לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2008, 21:58
צלמית המשתמש של rl_21
  משתמש זכר rl_21 rl_21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
מחפש את ההמלצות שלכם ללמוד למתכונת/בגרות בהיסטוריה (א')

היי.
טוב אז אני בכיתה י' ואני עושה השנה יחידה אחת מתוך השתיים בהיסטוריה.
אני לא ממש טוב בזה (ממוצע 80 בערך) ואני מקווה שהציון הסופי שלי יהיה בערך 85.
קניתי את המיקודית של אורי סלומון ואני אקרא אותה, אבל אני די בטוח שאחרי שאני אסיים אותה אני לא אזכור הכל, אלא רק חלק.
אז יש לי 2 שאלות:
1. האם מה שכתוב במיקודית מספיק כדי להוציא ציון סביר בבגרות? המורה בבי"ס אומר שזה מספיק ל-70 אבל אני חושד שהוא אומר את זה רק כי הוא רוצה שנלמד יותר בכיתה ונקרא מהספרים שהוא ממליץ (דומקה וכו').
2. איך להתכונן בנוסף לקריאת המיקודית? איך אתם ממליצים לי להתכונן? אגב קריאה בספר של דומקה אינה מתקבל על הדת מבחינתי כי אני פשוט נרדם אחרי השורה הראשונה... זה כתוב כל כך משעמם וכל כך מעצבן שאי אפשר לקרוא את זה לדעתי.

תודה מראש
רוני.

חזרה לפורום
ישן 09-06-2008, 21:18
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "מחפש את ההמלצות שלכם ללמוד למתכונת/בגרות בהיסטוריה (א')"

תקח את המיקוד, הפוך כל נושא לשאלה (למשל, התמורות שחלו על יהודי אירופה במאה ה19-> "מהן התמורות שחלו על יהודי אירופה במאה ה19?")

כתוב נקודות מרכזיות על כרטיסיות

תמחיש לך בראש את התקופה, כתוב שיר מסכם או שתספר לך סיפור

נאם לחבר על החומר (לי עזר שסיכמתי לידיד דרך המסנג'ר את החומר דרך הומור)

ענה על שאלות ממבחנים קודמים או מבגרויות של שנים קודמות. יש לי באתר ביה"ס מאגר שאלות שלקוחות מבחינות הבגרות, האתר בינתיים לא עולה אז אני אנסה מאוחר יותר להעלות אותן לכאן.

לך על דרך הלמידה והזכירה שהכי נוחה לך. אם יש לך זיכרון צילומי, ערוך מפה מסכמת או תרשים זרימה בנקודות, אם אתה זוכר ע"י דיבור, סכם לחבר, אם עוזר לך לימוד חוויתי, תכתוב סיפור קצר או שיר (לי היה סיפור על הרצל מלך הכיתה כדימוי לניסיון של הרצל לקבל ריבונות על א"י) אם זה נקלט בדרך כתיבה, ענה על שאלות, אם ע"י דיון אז נדמה לי שערוץ ההיסטוריה עושה תוכניות כל שנה לקראת הבגרות.. מצא את הדרך הנכונה בשבילך.

(המתכונת עברה, אבל קח את זה לבגרות)

חזרה לפורום
ישן 09-06-2008, 21:34
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "מחפש את ההמלצות שלכם ללמוד למתכונת/בגרות בהיסטוריה (א')"

אני מציעה לך לעבור על שאלות ולענות בע"פ או בכתב, לפי איך שמתאים לך
ככה אתה גם לומד, וגם יודע עד כמה אתה באמת זוכר.

אם יש דברים שאתה צריך לזכור מספר גורמים/דעות וכדו', וקשה לך לזכור את כולם - תיקח 3-4 שאותם הכי קל לזכור. בד"כ לא צריך יותר מזה.

יש כאן קישורים ל2 שאלוני בגרות משנה שעברה, מתוך אתר משרד החינוך
http://meyda.education.gov.il/sheel...7/6/HEB/220.PDF
http://meyda.education.gov.il/sheel...7/1/HEB/220.PDF
http://yoram.walla.co.il/files/files/f_249.pdf - הצעה לתשובות למועד קיץ 2007 (של יואל גבע. קח אותם בערבון מוגבל כי פעם למדתי מתשובון אחר שלהם והוא לא היה לגמרי מושלם)

נערך לאחרונה ע"י cookoorookie בתאריך 09-06-2008 בשעה 21:45.
חזרה לפורום
ישן 09-06-2008, 22:35
  ג2ר עד הק2ר ג2ר עד הק2ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.07
שלח הודעה דרך ICQ אל ג2ר עד הק2ר שלח הודעה דרך MSN אל ג2ר עד הק2ר
גם לי יש מתכונת

יש לי את המיקודית של אורי סלמון ושל אנקורי ושניהם לא משהו,אני לא יודע איך אפשר ללמוד ממיקודית לומדים מהסיכומים שהמורה נתנה בכיתה ואת הסיכומים האלה מסכמים ומוציאים מכל קטע איזשהי מילת מפתח שממנה את תוכל לענות על השאלה.
אני לא יודע מתי המגן שלך אבל שלי יום חמישי הזה,אני חילקתי את החומר יום שבת למדתי את הפרק הראשון אתמול את שנות ה-20 היום סיימתי אם שנות ה-30 מחר אני מסיים אם ארצות האיסלם ומחרתיים פותר מבחני בגרות שאני מוריד מהאינטרנט.
אני לא יודע מה הקצב למידה שלך אבל לי לוקח כל פרק מ-10 בבוקר עד 8 בערב ללמוד לא כולל הפסקות פרק אחד ולדעת אותו ממש טוב ואני ממליץ בחום רבבב מאוד לא ללמוד עם חברים זה רק מבלבל.
בהצלחה שיהיה לשכבות י'.

חזרה לפורום
ישן 10-06-2008, 14:22
צלמית המשתמש של netaneldj
  netaneldj netaneldj אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.06
Facebook profile
יש לי זיכרון גרוע, לכן יש לי כמה שיטות

1. אני קורא נושא, ואז כותב מהראש שלי כל מה שאני זוכר. אחרי זה אני חוזר לחומר, ובודק מה לא זכרתי. דווקא את מה שלא זכרתי אני משנן הכי הרבה.
2. מישהו כבר אמר משהו דומה, אני למשל לא יכול לזכור באמת 80 מאפיינים או סיבות, לכן אני בונה לי סיפורים בראש. למשל: אישה שחורה, לבושה בכפיה, שמה אמנסיפציה והיא חזקה.

שחורה - מזכיר לי תיאוריות גזעניות שהתפתחו מתורת האבולוציה של דארווין
כפיה - מזכיר לי את האיסלאם, ולכן היה מתח בין הדתות
אמנסיפציה שמה - היהודים השתלבו בעזרת האמנסיפציה וזה יצר קנאה ושנאה כלפיהם
היא חזקה - מזכיר לי את התחזקות העמים האחרים, מה שיוצר ניכור כלפי היהודים

והופה, כל הסיבות לאנטישמיות באירופה.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:29

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר