לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2008, 19:58
  legend-skyline legend-skyline אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "לדגמי הפאנטום הראשונים (עד..."

בקשר למשלוח של הפאנטומים אתה צודק אבא שלי סיפר לי את זה...הם יוצרו בשביל הצי שהיה עד אז מציוד בדגמים הישנים יותר של הפאנטום..
לאחר סיום הלחימה המסיבית בויטנאם והבנה שהמלחמה תסתיים בהפסקת אש (גם הלחץ מבית ) הבינו האמריקאים שהנחיצות למטוסים האלה הם פחות דחופה מאשר הנחיצות שלהם לישראל (שהייתה עד אז מצויידת במטוסים יותר ישנים והיו בידייה דיווחים על רכישות מסיביות של מטוסים מתקדמים רוסיים ע''י הערבים) לכן שוכנעו בממשל האמריקאי שמשלוח הוא חיוני כדי לשמור על מאזן הכוחות במזרח התיכון ועל עליונות חיל האויר ההישראלי .
בקשר לתותחים בויטנאם רוב מטוסי הפאנטום חומשו בטילי סיידווינדר (תודה לדיפספייס על התיקון).לכן הפלה בתותחים היא באמת נדירה ומרשימה ולפי מה שאני יודע במלחמת יום הכיפורים הופלו מטוסים ע''י תותחים לכן לא בטוח שזה ההפלה במהירות הכי גבוהה מאז ומעולם על זה אני חולק למרות שקשה לאמת נתון זה או לחלוק עליו ...אבל זכור לי במעורפל גיחת הפצצה בעומק שטח ערבי שבו התרחשו קרבות אוויר אני בטוח שזה היה במצרים ואחד מהמטוסים שהופלו ע''י מיראז ישראלי (דיי בטוח שזה היה מיראז) היה ע''י תותחים .
מה שזכור לי בוודאות שמטוסי הסייבר האמריקאים היו מצויידים בתותח .
את מי שזה מעניין אותו יש סדרה של שיחזור קרבות אוויר בערוץ ההיסטוריה ומתוארים שם הרבה קרבות ממלחת ויטנאם וממלחמות אחרות (גם של ישראל). מתוארים של קרבות אוויר של פאנטומים למיגים 17,19, ואפילו 21 לבין סייברים פאנטומים אמריקאיים, מומלץ בחום!!!
מקווה שהעשרתי במעט את הדיון .

נערך לאחרונה ע"י legend-skyline בתאריך 29-05-2008 בשעה 20:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2008, 09:16
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בסידרה המומלצת שבערוץ ההיסטוריה הראו את המקרה המדובר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי legend-skyline שמתחילה ב "בקשר למשלוח של הפאנטומים אתה..."

לגמרי במקרה הוצגו, ביום פתיחת אשכול זה (29/5/08) הפלות התותחים בויטנאם ע"י האמריקאים.
אכן הפאנטומים הראשונים היו ללא תותחים (ניסיון לחסוך במשקל במחשבה שהטילים יצליחו להפיל) אך לאור בעייתיות ההצלחות בשיגורי הטילים והגעה מהירה לטווחי התגוששות קרובים הבינו האמריקאים שיש צורך דחוף בתותחים. בשלב הראשון הוסיפו מארז של תותח (מורכב בתוך מיכל בגודל נתיק דלק בגחון, ובא על חשבונו) ועם מארז זה (שבתחילה היתה גם בעיה באיפוסו לכוונת המטוס) בוצעה ההפלה הנ"ל (נדמה לי שגם השתמשו בתוכנית בחלק מההקלטה המדוברת). אגב, ההקלטה נשמעת אוטנטית לחלוטין. הנשימות בתא אכן נשמעות כמו נשימות בקרב אויר (עם הלחץ הפיזי וגם האדרנלין הגורם לכך).
בד"כ הסידרה משודרת בשעה 14:00 ביום שאחרי (יוצא היום. אך אינני בטוח שכך זה בסופי שבוע). נסו לראות.
התחלתי לראות את הסידרה (נקראת "קרבות אויר 2") ואני חייב לציין שהיא מציגה את קרבות האויר באופן יוצא מן הכלל (במגבלות של מסך הטלביזיה. למשל מראים את המטוסים טסים קרוב מידי אחד לשני, בניגוד למציאות) כולל ניתוח תימרונים באופן תלת מימדי. סידרה מומלצת ביותר.
אגב, גם פאנטומים בארץ טסו עם מארזי תותחים (בנוסף לתותח האינטגרלי) אך תצורה זו באה לידי ביטוי בעיקר במיסדרי כנפיים (מרשים ביותר, הרעש והאש/עשן שנוצרים) בתקיפת מטרה קרקעית. במבצעים לא השתמשו בכך עקב העובדה שירי בגובה נמוך מסכן מידי את המטוס ואילו הפצצות היו מספיק מדוייקות למטרה הנדרשת.
עריכה: מייד בתום כתיבה זו ראיתי את ההודעה הבאה אחרי. ממליץ לראות את הסרטים ש sgt.itzhak צירף.

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 30-05-2008 בשעה 09:20.
ישן 29-05-2008, 21:23
  sgt.itzhak sgt.itzhak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אני חשבתי שלפאנטומים של..."

נכון שלא היה תותח מובנה אך ברגע שהאמריקאים זיהו את הצורך הוכנס פתרון זמני בצורה של GUN PODS

ציטוט:
Similar to the XM12/SUU-16/A, this pod featured a self-powered variant of the M61A1, designated XM130 (may have been standardized as the M130) by the US Army and GAU-4/A by the US Air Force. This modification allowed its carriage on aircraft that could not meet the speed requirement of the previous unit, and reduced drag by removing the ram-air turbine requirement. This pod was popular for use on the F-4C and F-4D Phantom II aircraft, as well as, British FG.1 and FGR.2 Phantom IIs.[18][19] The pod still has a weight restriction, weighing more than its predecessor at 1,730 lb (780 kg) loaded with 1,200 rounds of ammunition, and still has the fixed rate of 6,000 rpm.[20]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://en.wikipedia.org/skins-1.5/common/images/magnify-clip.png]

GPU-2/A Gun Pod mounted on a US Navy OV-10A Bronco at China Lake NAWS

The pod was designated XM25 (possibly standardized as M25) by the US Army and the same pod was designated SUU-23/A by the US Air Force

לינק http://en.wikipedia.org/wiki/U.S._aircraft_gun_pods

אז למרות החוסר דיוק/בעיות כיוון שהיו בו עדיין היה אפשרי להפיל עם תותח עם ה פאנטום.

עריכה:
אני מצרף את הפרק בסדרת DOGFIGHTS GUN KILLS OF VIETNAM

נערך לאחרונה ע"י sgt.itzhak בתאריך 29-05-2008 בשעה 21:46.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:35

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר