לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-06-2008, 17:57
  שריון בדם שריון בדם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.07
מתלבט בין שתי חטיבות שריון: 188 ו-401.

טוב, בניגוד לדיונים קודמים שנפתחו כאן בפורום, הייתי רוצה לנסות ולפתח דיון שונה.
אין מטרתו של דיון זה להשוות בין החטיבות (כי בעניין הזה יש מספיק אשכולות בפורום),
אלא מטרתו של דיון זה היא שחיילים ששירתו או משרתים כעת באחת מן החטיבות יספרו על השירות שלהם ואופיו:

מרמת המפקדים, האנשים, איכות הטנק, קווים, הצלחות מבצעיות וכו'. כל דבר שיכול לעניין מלש"ב שמתלבט לאיזו חטיבה להגיע.

אני מדגיש, איני רוצה לראות תגובות בסגנון "401 כוסיות" או: "188, גם טנק וגם אנשים!!"
זאת על מנת שלא יתפתח דיון של ויכוחים מי יותר טובה ומוצלחת, אלא פשוט השמעת הדעות משני הצדדים.

נ.ב
איני מעוניין להגיע לחטיבה 7 מסיבות ספציפיות שלא אפרטן בפורום, אבל ברצוני להבהיר שאין שום לי דבר אישי נגד החטיבה עצמה.
אני אומר זאת לטובת אלו המשרתים בה, לפני שיקפצו עלי.

תודה לכולם, מקווה לתגובות רבות.
טל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2008, 13:08
  meijin meijin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שריון בדם שמתחילה ב "אנשים כמוך חיפשתי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שריון בדם
קודם כל, תודה על התשובה הכנה.
עכשיו, אם יורשה לי לשאול, מה לגביך באופן אישי? האם אתה מרוצה מהשירות? האם הוא ענה על ציפיותיך, אם בכלל?
ממה יותר נהנית, קווי החי"ר או הטנקים? איך היו היציאות כשתפסם קו? מה היה הרגע הכי קשה או משביז שלך? מה הרגע הכי מוצלח?

ושאלה אחרונה:
האם יצאת לקורס פיקודי כלשהו? אם לא, מדוע?

תודה רבה!

אני אומנם משרת ב7,אבל תכלס, אין כזה הבדל בין החטיבות, למעט סוג הטנק.
אני משתחרר בנובמבר (שיגיע כבר), ואני אגיד לך ככה:
לא משנה איפה תיהיה בשריון, זה חיל שוחק, סזיפי, ומאוד מאוד מרובע.
כן, לא מכיר אחד (שהוא לא קצין) שלא שונא טנקים. זה תמיד נורא מגניב - נורא חרא לעבוד על הטנק.
קווי חי"ר-בתור צעיר, עדיף טנקים, בתור ותיק - להיפך.
יציאות - משתנות - בין 11-3 ל18-3 לבין יציאות לא קבועות.

הכי קשה? חמישה ימים במארב בתוך עזה
הכי מוצלח(מספק, למען האמת)? לעמוד כמו שצריך למסדר מג"ד על הטנק.

אסף.
ישן 16-06-2008, 14:22
  משתמש זכר האדם שבטנק... האדם שבטנק... אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.08
מנסיון...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שריון בדם שמתחילה ב "מתלבט בין שתי חטיבות שריון: 188 ו-401."

ראשית אני מברך אותך על בחירתך להתגייס לחיל השריון, שהיא בחירה בוגרת ומושכלת ואני מאמין ורוצה להאמין שנבעה מהסתכלות עניפה על כלל צה"ל ומה חשוב באמת, האם הפוזה של הנשק ביציאה הבייתה או הפעילות בשטח, הסיפוק והעבודה האמיתית בלי לחפש תהילה בקצה המנהרה.

עכשיו לעניינינו; אני מפקד טנק בחטיבה 401 (לקראת שחרור),אומר לך את זה כך,
לא משנה לאן תלך בחטיבות השריון (כולל חטיבה 7 שהבעת נחרצות לא להגיע לשם למרות עברה המפואר) תהיה מרוצה ומסופק, וזאת מהסיבה הפשוטה שאתה מצטרף לחיל עוצמתי שבכל תרגיל/אימון/מבצע הוא החיל המכריע בו. אני לא אחדש לך אם אומר שכל חטיבה מטפחת את בניה למורשת משלה,רעות לוחמים ("רעות שריונאים") ולא פחות חשוב לאהבת הכלי שברשותה.
לגבי איכות הלוחמים, כולם אותו דבר וכולנו עשויים מאותו חומר ותרשה לי לשתף אותך במשהו קטן: אם הגעת לחיל השריון רוב הסיכויים שאתה בנאדם איכותי בעל נתונים איכותיים (עובדה: 51% ממתגייסי חיל השריון בעלי קב"א לקצונה, הנתון הגבוהה ביותר בחילות היבשה, ויש דברים בגו').

כך שליסכום: חדל סטיגמות, אין כאן לא "כוסיות" ולא "צי'פסים" כולם לוחמים שמוכוונים ע"י פמקדיהם לאותה משימה וזה הגנה על המולדת, וכמה שזה נשמע מפוצץ-זה נכון!
גם בעזה,גם בלבנון ובכל גזרות הלחימה זה הגנה על המולדת ועל תושביה יום יום,שעה שעה.

אני ממליץ לך את עניין הגאווה להשאיר לגדוד לעשות בשבילך,זה יגיע בכל מקום שתבחר,
כך שההתלבטות מיותרת, העיקר שאתה בשריון!

עלה והצלח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:28

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר