לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-03-2005, 20:14
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
CRT עם שפורפרת של Flatron
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "האם זה נכון שמסך LCD הרבה יותר בריא לעניים מCRT?"

לא תזיק לך לעיניים.
LCD לעומת זה יעצבן אותך יותר.
עם אתה רגיל לשבת עם חברים על המחשב, תשים לב שרק מי שיש מול המסך בקו ישר יראה וכל השאר בין כהה לבהיר לבכלל לא.
שינוי רזולוציה הכי קטן וכבר הכל מטושטש, (כבר ראיתי אין נראה דבר כזה מטושטש, וזה חרא).
התדרי העבודה נמוכים, וזה מסכן גם במידה כל שהיא את העיניים ומאמץ אותם, בעוד שבCRT אפשר להגיע עד 100Hz, גם 85Hz כבר בריא לעיניים.
המחירים של הLCD גם לא זולים במיוחד ותמורה שלהם למחיר לא שווה.
אני לא אוהב LCD, ולא משנה כמה המחיר שלהם ירד אני ישאר עם הCRT 19' שיש לי היום ואני מרוצה ממנו מאוד.
שכחתי גם להגיד שבLCD יש הרבה יותר פיקסלים מתים שיכולים לעצבן אותך, ואם אתה תרצה להחליף את המסך תצטרך לצבור כמות גדולה של פיקסלים מתים בשביל זה.
מפחיד!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2005, 00:03

קצת לא נכון
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "אבל הקרינה"

רענון גבוה לא יכול להזיק. התמונה תמיד "קבועה".
רענון נמוך יכול להזיק כי אתה רואה את התמונה מתחלפת (כמו במשחקים מחשב שיש FPS גבוה או נמוך).

איזה מסך יש לחבר שלך LCD או CRT. הבעיה של המסך מהצד היא לLCD.
בדרך כלל גם גודל הנקודה בLCD יותר גדול מזה של CRT.

זה לא סטיגמה כי לLCD אין קרינה, אבל לCRT עם שפורפרת איכותית כמו Flatron הקרינה נמוכה מאוד, ודי מתקרבת לLCD, בוא נגיד שזה לא מה שיהרוס לך את העיניים.

LCD יותר גדול מCRT כלומר 17 של LCD זה בין 18 ל19 של CRT.
לדעתי היום אם אני צריך לבחור לקנות מסך אני חייב שהוא יהיה מקצועי, ומסך מקצועי של LCD 17 עולה יותר ממסך מקצועי של CRT 19.

החסרונות של הLCD ברורים.
רזולוציה קבועה, והרבה פעמים פשוט הכתב יהיה לך קטן ותצטרך להוציא את העיניים כדאי לראות מה שכתוב, וזה פוגעגם במשחקים שאתה רוצה לבחור את הרזולוציה, או שלא קיימת הרזולוציה שבא עובד המסך.
תדרי רענון נמוכים.
מוגבל מזויות ראייה שונות. (ואחד המונעים העיקרים שלי לLCD).
גודל נקודה גדול יחסית, רק במסך האיכותים והיקרים תמצא גודל נקודה קטן.
מספר גדול של פיסקלים מתים יחסית לCRT.
מחיר גבוה יחסית לCRT.

לסיכום לדעתי כדאי לך לקחת CRT, כי מהLCD תתאכזב.
מפחיד!

ישן 11-03-2005, 07:42
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
אמר לי רופא עיניים פעם...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "האם זה נכון שמסך LCD הרבה יותר בריא לעניים מCRT?"

שאם אתה עובד עם מסך כאשר יש אור מסביב, לא רק שזה לא מזיק לעיניים, זה אפילו יותר בריא מקריאה מספר / עיתון, כי התמונה מוארת, ומה שהורס את העיניים זה העובדה שהן צריכות להתאמץ בראייה (מי שקורא בחושך, לדוגמא, יגלה שהוא צריך משקפיים מהר מאוד...). הנ"ל נאמר לי לפני כמה שנים, ואני מניח שזה התבסס על מה שהוא ידע באותו זמן - אולי המחקר הסיק דברים חדשים מאז, אז לא לקחת את זה כתורה מסיני :-)

במסכי CRT, חובה קצב רענון של לפחות 75-85 הרץ כדי לא לעייף את העיניים ולפגוע בהן.
במסכי LCD, כפי שנאמר מעלי, אין את הבעייה הזו.

הקרינה של המסך לא פוגעת בעיניים. היא פשוט קרינה. היא פוגעת בגוף. בדיוק כמו הקרינה מהפלאפון, הטלפון האלחוטי, קווי מתח גבוה, וכו', וכו', וכו'. מה ההשפעה שלה על הבריאות שלנו? כנראה שנדע עוד כמה שנים... בכל מקרה, LCD מפיק כמעט 0 קרינה, מה שהופך אותו ליותר בריא לגוף, כנראה.

לגבי זה שכתב לך על גודל הכתב הקטן, זה אחד הדברים המצחיקים שקראתי לאחרונה. יש פטנט שקוראים לו "גודל פונט"...

אני הזמנתי מסך 19" (מסוג Samsung SyncMaster 913N), והוא אמור להגיע אלי בעוד כמה ימים. אני אדווח איך זה נראה...

ישן 11-03-2005, 10:04
צלמית המשתמש של yohaim
  yohaim yohaim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.09.03
תום
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אמר לי רופא עיניים פעם..."

בתור אחד שיש לו בבית גם מסך LCD וגם CRT עצתי לך:
אם יש מקום+יש פחות כסף+רוצים את המסך הטוב ביותר למשחקים-CRT.
אם אין מקום+יש כסף+מוכנים להתפשר במשחקים-LCD.
לא נראה לי שהקרינות היום הן ממש מזיקות מ-CRT,כמו שפעם.דבר נוסף הוא שברגע שעובדים עם קצב רענון נורמלי ב-CRT,בין 85-100HZ אז העיניים הרבה פחות מתאמצות.
זהו בגדול.אני לא רופא ולא מבין גדול,אבל זו דעתי.השאלה היא אם עד היום היה לך נוח לעבוד עם ה-CRT שלך?
אני עבדתי עם CRT והחלפתי ל-LCD מטעם אחד בלבד-מקום.
לגבי משקפיים-זה פונקציה של כמה יושבים מול המחשב,מה עושים(עבודה משרדית/משחקים מאוד מהירים שמרצדים) ובאיזה תאורה יושבים.
מקווה שעזרתי,

ישן 11-03-2005, 10:43
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
תראה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי yohaim שמתחילה ב "תום"

עשיתי כמה מחקרים ביממה האחרונה, ופשוט נראה לי שעל הLCD יש מן סטיגמה שנדבקה לו מהתקופה שבאמת המסכים היו זוועה (בערך כמו הסטיגמה על AMD שהמעבדים שלהם חמים בגלל הפולימנו או איך שקראו לזה), המסכים הטובים של היום פועלים באיכות גבוהה מאד, כמעט כשל CRT, רק צריך למצוא את המסך הנכון.
בעניין זויות צפיה, היום מדובר בזויות של 160 בממוצע כך שצריך להתאמץ בשביל לא לראות טוב.
אני לא מנסה לומר שבLCD רואים טוב יותר מבCRT אני פשוט מנסה לומר שההבדל הוא לא כ"כ משמעותי (במסכי הLCD הטובים).
מקום לא כ"כ משנה לי, כך שלא בגלל זה אני אקנה LCD.
מחיר- זו ה-נקודה, אם אני אצליח למצוא מסך במחיר טוב (מכירה פומבית?) אז אחלה, אם לא, אני בבעיה.
העיקר לשמור על העיניים, אחרי שיהיה לי מחשב חדש אני מן הסתם אתחיל "להתקמפר" אצלו כמה שבועות, ובקיץ, כשיהיה לי זמן אני בכלל אגור על הכסא, כך שמדובר במספר שעות ביום מול משחקים מרצדים בטרוף, למשל במחשב שלי, אחרי יום-יומיים של הרבה פעילות מולו- העיניים שלי עייפות לאללה (השריר אפילו מתחיל לרעוד)
ישן 11-03-2005, 16:06

גודל הכתב.

שהרזולוציה היא 1280 על 1024, אתה לא יכול להגיד את ה"התחל" ואת התפריטים. הכתוב נשאר כתב.
זה לא שטויות.

בקשר לזוויות של LCD.
ל2 חברים שלי יש LCD, והזוויות של המסך ממש גרועות, כלומר זה אפילו לא קרוב ל160 מעלות.
אני לא מכיר את המסכים שהם מעל 160 מעלות, ולכן אני לא יכול לתת לך חוות דעת עליהם.
את המסכים שכן ראיתי בכלל לא התלהבתי.

כמו שנראה ההבדלים בבריאות בין CRT לLCD זה סתם תירוץ לכדי לקנות LCD, כי הCRT החדשים בקושי מזיקים לעיניים או לגוף.
והרזולוציה המשתנה בהחלט הורסת. לחבר שלי יש LCD שאמור לפעול על 1280 על 1024 והוא מפעיל את זה ב1024 על 768 אז בכתוב זה הרבה מריחות, ואני אומר לו לשנות את זה. והוא אומר לי שהמסך יתרגל עליו ולא הוא למסך, כמובן שזה אידיוטי, אבל זה גם מראה שאין טעם. לדעתי זה טיפשות. אתה קונה מסך שלא מספק את הרצונות שלך, אז לא לקנות אותו.

בכל מקרה אם אתה קונה LCD, תוודא שהוא איכותי כי אתה יכול לדפוק את עצמך.
צריך לשים לב להרבה פרטים במסך LCD, כמו רזולוציה מומלצת, גודל נקודה, רענון מומלץ, זוויות ראייה.
יכול להיות שהמחיר של זה יצא יקרה, בכל מקרה תזכור שאני המלצתי לך על CRT ולא לשווא, אבל זה החלטתך מכאן והלאה.
מפחיד!

ישן 11-03-2005, 16:20
  ntur ntur אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.04
הממ..

לא אתיימר להיות מבין כלשהו בנושא העיניים, אבל לאור ההתרשמות שלי, ולאחר שיחה קצרה עם קרובת משפחה שעוסקת בחקר העיניים התברר לי שכל העניין הזה של מזיק\ לא מזיק לעיניים זה נושא שעדיין לא ברור ב100% לרפואה..
מה שכן יודעים בבירור זה שהגורם העיקרי (ואולי הכמעט בלעדי) לראיה פגומה הוא הגורם התורשתי ולא נזק מאורח חיים כזה או אחר.

לדוגמא, היא סיפרה לי על מחקר שמצא קשר בין ראיה פגומה למרחק לבין אינטליגנציה. עכשיו הדילמה היא בין אם זה בגלל גורם פנימי של הגוף או בין אם זה בגלל משהו נרכש, כלומר שאותו נער במקום לצאת לשחק כדורגל, נשאר בבית לקרוא ספר..

לסיכום אוכל לומר, שתמיד נוכל בבוא היום שנזדקק, במקום לקנות מחשב חדש ומפלצתי, לעשות ניתוח לייזר לעיניים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.xbitlabs.com/forum/images/avatars/97584786240e88a2ba4213.jpg]

ישן 12-03-2005, 04:27
  MrS MrS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.02
תשובות...

נאמרו פה הרבה דברים, חלקם מדוייקים וחלקם פחות, לכן אני אנסה לעזור.

קרינה - מסך LCD לא פולט קרינה. מסך CRT גם הוא לא פולט קרינה לחזית. כלומר, אם יושבים מול המסך אין קרינה כלל. מסך CRT כן פולט קרינה לצדדים ולאחור. לכן, מי שיושב וצופה מהצד במסך CRT או יושב מאחורי המסך כן חשוף לקרינה. אך יש לקחת הכל בפרופורציה כמובן. מסך CRT מודרני עם תקן TCQ99 או תקן דומה פולט קרינה נמוכה מאוד, קטנה בהרבה מהרמה הנחשבת כיום כמסוכנת. כמו כן קרינה קטנה בריבוע יחסית למרחק, כך שכל סנטימטר שמתרחקים מהמסך (מהצד ומאחור) נחשב...

גודל נקודה - גודל הנקודה במסכי CRT איכותיים קטן בד"כ מגודל הנקודה במסכי LCD. מכאן איכות התמונה טובה יותר.

רזולוציה - מקובעת לחלוטין במסכי LCD ולכן התמונה בהם חדה רק ברזולוציה המסויימת הזו.

קצב רענון - למסך LCD אין קצב ריענון כלל מאחר ואין בו קרן אלקטרונים. מסך CRT נחשב "בריא" לעיניים (ולמעשה לראש מאחר והכאב שנגרם הנו כאב ראש כתוצאה מתרגום התמונה במוח) בקצב רענון מעל 75Hz. קצב רענון גבוה יותר נחשב טוב יותר, אך יש להקפיד על הוראות הייצרן לקצב המקסימלי או שאורך החיים של המסך יהיה קצר מאוד.
יש לשים לב שגם למסכי LCD יש "קצב ריענון", אך זהו הקצב שבו הכרטיס מסך מרענן את התמונה למסך (כמה פעמים בשניה התמונה מתעדכנת) ולכן הקצב מוגדר ע"י הייצרן ואין לו משמעות מבחינת הראיה של המשתמש...

קצב השינוי של הפיקסל - המהירות בה פיקסל מסוגל לשנות גוון במסך LCD ואין לבלבל אותו עם קצב ריענון. נמדד בננו-שניה. ע"מ לקבל תמונה שנחשבת מספיקה למשחקים (לא לדעתי האישית...) רצוי מסך עם קצב שינוי פיקסל של 16ns ומטה. יש לשים לב שאם קצב הרענון של המסך נמוך (לדוגמא 60Hz), אז אין לקצב שינוי פיקסל נמוך משמעות רבה מאחר והתמונה משודרת לכרטיס בקצב הנמוך ממהירות שינוי הפיקסל...

צבע וגוון - מסכי LCD מוגבלים מבחינת הייכולת להראות גוונים (במיוחד קרוב לשחור ולבן), ולכן בד"כ אינם משמשים אנשי מקצוע כמו ארכיטקטים ומעצבים...

זווית ראיה - למרות שמסכי LCD מודרניים השתפרו מאוד מבחינת שדה הראיה, עדיין התמונה האיכותית ביותר נראית מהחזית בלבד וכל תזוזה של הראיה ממרכז המסך פוגמת באיכות התמונה. נכון שבניגוד למסכי LCD מיושנים יותר הפגם קטן מאוד יחסית בזוויות הקטנות.

פיקסלים מתים או תת פיקסלים מתים - תופעה שקיימת רק במסכי LCD ומציינת מצב בו פיקסל או תת פיקסל פגום. הפגם יכול להופיע במסך חדש או במסך לאחר זמן מה. פיקסל פגום יכול להיות דולק קבוע או כבוי קבוע, ולמי שלא חווה את התופעה פיקסל דולק קבוע, זו יכולה להיות תופעה מאוד מעצבנת. יצרנים שונים נותנים אחריות שונה לגבי כמה פיקסלים מתים נחשבים למסך פגום הדורש החלפה במסגרת האחריות ויש לבדוק זאת לפני הקניה!

אני מקווה שעכשיו ברור למה מסך CRT איכותי עדיף על מסך LCD איכותי למשחקים...

נערך לאחרונה ע"י MrS בתאריך 12-03-2005 בשעה 04:32.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:48

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר