לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2008, 14:47
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "תמונות מעניינות של רק"מ צה"לי משנות השמונים"

תודה רבה על התמונות. מהיכן?
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מיתקון מוזר של 0.5 כפול מעל קנה של טנק לא מזוהה
הטנק הוא מגח 5.
המיתקון הכפול אינו ייחודי והוא מקובל מאד (אמנם על כלי טייס ושייט ולא על טנקים), מה שמעניין זה ה"ארגזי פעולה" לאיחסון התחמושת שעשויים מג'ריקנים שנחתכו. אחת הבעיות בשימוש מבצעי במקלע על כנת ה0.5 היא הכמות הקטנה של תחמושת בארגזי הפעולה שלו (100 כדור) והצורך לצאת מחוץ לטנק כדי להזין תחמושת נוספת. נראה שבג'ריקנים נכנסים כ300 כדור.

לא עגלה קטנה עם ציוד נוסף. אלא עגלה 34. תוכל למצוא מידע בחיפוש בפורום.

מרכבה עם פלטות בזוקה קדמיות קצת מוזרות - עם מין עיקול קטן פנימה בקצה.
אלו הפלטות מהדור השני של המרכבות. לא משהו מיוחד ממש.

דגמים מוקדמים של הנגמ"שוט.
בתמונה העליונה דגם מאוחר יותר. הבאתי כאן בעבר תמונות של הדגם הראשוני (זה שבתמונה התחתונה) בפעילות מבצעית בלבנון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2008, 17:01
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תודה רבה על התמונות...."

ציטוט:

מיתקון מוזר של 0.5 כפול מעל קנה של טנק לא מזוהה
הטנק הוא מגח 5.
המיתקון הכפול אינו ייחודי והוא מקובל מאד (אמנם על כלי טייס ושייט ולא על טנקים), מה שמעניין זה ה"ארגזי פעולה" לאיחסון התחמושת שעשויים מג'ריקנים שנחתכו. אחת הבעיות בשימוש מבצעי במקלע על כנת ה0.5 היא הכמות הקטנה של תחמושת בארגזי הפעולה שלו (100 כדור) והצורך לצאת מחוץ לטנק כדי להזין תחמושת נוספת. נראה שבג'ריקנים נכנסים כ300 כדור.

עד כמה שאני זוכר את הוראות הבטיחות ל 0.5 בכל מקרה אחרי כל 100 כדור יש לבצע מחדש תיאום קנה ותיאום נקירה ואחרי 200 כדור, כך שלא ממש משנה אם יש לו 100 כדור או 300 (אני ראיתי תוצאות של מק"ח שבוצע בו ירי ללא תיאום אחרי 100 כדור - קנה מפוצץ וחייל פצוע)
בכל מקרה הכל נראה כמו אילתור - במקלעי אלו שקיימים על כלי שיט יש יחידה אינטגרלית המשמשת לירי בשני הכלים, פה נראה שיש אלתור כלשהו.
האם מישהו מכיר שימוש מבצעי למקחי"ם על טנקים? עד כמה שאני יודע להוציא מספר מארבי "צלפים" מעין אלו בסוף ימי לבנון, ה 0.5 משמש בעיקר לאימונים.

ציטוט:

לא עגלה קטנה עם ציוד נוסף. אלא עגלה 34. תוכל למצוא מידע בחיפוש בפורום.

אכן עגלה 34 ובה בונגלורים 35 לפריצת שדם. הבונגלורים נפרסים בדיוק על הקוליסים של הטנק הגורר ומפוצצים מתוך הטנק.
כל איש הנדסה מכיר את הסיוט שבקיפול בונגלורים כחולים לתוך העגלה בסיום התרגיל: הכלי הגורר נוסע רוורס (!!!) עם עגלה (מי אמר מבצע סבתא? ) וקבוצת חיילים מיוזעים מנסה לסדר חזרה את הבונגלורים בתוך העגלה. מי שלא מכיר את טכניקת הסידור ימצא עצמו עם עגלה מלאה בצפיפות ואי אילו בונגלורים שאין להם מקום.
תמונה זו פורסמה בפורום גם בעבר: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%F2%E2%EC%E4+34
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 03-06-2008, 14:48
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "תמונות מעניינות של רק"מ צה"לי משנות השמונים"

ליוסיפון וסירפד :

על עשרות דגמי הסירות החמושות (שאנחנו קוראים להן בצורה כוללנית PBR) ששייטו בנהרות
ומפרצי ויאטנאם היו מותקנות וורסיות רבות של אמל"ח , החל ממקלעי M-60 על חצובות ובלעדיהן, מק"בי "0.3 חד-קניים ודו-קניים , מק"כי "0.5 חד-קניים ודו-קניים , מיניגאנים 6-קניים , תותחי 20 מ"מ , תול"רים , מטולי קארגו , מרגמות 81 מ"מ ועוד כל מיני מוטאציות יורקות-אש ככל שקציני-האמל"ח של אז הצליחו לשים עליהם יד...

עלעול בעשרות אתרי האינטרנט של הווטראנים האמריקאניים (ואני , בעוונותי , גולש בעיקר באלו של הלוחמים הימיים...) מגלה אוצר-בלום של תמונות , שאני מביא כאן , בשליפה , רק "דוגמית על קצה המזלג" ממנו...

באשר לחה"י הישראלי :
כפי שכבר כתבתי , הדבורים הראשונים הגיעו אלינו לאחר תקופת-שרות במימי ויאטנאם עם צריחוני "0.5 כפולי-קנה .
גם היתושים הגיעו מאותו מקור , ואכן היו עליהם "0.3 כפולי-קנה...

אפרופו יתושים : לבחור שסימנתי קוראים יורם , והיינו יחד בגיבוש חובלים מחזור כ"ג...
(הוא המשיך , סיים והוסמך . אני "הועפתי" בסוף הגיבוש והגעתי לסטי"לים...)
הוא שירת בפלגת היתושים בברדאוויל , ולא ראיתי אותו כבר מאחרי מלחמת יוה"כ .
אז אם יש למישהו קשר אליו - אשמח לקבל מס' טלפון ו/או כתובת דוא"ל...
(התמונה נלקחה מ- "חבר'ה" . הלא כן ?)

תמונות מדגמיות של אמל"ח על הסירות החמושות בויאטנאם -

M-60 :

"0.3 :

"0.5 :
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מיניגאן :

קארגו :

תול"ר :

20 מ"מ על PTF (אחד מ-"אבות" הדבור) :

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:32

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר