לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2008, 21:58
  aryeelectronics aryeelectronics אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי EC שמתחילה ב "Orcad..."

בס"ד

המלצה מאוד לא טובה, לעניות דעתי. OrCAD Capture מבית Cadence היא כלי נורא מסובך/מתוחכם, שממש לא מתאים למתלמד בתחום. (נעזוב את העובדה שהיא לא חינמית אלא עולה 2000$ בפעם האחרונה שביררתי.) הכלי פשוט לא יבוא ליידי מיצוי (ולו חלקי!) ע"י חובבן\מתלמד.

כבוד המשורר, במידה ואתה מעוניין בחבילה שלימה למטרת תכנון לוחות מודפסים, הייתי ממליץ לך (בחום!) על DipTrace מבית Novarm. תוכנה מאוד קלה ונוחה לתפעול, מקצועית מעל ומעבר לנדרש, אינטואיטיבית נורא ונתמכת מאוד. אני התחלתי איתה, ולכן אני ממליץ לך עליה. היא מגובה בפורום נורא רחב, פעיל ודינאמי, שחלק עיקרי מהמגיבים בו הוא יוצרי התוכנה עצמה ומשתמשים המנוסים בה.

התוכנה אינה חינמית, אולם תוכל להתנסות איתה למשך 30 יום ואז להחליט אם אתה מעוניין לרכוש אותה. הגירסא המליאה, הבילתי מוגבלת והיקרה ביותר (שהיא, אגב, זו שרכשתי ושאני משתמש בה מדי יום ביומו) עולה 695$, אולם אינך חייב לרכוש אותה מייד. החברה מציעה לך מגוון גירסאות, כך שכל אחת נותנת לך יותר/פחות אפשרויות מן האחרות (במחירים מתאימים, כמובן), בהתאם לרמה ולדרישות שלך, כך שוודאי קיימת גירסה שמתאימה לך ותמיד תעמוד בפניך האופציה לשדרג את החבילה הנוכחית בה אתה משתמש לחבילה ברמה גבוהה יותר שתתאים לדרישות החדשות שלך.

חבילה נוספת שהייתי ממליץ לך עליה, לאותה הנישה כמובן, היא Eagle מבית CadSoft. התוכנה הזאת, בגירסתה המליאה, הבילתי מוגבלת והיקרה ביותר, עולה יותר מ-DipTrace בגירסתה המקבילה, אולם היא כלי מתקדם בהרבה יותר ממנה. (1494$ בעבור הגירסה המליאה והבלתי מוגבלת של Eagle, כאמור, בהשוואה ל-695$ בעבור הגירסה המליאה והבלתי מוגבלת של DipTrace.) מרבית מחובבי האלקטרוניקה בעולם משתמשים בה, וישנן הרבה חברות ואנשים מקצועיים פרטיים שבוחרים בה לעבודות שלהם.

גם היא, כמו DipTrace, מציעה לך מגוון גירסאות בהתאם לכיס ולדרישות שלך. תמיד תעמוד בפניך האופציה לשדרג לחבילה נרחבת יותר במידה ותצטרך.

כאחד שנמצאות ברשותו שתי התוכנות, הייתי מעדיף את Eagle על DipTrace, במידה והפרוייקט שאני עוסק בו הוא מורכב ואינו פשוט. אולם, במידה ואני מתכנן משהו חובבני ופשוט, הייתי ללא כל ספק משתמש ב-DipTrace. (אל נא תבינו אותי לא נכון. DipTrace הינה תוכנה מקצועית בפני עצמה, ויש לה המון איכויות שמשתוות ואף עולות על המקבילות להן שנמצאות ב-Eagle. אולם, ע"ס ניסיוני האישי, אני מוצא את Eagle כלי מקצועי יותר לשימוש כשזה מגיע לפרוייקטים מורכבים.)

האתר של DipTrace מבית Novarm: http://www.diptrace.com
האתר של Eagle מבית CadSoft: http://www.cadsoftusa.com

הלאה. אם אתה מעוניין בתוכנה לשרטוט מעגלים אלקטרוניים נטו, הייתי ממליץ לך, ללא כל ספק ולאחר סקר שוק רב שערכתי בנושא, על ProSchematic. התוכנה נכתבה ע"י מהנדס אלקטרוניקה עם ניסיון רב בתחום, עולה פחות מ-65$, והיא שווה כל גרוש שבה. היא נורא אינטואיטיבית, כל הכפתורים נמצאים לך ממש מול העיניים בלי הרבה לחיצות וסיבוכים, ובקיצור -- ממש תוכנה מעולה ואיכותית!

תוכל בעזרתה ליצור שרטוטים של מעגלים אלקטרוניים מורכבים ביותר ובאיכות של הוצאה לאור. (השתמשתי בה לספר פרוייקט שעשיתי. אתה יכול לשנות את צבעי הרקע, עובי התיילים ואיורי הרכיבים וכו'. ממש חופש מוחלט בכל הנוגע לתצוגה הויזואלית של השרטוט. בנוסף על כל אלו, התוכנה תומכת במספר גודלי דפים ובמספר פורמטים של שרטוטים, כך שבאמת כל שעליך לעשות הוא לשרטט את המעגל האלקטרוני ולתת פקודת הדפסה.)

האתר של ProSchematic: http://www.proschematic.com.

זהו זה. מקווה שעזרתי.

אם ישנן שאלות נוספות, שאל כאן ואני בטוח שאני ואחרים כאן ישמחו לעזור!

בברכת כל טוב והצלחה רבה (!) בכל, אריה.

נערך לאחרונה ע"י aryeelectronics בתאריך 14-05-2008 בשעה 22:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:48

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר