לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-05-2008, 13:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי alonav11 שמתחילה ב "צבא והנאה - סתירה?"

כמו כל דבר - יש חלקים מרגיזים, יש חלקים כיפיים. למרות הרבה עצבים, היה לי רוב הזמן כיף.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-05-2008, 14:17
צלמית המשתמש של shai.shai
  shai.shai shai.shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06

צבא זה ממש לא גרוע....
לא ציינת לאיזה תפקיד אתה הולך (קרבי, ג'ובניק...?), וה"כמה שאתה נהנה בשירות" תלוי בעיקר בתפקיד שאתה עושה ועד כמה אתה אוהב אותו.

קרביים יגידו לך שזה קשה, משעמם, חוזר על עצמו, אבל "מתגמל", "חשוב", ועוד ביטויים שיצדיקו למה שווה "להשתעמם" ו"להתאמץ" 3 שנים.

ג'ובניקים יגידו לך שהם סבלו מהמערכת המפגרת שלא עובדת כמו שצריך, מזה שלא קל ונורא משעמם לעשות בדיוק את אותו דבר במשך 3 שנים, אבל שזה חשוב מאוד ושהם הצליחו להוציא מהתפקיד שלהם הרבה.

חימושניקים יגידו לך שזה קורע, קשה, מלוכלך ואכזרי, ושהם אפילו לא קיבלו את ההכרת תודה שמגיעה להם בגלל שהם תמיד היו "מאחורה"....

אתה- עד שלא תתגייס, תלמד קצת דברים חדשים, תכיר אנשים, מקומות, והפרעות פסיכולוגיות קשות חדשות בצבא, לא תדע אם אתה נהנה או לא, וגם אז- יש דבר למצוא הנאה בכל דבר שעושים.

אני אישית, בדרך כלל נהניתי בצבא...
ישן 19-05-2008, 14:39
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בהחלט כן - אני נהנתי

בהחלט נהנתי בשירותי הצבאי, שירתתי כמפקד טנק ומאוד נהנתי מחוויות שלא ניתן לחוות באזרחות מהאפשרות לראשונה בחיי להוביל חיילים.
בדיעבד אני יודע שההזדמנות לפקד על חיילים היוותה בשבילי הזדמנות ובסיס לפיתוח אישי שהועיל לי מאוד בהמשך הקריירה שלי באזרחות.

אם אתה שואל אם נהנתי בכל דקה ודקה בשירות ברור שהתשובה לכך תהיה לא, היו זמנים קשים, וגם אני הייתי שבוז מפעם לפעם, היו תקופות מתוחות והיו רגעים מפחידים אבל כל הרגעים הללו ביחד מהווים חלק מחוויה שבעייני היא מאוד חיובית ומהנה.
בצבא אתה יוצר חברויות חזקות שמנסיוני ממשיכות הרבה שנים אחרי השירות, זה טבעי כשאתה גר, ישן, מתאמן ולעיתים נלחם לצד אותה קבוצה של אנשים.

בכל אופן, אני מאמין שיש דברים בחיים שצריך לעשות אותם, לא כל דבר שצריך לעשות הוא דבר שנהנים ממנו (כל הזמן). רק ילדים עושים רק מה שהם נהנים ממנו וזה ההבדל בין אדם בוגר לילד.

ובכלל לידיעה, יש חיילים שאוהבים להודיע לכולם שהם שבוזים ולהגזים בגלל שזה מאוד לא מקובל להודות שאתה נהנה בשירות הצבאי בעיקר בתפקידים לא קרביים.
לא נראה לי שכולם באמת מסתובבים שבוזים 24 שעות ביממה במשך 3 שנים.

ודבר אחד אחרון... בוא ואספר לך משהו קטן, גם באזרחות אתה תפגוש הרבה אנשים שיספרו לך שהם לא מרוצים בעבודה או שעוברת עליהם תקופה קשה בעבודה, בקיצור שבוזים. זה קורה בכל מקום.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 19-05-2008 בשעה 15:04.
ישן 19-05-2008, 18:34
  boris.koro boris.koro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.07

קודם כל אני אישית מאוד נהנה מהשירות שלי, מהבסיס שלי, מהאנשים שאיתי, מהעבודה, מהתנאים..... אבל זה רק אני.... אין ספק שהצבא זו מערכת אטומה ביותר ולפעמים מעצבנת אחושרמוטה....
לגבי ספירת הימים.... אין חייל בצה"ל שלא מת להשתחרר אפילו שהוא הכי נהנה בצבא.... [
כי ברור שקשה לחיות על 350 \ 500 \ 700 שקל בחודש... ומשביז לא לישון במיטה שלך בבית ולהיות עם החברה כל יום....
אבל בסופו של דבר זה כיף, זה חוויה, זה תורם לך המון ברמה האישית והכי חשוב זה מה שהופך אותך לישראלי אמיתי ולא משנה אם אתה ג'ובניק או לוחם...

ישן 19-05-2008, 19:39
צלמית המשתמש של Xebu
  Xebu Xebu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Xebu שלח הודעה דרך MSN אל Xebu

כל אחד באמת יגיד לך משהו שונה... אבל העיקר שתוציא את המקסימום מאיפה שאתה נמצא, בין אם זה 2 ק"מ מהבית או 200 ק"מ מהבית, תזרום עם האנשים ועם המצב... וסכ"ה... תמיד תזכור שלא משנה מה קורה ומי נגדך, תמיד אתה יכול לשנות את המצב - לעבור תפקיד בבסיס, לעבור בסיס, לעבור מיקום וכ"ו... לא משנה כמה יגידו לך שקשה לעבור בסיס, זה לא - אנשים פשוט לא יודעים מה לעשות, אני אישית עד 7 חודשים בצבא עברתי 9 בסיסים עד שהגעתי לתפקיד שאני יחסית מרוצה ממנו (יציאות קצת דפוקות אבל תנאים טובים כך שאני לא מתלונן) - ואני לא עובד רס"ר/טבח/ספר/נהג או כל תפקיד דפ"רניק אחד לכל מי שחשב כך.
בהתחלה סובלים, כולם סובלים (אולי חוץ מהקד"צניקים) כי זה טירונות, מפקדות אטומות ונהלים דפוקים, אבל זה עובר, ואז מתחיל הקורס (אצל הרוב) וגם שם זה על בסיס טירונות אבל לפעמים תנאים קצת יותר טובים, ואז מתחיל הסדיר, וככה נשאר עד 3 שנים, ובין אם אתה עושה יומיות או בסיס סגור (חמושושים/14 או 21) ה3 שנים יעברו מהר.

ישן 19-05-2008, 19:47
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
שמע..

כמו שאמרו לפניי, צבא זה באמת חוויה.
לפני שהתגייסתי אנשים ניסו לשכנע אותי לא להתגייס, ואני בכל זאת התגייסתי.
אני לא מצטערת ולא הצטערתי במשך השנה וחודש האלו אפילו פעם אחת, למרות כמה שסבלתי,
למרות כל התורנויות וכל השטויות האלו.
אני מאמינה שכל בנאדם שנכנס לצבא, יוצא שונה ולומד הרבה..
סכ"ה שנתיים או שלוש, אז סובלים קצת, זה רק יועיל לך בעתיד להסתגל למצבים קשים ולמסגרות..
גם אתה מכיר מעגל אנשים חדש וגם אתה מכיר את כל האוטובוסים בארץ (:
לומדים לחיות עם העובדה שיש מישהו שמפקד עליך, יחסים בין חברתיים וכד'

סכ"ה, אני בטוחה שרוב האנשים שמשתחררים, זוכרים את הדברים הטובים.
כמובן שעם כל זאת, כל אחד סופר כמה נשאר לו, גם אנשים שנהנים !

לגבי מה שאני עושה, עד מלפני חודש הייתי מנהלת רשת,
עברתי להיות גרפיקאית, בחיל מודיעין, יומיות.. (:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-05-2008, 12:47
  Aviv_n Aviv_n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05

אני אומנם לא יתגייסתי עדיין ככה שאני די בראש שלך, שומע מכל מקום שלא שווה להתגייס שלא כדי ללכת לקרבי גם ממקומות קרובים אלי וזה לא נעים נכון אבל זה לא אומר שכן צריך להקשיב כי הרבה אנשים מדברים על עצמם כמו למשל חייל שיוצא כל יום הביתה מתלונן שהתנאים שלו לא טובים והמפקדים דפוקים ואז הוא מכליל את כל הצבא שכל המפקדים דפוקים וזה לא ככה (בנאדם שאני מכיר אמר את זה).

אבל נקודה חשובה היא באמת איזה תפקיד אתה רוצה, תפקיד קרבי, מודיעני, ויש עוד מליון תפקידים פשוט אתה צריך למצוא איפה אתה תסתדר הכי טוב בצורה הכי טובה.
אני אישית חשבתי רוב החים שלי שאני ילמד מחשבים יג' יד' אבל בכיתה יא' נכנסתי לתנועת אחריי קורס הכנה לצבא והעולם ישתנה לי פתאום רציתי קרבי למה תפקדתי טוב באימונים הייתי בין הראשונים הצלחתי להניע אנשים ודברים ישתנו הגעתי לגיבושים שונים וכמה שקשה שם די נהנתי ושלא נדבר על הרגשת הסיפוק אחר כך (ברור שגיבוש באזרחי לא דומה לצבא אבל עדין לחלק של הקריעה, שלא לנוח)
ובאמת שאחרי כל גיבוש ותשאל כל אחד פה אתה חוזר הביתה בנאדם אחר ובוגר בהרבה אז לחשוב מה 3 שנים בצבא יעשו לך (אם לא יותר לפחות בשבלי).
ישן 23-05-2008, 00:57
  Xtermy Xtermy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07

ברשותכם אגיב כאן בצורה שנוגדת את הקונצנזוס שמקובל בפורום זה (ואקווה שלא אצונזר, כי רמת המורעלות כאן לפעמים עוברת את גבול הטעם הטוב לדעתי).

אז ככה: אני ג'ובניק שמשרת בתור מש"ק כ"א ומחשוב בח"א, שמטפל באוכלוסיית הלוחמים בקבע, בעיקר טייסים, אך גם אנשי נ"מ וחי"ר (שלדג ו-669). התנאים הם אחלה והמשרדים מרוחבים, חדישים ומשוכללים.

העבודה לעיתים שוחקת, לעיתים קרובות משעממת וחוזרת על עצמה, לעיתים מתסכלת מרוב שיעמום, ולעיתים רחוקות אף מתגמלת מאוד שכאתה מצליח לעזור למפקד שלך דרך משהו חדש שאתה יוצר, שמזרז/ממחשב תהליך ידני מייגע כלשהו.

המפקדים שלי הם אחלה אנשים (מה שאסור לקחת כמובן מאילו ביחידות ג'ובניקיות), אולי בין היתר כי טייסים בעצמם . למרות שגם זה לא נכון, כי רוב האנשים במחלקה שלי הם אנשי מנהלה, וכמעט כולם הם אחלה בני-אדם, שכשהם מדברים עם הילדים שלהם בטלפון, אתה מרגיש שהם בני-אדם עם משפחה, ולא סתם מפקדים אטומים.

מה שכן, המש"קים והפקידים/פקידות הם קצת פחות נחמדים. רובם דווקא בסדר, אבל חלקם הם מהאנשים הכי אגוצנטריים, אטומים, אנוכיים, בכיינים ומפונקים שפגשתי בחיי. הם לחוצי בית וחפשנים, שמנסים להתחמק מכל מטלה ועוד להתעצבן על-כך שמעזים לבקש מהם עזרה. יש להם חלק משמעותי בקביעת אופי השירות שלך. דברים לא מתחשבים שהם עושים, כמו ללכלך או להרעיש בזמן שאתה מנסה לעבוד והם רק מתחפשנים ועושים בית-זונות מול הפרצוף שלך - זה מה שהורס.

עכשיו לגבי הקטע שאני חושש שיצנזרו - בניגוד לדעה הרווחת כאן, אני כבעל פז"מ של כמעט שנתיים, מרגיש כי יש לי הזכות להגיש שרוב התפקידים בצבא הם בזבוז זמן מוחלט, ושאם הייתי חוזר שנתיים אחורה - לא הייתי מתגייס, חד וחלק (ושיקראו לי איך שירצו). משהו חשוב שהבנתי לפני כשנה היה שלא משנה עד כמה התנאים שלך טובים, ואפילו אם תשב במשרד הכי מפואר, עם הפקידות הכי יפות והמפקדים הכי מתחשבים, כל זה לא שווה לכלום ברגע שאתה מבין העבודה שלך לא תורמת כלום ושאתה מבזבז את הזמן שלך, רק בגלל שהיו צריכים למצוא לך משהו לעשות. הרבה מהאנשים שסתם מפריעים לאחרים, עושים זאת כי הם משועממים וכי אין להם מה לעשות. דהיינו, התקן שלהם מיותר, ובנאדם אחד היה עושה בקלות עבודה של שניים. אין לי מושג מדוע יש עודף כ"א כל-כך אדיר ביחידות הג'ובניקיות, כ"א שמתבזבז ללא היכר, בזמן שהקרביים מתחננים לעוד סד"כ בחלק מהיחידות.

אני רואה שניים מידידיי שיצאו מהצבא מתקדמים בחיים לא היכר, ואילו אני, למרות שעושה הרבה יותר מרוב החפשנים - עדיין לא תורם תרומה משמעותית לצבא, ולמעשה מבזבז את זמני. כל הדו"חות, המצגות והניירות שבעולם לא יעזרו להסתיר את זה (גם הרבה פעמים אף אחד כמעט ולא מעיין לעומק בדברים שהכנתי).

אני לא מטיף כאן ליציאה מהצבא, אני פשוט חולק את דעתי, וחושב שאנשים מגזימים לגבי ההשפעה של הצבא על אנשים לחיוב. גם בעבודה ובאוניברסיטה ניתן לרכוש ניסיון לחיים, והרבה יותר מוטל בסיכון (אי-קבלת תואר, איבוד פרנסה, כו'). כאן לדעתי יש הרבה יותר התמודדות עם לחצים (כמובן, ששירות קרבי בו יש סכנת חיים, כנראה מלחיץ יותר...).

אני חושב שבסופו של דבר זה תלוי בעיקר באדם ולא בסביבתו (שני היבטים):

1. אדם שלם עם עצמו לא יחפש חיזוקים של מי שמסביבו, ואז לא איכפת לך עם אילו אנשים אתה משרת ומיהם מפקדיך.

2. היציאות שלך ותנאי השירות שלך לא ישפיעו עלייך כל-כך, כל עוד יהיו איתך אחלה אנשים שיעזרו להעביר את הזמן ויהיו איתך ברגעים הקשים. עם אנשים חרא, ייתכן ותסבול גם עם תעשה 4 שעות ביום באחד ממגדלי השן בקריה.

נ.ב. - aviv_n, קראתי ושמעתי לא מעט לאחרונה שתנועת "אחריי" פשוט גונבת לך כסף תמורת אימון גופני שהיית יכול לעבור בעצמך, ובו זמנית יוצרת אצלך תחושה של "רעל" לשירות קרבי, שלא תמיד מייצגת את השירות עצמו (שמירות, מטבחים, יחס אטום, וכו'). לאחר-מכן, כשאתה נתקל בכל הדברים הללו בצבא עצמו, המוטיבציה נופלת פלאים בגלל השוק.
למרות זאת אני בטוח שבעיקרון מה שהם עושים זה חיוביף גם עם הם עושים הום מזה שאנשים עצלנים מדי להתאמן בעצמם ולדחוף את עצמם.

נערך לאחרונה ע"י Xtermy בתאריך 23-05-2008 בשעה 01:07.
ישן 24-05-2008, 14:47
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Xtermy שמתחילה ב "ברשותכם אגיב כאן בצורה שנוגדת..."

מה אתה כל כך פוחד מצנזורה? אף אחד פה לא מצנזר כל עוד עומדים בחוקי הפורום.

ועכשיו לעיניין - מה שאתה מתאר פה זה בידיוק איך שהחיים שלי נראו אחריי הצבא - עבודה משעממת במשרד, חלק מהאנשים היו ממש אחלה וגם חלק מהמנהלים היו ממש נחמדים אבל גם היו לא מעט אנשים מגעילים שאתה לא יכול לתהות איך הם עדיין נשארים בחברה ואפילו מתקדמים (תתפלא, האנשים הממש מוזרים שהכרת בצבא לא נעלמים יום אחד, הם נשארים מוזרים גם באזרחות).

מה שאתה מתאר זה לא בידיוק צבא, זה יותר מקום עבודה רגיל, כזה שבאים אליו בבוקר וחוזרים הביתה אחרי הצהריים, וזה מה שקורה בדרך כלל למי שרודף אחרי התנאים הטובים והשירות הקל ביותר.

אני נהנתי בשירות הצבאי שלי בגלל שלא עשיתי עבודה משרדית כל היום, יש את כל החיים בשביל זה. אני גם מאושר שלא בחרתי בשום מסלול של תואר או הכשרה מקצועית באמת שיש מספיק זמן לזה.

ישן 23-05-2008, 12:01
  טלי1990 טלי1990 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.08
כאפה,סטירה,בעיטה לפנים חחח

תישמע קשה וזה באמת קשה אבל מה אתה נהנה זו חוויה שבעתיד כולם ידגעגעו אליה אחושרמוטה המיסגרת המישמעת וכל זה, זה זין אחושילינג אבל מה כשה אתה עובר את זה עם חברה וטיפה עושה שטויות פה ,שטויות שם ,אתה מעביר את זה בסבבה.. גם זה נהיה לך כיף.
מה שהכי כיף בצבא זאת הטירונות אני עד עכשיו רוצה לחזור לשם זה דבר הכי כיף שיכול להיות, אין דברים כאלה כשה תיתגייס תבין.
אני בע"ה עוד חודש עוברת לקרבי ושוב טירונות אני עומדת לחוות כיף מחדש זה קשה זה קורע תתחת אבל מה זאת חוויה והנאה וזה הכי חשוב.
סטירה זה לאנשים לדעתי שלא מסטגלים לחברה לתפקיד ויבשים. עם אתה אחד שחברמן ו זורם בכל מצב אתה הולך להנות בגדול מאחלת לך המון בהצלחה אחי. ולכל חללי צה"ל ש ה' יברך את כולנו. יתן לנו בריאות, ורפואה שלמה, חכמה, הצלחה, שבע"ה יעלו לנו תמזכורת כן יהי רצון אמן !
ישן 23-05-2008, 12:17
  BlowMe BlowMe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.07

היי אלון, אני אענה לך בכנות, אך תפרש זאת בדרך שתבחר:

תפקיד נתמ"מניק בחיל אוויר
האם אני נהנה בשירות הצבאי שלי? לא אני לא נהנה, בכל יום שאני קם אני מרגיש כאילו אני מבזבז את זמני ומתבזבז בצבא, מה שכן יש מספר אנשים מצומצם מאוד ביחידה שגורמים לי להרגיש טוב, ככה שאפשר להגיד שאפשר להעביר את היום.
האם אני מרגיש שאני תורם? ממש לא, האמת עם הדרך שאני מבצע את העבודה אני מרגיש שאני רק עומד בדרך, למערכת תקינה שמתקתקת כמו שעון.

נתרם? תלוי איך אתה מסתכל על זה, אומנם אני לומד פה ושם דברים ומתפתח אישית,
אבל מי אמר שבאזרחות לא יכולתי לעשות זאת פי אלף יותר טוב?

מרגיש משמעותי? אישית אני מרגיש שאם מחר אני פשוט לא אגיע לצבא זה לא יפריע לאף אחד חוץ מלנפקדות שתיצבר לי.

ולסיום, מידת ההנאה שלך בצבא נקבעת מכמה פרמטרים,
מהתפקיד שאליו אתה ממוין
מהרעל שלך, שאין מה לעשות עם הזמן יתפוגג
והכי חשוב מהסביבה שלך בבסיס והמפקדים.

בסופו של דבר הכל תלוי בך ואיך שאתה מסתכל על הצבא, אם תבוא עם מוטיבציה ותמשיך להיות חייל מוטיבציוני העניינים יתגלגלו לטובה, אם אתה מהאנשים שהסביבה משביזה אותם תצפה לשלוש שנים של סבל,
לדעתי הצבא לא מתאים לכל אחד, תעשה חושבין, ותבדוק אם הוא מתאים לך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:50

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר