לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-03-2005, 13:42
  idanst idanst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.04
התלבטות בקשר לקניית DSLR

שלום
כבר די הרבה זמן אני מתלבט על איזו מצלמה ללכת
בהתחלה התלבטתי בין
canon 300d
nikon d70
olympus e300
אבל ירדתי מה300d בגלל שכבר ראיתי את המצלמות והרגשתי אותן ומאד לא אהבתי את ה300D
אז עכשיו אני מתלבט בין הD70 לE300 (בעיקרון גם מעוניין ב350D אבל היא לא תגיע לארץ בזמן הקרוב ואני צריך מצלמה די דחוף)

מעזרה של משתמשים כאן בפורום הבנתי שאת הפלאש והעדשות אני אוכל להשתמש בכל גוף המשכי של המצלמה שתיהיה לי וזה כמובן מעולה
אבל בוא נגיד שאת הגוף שאני אקנה אני לא מאמין שאני אחליף ב5 שנים הקרובות אז גם הוא משמועתי בקנייה

בכל מקרה אני מתלבט עדיין בגלל הסיבות הבאות: (יתרונות וחסרונות בולטים של כל מצלמה)

E300-יתרונות

גוף חדש יותר, 8 מגה פיקסל, קטן וקל יותר, מנקה CCD מובנה (ראיתי שזה עושה צרות הניקוי שלו)

ובעיקרון אני יותר אוהב את המצלמה הזאת

חסרונות- בגלל התקן החדש של 4/3 היא לא יכולה להתאים לעדשות של ה3/2 ולכן מספר העדשות הלא מקוריות די מצומצם ועדיין אין עדשת מקרו זולה

בעיית NOISE מעל רגישות 800 אבל עד היום לא הייתי זקוק לרגישות כזאת לכן זה לא כל כך משנה לי.

d70-יתרונות

חלק אומרים שזו ליגה אחרת בכלל מעל אולימפוס והתמונה טובה יותר (למרות שלא ראיתי את זה בתמונות משוות) אבל אני מניח שיש בסיס לטענה
מגוון רחב של עדשות טובות מוכרות וזולות כמו הsigma 70-300 super macro ועדשת המקרו nikkor 50mm וחוץ מאלה יש כמעט בלי סוף מגוון לפי מה שראיתי

חסרונות-
כבדה וגדולה יותר (אני יודע שזה יכול להיות יתרון בגלל שזה נותן יותר יציבות אבל כאן גם האולימפוס מספיק יציבה ומאסיבית ועדיף פחות לדעתי ולפי מה שאני מעדיף)

גוף פחות טוב 6 מגה פיקסל כנראה שיצא בקרוב אחד חדש יותר וגם שמעתי שהמכסה LCDנופל וכן מכסה העינית אבל זה לא קריטי אני מניח

אז זהו, אני ממש מתלבט את מי לקחת והייתי רוצה לשמוע כמה שיותר חוות דעת מה אתם חושבים

דרך אגב, אני מעוניין לצלם בעיקר טבע(נופים, חיות, מקרו) אבל גם משפחה ונוף עירוני
ואני לא מתכוון לקנות פלאש או עדשות נוספות לפני שתיהיה לי את המצלמה לפחות שנה

בדקתי מחירים- הגוף +העדשה של האולימפוס זול יותר-5000 הניקון עולה-7200 אני יודע שיש יותר זול אצל הניקון אבל רק במחיר הזה מצאתי שנתיים אחריות
והפלאש והעדשות שאני מכוון לקנות בעתיד ישווה את המחיר הכללי של כל הציוד לסביבות ה10000(עדשת זום, מקרו, פלאש) כך שבסוף זה יעלה אותו דבר בערך.

תודה על הקריאה, מחכה לתגובות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-03-2005, 14:44
  AvnerYaron AvnerYaron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.04
רק כמה עצות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי idanst שמתחילה ב "התלבטות בקשר לקניית DSLR"

א. הנחת העבודה שלך שלא תשתמש ברגישות 800 אינה נכונה. כל הגישה בשימוש
בDSLR שונה מהקביעות (גרעיניות, רעש, חדות) שהיו לנו בזמן שימוש בפילם.

ב. אם אתה מצלם טבע - חיות וציפורים וכו' - תראה שתשתמש הרבה ברגישויות גבוהות
בכדי להשתמש בעדשות טלה לא מקצועיות (בעלות מפתח צמצם "רגיל") כדי להגיע
למהירויות תריס גבוהות.

ג. אני אישית מצלם קרוב לשנה ב-D-70. אין לי בסיס להשוואה להגיד לך מה טוב יותר.
אני מאוד מרוצה מהתוצאות שאני מקבל, ונהנה להשתמש במצלמה שמקבלת
את מגוון עדשות הניקון שכבר יש לי מהעבר.

ד. ממליץ לך מאוד מאוד כן לשקול לרכוש את ה-SB800 שמתאים למצלמה כמו כפפה ליד
ומביא אותך לדרגות חדשות של איזון בין המצלמה למבזק, ובמיוחד למילוי צללים.

ה. שירות "הדר" והבלעדיות שלהם בכל הנוגע לניקון - חסרון גדול ומעצבן.

בהצלחה.
ישן 10-03-2005, 18:04
  idanst idanst אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי AvnerYaron שמתחילה ב "רק כמה עצות"

תודה על התגובה
בקשר לרגישות
א. אף פעם לא השתמשתי במצלמת פילם, אולי שהייתי קטן (כיתה ה) וסתם צילמתי באיזו מצלמה חד פעמית או משהו כזה כך שהידע שלי מתבסס על מצלמות דיגיטליות אבל רק על קומפקטיות כך שאני מניח שבאמת יהיה שימוש לרגישות אבל ב800 לפי הביקורות אפשר להשתמש למרות שזה לא משהו ורק ה1600 לא נסבל אך שאלתי את אולימפוס לגבי הבעיה והם אמרו שהבעיה תיפתר בעדכון החומרה שהם יוציאו

בקשר לפלאש, אני מבין למה צריך אותו אבל לא מספיק, אולי אפשר סיקור קטן על פלאש חיצוני איך הוא נמדד ומהוא משפר בעצם יותר מהפלאש המובנה?

ובקשר לאחריות, אם אתה אומר שהיא לא משהו לעומת זאת של אלודה (האחריות של אולימפוס ) כן טובה מהניסיון שלי כי הם תיקנו לי דברים בלי לשאול שאלות (בעיות בLCD ובעינית)

עוד דעות?

ישן 10-03-2005, 19:11
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
תשובה מפורטת
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי idanst שמתחילה ב "תודה על התגובה בקשר..."

אני בטח אחזור על הדברים ש-AvnerYaron אמר כי אני רוצה לכתוב תשובה מקיפה אז התנצלותי מראש.

נתחיל (כרגיל) מהסוף - פלש חיצוני. פלש חיצוני נותן המון יתרונות - העיקריים הם -
  1. גבוה מעל העדשה - לא נוצר אפקט עיניים אדומות
  2. במקרה של קנון - מאפשר פוקוס בחושך מוחלט (הפלש הפנימי נותן סטרוב וזה מעיק נורא)
  3. הפנית האור לזויות שונות כדי לקבל פלש מרוכך אשר חוזר מהקיר או מהתקרה
  4. מהירות גבוהה מאד - לי יש פלש פשוט (canon 420ex) והוא עומד יופי במהירות של 5 תמונות לשניה (עם סוללות טעונות מלא). הפלש הפנימי נטען בחצי שניה בערך.
לגבי הרגישות - עדשות לא מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר הן עדשות שהמפתח צמצם שלהן לא משהו. מה שאומר שב-300mm אתה מקבל מהירות של 1/200 והתמונות יוצאות מטושטשות. לי יוצא לצלם הרבה ב-1600 או אפילו ב-3200 ISO לקבל הקפאת תמונה אמיתית. בנוסף - בתנאים קשים באמת - כמו צילום לאור נרות - האפקט של ISO גבוה במקום פלש מעיק הוא אדיר.

ולשאר הנקודות שהעלת:

D300 אכן מרגישה "צעצועית" בהשוואה ל-20D (אני מניח שה-20D יקרה בשבילך כי לא שקלת אותה). אבל אם אתה בונה על גוף זול והשקעה בעדשות - הייתי הולך עליה.

לאולימפוס יש יתרון אחד גדול מאד על השאר וזה שימוש בפריזמה ובתריס אלקטרוני. התוצאה היא צילום חרישי כמעט. המון צלמים מקצועיים קונים אותה כמצלמה שניה למקומות בהן זה קובע (קונצרטים, הלויות לא עלינו וכו'..)
החסרון שלה הוא אכן התמיכה בעדשות ובשלב זה - לא תמצא עדשות SIGMA אם TAMRON שבד"כ מהוות תחליף זול וראוי.

הניקון אכן מתחרה ראויה אבל כבעליה של 20D אני לא יכול להמלית עליה
סתם, הניקון מעולה, יעיד על כך RGRG.

אישית - לא הייתי הולך על האולימפוס בגלל חוסר התמיכה בעדשות. ניקון או קנון. אני מאד מאד מרוצה מהקנון שלי ואם תקנה D300 ישאר לך מספיק כסף לעדשות סבירות. זה בשורה התחתונה מה שקובע.

והרעיון של לא לקנות ציוד בשנה הראשונה הוא מעולה. אבל אני לא מאמין שתעמוד בו.......

ישן 10-03-2005, 19:44
  idanst idanst אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "תשובה מפורטת"

תודה על התגובה

כמה שהייתי רוצה את ה20D, ראיתי גם אותה וגם את ה10D וזה באמת מרגיש הרבה יותר טוב מהD70 והE300 אבל אין לי את התקציב

ונראה לי שאני אלך על הD70 גם בגלל הרגישות וגם בגלל העדשות

למרות שאני מאד אוהב את הE300 אבל החסרונות די גדולים
למרות שאני חושב שSIGMA תוציא עדשות מתאימות במשך השנה כי בPMA האחרון הם הציגו איזה 5 עדשות חדשות תואמות וכנראה שהם ימשיכו להוציא עוד כי הן תואמות גם את המינולטה
וחוץ מזה, אמנם אין הרבה עדשות אבל את העדשות שאני מעוניין בהם יש (טלה של 300mm ועדשת מקרו 50mm) עדשות ה300mm עולות אותו הדבר אצל שתי המצלמות אך המקרו עולה 3300 של אולימפוס ושל ניקון 600 אך המחיר משתווה בסוף עם מחשבים את העדשות ואת הגוף
ועניין הNOISE יסתדר תוך מספר חודשים בעדכון חומרה
מה אתה חושב?

ישן 10-03-2005, 20:01
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי idanst שמתחילה ב "תודה על התגובה כמה שהייתי..."

בסופו של דבר, המצלמה שתבחר - תהיה אשר תהיה - צריכה להיות נוחה עבורך.

לכל מצלמה הייתרונות והחסרונות שלה.

ואכן, לפי הPMA צצות הרבה עדשות עכשיו - תמיכה חדשה לכל ה"מערך" הדיגיטלי של אולימפוס, כמו גם ליצרניות כמו פנטקס.

אני בזמנו שקלתי ברצינות ללכת על מצלמת הDSLR של פנטקס - istDS
http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/istds.html
הנדסת האנוש בפנטקס היא מצויינת. גוף המצלמה למשל קטן יותר.

אבל... לא אכניס אותך לדילמה יותר גדולה מזו של עכשיו.

רק רוצה לומר - עשה את החישוב שלך (על פי מגבלות התקציב) - וכלול גם את ההשקעות העתידיות (פלאש, עדשת זום, עדשת 50 מ"מ וכו')

מבין המצלמות שעומדות בתקציב בחר את זו שהכי נוחה עבורך. התעלם כרגע מנושא רעש למשל (בהנחה כי מדובר בD70/300D/350D). "מתרגלים" לנושא השליטה ברגישות. לוקח מעט זמן, אבל זו לא בעיה.

אופציה מצויינת עבורך למשל, היא לרכוש גוף מיד שנייה (אני בזמנו חיפשתי, ולא חסרים אנשים שמוכרים עדשות די טובות וגופים במצב מצויין מיד שנייה) - בצורה כזו תוכל להכניס את ה10D לתקציב שלך.

זו דעתי בכל אופן...

ישן 10-03-2005, 20:02
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
לא הייתי בונה על העדכון חומרה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי idanst שמתחילה ב "תודה על התגובה כמה שהייתי..."

הניקון היא בחירה מצוינת.

האמת - בשורה התחתונה אין הרבה עדשות לכל מצלמה. קנון מיצרים עשרות סוגים של עדשות וסיגמה וטמרון מיצרים המון תואמים לקנון. עדין - בפורום המקצועיים מדברים עד 5-6 עדשות שיש לכולם וזהו.
המבחר גדול - השורה התחתונה מצומצמת.

עדין - למרות הכל לא הייתי קונה את האולימפוס (למרות שאני חסיד גדול שלהם).
אני באופן עקרוני עשיתי טעות שקניתי את ה-20D. הייתי צריך לקנות את ה-D300 ולהשקיע בעדשות.
אבל היא כל כך מדהימה שאני לא מתחרט על כלום !!

חשבת על 10D יד שניה ?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר