לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2008, 10:38
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "זכותם לעשות מה שבא להם אם..."

ואם חבורה של דתיים קיצונים תארגן מצעד בת"א שהכותרת שלו תהיה החרמת הקהילה ההומוסקסואלית, גם זה היה בסדר? אני בטוח שאם זה היה קורה אז היו יוצאים נגד מצעד כזה גם הקהילה ההומוסקסואלית וגם אירגונים לזכויות אדם.
אז למה בעצם מדכאים ומנסים להשתיק את נסיון הקהילה החרדית לצאת כנגד מצעדי הגאווה? זאת לא זכותם?

לכל אחד מותר לעשות מה שבא לו?

אני חושב שיש גבול לכל דבר,
אין לי בעיה עם קיומם של הומוסקסואלים, שיעשו מה שהם רוצים כל עוד הם לא מכריחים אותי לראות את זה!

אם אני יוצא להסתובב ברחובות ת"א בשעות המצעד הם בעצם מכריחים אותי לראות משהו שאני לא בהכרח רוצה לראות. ואל תגיד לי שאני יכול פשוט לא להסתובב ברחוב עד שהמצעד יגמר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2008, 11:16

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי wiki wiki שמתחילה ב "אתה מדבר על משהו אחר לגמרי. ..."

אז למה נשמעות תגובות קשות גם נגד דתיים מתונים הקוראים קריאות נגד המצעד,
ולמה כשההומוסקסואלים קוראים קריאות בגינוי הקהילה החרדית לאף אחד לא אכפת?

ההומוסקסואלים כיום עדיין חושבים שהציבור לא פתוח לקבל את זהותם המינית ולכן הם עורכים את המצעד.
הם לא מבינים שהעולם השתנה ורוב הציבור כבר מקבל אותם. זה נראה כאילו הם עושים דווקא לקהילה החרדית ולשאר האנשים שלא מעוניינים לרות או לשמוע על כזה דבר. אם הם לא היו עורכים מצעד כזה או לפחות קצת מצניעים אותו אז התמיכה בציבור הייתה הרבה יותר גדולה.

אני אדם מתון,ורואה בהומוסקסואלים כאנשים רגילים, אבל בזמן האחרון עם כל המצעדים האלה אני מרגיש שינוי בתוכי שאומר לי שהם רוצים בכוח להבדיל את עצמם מהחברה ע"י המצעדים האלה, הם בכוח רוצים לעצבן ציבור חרדי שהיה יכול להישאר רדום אם המצעדים היו יותר אינטימיים ומוצנעים.

אם הם עושים דווקא, אז למה שהם לא יקבלו את הדווקא שלהם בחזרה לפרצוף, גם מהקהילה החרדית וגם מהקהילה החילונית שנמאס לה מהצומי שהם דורשים.

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 06-06-2008 בשעה 11:21.
ישן 06-06-2008, 14:45
צלמית המשתמש של wiki wiki
  משתמשת נקבה wiki wiki wiki wiki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.07
שלח הודעה דרך ICQ אל wiki wiki Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אז למה נשמעות תגובות קשות גם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
אז למה נשמעות תגובות קשות גם נגד דתיים מתונים הקוראים קריאות נגד המצעד,
ולמה כשההומוסקסואלים קוראים קריאות בגינוי הקהילה החרדית לאף אחד לא אכפת?

ההומוסקסואלים כיום עדיין חושבים שהציבור לא פתוח לקבל את זהותם המינית ולכן הם עורכים את המצעד.
הם לא מבינים שהעולם השתנה ורוב הציבור כבר מקבל אותם. זה נראה כאילו הם עושים דווקא לקהילה החרדית ולשאר האנשים שלא מעוניינים לרות או לשמוע על כזה דבר. אם הם לא היו עורכים מצעד כזה או לפחות קצת מצניעים אותו אז התמיכה בציבור הייתה הרבה יותר גדולה.

אני אדם מתון,ורואה בהומוסקסואלים כאנשים רגילים, אבל בזמן האחרון עם כל המצעדים האלה אני מרגיש שינוי בתוכי שאומר לי שהם רוצים בכוח להבדיל את עצמם מהחברה ע"י המצעדים האלה, הם בכוח רוצים לעצבן ציבור חרדי שהיה יכול להישאר רדום אם המצעדים היו יותר אינטימיים ומוצנעים.

אם הם עושים דווקא, אז למה שהם לא יקבלו את הדווקא שלהם בחזרה לפרצוף, גם מהקהילה החרדית וגם מהקהילה החילונית שנמאס לה מהצומי שהם דורשים.

הומוסקסואלים שקוראים ביגוני הקהילה החרדית זה נדיר. אבל רוב החרדים, אם לא לומר כולם, מגנים את הקהילה ההומו סקסואלית.
כמו שאמרתי, אני חושבת שמצעדים אלה מיותרים.

ישן 06-06-2008, 21:52
  משתמש זכר eliadfer eliadfer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אז למה נשמעות תגובות קשות גם..."

ההומוסקסואלים לא מחפשים כבר הכרה חברתית כמו חוקית, הם רוצים שיכירו בהם כבני אדם לכל דבר. ותסכים איתי שכיום לא מכירים בהם כבני אדם רגילים, כי ברגע ששוללים מהם את האפשרות לעשות מצעד בירושלים שזו עיר הבירה של כל בני ישראל וידוע שהמצעד בירושלים הוא מצעד צנוע לחלוטין, אז יש להם סיבה לעשות את המצעד המחאתי, מעבר לזה, המצעד עצמו נועד אני מאמין כדי שיכירו בהם כבני אדם ויתנו להם את הזכות להתחתן ולאמץ ילדים אנערף.. בכל זאת הם לא מקבלים את כל הזכויות שכל האנשים האחרים מקבלים ולכן הם מוחים נגד זה.
ותאמין לי שלא היית רוצה לשמוע עליך דברים כגון: אתם מזוהמים, אתם חוטאים ושאתה לא בן אנוש מצד הדתיים אז יש להם על מה לעשות מהומות. אני תומך במצעדים שלהם. יש להם מה להגיד ויש להם על מה למחאת. לסטרייטים אין על מה למחות יש להם את כל הזכויות כנ"ל לתימנים ולמרוקאים (בתגובה למה שאמרו בתחילת האשכול) ולכן המצעדים ראויים. אופן המצעד זה כבר משהו אחר.

סטרייט תומך.

כל הזכויות שמורות לי !

ישן 08-06-2008, 05:08
צלמית המשתמש של CataliZe
  CataliZe CataliZe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Ritusik שמתחילה ב "אתה יכול להגיד כזה דבר בתנאי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ritusik
אתה יכול להגיד כזה דבר בתנאי שחוץ מהמצעד הזה אין מצעדים של כלום בארץ
אבל זה לא נכון.
כל עוד יש מצעדים אחרים ואין לך שום דבר נגד אז למה שיורידו את מצעד הגאווה?
כי אתה הומופוב? ..
נעע לא ניראה לי בכלל...

אני לא מסכים איתך, את מעבירה את הנושא שהוא מדבר איתך עליו לכיוון אחר לגמרי בסוג של
"אם כולם יכולים אז למה לא.."

אני תומך ברעיון של זכותו של אדם להיות מה שהוא רוצה כל עוד זה לא פוגע בחברה, הרי זה
היסוד של הדמוקרטיה...
אבל..
אני לא רוצה שיקרה מצב, שהבן שלי הקטן יראה זוג גברים בטייץ מתמזמזים מולו. זה פסול, זה מעוות וזה פוגע במחשבה והתפתחות נורמטיבית של ילד, זה גורם לבלבול נוראי בזהות ושאלת שאלות בעלות פוטנציאל לתפיסה שלילית של החיים.

הוכח, שחלק מספיק גדול מהסיבות להיות הומו זה 1. החינוך של הילד ו2. שזהו מספר די נמוך-תורשה.

שבוע טוב שיהיה לנו.

ישן 08-06-2008, 14:38
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
למה...
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "למה? {אם זה לא משהו יותר מדי..."

כי אותי, באופן אישי, זה לא מושך. הצורך הזה במצעד פרובוקטיבי (ואמנם לא כולם פרובוקטיביים, אבל חלק גדול כן) לא משרת שום אינטרס לדעתי. קהילת ההומוסקסואליים, הלסביות והבי לא זקוקה למפגן ססגוני ובוטה של המיניות שלהם. את המלחמות נעשה בבית המשפט, ופסקי דין בעניין אכן צריך לפרסם. אני לא מבינה את העניין שבאורגייה המונית (וככה זה נראה לפעמים).
אני חיה עם בת זוג כבר חמש שנים, ומעולם לא נתקלתי בתגובות דוחות או משפילות, ולכן אני לא חשה את הצורך להראות את עצמי ואת נטיותיי במרכז העיר.
אני גם לא חשה שום חובה להתאחד כקהילה. אני חיה את חיי, המשפחה הדתית שגרה בשכנות לי חיה את חייה, ואף אחד לא מתערב זה בעניינו של האחר. כמו שאני לא מתעניינת מהן נטיותיו או העדפותיו של אדם ברחוב, כך אין לי סיבה לתלות את נטיותי על כרוז ברחבי העיר.
אני גם מאמינה שמצעד שכזה סוגר דלתות רבות בפני נוער מתלבט.
תאר לעצמך נער או אדם בגיל העשרים שמתלבט איך והאם לספר למשפחה. בערב הוא יושב עם ההורים וצופים בטלוויזיה, כשפתאום יש אייטם על מצעד הגאווה. אוטומטית, ההורים שלו מגיבים בשאט נפש ונגעלים מהמראות ברחוב (ואפשר בהחלט להבין אותם). הוא רואה את התגובות הללו- ונאטם. הוא בהחלט לא ירוץ לשתף את ההורים בלבטים שלו, וכך הוא נשאר עם בעיותיו ועם עצמו במבוי סתום.

ישן 06-06-2008, 11:24
צלמית המשתמש של xNBDx
  משתמש זכר xNBDx xNBDx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל xNBDx שלח הודעה דרך MSN אל xNBDx
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "מצעד הגאווה- ראוי או מיותר?"

אני פשוט לא מבין את ההומוסקסואלים....

הם רוצים שיכבדו אותם? הם רוצים שוויון זכויות?... אז למה הם חייבים להיות כל כך שונים מכולם?...
אתם בטח לא תיראו חרדים או חילוניים או רוסים או אתיופים או נכים יוצאים לצעוד ברחבי העיר... אם הם רוצים שויון זכויות שיחתחילו להתנהג כמו אשים נורמאלים ולא לחפש צומי....

מה גם שיש עוד משהו שצריך להתיחס אליו.... הדתיים... דרך החיים שלהם, האמונה שלהם, החינוך שהם נותנים לילדים שלהם נוגד לגמרי את מצעד הגאווה... הם בטח לא רוצים שהילדים שלהם ילכו ברחוב ויראו גברים ונשים כמעט ארומים מתנשקים אחד עם השני (ועוד גבר וגבר או אשה ואשה - אני לא אומר שאסור רק לא במצעד שידגיש את זה כל כך)....

אני חושב שאם הם היו עושים איזה כנס או אפילו הפגנה הם היו מקבלים הרבה יותר כבוד והבנה מהציבור...

אז ככה שאני חושב שהוא לגמרי מיותר.... =[
ישן 06-06-2008, 13:17
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "מצעד הגאווה- ראוי או מיותר?"

תל אביב היא עיר מיוחדת,כמו גם ירושלים.בתל אביב-מותר,למרות שאיני רואה בזה צורך חיוני.במקרה שהיה מדובר בירושלים(ובעיר קודש אחרת),היתי שולל זכות זו.
רוצים להיתנשק?בבקשה,רוצים ללכת בחצי עירום?בבקשה,רק במקומות מתאימים.
אני אדם מאוד ליברלי אך דמוקרטיה אף פעם לא היתה הצד החזק שלי:דמוקרטיה שהופכת לחופש כללי,היא זנות,זוועה וסדום ועמורה.אם לאדם לא שמים גבולות,הוא נהפך לבהמה,-חלק מאיתנו כבר נהפכו.

באמת היתי רוצה לשאוך את אחד המשתתפים בארוע,למה הוא משתתף במצעד זה.ללא רגשות ודרמטיזציה,אלא רק במחשבה קרה-מה המטרה שלו במצעד זה.

ישן 06-06-2008, 13:30

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "האם תתנגד למצעד ביום האהבה,..."

יש הבדל...

הקהילה ההומולסבית שמשתתפת במצעדי הגאווה פשוט מנסה להפוך את עצמה לשונה מהשאר, זה נראה כאילו הם לא רוצים להיות אזרחים רגילים, כאילו הם מבקשים זכויות יתר. כמו הזכות לצומת לב ושכולם יסתכלו עלינו רוקדים ערומים ועל איך שאנחנו מחדירים לשון אחד לשני.

ומאידך, אם אתה מסתכל על יום האהבה זה דבר הרבה יותר נורמטיבי בגלל שהוא מוסכם על רוב החברה וכולם יכולים לחגוג אותו, גם הומואים ולסביות יכולים לחגוג את יום האהבה.
אבל מה לי ולשאר הסטרייטים בחגיגות הגאווה?

אתה יודע מה, אם יבדקו וישאלו איש איש בכל המדינה אם הוא רוצה לחגוג את מצעד הגאווה והדבר יקבל יותר מ-50% הסכמה אז מבחינתי שנהפוך את המצעד הזה לחג. הרי המדינה באה לשרת את דעת הרוב ולא להפך.
ישן 06-06-2008, 13:38

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "אפילו אני, בנאדם אנטי דתי..."

אמרת נכון!

עכשיו רק צריכים לבדוק אם זה מפריע למיעוט או לרוב!

למרות שאם ממש נעמיק בנושא ונלך להקמת המדינה על מאפייניה ודמותה אז נגלה שהמדינה מוגדרת כמדינת לאום יהודית, בעלת מאפיינים יהודיים הנשענים על המורשת וההיסטוריה.

המורשת וההיסטוריה ואולי הסממן הכי חשוב ביהדות זה ספר התנ"ך, ואם המורשת וההיסטוריה שלנו מלמדים אותנו שהומוסקסואליות לא הייתה קיימת כחלק מערכי העם היהודי והמורשת שלו שהיא הבסיס להקמת המדינה, אזי קיים טיעון נגד.

אבל ברור שהמדינה לא יכולה להשאר לתמיד בתקופת האבן, כל הזמן יש חידושים ואנחנו הולכים בכיוון המערב, והרי אפיון נוסף של מדינת ישראל הוא כמדינה דמוקרטית, הדמוקרטיה כערך אומרת שיש לקבל כל אדם גם אם הוא שונה בתכונותיו, יש להיות סובלני כלפי האחר. ואת זה ניתן להביא כטיעון בעד.

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 06-06-2008 בשעה 13:43.
ישן 06-06-2008, 19:46

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "אתה מדבר שטויות, המדינה הוקמה..."

לא הייתה ציונות דתית?

הייתה ועוד איך הייתה והיא לקחה חלק חשוב בתנועה הציונית

ואתה לא יכול להגיד שהחילונים של פעם הם כמו החילונים של היום.
אותם חילונים שאתה טוען שהקימו את המדינה ידעו היטב את הערך של המורשת וההיסטוריה היהודית, הם חתומים על מגילת העצמאות שקובעת שמדינת ישראל היא מדינת לאום יהודית בעלת אופי יהודי,מוסר יהודי ובעצם הכל יהודי!

המדינה לא מוגדרת כיהודית כי האנשים שגרים בה הם יהודים, היהודים בקרוב גם יהפכו למיעוט זה אומר שנהפוך למדינה מוסלמית?

ואל תנסה להחשיך עיצה במילין בלי דעת סתם לצורך הגיית הבלים. אתה לא יכול לקבוע פה מי מדבר שטויות, כמו שגם אני לא יכול לקבוע זאת, אף אחד מאיתנו פה הוא לא פרופסור ולא כלום.

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 06-06-2008 בשעה 19:50.
ישן 06-06-2008, 20:46
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "לא הייתה ציונות דתית? הייתה..."

שוב, אופי יהודי כי מדינת ישראל היא המדינה היחידה שהיא של היהודים.
המדינה שהוקמה בשביל לאום ספציפי.
וכן, אם יהיה פה רוב מוסלמי גדול מספיק המדינה הזאת תיהיה מדינה מוסלמית.

לצורך העניין אני מגדיר כחילוני אדם שהדת לא לוקחת חלק מרכזי בחיים שלו אם בכלל.
ציונות דתית הייתה וקיימת, זה לא משנה את העובדה שהמדינה הוקמה ע"י חילונים בעיקר מאירופה.
ואל תטעה, הם לא עלו בגלל רעיון ה"ארץ המובטחת" הם עלו בגלל האנטישמיות באותה תקופה או כי אם לא
הנאצים היו הורגים אותם.

ישן 06-06-2008, 21:12

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "שוב, אופי יהודי כי מדינת..."

החילונים של פעם הם לא החילונים של היום. אם הם היו רוצים מדינה חילונית אתאיסטית אז הם היו יכולים להקים מדינה כזאת. ואני לא מבין אז על מה אנחנו מתווכחים פה אם אתה בעצם אומר שמדינת ישראל הוקמה בשביל לאום ספציפי. יש שני סוגי לאום: לאום אתני ולאום פוליטי.
ארצות הברית למשל היא מדינת כלל אזרחיה ויש בה קבוצות אתניות שונות. מדינת ישראל היא מדינת לאום יהודית- כלומר יש בה לאום אחד דומיננטי שהמאפיינים שלו הם אתניים, והם יהיו קשורים ללא יכולת הפרדה מההיסטוריה והמורשת. מסביב ללאום למענו הוקמה המדינה יכולים לחיות מיעוטים שונים שאין להם אפשרות בכלל לערער על אופי המדינה שהוקמה!
לפי מה שמשתמע מכל הסיפור הזה, אפשר להגיד שהקהילה ההומולסבית שתומכת במצעדי הגאווה היא מיעוט שמנסה לשנות את אופיה ודמותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית? הרי שהם מנסים לשנות ערכים בחברה, זה מותר? זה חוקי? לא!
הבעיה היא שתמיד אפשר להביא את השטות הזאת של חופש הביטוי בכל מצב ולכל דבר. אין מה לעשות שבדמוקרטיה יש חורים שחורים שבעצם סותרים אחד את השני.
ישן 07-06-2008, 00:38

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "החילונים של פעם הם לא..."

אם אתה בעל קשיים אוטיסטיים אז תגיד, אני אסביר יותר לעומק.
אם לא אז אתה פשוט אטום או מסרב להבין מה שאני אומר לך...
אני שוב אומר, חילוני הוא אדם שהדת לא משחקת תפקיד מרכזי בחיים שלו.
זה לאו דווקא אומר אתאיסט.
יהודים בגולה לא נרדפו כי היה להם תנך או בגלל המנהגים שלהם, לא.
הם נרדפו ונהרגו ובשלב מסויים הוכנסו למחנות השמדה והומתו במליוניהם כי היה להם המזל הרע להוולד
לאמא שהוגדרה יהודיה.
אז אותם יהודים שמאסו באנטישמיות, הם הקימו את הארץ.
אל תקשר את זה למנהגים ולהסטוריה והמורשת.
מבחינת האנטישמים יהודי הוא כמו בנאדם שחור, הם לא מתייחסים לזה כאל דת, אלא כאל פגם גנטי שאתה נולד איתו.
מדינת ישראל היא מדינה יהודית בגלל שהיא הוקמה בידי יהודים ובגלל שהיא מהווה בית לאומי ליהודי העולם.
הדת לא שיחקה תפקיד גדול מדי כשהקימו את הארץ.

הקהילה ההומוסקסואלית לא מנסה לשנות את אופיה של מדינת ישראל, היא מנסה להוציא את התופעה מהארון ולגרום לאנשים להכיר בהם, אולי הדרכים שלהם קצת בוטות לבנאדם השמרן אבל לגיטימיות.

"מיעוט שמנסה לשנות את אופיה ודמותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית? הרי שהם מנסים לשנות ערכים בחברה, זה מותר? זה חוקי? לא!"
אני אקח את הציטוט שלך ואראה לך כמה שאתה צבוע.
הצביון של המדינה כרגע הוא ברובו חילוני, משמע ישנם עסקים שעובדים ביום שבת, מרבית האנשים לא הולכים לבית הכנסת, החינוך הוא חילוני לגמרי, דרך לימוד התנך בארץ היא בסיסית ומגוחכת...
אני יכול לתת לך עוד דוגמאות אבל אני עייף.
בכל מקרה, נתמקד בקהילה החרדית, הם מתרבים ברצב אדיר ומחנכים את הילדים שלהם לאותו חינוך שהם קיבלו בלי יכולת בחירה, הם מתרבים מיום ליום ומנסים לחוקק חוקים כמו לא לגייס בנות חרדיות
ולשחרר בני"שים משירות צבאי, הם המיעוט שמנסה לשנות את אופיה ודמותה של מדינת ישראל.
זה מותר?
זה חוקי?
התשובה, כן.
דמוקרטיה טוענת שהרוב קובע.

ישן 06-06-2008, 16:35
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "האם תתנגד למצעד ביום האהבה,..."

תלוי,באיזו צורה ישלבו את זה.מצעד הגאווה כתת סעיף,כעוד סוג של אהבה(בערך 10% מאנשים הם הומו-לסביים,זה לא קצת)-מקובל עלי.

צריך להבין,שמצד אחד זהו לא דבר מדבק,ואם מישהו אחרי ה"תצוגה" הפך להומוסקסואל,רב הסיכויים,שזה היה אצלו בתרדמת.מצד שני,לעשות מזה חגיגה?לא רואה טעם,אבל גם לא מסכים,שיפלו אותם לרעה.(וגם לטובה)
יהיה מי שיכנס לפילוסופיה וישאל:"ואם בתל אביב אתה מסכים,אז למה לא בירושלים,הרי הם חלק מהעם היהודי והעיר-חלק ממורשת יהודית??"
אני אצטרך לענות לו,שיש דברים,שלא עושים,גם בלי להבין(אך היני מקווה שההבנה תגיעה מתישהו),כמו בצבא:כמה פעמים נשארתי שבת "סתם"?אתה עושה את זה,כי זה חלק מהמשחק.
וגם במקרה הנדון,יש טאבו,אמור להיות טאבו על כל מני דברים,זה הכל.
אני מצדי יכול ללכת ברחוב עם איבר המין בחוץ,ולהביא טיעונים בעד,והעיקר:"זה לא פוגע באף אחד פיזית",ובכל זאת גם במדינה מערבית,דמוקרטית וכו",כמו שלנו, יתפסו אותי ויקנסו או שישלחו לפסיכיאטר.כי אדם זקוק לגבולות,למסגרת,אחרת הוא מאבד את עצמו.

ישן 06-06-2008, 22:15
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "באופן כללי, אני מסכים עם הדעה..."

מצעד הגאווה הוא מצעד של מיעוט.הם תמיד היוו מיעוט,כנראה.הם לא יכולים להכריח את הרב לאהב אותם אך ההפך ייתכן,כי בדמוקרטיה הרב קובע.ובכל זאת,עקב היותנו חברה דמוקרטית,אין לנו זכות להרוג אותם או לפגוע פיזית.אני בספק,אם שני הצדדים(הרב והמיעוט ההומו לסבי) יגיעו לפשרה לא כואבת משני הצדדים-בכל קבוצה קטנה יש את הרדיקלים שלה,שלא יתנו לחיות לשאר(אבל לפעמים אי אפשר בלעדיהם,כי אם כך יהיה,הקבוצה פשוט תיעלם,תושמד,פיזית או רוחנית.)
הכיון בריא זה גם דבר מותנה,איני חושב שיש אונטולוגיה להגיון בריא,ובכל מקרה לא אנחנו שנחפש אותו.אנחנו פשוט קובעים אותו,ע"י הכח שיש לנו כמו לרב משפיע.הרב ישים את המחסום המבוקש.

מהי השפעת צפייה על שני גברים מתנשקים ברחוב והשפעת הצפייה בגבר שחושף את איברו בפומבי על אנשים צופים,במיוחד ילדים?לאט לאט,אולי בעתיד, על המקרה השני יסתכלו בתדהמה פחותה מזו של צפייה על אישה במכנסיים בראשית המאה ה-20.אך לא כיום.את הגבולות צריך לשמור חזק,והעובדה הבלתי נמנעת של הרחבתם לא אומרת,שאפשר לישון בשקט.אמור להיות כח מנוגד,מבקר ולפעמים-רדיקלי.
חוץ מזה,יש הבדל בין גברים מתנשקים בצד או אפילו באמצע המדרכה למצעד גאווה כתופעה עצומה,ולו ליום אחד.זה כבר מרמז על נטייה ולא על מקרה מעניין.

מצעד גאווה צנוע בעיר הקודש-לא.עירום הוא רק מרכיב חשוב אך לא מספיק לשם תהליך המצעד.יש פה רעיון מועבר,מסר,פרופגנדה.

צריך לראות עוד חלקי תמונה:מה חושב אינדיויד גאה בודד על כל המצעד,למה הוא לוקח חלק בו,מה יקרה,אם לא ישתתף,האם הוא מרגיש אפליה החברה(עבודה,לימודים,מקומות בילוי...)
האם,לדעת אותו אדם,יש עוד שכבות אוכלוסיה,שאם הוא היה כלול בהם,היה מציע לעשות מצעד דומה למענם ומה הוא היה רוצה להשיג בזה לקבוצתו ולעצמו.
הדגש הוא,קודם כל, על עצמי בודד ולא על קבוצה, כי מעשינו הם אגואיסטים תמיד.

ישן 06-06-2008, 18:40
  flasker flasker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי rock_is_my_life שמתחילה ב "ראוי ביותר!! מצעד הגאווה זה..."

זה לא שכולם פה אנטי הומואים, פשוט ההומואים גורמים לאנשים להיות "אנטי גייז".
אני מוכן להתערב איתך שאם מצעדי הגאווה האלה לא היו קיימים, הם היו הרבה יותר מקובלים בחברה וביחס ממה שהם עכשיו.
הם יוצרים את השוני בכך שהם עושים מצעדים מיותרים בכוונה של "היי תראו! אנחנו הומואים ואנחנו גאים בזה!".
הם מנסים להבדיל את עצמם מאחרים וזה מה שגורם לשנאה.
תכלס לאף אחד לא הייתה בעיה עם הומואים אם הם היו משאירים תמידע הזה לעצמם.
למה אין מצעד של סטרייטים? למה אין מצעד של עובדי מיקרוסופט? למה אין מצעד של מיליונרים?

עריכה: תכלס כולנו אנשים, ואין סיבה שנתגאה במה שאנחנו ובמה שאנחנו לא, כי זה מה שייצור שוני בינינו לבין החברה ויביא לשנאה.

ישן 07-06-2008, 00:43

בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי Clown_of_Doom שמתחילה ב "יש שלילת זכויות מכיוון שזוגות..."

מי קבע?
אתה חושב על מה שאתהאומר לפני שאתה אומר את זה? או שהשטויות פשוט נשפכות מהפה שלך
איך שאתה שומע את זה מאנשים אחרים וישר ככה אלינו..?
אתה בטוח שחינוך של זוג הורים הטרוסקסואלי טוב יותר? על סמך מה אתה קובע את זה?
על סמך כל הסוטים והרוצחים והאנסים שקיימים בעולם? שאגב, גם קיבלו חינוך הטרוסקסואלי?
או שאולי בדקת את כל הילדים המאומצים שחונכו ע"י זוג הומוסקסואלי וקבעת שהוא נופל מהם ברמת משכל, או
יכולת להבדיל בין טוב לרע?
החינוך ישאר אותו הדבר, אם כבר הילד יגדל לקבל את השונה ממנו.

ישן 07-06-2008, 14:33

בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי Clown_of_Doom שמתחילה ב "מה קשור לאנסים וסוטים שגודלו..."

אני אומר בור כי זאת מילה עדינה ומנומסת יותר
וטיפש זה רק במקרים מסויימים.
על כל מקרה, תאמין לי שאף אחד לא רוצה להיות שונה, אם תסתכל על איך שהעולם נראה אז כולם רוצים להיות דומים.
אתה לא תראה בחברה המוסלמית למשל אנשים שיוצאים מהארון כי הם מפחדים, זה לא אומר שיש אצלהם פחות הומואים, זה רק אומר שהם מפחדים.
אנחנו חברה פתוחה יותר ולכן יותר אנשים יוצאים מהארון ומרגישים בנוח עם המיניות שלהם.
זה לא אומר שהם עושים את זה בכוונה כדי להיבדל מהשאר.

ישן 07-06-2008, 14:58

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי Clown_of_Doom שמתחילה ב "אם כולם היו רוצים ושואפים..."

אני שמח שהבאת את הדוגמא שלך כי זה בדיוק מתקשר למה שאמרתי =]
הבאתי מדינות מוסלמיות כדוגמא למדינה סגורה עם דעות נורא מסויימות.
במדינות האלה אין יותר מדי זרמים מוזיקליים, אין דעות שונות לגבי נושאים כאלה ואחרים ואם יש זה לא מוקצן.
כל הזרמים של המוזיקה והספרות יצאו בגלל שאנשים היו פתוחים לרעיונות חדשים.
בגלל אנשים שא בהכרח שמו זין על מה חשבו עליהם.
שים לב להתפתחות הרוק למשל, בשנות ה60 הרוק היה קלאסי, קליל ונעים, לא משהו קיצוני ונועז בהכרח.
משהו שהרבה אנשים היו יכולים להתחבר אליו. ולאט לאט אנשים התחילו למתוח את הגבולות האלה, עד שהגיאו לסגנונות הרבה יותר רבגוניים ונועזים שיש היום.

ישן 06-06-2008, 21:59

בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי rock_is_my_life שמתחילה ב "אין סיבות לדעה שלי. אני פשוט..."

לי יש דיעה שונה משלך, וזאת תהיה זכותך לא להסכים איתי.

אני חושב שקיימים גם המון הומואים ולסביות שעדיין בארון רק בגלל מצעדי הגאווה.
יש למשל הומואים שלא מתאים להם כל הרעש והמהומה שעושים מן העניין, בנוסף לזה שהמצעד גורר איתו תגובות קשות מהציבור שמתנגד לו, דבר שגורם לאדם עוד יותר לפחד מן היציאה מהארון.

מה שאת בעצם אומרת זה שהקהילה ההומולסבית לא מתנהגת כפי שהיא רוצה להתנהג במשך כל השנה, אלא יש לה יום אחד ספציפי בו מותר להם להיות הומואים/לסביות ולהתנשק בציבור?

לדעתי, אם מדי יום היינו רואים את האנשים האלה מתנהגים בטבעיות אז כבר היינו מתרגלים,
אבל למצעד של פעם בשנה שהוא כל כך פרובוקטיבי וכולל לפעמים עירום ואת ההרגשה שעושים דווקא,
לדבר כזה הציבור בחיים לא יוכל להתרגל.
ישן 07-06-2008, 00:45
צלמית המשתמש של rock_is_my_life
  משתמשת נקבה rock_is_my_life rock_is_my_life אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל rock_is_my_life
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי netaneldj שמתחילה ב "פעם אחת בשנה? ובכל שאר ימי..."

אני בכל זאת לא חושבת שהוא מיותר.
זה לא שהם סטרייטים כל השנה או כל דבר כזה,
פשוט מנצלים פעם אחת בשנה להנאה, אהבה, ובעיקר גאווה
אנשים כמו דתיים או הומופובים, פשוט מבדילים אותם מהחברה.
זורקים הערות.. נרתעים.. נגעלים.. קוראים להם "חוטאים"
ואני ממש לא חושבת שזה צודק, והם עושים את זה כל השנה!
יש את ההומואים והלסביות שהם כבר מחוץ לארון, ואכן גאים.
אבל לאלה שעדיין לא.. זו פשוט הזדמנות לשים זין על כל אותם האנשים האלה!
וכן להתגאות בזה.. וכן להפיק מזה הנאה.. כמו המצעד למשל.
שאגב לא רק הומואים ולסביות נהנים בו.
כל הסטרייטים או הבי התומכים.. וכל האנשים שפשוט רוצים להנות.
זו פשוט הזדמנות לצאת קצת מהשגרה.. ולעשות משהו בשביל צעירים, שחלקם באמת רוצים תמיכה!

אני פשוט לא מבינה מה הבעיה של אנשים נגד זה..

כי הגיע הזמן לחתימה חדשה P:

ישן 07-06-2008, 14:39

התגובה שלך פשוט מפגרת, אני מנסה לנסח את עצמי בעדינות אבל לא יכול...
בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי flasker שמתחילה ב "אני מאוד אשמח אם תסביר לי..."

ציטוט:
איזה שטויות.
הקהילה ההומו לסבית מבדילה את עצמה מהחברה. הם אלה שלא מוכנים להשתלב, הם אלה שקבעו שהם שונים.
לחברה לא הייתה בעיה כללית איתם עד שהם התחילו עם ה"גאווה" הזאת.

אתה אומר שהם מבדילים את עצמם בכוונה? מה זתמרת לחברה לא הייתה בעיה איתם?
מה עם זה שמשרד הפנים לא הכיר בנישואים חד מיניים? מה עם כל ההפגנות שהיו מצד הדתיים
ופנאטיים אחרים בנושא? מה עם הרצח של כמה הומוסקסואלים שקרה שנה שעברה?
אתה מעז להגיד שלא הייתה בעיה? ושוב, יש עוד הרבה הרבה דוגמאות, זה רק על קצה המזלג.
הם לא היו אלה שקבעו שהם שונים, החברה עשתה את זה בשבילהם, לצערי יהדות היא דת גזענית
מאוד, ותמיד יהיו לך אנשים שיזרקו לאוויר דברים מפגרים כמו "נגד הטבע, נגד התכנון האלוהי"
ויהיו נגדם וימציאו סיפורים בלי שהם הכירו בנאדם הומו אחד בחיים שלהם.

קח פסק זמן ותחשוב על מה שאתה אומר, כי אתה לא נשען על עובדות, אתה נשען על שטויות
שהאכילו אותך.

ישן 07-06-2008, 15:38

בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי Clown_of_Doom שמתחילה ב "אין מבין. אתה לא אומר שאתה..."

אני שונא הכללות מכמה סיבות. אחת כי זה נותן לעולם אופי נורא פשטני בעוד שהוא ממש לא.
ושתיים שאנשים שבד"כ כותבים דברים כמו "אתה מתווכח עם כולם" מביאים לעצמם תירוץ לשכוח תאמת
ולחשוב באמת ובתמים שה"כולם" הזה הוא הכללה נכונה.
אז תסתכל באשכול הזה ותראה שאני בתאכלס מתווכח עם שני אנשים, אתה לא כלול כי איתך זה לא ממש ויכוח..
איך הפכת את זה לכולם, תהרוג אותי אני לא יודע, ומהכולם הזה פתאום יצרת לעצמך איזה רעיון שאני
רוצה לשנות את כולם ולהפוך את החברה למשהו אחר.... דמיון פעיל יש לך... משהו.

ישן 07-06-2008, 15:51

אתה משקר ואפילו לא עורך את ההודעה שלך...
בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי Clown_of_Doom שמתחילה ב "לא אמרתי שאתה [u]מתווכח עם..."

ציטוט:
אין מבין.
אתה לא אומר שאתה הכי חכם אבל זה נובע מהתגובות שלך, אתה חושב שכולם מסביבך "בורים"(אחת המילות האהובות עליך) ואתה הקרן אור שתוביל את כל חברי הפורום לגאולה ולתודעה טהורה חסרת פגמים ויחד נקים חברת מופת אם אופי סוציאלסטי.

שכולם מסביבי בורים, זה מה שאמרת.
אני לא כופה את דעתי על אף אחד, אין לי שום דרך לכפות את דעתי עליהם...
תעיין בערך של כפיה.
ושוב, אני מתווכח רק עם שני אנשים!
תראה מה עשית מזה!
קח את עצמך בפרופורציה בנאדם...

ישן 07-06-2008, 01:13
צלמית המשתמש של rock_is_my_life
  משתמשת נקבה rock_is_my_life rock_is_my_life אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל rock_is_my_life
בתגובה להודעה מספר 194 שנכתבה על ידי flasker שמתחילה ב "מה אתה יודע שאני לא? וליאור,..."

זה הקטע בלהיות גאה, לשתף! להתגאות!
מותר להם, וזכותם.
כאילו.. אתה אומר שכל מי שאי פעם נמשך למין שלו, קיבל חינוך שגוי.
כלומר, בטח יש פה בפורום בי, ויודע מה? אפילו אני.
אז זה חינוך שגוי? זה פשוט טבע..

יש לך בעיה עם זה? אז פעם אחת בשנה, פשוט תשב בשקט ותיתן להם להנות..
אם אתה רוצה, אז לך תארגן לך מצעד לאנשים בעלי עיניים חומות!
עובדה שעל כל אחד שפוסל את המצעד הזה, יש אחר שיצדיק.
פעם אחת בשנה.. פעם אחת מסכנה פשוט תתן להם כן להנות מזה, להם ולכל התומכים.
ותאכלס, אפילו אתה יכול להנות במצעד הזה!
הרי אם אתה סטרייט, לראות לסביות מתמזמזות זה כאילו אתה פוזל בסקס. [וכן, זה דבר טוב]
רואה? אפילו אתה יכול להפיק הנאה מהמצעד הזה! אז למה להיות פסימי ואנטי?

כי הגיע הזמן לחתימה חדשה P:

ישן 08-06-2008, 02:32
צלמית המשתמש של Jony-G
  Jony-G Jony-G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 201 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "דיברת על בורות? מה שאתה..."

והמשקפיים שאנחנו לובשים הם תוצר טבעי נורמלי? מה עם האוכל המעובד? עזוב את זה, מה עם הבגדים שאתה לובש, זה נראה לך טבעי? העובדה שאנשים עם פיגור שכלי שורדים זה נראה לך נורמלי? טבעי? מזה תוצר טבעי נורמלי? למען האמת, הומוסקסואליות, עפ"י עולם בעלי החיים, זה דבר יותר טבעי מאשר העובדה שאתה לובש חולצה ומכנסיים, מאשר זה שאתה יושב לך בבית עם מזגן צורך חשמל ותורם לזיהום הטבע. הומוסקסואליות מתועדת משחר ההיסטוריה האנושית, ככה שהטיעון היחיד שאני באופן אישי מוכן בכלל להתווכח עליו, זה מהבחינה הדתית "מוסרית", וגם פה, עושה הרושם שיש הרבה על מה להתווכח אך אני לא מספיק בקיא בעניין הזה כדי להכנס אליו מלכתחילה.
ישן 08-06-2008, 12:35
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 202 שנכתבה על ידי Jony-G שמתחילה ב "והמשקפיים שאנחנו לובשים הם..."

נורמליות היא על פי אמות מידה מוגדרות.

אומרים שמשהו שונה כשאותו דבר אינו הולך בד בבד עם רוב האוכלוסיה (מבחינת התנהגות, לבוש וכל מה שתרצה).

שוב אף אחד לא אמר שכל מה שלא נורמלי - הוא אסור או דפוק, אבל לפעמים שהשוני מפריע לאדם או מזיק לו בתיפקוד הכללי (בחברה, במשפחה, בעצמו) יש למצוא את הסיבות לכך.

אתה צודק שהומוסקסואליות תועדה משחר האנושות וכך גם נראה מבע"ח, אבל השאלה שלי היא למה.
האם זאת שאלה של הסתברות (שהומוסקסואליות פוגעת באחד למיליון)? או שזה שאלה של התפתחות סביבתית, חברתית וכדו'. את זה אף אחד לא יודע ((יש כאלה שמתיימרים לדעת - אבל לרוב זה הבל הבלים ודעות שמושפעות מהשפעות ולחצים שונים).
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 08-06-2008 בשעה 12:37.
ישן 08-06-2008, 15:57
צלמית המשתמש של Jony-G
  Jony-G Jony-G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 203 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "נורמליות היא על פי אמות מידה..."

אתה השתמשת גם במילה טבעית, ככה שהנחתי כי הכוונה שלך הייתה כי הדבר אינו מדרך הטבע, ועל זה היה מה שאמרתי קודם לכן.

בוודאי שזה גם עניין חברתי, ראה את היוונים (בתקופת האימפריה היוונית) לדוגמא , בנורמה אצלהם היה כי אהבת גברים זה דבר מקובל ואף ראוי, נשים? רק כדי להביא צאצאים.. ודווקא בתקופה המודרנית, כשקיים המון אנטגוניזם להומוסקסואליות, יותר קל להניח שזה פחות חברתי, ובאמת מולד. בסופו של דבר משיכה למין מסויים נובעת בין היתר מכמויות הורמונים מסויימים במוח. יצא לי לשמוע הרצאה מסויימת בנושא כשלמדתי על המוח כקדם לנושא כלשהו במחשבים דווקא, ובאחד ההרצאות המרצה דיבר על כך שישנן תאוריות הסוברות כי אנחנו מתקדמים אבולוציונית לגזע חד-מיני. העובדה כי לא מזמן גילו אצל גברים מערכת רבייה נשית הכוללת רחם(!) בצורה מאד מאד לא מפותחת וקטנה, בנוסף לאמורפיות הבין מינית הנובעת מחוסר בהורמון דומיננטי אצל קבוצות מסויימות של בני אדם, מעידה כי ייתכן ויש פה כיוון מסויים, שזה לא סתם, אני אראה את זה כברירה טבעית, אתה תראה את זה בדרך שאתה מאמין בה. מה נכון ומה לא נכון, קשה לומר, יש המון מחקרים בנושא, אתה יכול לטעון שהם הבל הבלים אם אתה רוצה, למרות חוסר השכלתך בתחום, בסופו של דבר העובדות מדברות בעד עצמן, זה קיים. יש לי מכרים הומוסקסואלים ומספיק לי שהם אומרים שזה לא מבחירה כדי להגיע למסקנה שזה לא מבחירה, אני מכיר אותם כאנשים, ואני מאמין להם.

נערך לאחרונה ע"י Jony-G בתאריך 08-06-2008 בשעה 15:59.
ישן 08-06-2008, 12:22
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 205 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "טבעית לחלוטין... ולפי הדעה..."

קודם כל השאלה "אם יש לי משהו נגדם" היא לא רלוונטית אם מדובר בדבר טבעי או לא.

תסמונת דאון קשורה לפגם גנטי וזה לא הדבר הכי בריא שיכול לצאת מוולד.

מה שאמרתי שאינו נכון זה העובדה שאמרת שאין שום קשר צפסיכולוגי לחלק מההומוסקסואלים.

לא שמעת על האבא שאנס את בנו וכתוצאה מזה היו לו בעיות בזהות המינית? חסר עוד מקרים?

לא אמרתי שכל ההומוסקסואלים כאלה, אני מאמין שלא כולם תוצרה של התפתחות פסיכולוגית לקויה, אבל בהחלט יש כאלה ולכן מה שאתה אומר פשוט לא נכון.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

ישן 08-06-2008, 16:40

התשובה שלך הצחיקה אותי...
בתגובה להודעה מספר 206 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "קודם כל השאלה "אם יש לי משהו..."

ציטוט:
לא שמעת על האבא שאנס את בנו וכתוצאה מזה היו לו בעיות בזהות המינית? חסר עוד מקרים?

קיימים עוד מקרים, אני אשמח לחפש עוד סתם לכיף, אבל זאת לא באמת הנקודה!
הבנאדם אנס את הבן שלו, שים לב, לא הבת שלו, הבן שלו! העובדה שהוא אנס צאצא שלו מרמזת
על כך שאולי יש בו משהו קצת לא נורמאלי והעובדה שזה היה הבן שלו מרמזת שמלכת תחילה
הייתה לו בעיה בזהות המינית. זה לא כתוצאה, זה משהו שהיה לו תמיד סביר להניח.

ציטוט:
לא אמרתי שכל ההומוסקסואלים כאלה, אני מאמין שלא כולם תוצרה של התפתחות פסיכולוגית לקויה, אבל בהחלט יש כאלה ולכן מה שאתה אומר פשוט לא נכון.

(הקטע עם הציטוט נורא נוח, חבל שלא השתמשתי בו יותר)
בד"כ כשאני כותב משהו אני מתייחס להכללה הגבוהה יותר, משמע: אני בטוח שקיימים הומוסקסואלים
שהתחילו לאהוב גברים כתוצאה מאיזשהי התפתחות פסיכולוגית לקויה, יש אנשים שחושבים שהם דולפין.... הומוסקסואליות זה לא מוזר בהשוואה לזה.
אני התכוונתי שרוב רובם המוחלט של ההומוסקסואלים נולדו ככה, והמשכתי משם.
זה שקיימים הומוסקסואלים שנוצרו כתוצאה מאיזהשהי טראומה או גידול לא נכון או נסיון לחקות אנשים אחרים לא אומר שכולם כאלה.

ישן 09-06-2008, 20:19
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 207 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "התשובה שלך הצחיקה אותי..."

עם הפיסקה הראשונה אני לא כלכך מסכים עם מה שאמרת אבל זה ממש לא רלוונטי.
הבעייה בזהות המיניתהייתה כתוצאה פסיכולוגית ולא ביולוגית- וזה מה שבאתי להגיד לך.

בהחלט נוח להציג ציטוט (הבעייה היא רק הטכניות המייגעת משהו של הציטוט).

בקשר לפיסקה השנייה באשר ליחס בין הומואים "מולדים" ל"תוצרה של התפתחות פסיכולוגית לקויה"-
אי אפשר לדעת או לקבוע. מה שאתה אומר הוא בגדר השערה וזה לא מוכח.

ישן 10-06-2008, 16:06

בתגובה להודעה מספר 208 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "עם הפיסקה הראשונה אני לא כלכך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
עם הפיסקה הראשונה אני לא כלכך מסכים עם מה שאמרת אבל זה ממש לא רלוונטי.
הבעייה בזהות המיניתהייתה כתוצאה פסיכולוגית ולא ביולוגית- וזה מה שבאתי להגיד לך.

בהחלט נוח להציג ציטוט (הבעייה היא רק הטכניות המייגעת משהו של הציטוט).

בקשר לפיסקה השנייה באשר ליחס בין הומואים "מולדים" ל"תוצרה של התפתחות פסיכולוגית לקויה"-
אי אפשר לדעת או לקבוע. מה שאתה אומר הוא בגדר השערה וזה לא מוכח.

אתה מתייחס פה למקרה פרטי.
כל העניין שאתה מדבר פה על בנאדם שאנס תבן שלו. הבעיה הפסיכולוגית שלו חורגת בהרבה מזה
שהוא נמשך לגברים ולא לנשים... הנקודה פה שלבנאדם היה ילד מההתחלה, משמע הוא התחתן עם אישה, הוא חי עם האישה מספיק זמן.
הומואים לא נמשכים לנשים... אם הוא היה בי זה קומפוט אחר לגמרי, תוסיף לזה שהוא אוהב לאנוס ילדים
ואתה מקבל פה משהו שסוטה מהדיון פה.

זה לא ממש בגדר השראה, הנושא נלמד וכמו שאמרו לך שתופעת ההומוסקסואליות קיימת גם בטבע
אתה יכול לראות שהומוסקסואליות היא דבר טבעי וזה דבר שנולדים איתו.
אם אתה רוצה להתעקש על הנקודה שלך, אז גם אתה רק משער שזאת בעיה נרכשת.
אין לך באמת טיעון בעניין, אז אם תסלח לי אבל רק מהשארה לעשות מהם מה אתה עושה מהם
(פשע נגד האל, סטיה של הטבע, אנשים מגעילים, לא רוצה שהילדים שלך יראו את זה)
זה לגמרי לגמרי לא במקום ומאוד מאוד מאוד גזעני.
להזכירך נאצים בזמנו לא רצו שהילדים שלהם יסתובבו עם יהודים...
אין פה השוואה לנאצים חס וחלילה(אני יכול באותה הצורה להזכיר את היחסים בין הלבנים לשחורים בארה"ב לפני 200 שנים...), אני רק מראה לך שההתנהגות שלך היא גזענית.

ישן 10-06-2008, 16:22
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 209 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "[QUOTE=dani90]עם הפיסקה..."

מהתגובה שלך נראה שאתה לא מבין את מה שאני כותב בכלל..

הבאתי מקרה שהבן ניהיה הומו לאחר שאביו אנס אותו - ולא חסרים מקרים של הומואים שעברו בעברם התעללות מינית - משמע יש קשר בין הדברים...

דווקא מה שאני אומר אינו בגדר השערה.
כל מה שאמרתי שיש הרבה הומואים שהינם הומואים בגלל התפתחות פסיכולוגית לקויה (שגם התעללות מינית כלולה בה). תחשוב ש-80% מהאוכלוסיה חוטפים דיכאון פעם אחת בחיים - ז"T שאי יציבות פסיכולוגית ברור שיש בכל אדם - ויש כאלה שמשליכים את זה על זהות מינית בין היתר..

(ולכן ההשוואה שלך לאדם שמאמין שהוא דולפין לאדם שמגדיר עצמו כהומו אינו סותר..)

לעומת זאת מה שאתה אומר בגדר השערה כיוון שיש אולי תופעה של זוגיות חד מינית בין החיות אבל היחס אינו ברור כפונקציה ליחס במין האדם.

ישן 10-06-2008, 18:24

בתגובה להודעה מספר 210 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "מהתגובה שלך נראה שאתה לא מבין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
מהתגובה שלך נראה שאתה לא מבין את מה שאני כותב בכלל..

הבאתי מקרה שהבן ניהיה הומו לאחר שאביו אנס אותו - ולא חסרים מקרים של הומואים שעברו בעברם התעללות מינית - משמע יש קשר בין הדברים...

דווקא מה שאני אומר אינו בגדר השערה.
כל מה שאמרתי שיש הרבה הומואים שהינם הומואים בגלל התפתחות פסיכולוגית לקויה (שגם התעללות מינית כלולה בה). תחשוב ש-80% מהאוכלוסיה חוטפים דיכאון פעם אחת בחיים - ז"T שאי יציבות פסיכולוגית ברור שיש בכל אדם - ויש כאלה שמשליכים את זה על זהות מינית בין היתר..

(ולכן ההשוואה שלך לאדם שמאמין שהוא דולפין לאדם שמגדיר עצמו כהומו אינו סותר..)

לעומת זאת מה שאתה אומר בגדר השערה כיוון שיש אולי תופעה של זוגיות חד מינית בין החיות אבל היחס אינו ברור כפונקציה ליחס במין האדם.

יצאתי טיפש קצת, קורה במשפחות הכי טובות =]
אני בטוח שלא חסרים מקרים של אנשים שהתחילו לאהוב גברים כתוצאה מטראומה כזאת או אחרת
לא חסרים מקרים של אנשים שניהיו התאבדותיים ואנשים שהתמכרו לסמים.
אבל אתה עדיין נטפל למיעוט, רוב ההומואים נולדים ככה, אני מכיר אחד מהבסיס שלי, בעבודה של גיסי עובד הומו, גם בעבודה הקודמת של אחותי ויש לי עוד כמה דוגמאות, ותיהיה בטוח שאף אחד
מהם לא עבר שום התעללות בחיים שלו. אלה מקרים שאני מביא לך אישית, לה מהעיתונות.
ברור שלעיתונות תיהיה סיבה להוציא רק את האלה שעברו התעללות... אתה הרי לא מצפה למצוא
כתבות בסגנון "גבר הומו התחתן עם אהובו והם אימצו ילד, הם נורא מאושרים..."

אני רוצה שתביא לי את המחקר שקבע ש80% מכל האנשים בעולם חוטפים דכאון.
או שתכתוב אחוזים שקרובים יותר למציאות, אתה ממציא דברים פה, אי יציבות פסיכולוגית בכל אדם...
בכלל לא, אם כבר תמצא תירוץ משכנע יותר.

בני האדם הם חיות, אנחנו חכמים יותר (תאמת שזה תלוי איך אתה מסתכל על זה כי אנחנו משמידים
את הכוכב לאט לאט אחרי הכל...) אבל עדיין חיות.
אל תפריד את זה, מה שאמרת זה כמו להגיד ש"אז נכון שחיות מתרבות מיחסי מין, אבל אי אפשר להלביש את זה על בני אדם.
הרבה הרבה מהמחלות של בני האדם חוקרים או חקרו על בע"ח הקוד הגנטי שלנו לרוב לא כ"כ
שונה אחד מהשני.

ישן 10-06-2008, 20:24
  משתמש זכר ג_ב ג_ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
בתגובה להודעה מספר 214 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "יש ארבע רמות: [B]מדבר[/B] -..."

אם התקשורת היא מה שמפריד, לדעתך, בין בני אדם לבעלי חיים אחרים, אז אני מניח שתופתע לשמוע שהגבולות לא כ"כ ברורים.

ללא ספק, הכישורים של בני האדם גבוהים באופן משמעותי מהכישורים של כל חי אחר. אבל העניין הוא בעיקר כמותי, ותכונות שיש לנו, כמו כישורי שפה, קיימות גם אצל בעלי חיים אחרים ברמה נמוכה יותר. אפילו קוף, שהוא אחד מבעלי החיים המתקדמים יותר, יכל להרכיב רק משפטים בסיסיים - ואין לו יכולת ממשית לדבר עם הפה אלא בעיקר באמצעות מחוות ידיים. ובכל זאת, הכישורים קיימים. אגב, מעניין לציין שהמחוות המולדות אצל קופים, דומות מאד למחוות המולדות אצל תינוקות, אבל זה כנראה כבר דיון אחר :-)

בכל מקרה, לבעלי חיים שונים דרגות שונות של יכולות בתחומים שונים. לנו יש פשוט יותר יתרונות בהרבה מהתכונות האלו. אגב, חלק מבעלי החיים מפגינים יכולות שלנו אין. אם בתחום החושים או אפילו בתחום המוחי: לא מזמן מצאו שקופים טובים מסטודנטים במבחן זכרון מסוג מסויים.

לנו יש את המכלול הרחב ביותר של היתרונות, ובראשן היכולת המוחית שלנו, לדעתי לפחות (גם הידיים, למשל, מאפשרים לנו להיות יותר יעילים). אבל אנחנו לא כ"כ שונים מבעלי חיים אחרים, כפי שיש אנשים שהיו רוצים להאמין.

עוד כמה דוגמאות, להתנהגויות שבעבר חשבו שהן נחלתם הבלעדית של בני האדם, ואני בטוח שתמצא מעניינות, תוכל לקרא בכתבה בנושא ב- NewScientist .

הכתבה המורחבת יותר של ה- NewScientist עוסקת בעיקר בנושא כישורי התקשורת של בעלי חיים שונים, אבל לרוע המזל היא אינה מפורסמת באינטרנט בחינם...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://galbarak.co.il/for_other_uses/freshsignature2.png]

ישן 07-06-2008, 12:34
  משתמש זכר ג_ב ג_ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
וואו... כמה שטויות נאמרו כאן...

לשאול אם מצעד הגאווה הוא מיותר, נשמע לי קצת מצחיק, כששואלים אנשים שלא מכירים מהו (מלבד הדברים שרואים בתקשורת, שגורמים למצעד להראות כמו מצעד של חשפנים, כמובן). זה כמו לשאול במדינות נוצריות "האם הכיפה של היהודים זה דבר מיותר?" או "האם ראיתם את היהודים שמים חנוכיה על אדן החלון בחג? הם לא יכולים לשים את זה בבית פנימה? למה כולנו צריכים לדעת שהם שונים?" או לשאול איך זה שיש אנשים שהם גאים להיות ישראלים.

אני חושב שהשאלה היא אינה אם אנשים נפגעים ממשהו, כי יש אנשים שמרשים לעצמם להפגע מהדברים הכי מטופשים: לפני פחות משנה, למשל, ניסו בגרמניה למנוע הפגנה של יהודים, והסבירו את זה בכך שהם מפחדים מפגיעה ברגשות של ניאו-נאצים, שתגרור אלימות.
כשמוחים נגד התנהגות של אנשים (במקרה של המצעד, הומופוביה) גם די ברור שמי שאוהב להפגין את ההתנהגות הזו יעלב.
השאלה, לדעתי, היא האם אותם אנשים שמבקשים לחגוג, למחות או אולי סתם לעשות משהו שמחצין את דתם (לשים כיפה למשל) נטייתם המינית (ללכת יד ביד עם בן או בת הזוג למשל - אם אצל סטרייטים או גייז) או כל התנהגות אחרת, השאלה היא האם הם באמת גורמים לפגיעה מוחשית למישהו.

אז מצעד הגאווה, כמו שאני רואה אותו, הוא מצד אחד חג ומצד שני מחאה.
במקומות שבהם באמת מקבלים יותר זוגיות חד-מינית, כמו ת"א, הוא באמת הופך לאט לאט להיות יותר חג מאשר מצעד מחאה. חג שמציין את אירוע הסטורי, שמבחינה אישית, יש לו דמיון מסויים אצל הומואים ליום העצמאות (משום שהוא מסמל את תחילת הדרך לחופש - ליכולת לדבר על בני הזוג בביה"ס ובעבודה, ליכולת להפגין את המיניות כמו סטרייטים ברחוב בלי לחשוש מאלימות וכ'ו).
וחג הוא בעל משמעות לחוגגים אותו. האם מישהו מכם יבטל את פורים או פסח, רק משום שאנחנו כבר חיים במדינה עצמאית משלנו? אז נכון, אנחנו כבר לא צריכים למחות נגד פרעונים מיניהם, אבל אני בהחלט רואה את הטעם להמשיך לחגוג אותו (כן. אפילו אם במצרים מישהו יעלב שאנחנו חוגגים תבוסה היסטורית של העם שלהם).

למרות זאת, צריך לציין שגם בת"א עדיין יש אפליה, ולא מתייחסים לבעלי הנטיה השונה (במיוחד אלו שלא מצליחים או רוצים להסתיר אותה) באותה הצורה כמו לסטרייטים. אני שומע סיפורים כאלו על בסיס יום-יומי כמעט.

אגב, העלו פה כמה פעמים את נושא "מצעד הסטרייטים". אז למי שלא יודע, יש לא מעט אירועים שבהם חוגגים את מוסד המשפחה הסטרייטית. אם זה אירועים פרטיים כמו חתונות, או אירועים/חגים דתיים ממלכתיים כמו ט"ו באב או יום המשפחה. אז לכל הסטרייטים שמרגישים מקופחים... אין צורך

יש עוד נקודה שחשוב לי להתייחס אליה, והזכרתי אותה טיפה בהתחלה: התקשורת נוטה להציג את המצעד כמצעד של חשפנים. למה? אני מניח שזה קשור לכך שמה שמוכר ויוצר רייטינג זה הפרובוקטיבי ויוצא הדופן. וזה נכון לא רק לתקשורת הישראלית, אגב (תחשבו על זה שבחו"ל "מכירים" אותנו בעיקר כגזענים שנהנים לזרוק פצצות כל היום על פלסטינים תמימים). אז סביר להניח שלעולם לא תראו בתקשורת תמונה שלי או של הרוב המוחלט של האנשים שהולכים במצעד. ובאותה המידה, אם תנסו להתסכל על תמונות בזוית רחבה קצת יותר, של הרבה אנשים, ולא רק של אנשים בודדים שצלמים בחרו מהאלפים שהיו שם, תגלו שהדברים מאד שונים מכפי שהם מוצגים לרוב בתקשורת.

בתור אדם שהשתתף במצעד אתמול, אני גם יכל להביא לכם מספר תמונות כאלו, שצילמתי אתמול עם הסלולרי. נדמה לי, עפ"י הדברים שנכתבו כאן, שחלקכם תופתעו ש"הצלחתי" לצלם תמונות בלי המון "גברים עם טייץ מתמזמזים" (ציטוט של lab123)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://galbarak.co.il/for_other_uses/freshsignature2.png]

ישן 07-06-2008, 16:05
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
לא בעד ולא נגד.

אם נעזוב לרגע את כל הקטע של "הם רוצים שהחברה תכיר בזכויות שלהם".

זה כולה קרנבל, ויש דומים לו בארצות שונות בעולם. הם רוצים להביע נוכחות, לחגוג, להיות גאים...
גם אם הם עושים את זה כדי לקדם מטרה שבמדינה הזאת יש גבול עד כמה אפשר לקדם אותה (כמו זכויות שוות לזוגות הומוסקסואלים למשל) לא חייבים להסכים עם זה, כדי לתת להם להלך ברחובות.
פשוט תחשבו על זה כעל קבוצה גדולה של אנשים שרוצה להנות. כל עוד זה לא עובר על איזשהו חוק כמו התערטלות פומבית, זכותם לעשות מה שהם רוצים. המצעד הזה לא מציג בהרבה יותר "תועיבה" ממה שאפשר למצוא באמצעי התקשורת כיום.
כל עוד זה לא נעשה במקומות כמו ירושלים, שיהיה להם בכיף.

ישן 07-06-2008, 22:14
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

לא רק שזה מיותר..

זה דפוק ומעוות ובכלל זה מזיק לציבור הזה שרוצה לקבל הכרה ושוויון דיעות.

המצעד הזה מייצג עיוות,תועיבה,סטייה וכל מה שלא הייתם רוצים שהילד שלכם יראה או יהיה בעתיד.

תעזבו שנייה אם מה שכתבתי נכון או לא, זה פשוט מה שמקבלים מזה - בכלי התקשורת, בתמונות ובשמועות ואיזכורים. המילה הומו נותנת אסוציאציות לדבר מלוכלך וסוטה.

אני כבר למדתי שאי אפשר לשפוט אדם עם נטייה מינית כזאת או אחרת.
אבל קיום המצעד הזה כלכך מזיק לתדמית הזאת שאין לי מושג איזה אנשים מבין הקהילה ההומו-לסבית שבאמת רוצים שיראו אותם כבני אדם טובים, מוסריים וישרים תומכים או משתתפים בקיום המצעד הזה.

בשורה התחתונה: זה גורם להם רק נזק. אולי היום ההוא הוא גאווה וכיף בשבילם אבל ההשלכות הנובעות מזה הם רק רעות.

כל זה בזניחת העובדה שזה פוגע באנשים רבים והעובדה שרוצים לקיים כזה מצעד בעיר שעיקר האוכלוסיה בה מאמינה שדבר זה הוא דבר חמור ואין להם אלא לחשוב שאם הם לא יעשו כלום הם יחשבו כ"משתפי פעולה", זה דבר דוחה בעיני. אם הם רוצים לעשות את זה שיעשו את זה במקום שלא יפגע כלכך ברגשותם של הציבור.

ישן 08-06-2008, 08:26
  DCD DCD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
בתגובה להודעה מספר 247 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "אבל..."

זה לא מפריע רק לדתיים, אלא גם לאחרים

חוץ מזה שלרוב הדתיים זה לא יפריע אם ההומואים יעשו מה שהם רוצים שלא בציבור - זה כבר יותר נורמלי ומתורבת (למרות שגם מתורבת אי אפשר לקרוא לזה...). את הדברים הסוטים שלהם שיעשו בצינעה.
מה שהם עושים לעיני הציבור, שזה רמיזות עבות למשכב זכר, זה פשוט מגעיל, בוטה ומכוער. אין להם בושה בכלל וזה עוד יותר גורע את המצב.

מתי ראית אי פעם מצעד של הסטרייטים כשהם מתמזמזים בפומבי בצורה של מצעד וכמעט ערומים לגמרי? לפחות הם עושים מה שהם עושים בצינעה יחסית ולא מתכוונים להראות את מעשיהם לכולם.

דבר נוסף, הדתיים שזה ממש מפריע להם הם החרדים כמו החרדים בירושלים. הם מתנגדים בצדק לפי הדעה שלהם כדי לתקן את העוולות והחטאים של ההומואים, כלומר הם מתנגדים לטובתם של ההומואים.
ישן 08-06-2008, 13:12
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 247 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "אבל..."

מה זה משנה?

גם אם אני יסביר לך 500 פעם אתה לא תבין - כי אתה לא רוצה להבין ולכן אני אפילו לא יטרח.

העובדה שזה פוגע - והם רואים את זה וממשיכים ללחוץ לעשות את זה דווקא במקום כלכך רגיש...אין לי מילים לזה אפילו.. תחשוב רק שרוב האוכלוסייה בירושלים רואים את מושג הדת של שליחות נפשית בשבילם, באים עם המצעד הזה ומנפנפים להם את זה בפרצוף שמה שהם עושים שווה ל..

גועל נפש. תנתח את המושג הזה ואולי תצליח כמעה כמעה להתקרב למה שאני מרגיש כלפי המארגנים של המצעד הזה בעיר הקודש.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:41

הדף נוצר ב 0.38 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר