לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שימו לב! פורום תעופה אזרחית לא נועד לשאלות על כרטיסי טיסה ומחיריהם, מלונות, שאלות לגבי הדיוטי פרי וכו'. אשכלות כאלו יש לפתוח בפורום המתאים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תעופה אזרחית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2008, 20:15
  eli308 eli308 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.08
מסוקים ו אוטורוטציה

רציתי לשאול כמה שאלות לגבי אופן הפעולה של המסוק ושל הרוטורים.
במסוק, עד כמה שאני מבין, רוטור הזנב קיים כדי למנוע סבסוב (לא רצוני) של המסוק.
למיטב הבנתי אם לא היה קיים רוטור אחורי המסוק היה מסתובב סביב עצמו (בכיוון המנוגד לכייון סיבוב הרוטור). איך שאני מבין את המצב, כאשר הרוטור מסתובב יש לגוף המסוק נטייה להסתובב בכייון הנגדי.
מדוע מצב זה קורה?
שאלה הבאה. על מנת לסבסב את המסוק, לחיצה על פאדל מסויים - מקטינה את הפסיעה של להבי הרוטור האחורי או מקטינה את הסל"ד? אותה השאלה לגבי מסוק בעל 2 רוטורים ר.אשיים המסתובבים בכייונים מנוגדים (אני מניח כי כאן יש לצורך להקטין את הסל"ד)
שאלה שלישית לגבי אוטורוטציה. במצב שהמסוק טס בצורה רגילה, הרטוטר "שואב" אוויר מעליו ודוחף אותו כלפי מטה, לכן נוצר עילו המרים את הרוטור ואת גוף המסוק כלפי מעלה.
במצב של אוטורוטציה האויר זורם דרך הרוטור בצורה ההפוכה, מלמטה למעלה, כתוצאה מהנפילה.
על מנת שהאויר יזרום מלמטה למעלה, והרוטור ימשיך להסתובב באותו הכייון יש צורך להפוך את הפסיעה של הלהבים לכייון ההופכי כביכול, ב 90 מעלות? תקנו אותי אם אני טועה.
השאלה הנוספת האם העבודה כי האויר זורם בצורה הפוכה ממצב של טיסה רגילה, לא יוצרת מצב של עילו הפוך? ז"א רק תורמת לנפילה של המסוק?
אודה לכם את תוכלו להסביר לי ולתקן אותי בנקודות השונות.
חזרה לפורום
ישן 30-05-2008, 20:30
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eli308 שמתחילה ב "מסוקים ו אוטורוטציה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eli308
איך שאני מבין את המצב, כאשר הרוטור מסתובב יש לגוף המסוק נטייה להסתובב בכייון הנגדי.
מדוע מצב זה קורה?

בגלל המומנט, שקיים ד"א גם במטוסים חד-מנועים מונעי מדחף. בקישור הבא יש מאמר מצויין המסביר את זה בצורה הטובה ביותר:
http://www.aerospaceweb.org/questio...cs/q0015a.shtml

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eli308

שאלה הבאה. על מנת לסבסב את המסוק, לחיצה על פאדל מסויים - מקטינה את הפסיעה של להבי הרוטור האחורי או מקטינה את הסל"ד? אותה השאלה לגבי מסוק בעל 2 רוטורים ראשיים המסתובבים בכייונים מנוגדים (אני מניח כי כאן יש לצורך להקטין את הסל"ד)

לחיצה על אחד הפאדלים מקטינה או מגדילה את זווית ההתקפה של להבי הרוטור האחורי, וע"י כך גורמת להגדלה או הקטנה (בהתאמה) של העילוי המיוצר מה שגורם לסבסוב. במידה ויש שני רוטורים המסתובבים לכיוונים מנוגדים הסבסוב מבוצע ע"י הקטנה של זווית ההתקפה של הלהבים באחד הרוטורים והגדלתה ברוטור השני, תלוי כמובן בכיוון הסבסוב הנדרש.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eli308

שאלה שלישית לגבי אוטורוטציה. במצב שהמסוק טס בצורה רגילה, הרטוטר "שואב" אוויר מעליו ודוחף אותו כלפי מטה, לכן נוצר עילו המרים את הרוטור ואת גוף המסוק כלפי מעלה.
במצב של אוטורוטציה האויר זורם דרך הרוטור בצורה ההפוכה, מלמטה למעלה, כתוצאה מהנפילה.
על מנת שהאויר יזרום מלמטה למעלה, והרוטור ימשיך להסתובב באותו הכייון יש צורך להפוך את הפסיעה של הלהבים לכייון ההופכי כביכול, ב 90 מעלות? תקנו אותי אם אני טועה.
השאלה הנוספת האם העבודה כי האויר זורם בצורה הפוכה ממצב של טיסה רגילה, לא יוצרת מצב של עילו הפוך? ז"א רק תורמת לנפילה של המסוק?

מספר קישורים המסבירים על אוטורוטציה:
http://en.wikipedia.org/wiki/Autorotation
http://www.copters.com/pilot/autorotation.html
http://www.helis.com/howflies/autorotation.php
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:30

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר