחרי ההבטחה שה' נתן לישראל, ייתחשבו בכך ויצמצמו את דרישותיהם.

ישראל נוקטת גישה פרגמטית האומרת שהעם היהודי בסך הכל רוצה למצוא מקום בין האומות שבו יוכל לחיות בשקט. והמקום הזה הוא ארץ ישראל.

לעומת ישראל,
הערבים נוקטים גישה צודקת (עללק צודקת..) האומרת שהעם היהודי הוא עם כובש בפלסטינה, היא ארצו של העם הפלסטיני.

במציאות, הצדק מנצח את הפרגמטיזם.
ולכן רוב אומות העולם תומכים בערבים ולא בישראל.

כשאדריכל אוסלו , יצחק רבין, מדבר על "רצונו הצודק של העם הפלסטיני לחיות בארצו",
אי אפשר לצפות מהאחרים לתמוך בנו, שכן אנו מודים שאנו עם הכובש ארץ זרה.

כשישראל תשנה את גישתה- מפרגמטית, לגישה צודקת האומרת שזהו הייעוד של העם היהודי לחזור לארצו, היא ארץ ישראל, ולהמשיך את ההיסטוריה שלו בת האלפי שנים,
המציאות תיראה אחרת לגמרי.

אז, יעמוד הצדק היהודי מול ה'צדק' הערבי.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 25-05-2008, 14:51
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=Guy.P.A]ואני בטוח..."

הבעיה היא שאתה כחלק מהעולם הזה שנקרא כדור הארץ, דפוק ככל שיהיה, לא יכול ללכת עם הראש בקיר נגד כולם כל הזמן.

העולם אינו מכיר ברמת הגולן כחלק ממדינת ישראל, מה לעשות?
אתם לא מבינים שיש סיבה לכך שגם רבין, פרס, ביבי, ברק, כולם עשו את אותם שיחות כי הבינו שאנחנו לא יכולים להגיד לא?

איך מדינת ישראל בתור מדינה רודפת שלום ( או מציגה את עצמה ככה לפחות ), יכולה להגיד לא! למ"מ בטענה שהיא אינה מעוניינת להחזיר שטח שכבשה ממדינה אחרת?
ממתי שטח כבוש הוא בבעלות המדינה הכובשת לעד? מי אמר שאם סוריה הייתה התוקפת ואנחנו כבשנו יש לנו זכות להחזיק בשטח?

אתם כמו רוב עם ישראל מנסים לסדר את העולם לפי ראות אינכם, חושבים שאם אתם חושבים שזה צודק ושמגיע לנו ולהם לא, אז כל העולם צריך לעמוד דום ולשנות את החוקים לפי הרצונות של ישראל.
מה שאתם לא מצליחים להבין ( או בעצם, לא רוצים להבין ), זה שלא אני לא אתם ולא הממשלה הדפוקה שלנו מחליטה.
אם זה היה תלוי בי הגולן היה נשאר שלנו עם עוד הרבה מאוד שטחים ביחד, מה לעשות שזה לא?

מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה מבחינת העולם לסרב לתהליך שלום בכזאת טענה.

ושלא תבינו לא נכון, אני נגד כל החזרה של שטחים ללא הסכמים, ואם סוריה לא תעמוד בכל הדרישות שמדינת ישראל מציבה, הגולן יישאר שלנו גם אם זה ייקח עוד מאתיים שנה.
אבל, אם סוריה מעוניינת בשלום ותענה לכל דרישותנו, אין למדינת ישראל עילה להחזקת הגולן.
ישן 25-05-2008, 16:04

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "הבעיה היא שאתה כחלק מהעולם..."

ציטוט:
הבעיה היא שאתה כחלק מהעולם הזה שנקרא כדור הארץ, דפוק ככל שיהיה, לא יכול ללכת עם הראש בקיר נגד כולם כל הזמן.

העולם אינו מכיר ברמת הגולן כחלק ממדינת ישראל, מה לעשות?
אתם לא מבינים שיש סיבה לכך שגם רבין, פרס, ביבי, ברק, כולם עשו את אותם שיחות כי הבינו שאנחנו לא יכולים להגיד לא?

איך מדינת ישראל בתור מדינה רודפת שלום ( או מציגה את עצמה ככה לפחות ), יכולה להגיד לא! למ"מ בטענה שהיא אינה מעוניינת להחזיר שטח שכבשה ממדינה אחרת?
ממתי שטח כבוש הוא בבעלות המדינה הכובשת לעד? מי אמר שאם סוריה הייתה התוקפת ואנחנו כבשנו יש לנו זכות להחזיק בשטח?

אתם כמו רוב עם ישראל מנסים לסדר את העולם לפי ראות אינכם, חושבים שאם אתם חושבים שזה צודק ושמגיע לנו ולהם לא, אז כל העולם צריך לעמוד דום ולשנות את החוקים לפי הרצונות של ישראל.
מה שאתם לא מצליחים להבין ( או בעצם, לא רוצים להבין ), זה שלא אני לא אתם ולא הממשלה הדפוקה שלנו מחליטה.
אם זה היה תלוי בי הגולן היה נשאר שלנו עם עוד הרבה מאוד שטחים ביחד, מה לעשות שזה לא?

מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה מבחינת העולם לסרב לתהליך שלום בכזאת טענה.

ושלא תבינו לא נכון, אני נגד כל החזרה של שטחים ללא הסכמים, ואם סוריה לא תעמוד בכל הדרישות שמדינת ישראל מציבה, הגולן יישאר שלנו גם אם זה ייקח עוד מאתיים שנה.
אבל, אם סוריה מעוניינת בשלום ותענה לכל דרישותנו, אין למדינת ישראל עילה להחזקת הגולן.

אם לתמצת את ההודעה שלך,
מה שאתה אומר כאן בעצם,
הוא שישראל איבדה את הריבונות שלה כבר מזמן.

ולכן, עדיף שלא להגדיר את ישראל כמדינה.
כי ריבונות, זה אחד מארבעת התנאים ההכרחים המגדירים מדינה.

כמה אירוני זה לחשוב שרק לא מזמן חגגנו 60 שנות "עצמאות" .

דבר נוסף, שטח שנכבש בזמן מלחמה, צריך להישאר בבעלות המדינה הכובשת.
הרי זו מלחמה. אל תהיה פראייר.
דווקא סוריה, עם הצבא המיושן שלה, לא צריכה להפחיד את ישראל מבחינה בטחונית.
אני מאמין בארץ ישראל. רמת הגולן היא חלק ממנה. והיא שייכת לנו מאז ומתמיד.
את הגולן, לא כבשנו מידי הסורים. את הגולן שחררנו מידי הסורים.

דבר אחרון,
אם רבין, פרס, ביבי, ברק, שרון וכפיליהם חושבים שהם מבינים דברים שעם ישראל לא,
שיגידו את דעתם , אבל שלא ייכפו אותה עלינו.
ברגע שהם כופים את דעתם על העם כולו, בניגוד לרצון העם,
נאבד עיקרון שלטון העם.
וכך נאבדת גם הדמוקרטיה.
וכך הם הופכים להיות שליטים רודנים ולא דמוקרטיים.

"צדק צדק תרדוף"

נערך לאחרונה ע"י לב כל-רואה בתאריך 25-05-2008 בשעה 16:06.
ישן 25-05-2008, 17:05

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=Guy.P.A]הבעיה היא שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לב כל-רואה
אם לתמצת את ההודעה שלך,
מה שאתה אומר כאן בעצם,
הוא שישראל איבדה את הריבונות שלה כבר מזמן.

ולכן, עדיף שלא להגדיר את ישראל כמדינה.
כי ריבונות, זה אחד מארבעת התנאים ההכרחים המגדירים מדינה.

כמה אירוני זה לחשוב שרק לא מזמן חגגנו 60 שנות "עצמאות" .

דבר נוסף, שטח שנכבש בזמן מלחמה, צריך להישאר בבעלות המדינה הכובשת.
הרי זו מלחמה. אל תהיה פראייר.
דווקא סוריה, עם הצבא המיושן שלה, לא צריכה להפחיד את ישראל מבחינה בטחונית.
אני מאמין בארץ ישראל. רמת הגולן היא חלק ממנה. והיא שייכת לנו מאז ומתמיד.
את הגולן, לא כבשנו מידי הסורים. את הגולן שחררנו מידי הסורים.

דבר אחרון,
אם רבין, פרס, ביבי, ברק, שרון וכפיליהם חושבים שהם מבינים דברים שעם ישראל לא,
שיגידו את דעתם , אבל שלא ייכפו אותה עלינו.
ברגע שהם כופים את דעתם על העם כולו, בניגוד לרצון העם,
נאבד עיקרון שלטון העם.
וכך נאבדת גם הדמוקרטיה.
וכך הם הופכים להיות שליטים רודנים ולא דמוקרטיים.

מי אמר שישראל איבדה את הריבונות?

לישראל יש ריבונות על השטחים השייכים לה שהעולם מכיר בהם כשטחי ישראל ( aka שטחי 67. ).

למה לא להגדיר את ישראל כמדינה? מה רע במדינת ישראל על שטחי 67? האם זוהי לא מדינה?
אז יש קצת פחות קמ"ר לחיות עליהם, זהו? חרב העולם? גלות נוספת? סוף כל הימים?

מה הקשר לגולן ועצמאותה של ישראל?

אם לצטט אותך -
" שטח שנכבש בזמן מלחמה, צריך להשאר בבעלות המדינה הכובשת ".

ממש יופי, אני שמח שלדעתך השטח צריך להשאר בידי ישראל, יודע מה? גם אני חושב ככה.
זה הופך את זה לנכון? זה הופך את זה לבסדר?
יעזור לנו במשהו בכלל אם אתה חושב ככה?
למה מה קרה שכל העולם יעמוד דום, סוריה ( שהיא גם מדינה ריבונית דרך אגב, שאת שטחה לקחנו, ובצדק כמובן, אבל היא עדיין מדינה ריבונית ) תשנה את דרישותיה, והכל מכיוון שעם ישראל חושב שהשטח מגיע לו.

אתה לא חושב שזה מגוחך? מי אמר שמקבלים הכל בחיים?

אז מכיוון שלסוריה צבא מיושן זה אומר שלא מגיע לה לקבל את השטח שלה בחזרה בתהליך שלום? ואם ארה"ב לא הייתה חברה שלנו ואנחנו היינו הקטנים, אז כן היה מגיע לה?

אני מצטער, אני לא מאמין בשטחיה של מדינת ישראל, אני מאמין במדינה יהודית שאני מעוניין שתשאר פה לעד, גם אם שטחה יהיה קטן יותר, כל עוד החזרת השטח תבטיח שלום! לא שקט זמני, שלום.
ובגלל זה מבחינתי הגולן לא שוחרר, הוא נכבש, בצדק, אבל נכבש.

אני חושב שלכל ראשי הממשלה לא הייתה ברירה, ובצדק.
בתור ראשי ממשלה הם לא יכולים לסרב לתהליך שלום בכזאת טענה מגוחכת.
עם ישראל מאמין בשטחיה של ישראל, אז מצטערים לא נחזיר את השטח שכבשנו.

כמה זמן יעבור אם סוריה תפעיל לחץ בין לאומי ותראה להם מה שקורה פה, עד שיתחילו הסנקציות ( ובצדק גמור ) על ישראל?

מצד אחד עומדת סוריה, שהם מציגים עצמם כרוצים שלום בתמורה לשטחה שנכבש, ומצד שני ישראל, שמסרבת לתהליך שלום בטענה שהשטח שכבשה מגיע לה והיא אינה מעוניינת להחזירו, ללא תמיכה של שום חוק או יישות המכירה בשטח זה כשטח ישראלי.

זה פשוט מגוחך, זה לא יעבוד, וזאת הסיבה שכל ראשי הממשלה, בלית ברירה, דנו על הגולן.

ישן 25-05-2008, 17:57

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "[QUOTE=לב כל-רואה]אם לתמצת את..."

ציטוט:
מי אמר שישראל איבדה את הריבונות?

לישראל יש ריבונות על השטחים השייכים לה שהעולם מכיר בהם כשטחי ישראל ( aka שטחי 67. ).

למה לא להגדיר את ישראל כמדינה? מה רע במדינת ישראל על שטחי 67? האם זוהי לא מדינה?
אז יש קצת פחות קמ"ר לחיות עליהם, זהו? חרב העולם? גלות נוספת? סוף כל הימים?

מה הקשר לגולן ועצמאותה של ישראל?

אם לצטט אותך -
" שטח שנכבש בזמן מלחמה, צריך להשאר בבעלות המדינה הכובשת ".

ממש יופי, אני שמח שלדעתך השטח צריך להשאר בידי ישראל, יודע מה? גם אני חושב ככה.
זה הופך את זה לנכון? זה הופך את זה לבסדר?
יעזור לנו במשהו בכלל אם אתה חושב ככה?
למה מה קרה שכל העולם יעמוד דום, סוריה ( שהיא גם מדינה ריבונית דרך אגב, שאת שטחה לקחנו, ובצדק כמובן, אבל היא עדיין מדינה ריבונית ) תשנה את דרישותיה, והכל מכיוון שעם ישראל חושב שהשטח מגיע לו.

אתה לא חושב שזה מגוחך? מי אמר שמקבלים הכל בחיים?

אז מכיוון שלסוריה צבא מיושן זה אומר שלא מגיע לה לקבל את השטח שלה בחזרה בתהליך שלום? ואם ארה"ב לא הייתה חברה שלנו ואנחנו היינו הקטנים, אז כן היה מגיע לה?

אני מצטער, אני לא מאמין בשטחיה של מדינת ישראל, אני מאמין במדינה יהודית שאני מעוניין שתשאר פה לעד, גם אם שטחה יהיה קטן יותר, כל עוד החזרת השטח תבטיח שלום! לא שקט זמני, שלום.
ובגלל זה מבחינתי הגולן לא שוחרר, הוא נכבש, בצדק, אבל נכבש.

אני חושב שלכל ראשי הממשלה לא הייתה ברירה, ובצדק.
בתור ראשי ממשלה הם לא יכולים לסרב לתהליך שלום בכזאת טענה מגוחכת.
עם ישראל מאמין בשטחיה של ישראל, אז מצטערים לא נחזיר את השטח שכבשנו.

כמה זמן יעבור אם סוריה תפעיל לחץ בין לאומי ותראה להם מה שקורה פה, עד שיתחילו הסנקציות ( ובצדק גמור ) על ישראל?

מצד אחד עומדת סוריה, שהם מציגים עצמם כרוצים שלום בתמורה לשטחה שנכבש, ומצד שני ישראל, שמסרבת לתהליך שלום בטענה שהשטח שכבשה מגיע לה והיא אינה מעוניינת להחזירו, ללא תמיכה של שום חוק או יישות המכירה בשטח זה כשטח ישראלי.

זה פשוט מגוחך, זה לא יעבוד, וזאת הסיבה שכל ראשי הממשלה, בלית ברירה, דנו על הגולן.

הבה נלמד קצת אזרחות:

מהי מדינה ריבונית? מדינה המתקיימים בה 4 התנאים הבאים:

1)שטח
2)אוכלוסייה
3)שלטון
4)ריבונות/ עצמאות, או איך שלא תרצו לקרוא לזה במילה אחרת.
ומהי העצמאות?
העצמאות, היא היכולת של המדינה להחליט ולנהל את ענייני הפנים והחוץ שלה בצורה חופשית, מבלי שהיא תהיה תלויה או כפופה להוראות כאלו או אחרות מצד גורמים חיצוניים, המהוות ניגוד לרצונם של האוכלוסייה והשלטון.

כשמדינה ריבונית מאבדת את עצמאותה, היא הופכת להיות משהו אחר.
מין סוג של יחידה ארגונית כזאת בסגנון הרשות הפלסטינית.

עכשיו נסו כולכם לחשוב האם ישראל של היום באמת יכולה לנהל את ענייני הפנים והחוץ שלה בצורה חופשית לחלוטין, ותחליטו בעצמכם אם היא באמת מדינה ריבונית או לא.

גם אני כמוך, מעוניין במדינה יהודית.
אבל בניגוד אליך, אני לא מוכן לוותר על שום חלק מארץ ישראל.

אני לא רוצה לחזור לגבולות 67.
בסמלים ובמפות הרשמיות של הפלסטינים, פלסטין מסומנת על כל שטחיה של מדינת ישראל.
גם אם נחזיר להם את יהודה ושומרון, הם ימשיכו להתקיף כי גוש-דן, מחוזות הצפון והדרום עדיין נמצאים בשטחיה של מדינת ישראל.

הסיבה שמופעלים על ישראל לחצים בינלאומיים כל כך גדולים, היא בגלל ש"המנהיגים" של מדינת ישראל,
נוקטים בפני אומות העולם בגישה פרגמטית, האומרת שעם ישראל הוא עם מסכן וחלש הזקוק למקום בין אומות העולם על מנת שיוכל לחיות.(לא פלא שכל אח''מ הנוחת בישראל, מובא מייד אל בית המקדש החדש של ישראל-מוזיאון יד ושם, על מנת שיוכל לראות עד כמה הישראלים מסכנים וחלשים)

אש''פ משתמש בגישת הצדק האומרת שכאן זוהי ארץ הנקראת פלסטין,
יש עם פלסטיני, והוא נמצא תחת כיבוש בידי הישראלים.

ביחסים בינלאומיים, הצדק מנצח את הפרגמטיות. אפילו אם הצדק הוא שקרי.

כשישראל תנקוט בגישה צודקת, האומרת , שכאן זוהי ארץ ישראל, אנחנו העם היהודי שחזר אליה לאחר גלות ארוכה, עם שזיקתו לארץ הזו מעולם לא פסקה, עם של יהודים אשר דוברים עברית, אותה השפה הכתובה באלפי ממצאים ארכיאולוגים שנמצאו כאן בישראל, עם התנ''ך שלו הובטחה ארץ זו, העם הראשון שפיתח ארץ זו,
הלחצים הבינלאומיים עלינו יופחתו במידה משמעותית.

אומות העולם רואות בישראלים כעם זר הכובש את ארצו של העם הפלסטיני.
כשישראל תהפוך להיות יהודית, לא תהיה לה בעיה להוכיח בפני העולם את זכות בעלותה על ארץ ישראל.

"צדק צדק תרדוף"

נערך לאחרונה ע"י לב כל-רואה בתאריך 25-05-2008 בשעה 18:15.
ישן 25-05-2008, 18:24

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=Guy.P.A]מי אמר שישראל..."

הלוואי, אבל לא.

אני מסכים כמעט עם כל מה שאמרת, חוץ מהקטע הבאמת בעייתי -

ציטוט:
כשישראל תנקוט בגישה צודקת, האומרת , שכאן זוהי ארץ ישראל, אנחנו העם היהודי שחזר אליה לאחר גלות ארוכה, עם שזיקתו לארץ הזו מעולם לא פסקה, עם של יהודים אשר דוברים עברית, אותה השפה הכתובה באלפי ממצאים ארכיאולוגים שנמצאו כאן בישראל, עם התנ''ך שלו הובטחה ארץ זו, העם הראשון שפיתח ארץ זו,
הלחצים הבינלאומיים עלינו יופחתו במידה משמעותית.

בעולם מושלם אולי, לא בבית ספרנו.
לצערי זוהי גישה נסתרת לגמרי מהמציאות, ללא שום קשר לפני הדברים כמו שהם באמת.

הסיכוי שהחזון שלך יתמלא במידה וננקוט בגישה כזאת, הוא אחד להרבה יותר מדי, ואילו הסיכוי שרק נפסיד ממנו, הוא הסביר ביותר.

כל מה שאני רוצה זאת מדינה שכל יהודי ידע שהוא יוכל לחזור אליה, מקום שאתה מסתובב בו ברחוב ואתה יודע שאף אחד לא שונא אותך מעצם היותך יהודי.
זה כל מה שאני רוצה.
ישן 25-05-2008, 18:44

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "הלוואי, אבל לא. אני מסכים..."

ציטוט:
הלוואי, אבל לא.

אני מסכים כמעט עם כל מה שאמרת, חוץ מהקטע הבאמת בעייתי -

בעולם מושלם אולי, לא בבית ספרנו.
לצערי זוהי גישה נסתרת לגמרי מהמציאות, ללא שום קשר לפני הדברים כמו שהם באמת.

הסיכוי שהחזון שלך יתמלא במידה וננקוט בגישה כזאת, הוא אחד להרבה יותר מדי, ואילו הסיכוי שרק נפסיד ממנו, הוא הסביר ביותר.

כל מה שאני רוצה זאת מדינה שכל יהודי ידע שהוא יוכל לחזור אליה, מקום שאתה מסתובב בו ברחוב ואתה יודע שאף אחד לא שונא אותך מעצם היותך יהודי.
זה כל מה שאני רוצה.

הקטע האחרון בהודעה הקודמת שלי מסכם פחות או יותר את הכול:

אומות העולם רואות בישראלים כעם זר הכובש את ארצו של העם הפלסטיני.

זאת הסיבה האמיתית ללחצים הבינלאומיים.
כל מה שישראל צריכה לעשות באופן רשמי,
זה להוכיח לעולם שאיננו עם זר הכובש את ארצו של העם הפלסטיני, אלא עם יהודי שחזר לארצו, היא ארץ ישראל. אבל ממשלת ישראל מעולם לא ניסתה להוכיח להם את זה באופן רשמי, וגם לא תנסה.
כי היא לא ממשלה המורכבת מיהודים. היא ממשלה המורכבת מישראלים.

הגישה הפרגמטית שנוקטת ממשלת הישראלים, היא שדרדרה את המצב הבטחוני של היהודים,היא שצמצמה את שטחה הגיאוגרפי של מדינת ישראל, וגרמה לכוחות צבאיים בינלאומיים להיכנס, היא שגורמת לעוד ועוד ישראלים לעזוב את הארץ ולהתגורר במקום אחר.

מעניין שאחרי מלחמת ששת הימים, האנטישמיות ירדה, היהודים היו גאים בעצמם, ואז, החל גם ה'סיוע' האמריקני.
אחרי הסכם קמפ דייויד, שבו מסרנו את חצי האי סיני למצרים, האנטישמיות עלתה, וה'סיוע' האמריקני החל לרדת, והוא ממשיך לרדת......

מדינה שבה כל יהודי יודע שהוא יוכל להתגורר בה, וללכת ברחוב בלי שאף אחד ישנא אותו בגלל שהוא יהודי, היא ארצות הברית. מדינה שאינה מזוהה עם אף תרבות ודת. מדינת כל אזרחיה.
שמה , אפילו, יש איזורים עם ריכוזים דיי גדולים של אוכלוסייה יהודית.
חבל שבכך מסתכם הרצון הלאומי שלך...
לעם היהודי יש מטרה חשובה מאוד שהוא יכול להגשים אותה אך ורק בעזרת קיומה של מדינה יהודית בארץ ישראל.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 25-05-2008, 20:43

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "כובש את ארצו של העם..."

ציטוט:
כובש את ארצו של העם הפלסטינאי, או כובש את מה שמעבר לגבולות 67?

העולם ייראה את מה שאנחנו נתן לו לראות -

א. עם שמעוניין בשלום ומסכים " לוותר " על שטח שכבש
ב. עם רודף בצע שלא מסתפק במה שיש לו, ומעדיף מלחמה.

חד משמעית- עם הכובש ( כולנו יודעים שזה שקר) את ארצו של העם הפלסטינאי.
יהודה שומרון ועזה אינם האיזורים היחידים בפלסטין. כל הנגב,הערבה, גוש דן והצפון (ובעצם, כל השטח של מדינת ישראל) גם הם חלק מפלסטין.
כך טוענים הפלסטינים בעצמם.

גם אחרי שנגרש מיהודה ושומרון את כל התושבים היהודים, הפלסטינים עדיין יטענו שאנחנו עם זר הכובש את ארצם. ועדיין ימשיכו לרצוח יהודים.

"צדק צדק תרדוף"

נערך לאחרונה ע"י לב כל-רואה בתאריך 25-05-2008 בשעה 20:45.
ישן 25-05-2008, 22:07

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אתה מתבלבל אני חושב, בין מה..."

ציטוט:
אתה מתבלבל אני חושב, בין מה שרוצה העם הפלסטינאי, לבין מה שחושב העולם.

לא אכפת לנו מה רוצה העם הפלסטינאי, אכפת לנו מה דורש העולם.

העולם דורש מישראל לשגת לגבולות 67, ולא לפנות את הנגב הערבה גוש דן והצפון.

הערבים יכולים לדרוש עד מחר ( וכרגע, הם לא, ויש סיכוי לא רע שלאחר שתקום מדינה פלסטינאית הם ייסתפקו במה שיש להם, ולא יעשו את טעויות העבר ), אבל מה שמעניין אותנו זה מה מחליט העולם.

אני חושב לפחות, שאת הסיכון הזה שווה לקחת, כי יש סיכוי לא רע שיהיה פה שקט.

אם כך,
החשש האמיתי שלך הוא מפני התערבות בינלאומית בניגוד לרצונו של עם ישראל.

אז נגרש את כל היהודים מאיזור יהודה ושומרון. אז ניסוג מן השטחים שהובטחו לנו.
אז נקים את מדינת פלסטין. אז נוסיף ללכת בנתיב אוסלו. אז נגדיל את שטח הטרור.
אז נסכן את חיינו. כי העולם דורש את זה מאיתנו.

העולם דורש את זה מאיתנו כי הוא רואה בישראלים עם זר הכובש ארץ שלא שייכת לו.
הוא רואה בפלסטינים עם שנמצא תחת כיבוש.
הפלסטינים כרגע ממקדים את עיקר מאמציהם על יש''ע ולכן האו''ם דורש מישראל לסגת מישע.
אחרי שניסוג מכל יש''ע, הערבים יפנו את טענותיהם אל שאר האיזורים הנמצאים בשטחה של מדינת ישראל, ואז האו''ם ידרוש מאיתנו לסגת גם מהם.

מתי אי פעם שמעת את ראש הממשלה של ישראל מדבר בשיחות השלום, על הזכות של העם היהודי להיות ריבון על ארצו?

באופן רשמי, ישראל אינה מודה על הזכות הבלעדית שיש לה על ארץ ישראל. לא רק שהיא אינה מודה בזה, אלא בהסכמי אוסלו, היא אף הודתה שלעם הפלסטיני יש זכות לגיטימית לחיות בארצו- כאן.

לכן האו''ם דורש מאיתנו לעשות מה ש"העם הפלסטיני הכבוש והמסכן" רוצה.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 25-05-2008, 22:29

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=Guy.P.A]אתה מתבלבל אני..."

מכיוון שהטיעון שלנו הזכות הבלעדית על ארץ ישראל מכיוון שה' הבטיח לנו אותה, הוא, אם תסלח לי, מגוחך.

אני למשל, לא מאמין בכך, וכך גם כל שאר השחקנים במשוואה ( מסתבר, שגם אנחנו ).

אף אחד לא שם על זה שחלק מעם ישראל מאמין שהאדמה הזאת נתנה לו, ואם נהיה ריאליים, גם לא צריך לשים.
בתאכלס -
היו פה ערבים, עכשיו יש אותנו.
חלק מהאדמות הם שלנו, חלק שלהם.

ככה כולם רואים זאת, תתווכח איתם עד מחר זה לא יעזור לך, אף אחד לא ישנה את דעתו בנוגע לזכויות העם הערבי רק כי התנ"ך שלנו אומר שהארץ נתנה לנו.

ב1947 הערבים סירבו לתפרון שתי המדינות, ואכלו אותה בגדול.
אם אנחנו גם נסרב לפתרון כזה, אנחנו נהיה הבאים לאכול אותה, ונשאר בלי כלום.
ישן 25-05-2008, 23:16

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "מכיוון שהטיעון שלנו הזכות..."

ציטוט:
מכיוון שהטיעון שלנו הזכות הבלעדית על ארץ ישראל מכיוון שה' הבטיח לנו אותה, הוא, אם תסלח לי, מגוחך.

אני למשל, לא מאמין בכך, וכך גם כל שאר השחקנים במשוואה ( מסתבר, שגם אנחנו ).

אף אחד לא שם על זה שחלק מעם ישראל מאמין שהאדמה הזאת נתנה לו, ואם נהיה ריאליים, גם לא צריך לשים.
בתאכלס -
היו פה ערבים, עכשיו יש אותנו.
חלק מהאדמות הם שלנו, חלק שלהם.

ככה כולם רואים זאת, תתווכח איתם עד מחר זה לא יעזור לך, אף אחד לא ישנה את דעתו בנוגע לזכויות העם הערבי רק כי התנ"ך שלנו אומר שהארץ נתנה לנו.

ב1947 הערבים סירבו לתפרון שתי המדינות, ואכלו אותה בגדול.
אם אנחנו גם נסרב לפתרון כזה, אנחנו נהיה הבאים לאכול אותה, ונשאר בלי כלום.

גם אם אתה והם לא מאמינים באל,
יש עוד שלל סיבות מדוע ארץ ישראל שייכת לעם היהודי.

היהודים הם העם הראשון שהקים פה מדינה מודרנית ודאג לפתח את הארץ הזו.
יהודים מכל העולם עולים לישראל. הזיקה של העם היהודי לארץ ישראל, מעולם לא פסקה.
ארץ ישראל רוויה בממצאים ארכיאולוגים מתקופת התנ''ך, ואף ממצאים עם כתובות בשפה העברית.
לערבים בישראל מעולם לא היו שאיפות לאומיות כאן. כל מה שהם עסקו בו זה לרצוח עוד ועוד יהודים.
הערבים אף הגבירו את הטרור כאשר החליטו היהודים להקים פה מדינה.

מספיק?

"צדק צדק תרדוף"

ישן 26-05-2008, 00:05

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=Guy.P.A]מכיוון שהטיעון..."

א. עצלנותם \ אי יכולתם של הערבים לא לוקח את זכותם להתיישב ברצועת עזה ויו"ש. אני לא רואה איך טיעון זה עומד מנגד קיום מדינת ישראל בגבולות 67.
ישראל יכולה להתקיים גם ללא שטחים אלה, ואולי סוף סוף עם שלום.

ב. זה עדיין לא נותן לנו זכות להחליט למי שייכים אילו שטחים. אולי מבחינתנו ( וגם מבחינתי, שלא תבין לא נכון, אבל אף אחד אחר לא רואה את זה ככה, ובתור אלה שאמורים להחליט, הם גם לא אמורים להתחשב בכך, הדברים לא עובדים לפי הזיקה של האנשים לשטחים מסויימים, אחרת הרבה מאוד שטחים היו עוברים לידיים אחרות. ).

ג. גם טיעון זה אינו נותן לנו שום זכויות על פני הערבים, ואני גם לא רואה איך זה סותר קיום של 2 מדינות, כשישראל בשטחי 67.

ד. כמו הטיעונים הקודמים, גם טיעון זה אינו נותן לך זכות להחליט מי יישב פה ומי לא. במצבו כרגע, לערבים יש שאיפה לאומית להקים מדינה בגבולות 67, וזה מה שהם צריכים לקבל. אין להם שום מנדט לקבל יותר מזה, והם גם לא יקבלו.
אני בהחלט מאמין שהערבים ילמדו מטעויות העבר, ויקבלו את ההצעה הזאת ללא דרישות נוספות. אם לאחר מכן יצוצו להם דרישות, אנחנו נוכל להתמודד מדינה מול מדינה, שדעת הקהל העולמי תומכת בנו.

ה. שוב ושוב ושוב, הטיעונים הללו לא "קבילים" בשום מקום, ואף אחד לא יחליט שאנחנו המסכנים מכיוון שלפני 60 שנה הערבים היו חארות ( זה שהם נשארו פשוט לא משנה לאף אחד ).

בתאכלס, כיום, הערבים רוצים מדינה, על שטחים שאנחנו כבשנו ( שים לב, לא שחררנו. ), ואלו שטחים שמה לעשות, צריכים לחזור אליהם.
לא רמת הגולן, לא יו"ש מזרח ירושלים או רצועת עזה יגרמו למדינת ישראל להתפרק.
אנחנו יכולים להתקיים בכבוד רב גם בגבולות אלה, במיוחד אם יש שלום.

בכל הודעה שאני כותב עומד מולי החלום של שחרור תקציבי הבטחון לטובת המדינה, אם ככה אנחנו נראים אחרי 60 שנות מלחמה, וכל מה שעברנו, אני פשוט רוצה להגיע לרגע שבו נוכל לקחת את זה לשלב הבא, ללא מלחמה, ועם תקציבים גדולים הרבה יותר.
זה ממש לא חלום, כל מה שצריך זה הרבה הקרבה וריאליזם.
אולי בסוף אתבדה, אני מקווה מאוד שלא, אבל אנחנו חייבים את הנסיון.
ישן 26-05-2008, 02:35
  kick_the_reverb kick_the_reverb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.07
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "א. עצלנותם \ אי יכולתם של..."

ציטוט:

ד. כמו הטיעונים הקודמים, גם טיעון זה אינו נותן לך זכות להחליט מי יישב פה ומי לא. במצבו כרגע, לערבים יש שאיפה לאומית להקים מדינה בגבולות 67, וזה מה שהם צריכים לקבל. אין להם שום מנדט לקבל יותר מזה, והם גם לא יקבלו.
אני בהחלט מאמין שהערבים ילמדו מטעויות העבר, ויקבלו את ההצעה הזאת ללא דרישות נוספות. אם לאחר מכן יצוצו להם דרישות, אנחנו נוכל להתמודד מדינה מול מדינה, שדעת הקהל העולמי תומכת בנו.
.

מאיפה אתה מחליט בשביל הערבים מה השאיפה הלאומית שלהם? מה שאמרת הוא בהחלט לא השאיפה שלהם. בעיניהם אין שום הבדל בין השטחים השונים. השאיפה שלהם היא שליטה ערבית על כל שטח ארץ ישראל, ובגדול שליטה על כל שטח שנראה בעיניהם. יש הרבה תמימות או בורות בשאר נקודותיך, והרבה מכך נובע כנראה מכך שאתה חושב שאתה יודע יותר טוב מהערבים מה הם רוצים.
דעת הקהל העולמית היא הפכפכה ומושפעת מלהטוטי יחצנות. אפשר להשפיע עליה אם רק משקיעים את המשאבים הדרושים, אבל ללא הבנת המציאות במזה"ת וגיבוש עמדה לא מתפשרת, אין שום טעם בכך. אני מופתע שעדיין קיימים עוד ישראלים כמוך שמסרבים להבין היכן הם חיים.
רן
ישן 26-05-2008, 18:23
  kick_the_reverb kick_the_reverb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.07
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אני מופתע שיש עוד ישראלים..."

ציטוט:
אני מופתע שיש עוד ישראלים שחושבים שיש לנו באמת סיכוי להגיע לשלום על שטחי מדינת ישראל השלמה.

אתם כלכם אומרים הערבים יירצו עוד ועוד ועוד, so damn what?

הערבים יוכלו לרצות, אבל אנחנו נהיה הצודקים, ונוכל להתמודד מולם כיישות מול יישות, ולא מדינה אחת מול שלל ארגונים.
תהיה להם אחריות למעשיהם והם לא יכולים סתם ככה לבוא בדרישה לעוד שטחים לאחר שחתמו על הסכמים.
ז"א הם יכולים, אבל לא אנחנו ולא אף אחד אחר ישים על הדרישות שלהם.

לא הבנת את הנקודה. אין סיכוי להגיע לשלום עם כל הגורמים בעולם הערבי. לעולם. תשכח מזה. יש מצב אי לוחמה, יש הסכמים שיבוטלו בנסיבות מסוימות (החלפת משטר + תירוץ כלשהו). זה הכל. השאיפה המטופשת הזאת לאוטופיה רק תורמת לתאבון של הערבים. במקום להגיד עייפנו, תגיד לעולם לא נתעייף. במקום לנפנף בויתורים, תחזיר לערבים דרישות מגוחכות בדומה לדרישותיהם המגוחכות (סליחה, אתה לא רואה בדרישותיהם מגוחכות). במקום לתת לשקרים שלהם לעבור בלי תגובה, נפץ אותם בכל הזדמנות ובכל נאום פומבי. אבל אם אתה מאמין לשקרים שלהם, הרי שאין לך שום תגובה ראויה.
לנקודה הבאה - "אנחנו נהיה הצודקים" - אנחנו לעולם לא נהיה הצודקים בעיני העולם. גם כאן אתה מפגין תמימות, או בורות. המחוות של ישראל נשכחות במהירות, ו"העולם" דורש וויתורים נוספים. אין שום צורך לנסות להתרפס, יש צורך להציג עמדה נחושה. האינטרסים בעולם הם כלכליים ברובם. לערבים יש מה להציע, גם לישראל יש, אם כי מה שיש לערבים קל יותר למכור. ישראל צריכה לדעתי, בנוסף על פיתוח המישור החיובי, גם לפתח מישור שלילי בתור נשק אסטרטגי - כלומר, אם הערבים משתמשים בנשק הנפט כדי לסחוט את העולם, יש לחשוב על אפשרות של לגרום למשאב זה להיות חסר ערך כשמקורו באדמה ערבית, או בכל מדינה אחרת שמנסה להשתמש בנפט כנשק.
רן
ישן 27-05-2008, 07:39
צלמית המשתמש של הפטריוט

אנחנו נהיה הצודקים
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אני מופתע שיש עוד ישראלים..."

כן, אחרי שנובס במלחמה, שתיפתח מגבולות שאינם ברי הגנה, אנחנו נהיה הצודקים.
העולם יזיל דמעה, ורחובות ניו יורק ולונדון יוצפו במפגינים. נשיאי ארה"ב, צרפת ורוסיה, וראש ממשלת בריטניה, יביעו את תנחומיהם לעם היהודי, וכל העולם יתגייס לסייע לפליטים היהודים מפלסטין.
כן, אנחנו נהיה הצודקים - ונאבד את מדינתנו לנצח.
ואז תוכל להיות גאה בכך ששמרת על ה"מוסר" ועל ה"הומאניות" ועל ה"נאורות", ולא התדרדרת לרמתם של הערבים, ששטפו וחיסלו את המדינה היהודית. אתה תהיה "נאור" ו"מוסרי" ו"צודק" - רק בלי מדינה.
כן, זה ילמד אותם לקח!

ויליאם ראלף אינג'

ישן 26-05-2008, 07:08

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "א. עצלנותם \ אי יכולתם של..."

ציטוט:
א. עצלנותם \ אי יכולתם של הערבים לא לוקח את זכותם להתיישב ברצועת עזה ויו"ש. אני לא רואה איך טיעון זה עומד מנגד קיום מדינת ישראל בגבולות 67.
ישראל יכולה להתקיים גם ללא שטחים אלה, ואולי סוף סוף עם שלום.

ב. זה עדיין לא נותן לנו זכות להחליט למי שייכים אילו שטחים. אולי מבחינתנו ( וגם מבחינתי, שלא תבין לא נכון, אבל אף אחד אחר לא רואה את זה ככה, ובתור אלה שאמורים להחליט, הם גם לא אמורים להתחשב בכך, הדברים לא עובדים לפי הזיקה של האנשים לשטחים מסויימים, אחרת הרבה מאוד שטחים היו עוברים לידיים אחרות. ).

ג. גם טיעון זה אינו נותן לנו שום זכויות על פני הערבים, ואני גם לא רואה איך זה סותר קיום של 2 מדינות, כשישראל בשטחי 67.

ה. שוב ושוב ושוב, הטיעונים הללו לא "קבילים" בשום מקום, ואף אחד לא יחליט שאנחנו המסכנים מכיוון שלפני 60 שנה הערבים היו חארות ( זה שהם נשארו פשוט לא משנה לאף אחד ).

בתאכלס, כיום, הערבים רוצים מדינה, על שטחים שאנחנו כבשנו ( שים לב, לא שחררנו. ), ואלו שטחים שמה לעשות, צריכים לחזור אליהם.
לא רמת הגולן, לא יו"ש מזרח ירושלים או רצועת עזה יגרמו למדינת ישראל להתפרק.
אנחנו יכולים להתקיים בכבוד רב גם בגבולות אלה, במיוחד אם יש שלום.

בכל הודעה שאני כותב עומד מולי החלום של שחרור תקציבי הבטחון לטובת המדינה, אם ככה אנחנו נראים אחרי 60 שנות מלחמה, וכל מה שעברנו, אני פשוט רוצה להגיע לרגע שבו נוכל לקחת את זה לשלב הבא, ללא מלחמה, ועם תקציבים גדולים הרבה יותר.
זה ממש לא חלום, כל מה שצריך זה הרבה הקרבה וריאליזם.
אולי בסוף אתבדה, אני מקווה מאוד שלא, אבל אנחנו חייבים את הנסיון.

אם רק היית יודע באיזו "זכות" הוקמו להן מדינות אחרות......,
היית מבין שזוהי זכותו הבלעדית של עם ישראל להקים את המדינה היהודית על ארץ ישראל.

אף אחד לא צריך לגרש את הערבים מיש''ע. הם יכולים לחיות שם עם זכויות אדם מלאות,
ולגור בבתים שבנו עוד לפני קום המדינה, ובלבד שיהיו נאמנים למדינה ולא ינסו להשמיד אותה.
יש הבדל בין זכויות לאומיות לבין זכויות אדם. והעם היחיד שיש לו זכויות לאומיות בארץ ישראל זה העם היהודי.

ההבדל ביני לבינך הוא שאני מאמין שארץ ישראל היא ביתם של היהודים והריבונות עליה צריכה להיות אך ורק בידי העם היהודי.

דווקא בגלל שאתה יהודי, אתה צריך לחפש את הסיבות שבזכותן יש לעם שלך את הבעלות על הארץ הזו.
במקום זאת, אתה סתם מתנגח בי עם טענות מוזרות.
אז מה אתה כן מחפש?? לרמות את עצמך ??
או שאולי בעצם... אתה בכלל לא יהודי ?

מאז 1992 ממשלת ישראל צועדת בדרך אוסלו, ומביאה עלינו אסון מוות וחורבן.
היה מי שזעק אז על שיטת אוסלו הנוראה והזהיר אותנו מן המוות והטילים הצפויים לנו בעתיד.
לא הגיע הזמן לשנות את הגישה ולהתחיל להקשיב למי שהבין כבר אז את המציאות ?????

"צדק צדק תרדוף"

ישן 26-05-2008, 12:59

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=Guy.P.A]א. עצלנותם \..."

למרות שאני איני מאמין בה' והבטחת השטח, אני בהחלט חושב שזהו שטח שצריך להיות מדינת היהודים.
אבל זה לא יעזור לאף אחד שאני אחשוב ככה, זה לא יתן לי כלום, מכיוון שזוהי חשיבה נסתרת מהמציאות שאין לה שום סיכוי בימינו להתממש.

אני גם חושב שזו זכותנו להיות פה, אבל לא על חשבון אחרים שחיים פה, אלא ביחד איתם, וגבולות 67 הם מבחינתי הצלחה.
אני אוהב את המדינה הזאת ואני חושב שהיא אחת ההצלחות הגדולות בהיסטוריה של האנושות.
אבל אנחנו לא יכולים ללכת עם ראש בקיר.
אני מעדיף שלום בשטחים קטנים יותר מאשר מלחמה שלא תגמר לעולם כדי להשיג עוד קצת שטח.

אני בהחלט יהודי, לא מתכחש כלל להיותי יהודי, וגאה בכך מאוד.
אבל לי נמאס ממלחמה, הכל בשביל עוד כמה מאות קמ"ר מלאים בערבים שאין לנו מה לעשות איתם ויישארו שם ככה או ככה, אז בואו נקח מה שמגיע לנו ונסגור עניין.
כמו שאמרתי קודם,
ב1947 הערבים הפסידו הכל שסירבו לפתרון שתי המדינות, ואני מאמין שמדינת ישראל תפסיד אם נמשיך ללכת נגד כולם, ולא נסתפק במה שיש לנו.
ישן 26-05-2008, 13:41

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "למרות שאני איני מאמין בה'..."

ציטוט:
למרות שאני איני מאמין בה' והבטחת השטח, אני בהחלט חושב שזהו שטח שצריך להיות מדינת היהודים.
אבל זה לא יעזור לאף אחד שאני אחשוב ככה, זה לא יתן לי כלום, מכיוון שזוהי חשיבה נסתרת מהמציאות שאין לה שום סיכוי בימינו להתממש.

אני גם חושב שזו זכותנו להיות פה, אבל לא על חשבון אחרים שחיים פה, אלא ביחד איתם, וגבולות 67 הם מבחינתי הצלחה.
אני אוהב את המדינה הזאת ואני חושב שהיא אחת ההצלחות הגדולות בהיסטוריה של האנושות.
אבל אנחנו לא יכולים ללכת עם ראש בקיר.
אני מעדיף שלום בשטחים קטנים יותר מאשר מלחמה שלא תגמר לעולם כדי להשיג עוד קצת שטח.

אני בהחלט יהודי, לא מתכחש כלל להיותי יהודי, וגאה בכך מאוד.
אבל לי נמאס ממלחמה, הכל בשביל עוד כמה מאות קמ"ר מלאים בערבים שאין לנו מה לעשות איתם ויישארו שם ככה או ככה, אז בואו נקח מה שמגיע לנו ונסגור עניין.
כמו שאמרתי קודם,
ב1947 הערבים הפסידו הכל שסירבו לפתרון שתי המדינות, ואני מאמין שמדינת ישראל תפסיד אם נמשיך ללכת נגד כולם, ולא נסתפק במה שיש לנו.

מה כבר יהודי בך אם אתה לא מאמין באלוהים ? זה נשמע כל כך פרדוקסלי .

משום מה, אנשים נוטים לחשוב שהקמת המדינה היהודית בארץ ישראל באה על חשבון הערבים.
וזה לא נכון. אף אחד לא ישלול מהם את זכויות האדם שלהם.
אבל מצד שני, לא תהינה להם כאן זכויות לאומיות, וודאי שלא זכויות של אזרחים.
אף אחד לא יפריע להם לנהל את חייהם, ואף אחד גם לא חייב לעזור להם לחיות.

הערבים שבנו את בתיהם בישראל עוד לפני קום המדינה, יהיו רשאים להמשיך לגור בהם.
אלה שהיו כאן לפני קום המדינה, וצאצאיהם יהיו רשאים להישאר.
אלה שהיגרו לישראל באופן בלתי חוקי יצטרכו לעזוב.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 26-05-2008, 13:55

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "איזו מן הצעה זאת? איפה..."

ציטוט:
איזו מן הצעה זאת?

איפה האנושיות? וודאי שלא זכויות של אזרחים?
אף אחד לא יעזור להם לחיות? אחרים " יצטרכו לעזוב" ?

אני לא מת על ערבים, אבל זאת פשוט חוצפה שלא תתואר.

אמרתי שאף אחד לא חייב לעזור להם לחיות. ובצדק.

וודאי שלא מדינת ישראל חייבת לספק להם צרכים למחיה.
מדינה מוקמת בראש ובראשונה בשביל אזרחיה. לא בשביל תושבי הקבע שלה.
הם יוכלו לעבוד במה שירצו. אם הם רוצים מים חשמל וטלקומוניקציה, הם יצטרכו לקנות את כל אלה,
וודאי שלא לקבל אותם בחינם מהמדינה.

כדאי שתלמד קצת על זכויות אדם, זכויות אזרח, וזכויות לאומיות.

באירופה האנטישמית, היהודים לא קיבלו מהמדינות לא זכויות אזרח ולא זכויות אדם.
בישראל , הערבים בסך הכל לא מקבלים זכויות של אזרחים. פשוט מאוד מפני שרובם לא אזרחי המדינה הזאת.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 26-05-2008, 13:51
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "למרות שאני איני מאמין בה'..."

ציטוט:

ב-1947 הערבים סירבו לפתרון שתי מדינות לשני עמים, שהיה נותן להם מדינה משלהם על מגש של כסף.
הסירוב הזה משמעו ויתור על זכותם להקים מדינה משלהם. מעטים הם העמים הזוכים לקבל מדינה על מגש של כסף - ואם ה"פלסטינים" טעו וסירבו להחלטת החלוקה של 1947, אין כל סיבה לתת להם הזדמנות שנייה.
בסופו של דבר הערבים לא הפסידו מהסירוב הזה - הם רק הרוויחו, כי הנה, 60 שנה מאוחר יותר, אתה וחבריך מוכנים לתת להם מדינה, שוב, על מגש של כסף, ובתנאים הרבה יותר טובים (ובלי להזכיר 60 שנות מלחמה, טרור ורצח שהם חוללו, ומשום מה, שוב בסיועך האדיב, הם חומקים מעונש על כך).
עם, עם אמיתי, לוקח הזדמנות כמו החלטת החלוקה של 1947 ומאמץ אותה בשתי ידיו. כך עשה היישוב היהודי. ערביי הארץ דחו את ההזדמנות הזו - משמע, הם אינם עם ולכן אינם זכאים למדינה משלהם. יתכבדו וימצאו את מקומם בקרב 21 המדינות שלהם.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 26-05-2008, 08:39
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "[QUOTE=לב כל-רואה]אם לתמצת את..."

ציטוט:

[/size][/size]

סוריה תעמוד דום - בדיוק כפי שהיא עומדת דום מול טורקיה בכל הנוגע למובלעת אלכסנדרטה, הגדולה פי כמה מרמת הגולן וחשיבותה גדולה פי כמה מרמת הגולן.
הסורים רואים באלכסנדרטה שטח ריבוני סורי (ר' מפה: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=406345) שנכבש בידי טורקיה - ובכל זאת, בין טורקיה ובין סוריה יש יחסים דיפלומטיים מלאים, יש קשרי סחר ותרבות וכל שאר הדברים המאפיינים שלום אמיתי ומלא. אז מה ההבדל?
ההבדל הוא בעמידתה האיתנה של טורקיה על שלה, ובנכונותה להילחם על מה ששייך (לתפישתה) לה.
אולי כדאי לנסות את המסלול הזה, על פני מסלול הוויתורים והנסיגות ש"הצליח" כ"כ בעבר? אולי נשיג יותר במסלול הזה?

ויליאם ראלף אינג'

ישן 26-05-2008, 07:45
צלמית המשתמש של הפטריוט

הגולן הוא שטח ישראלי ריבוני
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "הבעיה היא שאתה כחלק מהעולם..."

ראשית, הוא סופח למדינת ישראל.
שנית, סוריה איבדה כל תביעת בעלות לגביו כשאיבדה אותו במלחמת תוקפנות שבה היא פתחה, ושבה היא הפסידה.
גרמניה שלטה בפרוסיה המזרחית אלף שנה - אבל איבדה אותה כתוצאה ממלחמת תוקפנות, שבה היא פתחה, ושבה היא הפסידה. בדיוק כמו שגרמניה אינה תובעת לקבל בחזרה את פרוסיה המזרחית, כך סוריה אינה יכולה לדרוש לקבל בחזרה את רמת הגולן.

מאז ראשית הסכסוך הבינו מדינות ערב כי אין מחיר לתוקפנותן. כל הפסד שהן יספגו בשדה הקרב יושב להן או בהסכם הפסקת האש או בהסכם ה"שלום" שלאחריו.
זה לא בדיוק מדרבן אותן לחדול מתוקפנותן, נכון?
אז הגיע הזמן שהם יתחילו לשלם.

"איך ייתכן שישראל כמדינה הרודפת שלום..." וכ"ו - שלום זה נחמד, אבל לא בכל מחיר. לעתים מחירו של השלום הוא כבד וקשה יותר ממחירה של מלחמה (בטווח הארוך - בניגוד למי שרוצה "שלום עכשיו" ולא מסתכל חמש דקות קדימה, שלא לדבר על חמש שנים).
ומה יש לנו עתה עם סוריה אם לא שלום? במה שונה המצב בגולן מהמצב בגבול המצרי, למשל? גם פה וגם פה יש שלום קר (שהוא לא יותר מהפסקת אש). ההבדל היחיד הוא שעם סוריה לא היינו צריכים לוותר על טריטוריה כדי להשיג את זה. למה לקלקל?

ויליאם ראלף אינג'

ישן 26-05-2008, 09:39
צלמית המשתמש של הפטריוט

אין בעיה עם שלום
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=הפטריוט] "איך ייתכן..."

גם אני רוצה שלום, ומעדיף אותו על פני מלחמה.
אבל - אני מבין שיש דברים הגרועים מן המלחמה, ואחד מהם היא הכניעה. פייסנות היא דבר נוסף.
הבעיה היא שישראל הפכה את ה"שלום" לערך, למטרה, שכל אמצעי כשר כדי להשיג אותה.
"שלום - ועכשיו", זועקים, ולא מבינים ששלום עכשיו, מהר, מייד, תמורת חתיכת נייר וחמש דקות שקט משמעו וויתור על העתיד.
כשנחזור ונשים לפנינו ערכים - כמו "ציונות", "ביטחון", "קיום", לאומיות", מושגים שהפכו, אוי לבושה, למלים גסות בחברה הישראלית המתפרקת - נגיע בסופו של דבר גם לשלום.
אם נשים את ה"שלום" כערך, לא נשיג אותו לעולם.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 26-05-2008, 13:14

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "הגולן הוא שטח ישראלי ריבוני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
ראשית, הוא סופח למדינת ישראל.
שנית, סוריה איבדה כל תביעת בעלות לגביו כשאיבדה אותו במלחמת תוקפנות שבה היא פתחה, ושבה היא הפסידה.
גרמניה שלטה בפרוסיה המזרחית אלף שנה - אבל איבדה אותה כתוצאה ממלחמת תוקפנות, שבה היא פתחה, ושבה היא הפסידה. בדיוק כמו שגרמניה אינה תובעת לקבל בחזרה את פרוסיה המזרחית, כך סוריה אינה יכולה לדרוש לקבל בחזרה את רמת הגולן.

מאז ראשית הסכסוך הבינו מדינות ערב כי אין מחיר לתוקפנותן. כל הפסד שהן יספגו בשדה הקרב יושב להן או בהסכם הפסקת האש או בהסכם ה"שלום" שלאחריו.
זה לא בדיוק מדרבן אותן לחדול מתוקפנותן, נכון?
אז הגיע הזמן שהם יתחילו לשלם.

"איך ייתכן שישראל כמדינה הרודפת שלום..." וכ"ו - שלום זה נחמד, אבל לא בכל מחיר. לעתים מחירו של השלום הוא כבד וקשה יותר ממחירה של מלחמה (בטווח הארוך - בניגוד למי שרוצה "שלום עכשיו" ולא מסתכל חמש דקות קדימה, שלא לדבר על חמש שנים).
ומה יש לנו עתה עם סוריה אם לא שלום? במה שונה המצב בגולן מהמצב בגבול המצרי, למשל? גם פה וגם פה יש שלום קר (שהוא לא יותר מהפסקת אש). ההבדל היחיד הוא שעם סוריה לא היינו צריכים לוותר על טריטוריה כדי להשיג את זה. למה לקלקל?

הגולן לא סופח למדינת ישראל, ישראל סיפחה אותו אליה.
סיפוח שעד היום אינו מוכר על ידי אף מדינת מלבד מדינת ישראל, וגונה באו"ם ונדרש שיוסר.

סוריה איבדה עליו בעלות מבחינתנו ( גם מבחינתי, אגב. ), אבל לא מבחינת חוקי העולם שאנחנו חלק ממנו.
אנחנו יכולים ללכת עם ראש בקיר, לצעוק "אי צדק!" ולהמשיך לחיות בשקט זמני שבסוף יתפרץ על כולנו, או לבחור בדרך של שלום ולהחזיר את השטח.
לא מקבלים תמיד מה שרוצים, או מה שאתה חושב שצודק, צריך להקריב לפעמים בשביל שלום, וזוהי הקרבה שאני אישית מוכן לה, עם כמה שאני אוהב את רמת הגולן ולא רוצה להחזירה.

גם בקשר לגרמניה, אפשר לצעוק " תראו! אבל שם! ..." עד מחר, זה לא יעזור לך ולא ישנה את הדעה של אף אחד בנוגע למצב.
המצב כיום הוא שאף אחד לא מכיר ברמת הגולן כחלק מישראל, וסוריה לא הולכת לוותר עליו כדי להגיע לשלום, ואתה לא תשכנע אף אחד בזה שתגיד לסוריה שגם גרמניה איבדה שטח.

בנתיים יש לנו הסכם שלום עם מצרים וירדן, שאני לא רואה שיש איתו בעיות מיוחדות.
מה רע לנו? למה שלא יהיה גם אחד כזה עם סוריה?

מה שידרבן אותם להפסיק את תוקפנותן זה הסכם שלום. אני בהחלט לא חושב שאף אחת מהממשלות הקיימות או שעתידות לקום תהיה מספיק מטומטמת לתקוף מדינה שחתומה איתה על הסכם שלום. זאת התאבדות, ובטח שלא שווה להם בשביל חתיכת אדמה שנקראת ארץ ישראל.

למה לקלקל? כי לסוריה יש סיבה לתקוף אותנו, ולמצרים אין.
אם סוריה תתקוף היא צודקת בעמדתה, ואנחנו לא, כי אנחנו כובשים שטח השייך לה, ללא הסכם.
ישן 26-05-2008, 13:38
צלמית המשתמש של הפטריוט

הגולן הוא שטח ריבוני ישראלי
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "[QUOTE=הפטריוט]ראשית, הוא..."

בדיוק כמו תל אביב וחיפה - ובדיוק כמו שדרישה שנוותר עליהן היא לא-ריאלית (היום - מחר אתה תודיע שלמען השלום יש לעשות וויתורים כואבים, ואתה אוהב את חיפה וכ"ו...) כך גם הדרישה לוויתור על רמת הגולן.
סוריה איבדה את הגולן כחוק - ואין כל סיבה שתקבל אותו בחזרה.
אם סוריה רוצה שלום, אז בבקשה - תמורת שלום. אין כל סיבה שנצ'פר ונתגמל את התוקפן בכך שנחזיר לו את מה שאיבד כתוצאה מתוקפנותו.

יש לנו "שלום" עם מצרים ועם ירדן - ובמה בדיוק הוא מתבטא? בכך שהגבול שקט (למראית עין)? אבל זה בדיוק המצב גם בצפון!
אין שלום, אין נורמליזציה, עם מצרים ועם ירדן - וזה בדיוק המצב עם סוריה!
אסד הצהיר קבל עם ועולם שגם תמורת רמת הגולן כולה, עד המ"מ האחרון, הוא לא מוכן לנתק את קשריו עם אירן והחיזבאללה, והוא לא מוכן לנורמליזציה - אז על איזה שלום אתה מדבר?
זה לא שלום - זה גירוש יהודים מבתיהם ומסירת נכס אסטרטגי לידי אירן.
אם זה השלום שסוריה רוצה, אין כל סיבה לצ'פר אותה ולהעניק לה מתנה כ"כ גדולה.
יש לשמר את המצב כפי שהוא היום - כיוון שזהו אינטרס ישראלי (נסה להטיב על המצב לרגע, רק לרגע אחד, מנקודת המבט של האינטרס הישראלי).

יפה מצידך שאתה מצדיק תוקפנות סורית עתידית, ומגבה מוסרית תוקפנות זו.

ויפה מצידך באותה מידה שאתה מאמין בנאיביות שחתיכת נייר היא מה שתמנע מסוריה לתקוף אותנו בעתיד. מה גם שאתה מתבסס על היסטוריה ארוכה של כיבוד הסכמים מצידם של הערבים...

ויליאם ראלף אינג'

ישן 26-05-2008, 13:53

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "הגולן הוא שטח ריבוני ישראלי"

כמנהג אתה כמובן מגזים, בכוונה כמובן.

אין שום הקבלה בין הגולן לחיפה, בעיקר מכיוון שסוריה אינה דורשת את חיפה בשביל הסכם שלום.

סוריה לא איבדה את הגולן כחוק, היא איבדה את הגולן כחוק שלך, ולא של אף אחד שדעתו תשנה משהו בעצם הוויכוח ( כמו מדינה כלשהי, האו"ם, או סוריה עצמה. ).

אני לא בעד החזרה חד צדדית של הגולן, ואם סוריה לא תעמוד בכל דרישותיה של ישראל, כולל ניתוק מאיראן, חיזבאללה, ושאר ירקות שנדרשו, הגולן יישאר ישראלי.
אני אף פעם לא אמרתי שאני בעד החזרת הגולן בתנאים של סוריה, במיוחד הדגשתי שאני בעד החזרתו בתנאים של ישראל, אבל שהחזרתו לא יכולה להיות מה שיעצור את המ"מ, וישראל לא יכולה לדחות מ"מ בטענה שהגולן שלה.

למה שאני לא אצדיק תוקפות סורית עתידית?
אם סוריה מסכימה לדרישותיה של ישראל ( גם הקשות בהן כמו איראן וחיזבאללה ), וישראל אינה מוכנה להחזיר את רמת הגולן - מה שמנוע הסכם שלום, לסוריה, אני מצטער להגיד, יש כל זכות שבעולם לתקוף את ישראל ולנסות לקחת את הגולן בחזרה, כי אנחנו שמנו לעצמנו רגל.

ויפה שאתה מגזים שוב ומשווה כל הסכם אחר להסכם שלום שנחתם בין 2 מדינות.
ישן 26-05-2008, 14:04
צלמית המשתמש של הפטריוט

אני מגזים?
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "כמנהג אתה כמובן מגזים, בכוונה..."

אם נמסור את הגולן, מחר תבוא דרישה אחרת (לחיפה, או לטבריה, או לקרית אונו), ואתה וחבריך תצדיקו גם את הדרישה הזו, כי למען השלום צריך לעשות וויתורים כואבים וכ"ו וכ"ו (ומעניין שלמען השלום רק ישראל נדרשת לוויתורים, לעולם לא מדינה ערבית - מדוע?).

סוריה איבדה את הגולן כחוק. היא פתחה במלחמה נגד ישראל, הפסידה, ואיבדה טריטוריה. כך זה היה בכל ההיסטוריה האנושית. אין כל סיבה שהמקרה הזה יהיה שונה.
כל הגבולות בעולם היום הם תוצאה של מלחמות, לא של הסכמי שלום (הסכמי שלום באו אחר כך, ואישררו את תוצאות המלחמה).

תראה, אני בטוח שהסורים יתחייבו לכל דבר, ניתוק הקשר עם אירן, סילוק מפקדות הטרור והחזרת מרקו לאימא שלו, כדי לקבל את הגולן. ומה תעשה לאחר שישראל תיסוג מרמת הגולן, ואז יתברר שסוריה מפירה את כל התחייבויותיה? תעביר מחאה חריפה לאו"ם? (השלום עם סוריה, היום שאחרי , לפי ד"ר גיא בכור).

יפה שאתה מצדיק תוקפנות ומלחמה כדרך לפתרון סכסוכים ומחלוקות. אכן, אתה איש שלום אמיתי...

ויליאם ראלף אינג'

ישן 26-05-2008, 15:02

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אני מגזים?"

אין שום סיבה שבעולם שסוריה תדרוש את חיפה טבריה או קריית אונו, מאיזה מנדט בדיוק?

אבל בפעם המאה, אנחנו לא ב1600, ושטח שנכבש ב1967 דינו שונה משטחים שנכבשו במאות קודמות. כיום יש סדר, ויש חוקים, ודברים לא עובדים לפי ראות עינך.

לאחר השלום עם סוריה יכולים לקרות הרבה דברים, שאחת מהאפשרויות היא שהחרם על סוריה יישבר, היא תתקרב למערב, הכלכלה שלה תשגשג, והיא תבין מה טוב בשבילה. בדיוק כמו מצרים.

אם סוריה תשבור את כל התחייבותיה? אז גם אנחנו יכולים לעשות זאת.
אבל זה נסיון שאנחנו חייבים לעשות.
סוריה לא תתחייב למשהו בפני העולם כולו ותפיר אותו אחר כך, זאת חשיבה ימנית מוגזמת ואם תסלח לי, מגוחכת.
סוריה לא תתחייב מראש למשהו שלא תוכל לעמוד בו, כמו שלא עשתה עד עכשיו, ועדיין לא עשתה.

הפרת הסכם שלום זה רחוק מאוד מהפרת הסכמים רגילים, ונכנס להגזמות שלך בדיוק כמו ההקבלה של דרישת רמת הגולן מצד סוריה לדרישת חיפה וקריית אונו, שאין כמובן שום קשר בינהם.
ישן 26-05-2008, 15:27

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אין שום סיבה שבעולם שסוריה..."

ציטוט:
אין שום סיבה שבעולם שסוריה תדרוש את חיפה טבריה או קריית אונו, מאיזה מנדט בדיוק?

אבל בפעם המאה, אנחנו לא ב1600, ושטח שנכבש ב1967 דינו שונה משטחים שנכבשו במאות קודמות. כיום יש סדר, ויש חוקים, ודברים לא עובדים לפי ראות עינך.

לאחר השלום עם סוריה יכולים לקרות הרבה דברים, שאחת מהאפשרויות היא שהחרם על סוריה יישבר, היא תתקרב למערב, הכלכלה שלה תשגשג, והיא תבין מה טוב בשבילה. בדיוק כמו מצרים.

אם סוריה תשבור את כל התחייבותיה? אז גם אנחנו יכולים לעשות זאת.
אבל זה נסיון שאנחנו חייבים לעשות.
סוריה לא תתחייב למשהו בפני העולם כולו ותפיר אותו אחר כך, זאת חשיבה ימנית מוגזמת ואם תסלח לי, מגוחכת.
סוריה לא תתחייב מראש למשהו שלא תוכל לעמוד בו, כמו שלא עשתה עד עכשיו, ועדיין לא עשתה.

הפרת הסכם שלום זה רחוק מאוד מהפרת הסכמים רגילים, ונכנס להגזמות שלך בדיוק כמו ההקבלה של דרישת רמת הגולן מצד סוריה לדרישת חיפה וקריית אונו, שאין כמובן שום קשר בינהם.

מעניין מאוד שישראל אפילו לא ניסתה לסרב למהלכים שפוגעים ברצונו של העם,
בעוד שהערבים מכתיבים את העקרונות שבהסכמי השלום כפי שמתחשק להם, ומסרבים מתי שמתחשק להם.

ממה אתה כל כך פוחד???
מצבא שייכנס לישראל בחסות האו''ם, על מנת שיכריח אותנו באלימות לפעול כפי שהם רוצים ?

"צדק צדק תרדוף"

ישן 26-05-2008, 16:20

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אני פוחד שנגיע למצב שבאמת לא..."

ציטוט:
אני פוחד שנגיע למצב שבאמת לא יהיה לנו מקום אחר חוץ מארץ ישראל, שיגיעו סנקציות, שיישנאו אותנו יותר מעכשיו, והכל בגלל מה? עוד קצת שטח?

שהיינו רודפי בצע לשטח שהובטח לנו על ידי אלוהי ישראל לפני 3000 שנה?

מזל, מזל גדול, שלפי איך שהדברים נראים, החזון שלי קרוב יותר משלכם.

לפי איך שהמציאות נראית, נראה שהמוות נמצא על מפתן ביתם של יהודי ישראל.
מעולם לא היינו במצב בטחוני כל כך ירוד. מעולם לא נרצחו כל כך הרבה יהודים בשל הטרור.
מעולם לא הגיעו הטילים אל איזורים צפופי אוכלוסין כמו אשקלון.

אני רואה שהדיון בינינו לא יסתיים לעולם. אתה תמיד תמצא איזה תירוץ משונה כדי להתכחש לטענות שלי.

יש לך שתי אפשרויות:

1) להמשיך בדרכה של הממשלה. בדרך אוסלו. דרך השלום (עללק שלום).
מאז תחילת עידן השלום, בכל פעם שישראל וויתרה או עשתה מהלך מדיני כלשהו, היא תמיד אמרה לעצמה שזה עשוי להביא את השלום. כבר שנים שאנו מצפים לשלום הזה, כבר שנים שאנו צועדים בדרך אוסלו, כבר שנים שאחינו ממשיכים למות לחינם בגלל השלום הזה. ותמיד בכל פעם מחדש תאמר ההנהגה: "אבל יש עוד סיכוי לשלום! עוד לא וויתרנו מספיק! " .

2)להתחיל להקשיב לאלו שחזו את המציאות הישראלית של היום, כאשר הם יצאו לרחובות בשנת 1993 והפגינו בפני הממשלה האטומה שקונספציית אוסלו היא תהליך שיוביל למוות של יהודים. תהליך שיוביל לירי טילים באשקלון, תהליך שיגביר את הרצחנות הערבית.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 26-05-2008, 15:37
צלמית המשתמש של הפטריוט

אין שום סיבה?
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אין שום סיבה שבעולם שסוריה..."

מדוע שסוריה לא תדרוש את חיפה, אם יש בינינו אנשים כמוך, שמוכנים למען ה"שלום" לתת הכל, מראש, ובלי כל התחייבות?
מדוע לא נדרוש מסוריה איזשהו וויתור, איזושהי מחווה, איזשהו צעד בונה אמון לפני שבכלל נכנסים למו"מ? מדוע רק ישראל נדרשת לוויתורים מוחשיים, אמיתיים, וכל מה שמדינות ערב נדרשות הוא לחתום על חתיכת נייר?

אתה הרחקת עד 1600, בעוד שאני כיוונתי ל-1919, 1945, 1953 (לא בימי הביניים, אלא ממש פה קרוב, במאה ה-20). גבולות נקבעים כתוצאה ממלחמות. הסכמי שלום באים לאשרר את התוצאה של סיום הקרבות. תוקפן שהפסיד לא מקבל בחזרה את הטריטוריה שאיבד. אלה נוסחאות ביחסים בינלאומיים שנקבעו לאורך כל הדורות, והם תקפים גם כיום.
אם הם לא תקפים, אז כל מערכת הגבולות בעולם תתמוטט...

לאחר השלום עם סוריה יכולים לקרות כל מיני דברים - אתה, כמובן, נתפס לתסריט האופטימי, שבו סוריה נפתחת למערב והופכת לשווייץ של המזרח התיכון (וישראל לאיטליה של המזרח התיכון?). הזיות זה נחמד, אבל כדאי להישאר ריאליים (גיא בכור על ה"מומחים לסוריה " - גלול למטה לפרק "במישור הפנימי").
מדינה צריכה לקוות לתסריט האופטימי - אבל להיערך ולתכנן לתסריט הפסימי. אי אפשר לנהל מדיניות (פנים או חוץ) על סמך אשליות נוסח "מזרח תיכון חדש". המזרח התיכון היה, הווה ויישאר ישן בטווח הנראה לעין.

אם סוריה תשבור את התחייבויותיה, גם ישראל תפר את התחייבויותיה?
איפה שמעתי את זה כבר? - "אדמת לבנון תבער", "אם תיירה קטיושה אחת מעזה אחרי ההתנתקות...", כן, כן, כן... את השקרים הללו שמענו כולנו לא פעם ולא פעמיים. ישראל, משחתמה על הסכם, כבולה אליו בעבותות, ואינה יכולה להפר אותו, ולא משנה מה יעשה הצד השני. למדינות ערב יש היסטוריה ארוכה מאוד של הפרת הסכמים (בזמנך החופשי גש ובדוק מה עלה בגורלם של הסכמי שביתת הנשק בסיומה של מלחמת העצמאות...), ולישראל יש היסטוריה ארוכה של הבלגה על הפרות כאלו, בשם ה"שלום" ו"נאורות" ו"זה לא העיתוי" וכן הלאה שאר סיסמאות.
סוריה, בהסכם ה"שלום", תתחייב לכל דבר, וישראל התמימה, הנאיבית, תאמין. ויום לאחר מכן - אופס, כאילו דבר לא קרה ודבר לא נחתם. ואז מה?

הפרת הסכמים הוא דבר מקובל בקרב הערבים - נא ציין הסכם אחד שיושם במלואו, ככתבו וכלשונו. הערבים מוכנים לחתום על כל דבר ולהתחייב לכל דבר כשהם מרגישים שהם חלשים, ומעוניינים בהפוגה. כשהם שוב מרגישים שהם חזקים, להסכם אין שום ערך בעיניהם.
לכן כדאי להיערך תמיד לתסריט הפסימי, ולהציע אך ורק שלום תמורת שלום.

ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:33

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר