לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-05-2008, 16:25
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "בשר הטבעות, אין חובה לקרוא..."

זה תלוי מאוד איך אתה מגדיר "לא חובה".
אני באופן כללי חושב שכדאי, אבל לא חובה, לפני שהולכים לראות סרט שמבוסס על ספר, לקרוא את הספר קודם, בטח ובטח שמדובר בספר שהחלק הגדול בו הוא הויזואלי, כלומר בעיקר עם מדובר בפנטזיה או מד"ב.
וזה בגלל ש: 1. הקריאה נהיית מיותרת כי הסרט עבד במקום הדמיון לגבי איך כול מני דברים נראים, כך שלא נשאר לך הרבה למחשבה.
2. אתה לא רוצה לצאת טמבל ולחשוב למה לא עשו ככה ולא ככה ואז לראות שבספר זה שונה.
3. אם הסרט ממש טוב (וזאת הערה מצויינת כשמדברים על "שר הטבעות"), שיהיה לך בכול זאת על מה להעביר ביקורת ולא רק להגיד איזה סרט מושלם.
ב-"שר הטבעות" אני חושב שזאת דווקא חובה ב-א' רבתי. כי מלבד קיום 3 הסיבות הנ"ל, הספר הוא פשוט עולם מדהים בפני עצמו ואינו ניתן להעברה באופן מלא בכול הרבדים לסרט, עד כמה טוב שלא יהיה.
במילים אחרות, "שר הטבעות" זה משהו מיוחד משאר סרטים שבוססו על ספרים.
אבל צריך להגיד שבמידה מסויימת סרט המבוסס על ספר זה תירוץ טוב לעצלנים בקריאה.
דווקא בגלל שהוא לא מימוש אחד לאחד (למרות שחלק יחלקו עליך; ע"ע "שיבת המלך"), זאת בדיוק סיבה מספיק טובה לקרוא אותו לפני.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-05-2008, 23:55
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
סליחה, אבל בתור מעריץ נלהב אני חייב להביע את הסתייגותי מהחורים הרבים בהשכלה שמתגלים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BIG BOZ שמתחילה ב "מה הסדר הנכון של סרטי שר הטבעות מהראשון ועד האחרון"

באשכול הזה. מי שמבין קצת יכול להבין גם את הניק שלי.
בואו נתחיל מההתחלה:
אין כזה דבר גרסת במאי. יצאו ב-DVD ארבעה גרסאות עבור כול סרט בסדרה:
1. הרגילה, מה שנקרא התיאטרלית 2. גרסה מורחבת (האורכים עבור כולם הם פחות או יותר כמו ש-op9090 אמר). 3. גרסה מוגבלת Limited Edition שמטרתה, למרות שכואב לי להגיד זאת, מציצת כסף. 4. גרסת מתנה - כמו שיש לי, כלומר עם פסל הקשור לסרט ("אחוות הטבעת" - הארגונאת', שהם הפסלים הענקים בקצה הנהר בסרט הראשון, "שני הצריחים" - גולום, "שיבת המלך" - מינאס טירית).
מה שיש לך NVJ זה כנראה מס' 3 וזה לא שהסרט 4 שעות, זה אותה גרסה מורחבת אבל עם יותר חומר מאחורי הקלעים שלא שוחרר בגרסה המורחבת.
אכן, בכול ה-3 גרסאות מורחבות זה סצנות שממקומות לא ברציפות אלא בכול מיני מקומות.
אני מסכים שהגרסה המורחבת של "שיבת המלך" מיותרת לצפייה - כול הסצנות הנוספות מיותרות לגמרי, הם אומנם מופיעות בספר, אבל הם מאוד מאוד מאטות את העלילה ותוקעים אותה במקום. לא כך הדין לגבי "אחוות הטבעת", שם כול הסצנות של הגרסה המורחבת נפלאות וחבל שלא הופיע בקולנוע.
ו-NVJ (אולי אני אקרא לך בקיצור ג'ייקנאי?), עם כול הכבוד, אל תזכיר את "אפקט הפרפר" באותה נשימה עם "שר הטבעות". לא שזה לא סרט טוב, אבל ממש לא בכבוד שלו להיות מוזכר ביחד עם החמדה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר