לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2005, 23:56
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
תשובות קצרות
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי idan12 שמתחילה ב "מצאתי ספר ישן שיש בו הכל אבל..."

פלוס מינוס זה קיצור של 2 פתרונות.
למשל X יכול להיות 2 דברים אפשריים, 1 או 1-, אז במקום לרשום:
x=1 או x=-1
רושמים
x= ±1
כשמנסים למצוא פתרונות למשוואה ממעלה שנייה משתמשים בנוסחא שיכולה לתת 2 תשובות אפשריות והיא משתמשת ב ±

לוגריתם זה ההפך מחזקה, בכיוון ההפוך משורש (חזקה אני ירשום ^ ברשותך)
לדוגמא:
log(10^x) =x
הלוגריתם שנמצא במחשבונים זה לוגריתם על בסיס 10 (כמו בדוגמא), יש עוד פונקציה שנקראת ln שהיא בעצם לוגריתם על בסיס e (קבוע שערכו בערך 2.7)

ניסיתי להסביר את זה בהכי פשטות שאפשר, מקווה שהבנת

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2005, 09:24
  I am me I am me אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
תראה.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי idan12 שמתחילה ב "את ה ± הבנתי אבל אני לא בטוח..."

תראה עם כל הכבוד אני חושב שקצת איך שאומרים קפצת למיים עמוקים מדיי אבל אני אנסה להסביר בכל זאת - לוגריתם בעקרון בא לספק לך דרך למצוא חזקה, כלומר, נניח יש לך 2 בחזקת איקס שווה ל 4 , ואתה צריך למצוא את איקס, ברור לנו שהפתרון הוא X=2 כלומר 2בחזקת 2 שווה ל 4 .
אבל אם יהיה לך נניח 10 בחזקת איקס שווה ל 1234 ואתה מתבקש למצוא את איקס הריי שלא תוכל למצוא בשום דרך את איקס מבלי להשתמש בלוגריתמים ובמחשבון. ואיך עושים זאת -
10 בחזקת איקס שווה ל 1234 ניתן גם לכתוב כ log של 1234 בבסיס 10 . ואז מה שעושים במחשבון זה פשוט לוחצים על log וכותבים 1234 לוצים שווה ומה שיצא זהו הפתרון לאיקס. במחשבון הלוג הוא כבר בבסיס 10. אם היה לך תרגיל אחר כמו נניח 4 בחזקת איקס שווה ל 1234 היית צריך לעבור מבסיס 4 לבסיס 10 בכדי לחשב במחשבון וזאת עושים ע"י נוסחה מתאימה.
תראה אני לא בטוח שהבנת את ההסבר שלי ואני לא חושב שבשלב זה אתה בכלל תצתרך לוגריתמים, הנושא עצמו הוא קצת גדול ויש בתוכו כל מיני נוסחאות עזר ומספר תנאים שחייבים להתקיים.
אני מציע לך שתעזוב את הנושא הזה בינתיים ותתמקד במושגים יותר פשוטים, מה גם שבשביל לפתור תרגילים בלוגריתמים תצתרך לדעת מצויין חזקות וחוקי חזקות דבר שאני לא חושב שלמדת עדיין....

אגב אם אתה רוצה בכל זאת להבין את הנושא הזה ועוד נושאים רבים באלגברה אתה יכול לקנות בחנות ספר אלגברה של כיתה י"א - י"ב ושם תמצא הסברים לכל נושא שלומדים בתיכון באלגברה כולל דוגמאות טובות שמהן בטוח תבין הכל.

נערך לאחרונה ע"י I am me בתאריך 12-03-2005 בשעה 09:31.
ישן 12-03-2005, 20:21
  OMERl OMERl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.05
אני ינסה להסביר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי idan12 שמתחילה ב "את ה ± הבנתי אבל אני לא בטוח..."

כמו I am me כבר אמר משתמשים בLOG כדי למצוא למה X שווה במשוואה A^X=B
אז כותבים את זה ככה LOGAB=X
שזה מוגדר במילים LOG על בסיס A של B שווה X
כך שאם:
A=10 ו-B=100 אז X=2
A=3 ו-B=9 אז X=2
A=10 ו-B=1000 אז X=3
A=10 ו-B=0.1 אז X=-1
(נקווה שאם לא הבנת את ההגדרה תבין את הדוגמאות).
עכשיו
המחשבונים עובדים כמו שנאמר רק על בסיס 10 כלומר A=10 (כמו שהשתמשתי ברב הדוגמאות)
ולכן כדי לפתור משוואות של בסיס שונה מ-10 למשל LOG3B=X משתמשים בנוסחאה
LOGAB=LOGCB/LOGCA
ולכן מציבים בנוסחאה C=10 כלומר:
LOG3B=LOG10B/LOG310
ומקלידים במחשבון
קיימים עוד נוסחאות אבל אני לא יפרט אותם בהצלחה (הייתי מת ללמוד דברים במתמטיקה לפני שצריך אבל לא היו לי משאבים האמת היו אבל לא ניצלתי אותם וחבל)
אני מקווה שהבנת

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר