לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2008, 15:10
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
מסע בעקבות פוסט המלצות - חלק א - ביקורת - המלנכוליה של הארוהי...

טוב - לאחר שכתבתי פה הכל - והכל נמחק (לעזאל). אני אנסה לשחזר שוב (את הכל).
למי שלא מכיר אותי שמי הוא ארז - לא כתבתי פה הרבה זמן כי אני בצבא ולצערי זמן זה לא משהו שיש שם הרבה...

בכל אופן - לפני מספר חודשים (בערך חצי שנה) החלטתי להתחיל במעין מסע משלי - בעקבות פוסט המלצות פורה במיוחד (האשכול הקודם כפי שהוא מוכר היום). החלטתי לעבור סדרה סדרה (למעט One Piece) לראות אותה ובסופו של דבר לכתוב ביקורת משלי לסדרה.

עכשיו, לקראת סיום האשכול הראשון אני מתחיל לכתוב את הביקורות שלי - והפעם - בראש ובראשונה - המלנכוליה של הארוהי סוזומה. - שימו לב - הביקורות מיועדות גם לאנשים שלא ראו את הסדרה - היות ואינן מכילות ספויילרים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נקלעתי לשמועות על הסדרה עוד לפני שנפתח אשכול ההמלצות. הביקורות מאד מאד שיבחו אותה - ואין ספק שפה בפורום יש קבוצה מאד גדולה של אנשים שהולכת להסתכל עלי עם עיניים גדולות כשהם יגיעו לסוף הביקורת... בקיצור - ניגשתי לסדרה עם ראש פתוח, התחלתי להסתכל וגיליתי מהר מאד שהסדרה הנה לא בסזדר כרונולוגי - זהו פרט חשוב מאד לאלו מכם שתרם צפו בה. את הסדרה היה עלי לראות פעמיים - פעם אחת בסדר הפרקים (אשר אינו סדר לפי זמן) ופעם שניה בסדר שונה (אשר ניתן לפענח\למצוא באינטרנט) אשר הנו הסדר הכרונולוגי (השתלשלות הזמן).

הסדרה עצמה - כמו הרעיון של מבנה הפרקים שלה - מאד מיוחדת כשזה מגיע לעלילה ופיתוח הדמויות - ובאמת כשאני חושב על זה - אין הרבה כאלה.
ההגדרה שלה באשכול ההמלצות כמדע בדיוני עלולה להטעות חלק מכם - היא אינה מדע בדיוני Star Wars ואפילו לא מדע בדיוני של המדריך לטרמפיסט - אלא מעין ג'אנר נפרד (אשר נמצא יד ביד עם הסדרה FLCL) אשר ספק צוחק על המדע הבדיוני ספק מוגדר כחלק ממנו , והוא בהחלט מסוייג עם מעט מאד סדרות - וזה בין היתר למה העלילה כל כך מיוחדת.

למרות שמדובר סה"כ ב12 פרקים - ועלילה אשר אפשר בהחלט לסכם ל2 משפטים (הארוהי הנה ילדה מוזרה ושונה אשר אינה מודעות לכוחותיה המיוחדים אשר מאפשרים לה... *ספויילר רציני*... וצריך שמישהו ימתן אותה) העלילה מתפרסת באופן שווה על 10 (מתוך ה12 פרקים) כאשר חלק מהפרק הנו לא קשור כל כך לעלילה (ואתו אפשר לזקוף לזכות פיתוח הדמויות) וחלק אחר מקדם במקצת את העלילה.

העלילה עצמה לא הייתה טובה במיוחד ללא פיתוח הדמויות המצוין. סה"כ מדובר ב5 דמויות אשר כל אחת מהן דמות ראשית בפני עצמה, אנו רואים את הסדרה אומנם מנקודת ההשקפה רק של אחת מהן אך כל שאר הדמויות בהחלט מאופינות מצוין - וכל אחת בדרך אחרת (חלק ע"י טון דיבור, אופי, וחלק בדרכים קצת יותר מיוחדות (ראה מסע בזמן?) ). - באמת ייאמר לזכות הסדרה שהמעלה הטובה ביותר שלה הנה העלילה ופיתוח הדמויות.

לרעת הסדרה עומד עולם האנימציה והמוזיקה - הדברים משלימים סדרה מבינונית לטובה מאד.
אכזבה היא המילה המתאימה - היות ובסדרה כל כך מיוחדת - צפוי אנימציה מיוחדת - לא משהו טוב - אבל משהו מיוחד - ובמקרה הזה, חוץ מצבעים חמים לא היה בסדרה שום אנימציה אשר ניתן לייחס לה ערך מיוחד - לא התמקדות מיוחדת, ובעצם - בינוניות רבה - דבר אשר בסופו של דבר מוביל לאכזבה.

גם המוסיקה של הסדרה, צלילה הרקע - ואפילו קולות הדיבור של הדמויות (מתייחס ליפנית בלבד) בינוני - ואפילו פחות. בעוד שיוצרי הסדרה בחרו להתמקד בעלילה ופיתוח דמויות הם בלעו לגמרי את מוסיקת הרקע - וזו אשר לא נבלעת אינה טובה מספיק או מיוחדת (או מתאימה) בכדי שנרגיש בה כלל... בכל הנוגע לדיבוב הדמויות בסדרה (דיבוב משמע קולות שלהן ביפנית) - קראתי בעבר הודעה של מישהו בפורום אשר אמר כי הוא רואה סדרות מדובבות לאנגלית בלבד היות והוא לא מסוגל לסבול את הקול ה"צורם" של הבנות אשר חוזר על עצמו בחלק גדול מהסדרות היפניות - כנראה שהוא התכוון גם לסדרה הזאת.

בסופו של דבר, הסדרה נותנת הרגשה - נחמדה - בינונית ולא הרבה יותר מזה - היא מאד מיוחדת , וכדאי לראות אותה בגלל זה - אבל בכל דבר ההופך אותה לסדרת אנימציה (כי גם אבודים הנה סדרה מיוחדת) ובעצם כל דבר פרט לעלילה ופיתוח הדמויות המצוין - בינוני.
ובסדרה כזו - אשר כל כך הרבה אנשים מדברים עליה בכזו עין יפה - בינוני - זה מאכזב.

הציון שניתן לה בהמלצות היה 8 - אני חושב שזה בערך קולע - הייתי מדרג אותה אישית כך:
עלילה: 8.5-9
פיתוח דמויות: 9
אנימציה : 7
קול : 6.5-7
סה"כ (לא ממוצע) : 7.5-8

---------
וכך נגמר חלק א' (שהוא חלק קטן מאד) במסע הארוך שלי (והנפלא כשמצאתי לו זמן).
שמח לכתוב, ואשמח לתגובות - נתראה בחלק ב' (שאולי אפילו יהיה היום!).
ארז.

חזרה לפורום
ישן 21-05-2008, 12:09
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
יפה מאוד, רק הערה אחת (בעצם כמה)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Solid_Dragon שמתחילה ב "מסע בעקבות פוסט המלצות - חלק א - ביקורת - המלנכוליה של הארוהי..."

לא כל כך הסכמתי איתך לגבי הפיתוח דמויות של המלנכוליה: אני לא זוכר שהיה פיתוח דמויות משמעותי לשום דמות בסדרה, להוציא את קיון (שהולך ונעלם) והרוהי. רוב הדמויות מקבלות פרק אחד שבו הם מסבירים על עצמם, ובשאר הפרקים הם רק עושים את הפוזה שלהם ברק: הנוסע עם החיוך המעצבן, הבחורה עם הלבוש החלקי מאוד (בעזרתה האדיבה של הרוהי) ונאגוטו עם הבעת אין-לי-פרצוף-אז-אני-פשוט-אלבש-לי-איזו-הבעה-אחת-ואשאר-תקועה-איתה-עד-סוף-הסדרה.
בעצם, גם נאגוטו עוברת פיתוח קטן (הרגע שבו קיון מתחיל להבין שאולי גם לה יש רצונות, והוא נותן לה להצטרף למועדון המחשבים).
כך שבאופן כללי בהחלט לא הייתי נותן למלנכוליה פיתוח דמויות חריג.
מה שכן, אחרי כמה צפיות העלילה מאוד התחבבה עלי. זאת חוויה מאוד מיוחדת ומרעננת, והעלילה לא בנויה משום קונספט מעייף שכבר נצפה מאה אלף פעם, כך שיש לסדרה בונוס גדול אצלי מהצד הזה.
האנימציה קיבלה אצלי התרשמות קצת יותר חיובית: היא אולי לא מאוד מיוחדת ולא עולה על הצפיות, אבל במעט מאוד סדרות תמצא כזאת אנימציה חלקה.
מה שכן, אני גם לא מבין מה עשו מהסדרה הזאת כזה עניין: סדרה לא רעה, אבל הציניות של קיון (מה שהפך את הפרקים הראשונים לטובים מסוגם, לטעמי) הולכת ונעלמת, הסדרה נעשית קצת יותר מדי קופצנית, כך שבסה"כ זו סדרה טובה מאוד, אבל לא משהו מאוד מאוד מבריק. סתם נוצץ.
אתה מוזמן להצטרף לבונקר שלי, שם נשתה קפה ונדסקס בזמן שחברי הפורום יביאו איל ניגוח כדי לפרוץ פנימה ולאכול אותנו חיים...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:47

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר