לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-05-2008, 21:00
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
למה לעזאזל מעולם לא לימדו אותנו את סידור התפילה?

מרוב אנטי שנוצר בקירבנו נגד כל הקשור בדת ובגלל מה שנראה לנו (ובצדק מסויים) ככפייה דתית, נסחפנו הרבה מעבר לקו האדום.

בשיחה (טוב... ויכוח ), עם קרוב משפחה חרדי, כשהטחתי בו שהם לא לומדים לימודי חול,
הוא אמר לי משפט שגרם לי לחשוב- "רגע... אולי הוא צודק לעזאזל....",

הוא אמר לי-"אתם, עם כל הידע הרב והפתיחות שלכם, אתם לא יודעים איך פותחים סידור.... אין לכם מושג מהי תפילת שמונה עשרה... אתם מביטים סביב בכדי לדעת מתי מתפללים בישיבה, ומתי צריך לקום... אין לכם את מושגי היסוד בדבר הכי פשוט והכי בסיסי- סידור התפילה"....
ואז חשבתי לעצמי- וואללה, הוא צודק...

למה מערכת החינוך החילונית, לדורותיה, מתעלמת בכזו בוטות מנושא התפילה?
ממה אנחנו מפחדים לעזאזל? שאולי נחשף לדברים אחרים, ואז "חלילה נגלה שאולי זה מתאים לנו"?

נושא למחשבה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-05-2008, 21:48
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "למה לעזאזל מעולם לא לימדו אותנו את סידור התפילה?"

אני חושב שיש לכך יותר מהסבר אחד:

1.הענין אינו שימושי למי שאינו שומר על חוקי הדת או מתפלל באורח קבוע. (אני יודע שלומדים עוד הרבה דברים לא שימושיים במערכת החינוך; ובכל זאת)

2.לא צריך להיות גאון גדול כדי ללמוד שימוש בסידור תפילה. תכנס לבית כנסת ,תשאל קצת, תקשיב קצת ותוך יום יומים אתה מתמצא בענין.

3.ראשי הציונות רצו להנתק מן הדת. המהפיכה הציונית בניגוד למהפיכות לאומיות אחרות במאות ה19 וה20 לא גרסו רק מהפיכה לאומית או רק מהפיכה כלכלית אלא מהפיכה כוללת , לאומית, כלכלית וחברתית . כאשר המוטיב העיקרי היה התרחקות מן הגולה וממה שהיא ביטאה והכילה.

איני דן כעת אם הדרך היתה נכונה או לא, אבל זה היה המוטיב הציוני סוציאליסטי שהוביל את המהפיכה הציונית.

מערכת החינוך הוקמה לכן על חורבות הדת וכל מה שהיא סימלה -כולל התלמוד(רק היום התבטא מישאל חשין בענין זה) ההלכה על כל מרכיביה (ע"ע ביהמ"ש העליון) וכלה בחינוך. שם החינוך היה צריך להשען על מורשת הסטורית תנ"כית שתשרת את המיתוס של היהודי התנ"כי השב לארצו אבל להרחיק ממוטיבים דתיים.

בית הכנסת ותכולתו הורחקו מהנוער.

נכון? לא נכון? עשו כ"כ הרבה טעויות -אז עוד אחת.

ישן 27-05-2008, 08:46
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "אני חושב שיש לכך יותר מהסבר..."

1. ההיסטוריה של ימי הביניים יותר שימושית?
1ב. ניתוח שירים של עגנון יותר שימושי?

2. לא צריך להיות גאון בכלל, אבל זה דבר כל כך בסיסי ליהודי, אפילו אם הוא חילוני.

3. ראשי הציונות היו אפקורסים, הם באו מבית דתי וידעו במה הם מורדים.
דורות ההמשך שלהם לא יודעים עד היום מה זה יהדות.וכבר אמר יעקב חזן (ממיסדי השומר הצעיר) "רצינו לגדל דור של אפיקורסים, וגידלנו דור של עמרצים" ולצערנו מה שהם (אתם) רואים מבחוץ זה את מוסד הרבנות שמתעקש להשניא את הדת. ואת המפלגות הדתיות שעושות מהתורה קרדום לחפור בה, בניגוד מזעזע למה שהיא אמורה להיות.

מפא"י חרתה על דגלה (מאחורה איפה שלא רואים) את מחיקת הדת והחלפת הדת היהודית בדת הציונית ובדת העבודה.
וכך נגזזו פאותיהם של העולים מתימן. לעולים אחרים שהיו כלואים במעברות נאמר שאין יותר דת, ופה בארץ הכל שונה.
אלמלא מנהיגים דתיים בעלי שיעור קומה (החסרים כל כך היום) הם עוד היו עלולים להצליח בתוכנתם ולנתק את המדינה היהודית מכל סממן יהודי.

את ההמשך של המגמה אנחנו רואים היום במעלליה של צרת החינוך שמוחקת בשיטתיות כל הזדמנות שניתנת לילד היהודי ללמוד קצת מורשת, ובמקום להכיר בטעויות שנעשו היא מחריפה אותם.
מזל שהנשמה היהודית הקיימת בכל אחד מנסה לצעוק ולחפש את האור, ומי שלא חונק אותה באידיאולוגיות ובתרוצים עוד עלול לשאול שאלות כאלה.

נערך לאחרונה ע"י שמוליק בתאריך 27-05-2008 בשעה 14:19.
ישן 27-05-2008, 11:48
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "1. ההיסטוריה של ימי הביניים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמוליק
1. ההיסטוריה של ימי היבניים יותר שימושית?
1ב. ניתוח שירים של עגנון יותר שימושי?

לא, אבל גם את מה שציינת כמעט שלא לומדים ואם לומדים עושים זאת כלאחר יד (רק שהמורה לא תפריע).
ציטוט:
2. לא צריך להיות גאון בכלל, אבל זה דבר כל כך בסיסי ליהודי, אפילו אם הוא חילוני.

לא יודע. אני חילוני ובכל ימי חיי נזקקתי אולי 5-6 פעמים לסידור ,ואז טרחתי ללמוד במהירות מה קשור אלי וזהו.

ציטוט:
3. ראשי הציונות היו אפקורסים, הם באו מבית דתי וידעו במה הם מורדים.
דורות ההמשך שלהם לא יודעים עד היום מה זה יהדות.וכבר אמר יעקב חזן (ממיסדי השומר הצעיר) "רצינו לגדל דור של אפיקורסים, וגידלנו דור של עמרצים" ולצערנו מה שהם (אתם) רואים מבחוץ זה את מוסד הרבנות שמתעקש להשניא את הדת. ואת המפלגות הדתיות שעושות מהתורה קרדום לחפור בה, בניגוד מזעזע למה שהיא אמורה להיות.

מפא"י חרטה על דגלה (מאחורה איפה שלא רואים) את מחיקת הדת והחלפת הדת היהודית בדת הציונית ובדת העבודה.
וכך נגזזו פאותיהם של העולים מתימן. לעולים אחרים שהיו כלואים במעברות נאמר שאין יותר דת, ופה בארץ הכל שונה.
אלמלא מנהיגים דתיים בעלי שיעור קומה (החסרים כל כך היום) הם עוד היו עלולים להצליח בתוכנתם ולנתק את המדינה היהודית מכל סממן יהודי.

את ההמשך של המגמה אנחנו רואים היום במעלליה של צרת החינוך שמוחקת בשיטטיות כל הזדמנות שניתנת לילד היהודי ללמוד קצת מורשת, ובמקום להכיר בטעויות שנעשו היא מחריפה אותם.
מזל שהנשמה היהודית הקיימת בכל אחד מנסה לצעוק ולחפש את האור, ומי שלא חונק אותה באידיאולוגיות ובתרוצים עוד עלול לשאול שאלות כאלה.

עזוב את השרה הנוכחית ומעשיה .היא תוצר של הדיאלקטיקה בין הזרמים.
לגבי ההיסטוריה הרחוקה יותר כפי שתיארת -נכונה. לא רצו דת כי זה התקשר להם עם הגלות. רצו לברוא אדם חדש.

ישן 28-05-2008, 11:55
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "בוא נתחיל מדברים יותר קטנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
אותי בבית ספר לא הכינו בכלל לבר מצווה

רק על ההכנה לבר מצווה יש לך טענות למערכת החינוך? אשריך.
אותי לא הכינו לא לבר מצווה, לא לחתונה ולא לברית של הילדים והנכדים.
גם לא הכינו אותי לאיך להיות חייל, ואיך להיות הורה טוב.
בעצם להיות הורה טוב הם כן הכינו אותי - ראיתי מה הם עושים ועשיתי הכל הפוך - יצא נכון ומדויק.
אם הצלחת ללמוד בביה"ס מדעים ושפות -הרווחת.
אם ההנהלה התנהגה אליך כמו לבן אדם הרווחת כלפיים.
לי לא היו מעולם צפיות ממערכת החינוך. לא ציפיתי ולכן לא התאכזבתי.

ציטוט:
בכל זאת, אנחנו יהודים

באמת? אז מה?
לפני שאנחנו יהודים שלומדים סידור תפילה ראוי להיות בני אדם שמתנהגים
כבני אדם ולא כחיות טרף .קודם שילמדו נימוסים והליכות בבית ובבית הספר רק אח"כ נבוא בדרישות מתקדמות יותר .

ישן 28-05-2008, 08:26
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "ואני אענה לך באופן ישיר-"

כמעט סולדת, זאת מחמאה מאד גדולה.

הבעיה של מערכת החינוך שלנו, שהיא לא תעשה שום דבר כמו שצריך.
הדרך היחידה ללמד את זה, היא להקים ארגון פרטי חיצוני, משהו בסגנון של "אור ירוק".
וגם אז צריך לדאוג שמערכת החינוך והורים חרדים לא תחסום את כניסתם לבתי הספר.
אני כבר רואה את הכותרות בעיתונים
"כפיה דתית- מכריחים את ילדנו ללמוד יהדות"
אומר אב זועם משכונת נווה פלצנים, לא יתכן שהדתיים יכריחו את ילדי ללמוד מושגים ביהדות.
מה יהיה השלב הבא? יכריחו אותם לשים כיפה ואת הדבר הזה עם החוטים בבית הספר. למה מלמדים רק יהדות ולא קצת נצרות, איסלם ובודהיזם?

ישן 28-05-2008, 20:57
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
קלעת לדעת גדולים (או קטנים... לטעמי..)-
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "כמעט סולדת, זאת מחמאה מאד..."

למרות התנגדות משרד החינוך: קרן לבייב מלמדת יהדות בבתי"ס יסודיים

תוכנית לימודים "לחיזוק הזהות היהודית", שמממן איל ההון לב לבייב, הוכנסה השנה לבתי ספר בגבעתיים ובפתח תקוה, למרות שהגורמים המקצועיים במשרד החינוך לא אישרו אותה ואף קבעו כי היא אינה מתאימה להוראה במערכת החינוך הממלכתית - משום שהיא מצדדת בהשקפה הלכתית. התוכנית הוכנסה לבתי הספר על ידי העיריות, אליהן פנו נציגי הקרן של לבייב, בניגוד לנהלי המשרד. מבדיקת "הארץ" עולה כי גורמי הפיקוח במחוזות משרד החינוך ידעו על הכללת התוכנית בבתי הספר, אך לא עצרו זאת.

התוכנית, ששמה "זמן מסע", מועברת בכיתות א' עד ו' על ידי סטודנטיות דתיות להוראה והיא מדגישה, בין השאר, את חשיבות התפילות ונקודת מבט היסטורית הלכתית. "קרן לבייב לחינוך וזהות יהודית", אותה ייסדו לבייב ואשתו אולגה, רואה ב"זמן מסע" את תוכנית הדגל שלה והיא מממנת את שעות הלימוד וחוברות העבודה.

בחוברת העבודה, המלווה את השיעורים, מתוארת התוכנית כתורמת "להקניית ערכים אוניברסליים, הנובעים מהמורשת והתרבות היהודית". ואולם, יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, הפרופ' ענת זוהר - שהיא הגורם המאשר תוכניות לימודים במערכת החינוך - קבעה בחוות דעת מיוחדת, כי "התכנים אינם מתאימים כלל לבתי ספר ממלכתיים". זוהר הסבירה כי "מצד אחד, חסרים בחוברת תכנים פלורליסטיים, המתייחסים להשקפת העולם של תלמידים הבאים בדרך כלל מבתים שאינם שומרי מצוות (...) מצד שני, מדגישה החוברת נקודות מבט אמוניות והלכתיות לרוב".

כך לדוגמה, בחוברות ניתן למצוא הסברים לחשיבות אמירת תפילת "מודה אני" מדי בוקר ולתפקיד התפילה כמבטלת גזירות רעות. בחוברת עבודה לכיתות ב' נאמר שחשוב לאהוב "כל יהודי" ו"צריך להשתדל וללמד זכות על כל יהודי".

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/818214.html

ישן 15-07-2008, 13:41
  שושקה8 שושקה8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "1.אם הוא מעדיף לשכוח למה את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
1.אם הוא מעדיף לשכוח למה את רוצה להזכיר לו בכוח? אולי הזכרונות שלו משם לא כ"כ מעודדים? רק הוא יכול להחליט לגבי עצמו אם הוא מפסיד או לא. לפי תגובתו הוא מאושר למה אינך מסוגלת להאמין לו?
2.אם אדם לא נהג 15 שנה -עדיף שיקח קורס נהיגה לפני שהוא נוהג שוב.אחרת ניאלץ במקרה הטוב להזמין גרר ופחח רכב. במקרה הגרוע -מד"א .
3.היית בצד השני וטוב לך עכשיו -נהדר לך. הוא היה בצד הזה ויצא לשם והוא מאושר. נהדר לו.
את מבטוחה שהוא טועה -והוא יכול לחתום לך שאת טועה.
תיקו.

אני מזכירה לו?? עצם העובדה שהוא כתב את זה פה זה כבר מראה שהוא באיזה מקום כן זוכר אבל פשוט מדחיק את זה...

אתה באמת חושב כך? אז אני אומרת לך מתוך נסיון שאני לא נהגתי קרוב ל-15 שנה ושנכנסתי למכונית אחרי 15 שנה נהגתי כאילו שנולדתי על הכביש וברוך השם ...ברוך השם נהגתי קרוב ל-10 שנים ולא קיבלתי אפילו נקודה אחת.... וברוך השם שלא היתה לי שום תאונה ולא מד"א ולא בטיח...

אני מוכנה לצאת למסע חיפושים אל האמת עם מי שרוצה ומי שמוכיח את האמת עובר לצד של השני...מישהו מוכן לזה?? אם אותו אחד מצליח לשכנע אותי שהוא צודק אני עוברת לצד שלו ואם אני מצליחה לשכנע אותו - הוא עובר לצד שלי...
ישן 16-07-2008, 16:13
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
סוג של 'יומרה' למשל זה להכנס לפורום העוסק בהגדרתו בתחום מסויים ולהספים את אמנון יצחק
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שושקה8 שמתחילה ב "[QUOTE=juda]לאנשים טוב במקום..."

רוצה להעלות ידיעות חדשות? - יש פורום סקופים וחדשות
רוצה לנהל ויכוח תאולוגי? - יש פורום מה שבכיפה/שולחן ערוך וכו'
דיון על הרצל? יש פורום אקטואליה. דיון עם נימוקים היסטוריים? יש אפילו פורום היסטוריה [ולא שאני מנסה לגנוב פרנסה ליודה ]

יש משהו לא מנומס למרות שאומרים נשמה ומחילה בלשרבב את גלוי האור לשיחת החולין היום יומית ולחוויות החצי השני של החיים.

ולעניין 'הרצל':
#5 תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה 15-07-2008, 04:14
שושקה8 תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה vbmenu_register("postmenu_2956712", true);

אתה יודע

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "אני חושב שיש לכך יותר מהסבר..."
שגם הרצל רצה להעביר את כל היהודים לאוגנדה.

הוא רצה להמיר את הדת היהודית בנצרות.
הרצל היה יהודי מומר.
וזה לא נכון. לא לומדים לקרוא מסידור ביום-יומיים ומי שבאמת רוצה יכול השתמש בסידור גם בלי לחזור בתשובה כי בסידור יש עוד דברים חוץ מהתפילות הרגילות.כמו הברכות הראשונות והאחרונות, קדיש, ועוד...
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

את יודעת, הוא עשה גם עוד כמה דברים אח"כ. אבל שטויות - תגידי לו מחילה ונשמה והכל יהיה בסדר.
ישן 20-07-2008, 06:29
  שושקה8 שושקה8 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "סוג של 'יומרה' למשל זה להכנס לפורום העוסק בהגדרתו בתחום מסויים ולהספים את אמנון יצחק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
רוצה להעלות ידיעות חדשות? - יש פורום סקופים וחדשות
רוצה לנהל ויכוח תאולוגי? - יש פורום מה שבכיפה/שולחן ערוך וכו'
דיון על הרצל? יש פורום אקטואליה. דיון עם נימוקים היסטוריים? יש אפילו פורום היסטוריה [ולא שאני מנסה לגנוב פרנסה ליודה ]

יש משהו לא מנומס למרות שאומרים נשמה ומחילה בלשרבב את גלוי האור לשיחת החולין היום יומית ולחוויות החצי השני של החיים.

ולעניין 'הרצל':
#5 תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה 15-07-2008, 04:14
שושקה8 תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה vbmenu_register("postmenu_2956712", true);

אתה יודע

שגם הרצל רצה להעביר את כל היהודים לאוגנדה.

הוא רצה להמיר את הדת היהודית בנצרות.
הרצל היה יהודי מומר.
וזה לא נכון. לא לומדים לקרוא מסידור ביום-יומיים ומי שבאמת רוצה יכול השתמש בסידור גם בלי לחזור בתשובה כי בסידור יש עוד דברים חוץ מהתפילות הרגילות.כמו הברכות הראשונות והאחרונות, קדיש, ועוד...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

את יודעת, הוא עשה גם עוד כמה דברים אח"כ. אבל שטויות - תגידי לו מחילה ונשמה והכל יהיה בסדר.

ממי לבקש מחילה - מהרצל??....
ישן 20-07-2008, 04:32
  שושקה8 שושקה8 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "למה לעזאזל מעולם לא לימדו אותנו את סידור התפילה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי juda
מרוב אנטי שנוצר בקירבנו נגד כל הקשור בדת ובגלל מה שנראה לנו (ובצדק מסויים) ככפייה דתית, נסחפנו הרבה מעבר לקו האדום.

בשיחה (טוב... ויכוח ), עם קרוב משפחה חרדי, כשהטחתי בו שהם לא לומדים לימודי חול,
הוא אמר לי משפט שגרם לי לחשוב- "רגע... אולי הוא צודק לעזאזל....",

הוא אמר לי-"אתם, עם כל הידע הרב והפתיחות שלכם, אתם לא יודעים איך פותחים סידור.... אין לכם מושג מהי תפילת שמונה עשרה... אתם מביטים סביב בכדי לדעת מתי מתפללים בישיבה, ומתי צריך לקום... אין לכם את מושגי היסוד בדבר הכי פשוט והכי בסיסי- סידור התפילה"....
ואז חשבתי לעצמי- וואללה, הוא צודק...

למה מערכת החינוך החילונית, לדורותיה, מתעלמת בכזו בוטות מנושא התפילה?
ממה אנחנו מפחדים לעזאזל? שאולי נחשף לדברים אחרים, ואז "חלילה נגלה שאולי זה מתאים לנו"?

נושא למחשבה.

א. מי אמר לך שבישבות לא לומדים מקצועות חול? זה ממש לא נכון...
ב. למה כל כך מעניין אותך מה קורה בסידור? אתה הרי כל כך נעול בצידקתך כך שזה באמת לא צריך לעניין לא אותך ולא את חברך לפורום..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:34

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר