לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2008, 19:37
  שושקה8 שושקה8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.08
שמות לידים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "נשבע לכם, אנשים התחרפנו... שיקול בבחירת שם לילד"

טוב, אז אני ממש חדשה פה. הצטרפתי רק היום והנה נפלה לעיניי הכתבה של בחירת שמות לילדים.
אני אישית אישה חרדית ואני אכתוב פה את ידיעותי מהמקורות וההלכה. מי שירצה יקבל ומי שלא - לא.
אז ככה.
האשה - בזמן לידתה את תינוקה היא מקבלת נבואה קטנה והיא שם התינוק. השם הזה יכול ללוות אותה גם בתקופת ההריון וגם לאחריו.
על שם התינוק רצוי מאוד לא לדבר בקול לפני הברית מפני דברים לא טובים שיכולים להשפיע בצורה שלילית
על השם. בעל ואשה שרוצים להחליט ביחד על שם מסוים שיתכתבו בניהם ולא לערב אף אחד בכך...זה גם מונע מריבות משפחתיות וגם דברים לא טובים אחרים...
אצלנו - החרדים לוקחים כ- 5 שמות ופונים איתם לרב והוא זה שמחליט איזה מהשמות הכי מתאים לתינוק וזה כמובן שייך גם לשם האם היולדת...
בשום מצב לא יאשר שום רב את השמות עומרי ו/או נמרוד כי אלה שמות של רשעים גדולים שהיו בעם ישראל.
יש ספר שכולו עוסק בפירושי שמות ואתן דוגמא קטנה שהשם רחל לבת הוא שם מאוד קשה. כל בת שנקראת רחל ורק רחל זו מישהי שמאוד סובלת מבחינה בריאותית.
נעמה זה שם של בדידות...

לעומת זאת היום הרבה מאוד רבנים יתנו לבנות את השם אפרת כי בהיפוך אותיות תרפא = תרפא מהמילה רפואה.

יש עוד הרבה דוגמאות שלא כאן הזמן להתחיל עם זה אבל עצה קטנה לי אליכם תעשו את מה שכתבתי כאן ותזכו לגדל ילדים בריאים שמחים ונבונים.
שתהייה המון הצלחה ובשורות טובות

נערך לאחרונה ע"י שושקה8 בתאריך 08-07-2008 בשעה 19:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2008, 20:49
  שושקה8 שושקה8 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "הוא לא שאל איפה כתוב בתורה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
הוא לא שאל איפה כתוב בתורה "צדיק באמונתו יחיה". הוא שאל איפה כתובים בתורה כל האמונות שלך אודות שמות, כל הקביעות שלך. כתבת:
"זה לא דברים שאני קבעתי. אלה דברים שכתובים בתורתנו הקדושה ואמרו אותם אנשים קצת יותר חכמים ממני. כל הילדים שקוראים להם עומרי הם ילדים קשים ועקשנים מאוד. מומלץ להוריד להם את ה"יוד" בסוף ולקרוא להם עומר. ושוב , אלה לא דברים שאני החלטתי. אני רק מעבירה מסרים..."
וגם אני תוהה, על איזה מקור מדוייק ב"תורתנו הקדושה" את מדברת, כי כדתייה לא יצא לי להיתקל בשטויות האלה חוץ מבספרים מטופשים שחבל שבזבזו עליהם נייר.

ומה הם אותם ספרים שאת מדברת עליהם??

אם את גם דתי'ה כפי שאת מכנה את עצמך את גם צריכגה לדעת את התשובות לאותן שאלות. אז בואי תעזרי לי...
ישן 12-07-2008, 05:57
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
LOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שושקה8 שמתחילה ב "שמות לידים"

סתם מתוך סקרנות קראתי את הנאמר שם ,כמעט שנחנקתי מצחוק.
ואני לא מזלזל באמונה של בני אדם ודאי לא שיל יהודים ,אבל כזאת כמות של שטויות לא קראתי מזמן.
מה הקשר בין שמו של האדם לבין אופיו?
יש שם שם של אחד מבני שנחשב שם לשם גרוע ביותר ואמור לצאת רשע כזה שאלוהים מאד לא אוהב.

מדובר בבחור מבריק, מלומד מעל ומעבר , סיים שירות צבאי כקצין בשייטת 13 , ויש לו ילדים מבריקים.
לפי מה שנאמר שם הוא אמור להיות רשע גדול ובמציאות אין אדם רך ונעים הליכות ועוזר לזולת יותר ממנו. הוא אישית הקים ומחזיק ארגון חסד לקשישים נזקקים כשהכסף בא כמעט רק מכיסו הפרטיו .
נכון, הוא לא כ"כ שומר שבת ואשתו (אני חושב)לא שומרת נידה וגם אוכל כל מיני דברים שיהודי טוב לא מקובל שיאכל אבל הוא אישיות יוצאת דופן בכוון החיובי .אני חושב שאפילו דוח חניה אין לו עד כדי כך הוא אדם ישר וחיובי.
אז מה השטויות האלה. איני מבקר את מי שמאמין באלוהים או רוצה לשמור מצוות שהוא חושב שאלוהים ציווה אותו ,להיפך אני מאד מכבד את הדת והמסורת , אבל באמת שיש גבול לשטויות שאפשר להאכיל בהם בני אדם ,ומסתבר שאנשים מאמינים בהם.
ואולי ההבלים הללו משפיעים רק על מי שמאמין בהם?

ישן 15-07-2008, 03:05
  שושקה8 שושקה8 אינו מחובר  

אתם יכולים
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "התברכת בבן תותח..כל הכבוד!"

לצחוק ולחשוב שאין שום קשר אבל אם הייתם רואים את הלינק שהעברתי בשירשור הייתם מבינים שזו לא המצאה אלא דבר מאוד חשוב ורציני.

אני לא אכנס איתכם עכשיו לתורת השמות אבל תדעו לכם שיש היום לא מעט שמות שממש כבדים על הילדים כמו בת-אל למשל. תחשבו על משמעות השם : הבת של הא-ל. זה שם מאוד מחייב וחבד עד שבאו רבנים ואמרו שצריך לקרוא לאותה בת בתל בלי האלף.
יש עוד המון שמות ולכל שם ההשפעה שלו.
השם עומרי - שכל כך נדבקתם אליו - הוא שם לילד היפר אקטיבי, עם בעיות קשב וריכוז וזה לא שולל את המציאות שהילד יכול להיות מחונן וקולט דברים בדרכים שונות אחרות.ולכן שהוא גודל הוא הופך לקצין ואיש חסדים גדול.
ילד שנתנו לו את השם עומרי אפשר להוריד את ה"י" ולקרוא לו עומר והמשמעות היא שונה לגמרי.
ישן 15-07-2008, 08:12
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
תשובה:
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי שושקה8 שמתחילה ב "אתם יכולים"

1.גם אם נניח שאלוהים קיים ושהוא ציווה את בני האדם לעשות כל מיני דברים . את יכלה לחשוב על ההגיון שהוא ציווה אותם איזה שם לתת לילדים שלהם? אם היתי קורא לבן שלי אדוארד או חציל קלוי על האש זה משנה לאלוהים?
2.כשאדם קורא לביתו בת-אל זה רע. אבל כשהוא קורא לה בתיה זה בסדר? הרי זה אותו דבר בדיוק וזה רק מעיד על המגלומניה של מי שקורא לבתו כך -כי משמעות השם שנתן שהוא חושב עצמו לאלוהים.
חשבת על זה?
אם בני אדם קוראים לישוב שלהם בית אל מה זה אומר? שהם בטוחים שהם אלוהים כי הבית שלהם הוא בית אל.
תגידי, לא נראה לך הבלי הבלים? כי לכל שם אפשר לת 8 משמעויות שונות.
אגב , שמעת על החתול יר-מיאאהו ??

ישן 15-07-2008, 13:51
  שושקה8 שושקה8 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "תשובה:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
1.גם אם נניח שאלוהים קיים ושהוא ציווה את בני האדם לעשות כל מיני דברים . את יכלה לחשוב על ההגיון שהוא ציווה אותם איזה שם לתת לילדים שלהם? אם היתי קורא לבן שלי אדוארד או חציל קלוי על האש זה משנה לאלוהים?
2.כשאדם קורא לביתו בת-אל זה רע. אבל כשהוא קורא לה בתיה זה בסדר? הרי זה אותו דבר בדיוק וזה רק מעיד על המגלומניה של מי שקורא לבתו כך -כי משמעות השם שנתן שהוא חושב עצמו לאלוהים.
חשבת על זה?
אם בני אדם קוראים לישוב שלהם בית אל מה זה אומר? שהם בטוחים שהם אלוהים כי הבית שלהם הוא בית אל.
תגידי, לא נראה לך הבלי הבלים? כי לכל שם אפשר לת 8 משמעויות שונות.
אגב , שמעת על החתול יר-מיאאהו ??

אלוקים לא קיים? אז מי מחיה אותך כל יום מחדש? מי נותן לך את האויר לנשום? מי גורם לך להפעיל את הגוף שלך כמו שצריך? ראית פעם מכונה כל כך מתוחכמת כמו גוף האדם? מי יצר אותה??

שמות לא חשובים לקב"ה, הם חשובים לבני האדם. יש לנו את דרך הבחירה בעולם הזה אבל זה לא אומר שבחרנו בצורה הנכונה.

אני חשבתי על זה...אתה יודע למי קראו בתורה בתי'ה?

לא שמעתי על החתול שלך - מיהו מיאו?? שמעתי על החתולים שלי "חמודי" ו"לילה"...
ישן 15-07-2008, 22:45
  שושקה8 שושקה8 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "תגידי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Noa_A
תגידי, אולי תרשי לאנשים אחרים להחזיק בדעתם גם אם היא סותרת את שלך? או שנורא לחוץ לך להכריח אותם לחשוב כמוך?

בואי אני אגיד לך את דעתי: זה הכל בולשיט, לשמות אין שום משמעות חוץ מהאם הם יפים, שגם זה עניין אינדווידואלי, ולשפוט ילד על פי שמו זה אידיוטי עד יאוש, ולשפוט שם על פי שטויות זה אידיוטי עוד יותר. זו דעתי. את מוזמנת לקבל אותה ואת מוזמנת לא, אבל אל תשפטי אותה, ואל תנסי לשנות לי אותה בכוח. זה לא יפה, וכמו שאת יכולה לראות - זה גם מעורר יופי של אנטי.

לא נעים.

נועה-נשמה, לא התכוונתי חלילה להכעיס אותך...
אני רואה שאת מנהלת פורום 20+.
את חושבת שאת יכולה מחר בבוקר ללכת להחליף את הרופא שלך בקופ"ח או עו"ד בבית משפט???
יש אנשים שישבו וחקרו את זה ולא משנה כרגע דתייםו/או חילוניים.
יש מלא ספרים בנדון אם הם נכתבו על ידי חילוניים או על ידי דתיים.
שבי תיקראי ספר כזה ואחר כך ניפגש. בסדר??
חבל להתווכח על דבר שאת לא מבינה בו אלא רק ההגיון אומר לך ככה. ותתקני אותי אם אני טועה...
ישן 15-07-2008, 23:21
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A מנהל Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי שושקה8 שמתחילה ב "[QUOTE=Noa_A]תגידי, אולי תרשי..."

שמי נעה. "נשמה" זה כינוי שאף פעם לא הבנתי.

קראתי בנושא. קראתי גם את הלינק שלך. לא התרשמתי.

שום קשר לדתיים חילוניים. לדעתי, אחרי שקראתי, זה שטויות באופן אמפירי ולא משנה מי כתב את זה. לא צריך לדחוף דת או אנטי דת לכל דבר.

אבל זה לא העניין, והנושא לא מאוד משנה כרגע. העניין הוא זה:

את בוחרת להאמין באופן מוחלט במה שכתבו האנשים האלו ומבחינתך זו האמת. אחלה מבחינתי, לכי עם זה, קראי לילדים שלך איך שנראה לך ומתאים לך ועושה לך טוב.
אני נוהגת לקרוא, ללמוד נושא, ולהחליט בעצמי. אני החלטתי אחרת. לא חושבת ככה, וזהו. מבחינתך זה לא בסדר, ואם לא הגעתי לאותה חשיבה כמוך, אז זה כי אני טועה, או לא קראתי מספיק, או כי השתמשתי, גוואעלד, בהגיון שלי.

תנסי לכבד גם את הדעות של אחרים. תנסי להכיר בכך שיכול להיות לפעמים שאת טועה ואחרים צודקים, גם אם זה לא נראה לך.

כבוד לדעות של אחרים עשוי לעזור לך לקבל כבוד לדעתך שלך.

ישן 16-07-2008, 16:02
  שושקה8 שושקה8 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "שמי נעה. "נשמה" זה כינוי שאף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Noa_A
שמי נעה. "נשמה" זה כינוי שאף פעם לא הבנתי.

קראתי בנושא. קראתי גם את הלינק שלך. לא התרשמתי.

שום קשר לדתיים חילוניים. לדעתי, אחרי שקראתי, זה שטויות באופן אמפירי ולא משנה מי כתב את זה. לא צריך לדחוף דת או אנטי דת לכל דבר.

אבל זה לא העניין, והנושא לא מאוד משנה כרגע. העניין הוא זה:

את בוחרת להאמין באופן מוחלט במה שכתבו האנשים האלו ומבחינתך זו האמת. אחלה מבחינתי, לכי עם זה, קראי לילדים שלך איך שנראה לך ומתאים לך ועושה לך טוב.
אני נוהגת לקרוא, ללמוד נושא, ולהחליט בעצמי. אני החלטתי אחרת. לא חושבת ככה, וזהו. מבחינתך זה לא בסדר, ואם לא הגעתי לאותה חשיבה כמוך, אז זה כי אני טועה, או לא קראתי מספיק, או כי השתמשתי, גוואעלד, בהגיון שלי.

תנסי לכבד גם את הדעות של אחרים. תנסי להכיר בכך שיכול להיות לפעמים שאת טועה ואחרים צודקים, גם אם זה לא נראה לך.

כבוד לדעות של אחרים עשוי לעזור לך לקבל כבוד לדעתך שלך.

את יודעת מה, את צודקת בהחלט. אבל אם את אומרת שאת אוהבת ללמוד נושא ולהחליט בעצמך. מקובל עלי. כל הכבוד.
אבל אני בהחלט חושבת וזה לא קשור לדתיים-חילוניים שכולנו מחוייבים לנסות להבין מאיפה באנו ולאן אנחנו הולכים ובשביל מה אנחנו פה בעצם....
ישן 17-07-2008, 11:26
  שושקה8 שושקה8 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי MadCow שמתחילה ב "יש לי תשובה מאין באנו ולאן אנחנו הולכים, אבל"

תסלחו לי אבל אני חייבת לענות אפילו אם תחשבו שאני מתנשאת....

אתם אלו היושבים באוניברסיטאות ולומדים תארים A ו-B והמאסטר וכו'.....לא יודעים כמה שיש לכם עדיין מה ללמודבעולם הקטן הזה...

אני יושבת פה וכותבת את המילים האלו ומקשיבה למסע ההלויה של אהוד גולדווסר הי"ד וחושבת לעצמי מה אתם חושבים יעלה עכשיו בגורלו של אודי....האם מה שנשאר לו זה להמשיך להרקב בקבר בו הוא נמצא כרגע?? אם כן למה לא נשאר במקום שבו היה בו במשך השנתיים האחרונות??

מאיפה באת ולאן אתה הולך - התשובה היא לא אותה תשובה בכלל למה שענה אותו אחד שענה.
שבו- בנוסף ללימודים שלכם במכללותו/או האוניברסיטאות שאיני שוללת אותן כלל וכלל - שבו ותלמדו את מטרתכם בחיים האלה - בעולם הזה. למה באתם לכאן ומהי מטרת חייכם?? למה נולדנו ולמה אנחנו מתים בסוף. יש לזה תשובה ותשובה מאוד מעניינת ויפה ולא באותו קו מחשבה של ידידי שענה לפני.
ישן 17-07-2008, 13:24
צלמית המשתמש של MadCow
  MadCow MadCow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי שושקה8 שמתחילה ב "תסלחו לי אבל אני חייבת לענות..."

תודה על התגובה.
לשמחתי, ממבו ג'מבו דתי לא נוגע בי (אני ממש לא מתכוון להעליב אותך אישית). כל מיני מנטרות דתיות שמטרתן לעורר פחד אצל המאמינים, ולגרום להם לעשות דברים כדי לקבל שכר בעולם הבא, לא מזיזים לי. אם יש אלוהים, (ואני חושב שאין), יטרח נא אלוהים וייתן לי סימנים ישירים, ולא דרך מתווכים.
ועוד דבר: חוזרים בתשובה ש"ראו את האור", ופתאום מטיפים לכל העולם לעשות כמוהם, מאוסים בעיני. כפי שלאחר שהפסקתי לעשן, לא הטפתי לאנשים אחרים, אני מצפה גם מאחרים לנהוג כך.
אני מתנצל אם ההודעה שלי ניראית כמו התקפה אישית - אין לי שום כוונה כזו, אבל שוב - יש לי אלרגיה למחזירים בתשובה, ולמשפטים שהם מדקלמים כמו תוכים.

ישן 17-07-2008, 14:36
  משתמש זכר דוד.צ דוד.צ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי MadCow שמתחילה ב "תודה על התגובה. לשמחתי, ממבו..."

אני היתי דתי (כיפה סרוגה) אבל הפסקתי להאמין היה לזה הרבה סיבות אחת מהן היתה אירוע שנחקק בזכרוני זה היה האינתיפאדה הראשונה שכנים שלנו חזרו מבית החולים אם הבת הבכורה שזה עתה נולדה כאשר הם עברו בכפר הערבי הקרוב לישוב שלנו נזרקה אבן לעבר הרכב האבן פיספסה את האמא שישבה מקדימה ופגעה בתינוקת שהיתה מאחורה האבן ריסקה את כול פלג הגוף התחתון של התינוקת כיום התינוקת גדלה אך הרופאים לא הצליחו לשקם את רגליה ועד היום הילדה בכיסא גלגלים לא יכולה ללכת ולא תוכל להוליד ילדים או לעשות כול פעולה נורמלית שאנחנו עושים.
אם יש אלוהים איפה הוא היה כאשר הילדה הזאת נפגעה?

ישן 18-07-2008, 14:02
  שושקה8 שושקה8 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי דוד.צ שמתחילה ב "אני היתי דתי (כיפה סרוגה) אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דוד.צ
אני היתי דתי (כיפה סרוגה) אבל הפסקתי להאמין היה לזה הרבה סיבות אחת מהן היתה אירוע שנחקק בזכרוני זה היה האינתיפאדה הראשונה שכנים שלנו חזרו מבית החולים אם הבת הבכורה שזה עתה נולדה כאשר הם עברו בכפר הערבי הקרוב לישוב שלנו נזרקה אבן לעבר הרכב האבן פיספסה את האמא שישבה מקדימה ופגעה בתינוקת שהיתה מאחורה האבן ריסקה את כול פלג הגוף התחתון של התינוקת כיום התינוקת גדלה אך הרופאים לא הצליחו לשקם את רגליה ועד היום הילדה בכיסא גלגלים לא יכולה ללכת ולא תוכל להוליד ילדים או לעשות כול פעולה נורמלית שאנחנו עושים.
אם יש אלוהים איפה הוא היה כאשר הילדה הזאת נפגעה?

א. אני חושבת שאם היא נפגעה ברגליים זה לא אומר שהיא לא תוכל ללדת ילדים. אין לזה שום קשר...
ב. האמת שאני כבר די חוששת לענות פה ולכן אענה לך בה"פ...

שתהייה לכולנו שבת שלום עם בשורות טובות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:18

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר