לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-05-2008, 17:39
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Tamiro שמתחילה ב "נאארקיס... נראה לי שהגיע..."

נמרוד: לא, הוא לא יהיה משמעותית יותר איכותי במידה ומדובר בדור אחד של שמירה.
אבל ציינתי שבמידה ואני אאלץ לעבוד בכמה דורות (מלשון, לפתוח את ה JPG ולשנות משהו, לשמור במקום הישן ואח"כ שוב לפתוח, לשנות ולשמור...), אם אני עובד ב JPG אני מקבל ארטיפקטים. אם אני עובד ב PSD, אני לא מקבל ארטיפקטים (ולא נורא מבחינת המקום בדיסק, יש לי מלא וגם אם צריך עוד, דיסקים היום עולים כמו מסטיק בזוקה).
בעבר, לא יצא לי לעבד בדורות. הייתי שומר דור ראשון (עיבוד ראשוני) ואולי דור שני בשביל תיקון אחד וזהו, ואז באמת הייתי שומר רק JPG. אבל עם הכניסה שלי ל stock, יוצא שהם מציקים לי הרבה על כל מיני דברים (שונים בכל פעם) ולפעמים אני מגיע לתיקונים בכמה וכמה דורות.
תסתכל בדיון הזה:
http://d-spot.co.il/forum/index.php...%F4%F7%E8%E9%ED
יש שם כמה דוגמאות נחמדות מאוד

תמיר - עבודה ב RAW לא מספקת איכות טובה מלכתחילה, יותר מאשר JPG.
גם בעבודה ב RAW, אם אתה רוצה לעבד בפוטושופ, אתה חייב לשמור בפורמט סטנדרטי כלשהו, כי פוטושופ לא יכול לשמור את התיקונים שלך בפורמט NEF.
כך שגם אז, הייתי מחוייב לעבור לפורמט לא דחוס כמו BMP, TIFF או PSD

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2008, 10:26
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אבל אל תהיה טמבל, הוא דווקא..."

הטעות של תמיר היא שהוא לא מבין שאני עושה דברים כמו למשל Auto levels וגם Dodge / burn.
זו הסיבה שהתמונות שלי יותר צבעוניות מאשר התמונות שלו.

כאשר תמיר עובד אך ורק ב RAW, הוא יכול לשנות כמה שהוא רוצה (במסגרת התוכנה שלו) את הקובץ (להוסיף רוויה, להוריד רוויה, לשנות WB, קונטראסט וכו') כמה שהוא רוצה (כמה דורות שהוא רוצה) מבלי לפגום באיכות הקובץ.
אבל עבודה ב RAW מוגבלת יותר מאשר עבודה בפוטושופ. גם מי שמצלם ב RAW בד"כ מעביר את התמונה לפוטושופ כדי לקבל את כל מרחב האפשרויות שמציעה התוכנה בעיבוד הקובץ. Nikon Capture או כל תוכנה אחרת, הרבה יותר מוגבלת מהבחינה הזו.

ישן 22-05-2008, 18:52
צלמית המשתמש של genisher
  משתמש זכר genisher genisher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לא ידועה לי דרך לחלץ את..."

זה אמנם לא קשור באופן ישיר לחלוטין, אבל זה עדיין מידע מאוד רלוונטי:

בפוטושופ אפשר לשמור אל תוך LOG מיוחד את כל הפעולות המבוצעות כל עוד שהתוכנה פתוחה.
בצורה זו, ניתן לקרוא ולהזכר איזה עריכות ביצענו על תמונה מסוימת לפני עידן-ועידנים

בחלון ה- Preferences הראשי (הגעה ע"י Ctrl+K), ניתן לסמן ב- V את האופציה של History Log.
ניתן להגדיר באיזו תיקיה יישמר קובץ TXT שיכיל את המידע לגבי כל הפעולות שבוצעו, וגם לאיזו רמת פירוט יגיע המידע שיכתב שם.

מצורף תצלום מסך של החלון הנ"ל, עם האופציות שאני משתמש בהן:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נסו להגדיר שיישמר קובץ LOG, שחקו קצת עם איזו תמונה בפוטושופ, ותראו איזה מידע נרשם שם.
רמת הפירוט יכולה להיות די מפתיעה...

"Take only Photographs, leave only Footprints"

נערך לאחרונה ע"י genisher בתאריך 22-05-2008 בשעה 18:57.
ישן 23-05-2008, 01:32
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "פייי... חזק! אני בהחלט אנסה..."

אין לי פוטושופ על המחשב עליו אני כותב כרגע, אז אני לא יכול לצרף צילום מסך.
בתחתית חלון השכבות יש כפתור בצורת מעין עיגול חצוי (ליד הכפתורים של new layer וכו') ודרכו אתה יכול ליצור שכבות של כל (או כמעט כל, לא זוכר) הפעולות הנמצאות בתפריט Image>Adjustments - לבלס, curves, סטוראציה וכו', כשכל פעולה כזו מתבצעת ע"ג שכבה נפרדת, מה שמאפשר לכבות ולהפעיל אותן, לשנות את השקיפות כדי למתן את האפקט, ליצור מסכות ובעצם כל היתרונות של עבודה בשכבות. ע"י דאבל קליק על כל שכבה כזו אתה יכול לפתוח את חלון הפעולה, בו הערכים שהזנת/שינית מוצגים ולשנות אותם.
לדעתי זו צורת עבודה הרבה יותר נוחה, בלי להסתבך עם ההיסטוריה, קל לחזור אחורה, לתקן טעויות, לבצע פעולות באופן סלקטיבי (חידוד, למשל) ולתת פינישים אחרונים. בסוף העבודה אתה יכול להחליט אם לשמור את ה-psd עם כל השכבות (כך אני עושה בתמונות חשובות) או להשטיח את התמונה ולשמור ב-psd או jpg.
לגבי dodge & burn, זו לא פעולה מתפריט ה-Adjustments אלא פעולה נקודתית. אני אישית אף פעם לא משתמש בזה (בעצם, רק בהדפסת ש"ל כימית בחדר חושך) אז אני צריך לבדוק אם ניתן לבצע זאת ע"ג שכבה חדשה (כמו שאפשר בריטוש עם ה-stamp tool או ה-healing brush) או רק על שכבת הפיקסלים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:08

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר