לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2008, 23:17
  המלש"ב המלש"ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אליאור בן חמו שמתחילה ב "ואם אני לא אגיע למשהו מובחר..."

אחי ת'הולך לקפוץ מגגות כמו חתול פרסי מיוחם עם סכין קומנדו שיוצרה באינדונזיה בין השיניים...
עריפת ראשים, כריתת גפיים, ואף אף ביצוע עינויים סינים עתיקים כדוגמת "פין - סאן" ..משמע מתיחת איבר המין בזמן שחברך המוד"שניק חברך לצוות נועץ בחוזקה דורבנים של דורבן (כמובן) אפריקני מצוי.

סתם אחי...זה היה רגע של מצב רוח טוב שהייתי מוכרח לפרוק...
גם אני כנראה במוד"ש.....ואני אשמח אם עוד אנשים יוכלו לענות על השאלות...כמובן מה שבגדר המותר...

איזה רמת רובאי עושים ביעודיות של מוד"ש? ניווטים? יריות? (כי לעומת לוחם רגיל במודש אסור הרי לירות שכן המשימה תיכשל)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2008, 23:54
  solidsnake1 solidsnake1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי המלש"ב שמתחילה ב "אחי ת'הולך לקפוץ מגגות כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי המלש"ב
אחי ת'הולך לקפוץ מגגות כמו חתול פרסי מיוחם עם סכין קומנדו שיוצרה באינדונזיה בין השיניים...
עריפת ראשים, כריתת גפיים, ואף אף ביצוע עינויים סינים עתיקים כדוגמת "פין - סאן" ..משמע מתיחת איבר המין בזמן שחברך המוד"שניק חברך לצוות נועץ בחוזקה דורבנים של דורבן (כמובן) אפריקני מצוי.

סתם אחי...זה היה רגע של מצב רוח טוב שהייתי מוכרח לפרוק...
גם אני כנראה במוד"ש.....ואני אשמח אם עוד אנשים יוכלו לענות על השאלות...כמובן מה שבגדר המותר...

איזה רמת רובאי עושים ביעודיות של מוד"ש? ניווטים? יריות? (כי לעומת לוחם רגיל במודש אסור הרי לירות שכן המשימה תיכשל)

בואו נעשה סדר. הרובאי הוא 04. ואתה מוסמך 07 לוחם איסוף. עושים ניווטים, אם כי באימון מתקדם שלי לא עשינו הרבה, אבל הבנתי שאח"כ בשלב ב' בגדוד משלימים את זה. ובנוגע ליריות, נכון, המטרה היא לא להחשף, אבל אם הותקלת ואתה בסכנה אתה לא תעמוד ותיתן להם לירות עלייך, אתה תירה חזרה ובגלל זה עושים אימוני הסתערות ומטווחים (ולש"ב-לוחמת שטח בנוי, למי שיגיע לזיקית)
ישן 09-06-2008, 09:43
  rna rna אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אליאור בן חמו שמתחילה ב "מודיעין שדה."

החל מגיוס מרץ 08 (הגיוס שלי למודש , למרות שכעת אני כבר לא שם) השתנו מעט דברים

אין יותר טירונות 03 , 2 הפלוגות עושות 04 . בסוף השלב ב' שזה אחרי טירונות, ואימון מתקדם בוחרים מי הולך לרכובים , ומי הולך לפלוגה היעודית שנהוג לקרוא לה "זיקית" שבאמת יש לה פעילויות מטורפות עם מגוון יחידות בצה"ל עם המון אקשן.

מה שכן בלי לשקר , יצא לי לדבר עם הרבה לוחמים ממודש(שסיימו מסלול והיו בפלוגה היעודית) וחלק אומרים שלא יצא להם לעשות "כלום" במשך שנה וחודשיים ביעודית וחלק אומרים שהם לא נחו דקה , וכל שבוע היתה פעילות יותר מאתגרת. זה משתנה ותלוי מי אתה ואיך המפקדים שלך רואים אותך.

מה שכן , לגבי מה שאמרתם על תצפיתן "מסווג" ביחידת עלית . זה בולשיט , אחד מהמחלקה שלי איתרו אותו להיות תצפיתן במטכ"ל , ושכמה חברה באו לסמל לבכות לו שגם הם רוצים להיות תצפיתנים ביחדיות כמו מטכל ושלדג הוא צחק עלינו ואמר לנו שזה בלאי חבל על הזמן ושיצא לו לעבוד איתם והוא יודע מה זה .

בקיצור מודש זה אחלה של מקום שבעולם, ביסלמש קצת פחות

אנשים ממש איכותיים מגיעים לשם , המון נפלים של טיס וחובלים , אולי אתם לא תבינו למה מטרטרים אותכם כל כך חזק כי בכל מקרה אתם לא הולכים להיות לוחמי עילית , אבל אתם תהנו כל כך.

חוץ מזה שכמעט ואת כל מי שירצה יוציאו למכ"ים + קצונה , אז שווה להשקיע שמה.

נ.ב
אחרי חודש שמה אין מצב שאתם לא תיהיו צהובים אחואחואחושרמוטה , כי זאת המטרה של המפקדים
אתם תתחילו לפתוח לחברים שלכם שעון ולעשות מדסים בשעת תש

יאללה בהצלחה.
ישן 09-06-2008, 13:23
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
תהיו בריאים איזה בלאגן.

קודם כל - לאלו שאוכלים סרטים על רמת הרובאי - 04, כולם כולל כולם. תפסיקו עם המחשבה של "יותר רובאי יותם לוחם". רובאי זה "רמת החי"רניקיות" - כאשר 03 זה תרגיל חוליה, 04 תרגיל צוות, 05 תרגיל מחלקה, 07 תרפ"ל וכו'. צורת העבודה במוד"ש היא צוותים. אין טעם להכשיר לוחמים במוד"ש בתרגיל מחלקה - כי הם לעולם לא יעבודו בתצורה של מחלקה, ולכן רמת ההכשרה ה"חי"רניקית" שלהם מגיעה עד רמת הצוות.

בנוגע לכל שאלה שמתסיימת ב"גם בייעודית זה ככה?!" ו"גם בזיקית זה ככה?!" וכו':
זיקית זה הפלוגה של הצוותים הרגליים במרכז, בדרום הצוותים הרגליים נמצאים בפלוגה הייעודית, ובצפון הצוותים הרגליים מפוזרים בין כמה פלוגות.
לא מדובר בסיירת ולא מדובר באנשים מטורפים שהולכים עם סכין בין השיניים - מדובר בסה"כ בצוותים הרגליים (שעבודתם אכן לא קלה, אבל בוא לא נסחף... לא סיירת).

"פעילויות מטורפות עם מגוון יחידות בצה"ל עם המון אקשן" - זה עניין קצת שנוי במחלוקת. אם תהיה במרכז יצא לך באמת לעבוד עם דובדבן למשל, ובצפון בתקופתי עבדנו עם אגוז והיו גם שעבדו עם מגלן (גם בדרום עובדים עם מגוון יחידות, אך אני פחות בקיא). בנוגע ל"המון אקשן"... תלוי למה אתה קורא "אקשן". אם יש מעצר מטורף של דובדבן ואתה חלק מהמעצר - לא תהיה זה שעוצר את המחבל, גם לא תהיה זה שנכנס לבית. תהיה זה שמאבטח \ מכווין את הכוחות. הייעוד שלך הוא לא להכנס לבתי מחבלים ולא לתפוס את המחבלים - הייעוד שלך הוא צוות תצפית, תפקידף לאסוף מל"מ (מודיעין לפני מבצע), להכווין את הכוחות ולאבטח (זה גם עונה על השאלה אם תעשה "יותר מרישומים ומחבואים").

בנוגע לאימונים - מי שיגיע לצוותים הרגליים, יעשה מלבד הניווטים (אצלנו היה שבועיים בהכשרה בביסלמ"ש + שבוע בצפון), אימוני סבך \ לש"ב (בהתאם לגזרה), לו"ז בוינגייט, בנאי \ צילום \ קלעים \ נגביסטים (בהתאם לייעוד הספציפי) ועוד.

עכשיו - אחרי שאולי טיפה "השבזתי" אודות החייל (לפחות את מי שחיפש סיירת או חיפש "להרוג מחבלים במו ידיו"), אני אסכם שלדעתי זה המקום הטוב ביותר להתגייס אליו בהשוואה לגדודי החי"ר, עם האנשים הכי "איכותיים" שתמצאו בצבא ועבודה מעניינת ומגוונת יותר מלתפוס קו חי"ר רגיל. אם יש לכם את היכולת ואפשרות להתגייס לפלס"רים ויחידות מיוחדות - אולי תמצאו את עצמכם שם טוב יותר, אבל אם ההתלבטות שלכם היא בין המקומות ה"רגילים" - מוד"ש זו לדעתי האופציה הטובה ביותר.

אם יש עוד שאלות - תשאלו.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 09-06-2008 בשעה 14:32.
ישן 11-06-2008, 15:11
  רעל חיובי רעל חיובי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.07
לבעלי אופי בלבד

בתור אחד "מבפנים" - תלוי איזה אופי יש לך. אם אתה מחפש "פוזות" או ואסאח -לך תמצא את זה במקום אחר -תטחן שמירות, מטבחים, ומחסומים ותחשוב שאתה רמבו.
אם אתה באמת מבקש לתרום -ויש לך את היכולת- כן, כי לא מקבלים כל אחד - זו עבודה מאתגרת שדורשת המון יכולת כושר קרבי והפעלת התאים האפורים במוח.מענינת וגם שוחקת לפעמים. מבחינת יכולת קרבית -עושים דברים ומביאים יכולות עד שלא רואים ממטר יחידות "עילית" אחרות- אבל בשקט,ללא קרדיט,לא יכתבו עליך בעיתון - ורק אתה והחברה תוכלו לחלוק זאת.
אם זה מתאים לך ואתה מתאים לנו - אז להתראות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 12-06-2008, 16:58
  רעל חיובי רעל חיובי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.07
קנאת סופרים תרבה חכמה?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "אם כי יש דברים נכונים במה שכתבת,"

ל RmSs
איני מבין הסיבה והמניע להתגוללות שלך כלפי, בנוגע לכך יש לציין כי התנשאות אין בה דבר המעיד על צדקת הדברים או נכונותם אלא בעיקר מעידה על חוסר ביטחון מצד המתנשא.
לעצם טיעונך -אינני עומד כאן לביקורת מטעמך, כנראה שאת נסיונך רכשת בצפון ןלא חווית צורת ואופי העבודה במרכז -ולאור זאת אני לא חוזר בי מדברי.
איני מוצא סיבה להוריד מוטיבציה ממלש"ב המתעניין בחיל.בעיקר לנוכח הצורך למשוך מועמדים מצטיינים. כמובן שאין באמור משום היתר למסירת דברים שאינם אמת.
כל טוב לך

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 12-06-2008, 17:49
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אני לא מתכוון להכנס לוויכוח איתך,
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי רעל חיובי שמתחילה ב "קנאת סופרים תרבה חכמה?"

ובטח ובטח שאין לי כוונה להוריד מן המוטיבציה שלך. שירתתי (ועודי משרת) בצפון, אך ספציפית על גדוד המרכז (מה שאני לא יכול להגיד על הגדוד הדרומי), אני יודע הרבה מאוד ומכיר אנשים רבים שמשרתים שם בניהם שנים מהחברים היותר טובים שלי באזרחות - ברמה שאני מעודכן בפעילויות ובשינויים בפלוגה על בסיס קבוע, עד כדי כך שישנם צוותים בפלוגה הרגלית שאני יכול להגיד לך כמעט על כל פעילות ופעילות שהיו בה, כמה הלכו בה, איפה התמקמו בה ומה היה תפקידם. עד כדי כך. אז בנוגע להבנה שלי בגדוד המרכז - אל תדאג חביבי, אני מכיר. מכיר טוב מאוד.

ובתור אחד שמכיר טוב מאוד ומבפנים באמת (ותרשה לי לזלזל בהגדרה שלך לעצמך - "אחד מבפנים" - כי עם כל הכבוד, אתה עדיין לא, אתה מכיר רק מה שהמפקדים שלך סיפרו לך) - גם הצוותים הרגליים הם לא "סיירת". יש לי המון כבוד לצוותים הרגליים במרכז, בצפון ובכלל, ועבודתם במידה רבה מתעלה על ה"חי"רניק הממוצע" (לטעמי) - אבל סיירת זה לא. שתגיע, תבין.

ישן 14-06-2008, 22:36
  אבא של אבא של אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.08
הערה לסדר
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Jay שמתחילה ב "נו באמת, עוד לא הגעת בכלל..."

מסלול השיקולים שהובילו להקמת חיל מודיעין השדה הוא רחב. בנוסף, פורסמה החלטת המטכל על הרחבת החיל כחלק מלקחי מלמת לבנון השניה, חלק משיקולים אלו נבעו נהעובדה שהפלסרים והיחידה סטו מיעודם הראשוני והוא להביא מודיעין קרבי בזמן אמת לדרג הפיקודי לכוןן פעולות "איכות" מבצעיות בלחימה פעילה. לאור העובדה שהתמקצעות -כפי שמקובלת בעולם- במודיעין קרבי -מביאה תמונת מצב מיידית,בלתי אמצעית וחשובה מאין כמוה לדרג הפיקודי -הוחלט להרחיב את הפעילות מהמסגרת האוגדתית ולדעתי זה יגיע למסגרת החטיבתית.
כל העיסוק של "למי יש יותר גדול" היא ילדותית ולא בוגרת.הפלסרים השונים הם יחידות מעולות המצעות את המוטל עליהם בצורה מצויינת ואיכותית, ויחידות האיסוף של מוד"ש הם יחידות מעולות בעלות כח אדם איכותי המבצעות את תפקידם לעילא , כל אחד בתחומו מתמקצע בצורה המיטבית -וכך זה גם צריך להיות
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר