לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2008, 17:20
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי macox שמתחילה ב "הרמה בבר אילן"

כן.
אני לומדת מדעי המחשב בבר אילן, ויכולה לומר לך בוודאות שהרמה אצלנו מעולה. המבחנים מאוד קשים, המרצים בחלקם מעולים ובחלקם לא רעים (ורק אחד פסיכי על כל הראש, אבל אפשר להבין את החומר).
את יכולה להגיד שאני מכירה רק את בר אילן ולכן אולי אני לא יכולה להעיד, אבל אני יכולה לומר שלפני המבחן במבוא למדעי המחשב, למשל (זה קורס תכנות בשפת C) ישבנו ולמדנו ממבחנים של הטכניון ושל אוניבסיטת ת"א (זה החסרון אצלנו - המרצים לא תמיד דואגים למספיק מבחנים לדוגמא, במיוחד עם תשובות מלאות...), והצלחנו לפתור הכל. המבחן האמיתי שלנו, לעומת זאת, לא היה כ"כ פשוט.
זה נשמע כמו חסרון, לימודים קשים וזה, אבל את יכולה להבין מזה שהרמה די טובה...

היתרון הגדול של בר אילן, לדעתי ולדעת כל האנשים שביררתי אצלם לפני שהתחלתי, הוא באחדות. אנשים עוזרים אחד לשני בכיף ובשמחה, ומוכנים לעכב את התרגיל שלהם כדי לעזור למישהו שמתקשה יותר מהם. יש כיתות מחשבים שהרבה נשארים לתכנת בהם, במקום בבית, כי כך אפשר להיעזר בסטודנטים אחרים (גם משנים מתקדמות יותר).
אין אווירה של תחרותיות, ששמעתי שהיא מאוד קשה בטכניון ובת"א, וכולם ביחד מקווים שכולם יקבלו ציונים טובים במבחנים.

מבירור מבחוץ, אצל חברות שקולטות אנשי מחשבים: קרובת משפחה שלי היא עובדת מאוד בכירה בחברת אמדוקס, והיא אמרה לי שמתקבלים עובדים מכל האוניברסיטאות, שכולם נחשבות טובות מאוד. עוד היא אמרה (במסגרת ויכוח שהיה לנו עם קרוב משפחה שלמד הנדסת תוכנה) שהחברות לא מתעניינות האם הבנאדם מהנדס תוכנה עפ"י הכשרתו, או למד רק מדעי המחשב. שני התארים נחשבים כהנדסת תוכנה, וכל מי שטוב - ימצא עבודה טובה.

בהצלחה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2008, 17:59
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי macox שמתחילה ב "עד כמה נוראים הקורסים האלו? ובאיזה היקף שעות מדובר?"

ככל הידוע לי, בכל אוניברסיטה ומכללה אתה חייב לקחת קורסים כללים כדי להשלים את התואר. בבר אילן 7 (אם אני זוכרת נכון) מתוך הקורסים האלה חייבים להיות ביהדות, ועוד אחד קורס כללי. (אלא אם אתה לא יהודי.)
זה בכלל לא נורא. כלומר, ברור שעדיף חופש על פני זה, אבל אם כבר צריך לקחת קורסים - העובדה שהם ביהדות דווקא מאוד חיובית. היא פותחת פתח לעולם שלא כולם מכירים, ויש הרבה קורסים מעניינים שמוצעים שם. חלקם אפילו משעשעים.
בנוסף, במקום קורס אחד ביהדות אפשר לקחת קורס הידברות, שמאוד מאוד מומלץ (אישית עדיין לא עשיתי אותו, אבל כנראה שאעשה אותו בשנה הבאה). זו קבוצת סטודנטים חילונים ודתיים שנפגשים פעם בשבוע ומדברים, עם הנחיה ופעילויות. יש בקורס גם שבת משותפת ושני סיורים (אחד בירושלים). מפידבקים של אנשים שהיו שם, זה קורס מוצלח ומעורר מחשבה.
ישן 07-06-2008, 23:12
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי macox שמתחילה ב "את יכולה גם לוהסיף לגבי הנדסת מחשבים?"

אני לא מתמצאת במיוחד בכל הנוגע להנדסת מחשבים בבר אילן. ככל הידוע לי, מדובר שם על תואר "הנדסת מחשבים וחשמל", או אולי זה רק הנדסת מחשבים, אבל בכל מקרה לא מדובר בהנדסת תוכנה. זה תואר שמשלב יותר חומרה מאשר תואר הנדסת תוכנה רגיל (ממה שהצלחתי להבין).

בכל מקרה, כמו שפירטתי למעלה, מבירורי עלה שאין שום הבדל בשוק העבודה בין מהנדס תוכנה לבעל תואר במדעי המחשב. אם תהיה טוב בלימודים - תמצא עבודה טובה. בלי קשר לפרטים הקטנים בתואר שלך.
בנוסף, הבנתי שדווקא שילוב של מדעי המחשב + מתמטיקה יכול להיות מאוד חיובי בעבודה אח"כ, כי הוא עוזר לך להבין יותר לעומק את התכנות. כך תוכל להגיע גבוה יותר ממתכנת זוטר (להיות אלגוריתמאי, למשל. להיות המוח שמאחורי התכנות, ולא זה שמבצע את העבודות הפשוטות בלבד).
ישן 20-06-2008, 17:05
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי macox שמתחילה ב "הרמה בבר אילן"

בתור מי שלומד הנדסת תוכנה (לא מחשבים!), ומשווה את הרמה של שחף במבחנים שלה בברילן, עזובותך בחיית, זה קלי קלות מה שקורה שם (|שם קסדה על הראש, ובורח מהר מהר לבונקר כדי ששחף לא תרביץ לי|).

אני לומד הנדסת תוכנה בשנקר שנה א' ואני משווה את החומר שלנו לחומר של מדעי המחשב בבר-אילן.
הקורס C שלהם בסמסטר ראשון יותר אינטנסיבי מהקורס שאנחנו עברנו. למעשה, אני עברתי שני קורסים בתיכנות ב C וקצת ב C++ כאשר היקף החומר כלל פחות או יותר (יותר) את החומר שלמדו בבר-אילן.
ממה שאני מרגיש, קצב הלימוד היה טוב ומעמיק. במקום לזרוק משפט באוויר ולתת לתלמידים לגלות לבד מה זה אומר, הסבירו לנו הכל בצורה טובה ובסופו של דבר, הרמה בתרגילים היתה טובה מאוד.
הלימוד שלנו, לדעתי, ב C היה מעמיק הרבה יותר, וגם לאורך זמן מאשר הקורס המקביל ב C בבר-אילן.
לדוגמא אני לוקח עבודה בקבצים, כאשר הם למדו את זה ברמה התיאורתית, לנו היו תרגילים שלמים המבוססים אך ורק על קריאה וכתיבה לקבצים (תוך שימוש בכל החומר הקודם שלמדנו עד פרק זה).
אותו הדבר בעבודה ב ADT ושאר ירקות (אצלנו לא צריך ללמוד מה זה enum תוך כדי המבחן, לדוגמא)

כמובן שגם אצלנו, העזרה ההדדית גדולה מאוד (בכל המקצועות, תיכנות, מתמטיקה, פיסיקה, אסמבלי ...), אבל זה מאוד תלוי במי אתה ומי החברים שלך בקורס. אולי אני נפלתי על שנה עם חברה' סבבה אחד אחד ואילו שנה קודמת היו אנשים מעאפנים (סתם, גם הם אחלה... אני פוגש חלק מהם בכל מיני קורסים חוזרים ).

ההבדל הגדול הוא שבבר-אילן לומדים יותר מתמטיקה בסמסטר א'-ב' ואילו אנחנו לומדים פיסיקה שזה מקצוע שלא קיים במדעי המחשב (מקצוע פיסיקה אינו קשור להנדסת תוכנה בפרט, אלא להנדסה בכלל. מי שמקבל תואר מהנדס, חייב בקורסי פיסיקה 1 (מכניקה) ופיסיקה 2 (חשמל ומגנטיות)).

בכל מה שקשור לקבלה לחברות, גם אם תהיה מהנדס תוכנה וגם אם תהיה מדען מחשבים - זה לא משנה כל עוד אתה רוצה להיות תוכניתן (ובתאכלס, אתה אפילו לא צריך תואר כדי לתכנת... תעשה קורס תיכנות בג'ון ברייס, תעבוד קשה בבית, תלמד ת'מקצוע ותאמין לי - אתה תתכנת יותר טוב מכל מהנדס תוכנה או מדען מחשבים).
מהנדס יכול להגיע למשרות שמי שלא מהנדס - לא יכול להגיע אליהן (משרות שצריך שיהיה כתוב 'מהנדס' על הנייר... לא 'תוכניתן מסוג כלשהו'), אבל את הוויכוח הזה אני אשאיר לשחף בעוד 3 שנים כשאסיים ת'תואר

ואחרי שעשיתי יחצון מטורף לשנקר (אגב, שכר לימוד אוניברסיטאי - 4 שנים), תאכלס, זה די אותו הדבר.
אם אתה רוצה ללמוד תיכנות (והרבה מתמטיקה בדרך), אתה תלמד בצורה די דומה גם פה וגם פה.

ישן 20-06-2008, 23:40
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי macox שמתחילה ב "אני כמובן תלוי בציון הפסיכומטרי"

אל תדאג לזה
מה שאמרת זה מיתוס נוראי. אין בוגר מכללה שלא מתקבל לעבודה בהיי-טק (אם הוא בוחר בכך).
למעשה, יש מחסור נוראי בבוגרי מחשבים מהסוג שלנו כך שאתה במצב טוב, גם בארץ ובעיקר בחו"ל (שוב, אם תרצה בכך).

בעבר היה נהוג לחשוב כי אוניברסיטה > מכללה.
מזמן זה כבר לא המצב.
למעשה, היה נהוג לחשוב שבכל זאת הייתרון של האוניברסיטה הוא בשכר הלימוד, אבל גם במכללה בה אני לומד (ומכללות אחרות), שכר הלימוד הוא שכר אוניברסיטאי (8000 ומשהו לשנה).
גם אני חשבתי כמוך בהתחלה, ודי התבאסתי מהמחשבה ללכת למכללהו לא לאוניברסיטה.
בדיעבד, אני לא מצטער על זה, ולו יכלתי לבחור, הייתי בוכר במכללה שוב.

ישן 22-06-2008, 18:54
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "זה עניין של היצע-ביקוש..."

יתרה מכך, אחוז האנשים שלא מתקבלים לעיצוב אופנה בשנקר, גדול משמעותית מאחוז הסטודנטים שמקבלים דחיה מבן-גוריון בנושא הנדסת גרעין.
למעשה, אני לא חושב שיש סטודנט שרוצה ללמוד הנדסת גרעין ולא מתקבל. הביקוש מאוד נמוך.

הנדסת תוכנה פחות פופולרית מאשר הנדסת תעשיה וניהול (לפחות בשנקר).
אז מה? זה אומר שעיצוב אופנה יותר קשה מאשר הנדסת גרעין? או שהנדסת תוכנה יותר קל מהנדסת תעשיה וניהול?

כמו שאלגוריתם (?) אמר, הכל עניין של היצע וביקוש.

בנוגע ל"בוגר אוניברסיטה יותר 'טוב'", הייתי מאוד נזהר להגיד את זה.
פעם היה נהוג לחשוב כך. היום יש מכללות (פרטיות בין היתר) בארץ בהן הרמה גבוהה משמעותית מהרמה באוניברסיטה במקוצועות המקבילים, אם בכלל יש מקצועות כאלה.
למשל, עד כמה שידוע לי (ויכול להיות שאני טועה), הנדסת פלסטיקה לא קיימת באוניברסיטאות בארץ בכלל, וכן לומדים את זה בשנקר.
למעשה, שנקר הוא המרכז הישראלי לפיתוח הנדסת פלסטיקה.
מה תגיד על זה?

ישן 22-06-2008, 19:20
צלמית המשתמש של Algorithm
  משתמש זכר Algorithm Algorithm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "יתרה מכך, אחוז האנשים שלא..."

אני רק אגיד לך שמקריאה רבה בפורום של סטונדטים, הרבה אומרים שמעסיקים לא מסתכלים על בוגרי מכללות.
מנגד לאחר עיון באתרים של מכללות, למשל של אפקה[שם אני מעדיף ללמוד לא כי קשה לי באונ' אלא פשוט יותר נוח לי שם]:

בוגרים מספרים
וכן, בוגרים בתעשיה

וכמובן נתונים אלו מחלישים את הטענה שאוניברסיטה זה הרבה יותר יוקרתי ממכללה איכותית [האכותיות כיום הן אפקה\HIT\שנקר אני מעריך]

ההשוואות הללו נורא מטרידות ונורא מפריעות לי, בתור אחד שעדיין לא סגור היכן ילמד, מבחינה של מכללה\אוניברסיטה, אני מעדיף ללמוד באפקה, במכללה, משום שאין לי כח לשפר בגרויות, ממש ככה.
אין שום היגיון שהציון שלי בתנך\היסטוריה ישפיע על לימודי הנדסה, אבל ככה זה אין מה לעשות
ישן 22-06-2008, 20:31
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "אני רק אגיד לך שמקריאה רבה..."

הייתי שמח לשמוע מסטודנט שלא קיבלו אותו לעבודה, מדוע לא קיבלו אותו.
ואולי מעסיקים או מגייסים היו מספרים לנו מדוע לא גוייס איש מסויים.

בעובדה, שנקר קשורה מאוד לתעשייה ויש ימי גיוס בשנקר לחברות ההיי-טק הנחשבות ביותר.
אני חושב שכל עוד הלימודים רציניים, אין שום סיבה שחברה תעדיף אדם כלשהו רק על פי בסיס מיקום לימודיו.
מהנסיון שלי בתחום הקבלה לעבודה (בכלל), עושים ראיון ומתרשמים מהבנאדם. אם לחיוב - הוא מתקבל, ואם לא - אז לא.
גם מי שסיים עם ממוצע 100 במקצוע הכי מטורף בטכניון, אם לא יעבור את הראיון האישי, הוא פשוט לא יתקבל לעבודה בחברה (אם כי אנשים כאלה בד"כ בונים סטארט אפ משלהם והם לא צריכים אף אחד אחר ).

ישן 22-06-2008, 21:09
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "האמת היא שאין לי שמץ של מושג..."

תריץ חיפוש בגוגל למשרדי כוח אדם (למשל manpower).
בנוגע למשרדי כוח אדם בחברות, פשוט בחר חברה, תתקשר למרכזנית שלהם ובקש את הטלפון של מנהל כוח אדם בחברה (או את המזכירה שלו וכו').

למה אני בחרתי ללמוד איפה שבחרתי?
המלצות של אנשים כל כיתות קטנות ויחס אישי (שאני גם צריך, וגם מקבל שם בצורה ממש טובה).
אני לא מפחד מהסטיגמה שהיתה פעם למכללות שהן נחשבות פחות מאוניברסיטאות, ואפילו שכר הלימוד אוניברסיטאי... אז למה לא בעצם?
כשאני משווה את הרמה שלנו בקורסים (כפי שפירטתי למעלה) הן בתיכנות והן במתמטיקה (למשל), אני מרגיש כי החומר שלנו עובר בצורה מעמיקה יותר וטובה יותר (אמנם המבחנים שלנו בחדו"א עם חומר פתוח, ואילו בברילן המבחנים באינפי עם חומר סגור, אבל זה רק מראה על הרמה אליה אנחנו מגיעים [שהחומר הפתוח שלנו עדיין לא עוזר מול המבחן הזוועתי] בזמן שאת השאלות באינפי אני פותר עם החומר הפתוח שלי בשלוש דקות)
(איפה שחף שתרביץ לי?)

ישן 22-06-2008, 22:07
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי macox שמתחילה ב "בכול מקרה אנחנו ממש נשמח לתגובה ממשרד כוח אדם"

אני באמת שלא יודע מאיפה אתה מביא את הנתונים הללו, אבל אין לנו טעם להמשיך להדיין על זה אם שנינו לא מביאים חותמת של חברת היי-טק שתגיד בתאכלס מה מי מו (וגם אם אחד מאיתנו יביא, זה טוב ויפה רק לאותה חברה ו/או רק לאותה חברה באותו הרגע שאותו מנהל כוח אדם עובד שם, כיוון שמדיניות יכולה להשתנות כל רגע).

אני לא עובד, אני לומד.
אני קיבוצניק ולכן יש לנו מפעל בקיבוץ שם עובדים מהנדסים. אני יכול לשאול שם את מנהל כוח אדם על העדפות מקצועיות, אם כי אני חושב שלא זו השאיפה שלכם בלימודי הנדסת תוכנה, וכי אתם מכוונים יותר לכיוון תעשיית ההיי-טק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:28

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר