לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2008, 09:19
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "אין טענות!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טירון
...מבחן התוצאה- מעולה.
השאלה העקרונית היא האם קיים נוהל לפיו בעת ארוע שבו יש בן/בת ערובה - לא מופעל נוהל של שמירת מרחק בטוח, שליטה ובקרה, אך לא חתירה למגע, עד שיגיעו יחידות עם האמצעים ההולמים. אישית, לא הייתי רוצה ששוטר יצלוף מ-5 מטר באקדחו במי שמחזיק אותי צמוד אליו כשאקדח בידו. גם לא כשסכין בידו...

אכן קיים נוהל כזה.
עפ"י התאור, ניידות שוטרים נסעו אחרי הניידת החטופה, וכאשר נשמעו יריות והם חששו לחיי השוטרת החטופה - התערבו. אני מנחש (מנסיון של תחקור אי אלו אירועים) שכאשר יבחן שיקול הדעת שלהם, ימצאו שם טעויות כאלה ואחרות - כי תמיד יש. עם זאת, עפ"י מה שאני מבין מהפרסומים, נראה לי כי ההחלטה להתערב היתה נכונה, לאור החשש לחיי בת הערובה.
נ.ב.
כאשר כתבת "אישית, לא הייתי רוצה ששוטר יצלוף מ-5 מטר באקדחו במי שמחזיק אותי צמוד אליו כשאקדח בידו. גם לא כשסכין בידו", לא ידעת על אלמנט נוסף - עפ"י הצילומים בטלוויזיה נראה כי הירי היה דרך חלון הרכב.... מה שגורם לי עוד פחות לרצות להיות בצד השני.

נערך לאחרונה ע"י אישגדול בתאריך 20-05-2008 בשעה 09:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2008, 09:51
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "[QUOTE=טירון]...מבחן התוצאה-..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אישגדול
אכן קיים נוהל כזה.
עפ"י התאור, ניידות שוטרים נסעו אחרי הניידת החטופה, וכאשר נשמעו יריות והם חששו לחיי השוטרת החטופה - התערבו. אני מנחש (מנסיון של תחקור אי אלו אירועים) שכאשר יבחן שיקול הדעת שלהם, ימצאו שם טעויות כאלה ואחרות - כי תמיד יש. עם זאת, עפ"י מה שאני מבין מהפרסומים, נראה לי כי ההחלטה להתערב היתה נכונה, לאור החשש לחיי בת הערובה.
.

ממה שידוע לי, הניידת עם החוטף והשוטרת נתקלה במחסום דוקרנים ובנקודה זו הסתיים המרדף, זה כמובן חלק מהקפאת המצב וטוב שכך נעשה.
תמיד נלקח בחשבון שהמצב לא ממש יוקפא אלא רק יעבור טרנספורמציה כפי שקרה.
לפי מה שנתקלתי באינטרנט, ברגע שהרכב נעצר, נורה גז מדמיע לעבר הרכב ורק אז, פתח העבריין באש לעבר השוטרים, דבר שהצריך התערבות מהירה, ונחושה, שלמזל כולם הסתיימה בטוב.

לגבי דבריו של ליאור, כל הארוע מלכתחילה לא אמור היה להתרחש, אך לי אישית נדמה כי המחדל לא החל בהעברת האזיקים לחזית הגוף, אלא במשהו הרבה יותר גדול ואסטרטגי, קרי שח"מ.

ישן 20-05-2008, 15:28
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
"פעולה מהירה"?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "הם לא היו בטווח בטוח (ד"א, מה..."

ברור שנדרשת פעולה מהירה כשיש בן ערובה, אבל פעולה כזו צריכה להיות פעולה של איתור, שליטה, בידוד הזירה, בדיקת האופצייה למו"מ ו/או להשתלטות מהירה ע"י כוחות מיוחדים. כל זה נכון,אני יודע - בתיאוריה, ולא בשטח, שם בוודאי היתה אנדרלמוסיה לא קטנה.

הניחוש הפרוע שלי הוא שאף שוטר לא היה בעל ביצים כ"כ גדולות לצלוף באקדח השירות שלו באדם חמוש שצמודה אליו בת ערובה. ייתכן שהיה קטע שבו ניסה להמלט, או שנותק המגע ביניהם, ואז נורה.

דווקא בגלל החשש לחייה - המהירות צריכה להיות לא בלפתוח מהר באש , אלא בלהפעיל נוהל בן ערובה, שאני די בטוח שכאשר מדובר בחטיפה ע"י עבריין - הוא "רך" יותר מזה שמבוצע ע"י מחבלים (ארוע פח"ע), שם היד קלה יותר על ההדק כדי שיהיה ברור שלא מנהלים איתם מו"מ על כלום, אלא הם נורים מייד. אני משוכנע שאיש לא יודה בזה בפומבי, או רשמית, אבל בעוד שבנוהל פח"ע עם בן ערובה זה מסתיים מהר יותר, עם נכונות לשלם מחיר גבוה יותר, הרי בנוהל בן ערובה עם פושע/פורץ/בעל משתולל, גם כשהוא יורה- הנוהל הוא אחר. יותר זהיר בהרבה.
על כל מקרה - מזל שנגמר כך, ואני מצדיע (עד היוודע אינפורמציה אחרת) לתעוזה וליכולת הצליפה של השוטר שפגע לפי המסופר דרך זגוגית חלון, בלילה, בחוטף חמוש עם בת ערובה.
ישן 20-05-2008, 19:02
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "דהיינו מה?"

אין לי עניין להיכנס לתבניות של תשובות שחור-לבן.
המקרה היום מדגים צורה של שימוש בנשק חם בסביבת רכבים, אשר מראה כי שימוש נכון בנשק הוא אפשרי גם אם המעורבים הם כוחות בטחון בדרגת מיומנות נמוכה מימ"מ (או יחידה עתירת אימונים והכשרות אחרת).

אינני מאמין כי ניתן לייצר לאיש האבטחה\איש חוק מערכת של תבניות בסגנון תוכנת מחשב של אם-אז (אם קורה כך אז יש לבצע כך). הלא בכל אירוע, החל מהתקפה במשחק כדורגל וכלה באירוע של היום בבוקר כל צופה\משתתף חווה תמונת מצב מעט שונה (או הרבה, לפעמים) מחברו.
כך הקצין (על פי הדיווחים) שנטרל את החוטף-עבריין בצע ירי מדוייק לעומת חבריו (לפחות חלק מהם) שירו כאילו בהסתערות (אני רגע מרשה לעצמי להיסחף להשערה גסה בהתבסס על הימצאות 24 תרמילים במקום לפי דיווחי התקשורת).

אז לשאלתך- לא הסתערות.
ולשיטה שמנחה אותי בתגובתי כאן- לא יתכן שנבדיל רק בין יום ללילה, ירי "הסתערות" לעומת "אין ירי" והקפאת מצב מוחלטת. זה בפועל מהווה שיתוק ומניעת פעולה מן השוטר\מאבטח\חייל אשר עומד מול קנה העבריין\מחבל.

מלוא הערכתי לאיש החוק שהחליט וביצע פעולה תכליתית, מדוייקת ובסופו של דבר- מוצלחת.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 20-05-2008, 20:09
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "מסכים כמעט עם הכל..."

אני לא רוצה להיכנס לדיון המקצועי (ויש כזה) על כיצד להגדיר מצב בני ערובה.
אני יכול לומר מעמדת הנוחות של המקלדת שאם תחשוב על זה ברמה הפרטנית והטכנית מאוד, כמו שוטר שנעמד ליד ניידת כדי לחסום רכב, ולפתע נורית כלפיו אש מהרכב הזה, וכעת עליו לפעול עם יד ימין ויד שמאל ביחס למה שהוא רואה עם שתי עיניו, אז תוכל בוודאי להסכים כי לא בכל פעם שמישהו מכוון אקדח אל מישהו אחר מייד חייבים לצעוק "בני ערובה!- כולם לעצור ולהתרחק מאה חמישים מטר אל מאחורי מחסות".
אנחנו הרי יודעים שקליע אקדח שעבר בטיסה מאה ומשהו מטרים זה עדיין לא כמו מסטיק בזוקה יבש שנזרק עליך מידי ילד בן 12.

אינני חושב שצריך להסמיך כל איש חוק להכריז בכל פעם שבעל מאיים באקדחו על אשתו "בני ערובה! אני הולך לבודד את הגזרה ולהמתין לימ"מ".
להיות איש חוק או מאבטח זה אומר לעמוד מדי פעם בהתלבטויות שבהן התוצאה היא חיים ומוות של בני אדם. זה קשה מאוד, וזה החלק שמצדיק את המשכורת (בעיקר לגבי מאבטחים, שהרי רוב הזמן הם "לא עושים כלום").

שוב, אם אתה עם אקדח בתוך מצב שבו מישהו מאיים על מישהו אחר בנשק, לא בטוח שזהו מצב של בני ערובה.
אני מעדיך להגדיר בני ערובה כמצב שבו ליריב יש שליטה מעשית על אזרחים. אם יש לנו אקדח בתוך המצב הזה, לא בטוח שליריב יש שליטה מעשית.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 20-05-2008, 21:17
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מזל שאף אחד אחר לא חושב..."

אני חושב הפוך ממך.
אני בכלל לא מתייחס לסיבות שגרמו להתרחשות האירוע, אלא לנסיבות בהן עומדים בזמן אמת המעורבים בו.
אולי לא ניסחתי עצמי נכון, הנה עוד נסיון.
תמונת מצב ראשונה- אתה כאיש אבטחה או שוטר נמצא מחוץ לדלת סגורה של דירה שבה על פי הידוע לך נמצא לפחות חמוש אחד עם לפחות אזרח אחד, מיקומם בחדר או במבנה אינו ידוע לך ואין לך קשר עין פנימה. איך תקרא למצב כזה?
אני קורא לזה שליטה מעשית של היריב על האדם המאוים, ולכן מצב בני ערובה.

תמונת מצב שניה- אתה כאיש אבטחה או שוטר נמצא במרחק כעשרה מטרים ממרפסת פתוחה של דירה בקומת קרקע. מן המרפסת נראה הסלון, בו עומד אדם המכוון אקדח אל אישה שיושבת על ספה מול הטלויזיה.
אני חושב שאין כאן שליטה מעשית של היריב על המאוים. יכול להיות שיתאפשר לך להפעיל את הנשק באופן יעיל כלפי המאיים ולנטרל אותו. בוודאי שגם יכול להיות שלא.
לכן אינני רואה חובה להכריז על מצב כזה כמצב בני ערובה, ושוטר\חייל\מאבטח שיחליט לפעול במצב שכזה, לא בטוח שחייבים לטעון כנגדו על שלא המתין לכוחות יעודיים.

ישן 20-05-2008, 21:44
  טירון טירון אינו מחובר  

לגבי מצב 2
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אני חושב הפוך ממך. אני בכלל..."

כמות האידיוטים שמכוונים את אקדחם לאשה שבסלון, רואה טלויזיה, הוא כ"כ גדול, שבתי הכלא לא יכילו את מספר השוטרים ש"ינטרלו" אותם. אם היא ממשיכה לצפות בטלויזיה, כנראה שלא כדאי להפריע לשלוותם.

כ"כ שווה לוודא שלא מדובר באקדח BB לפני שאתה מנטרל אותו.

על כל מקרה, וברצינות - מצב של בני ערובה הוא מצב שבו נשק חם או קר מכוון לאזרח או חייל, והמאיים אינו יורה בו, אלא משמיע דרישות או איומים שיפגע בו. ולא משנה אם הוא ברכב, בדירה, או באנייה. גם אם הוא יורה באויר להמחשת רצינות כוונותיו, אין לירות בו. רק אם הוא יורה אש מכוונת ויעילה לאזרחים - יש הנמקה לירות בו. שוטרים? רק לבודד את הזירה, לחסום נתיבי מילוט, ולהרחיק אנשים. ברוב המקרים אדם כזה לא רוצה להרוג, אלא רוצה משהוא מסויים, שבתנאים מסויימים אפילו אולי נכון להבטיח לו שיקבל. (סמים, כי הוא בקריז וסובל סבל נוראי? פגישה עם ראש העיר כי התרנגול של השכנים מפריע לו לישון? תרופה שאין ידו משגת לקנות? פגישה עם מרינה מ"השרדות"?). אבל מו"מ עם אנשים מעורערים, כמו האומלל שנורה אמש, ושהיה מסומם, צריך להתנהל, בשאיפה, ע"י מי שהוכשרו לכך, כשאופצייה לירי מדוייק, מרחוק, ומכמה כיוונים - היא כמובן אופצייה.
ישן 21-05-2008, 00:01
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "לגבי מצב 2"

כמה דברים לא ברורים :

1. נאמר שהחוטף (בוא נקרא לו כך) היה במושב הנהג, מקבץ הפגיעות נראה בשמשה הקדמית שלפני מושב הנוסע.
2. נאמר שהחוטף ירה לכל עבר, וזה אחרי שהוא ירה גם בתחנה, וגם במהלך המרדף .... כמה מחסניות בדיוק נשאה אותה שוטרת ?
3. המרדף הסתיים לפנות בוקר, לאחר מרדף ארוך יחסית (אני מניח, עפ"י התוואי) שמדובר בערך בשעה לפחות, למה לא קודמה יחידה מיוחדת לאזור ?
4. בראיון עם אחיו של החוטף אמר האח שזו הפעם השניה שקרה אותו מקרה עם אחיו, וזו הפעם השניה שהוא חוטף נשק משוטר בעת מעצר ..... זה לא בא לידי ביטוי בדרך הטיפול בעצור.

והעיקר, הכל מתחיל ונגמר בחוסר שיקול דעת של שוטר, במקרה זה שוטרת, שמאפשרת לעציר להגיע למצב שהוא מספיק קרוב על מנת לחטוף לה נשק. לא ברור לי למה היה כל-כך דחוף לתת לו לשתות דווקא כשהשוטרת היתה לבדה עם העציר בחדר החקירות, ולהעביר את האזיקים קדימה .... או בכלל למה שוטרת חמושה נמצאת ביחד עם עציר בחדר חקירות, האם הנוהל לא אומר שאין לשאת נשק בתוך חדר החקירות ?

ישן 21-05-2008, 07:26
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "כמה דברים לא ברורים : 1...."

1. קצת קשה להפריד בין מה שהחוטף ירה למה שהשוטרים ירו, לפחות לפי התמונות בעיתון.
2. השוטרת נשאה אקדח ומחסנית נוספת. סה"כ 26 כדור. בתחנה הוא ירה אחת, לאחר מכן כאשר הוא החליף אותה בנהיגה הוא ירה עוד אחת. נשארו לו 24 כדורים.
3.המרדף אחריו לקח בערך 30 דקות. זה הזמן שלוקח להגיע מאשדוד לאזור גינתון שאין תנועה ולא מתייחסים לאדומים.
לגבי היחידה המיוחדת...למה לקדם אותה אם הבחור פשוט נוסע ישר אליהם? בכל מקרה, הם בד"כ לא משתתפים במרדפים אלא מגיעים לאחר שהמצב הופך לסטטי.
4. המחשב המשטרתי לא מציג בפני שוטרי סיור את מהות העבירות אלא את סוג העבירה בלבד והסטטוס שלה ללא התייחסות לסעיף וכן האם החשוד דרוש לתחנה מסויימת..
זה ייראה משהו כמו זה: סמים 4 מב"ד, רכוש 3 הרשעה ומאסר בפועל, ד"ח לימ"ר ת"א.
לחוקרים יש פירוט הרבה יותר משמעותי, אבל שוב, אלו היו סיירים. אם אין מישהו שמכיר את החשוד בתחנה ואת ההסטוריה שלו, סביר להניח שלא יידעו במדוייק את ההיסטוריה שלו עד שהחוקר יתחיל לחטט לו בהיסטוריה.
ישן 21-05-2008, 08:14
  טירון טירון אינו מחובר  

ההשערה שלי
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "1. קצת קשה להפריד בין מה..."

המצב הפך לסטטי ברגע שבו הרכב נבלם. השוטרים שהיו במחסום פעלו לפי האינסטינקטים שלהם, ולפי תרגולות שאין בינן ובין מצב של בן ערובה כל קשר. יש סיכוי טוב שאין בכלל נוהל כזה ששוטרי המחסום שפעלו היטב - בכלל מיודעים עליו או שהונחו להפעיל בזמן אמת.

הם פעלו לפי - "יורים לכיווני - אני יורה בחזרה", שזה רחוק מאוד מנוהל סביר לניהול מצב של בני ערובה. נגמר במזל גדול, אולי כמו ההבדל בין צל"ש לטר"ש. והלוואי ויוסקו המסקנות הראויות, לא רק ברמת מה שקרה בתחנה עצמה, אלא ברמה של מתי ובאילו נסיבות מופעלות יחידות מיוחדות. וכל זה לא מתוך הערצה ליחידות אלה, וקביעה ברורה שהיה מחדל באי הפעלתן: ייתכן שלוא היו מחכים להגעת כל הכבודה - ה"חוטף" היה יורה בשוטרת, ואולי גם בעצמו.

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 21-05-2008 בשעה 08:18.
ישן 21-05-2008, 17:58
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "אז איך זה נקרא?"

זה נקרא מצב לחימה.
ברמה הטכנית, מטווח של עשרה מטרים אתה יכול בהחלט לבצע ירי יעיל לתוך רכב לא משוריין. מובן שזה לא שולל התחשבות בנתונים הנוספים כגון מיקום האנשים ברכב, קו ראיה\אש ביניכם, מיקום המאוימים ביחס למאיימים, רקע והתרחשויות אחרונות הידועות לך ובטח אני שוכח עוד.

ישן 22-05-2008, 16:19
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "שוב פעם...ארוע מסוג זה..."

לשמחתי אינני כפוף לשיקולים המנחים שופט. מנוחיות עמדת המקלדת אני חפשי לכתוב את דעתי. אדם שבחר לחזור שוב ושוב לדרך של פגיעה באנשים שומרי חוק או אוכפי חוק אשר אין לו איתם הסטוריה של אירועים, איננו מישהו שאני מרגיש מחויב אליו.

למרות כל זאת, ברמה הטכנית, אם אני איש חוק חמוש הנמצא במצב שבו לפתע נמצא קרוב אלי חמוש המאיים על אזרח\איש חוק אחר ויש לי היכולת הטכנית לנטרלו, אני מאמין שאבחר בירי (ביצוע נטרול) על פני נסיון להבריח את כל שאר הנוכחים אל מחוץ לטווח (כולם מלבד האדם המאוים- שים לב ששוב ההגיון הזה מוביל להעדפת טובת העבריין על פני הקורבן שומר החוק!) תוך תקווה שהחמוש הזה לא יחליט לפתע לשבור (שוב) את הכלים ולירות בעוד מישהו.

הדיונים האקדמיים בזכות הצדק שוכחים את הקורבן ומפלים אותו (אותה) וזה בעיני לא סביר, לא הגיוני ולא צודק.

ישן 20-05-2008, 12:27
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי tuni שמתחילה ב "שאלה-"

מובן שכל משטרה קובעת נהלים לעצמה.

מאתר NYPD:
ציטוט:

Requirements to be hired:
  • Candidates must be at least 21 years of age on or before the day of hire.
  • Candidates must be a United States citizen on or before the day of hire.
  • On or before the day of hire, candidates must have successfully completed either:
    1. Sixty (60) college credits with a 2.0 G.P.A. from an accredited college or university, or
    2. Two (2) years of full-time, active military service in the United States Armed Forces with an honorable discharge and have a high school's diploma or its equivalent.
  • Candidates must reside either within one of the five boroughs of New York City or one of the surrounding counties of New York City; Suffolk, Westchester, Orange, Rockland, Nassau or Putnam Counties on the day of hire.
  • Candidates must possess a valid, unrestricted New York State Drivers License on the day of hire.
  • Candidates must pay a $75.00 fee for fingerprinting as part of the investigation process.
  • Candidates must pass a drug/alcohol screening.
  • Candidates must pass a character and background investigation.

The following factors are some of those which would be cause for disqualification:
  • Any conviction of an offense which is punishable by one or more years imprisonment (felony).
  • Any repeated convictions of an offense which indicate a disrespect for the law, a lack of good moral character or disposition towards violence and disorder.
  • Discharge from employment, where such discharge indicates poor behavior and/or an inability adjusting to discipline.
  • A Dishonorable discharge from the armed forces.
  • Persons convicted of a petit larceny.
  • Persons convicted of any domestic violence offense.
  • Candidates must pass all medical, physical, written psychological and oral psychological examinations.
http://www.nypd2.org/html/recruit/requirements.html

השאלה הטובה היא- האם שוטרי שח"ם עוברים אותו מיון והכשרה כמו מגוייס מקביל למשטרת ישראל (נאמר, בן 18 מוסלמי). אם כן- אז המשטרה יכולה להתלונן רק על עצמה. נראה שהם עומדים לפחות בתנאי הגיוס ה-"רגילים":

ציטוט:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.police.gov.il/images/pictures/al_hamishtara/hiztarfoo_elenu/030406/pct02_030406.gif]

אזרחות ישראלית.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.police.gov.il/images/atributes/bullet.gif]
לאחר שירות צבאי או פטור משירות צבאי עפ"י חוק.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.police.gov.il/images/atributes/bullet.gif]
עמידה במבחני התאמה.

12 שנות לימוד ומעלה.

בריאות תקינה.

עמידה בבדיקות ביטחוניות.

http://www.police.gov.il/al_hamisht...him_hitz.asp#26
ישן 24-05-2008, 10:48
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
כל המקרה הוא פשלה של השוטרת...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "ארוע הלילה: המשטרה כימ"מ"

אין אנו יודעים לגבי האקדח של השוטרת אם היה מאובטח או לא אך גם אקדח מאובטח בכבל פלסטי קפיצי יכול להישלף מהנרתיק. שרוך האבטחה רק דואג שהחוטף לא יוכל לרוץ ולברוח עם הנשק ונותן לך זמן להתעשת ולהלחם חזרה על האקדח.בטווח הקרוב האקדח אינו יעיל כאשר הנתונים הפיזיים של החוטף והשוטר דומים שכן החוטף לא יוכל לדרוך את האקדח תחת מאבק,מה שהיה יכול לעשות מול שוטרת. לכן הטעות של השוטרת זה שהוא לא היה אזוק גם ברגליים ושהיא העבירה אזיקים קדימה כשהיא לבדה. זה חריגה מהנהלים. כיום כל עצור אזוק רגליים וידיים! לגבי הירי אחר כך, מה אתם מצפים ששוטרים יעשו כאשר מגיעים למצב של בני ערובה בו החוטף יוצא משליטה ומתחיל לרסס בירי ההגיון אומר שהדבר הבא הוא שהוא ירה בשוטרת ולא נותר אלא לצמצם טווח ולירות בו.אני בשירותי העברתי פעמים רבות ידיים קדימה רק אחרי שהיה שוטר בסביבה אך לפעמים לא חיכיתי בגלל שהעצור הוא מבוגר יחסית או בעל מידות גוף קטנות בהרבה משלי, או שאני מכיר את העצור מהעבודה.בכל המקרים ידעתי בוודאות שאיני נמצא בסכנה.ולכן אני מצפה משוטרת לא להיות אדישה ולהפעיל שיקול דעת.

ישן 24-05-2008, 13:41
  טירון טירון אינו מחובר  

ממש לא.
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "כל המקרה הוא פשלה של השוטרת..."

זה שיש מה לבדוק בהתנהגותה של השוטרת, בנהלים שקוימו או לא קוימו על ידה בחדר החקירות, ובשאלה האם היא יוּדעה עליהם - ברור. אבל זו לא היתה תכלית האשכול הזה.

תכליתו היתה להתייחס בדיוק למשפט שאצטט ממך:

"מה אתם מצפים ששוטרים יעשו כאשר מגיעים למצב של בני ערובה בו החוטף יוצא משליטה ומתחיל לרסס בירי ההגיון אומר שהדבר הבא הוא שהוא ירה בשוטרת ולא נותר אלא לצמצם טווח ולירות בו."

כי זה בדיוק מה שלא הייתי מצפה משוטרים. וזה בדיוק מה שהייתי כן מצפה מחוטף - להמחיש שהוא "רציני" ע"י ירי לא מכוון כפי שעשה בתחנת המשטרה. נסיבות הירי בהמשך - אחרי שהיה שימוש בגז, ואחרי שצימצמו מרחק ו"חתרו למגע", אינם מעידים על זה שהוא יצא משליטה, אלא להפך - על זה שאולי, ואני אומר שוב, אולי, מישהוא בשטח, בלהט האירוע, שכח שיש כאן ארוע של בת ערובה, שלו יש נוהלים משלו, אולי, ולא של אדם שיורה לכל עבר על מנת להרוג, ואז יורים בחזרה.

מבחינתי - השאלות המעניינות מתחילות כאן, תשובות חלקיות ניתנו ע"י חלק מהמגיבים לעיל ותודה להם. רוב השאלות, מבחינתי, נותרו פתוחות. ומטרידות.
ישן 25-05-2008, 07:16
  טירון טירון אינו מחובר  

מצלמות זה טוב...
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אם ניידות הסיור בארץ היו..."

...אבל אין לי ספק שהשוטרים פעלו כפי שפעלו (באומץ ובנחישות ובמקצועיות) לפי תרגולות סדורות, ולפי הוראות שקיבלו. השאלה העיקרית היא האם במצב שנוצר, הוחלט בכלל על הכרזת נוהל בן-ערובה, האם יש בכלל נוהל כזה שהשוטרים מיודעים ומתורגלים בו, שעיקרו שליטה, בידוד הזירה, בקרה, הרגעה, ושמירת מרחק מתאים עד שיגיעו היחידות הייעודיות למצבים עדינים כאלה, האם בכלל זמן של כ-3 שעות מרדף מאפשר הפעלה של צוות כזה, וכו.
אילו השאלות שאינן עומדות כלל לדיון, לפחות לא ראיתי, כי לא קראתי עיתונים בסופ"ש, והן חשובות לא פחות מעניינים שקל להטמיע כמו נוהל "אי השארת חשוד עם שוטרת לבד בחדר" או משהוא בדומה. לשאלות האלה התכוונתי.
מצלמות - בוודאי יועילו, אך לא במקרה הזה. לא לשאלות המתבקשות כאן.
ישן 25-05-2008, 14:30
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "מצלמות זה טוב..."

ציטוט:

דרמה באשדוד- פורץ חטף שוטרת ונהרג לאחר מרדף

מאת : מוטי אקסמיטתאריך : 20/05/2008
שעה: 00:23:07

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.kol100.co.il/t-images/table21229B-561.jpg]

בתמונה-השוטרת רס"ל אירנה גורוחוד, מתחנת אשדוד- הצילום באדיבות דוברות לכיש ומרכז

דרמה באשדוד- פורץ חטף שוטרת ונהרג לאחר מרדף-

רס"ל אירנה גורוחוד שוטרת מתחנת משטרת אשדוד נחטפה על ידי פורץ שנתפס בדירה באשדוד ובידיו תכשיטים. הפורץ הצליח להימלט יחד עם השוטרת בעוד שניהם נמצאים בניידת המשטרה.
כוחות משטרה גדולים מהמחוז הדרומי, מרחב שפלה, מחוז המרכז, פתחו במרדף חוצה מחוזות ומרחבים, תוך שהם סוגרים את כביש 40 באזור מחלף גינתון לכיוון צפון. ובמקביל הוצבו מחסומים בדרכים בהם נע הפורץ עם השוטרת. בסופו של מרדף נעצר הרכב כשהפורץ בתוכו, סמוך לצומת גינתון, אז החל החוטף לירות לכל עבר ובעקבות כך נורה למוות ע"י השוטרים שסגרו עליו. השוטרת שוחררה, שוטר מג'ב נפצע בינוני מהירי.

רס"ל אירנה גורוחוד שוטרת מתחנת משטרת אשדוד נחטפה על ידי פורץ-אייל פרץ בן 38 תושב אשדוד שנתפס בדירה באשדוד ובידיו תכשיטים. העצור נלקח לתחנה. במהלך ההמתנה לחקירה, חטף את נשקה של שוטרת התחנה, כיוון את האקדח לרקתה ויצא מהתחנה כשהוא מאיים על השוטרת בעת שנהגה ברכב. הפורץ הצליח להימלט יחד עם השוטרת בעוד שניהם נמצאים בניידת המשטרה.
כוחות משטרה גדולים מהמחוז הדרומי, מרחב שפלה, מחוז המרכז, פתחו במרדף חוצה מחוזות, תוך שהם סוגרים את כביש החוף באזור מחלף גינתון. ובמקביל הוצבו מחסומים בדרכים בהם נע הפורץ עם השוטרת. בסופו של מרדף נעצר הרכב כשהפורץ בתוכו, סמוך לצומת גינתון, אז החל החוטף לירות לכל עבר וובעקבות כך נורה למוות ע"י השוטרים שסגרו עליו. השוטרת שוחררה ללא פגע, שוטר אחר נפצע בינוני מהירי.

הדרמה החלה (שלישי-20.05.08) סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר. שוטרים ממשטרת אשדוד הוזעקו לדירה ועצרו את האיש, לאחר שפרץ לדירה בעיר ובידיו תכשיטים שנגנבו על ידו. החשוד הובא לתחנת המשטרה באשדוד ובתחנת המשטרה המקומית בעת שהמתין לחקירתו, הצליח החשוד להשתלט על השוטרת ששמרה עליו, חטף ממנה את האקדח וכיוון אותו לראשה של השוטרת. השוטרים בתחנה שהוזעקו למקום האירוע ניסו לנהל משא ומתן עם האיש, אך הוא הצליח הכניס את השוטרת לניידת המשטרה שהמתינה בסמוך ונמלט איתה תוך שהוא נוסע לכיוון צפון.

כוחות גדולים של משטרה ממחוזות, מרכז, דרום ובהם מרחבי לכיש ושפלה נכנסו לכוננות וסגרו עקב כך את הכבישים המובילים מאשדוד לכיוון צפון בתוואי הנסיעה של הניידת-הפורץ/חוטף והשוטרת.
כל העת הזו שוחחו השוטרים בקשר המשטרתי עם החוטף וביקשו ממנו לעצור, אך החוטף השיב: "עזבו אותי, אין לי מה להפסיד. לא תעזו לעצור אותי ".
במקביל הציבה המשטרה מחסומים בניסיון ללכוד את אותו. בכביש 40, סמוך לעלייה לכביש מספר 1, בין צומת גינתון למחלף נתב"ג.
לאחר מרדף מורט עצבים נעצרה הניידת באחד המחסומים שהוצבו לאורך נתיב הנסיעה של הניידת והיא נעצרה לאחר שעלתה על דוקרנים שהונחו על הכביש.

בשלב הזה החל החוטף לירות באמצעות אקדחה של השוטרת רס"ל אירנה גורוחוד לעבר השוטרים, כשהוא לופת את השוטרת. על פי דיווחי המשטרה, ראש יחידת הסיור במשטרת לוד- רפ'ק אופיר בינדר שהוזעק לאירוע החל לירות לעבר החוטף כשהוא מצוי טווח קצר ממנו ופגע בו והרגו.
השוטרת בת 25 המשרתת במשטרה כשמונה שנים ואשר עתידה לצאת לקורס קצינים בקרוב, שוחררה עם פגיעות קלות ואושפזה בבית החולים 'אסף הרופא' בצריפין, לשם הגיע בשעות הצהריים גם קצין הסיור של משטרת לוד, אשר חיסל את הפורץ-החוטף. שוטר מג'ב שהשתתף במרדף אחר הפורץ-חוטף, נפצע באורח בינוני מאש החוטף החמוש.

בתום האירוע נראתה ניידת המשטרה כשהיא מחוררת עקב היריות שנורו לעברה מהכוחות המשטרתיים שביצעו את המרדף אחריה. לצדה של הניידת נמצאה מוטלת גופת החשוד- אייל פרץ בן ה-38, תושב אשדוד שהינו עבריין מוכר בתחום הרכוש.

מפקד מרחב שפלה, תנ'צ שמעון שומרוני מסר: " בשעה 04:00 לערך נעצר במשטרת אשדוד, פורץ מוכר למשטרה. בתוך תחנת המשטרה ירה האיש יריה אחת תוך שהוא מאיים על שוטרת ששמרה עליו. האיש איים על השוטרת, דרש רכב משטרתי והכניס את השוטרת לרכב תוך שהוא מאיים עליה עם אקדח לרקה. הפורץ-חוטף איים על השוטרת בעת שזו נהגה ברכב המשטרתי. השניים יצאו מהיציאה הדרומית של אשדוד ופנו לכיוון גבעת וושינגטון ומשם דרך כביש 40 לכיוון צפון, כיוון תחנת לוד ומרחב נתב'ג.
כוחות משטרה שהוזעקו לאירוע, ביצעו חסימות כדי שלא יעלה על כביש 1.
באירוע שנוהל על ידי ראש לישכת סיור של משטרת אשדוד שפעל בקור רוח ראוי לציון, השתתפו חמש ניידות בלבד כשניידת לבנה צמודה כל העת לרכב המשטרתי שבו ישבו החוטף והשוטרת. המשטרה ביצעה פקק יזום ובשלב הזה ניסה הרכב החטוף להשתחל בין הניידות עד שנעצר במחסום דוקרנים. בשלב הזה בוצע לעברו ירי בגז מדמיע והחוטף הגיב בירי שפגע ברגלו של שוטר מג'ב. ראש לישכת הסיור של משטרת לוד, בעל ניסיון קרבי בירי, ביצע ירי מטווח קצר והרג את הפורץ-חוטף. השוטרת שנחטפה נמצאית במצב טוב, עברה ניתוח להוצאת קליע מרגלה. מדובר באירוע שהסתיים כפי שהסתיים בעיקר בשל נחישותם של השוטרים שהשתתפו באירוע ". דבריו של מפקד מרחב שפלה, תנ'צ שמעון שומרוני.

מדוברות משטרת ישראל נמסר: " בעקבות האירוע מהבוקר בו נחטפה שוטרת על ידי פורץ שאיים בנשק לפגוע בה והמשכו של האירוע בו נורה ונהרג הפורץ. ראש אגף המבצעים, ניצב ברטי אוחיון, מינה ועדה שבראשה יעמוד ניצב משנה יקי אזולאי מאגף המבצעים שתבדוק את השתשלות האירועים ואופן טיפולם של השוטרים מרגע החטיפה ועד הריגתו של הפורץ. הצוות יעבוד בכפוף להנחיות מח'ש. הממצאים יועברו בהמשך לראש אג'מ ".

http://www.kol100.co.il/articel-in.asp?catalogid=1229

סיכום האירוע.

1. השוטרת ממש לא שח"מית.
2. השוטרת חטפה כדור ברגל (אני מוכן להתערב שזה מירי של שוטר).
3. יש עוד שוטר מג"ב פצוע (.... מירי של מי ?)

נמתין לתוצאות ועדת הבדיקה.

ישן 25-05-2008, 18:09
  טירון טירון אינו מחובר  

שאלות מטרידות:
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "החוטף, שהיה כנראה תחת השפעת..."

"ירה לכל עבר" - בדיווח רשמי זה שהבאת, נכתב שהירי שלו בוצע לאחר הפעלת הגז מדמיע. מה ההגיון להפעיל גז מדמיע על אדם היושב עם בת ערובה ברכב? יש למישהוא רעיון?

אצטט מכתבה זו של צנחן שהופיעה בעיתון המשטרה:

שנעצר במחסום דוקרנים. בשלב הזה בוצע לעברו ירי בגז מדמיע והחוטף הגיב בירי שפגע ברגלו של שוטר מג'ב. ראש לישכת הסיור של משטרת לוד, בעל ניסיון קרבי בירי, ביצע ירי מטווח קצר והרג את הפורץ-חוטף.

בקיצור: כלל לא ברור שהפורץ בכלל עמד לירות. המצב היה סטטי, וזה מצב קלסי לנסות להקפיאו עד הבאת המקצוענים, הן למו"מ והן לצליפה.
לא מבין אם רק אני תוהה איך כל מקבץ הכדורים הוא בצד הנוסע, בסמוך מאוד לפינת החלון, ולא לכיוון האמצע, וגופת הפורץ בצד הנהג. בהדמיייה בטלויזיה - נראה השוטר יורה בכלל מהחלון הצדדי.
מי היה מעז לירות באדם מסוכן כשבקו הירי , כלומר - לידו- יושבת בת ערובה?

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 25-05-2008 בשעה 18:26.
ישן 26-05-2008, 18:00
  טירון טירון אינו מחובר  

תודה, 760
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "[QUOTE=טירון]"ירה לכל עבר" -..."

האמת, קיויתי שאיזה יממני"ק או "לוט"רניק" שמתאמנים ימים ולילות על תרחישים כאלה "יעלה ברשת", ויתבטא בעניין, אבל שומדבר לא עזר. החבר'ה האלה יודעים כנראה לשלוט טוב טוב בעצמם, אם אף אחד לא כתב, או שלח חבר להתעצבן על שלקחו להם ת'עבודה, או כדי להסביר למה זה לא אירוע בשבילם ואני וכותבים אחרים כאן חיים בסרט. אולי מישהוא כן כתב ופיספסתי...

ולליאור432 - אני בטוח שייצא תחקיר, אבל הוא ייגע רק לבעייה שהיתה בתחנה, ולא בשיקולי הפעלת או אי הפעלת יחידות מיוחדות. על זה, חוששתני, לא נדע לעולם. הדברים יהיו חסויים. כך גם השאלה האם באמת הבחירה להסתער היתה נכונה. לא חושב שמישהוא יגיד שלא היה כאן שיקול נכון, או שהופעל שיקול שמנוגד לנוהל, כי יש כאן עניין משפטי, ואם תימתח ביקורת רשמית כלשהיא על ההחלטה להסתער - תהיה הסתערות של משפחת האדם שנורה על המערכת, ופה כבר אנחנו נכנסים לשאלות שלא מעניינו של פורום זה, שלא להן כיוונתי.

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 26-05-2008 בשעה 18:12.
ישן 04-06-2008, 06:49
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
חדשות גלי צה"ל-MSN

הדס שטייף
עדכון אחרון: 07:14 , 04/06/2008

השוטר שנפצע קל בחילופי האש עם העבריין שחטף שוטרת מתחנת אשדוד לפני שבועיים, נפגע מאש חבריו לכוח ולא מכדורי החוטף - כך עולה מבדיקת צוות החקירה המיוחד שהוקם במשטרה.הממצאים מגלים עוד כי שוטרי מחוז המרכז, שעצרו לבסוף את החוטף בצומת גינתון, לא עודכנו שמדובר בחטיפת שוטרת על-ידי עבריין, וסברו בטעות שהחוטף הוא מחבל. מתוצאות הבדיקה עולה גם שהשוטרת החטופה לימדה את העבריין איך להשתמש באקדח שחטף ממנה.

קישור כאן

ישן 04-06-2008, 18:52
  טירון טירון אינו מחובר  

מגמתיות?
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הייתי נזהר מאוד מהמסקנות..."

מכיוון שנתונים אלה הם עגומים למדי, תמהני מדוע תחשוד במגמתיות. הרי אם יש סיבה לחשוד במגמתיות כאשר גוף בודק את עצמו, המגמתיות היא לא למצוא בעיות.
על כל מקרה, הדבר התמוה ביותר מרגע שהרכב נבלם הוא הקצר בתקשורת שגרם למחשבה שמדובר במחבל... ואחריו ההסתערות - עם גז מדמיע, על אדם חמוש ומסוכן עם בת ערובה, והמטרת האש הסיטונית, מכלים שאינם מיועדים לצליפה.
נראה שלכוחות בשטח לא היה נוהל מסודר ומתורגל הנוגע ל "בן ערובה, ימ"מ בדרך, מצב סטטי". כי בנוהל כזה - לא סביר שהסתערות שכזו קיימת.
על כל מקרה, נראה שמתנהלת בדיקה רצינית בעניין, וגם אם התשובות לשאלות לגבי התמהמהות הימ"מ יישארו סתומות לציבור הרחב, לפחות אולי ייקבע נוהל שכזה, יתורגל ויוטמע.
ישן 15-06-2008, 15:52
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

סיכום עד כאן - פורסמו עיקרי המלצות ועדת החקירה, מה שלא כתוב כאן הוא שכנראה שהשוטרת תפוטר לאלתר משירות המשטרה.

ציטוט:
בדיקת החטיפה בתחנת אשדוד: השוטרים נכשלו

הוועדה שמונתה לבדוק את נסיבות חטיפת השוטרת לפני כחודש באשדוד קבעה, כי השוטרת שנחטפה וחבריה בתחנה כשלו בהתנהלותם. המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן: "הייתי מצפה ששוטרי תחנת אשדוד לא יתנו לאירוע להתפתח מעבר לשלביו הראשוניים". הוועדה שיבחה את השוטר שירה למוות בחוטף
אפרת וייס

השוטרת שנחטפה על-ידי עבריין והשוטרים שהיו עמה באותה עת בתחנה כשלו בהתנהלותם - כך קבעה הוועדה שמונתה לבדוק את נסיבות החטיפה לפני כחודש בתחנת המשטרה באשדוד. ממצאי הבדיקה הועברו היום (א') למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, שאמר: "הייתי מצפה ששוטרי תחנת אשדוד לא יתנו לאירוע להתפתח מעבר לשלביו הראשוניים".

הוועדה בראשותו של ניצב משנה יקי אזולאי קבעה, כי השוטרים בתחנה כשלו בכך שלא מנעו את יציאתו של העבריין אייל פרץ משטח התחנה. יחד עם זאת, השוטרים פעלו על מנת למצות את המשא ומתן עם החוטף וניסו להימנע מעימות עמו, על מנת לא לסכן את חיי השוטרת, רב-סמל אירנה גורוחוד.

גם בפעילות השוטרים בזירת מחלף לוד, שם חסמו השוטרים את הרכב החוטף, מצאו חברי הוועדה כמה ליקויים. חברי הוועדה קבעו, כי השוטרים שחסמו את הניידת החטופה פעלו נכון בכך שפעלו להשגת שליטה על הרכב, במטרה למנוע את הרחבת האיום ופגיעה אפשרית באזרחים תמימים.

לעומת השוטרים באשדוד, החליטה הוועדה לשבח את פעילותו של ראש יחידת הסיור במשטרת לוד, שהרג את החוטף. חברי הוועדה מצאו כי החלטתו של רפ"ק אופיר בינדר לירות בחוטף הייתה "החלטה נכונה, מקצועית ומחויבת המציאות בנקודת הזמן בו נשקפה סכנת חיים ממשית ומיידית, לשוטרת ולאחרים בזירה".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1500576/1_wa.jpg]

שיחזור החטיפה בתחנת המשטרה (צילום: גדי קבלו)

עוד קבעו חברי הוועדה, כי לא היה תאום מלא בין מפקדים ממחוזות דרום ומרכז בשל פערים בתקשורת ואי גיבוש תמונת מצב אחידה. כך למשל, מספר מהשוטרים אשר התמודדו עם האירוע, סברו בשוגג כי מדובר באירוע חטיפת שוטרת על ידי מחבל.

צוות הבדיקה המליץ בפני המפכ"ל המלצות מערכתיות, כמו גיבוש תורת לחימה, הטמעת נהלים ופקודות ואימון שוטרים לטיפול במקרי חטיפה. בנוסף, המליץ הצוות המלצות אישיות כלפי מעורבים באירוע. המפכ"ל הורה לבחון את ההיבטים המשמעתיים בהמלצות.

רב-ניצב כהן אמר לאחר קבלת ממצאי הוועדה, כי "זהו אירוע מורכב אשר חייב פעילות מבצעית נחושה ומדויקת. אחד מערכיו הבולטים של הארגון בהיבט המבצעי הוא ערך החתירה למגע, נחישות מפקדים נדרשת בכל השלבים. אירוע חטיפת שוטר הוא אירוע מכונן ויש בו כדי להשפיע על כושר ההרתעה של המשטרה. אני מצפה מהשוטרים לפעול ברוח זאת".

מקור

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 15-06-2008 בשעה 15:56.
ישן 15-06-2008, 16:11
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "סיכום עד כאן - פורסמו עיקרי..."

אולי זו תמצית הדיון של "לירות או לא לירות":
ציטוט:
"חברי הוועדה מצאו כי החלטתו של רפ"ק אופיר בינדר לירות בחוטף הייתה "החלטה נכונה, מקצועית ומחויבת המציאות בנקודת הזמן בו נשקפה סכנת חיים ממשית ומיידית, לשוטרת ולאחרים בזירה". "

ואולי כאן טמון הצידוק היחידי לאדם אחד להפעיל את נשקו על אחר- "סכנת חיים ממשית ומיידית, לשוטרת ולאחרים בזירה"

אני מציע להזכיר לכל נושא נשק לחשוב בסגנון של תרחישים (מקרים ותגובות, בעגה הצבאית, למי שאוהב...) על מנת לתרגל במעט בראש את המשמעות של המשפט הזה בחיים האמיתיים.
זוהי הכנה מורכבת יותר לביצוע מאשר סתם ירי טכני או אפילו תרגילי תנועה במטווח, אך יש לה משמעות כבדה ברגע שמתפתח מצב ונוצר צורך להחליט כיצד לפעול עם היד היורה.

שלא נזדקק...

ישן 15-06-2008, 20:33
  טירון טירון אינו מחובר  

סיכום ביניים?
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "סיכום עד כאן - פורסמו עיקרי..."

1.השימוש במנטרה "חתירה למגע" - הלהיט הנוכחי שהפיקו לקחי מלחמת לבנון והחלתו על כל דבר כמעט, רק כי הוא נשמע טוב, ויישומו להקשר של ארוע סטטי עם בן ערובה, בין אם הוא שוטר, חייל, או אשה שבעלה מבוצר על גג ומצמיד אקדח לרקתה, נשמע לי קשקוש גמור.
תרחיש של בן ערובה, כשהוא סטטי, מחייב ההפך מ"חתירה למגע", הוא מחייב הקפאת המצב ובידודו, עד שיגיעו אנשים שזה מקצועם: צוותי ימ"מ, מו"מ, צלפים, על אמצעיהם המיוחדים. כל הכבוד למשטרה שהצליחה לייצר מצב סטטי - אבל מכאן ואילך - למרות ש"האיש הרע" מת, והשוטרת ניצלה - ההתנהלות ראוייה לשבח רק ברמת האומץ של השוטר שהסתער, אני משער לפי הוראה, מול אדם חמוש, אך לא ברמת מי שנתן את ההוראה להסתער, במקום לחכות לימ"מ.

2. המילים "השתולל וירה לכל עבר", שנאמרו ע"י המשטרה, לגבי התנהגות החוטף לאחר שהרכב נעצר, הן תמוהות מאוד. לא במקום אחד קראתי כי מי שהסתער (עם גז מדמיע!) על חוטף חמוש ומסוכן, ואח"כ צלף בו באקדח משטרתי, ותעלומת עשרות התרמילים שנמצאו בחוץ, כשצמודה לחוטף (האמנם?) בת ערובה, שנפגעה קלות בקרסולה...- מטרידה מאוד.

ההגיון אומר שהוא הגיב בירי - לירי מכוון אליו, השוטר שנפצע - ראו את מה שהביא כאן Fang למעלה - נפגע מאש השוטרים,. החוטף, לוא היה באמת רוצה - יכול היה להרוג את בת הערובה, ואז קשקושי ה"חתירה למגע" היו נעלמים, והשאלה איפוא היה הימ"מ היתה הופכת לשאלה העיקרית.

3. אני די בטוח שאם מישהוא מחברי הפורום הזה, חו"ח ימצא את עצמו או את יקיריו בן ערובה - בין אם הוא אזרח, שוטר, חייל, או אישה שנלקחה כבת ערובה, במצב שהוא סטטי, כשבעלה לשעבר מצמיד אקדח לראשה כי הוא "דורש לראות את הילדים יותר כי השופטים דפקו אותו" - הי(ת)ה מקווה שכוח מקצועי יפעל בעניינו, ולא שוטרים אמיצים עם אקדחי השירות שלהם וגז מדמיע.

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 15-06-2008 בשעה 20:48.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:40

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר