לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2008, 15:01
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "סליחה שאני שואל"

אני יסביר לך את ההסתייגות של כל אחד - אף אחד לא מעוניין או לא כלכך רוצה לפתוח לך תגובה בת 4 עמודים על הנושא שפתחת. זה מייגע, מתיש וגורם לך לחשוב אם מישהו באמת יעשה עם זה משהו - כי בתכל'ס מתגובה בפורום אתה לא תשנה את הדעה שלך ואף אחד לא יודע כמה אתה פתוח לשינוי ולכן יש תחושה שזה פשוט מיותר.

אם זה היה ב- "מה שבראש"יכול להיות שהייתי מגיב..
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום
ישן 18-05-2008, 18:39
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "סליחה שאני שואל"

טוב אז ככה , באמת שכבר אני דוחה את התגובה הזאות מהצהריים כי כמו שדני אמר , רובנו פה אם לא כולנו כתבנו כבר אין ספור הודעות כאלה שהגיעו לפעמים לעמודים ענקיים , ואף אחד לא הצליח לגרום למישהו לחזור בדעתו , וההפך אף אחד לא הצליח שאנחנו נשנה את הדעת .

אז יש הרגשה שברמה שלנו , שאנחנו יחסית אנשים צעירים ופשוטים אין לנו מה לכתוב את כל ההודעות האלה כי הם לא מעוילות וזה סתם כאב ראש, כאב אצבעות , ותחושה מעצבנת בלב כאזות כאילו בא לך לדבר איתו פנים אל פנים ולא לכתוב תגובה ענקיתתתת שאתה יודע שהוא יפסול אותה עוד לפני שהוא יקרא אותה .

אבל לא נשאיר אותך "בידיים ריקות" ואני יכתוב לך בקצרה משהו מאוד חשוב בקשר לכל הדיונים האלה .

אמונה מגיע מהרגש ! מהלב .
אתה לא יכול להוכיח אמונה מכיוון , זה אמונה ! להאמין .

עכשיו אני יגיד לך אולי משהו לא פרי אבל ככה זה , אנחנו האנשים שמאמינים שאנחנו עוסקים במצוות ומחפשים את אלוקים ומדברים אליו אנחנו מרגישים את הנוכחות שלו , את הניסים היומיומיים שיש פה שבן אדם אחר הם עוברים לו מול העניים אבל הוא לא שם לב .
צריך לפתוח את הלב , יותר נכון צריך לפתוח את העניים ופשוט לראות .

זה כמו מישהו שהוא בתחתית המדרגה (אני לא אומר שאתה בתחתית המדרגה ואני מעליך כבן אדם , אלה במובן של אמונה ) והוא מתלונן שהוא רואה רק מטר מלפניו , והוא לא רואה את הדבר הנשגב שמדברים עליו שנמצא בסוף המדרגות .
אבל הוא צריך לעלות , לתפס עוד קצת ולאט לאט הוא רואה יותר מהדבר הזה ויותר .

אני מציע לך מתישהו לתפוס איזה דתי שאתה אוהב ולשבת איתו , ולבקש ממנו ללמוד קצת ובעיקר לדבר . אבל לא דתי כפייתי כי אלה לא עושים טוב חח דתי פתוח שיהיה לך נוח איתו .

וחוץ מיזה אם אתה מחפש הוכחות , אפילו שכולנו פה מאמינים באמונה שלמה , אפילו שאם כל המדע יוכיח "חד משמעית" שאין אלוקים אנחנו עדיין נאמין באותה מידה .
אבל אם בכל זאות אתה בן אדם מעשי איך שאומרים , אתה יכול לקרוא את הספר של פרופסור נתן אביעזר "בראשית ברא, בריאת העולם על פי התורה והמדע" - פשוט דיוק מדהים !

ואני ממש מצטער , הייתי יכול לכתוב לך תגובה הרבה יותר ארוכה ומפורטת אבל ממש אין לי כוח כי כבר עייפתי מהדברים האלה , תערוך חיפוש קטן בפורום ותמצא איזה דיון או שתיים בנושא הזה.

להית.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:00

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר