לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2008, 16:13
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
עד כמה רחוק צריך ללכת בכדי להביא ילדים?

לפני כמה ימים נפטרה שדרנית הרדיו האהובה אורנה יקיר. עיון קצר במאמר שנכתב לזכרה בויקיפדיה גילה לי שאורנה ז"ל עברה תשעה מחזורי הפרייה מלאכותית עד ההריון המיוחל. לא צריך להיות פרופסור משיח בשביל להבין את הקשר הישיר בין הטיפולים האלו למחלת סרטן השד הארורה.
ויש גם את הדוגמא היותר קיצונית של הסופרת סמדר שיר, תיבדל לחיים ארוכים, שלא הספיקו לה 4 ילדי מבחנה. היא המשיכה עם הטיפולים, היתה על סף מוות, איבדה את הרחם, הביאה עוד ילד בפונדקאות ועוד ילד מאומץ.
ואני שאלת את עצמי. מה גורם לנשים פה לסכן את חייהן פעם אחר פעם בשביל להיות אמא? האם זה מכבש הלחצים הבלתי פוסק של החברים והמשפחה? האם האשם הוא בגניקולוגים שלא מסבירים לאשה את הסיכונים לטווח הארוך? האם זה בגלל שבישראל הבאת ילדים היא מטרה מקודשת? האם זה בגלל שמי שלא רוצה ילדים נחשבת למטורפת, ופרופסור משיח טען את זה בפירוש באחד הראיונות. ואולי הצורך להביא ילדים הוא צורך פנימי שבלעדיו אין טעם לחיים?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2008, 16:48
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "עד כמה רחוק צריך ללכת בכדי להביא ילדים?"

אני מעריך (אין לי כמובן מידע בדוק) שזה לא בדיוק לחצי החברה אלא התשדורת שבנות מקבלות מגיל קטן מאד על מהות תפקידן בעולם .(אולי גם תפיסה גנטית ,בדיוק כמו שהזכרים רוצים להתרבות ע"י פיזור הזרע שלהם) נשים רוצות לממש את מהותן כנשים (כך עכ"פ נתפסו נשים באלפי שנות קיום האנושות) כדי להיות אמהות.

אפילו אצלנו במקורות ענין העקרות למשל אצל האמהות שרה ורחל (רחל אמרה הבה לי בנים ואם לא מתה אנוכי-עד כדי כך) וכן אמו חנה של שמואל ויש עוד מקומות שנושא האמהות מודגש והעקרות היא מיתוס לנשיות לא ממומשת.
כנראה שיש שילוב בין המטען הגנטי הנשי לבין המיתוס המועבר בין נשים -וזה מה שלוחץ עליהן לממש את אמהותן.
מצד שני, לסכן את החיים -אני חושב שזה מוגזם.
נ.ב. שמעתי על כך שהפריה מלאכותית עלולה לזרז תהליכים סרטניים אבל אל בשד אלא בשחלות -אבל באמת שאיני מומחה בנושא.

ישן 31-05-2008, 06:10
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
צריך לחלק את התגובה לשניים-
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "עד כמה רחוק צריך ללכת בכדי להביא ילדים?"

ביחס לקשר בין סרטן השד והטיפול ההורמונלי שקדם לו-
אורנה יקיר העידה לא פעם שהיא כלל לא היתה מודעת לקשר הנסיבתי שקיים בין השניים,
והיא אמרה שבמידה והיא היתה מודעת לסיכונים, היתה נערכת בהתאם.

ובקשר לסוגיה של הרצון להורות והבאת ילדים נוספים לעולם, הלחץ החברתי (לטעמי) אינו רלוונטי כאן,
כיוון שהחברה היום רואה במשפחה קטנה מעין נורמה מקובלת, לעומת זאת הדחף האנושי הפנימי (מי יותר ומי פחות) הוא מכריע ודומיננטי כאן, הרבה יותר.

ישן 11-07-2008, 00:28
  שושקה8 שושקה8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.08
יהודה,
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "שושקה יקירתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי juda
אני מכיר אישית מאוד זוג חרדי למהדרין שבמהדרין,
ששניהם מתפללים בטרוף, ותינוק- יוק...

אני מכיר את התשובה המקובלת- "נפלאות דרכי השם... ואין לדעת... וגו' "...
אני מסכים איתך.
אבל כמו שאין לכם את היכולת להבין את דרכי השם במצבים שקשה לכם להסביר,
תנו לו ("לו", קרי- הקב"ה ) את הקרדיט שאתם גם לא מבינים את דרכיו גם במקרים ה"קלים" להבנה, כביכול...

אני מכירה הרבה מאוד דוגמאות כאלה, לצערי הרב. השאלה היא מה הם עוד עושים חוץ מהתפילות כי הרי אנחנו חייבים לעשות גם השתדלות. ללכת להיבדק , לעבור טיפולים ויש מצב שגם זה לא עוזר. זה בא ללמד אותנו שהתפקיד שלהם בעולם הזה הוא אחר.
עזוב, לפני שיאכלו אותי פה בלי מלח אני מעדיפה לא להרחיב בנושא כי זה נושא מורכב אבל זוג חרדי שמכיר את הנושא הזה צריך להבין את הדבר.
אני מכירה פה אצלנו זוג שנשוי כבר למעלה מ-15 שנים.תפילות, טיפולים כלום לא עזר. הם הלכו ואימצו ילדה מקסימה בת יומה והיום היא הבת שלהם . להם אין ילדים משלהם.
אם תירצו לדעת את הדברים מעבר לזה אשמח לספר .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר