לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2008, 08:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
קולט אביטל קוראת לישראל להתנער מידידיה האוונגאליסטים, כיוון שהם מאמינים בגוג ומגוג...

"היש עוד צורך להזכיר, שישוע יוכל לשוב רק אחרי מלחמת גוג ומגוג, ולמטרה זו עדיף כי עם ישראל
ימשיך להתקיים על חרבו?"

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/989620.html

--------------------------------------------------------------------------------------------------

המאמר של הגב' אביטל, שאת רוב שנותיה העבירה כנציגה רשמית של מדינת ישראל, יכול ללמד אותנו
מהי הבעייה הגדולה ביותר של ההסברה הישראלית בכלל ושל משרד החוץ בפרט: הם תמיד מחפשים
מניעים אפלים בקרב אלה שתומכים בנו, ומעדיפים לדחות תמיכתם, לטובת הצהרות "עויינות פחות"
מפיהם של כאלה שאנו יכולים לנשום לרווחה, ולדעת שהם ב-א-מ-ת נגדנו...
ובכן, ראוי לחדש לגברת אביטל ולבשר לה ש-כ-ל תמיכה או עויינות ביחסים בין בני אדם, מקורה באינטרס.
האינטרס של האוואנגאליסטים לתמיכה בנו הוא האמונה שתמיכה בישראל תביא למלכות אלף השנים של
ישו שבמסגרתה יתנצר עם ישראל. זהו מניח אפלולי במיוחד - בהנחה שאתה רואה סיכוי שישו יחזור...
הגברת אביטל ל-א רואה סיכוי כזה (והאמת, גם אני די מפקפק...), ובכ"ז היא מעזה לספר לנו על
דבר זה כעל מניע אפלף, שבגללו אסור לנו לקבל חיבוק מצד מי שאומרים לנו שיתמכו בנו עד לאותו
הרגע ממש. במקום לצהול על כך, שיש לנו תמיכה מצד גוף עצום כוח - מעדיפה אביטל לדחות את
התמיכה, בתואנה שהם לא אוהבים אותנו בגלל עינינו היפות, אלא בגלל שלאהוב אותנו מקרב את קץ
הימים - ובאותו זמן היא מוכנה לקבל חצי-חיבוקים מצד מי שמצפה מאיתנו לפשרות עם ארגוני טרור,
שמסכנות חיי אדם. אצלם, מסתבר, המניע אינו "אפלולי"...
מדינת ישראל אינה משופעת בידידים (הרבה בזכות הכשלון הפנומנאלי של אביטל ומרעיה במשרד
החוץ), והנה היא פה מנסה לנגוס בתמיכה של אחד מאחרוני ידידינו, בנימוק שהוא לא באמת אוהב
אותנו, וינטוש אותנו לאנחות כשיגיע המשיח שלו...

אם תמיכת האוונגאליסטים בנו מובטחת עד לביאתו מחדש של ישו - אז דווקא אלה שלא מאמינים
בביאה-מחדש זו, לצהול ולחגוג את התמיכה הזו. העובדה שאביטל, ביילין ושאר אנשי אולטרה-שמאל,
לא מקבלים בברכה את התמיכה הזו, אינה נובעת מכך שהם מסתייגים באמת מהרעיון של התנצרות
במקרה שישו באמת יחליט לצוץ בשנית - אלא בגלל שהאוונגאליסטים המרושעים מעדיפים לתמוך
דווקא בימין בישראל.
אביטל וביילין לא רואים בעייה בקבלת תמיכה כספית מגופים עויינים בעליל כמו האיחוד האירופי,
שמצפה לתמורה במזומן בדמות כניעות קטנות או גדולות לתביעות פלסטיניות, בעוד שהתביעה
האוונגאליסטית אמורה להיפרע רק בקץ הימים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-06-2008, 16:23
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מבחינה תאולוגית היא כמובן צודקת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קולט אביטל קוראת לישראל להתנער מידידיה האוונגאליסטים, כיוון שהם מאמינים בגוג ומגוג..."

שהרי עפ"י דת השלומיזם לא יתכן להאמין בגוג ומגוג כאשר הבשורה האמיתית אמורה לצאת מפיו של בוב ספוג הדמגוג.

'אין משמעות לגוג ומגוג בעידן הטילים'

'השאלה היא לא מה גוג ומגוג יקבלו אלא מה העם של ספוג הדמגוג יצטרך לתת'

'מה זה קסאמים? חתיכת פח עם קפצונים? מה זה אשקלון? שתי ארובות שמספקות חשמל לעזה? מה נאמר לילדים? שויתרנו על השלום רק על מנת שנוכל להחליק בבטחה בפארק המים של אשקלונה או לעמוד בתור של מיון ברזילי בלי שריקות באוזנים'

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 03-06-2008 בשעה 16:29.
ישן 04-06-2008, 00:55
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הטיעון של גברת קולט הוא כמובן שטות מוחלטת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קולט אביטל קוראת לישראל להתנער מידידיה האוונגאליסטים, כיוון שהם מאמינים בגוג ומגוג..."

ובכך אתה צודק לחלוטין. מה שכן-חלק מהאוונגליסטים הם באמת מאוד מאוד קיצוניים, עד גבול הביזארי (ולעיתים גם מעבר לו). אני עדיין לא שוכח איך צפיתי בכומר שהסביר ששרון חטף שבץ כעונש מאלוהים על כך שיצא מעזה. אמירה זו, נוסח מטורפי "רוטר", באה מאחד ממנהיגי הזרם הזה, הלו הוא פט רוברטסון.
מעבר לכך, העמדות של החבר'ה האלה בענייני פנים בארה"ב (בעניינים כגון הפלות ויחסי דת-מדינה) יוצרות דילמה אמיתית ליהודי/ישראלי ליברלי (גם אם ליברלי מתון מאוד): האם התמיכה שלהם בישראל (שהיא מדהימה ממש ויש לה ערך רב) שווה, למשל, שתוגבל הזכות להפלות וכיו"ב?
עניין לא פשוט בכלל. דווקא השיקול של אמונתם בגורל היהודים באחרית הימים נראה לי לחלוטין בלתי רלבנטי.
ישן 04-06-2008, 01:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
עבור ליברלי שגר בארה"ב מדובר בעניין מסובך - עבור ליברלי שגר בישראל, העניין פשוט וקל
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הטיעון של גברת קולט הוא כמובן שטות מוחלטת"

זה לא תפקידי לדאוג בנוגע לסוגיית מחקר בתאי גזע עובריים בארה"ב, בנועג לשאלת הסעות לבתי ספר
דתיים, בנוגע לשאלת תפילות בבתי"ס, בנוגע לשאלת ההפלות - אלה עניינים פנים-אמריקניים. אם
האוונגאליסטיים היו מנסים לקבוע ל-נ-ו דברים בסוגיות אלה, זה היה מפריע לי. כל זמן שהויכוח הוא
פנים-אמריקני, אין לי שום בעייה לקבל את תמיכת האוונגאליסטים, ולברך עליה.
באופן אישי, אני חלוק על האוונגאליסטים ברוב הסוגיות שקשורות ביחסי דת ומדינה, אבל מכיוון שהם לא
מתיימרים להעלות את השאלות האלה כאן, הישראלי הממוצע ממש לא צריך לעסוק בסוגיות אלה בארה"ב.
אנחנו לא משופעים בידידים באופן כזה, שאנחנו יכולים לבחור רק את מי שחושבים כמונו בכל נושא...

למרבה הצער, רוב הליברלים הנאורים בארה"ב שמתעניינים בענייני חוץ, הם ברובם פנאטים דתיים של
השלומיזם הבינ"ל. אתה יכול להעיד על כך טוב בהרבה ממני, אבל אני, שמסתפק בקריאת אתרי הבלוגים
הבולטים של השלומיסטים (בעיקר www.dailycos.com ו www.huffingtonpost.com ) יכול להצביע
על הלך הרוחות העויין למדי לגבינו בקרב הליברלים שם. זה חבל, כיוון שהייתי שמח לדעת שאלה
שמתיימרים לתמוך בזכויות האדם, יתמכו במדינה היחידה במזה"ת, שמכבדת זכויות אלה - אבל המציאות
שונה.
מי שמחבק אותנו - ראוי שנחבק אותו חזרה. הצדיקים שבשוליים השמאליים של המפלגה הדמוקטית
בחרו לראות בנו את השטן הגדול שמונע את השלום - ואין סיבה שנחבק אותם בכ"ז, רק בגלל שהם
ליברליים בעניינים פנים-אמריקניים...
ישן 04-06-2008, 02:22
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני כותב מהזווית של הישראלי/יהודי בארה"ב כמובן
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עבור ליברלי שגר בארה"ב מדובר בעניין מסובך - עבור ליברלי שגר בישראל, העניין פשוט וקל"

הדילמה אם לשתף פעולה אם האוונגליסטים או לא היא דילמה ממשית מאוד ליהודים ליברלים תומכי ישראל בארה"ב. בדיוק היה לנו דיון על כך בוועדה מקומית מסויימת שאני חבר בה ושמתאימה לתיאור הנ"ל (ובכלל, יש לא מעט יהודים אמריקאים שחיים בשלום עם עמדות סופר ליברליות מחד ועמדות ציוניות ניציות מאידך).
ואגב, אני לא לגמרי בטוח שלאוונגליסטים לא יהיה מה לומר גם על מדיניות פנים בישראל שלא תהיה לרוחם מבחינה "מוסרית". בינתיים, אני לא רואה התערבות ממשית מבחינה זו.
יש ליברלים (מושג מורכב לכשעצמו בארה"ב-לצורך העניין נתייחס לדמוקרטים החילוניים) רבים בארה"ב שתומכים בישראל אבל הקול של הקיצונים שמתנגדים לה הרבה יותר בולט. הרבה ליברלים מתנגדים לישראל מתוך בורות ומסיבות מעורפלות שיכולות להסתכם ב"חומסקי/פינקלשטיין/פרופסור בלהבלהשטיין אמר". חלק ניכר מאותם ליברלים פתוחים לשמוע את העובדות האמיתיות ולמתן/לשנות את עמדתם. תודה לאל, זה עובד. לכן, למרות התעמולה הצעקנית בקמפוסים ובחלק מרשתות השידור, התמיכה בישראל בארה"ב עדיין איתנה, ולא רק בקרב האוונגליסטים.
ישן 05-06-2008, 10:08
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
כנראה שמישהו פה שכח עובדה מסויימת (לינק מצורף)
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הטיעון של גברת קולט הוא כמובן שטות מוחלטת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ובכך אתה צודק לחלוטין. מה שכן-חלק מהאוונגליסטים הם באמת מאוד מאוד קיצוניים, עד גבול הביזארי (ולעיתים גם מעבר לו). אני עדיין לא שוכח איך צפיתי בכומר שהסביר ששרון חטף שבץ כעונש מאלוהים על כך שיצא מעזה. אמירה זו, נוסח מטורפי "רוטר", באה מאחד ממנהיגי הזרם הזה, הלו הוא פט רוברטסון.
מעבר לכך, העמדות של החבר'ה האלה בענייני פנים בארה"ב (בעניינים כגון הפלות ויחסי דת-מדינה) יוצרות דילמה אמיתית ליהודי/ישראלי ליברלי (גם אם ליברלי מתון מאוד): האם התמיכה שלהם בישראל (שהיא מדהימה ממש ויש לה ערך רב) שווה, למשל, שתוגבל הזכות להפלות וכיו"ב?
עניין לא פשוט בכלל. דווקא השיקול של אמונתם בגורל היהודים באחרית הימים נראה לי לחלוטין בלתי רלבנטי.

אולי הכומר הנוצרי אמר ששרון נענש על הגירוש מעזה, אבל הוא אמר את זה אחרי הגירוש.
הרב עובדיה יוסף לעומת זאת אמר לפני הגירוש שזה מה שיקרה לו (שים לב בהתחלה הרב אמר שהוא ימות אבל אחר כך שינה את זה ואמר שלא ימות (אבל לא אמר שלא יקבל "באנה בראש") ואכן זה מה שקרה)
לינק (שים לב לתאריך)
http://www.nrg.co.il/online/1/ART/881/136.html

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:23

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר