לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2008, 15:37
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
עיסקה עם חיזבאללה להחזרת חלקי גופות

ציטוט:
הושלמה העברת הגופות; צה"ל יעדכן המשפחות

אמבולנס של מד"א ובו חלקי גופות שהועברו מחיזבאללה עושה את דרכו למכון לרפואה משפטית באבו כביר, שם ינסו לזהות את הגופות. ראש אגף משאבי אנוש בצה"ל, האלוף אלעזר שטרן, מינה צוות שיעמוד בקשר עם המשפחות השכולות ויעדכן אותן. קציני צה"ל הופתעו מהידיעה שחיזבאללה העביר לצלב האדום ארון ובו שרידי גופות החללים
חגי עינב וחנן גרינברג

מעט אחרי השעה 15:00 בצהריים (יום א') הושלמה העברת חלקי גופות חללי צה"ל שנהרגו במלחמת לבנון השנייה לשטח ישראל. הגופות הועברו באמבולנס של מד"א ובו נציגי הרבנות הצבאית למכון לרפואה משטית באבו כביר, שם יחל תהליך הזיהוי. ראש אגף משאבי אנוש בצה"ל, האלוף אלעזר שטרן, מינה צוות שיעמוד בקשר מול המשפחות השכולות ממלחמת לבנון השנייה, וייעדכן אותם בכל התפתחות הקשורה במסירת חלקי גופות מידי חיזבאללה.

חיזבאללה העביר מוקדם יותר לנציגי הצלב האדום ארון ובו שרידי גופותיהם של חללים ממלחמת לבנון השנייה. העברת הארון נעשתה במקביל לחזרתו ללבנון של המרגל נסים נאסר, שריצה שש שנות מאסר בכלא הישראלי. לאחר שנציגי הצלב האדום העבירו את הארון לשטח ישראל, בדקו אותו חבלנים של צה"ל כדי לוודא שהוא לא ממולכד.

כלי תקשורת רבים מרחבי העולם הגיעו למעבר ראש הנקרה, עם פרסום הידיעה על העברת הארון. נציגים של הרבנות הצבאית הגיעו גם הם למעבר הגבול, והחלו בתיאום העברת הארון למכון לרפואה משפטית באבו כביר, שם ייערך זיהוי הגופות.

לטענת גורמים מדיניים, הארון הועבר כמחווה של חיזבאללה להמשך המשא ומתן בעסקה לשחרורם של חיילי צה"ל, אהוד גולדווסר ואלדד רגב, בלא תיאום עם ישראל ולא על-פי בקשת ישראל. גם בצה"ל אומרים כי לא ידעו כלל על הכוונה להחזרת חלקי גופות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1495926/DF366_wa.jpg]

מעבר הגבול בראש הנקרה, בצהריים (צילום: AFP)

צבי רגב, אביו של החייל החטוף אלדד רגב, אמר ל-ynet כי המשפחה לא עודכנה בדבר החזרת גופות לשטח ישראל. "מאחר שלא עודכנו בדבר, אין לי ממש ממה להתעודד. לא שמעתי על כך. הלוואי שזה יהיה חלק מהתקדמות ונראה את הבנים בבית. אבל בשלב זו מדובר בתקווה בלבד ". אמו ורעייתו של אהוד גולדווסר סירבו להגיב.

בעבר הודו בצה"ל כי מספר גופות חללי המלחמה לא היו שלמות בעקבות אופי הפגיעה. עם זאת, כל ההלוויות נערכו על פי ההלכה. "בזמן המלחמה ערך צה"ל בדיקות מקיפות טרם כל הלוויה והרבנים אישרו את כולן", אמרו גורמים צבאיים. "המשפחות השכולות קיבלו דו"ח מפורט לגבי יקריהן, חלק העדיפו כלל לא להתעסק בעניין. מכל מקום, בידינו רשימות מפורטות ויכולת לבדוק חלקי גופות. כך נעשה ונעדכן את המשפחות על פי הצורך".

מקור

בעבר הועלו כאן בפורום צילומים של חלקי גופות של לוחמי צה"ל שנותרו בלבנון לאחר מלחמת לבנון השניה, נקווה שבעיסקה זו יוחזרו כל אותן חלקי גופות.

קיום העיסקה מתבצע למרות שבעבר העמדה הרישמית של ממשלת ישראל היתה שלא לקיים עיסקאות כאלה, נקווה שזהו רק חלק מעיסקה כוללת להחזרת החטופים, ולא תחילתה של מגמה מסוכנת.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 01-06-2008 בשעה 15:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2008, 09:29
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני לא רואה איזו עיסקה הייתה כאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "עיסקה עם חיזבאללה להחזרת חלקי גופות"

בדיוק כפי שאיני רואה באיזו מבוכה ישראל נתפסה (כפי שנכתב במקום אחר). ישראל העבירה את האסיר המשוחרר ללבנון וקיבלה "בהפתעה" "מתנה" שאני לא בטוח האם האנשים בצד השני מבינים למה נתנו אותה. אני מוצא כאן רק הוכחה לכך שלמרות כל ההערצה אליו בישראל, האדון נסרלה לא באמת מבין את הלך הרוח הישראלי כפי שנוטים להאמין. הוא ראה בטלוויזיה אנשי זק"א מלקטים פיסות עור חרוך ויצא מתוך הנחה שהנה הוא עלה על רעיון טוב לסטראט אפ חדש. ועכשיו כל 15 גרם מפוחמים של שרידי אדם הפכו בעיניו למטבע עובר לסוחר. הייתי אומר שכאן הוא כבר הגיע לטריטוריה שהישראלים לא מתרגשים ממנה מקסימום נגעלים לרגע - בדיוק כפי שנגעל כל מי שיעמתו אותו עם גופת אדם רקובה. ככל הנראה זו הגירסא החיזבלאית לתכנית ריאליטי: לעמת אנשים עם הגועל המירבי.

ומה יהיה עכשיו? אולי ימסור לכולם שיש בידיו מוחטות, חרא ואדמה ספוגת שתן שהותירו החיילים הציוניים?

ישן 02-06-2008, 10:20

אני אדם שבהחלט רגיש לטרמינולגיה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "למרות שאני מזדהה עם הלוגיקה..."

מאז ומתמיד הפריע לי ההפרזה בביטויים היסטריים ורגשניים כמו "שחטו את כולם" וכו' שאני שומע מאז שאני זוכר את עצמי. המושג "מוות בכבוד" מוגזם בהרבה מקרים (ויצא לי לראות כמה פעמים מקרוב מוות ו"לאחר מוות" בשביל לראות עד כמה המציאות שונה מהציורים הפואטיים) אבל השימוש בו מוצדק משום שהוא מונע מאלה שממשיכים לחיות כאב מיותר (הדבקות בחיים הוא ציווי מהחכמים והמעשיים ביותר של היהדות).

אבל טרמינולוגיה היא נשק וכוח במזרח התיכון, ובמימי חיי הלא ארוכים כבר ראיתי איך שליטה בטרמינולוגיה הובילה, בתהליכים שנמשכים זמן, לשליטה במציאות. בעבר "כאבן של המשפחות" היה מונח שהתייחס למה שבא בעקבות אירועים שנסתיימו. כיום "כאב משפחות" הופך למשהו עתידי - לכל נסרלה יש יכולת להעלות ולהוריד את עצמת הכאב.

הנה רק דיברתי וכבר הכותרת ב YNET שונתה ל"הכל צף מחדש". אז מה? אולי מחר המצרים יחטטו בחולות סיני ויציפו כאב לעוד מאות משפחות? כמה מזה תלוי בנו?

עם כל אי הנוחות אני לא רוצה להיות שותף למכבסת המילים - לא רוצה משום שלדעתי יש לה חלק בניתוב ההתרחשויות בזמן אמת והיא אינה רק תוצר נרגן של חוסר יכולת לשלוט. המבט שלי הוא ב Long Duree (או איך שמאייתים): מדינת ישראל קמה לאחר זוועות מלחמת העולם: הרעיון היה להקים מדינה לחיים ולא למתים. בעבודה שלי עם ניצולי שואה אני נוכח שוב ושוב: מי ששרד היו אלה שבכל דקה ודקה האמינו, רצו והיו מוכנים לעשות הכל כדי לחיות. אני עוסק עכשיו בסיפורם של "שורפי הגוויות" בפורט התשיעי וסיפור בריחתם הנועז. היו שם כאלה שאיבדו את הרצון לחיות, נכנעו לרגש בצילו של אוייב אכזרי שזה בדיוק מה שרצה. מי שניצלו היו אלה שהבינו כי מול אוייב ציני עד כדי רצחניות, אין מקום למערכת האיזונים והבלמים הריגשית של זמני שלום.

בכל מקרה: ההליכה לביטויים שהזכרתי נועדה להמחיש את האבסורד אליו מוביל הקניבל מביירות: לא שאכפת לי לאן הוא הולך (בסופו של דבר מבזה גם את עצמו ובכלל מקפיד לעלות על אילנות גבוהים שזה עדיף על פני שקט תעשייתי) אבל כן אכפת לי כמה אנחנו נגררים אחריו. לפני מבצע חומת מגן - עד כמה שזה נשמע דרמטי (וזה לא היה) - הודעתי ל"מבינים" מבני המשפחה הגרעינית שבשום מקרה אסור יהיה לתת שבמקרה ואהרג בוודאות שגופתי תשמש כאיזשהו קלף מיקוח. ידעתי מה המבצע המתוכנן לגדוד שלי וזו הייתה נראית לי אפשרות שיכולה לקרות בהסתברות זו או אחרת. זה היה אחרי אירוע חטיפת הגופות בהר דב: אירוע שלי אישית היה ברור שלא הסתיים בחטיפת אנשים חיים (ברור לי בעיקר עקב השקט מהצד החיזבלאי ומסקנות מאירוע דומה שהיה בדרום לבנון בסוף שנות ה-80). ושוב: המבט שלי מבט על משך זמן, לא נקודתי. אני מכיר משפחה (שכנים שלי) שבה אח אחד נספה באסון טביעת הארינפורה והשני נהרג בלטרון ושרידיו אותרו שנתיים מאוחר יותר בלבד. האב היה תימני (ואפילו רב) והאם סלוניקאית. הכאב על השכול לא גבר ולא קטן עקב אי המצאות הגופות - ותאמין לי ששאלתי. לא בגלל שאלה היו ימים אחרים אלא משום שלא היה קיים החיבור הזה באופן שהוא קיים כיום.

בכל מקרה סליחה ממי שנפגע

ישן 02-06-2008, 10:02
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אתה מגזים, ידידי.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני לא רואה איזו עיסקה הייתה כאן"

סוחר הגופות שאני קורא לו "חזיר חולה" הוא לא אדון, הוא גם לא מוסלמי אמיתי.
כי מוסלמי אמיתי מכבד את מתים. (ראה את ההלויות שהם עורכים)
בכל העולם המוסלמי גינו אותו על הצגת איברים בפומבי שזה ממש בזיון המת שנברא בצלם אללה.
"החזיר" עושה הכל ע"מ לפגוע בנו ואנו משחקים לידיו.
גם אתה ידידי הגזמת במקצת בהשוואה שלך (לא נחזור על זה)
אני מודה, למשפחה שכולה כל פיסת מידע, כל חלק מגוף הנפטר חשובה וקדושה.
אין לנו לזלזל בזה. "סוחר הגופות והאיברים" יודע זאת, זאת החולשה שלנו וזאת גם העוצמה שלנו, כי אנו מכבדים את גופות החללים ואפילו אם הם אויבים מרים.
אנו לא נוסעים בחוצות הערים שלנו עם גופות ההרוגים שלהם, לא שמים אותם לראווה.
זאת הדרך שלנו.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 02-06-2008, 10:43

תרצה או לא תרצה - נסרלה הוא מוסלמי
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אתה מגזים, ידידי."

אני לא מבין למה אתה חשוב שאתה יכול לקבוע שלא: ואפילו לא המקום כאן לדיון.

אני לא יודע מה זה "בכל העולם המוסלמי גינו אותו" וגם על זה לא נתווכח. "בכל העולם המוסלמי" בד"כ היחס לדרכי מאבק בישראל הוא עפ"י מפתח של תועלת לעצמם, לא שיקולים של הומאניות ומוסריות.

ודי כבר עם ה"אנחנו מכבדים את מתינו ופה חוזקינו". אנחנו מכבדים את מתינו כאשר מדובר על מאמצי על בזמן, משאבים ומאמץ - לא כאשר הם בני ערובה בידי שטן ציני. המוסלמים ומתיהם - אם הזכרת כבר - הם מעשיים ולא מונחי רגש, ורגש בלבד. לקבריהם ישנו פרק זמן מוגדר מראש של קדושה וכנ"ל לגבי מנהגי הקבורה והלוויה עצמם.

ישן 02-06-2008, 17:03
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "עיסקה עם חיזבאללה להחזרת חלקי גופות"

בגדול הסוטה הזה הולך להסתבך עם גופות מכל עבר.
היום ניתקלתי בסיפור חדש,מסתבר שאנשי חיזבאללה ואמאל חטפו אזרחים סונים וכמה דרוזים במהומות האחרונות בביירות והר הלבנון.
4 הדרוזים שוטרים בתחנת משטרה שוחררו בהתערבות ג'ומבלט,גופת אחד הסונים ירויה נמצאה לאחרונה,ידוע לפחות על עוד נעדר אחד שפורסם בLBC שאמו מחפשת אחריו הוא היה מתנדב במה שניקרא "התגוננות אזרחית"

ולעיניין האשכול
לפי דעתי אם נירצה או לא,הוא יצר התנייה בין שחרור נאסר לחלקי הגופות,נאסר גורש כי סיים את תקופת מאסרו וממילא אין לו ערך (גם לא לחיזבאללה).
הפסטיבל של ה"עיסקה הקרבה" שנוהלה ע"י נסראללה בימים האחרונים כניראה כיוונה בדיוק למה שהתנהל,הכי מטומטם זה הרעיון החדש שאולי זה שלב ראשון בעיסקה , זה ממש משרת את רעיונותיו של נוסי.

ועכשיו משהו למשפחות אנשי החיזבאללה (זה בסדר אם ההנהלה תחליט להוריד את הקטע הזה)

אם שיטת הנקרופיליה של האלוהי שלכם מקובלת עליכם אזיי גם אנחנו ננקוט בה,
אנחנו נחלק את יקירכם לחלקים נארוז יפה ואתם תקבלו "עין תחת עין" ו"שן תחת שן" וכנ"ל לגבי שאר החלקים.הכל ימדד בפרמטרים של היצע וביקוש.
הרי לא תוכלו לטעון שזה לא אנושי.......לא?

נערך לאחרונה ע"י gps בתאריך 02-06-2008 בשעה 17:16.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:21

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר