לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-05-2008, 14:47
  רועיא רועיא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.08
תראה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי XooXad שמתחילה ב "שאלה בקשר לנ"מ"

תראה.

סוללות הפטריות פרוסות ברחבי הארץ והם כל כמה זמן מתחלפות נגיד יש כוננות בצפון אז הם שמה כל מיני אבל הם הרוב בצפון ככה שהם בביסים וכן אתה יושב בחדר מול מסכי מחשב ומסתכל על השמים ובודק שלא חודר אזה מטוס לא רצוי.
הייתי אומר על שרות במסלול הטק"א יחסית משעמם זה מתאים למי שאוהב להיות מול מחשב ולא אוהב ממש שטח ולא אוהב שרות קרבי ממש.
אבל בתאכלס אנשים שמשרתים שמה מרוצים דווקה.

אבל בתאכלס בנ"מ הכי קטלני שמה זה התקתי (סטינגר)שמה עושים שטחים שומרים במחסומים ועושים מעצרים וכו' ובקו צפון הם על הנשק שלהם (סטינגר שזה על גבולות הצפון אם חוזר מזלט או מטוס או מסוק אז הם מורוידים אותו וכמובן שאין הרבא מטוסים שצריך להוריד אז הם עושים עוד מלה דברים שלא מפרטים עלייהם.

מקווה שהייתי ברור

אני מתגייס לנ"מ בעזרת ה' באוגוסט.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-06-2008, 21:25
  shahargabbay shahargabbay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.04
שלח הודעה דרך ICQ אל shahargabbay שלח הודעה דרך AIM אל shahargabbay שלח הודעה דרך MSN אל shahargabbay
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי רועיא שמתחילה ב "shahargabbay אחי אל תענה..."

ואללה כן קו צפון משעמם תחת מה לעשות כי יותר עסוקים בלהגן מפני מטוסים בגלל זה טוחנים שמירות...(לטחון זה לעשות בדרך כלל 3-6 או 4-8 )
יש סוללות שסיוט להיות בהם ויש סוללות שלא..
אני נפלתי על הסוללה הכי טובה לדעתי אז אין לי הרבה תלונות כי אני עם אחלה אנשים חברים טובים כולם , מפקדים גברים והכל עובר סבבה...לעומת זאת יש סוללה אחרת שיש להם מפקד מסכן וקצין מורעל וחרא חברים אז מה לעשות הם לא נהנים ושבוזים....
כל אדם שונה אחד מהשני בקטע הזה ובמזל לאן הוא מגיע..
קו שטחים לעומת זאת יותר מעניין ואני יגיע אליו עוד חודשיים אני לא יודע מה הולך שם..

נערך לאחרונה ע"י shahargabbay בתאריך 27-06-2008 בשעה 21:31.
ישן 28-06-2008, 09:02
  NBAstyle NBAstyle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.07
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי shahargabbay שמתחילה ב "טוב אחי...שתעשה את הטירונות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shahargabbay
טוב אחי...שתעשה את הטירונות תבין את ההבדלים

יש לי מילים טובות להגיד עליהם כמו שהת"ש שלהם גבוהה בסוללות לעומת הסטינגר וזה בגלל שהם חוץ משמירות לא עושים כלום והם יכולים להיות בבסיס של חיל האוויר עם בריכה וחדר כושר,, אותה עבודה כמו מאבטחי מתקנים שטוחנים 11-3 במקרה הטוב וחוץ מזה כלום...אז ואללה עדיף לצאת לג'וב..ובגלל זה גם החלשים יותר הולכים לשם ופחות כיף שם...בקיצור מי שרוצה פטריוט בהצלחה

וואלה שחר כמה שאני אוהב אותך אתה מזיין בשכל הרבה..
הטירונות שלכם לא הייתה כל כך יותר קשה.. גם לנו היה קשה והרבה פרשו.. אבל לא נבכה על זה...
ומאיפה השטות הזאת שאנחנו לא עושים שום דבר חוץ משמירות ? (הלוואי שזה היה ככה)
הת"ש בסוללות טובים ? הסוללה שלי כולה כמה מכ"מים שפרסו על השטח, כמה מבנים יבילים ומיכלי מים.. כמובן שיש רק שירותיים כימיים, ואין ביוב, אנחנו תלויים כמו חבל הטבור במיכלית מים שתביא לנו תאספקה היומית ... אז אין מה להכליל עוד בנושא הזה.
כל מה שפטריוט, סטינגר, חץ, הוק והמערכות העתידיות יעשו, הכל בשביל אותה מטרה- שהיא להגן על השמיים, לא לנסות להיות כמה שיותר חי"רניקים.
כל המריבות האלה בין המענש"ים כל כך טיפשיות, כל אחד נהיה לי פתאום מורעל על המערכת שלו, ובתכלס הרוב שבוזים.. חבל שזה ככה.. באמת..

ישן 28-06-2008, 13:28
  shahargabbay shahargabbay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.04
שלח הודעה דרך ICQ אל shahargabbay שלח הודעה דרך AIM אל shahargabbay שלח הודעה דרך MSN אל shahargabbay
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי NBAstyle שמתחילה ב "[QUOTE=shahargabbay]טוב..."

לגבי הוק אין לי מושג מה הולך...אני יודע מה הולך אצלנו ואני דיברתי עם פטריוט לא הזכרתי פה את הוק...לפטריוט לעומתכם יש תנאים בשמיים ויצא לי לדבר כבר עם כמה משם שנמצאים בסטלה ופלמחים ואתה יודע טוב מאוד מה הולך שם...זה שהם שבוזים זה בגלל שהם כלבי שמירה ומה שמשתנה אצל סטינגר זה שעם הפזם אתה מפסיק לטחון ואצלהם זה לא משתנה...זה שאתם עכשיו לא רק עושים שמירות זה בגלל שאתם צעירים בסוללה שצריכים ללמוד ולהעביר לוז..בהמשך השירות זה ישתנה לרק שמירות.

ההבדל שיהיה לזכותנו זה שלנו יש גיוון ויותר פעילות ובגלל זה השירות יותר מאתגר ופחות שוחק..
בקיצור לא התכוונתי להעליב פה אף אחד אני נותן חוות דעת על מה שאני חושב כי תאכלס אני יודע מה הולך בפטריוט רק משיחות עם חברים ואני לא באמת שם..והנה מה שאתה מספר לי על הוק חדש ..
ואתה לא יכול להגיד שהטירונות שלנו הייתה קצת יותר קשה אתה יודע בדיוק מה הלך שם..מה עשיתם מסע מסכם מסביב לביסנ"מ? תזכיר לי כמה ק"מ...כי אני יודע שלנו פתחו את התחת עם 30 ק"מ וטילים על הגב כמו מסכנים לא כולל הפקל האישי

ישן 02-07-2008, 13:48
  Shmulik99 Shmulik99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.07
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי shahargabbay שמתחילה ב "אז אני זה שאומר שכבר נמצא מעל..."

בוא נעשה קצת סדר.
נ"מ זה נמצא בתחתית של הקרביים יחד עם תותחנים, שריון, מוד"ש וכו'.
יש הרבה שיגידו שנ"מ עדיף מבין האופציות.
בתוך נ"מ יש 3 אופציות- פטריוט, הוק, סטינגר.
כשתתחילו את השבוע טרום טירונות בביסנ"מ (בית ספר לנ"מ) תראו ש-90% רוצים פטריוט.
אם אתם רוצים סטינגר אתם צריכים להיות מוכנים לטחון מלא שמירות, מחסומים ומדי פעם
לקבל איזה מעצר כדי שיחשבו שהם מינימום גולני.
הוק ממש לא עדיף לך, הסוללות של הוק נמצאות באילת, ליד ים המלח ובביסנ"מ, בקיצור בחורים.
בפטריוט יש סוללות במקומות טובים בארץ (ראשון לציון, חיפה) ואתה עושה כולה משמרת של 3 שעות
ביום ושמירה אחת ל-2/3 ימים וזה גם רק ב-8 חודשים הראשונים שלך בסוללה, אחר כך אתה לא שומר
ולא עושה מטבחים. בגדול אתה יושב במרכז בקרה כזה, כאילו אתה יושב עכשיו במטוס על הקרקע.
כשאתה לא עושה משמרות או שמירות יש לך דברים לעשות, לומדים קצת על המערכת, עובדים על תחומי
אחריות שיתנו לך ועוד כל מיני דברים.
בגדול הוק וסטינגר זה כבר ישן וכבר שנים רוצים לסגור את המערכות האלה ולהתקדם לחדשות יותר
ככה שלא יודע אם כדאי לכם להגיע לשם.
אם אתם באמת רוצים לעשות משהו בשירות שלכם בנ"מ אז רק פטריוט, בתכלס כשתהיה מלחמה אמיתית
עם סוריה או איראן רק הפטריוט עושים משהו, לא סטינגר ולא הוק.
וכן שחר גבאי הגבר, כולם בפטריוט חנונים, כשתגיע לסוללת פטריוט ותראה את האנשים שם דבר איתי.
האנשים בסטינגר ובפטריוט זה בדיוק אותו הדבר.
אני מכיר מלא אנשים שהגיע ביחד לנ"מ בתור חברים טובים מאותם מקומות והפרידו את חלקם לסטינגר
וחלקם לפטריוט אז תפסיק לבלבל תביצים.
ישן 02-07-2008, 14:19
  רועיא רועיא אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Shmulik99 שמתחילה ב "בוא נעשה קצת סדר. נ"מ זה נמצא..."

Shmulik99
חלס לדבר שטיות די כבר.
אתה במשרת בנ"מ ?
אתה יודע בדיוק מה הולך שמה ?
תפסיק להפיץ שמועות מסריחות כי זה לא נכון.

"נ"מ זה נמצא בתחתית של הקרביים יחד עם תותחנים, שריון, מוד"ש וכו'."
זה לא נכון מה שאתה אומר כי כולם קרביים באותה מידה זה שיש יחידות שקצת עושות יותר פעילויות זה לא אומר ששאר היחידות שעושות קצת פחות הם לא רקביות כי זה לא נכון,כולם שווים באותה מידה וכולם שומרים באותה מידה על הארץ ושוב מסקר קטנטן שערכתי וביררתי לאן כדי לי להגע בנ"מ כמאט כולם אבל כמאט כולם אמרו לי ללכת לסטינגר ,שוב זה הכל בעיני המדבונן כי מי שרוצה שרות קל ועם תנעים טובים זה הפטריות מי שרוצה שרות קשה קרבי יותר שתחים יותר זה הסטינגר אין מה להתווכח זה מוכח זה נכון וזה הכל כל אחד שיבחר מה טוב לו ושיעשה מה טוב לו,ותפסיק לבלבל את המוח כי כל היחידות שרשמתה פה הם קרביים לא פחות מגולני נחל גבעתי צנחנים וכו'.
כל יחידה עושה את העבודה כולם שומרים בסופו של דבר על השקת במדינה שלנו וזה הכל.

נערך לאחרונה ע"י רועיא בתאריך 02-07-2008 בשעה 14:22.
ישן 02-07-2008, 16:11
  Shmulik99 Shmulik99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.07
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי רועיא שמתחילה ב "Shmulik99 חלס לדבר שטיות די..."

טעות שלי, התכוונתי מבין הפחות נחשבות\מבוקשות\איכותיות תקראו לזה איך שאתם רוצים.
כן אני בנ"מ כבר מעל לשנתיים, אתה עוד לא התגייסת (לא קטע של התפזמות פשוט יש אנשים שמבינים קצת יותר ממך).
אמרת מלא שטויות.
1. לא יודע מי זה כולם ומי אמר לך וכמה אנשים שאלת, העובדות הן ש-90% מבקשים פטריוט בתוך הנ"מ ומי שיגיד לך אחרת שקרן. אחרי המיונים מלא רוצים לעבור גם לפטריוט מסטינגר.
2. שירות קל בפטריוט? אין לך חתיכת מושג בכלל על מה אתה מדבר, אתה לא יודע בכלל מה הפטריוט עושה, מה התפקיד שלו, מה עושים ביום יום אז עדיף שלא תדבר בכלל.
יש לי חברים שכבר שכבר שנתיים בסטינגר והם שבוזים מהתחת, הבטיחו להם מעצרים, הבטיחו להם מארבים, אולי מעצר מצ'וקמק פעם בהרבה זמן.
3. סטינגר זה אחת היחידות עם העתיד הכי אפור בצה"ל. כל רגע היא יכולה להיסגר, והיא תיסגר בקרוב, ואז מה תעשה? אם תהיה מתאים תעבור לפטריוט או להוק או לחץ, ואם לא אתה תלך לשיריון או תותחנים.
ישן 02-07-2008, 18:37
  רועיא רועיא אינו מחובר  

חח ילדון ? חח אני יכול לגדל אותך.

אינה אתה אפילו אומר "סטינגר עושה את זה בקוים ואנחנו בתוך חדר בקרה"
בפטריות יושבים בחדר ותקועים בבסיס וזה משעמם לא יעזור אחי ופה תבין מי יותר שבוז מימי.
מי שבפטריוט עושה עבודה חשובה ואני מאוד מעריך את זה אבל מי שאוהב אופי קרבי ושרות קרבי ויותר פיזי שילך לסטינגר ומי שאוהב אופי של מחשבים ופחות קרבי ושרות קל יחסית אז שילך לפטריות.
כל אחד ילך לאן שהוא אוהב.

וגם אל תשכך שסטינגר עושים קו חי"ר ופטריות לא אז זה גם מראה איפו יש אופי קרבי יותר.
הכל תלוי במה שאתה אוהב ובאיזה שרות אתה מעדיף קרבי או שרות אם מחשבים.

נערך לאחרונה ע"י רועיא בתאריך 02-07-2008 בשעה 18:47.
ישן 03-07-2008, 14:10
  Hopile Hopile אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.08
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי רועיא שמתחילה ב "חח ילדון ? חח אני יכול לגדל..."

תקשיב אחי אני שמח על הרעל והכל, כל הכבוד

אבל באמת בלי להתפז"מ או שומדבר אחר.. אתה עדיין לא בנ"מ, ולא בצבא. תתגייס ותהיה מרוצה ומאושר בסטינגר. אבל תתגייס קודם...! אתה מנהל פה ויכוח עם אנשים כאילו אתה מינימום סמסול.
יש פה אנשים עם קצת יותר ניסיון משלך. לכל אחד יש את החשיבות שלו בתפקיד ובמערכת נשק שלו, וכל מי שאומר שפטריוט לא עושים שומדבר זה בכלל לא נכון, ותאמין לי שעדיף שלא נצטרך לשגר טילי פטריוט. וביום הדין שזה ייקרה (בתקווה שלא) תבין את החשיבות של המענ"ש הזה

ולגבי קווי חי"ר, אחת הסיבות שלא עושים בטק"א זה בגלל שפשוט אין סד"כ לזה וגם ככה הסוללות מבצעות תע"מ מאיפה שהן יושבות

יום טוב
אה ולשאר האנשים קצת ביטחון שדה לגבי מיקומי סוללות....!

נערך לאחרונה ע"י Hopile בתאריך 03-07-2008 בשעה 14:14.
ישן 03-07-2008, 14:37
  רועיא רועיא אינו מחובר  

אני מכבד את כל מי שמשרת בפטירות ואמרתי את זה וגם אמרתי שהם עושים יושבים במחשב ועושים זה לא לא שהם לא עושים כלום אבל אתה מסכים איתי שהם לא עושים עבודה פיזית ? לא שזה רע זה תלוי למי שנוח לו ואיזה שרות הוא רוצה זה תלוי בהרבא גורמים.

וזה שאני "צעיר"זה לא נכון להגיד את המילה הזותי כי אני יודע מה הולך שמה מאנשים שמרתים שמה הם מספרים לי מה הולך בכל מקום והבנתי וזה נכון אין עם זה וויכו מי שבפטריות לא עושה עבודה פיזית הם בבסיס ושומרים עלינו דרך המחשב שזה מאוד חשוב מאוד מאוד והם עושים עבודת קודש אבל כמו שאמרתי הם לא עושים עבודה פיזית שטחים וכל מיני.

ואני מאוד מעריך את מי שבפטריות שלא תבינו לא נכון.

זהו תודה.
ישן 03-07-2008, 21:47
  IASSOTL IASSOTL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.05.08

שלום לכולם, אח אח איך זה מזכיר לי את הימים בביסנ"מ שאפ'חד לא ידע מה לבחור. בתאכלס כשהגעתי לטירונות וראיתי איך חילקו את החבר'ה זה היה פחות או יותר:

ערסים-סטינגר.
מוזרים-הוק.
חנונים-פטריוט.

כמובן שזה מאוד כוללני וגס, אבל זה היה פחות או יותר ככה. בסופו של דבר חשוב שתבינו שבאמת החבר'ה זה הדבר שקובע ת'שירות, ובטרום כשתראו את האנשים ותראו את המערכות נשק-כל אחד ידע להתאים את עצמו למערכת נשק ולאנשים שהוא יותר מתחבר אליהם.

אני לא יודע מיה ביא את היציאה שעושים בפטריוט משמרת פעם ביום ושמירה פעם בכמה ימים, אז סתאם בשביל לעשות קצת סדר אופי השירות בסוללת פטריוט והוק הוא פחות או יותר אותו הדבר.
הלו"ז היומי מורכב באמת משמירות ומשמרות (לעיתים יותר ממה שהבחור אמר ולעיתים פחות, תלוי בסד"כ באיזה אתר אתה נמצא ובהרבה גורמים, אני למשל הייתי בסוללה בתקופה של התהוות שלה ועשיתי גם 4-8 וגם 3-6..מצד שני היו לי חברים בסוללות שעשו 2-22 או רווחים עצמוים אחרים).

בשלב הראשון של השירות (לאחר ההכשרה) לוחם מגיע לסוללת פטריוט או הוק ונשאר שם כ-8 חודשים שבהם הוא מוגדר "לוחם" במסגרת ה8 חודשים האלה הלוחם מצבע שמירות, משמרות (במרכז בקרה), מטבחים, עובר שיעורים בנוגע למערכת הנשק ולמערך הנ"מ וכו' וכו'...בעצם מתפתח כחייל. לאחר 8 חודשים רוב החבר'ה יוצאים או לקורס מש"קים (המקביל בנ"מ לקורס מפקדים) כלומר המתאימים לפיקוד ולקצונה, או לקורס מיירטים שהוא בעצם קורס מקצועי שמעלה את הרמה המקצועית של חבר'ה שלא מתאימים לפיקוד. מיירט (אחרי שנה ו4 בשירות) חוזר לסוללה ונשאר שם פחות או יותר עד סוף השירות. למש"ק יש כיווני התקדמות רבים:
*קצונה.
*הדרכה- להיות מפקדי טירונים, קורס מכ"ים וקצינים.
*חזרה להיות מ"כ של פלגה בסוללה.

בקשר לסטינגר השוני באופי השירות הוא בעיקר באופי המשימה המבצעית ובגישה. סטינגר מבצעים תעסוקה מבצעית גם בקו שטחים וגם בקו צפון ומתעסקים יותר בענייני חי"ר. אנ'לא רוצה להיכנס לרמת הקרביות ומי יותר חזק סטינגר או גולני, אבל בסופו של דבר סטינגר יודעים להפיל מטוסים ומסוקים ובזה הם בטוח יותר טובים מכל חי"ר אחר. השוני בסטינגר מפטריוט והוק הוא שבסטינגר ה8 חודשים הראשונים בסוללה החייל נחשב עדיין כחלק ממסלול כולשהו, ולכן גם היחס, התנאים והכל בהתאם, הקטע של הפז"ם משחק שם משחק יותר גדול מאשר בסוללות פטריוט והוק-לטובה ולרעה. גם שם אפשר לצאת לקורס טילנים שהוא מקביל לקורס מיירטים בפטריוט ובהוק. וגם שם אפשר לצאת לקורס מפקדים ולהתקדם לקצונה, הדרכה וכו'.

מערכת נשק נוספת בנ"מ היא חץ, שאליה ניתן להגיע אחרי שנה בשירות (מסיבות מגוונות, פרופיל רפואי, בקשות וכו' וכו'). מי שעובר לחץ עובר קורס הסבה שלוקח כמה חודשים ומשם הוא מתקדם הלאה כמו כל אחד אחר בנ"מ: מיירטים, מכ"ים, קצונה וכו'.

לסיכום, הנ"מ הוא באמת מקום טוב להיות בו, חלק מהיתרונות שלו הוא השתייכותו לחיל האוויר-על כל המשתמע מכך, התעסקות בעניינים שעומדים במרכז סדר היום המדיני (חץ, פטריוט, הוק סטיגנגר יחידות שפועלות ללא הרף) וכמובן האתגדר הטכנולוגי. מצד שני אני לא אסתיר את העובדה שבמערך יש הרבה שביזות, אני חושב בעיקר מהסיבה הפשוטה שהרבה הרבה מאוד זמן המערך לא הפיל טיל או מטוס, הרבה חבר'ה מרגישים "גם אם עכשיו אני אשב ואסתכל או לא אסתכל על המכ"מ זה לא ישנה...כי ממילא שומדבר לא יקרה..חלק מהאנשים מרגישים לא חשובים וחבל, זה פוגע במוטיבציה של המערך. לדעתי, מספיק הרגע היחיד הזה שנראה מטוס/טיל חודר למדינה....נפיל אותו, והדבר יעלה מאוד את המוטיבציה להתגייס לנ"מ! מה גם שבעתיד מצטרפות מספר מערכות נשק חדשות שיירטו למשל קסאמים בעזה...דבר שיסייע ויגביר את המוטיבציה להתגייס למערך.

שיהיה מזל"ט ובהצלחה לכל המתגייסים החדשים! ואם יש לאנשים שאלות אתם מוזמנים!
ישן 04-07-2008, 11:31

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי רועיא שמתחילה ב "איזה מערכת נשק אתה סטינגר הוק..."

אני בחץ. אני לא בסטינגר אבל בעיקרון היציאת בסטינגר הוא כמו בכל המערך. משתנות. במקרה פגשתי לא מזמן כמה חבר'ה מ סטינגר..מסוללות שונות ושאלתי אותם על היציאות...זה יכול להיות 11-3, 16-5 ויכול להיות גם פחות, הכל תלוי בסד"כ ובאיזה קו אתה. וכשאתה באימון אז אתה יכול גם לצאת כל שבוע במשך כמה חודשיים. בקו צפון, כמו כל גדוד אחר מבצעים פחות פעילות חי"ר. כמובן שיש מארבים, פטרולים וכו', אבל מן הסתאם לא יוצאים לפשוט על מוצבי החיזבאללה (אלא אם כתוב אחרת בעיתונים!. הסטינגרים מהטירונות מקבלים מנוסר/מקוצר..ובהמשך תלוי לפי הפק"ל שלך..יש שם גם M4 וכל מיני כוונות וכאלה שיטים... ובקשר לאם אני נהנה מהשירות, כן! מאוד!

לפעמים קצת מעצבן לעשות משמרות ושמירות ולדעת ששומדבר לא יגיע, אבל כשאתה נזכר במטרה הכללית....ואתה נזכר שאין לנו אפ'חד לסמוך עליו אלא על היחידה שלנו, אז זה נורא מספק.
ישן 04-07-2008, 22:27

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי רועיא שמתחילה ב "אה תודה לך אחי. ועוד דבר שלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועיא
אה תודה לך אחי.

ועוד דבר שלא ממש קשור לנ"מ,יש לי בעייה אני מפחד שבגלל היציאות הגרועות אני ישבר רציתי לדעת אם מתרגלים לזה או לא יודע מה.
ספר איך זה אצלך היה ?

שבת שלום אחי.

דבר ראשון אתה לא תישבר! כי פשוט לא תהיה לך ברירה אלא לסגור. בעיקרון המדיניות בנ"מ בטירונות היא לסגור חצאים...ופעם אחת אולי לסגור 21, לפעמים גם לא...ולשחרר לכל החגים אז אין לך מה להיבהל...אומנם לא תעשה שלישים ורבעים כמו חברים שלי מחי"ר שעכשיו בטירונות אבל חצאים זה לא רע בכלל. וחהחהחהח אני מקווה שהעבדול הזה לא היה רציני ובכל אופן אל תדאג בקשר ליציאות, בכל מקום מה שחשוב שאתה נהנה ואם תהנה...אז לא תרגיש בכלל שהזמן טס!
ישן 04-07-2008, 22:53
  lol18 lol18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.05
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי IASSOTL שמתחילה ב "[QUOTE=רועיא]אה תודה לך אחי. ..."

טוב חברים יקרים,אחרי קריאה ארוכה של העמוד אני נאלץ לשבור את המיתוסים שהופצו כאן לגבי כל אחת מהמע"נש.
אני שנתיים ושבעה חודשים בצבא (נוב' 05 למתבלבלים).אני משרת באחת מסוללות הפטריוט.לא הכי שבוז ולא הכי מורעל,די עייף.
כמו שנאמר כאן,לפטריוט יש משימה טיפה שונה מלסטינגר.אומנם בפטריוט ובהוק לא מבצעים מחסומים,פטרולים ושאר ירקות אבל אצלנו מבצעים משימה חשובה לא פחות אם לא יותר,הגנת שמי המדינה היקרה שלנו!
שלא תבינו לא נכון-בסטינגר גם כן מבצעים משימת הגנ"ש שחשיבותה לא מוטל בספק והם נמצאים לרוב בגבול המדינה על מנת לבצע את המשימה הזאת.
חשוב אבל שכולם יבינו כאן משהו-המשמרות בפטריוט ובהוק אומנם שוחקות ולעיתים גם מחרפנות (מנסיון) אבל אתה תמיד יודע שבמידה ויקרה משהו בסביבות גבול המדינה,אנחנו נהיה המענה היחידי פחות או יותר יחד עם החץ.
אני לא מזלזל כלל וכלל בסטינגרים ואני מכיר אפילו לא מעט אנשים מדהימים מהסטינגר.
באותה מידה שיש לבדוק כל ערבי או אדם אחר בשטחים כך יש לבדוק כל כלי טיס הנמצא באוויר ועלול לחדור למדינה.בדר"כ אין פעילות מיוחדת למרות שמדי פעם יש אקשן זה או אחר.עבודת הפטריוט וההוק חשובה והכרחית במידה עצומה לצה"ל,חיל האוויר ומערך הנ"מ.
אז לכל אלה שחושבים שטק"א ג'ובניקים,אז ג'ובניקים אנחנו לא,אבל חיוניים ובעלי משימה יחודית אנחנו כן!

עד מתי נוב' 05?!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:39

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר