לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2005, 05:29
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
קבלו את המועמדת שלי לתואר "מטומטמת השנה"

"נועדתי ליריב, אסיר העולם"

פאני סוויסה התקשרה לפני 4 שנים לתוכנית היכרויות, ובין הפונים אליה היה גם אסיר העולם יריב סוויסה, בן 30, שהורשע ברצח אשתו. אחרי שיחות טלפוניות הגיעה גם הפגישה וזמן קצר לאחר מכן - החתונה. "כולם ניסו לשכנע אותי לא להתחתן איתו, אבל נועדתי לחיות איתו". לפני 5 חודשים נולד בנם נדב. "בפגישה האחרונה נדב הושיט לעברו את היד, ויריב ניסה לגעת בו מבעד לסורגים וזה שבר אותו - אז הוא פתח בשביתת רעב". היא מבקשת: תנו לנו להיפגש
מירי חסון

כבר בשיחת הטלפון הראשונה בינינו יריב אמר לי שאנחנו משני עולמות שונים. הוא סיפר לי שהוא יושב בכלא ומואשם ברצח אשתו. הוא אמר לי שהוא לא עשה את זה ושהיא התאבדה. האמנתי לו וריחמתי עליו באותו רגע". כך מספרת פאני סוויסה, בת 29, שבעלה, יריב סוויסה, בן 30, הוא אסיר בכלא שאטה השפוט למאסר עולם על רצח אשתו הראשונה. לבני הזוג נולד בן לפני חמישה חודשים ויריב שבת רעב בשבוע האחרון כדי שיותר לו להיפגש יותר עם בני משפחתו.

הסיפור יוצא הדופן הזה החל כשפאני ואחותה הקשיבו לפני ארבע שנים לתוכנית הכרויות ברדיו, והחליטו להשתעשע מעט ולהתקשר. הן מסרו את הפרטים של האחות ומאותו הרגע הטלפון לא הפסיק לצלצל. בשלב מסוים האחות לא יכלה לענות יותר ופאני היא זו שענתה לשיחה. בצד השני של הקו היה יריב סוויסה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/01082004/521216/swisa_m&91;1&93;.jpg]
החתונה של פאני ויריב בכלא

תוך כדי הנקת נדב הקטן בבית אמה בנצרת עילית, מספרת פאני על הגורל המשותף שלה ושל בעלה. היא לא מתחרטת על שום צעד שעשתה מהיום בו הכירה אותו. לאחר אותה שיחת טלפון ראשונה ביניהם, הם שוחחו במשך שבועיים, מספר פעמים ביום, עד שהיא החליטה לבקרו בכלא.

"דיברנו כל יום. אני זוכרת שיום אחד הוא לא התקשר ולא הבנתי מה קרה. במשך יומיים הרגשתי שהלב שלי נקרע. אחרי יומיים הוא התקשר אלי ואמר לי שדחו את הערעור שלו בעליון ושהוא חשב שאני לא ארצה אותו כי הוא שפוט למאסר עולם. אמרתי לו שאני איתו באש ובמים ושאני אוהבת אותו.

"זה היה לאחר שבוע בו רק דיברנו בטלפון, ישר הבנתי את גודל החיבור. שיהיה ברור, אני לא בחורה נואשת ולפני יריב היה לי קשר ארוך של חמש שנים. לאחר מכן היו לי מחזרים אבל ישר הרגשתי שאני אהיה אשתו של יריב. ידעתי שיש סיכוי שלא אראה אותו עשרים שנה אבל זה לא עניין אותי, וגם עכשיו לא.

"גם יריב הבין מיד שאנחנו נועדנו להיות ביחד. תתפלאי לשמוע אבל גם כשהוא היה בכלא היו בנות שהגיעו ורצו אותו. יריב הוא בחור עדין ושקט, תשע שנים בכלא והוא לא מעשן סיגריות. כמובן שגם לא סמים. הוא לומד ומקבל תעודות הערכה. אף אחד לא מבין מה הוא עושה שם".

"בכלא היו בהלם"
בביקור השלישי של פאני בכלא כבר מסר לה יריב את תעודת הזהות שלו וייפוי כוח לרבנות על מנת לפתוח שם תיק. "הרב ברבנות ניסה לשכנע אותי לא להתחתן איתו. גם התקשרו אלי מהכלא לשאול אם אני יודעת למה יריב בכלא. הם היו בהלם כשאמרתי שכן כי הרבה אסירים משקרים. כמובן שהמשפחה שלי לא הסכימה לחתונה, ניסו לשכנע אותי, היו מריבות, צעקות, קללות, מה לא. רק אמא שלי הייתה לצידי ותמכה בי, והיתה היחידה שהגיעה לחתונה, שהתקיימה לאחר שלושה חודשים".

החתונה התקיימה בחדר האוכל של כלא שאטה ובסיומה פאני נסעה לביתה ויריב עלה לאגף שלו. "לבשתי שמלת כלה והייתה עוגה וכיבוד. המשפחה שלו הגיעה ומהצד שלי הגיעו החברות ואמא שלי. הבאנו חופה והרב של נצרת עילית חיתן אותנו. רק יומיים אחרי הייתה לנו ההתייחדות הראשונה, כאילו ירח דבש. זה היה מרגש כאילו היינו שנינו בתולים.

"הגעתי לרמלה שם יש חדרים במיוחד בשביל זה. כמו מלון עם מיטה, ארון, שידה, מזגן וטלוויזיה, ממש כמו שהראו בסדרה זינזאנה. משעה 6 בערב עד 6 וחצי בבוקר למחרת היינו ביחד. היה ערב מקסים ובלתי נשכח. ככה אנחנו נפגשים כל חודש".

"יריב ניסה לגעת בתינוק דרך הסורגים ונשבר"

לאחר שנתיים נכנסה פאני להריון ולפני חמישה חודשים נולד נדב. "לברית יריב הגיע עם אזיקים ברגליים, חולצת אסיר ואזיק צמוד לסוהר. במקום להסתכל על התינוק כל המוזמנים הסתכלו עליו. אבל רק אז הבינו כולם שהתחתנתי עם בחור טוב שבטעות נמצא בכלא".

לטענת פאני, בגלל שבעלה לא מודה ברצח הוא אינו מקבל את ההטבות שמקבלים שאר האסירים במצבו. "תשע שנים הוא בכלא ובגלל שהוא לא מודה לא נותנים לו פריבילגיות. בנוסף, שינו בכלא את הנוהלים לפני בערך חודש וכבר אין לנו ביקורים פתוחים כמו פעם. עכשיו זה רק כל כמה חודשים. בשבוע שעבר, כשהגענו אני והילד לביקור, הוא נשבר. זה היה ביקור סגור ונדב הקטן חייך לו וגרגר והושיט לעברו את היד. יריב ניסה לגעת בו בין הסורגים וזה שבר אותו. זה גרם לו להחליט שהוא מתחיל שביתת רעב, בגלל שלא נותנים לו חופשות ולא ביקורים פתוחים".

לדבריה, ביום חמישי שעבר הכניסו אותו בעקבות זאת לצינוק לשבעה ימים והיום הוא יצא והפסיק את שביתת הרעב. "עכשיו הוא יהיה בענישה ולא יתנו לו לדבר בטלפון, וגם יאסרו ביקורים והתייחדויות. אני מבקשת, תנו לנו את המגיע לנו, גם ככה נעשה לו עוול".

השופטים: "הבעל טווה מסכת שקרים". המשפחה: הוא חף מפשע

תזכורת: ב-30 במאי 1996 נמצאה אשתו של יריב סוויסה, שרית, בת 21, מתה, כתוצאה מירי בצווארה. לאחר שנתיים הורשע סוויסה ברצח ונידון למאסר עולם. סוויסה טען כי אשתו ירתה כעצמה. ‏בית המשפט המחוזי בנצרת קבע כי "הירי התרחש בחדר שבו שהו רק הנאשם והמנוחה, ‏ראיות נוספות הצביעו על מערכת היחסים העכורה בין השניים והנאשם ‏טווה מסכת של שקרים".

אשר סוויסה, אחיו של יריב, טען אז: "היה בניהם דין ודברים, היא כעסה וצעקה שהוא בוגד בה ויריב ניסה להרגיע אותה. היא לקחה את האקדח שלו והצמידה אותו לצוואר שלה. הוא ניסה לחטוף לה אותו והיא אמרה לו 'אני אתאבד ואתה תסבול כל החיים שלך. כולם יחשבו שאתה רצחת אותי', והיא לחצה על ההדק. וכך יושב בכלא אדם חף מפשע ואנחנו חסרי אונים".

השב"ס: שלילת פריבילגיות קשורה להתנהגות

עופר לפלר דובר השב"ס לא הגיב על המקרה המדובר. לדבריו, "לפני כל אסיר עומדת הזכות לעתור לבית המשפט במסגרת עתירת אסיר. העתירות, אשר נידונות בבית משפט מחוזי, בוחנות סוגיות עקרוניות ופרטניות לתנאי מאסרו של האסיר. כמו כן סוגיית חופשות של אסירים השפוטים עולה מעת לעת ונבחנת על ידי משטרת ישראל, גורמי הרווחה וגופים מקצועיים נוספים. סוגייה זו נבחנת בהיבט המשפטי כל העת. שלילת פריבילגיות לאסיר כרוכה בדרך כלל באופן התנהגותו בבית הכלא".

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 11-03-2005 בשעה 05:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר