לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2008, 09:16
  qfg qfg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.05
עריקות ודרכון אמריקאי

אני אתחיל בזה שאני יודע (או לפחות מניח) שלפי כללי הפורום אסור לדבר על "איך להשתמט" ולתת עצות בנושא, אבל אני רוצה קודם להסביר את הסיפור שלי.
תמיד רציתי להיות רופא, אבל לא התקבלתי לעתודה, וכשהגיע הזמן להתגייס פשוט ארזתי את הדברים שלי, לקחתי את הגרין קארד, וטסתי לארה"ב. אני כבר שנתיים בקולג', תלמיד מצטיין ועל דרך המלך להיות רופא בעוד 5 שנים. באתי, ראיתי כמה נחמד פה, ואני בטוח ב-100% שאחרי שאני מסיים את הלימודים אני חוזר לארץ, זאת היתה התכנית שלי מההתחלה, להתגייס בתנאים שלי, כמה שזה פלצני ולא בסדר.
עכשיו נניח שבכלל ירצו לגייס אותי ולא יעשו לי יותר מדי בעיות כשאחזור, אני עדיין נחשב משתמט, ואם אני אבוא לבקר בארץ זה יהרוס לי את כל מסלול הלימודים כי בטח ישימו אותי בכלא לכמה חודשים(לכל המעט אני מניח). דיברתי עם הצבא וכל מה שאני שומע זה "קודם תחזור ואז נדבר", אני לא מוכן להקריב את מה שהשגתי עד עכשיו, זה לא קל לבוא למקום כזה לבד להתחיל לעבוד לממן לימודים מחייה ולגייס מלגות. עוד שנתיים אני אמור לקבל אזרחות אמריקאית ודרכון. נולדתי בבריה"מ לשעבר, כשאבוא לארץ אני מקווה שהדרכון האמריקאי רק יציין שנולדתי ברוסיה ולא שיש לי גם אזרחות ישראלית, במצב הזה, מישהו יודע אם אוכל לבקר במדינה שאני כל כך מתגעגע אליה בלי לדאוג שאגמור בכלא?
תודה למי שטרח לקרוא את כל זה, ולמי שיכול לעזור.

עריכה: למנהלים, כרגע שמתי לב שזה צבא ובטחון ולא מתגייסים, אני מתנצל, אעריך אם אפשר להעביר במקום לנעול.

נערך לאחרונה ע"י qfg בתאריך 09-06-2008 בשעה 09:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2008, 09:43
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "עריקות ודרכון אמריקאי"

לפני שיעביר/יחסמו אותך אני רוצה לכתוב משהו.

ראשית אתה יכול כנראה להגיע להסדר כשלהו עם צהל על שירות כרופא צבאי לאחר תום לימודך, רופא זה מקצוע שבאופן קבוע נמצא בחוסר.

אתה כותב שאתה מאוד אוהב ומתגעגע לארץ אבל באופן אנוכי לחלוטין לא הסכמת להתגייס ולהגן עליה, כולנו רצינו ללמוד ולעשות דברים שונים בחיים שלנו וכולנו עשינו את זה אחרי הצבא, אין רופאים במדינת ישראל? (או מהנדסים, מדענים, ועוד)
אתה מתכוון לחזור ולצאת למקומות הבילוי בארץ הזו ולבלות בהם בזמן שרבים אחרים עושים ימים כלילות בשביל למנוע ממחבלים מלהגיע אליהם, וזו לו הגזמה או רומנטיזציה זו המציאות.
זו גישה די ילדותית "אם לא עושים מה שאני רוצה אז אני לא עושה את זה"

אדם בוגר יודע שלפעמים צריך לעשות דברים גם לטובת הכלל ולא רק לטובתו האישית, לעיתים מה שאנו צריכים לעשות זה לא מה שאנו רוצים לעשות.
גם אני למדתי שני תארים אחרי הצבא ופיתחתי קריירה בתחום שלי, כמו רוב האנשים בארץ.

לדעתי מן הראוי שתגיע להסדר כלשהו עם הצבא אבל כן תשרת כרופא אחרי שתסיים את לימודך ותתרום את מה שמי שאוהב את הארץ הזו צריך לתרום.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 09-06-2008 בשעה 09:47.
ישן 09-06-2008, 10:16
  qfg qfg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "תגובה"

שמע, אני מסכים עם מה שאתה אומר, ואולי אתה לא תאמין לי, אבל אני לא עושה את זה מסיבות אנוכיות, ובאמת שלא השתוקקתי לצאת לחופשי ולבלות בזמן שחבריי/מכריי משרתים בצה"ל(נו באמת, הם ביניהם מתרברבים שהם חוזרים כל יום הביתה ואיזה ג'ובים נוחים יש להם, באמת שאני לא מרגיש כזה אשם), אבל מבחינתי, אני אתרום לצה"ל כמה שיותר בתור רופא קרבי. אל תדאג, לא כל כך קל לי, אני עובד 5 ימים בשבוע, דוחס את כל הלימודים ליומיים הכביכול חופשיים שלי, ובזמן הפנוי צריך למצוא מתי ללמוד ועשות דברים אחרים(לא מדבר על בילויים ופנאי), ואני גם לוקח סמסטר קיץ ככה שכמעט כל שבוע במשך כל שנה נראה ככה. תאמין לי הייתי מעדיף ללכת לצבא ולגמור עם זה.

אני לא אתנצל שהדרך שבה בחרתי גם משרתת את שאיפותיי, אבל אני לא מרגיש אשם כי ברגע שאני מסיים את הלימודים אני הולך להתגייס, לשרת בתור רופא(נכון שיש דרך עוד ארוכה, אבל אני בטוח במאה אחוז שאסיים את הלימודים) וככה לתרום לצבא ולמדינה אפילו יותר.

ובקשר לצבא, אני לא חושב שמעניין אותם מה מספר הרופאים המשרת בצה"ל, אבל הם מתעקשים, ובמתעקשים אני מתכוון לאותו משפט שחוזר על עצמו, שאתייצב בלשכת גיוס להערכה ואם ימצאו אותי כשיר אז אני מתגייס.
ישן 09-06-2008, 10:33
  GIL2006 GIL2006 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "שמע, אני מסכים עם מה שאתה..."

התחלתי פעמים ופעמים מחקתי את ההודעות שלי אבל הפעם נמעס לי!!
אתה בשנה שניה של לימודי רפואה!! יש לך עוד 5 שנים מאוד לא קלות!!! מנסיון.
הסיכוי שתסיים ותחליט לחזור לארץ דיי קטנים. הרבה יכול להשתנות בחמש שנים.
כל נסיון שלך לכתוב כמה שאתה מסכן וקשה לך, שחברים שלך גובניקים אז זה בסדר שאתה לא בצבא זה מגוחך. כל כך קשה לך? תחזור לארץ, תעשה צבא, תשתחרר ותוכל ללמוד ברגוע.

אז מה אם תסיים את הלימודים שלוש שנים יותר מבוגר משאר הכיתה שלך בארהב? גם אני לומד עם נורבגים, שוודים, אירים וירקות אחרות. אני מבטיח לך שבזכות הצבא אני יותר בוגר מהם ויש לי פרספקטיבה יותר טובה משלהם על החיים והלימודים.

אתה עריק מצה"ל, עבריין לפי החוק ואני מקווה שתעצר בביקורת גבולות.

ישן 09-06-2008, 10:52
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "נמאס*, ונו באמת,התחלתי משהו..."

מבלי להיכנס לסיפור עצמו, הרשה רק להוסיף משהו לגבי האשליה שלך בנוגע לביקור עתידי בישראל עם דרכון אמריקאי. החוק בארץ מחייב כל אזרח ישראלי (או בעל תעודת מעבר ישראלית) להיכנס ולצאת את הארץ אך ורק ע"י שימוש בתעודה זו. לאחר שבביקורת הגבולות יגלו שאתה אזרח ישראלי, אם דווחת כעריק שמך כבר יופיע להם ברשימות כמעוכב, אתה תעצר, וכנראה שלפני שתועבר למשטרה הצבאית תואשם בעוד עבירה מעבר לעריקות.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 09-06-2008, 10:59
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אם הבנתי נכונה אינך אזרח אמריקאי כי אם אזרח ישראלי, יליד ברה"מ לשעבר
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "נמאס*, ונו באמת,התחלתי משהו..."

אשר ערק [אם לא מבחינה רעיונית אזי מבחינה משפטית] מן הצבא לטובת לימודי רפואה.

לימודי רפואה בארה"ב הינם עסק יקר המחייב עפ"י רוב החזרים והסכמים. משתסיים את מחויבותך האקדמיות והכלכליות לאוניברסיטה תעמוד לפניך האפשרות להתמחות במקצוע עליו תמיד חלמת ואח"כ להרוויח את הסכום אותו תמיד דמיינת וכו' ולכשתסיים זאת תהיה כבר קרוב לודאי אמריקאי לכל דבר.

מי שלא התגבר על משוכת הפתוי הראשונה קרוב לודאי שלא יעבור את משוכות הפתוי שלאחריה וזאת תהיה גם ראיית המערכת.

מבחינה מעשית - המערכת הצבאית משוועת לרופאים אך היא תתקשה לתת אמון באלו שלא יכלו לדחות את חלומם בשלוש שנים ולהגיע עימך להסכמים ערטילאיים שספק עם פירותיהם יסופקו לה.
למערכות גדולות יש זמן והצבא ימתין בנחת לחזרתך לביקור, לתקלה בויזת הלימודים או חלילה לקושי במעבר מן הקולג' לקראת לימודי רפואה ללימודי הרפואה עצמם.

בשוק כמו בשוק: באם תצלח את כל אלה ויהיה בידך רשיון לעסוק ברפואה יעלה שווייך הצבאי והמערכת תהיה מוכנה מן הסתם 'לסלוח' ולקבל אותך בחיבוק חם.

עריכה: עלעול קצר בארכיונים פורומים יזכיר לך כי ב6/2006 פחות מחודש טרם מועד גיוסך הראשוני 7/2006 עסקת בבקשתך לדחיית שרות. למרות הטווח הקצר והעובדה כי ארצך הייתה בלחימה באותה עת נענתה המערכת לבקשתך וגיוסך נדחה ל3/2007. אני מניח כי את התקופה האמורה ניצלת לעריקה לחו"ל מתוך כוונה מלאה להתחיל ללמוד שם וכולי סקרנות באיזו דרך ואמתלה נעשה הדבר אך אניח כי בדרך פחות תמימה מזו של נער בן 17.5 אשר משפחתו יורדת מן הארץ באותה עת. גם בארה"ב לא בזבזת זמנך והגשת בקשה לאזרחות אמריקאית. ללא קשר להטפת מוסר וכו' - אני סבור כי נתונים אלו יקשו על הצבא לאפשר לך ביקור נטול מעצר בארץ מבלי לקבל ערבויות מספקות להשלמת חובך לחברה.

נסה לעקוף את המערכת ע"י פניה ישירה לקרפ"ר והבטחת ערבויות ממשיות לשובך ארצה בתום לימודיך.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-06-2008 בשעה 11:21.
ישן 09-06-2008, 11:25

לקרפ"ר בהחלט יש אמירה בדבר דחיית שרות לצורך לימודים
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "תודה על המידע. לקרפ"ר יש..."

ולקרפ"ר בהחלט יש צורך ברופאים. מובן כי הדברים יצריכו מו"מ עם הפרקליטות וכו'. אני מפנה תשומת לבך לעריכה של הודעתי שכן אמינותך ותום לבך יהיו בעלי משקל במו"מ שכזה. יתכן כי גם במסגרת מו"מ שכזה תאלץ לשלם מחיר סמלי כלשהו.

חבל שלא פנית בבקשה מסודרת לחיל הרפואה טרם המעשה. המערכת משוועת לרופאים והיא הייתה מוכנה כמעט לכל הסכם הנעשה בהגינות.

נסה להרשם לתוכנית לימודי ההמשך בת"א. אם תתקבל לאחת מן האוניברסיטאות [ואני מניח כי המעשה שעשית יכביד על קבלתך במקומות בהם יש תהליך ראיון] - תהיה המערכת רגועה יותר כל זמן שאתה 'תחת ידיה'.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-06-2008 בשעה 11:28.
ישן 09-06-2008, 11:37
  qfg qfg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לקרפ"ר בהחלט יש אמירה בדבר דחיית שרות לצורך לימודים"

בנוגע לעריכתך:
אני באמת לא זוכר עד מתי דחיתי את הגיוס, אבל היה לי תאריך להתייצב בלשכה לוועדה בנובמבר והחלטתי לעזוב לפני, לא לקחת סיכון. זאת היתה החלטה מהירה, קודם שני סמסטרים בקומיוניטי קולג' ואז מעבר מהיר לקולג' האנטר במנהטן, ממוצע ג'יפי איי 4.0 והלימודים עד עכשיו לא היו יותר מדי קלים אבל גם לא יותר מדי קשים, מפה הביטחון העצמי בנוגע אליהם. משפחתי לא ירדה מהארץ, רק אני. אני מחזיק גרין קארד כבר זמן מה, ועדיין לא הגשתי בקשה לאזרחות, אבל בעוד שנתיים אני אחשב תושב קבע 5 שנים(אם אני לא טועה זה נקבע מתאריך קבלת ויזת מהגר ולא מתאריך המעבר האמיתי).
אם יתאפשר לי לעבור ללימודי המשך באונ' ת"א אשמח לעשות זאת, אבל מכיוון שהלימודים לרפואה בארה"ב שונים כמו שאתה יודע, ואני עדיין בקולג', אני מניח שאני לא אחסוך שום זמן במעבר.
תודה על מידע, באמת עזרת לי הרבה, אני מעריך את זה.
ישן 09-06-2008, 11:28
  GIL2006 GIL2006 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "אני לא מבין, אתה באמת חושב..."

לא אני לא חושב.

ההחלטה היא לא שלך. אם לא קיבלו אותך לעתודה ולא משנה מה הסיבה, אתה לא יכול לעשות מה שבא לך ולצפות שיקבלו אותך בידיים פתוחות.
כולם רוצים ללמוד ולעשות מה שהכי טוב להם אבל רובנו מבינים שבמציאות שלנו זה לא תמיד אפשרי.
יש אנשים שמקריבים הכל ויש אנשים כמוך שבוכים על החיים הקשים שלהם ועל העתיד המר.
זה מעצבן, מרתיח ולא הוגן. אני לא רציתי להתחיל ללמוד בגיל 18? אז התחלתי בגיל 22. אז מה?
אני יכולתי לתרום למדינה ואתה לא?

חבר שלי לא ילמד רפואה ואתה כן? אתה חושב שאם היה לו גרין קארד הוא היה בורח לארה"ב?
אני בטוח שלא, מה שהופך אותו לאדם שאתה רק יכול לקוות שיום אחד תגיע לרמתו.

האמת שאני לא מבין למה אני בכלל עונה לך. אתה באמת לא שווה את זמני היקר, יש לי מבחנים.

למה המנהלים לא נועלים את האשכול הזה כבר?

ישן 09-06-2008, 11:09
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max

חברה אני לא בטוח שאתם מתנהגים כראוי

נכון הבן אדם עשה שגיאות ,עשה טעיות במהלך חייו אך לא מתפקידכם לשפוט אותו.
הצבא יחליט מה ההשלכות של מעשיו לפי פרטי המקרה.

הוא בא לקבל עצה ולא לשמוע כמה הוא אנוכי ,אגויסט ......
אני אומר אם האדם מצטער על מעשיו ומוכן לשלם עליהם גם במחיר של כניסה לכלא ושירות צבאי מלא
אז לא מתפקידנו לשפוט אותו הוא מצטער על מעשיו ויש לכולנו את היכולת למחול.

אני לא חושב שזה משנה ,אנחנו התגייסנו בגיל 18 ושירתנו 3 שנים והוא התגייס בגיל 25 וישרת 3 שנים.
הצבא ישמח לקבל בחור עם הכשרה של רופא ל-3 שנים הקרובות מבלי שהם יצטרכו לממן את לימודיו.

"אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו"

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

ישן 09-06-2008, 11:15
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "חברה אני לא בטוח שאתם מתנהגים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי max-max

"אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו"

אז זהו, שכולנו היינו במקומו.

כל בנאדם שפוי היה מעדיף ללמוד, להתפתח, ליהנות ולא לעשות צבא, אם היינו חיים בעולם מושלם שהיה מאפשר לנו את זה.
אבל מה לעשות, לא כזה הוא עולמנו ויש מינימום נדרש שצריך לעשות למען המדינה. נקבע ששירות צבאי הוא שלוש שנים בין גיל 18 ל21, פרט למקרים מיוחדים-שלרוב הם דווקא חיוביים, זה מה שצריך לעשות ולא משנה לאף אחד שהוא למד רפואה ולא היו צריכים לממן לו את הלימודים, זה שולי יחסית.

אגב, למה לא קיבלו אותו לעתודה מלכתחילה?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-06-2008, 12:20
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "עוד פעם, אני לא מדבר על לא..."

על הכיפאק, גם אני הייתי מעדיף להתגייס בגיל 40, נשוי עם ילדים מה שיקנה לי כמובן הת"ש, הקלות כושר, בעצם עזוב, עדיף להתגייס בפנסיה, ככה גם לא יהיה משעמם אחרי הפרישה וגם אני אהיה כבר עם פז"מ של מתושלח...נכון?

מה לעשות-נדרש מאתנו להתגייס בגיל 18-19 וזה הגיל שבו מתגייסים.

זה גם יפה שכבר החלטת שכרופא אתה תתרום הרבה יותר מכל תפקיד אחר שהיית עושה בצה"ל.
צר לי לנפץ לך את הבועה האידאליסטית היפה שניפחת לעצמך- יהיה לך הכי קל לתרום כרופא ולא בתפקיד המקורי שיועד לך, לוחם כנראה, שעם כל ההסתייגויות הוא התפקיד בעל התרומה החשובה ביותר.
ובלי יותר מדי קשר-באיזה תחום ברפואה בכלל אתה מתכוון להתמחות...?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-06-2008, 12:27
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "טעות אתה לא הייתה במקומו כול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי max-max
הוא ישב בכלא ,יעשה שלוש שנים במשכורת נמוכה ,ישתחרר מהצבא בגיל מאוחר ורק אז יוכל לבנות את חייו.

1) מי אומר שזה באמת מה שיקרה? הוא הרי ברח מהצבא והמדינה פעם אחת כשלא היה בא לו. איזה ערבות יש לכך שהוא לא יגיע לצבא, יתבאס, "יתפכח" ויחליט שסתם רע לו וזה לא משתלם ונמאס כבר לטפל בחיילים מסריחים ומלוכלכים ובאמריקה היה הרבה יותר טוב, שם הכסף התגלגל ברחובות והיה צריך רק לאסוף אותו בכפפות לייטקס, אז בוא בעצם נקפוץ חזרה, הרי הוא כבר מבוסס שם במידה מסוימת, היכרות עם אנשים והשפה, יהיה לו קל יחסית למצוא עבודה, אפילו רגשות אשם-שלא יהיו לו, לא יצליחו להחזיק אותו בצבא ובארץ. להיפך-זה דווקא התרחיש ההגיוני יותר.

2) אם הוא כבר יחזור לשירות כרופא הוא צריך לעשות יותר מ3 שנים.

3) "ורק אז יוכל להתחיל לבנות את חייו"?! אז מה לעזאזל הוא עשה עד עכשיו?! הוא משתחרר כבר עם מקצוע ותארים מה יותר מזה?!
להיפך, אם הוא היה עושה את המסלול ה"רגיל" היה אפשר להגיד שהוא מתחיל ב3 שנים איחור...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-06-2008, 11:20
צלמית המשתמש של klingo17
  klingo17 klingo17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.06
דבר ראשון,

מוזר לי קצת שלא הצלחת להתקבל לעתודה, אשמח אם תסביר למה לא התקבלת.

דבר שני, אני חושב שקבלת ההחלטות שלך מוטעית לגמרי,לא הבנתי מה היה כ"כ דחוף שלא יכולת לחכות שלוש שנים של שירות צבאי לפני לימודי רפואה. יש הרבה אנשים שעושים את זה(ואפילו מחכים יותר מ-3 שנים), אתן לך דוגמא משפחתית:
אחי הגדול טיס קרב, (עוד מלפני התקופה של התואר בקורס טיס ), אחרי השחרור התחיל ללמוד רפואה וכיום הוא בעיצומם של לימודי רפואה(ועושה מילואים). גם שירות קרבי וגם לימודים אחרי הצבא, יש הרבה צעירים שעושים את זה.בכל מקרה, זה לא רלוונטי כרגע כי את ההחלטה שלך עשית כבר.

בקשר לשאלה שלך , לא תוכל להיכנס לארצנו מבלי להעיצר, אני ממליץ שתסיים את התואר(במידה ותסיים אותו באמת כמ שאתה אומר), ורק אז תחזור אני בטוח שצבא יגייס אותך בלי בעיות, רק חבל שעשית בחירות מוטעות.

ישן 09-06-2008, 11:47
צלמית המשתמש של Foxtrot1
  Foxtrot1 Foxtrot1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.05

כמה דברים:

1. דרכון אמריקאי - עוד לא שמעתי על מקרה שאזרח אמריקאי נכנס בגבולות ישראל עם דרכונו האמריקאי ומישהו העיז להניח עליו את היד. יש לכם מושג איזו תקרית דיפלומטית תגרר מדבר שכזה? גם אם הוא אזרח ישראלי שעבר על החוק ונכנס עם דרכונו הזר - אין זה משנה כקליפת השום (מפאת הסיבה הפשוטה שכאזרח אמריקאי הוא לא עבר על החוק - לא הישראלי ולא האמריקאי). העובדה שהוא נכנס עם דרכון אמריקאי אומרת שהוא נכנס כאזרח אמריקאי ואני רוצה לראות אם דניאל פרידמן יעיז להורות לפרקליטות על החמרת היחסים עם ארה"ב.

בשביל חייל עריק שנכנס עם דרכון אמריקאי זה לא שווה את כל הטרחה.

הבעיה שלו היא לא שיעצרו אותו אם יכנס עם דרכון זר. הבעיה שלו היא שאם זיהו אותו כישראלי, הוא עשה עברה, וברגע שהוא יחזור עם הדרכון הישראלי - הוא יענש.

2. בעניין הספציפי - אני לא מסכים עם הדרך שבה אנשים דיברו כלפיו. הוא עריק, הוא משתמט, הוא דפק את כולנו. אנשים סגרו שבתות ואכלו בוץ בזמן שהוא לגם שמפניה וטעם שמנת אמריקאית. זה הכל נכון. אבל הבחור רוצה לכפר על מעשיו, רוצה לחזור לארץ, רוצה לשרת (ולבצע שירות בתור רופא למיטב הבנתי). זה באמת שווה ערך למשתמט שמוציא 21 כי הוא נגן פסנתר אקספרסיוניסטי ולא חושב על הצבא יותר לעולם? זה באמת שווה ערך לבני ישיבות שע"פ חוק טל הבזוי דוחים את שירותם הצבאי כי הם חיילים בצבאות השם?

חבר'ה, תתאפסו על עצמכם, ותתנהגו בצורה קצת יותר ראויה. אני מבין את הזעם שלכם, ואני חושב שהוא במקום - אבל יש דרך וצורה להציג אותו. להקניט את הבן אדם, להשפיל אותו, להציג פה תמונות של "קלינקס" - ואללה, זה מגעיל וזה דוחה, וזה הופך אתכם ללא יותר טובים ממנו.

ואומר שוב - הוא משתמט, והוא דופק את כל מי שמתגייס, והוא לא בסדר. אבל הוא שונה בדבר אחד - הוא רוצה לחזור ולשרת. אם הוא באמת ישרת, אני מוכן לסלוח לו. בעיקר כי הוא ישרת גם בתור רופא, דבר שהצבא בהחלט יכול לעשות בו שימוש ראוי. האם זה "להוריד את הגנב מחבל התלייה?" לא לי לשפוט. יש מערכת חוקים ושיקול דעת מקצועיים שעושים זאת. באותה מידה שזה גם לא לכם לשפוט. לא תמנע מכם הזכות לביקורת וחופש הביטוי - אבל זה גם לא מוסיף לערכו של בן אדם שבוחר להקניט ולהציג תמונה שלילית עגומה גרידא.

(כמובן שאם הכל זה תירוצים ע"מ שהוא יוכל לחזור לארץ ולהיות בעל אזרחות כפולה בפועל - אז אין על מה לדבר, הצדק עימכם).

קצת חומר למחשבה.

ישן 09-06-2008, 12:00
  qfg qfg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Foxtrot1 שמתחילה ב "כמה דברים: 1. [b]דרכון..."

אני צריך לציין דבר אחד, ואני מצפה לראות איך אנשים יקראו את זה ויתמקדו רק במצד מילים מסויים שוב ויתעלמו מכל מה שמסביב: אני לא הצטערתי והחלטתי לכפר על "מעשיי". ידעתי שאחזור לארץ עוד לפני שעזבתי, לשניה אחת לא חשבתי על לעזוב ולא לחזור לשרת בצה"ל, אז סבבה תכעסו עליי על זה שאני יושב על כסא ולומד בזמן שאתם סובלים בצבא ועושים את חלקכם, אני מבין.

אבל אני אגיד משהו אחד, אני מכיר הרבה אנשים שמשרתים בקרבי וביחידות עילית, ופה בארה"ב דרך העבודה שלי יצא לי לפגוש ישראלים ששירתו בצה"ל בהרבה מקומות, וכולם מסכימים איתי, אני לא מתרברב, אבל כולם חושבים שאני עושה נכון בכך שאני עוזב את הארץ כדי ללמוד במטרה לחזור ולשרת בתפקיד חשוב, ובגללם/בזכותם אני לא מרגיש רע ומרגיש שאני עושה את הדבר הנכון בטווח הארוך.
ישן 09-06-2008, 14:13
צלמית המשתמש של Foxtrot1

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "[QUOTE=Foxtrot1] בשביל חייל..."

סלח לי, אבל אתה לא בדיוק סתרת את הדברים שאמרתי.

אתה צודק במאה אחוז. לפי החוק הישראלי הוא חייב להיכנס עם דרכון ישראלי. אבל הוא הגיע למעבר הגבול (בעניין זה פקיד המשטרה) והוא מציג דרכון אמריקאי. במידה והפקיד מכיר אותו אישית ויודע כי הוא אזרח ישראל, אתה חושב שהוא יכול למנוע ממנו כניסה?

למנוע כניסה מאזרח אמריקאי על לא עוול בכפו - זה שווה ערך למעצר אזרח אמריקאי ללא סיבה מוצדקת.

הוא לא יעצר כשהוא נכנס עם דרכון אמריקאי לישראל, כי בעשייתו כך הוא אינו אזרח ישראלי כי אם אזרח אמריקאי. האזרחות הכפולה לא אומרת שבהיותך בישראל אתה גם אמריקאי וגם ישראלי (כלומר, זה אומר זאת אך דה פקטו אתה אזרח של מדינה ספציפית - ואם לארה"ב נכנסת אם דרכון ישראלי, אתה אזרח ישראלי, ואם לישראל נכנסת עם דרכון אמריקאי - אתה אזרח ארה"ב).

ישן 09-06-2008, 12:50
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Foxtrot1 שמתחילה ב "כמה דברים: 1. [b]דרכון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Foxtrot1
כמה דברים:

1. דרכון אמריקאי - עוד לא שמעתי על מקרה שאזרח אמריקאי נכנס בגבולות ישראל עם דרכונו האמריקאי ומישהו העיז להניח עליו את היד. יש לכם מושג איזו תקרית דיפלומטית תגרר מדבר שכזה? גם אם הוא אזרח ישראלי שעבר על החוק ונכנס עם דרכונו הזר - אין זה משנה כקליפת השום (מפאת הסיבה הפשוטה שכאזרח אמריקאי הוא לא עבר על החוק - לא הישראלי ולא האמריקאי). העובדה שהוא נכנס עם דרכון אמריקאי אומרת שהוא נכנס כאזרח אמריקאי ואני רוצה לראות אם דניאל פרידמן יעיז להורות לפרקליטות על החמרת היחסים עם ארה"ב.

בשביל חייל עריק שנכנס עם דרכון אמריקאי זה לא שווה את כל הטרחה.
תקרית דיפלומטית על עבריין ישראלי בעל אזרחות כפולה? ממש, פשוט משבר בינ"ל שיוביל לניתוק היחסים...
מדובר בעבריין ישראלי שכנראה גם שיקר בזמן תהליך התהאזרחות שלו בארה"ב. כאזרח ישראלי העובדה שהוא מחזיק גם באזרחות אמריקאית (והוא עדיין לא) לא מקנה לו חסינות מביצוע עבירות כנגד החוק הישראלי, בין אם הוא בארץ או בחו"ל, בין אם הוא מחזיק באזרחות זרה אחת נוספת או עשר.
הוא מחוייב להיכנס בדרכון ישראלי כל עוד לא וויתר על אזרחותו, הוא עריק/משתמט גיוס ולכן בר-ענישה בשני המקרים. אם ירצה הוא מוזמן להתקשר לקונסוליה האמריקאית מתא המעצר, אולי אפילו יבקרו אותו פעם אחת.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 09-06-2008 בשעה 12:53.
ישן 09-06-2008, 14:18
צלמית המשתמש של Foxtrot1

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "[QUOTE=Foxtrot1]כמה..."

תיקון קל, ומשהו שאתם מפספסים וכבר ניסיתי להבהיר.

אם הוא נכנס לישראל עם דרכון אמריקאי, הוא אזרח אמריקאי. על כן, כאזרח אמריקאי (גרידא!) הוא לא עבר על החוק הישראלי, כי החוק הישראלי לא מונע ממנו כניסה עם דרכון אמריקאי כאזרח אמריקאי. הבעיה מתחילה מהאזרחות השניה שלו. אבל כל עוד הוא בארץ עם דרכון אמריקאי - ישראל יכולה לצעוק עד מחר ולא יעשו נגדו כלום וזאת כדי למנוע תקרית דיפלומטית.

היה ולאחר מכן הוא יחזור לישראל עם דרכונו הישראלי, הוא יעצר במעבר הגבול (כמובן אם מישהו מחפש אותו, לרוב לא מתעניינים בזה - מניסיון) ויחוייב בפלילים על כך שנכנס לארץ עם דרכון אמריקאי (אך ורק! כשהוא בארץ כאזרחי ישראלי ולא אמריקאי).

צר לי, אדם שנכנס למדינה מסוים עם דרכון של מדינת אם - אזרחותו היא כאזרחות מדינת האם. אני מסכים שזה תפישתי לא ברור, כי הוא בכל זאת "בעל שתי אזרחויות". ראשית זה דבר שמתרחש ביום יום (זה לא אומר שזה בסדר, אבל זה קורה), ושנית אם ייעצר אזרח אמריקאי ישראל תצטרך לתת דין וחשבון לארה"ב. באופן שטחי "זה אפשרי", מהותית - אין על מה לדבר בכלל

ישן 09-06-2008, 12:23
  2Sky 2Sky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.07
תשובה פילוסופית
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי sapper שמתחילה ב "שאלה פילוסופית ברשותכם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sapper
נניח הנחה שלאחר לימודי הרפואה בארה"ב הבן אדם אכן חוזר לארץ לשרת בתור רופא.
(נסכם: יש לנו בן אדם שערק מהצבא לטובת לימודי רפואה בארה"ב,סיים שם 7 שנות לימוד)

ניקח בן אדם אדם בן גילו, שהתגייס לקרבי, ולאחר כמה שבועות בטירונות מחליט שלא מתאים כל המשמעת, והתנאים. הבן אדם עושה קצת בעיות ורעש, וממשיך בשירות כעובד רס"ר בקרייה לדוגמא (מעביר שנתיים וחצי בדאגה איך להספיק לאוטובוס של 2 הביתה).

מי בסופו של דבר עשה יותר למען המדינה?

ניקח בן אדם בן גילו, שהתגייס לקרבי סיים את כל המסלול עבר חוויות שלא ניתן לתאר במילים.הבן אדם
היה מצטיין בכל מעשיו למד מה היא אחוות לוחמים,רעות תושיה אומץ לב וכו'.
סיים את שירותו ,עשה טיול נחמד התחיל בלימודי רפואה בארץ.

אז מי עכשיו עשה יותר למען המדינה?

אפשר להמשיך עד אינסוף.
אנחנו לא כאן למדוד למי יש ז** יותר ארוך
ישן 09-06-2008, 13:18

אשתדל לעסוק בפרטים הטכניים:
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "דרך אגב ברור פה לכולם שאם אני..."

איש מהכותבים פה לא מתכוון לעסוק בלכידתך כשם שאינו קשור להליכים המשפטיים שיהיו כרוכים בשיבתך והצגת תנאים או הצהרות כמו בתגובתך האחרונה אינן יותר משחרור קיטור [מה שבעצם בהחלט אומר שאתה בכ"ז מתאים לישראל ]..

כדאי שלא תהיה כל כך זחוח ותפעל בשיקול דעת. היותך מועמד למועמדות לאזרחות אמריקאית אינה הופכת אותך לאזרח אמריקאי או לחסין מפני החוק הישראלי. דרכון אמריקאי לא יגן עליך ממעצר ומזוז ממש לא יטריח עצמו לעסוק בהגעתך כשם שכתב אחד מהעונים. לכל היותר ידווח הפרקליט המתמחה שיטפל בתיק לקונסוליה האמריקאית דיווח לאקוני.

מעבר לכך, עריקות בישראל יכולה לשבש את הליך התאזרחותך בארה"ב באם מאן דהו בעל עוצמה יחליט שהדבר ממש חשוב לו. עריקות בהחלט יכולה להפריע לך בקבלת רשיון ישראלי. היו כבר תקדימים שהגדירו עריקה לחו"ל בנסיבות קלות משלך כהתנהגות שאינה הולמת רופא.

עם 'ביצה שטרם נולדה' כמו אזרחות זרה או רשיון לעסוק ברפואה כדאי להיות זהירים וצנועים בהרבה מן הדרך בה אתה מתנצח כאן ובכלל יהירות אינה מתכון לעיסוק מוצלח במקצוע זה.

מנקודת מבטי - אשמח בשיבתו של כמעט כל יהודי לא"י והדבר היה נכון גם אם היית עריק לצורך צבירת כסף כשיפוצניק במנהטן ומתוך הבטחה לשוב ולהתגייס לסיירת.

פנה בצורה מסודרת למדור איתור ועתודה בחיל הרפואה
טל´ 03-7379520/1/2 ובמייל [בתקוה שלא הוחלף]ל: smadar_mashan@idf.gov.il

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-06-2008 בשעה 13:21.
ישן 09-06-2008, 13:58
  gilad-d gilad-d אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.04

למרות שאני בדעה של רוב האנשים כאן, אני חושב שזכותו של כל אדם לעשות החלטות ובחירות ע"פ ראות עיניו (וכמובן להתמודד עם ההשלכות) ולכן אנסה לתת לך תשובות עניניות ע"פ נסיון במקרה קצת דומה של מכר ומעט משלי (אמנם לא עם ארה"ב, אבל עקרון דומה). כל זאת בהנחה בכל מטרתך היא לבקר בארץ את המשפחה ולחזור לארה"ב מבלי לשבת בכלא.

- בכל מקרה, אל תנסה להגיע לארץ ללא אזרחות אמריקאית.

הכי בטוח:
- לאחר שהשגת אזרחות נסה דרך השגרירות\קונסוליה הישראלית לבטל את אזרחותך (הישראלית). אתה צריך להסתכל על הסיפור שלך בצורה אובייקטיבית - הפקידים שיעסקו בעיניינך אינם מכירים את כל מה שכתבת כאן. סה"כ זה לא שהתגייסת ואח"כ ממש ברחת מהצבא וערקת. בחרת לרדת מהארץ לפני שירותך הצבאי ואינך מעוניין יותר להיות אזרח ישראל - לגיטימי לחלוטין (פרקטית, לא מוסרית). בדיוק כמו שהרבה עולים מרוסיה ואוקראינה נמצאים תחת סטאטוס עריק לאחר שבחרו להגר לישראל וזה לא דבר שלא ניתן להסדיר (למרות שלפעמים לא קל).

פחות בטוח:
- תכנס לארץ כאזרח אמריקאי לכל דבר (רצוי שהשם בדרכון לא יהיה זהה לחלוטין בכתיב הלועזי לשם שבדרכון הישראלי).

אני ממש לא רוצה להרחיב בנושא, אבל בתור מי שהלך ללמוד רפואה ובחר לעשות את זה בדרך שלך - פשוט כדאי שתלמד לעבוד עם השכל ובקור רוח.
ישן 12-06-2008, 14:13
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
חברי ..
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "[QUOTE=אלון5560]שיחזור אולי..."

לפי הדיבור שלך אני מבין שאתה כאן המתנשא ולא הבחור מעליך.

כמו כן דמיינו מצב שהבחור הנ"ל ..
מסיים 3 שנים צבא בתור לוחם!!!
7 שנות רפואה בחול בארץ איפה שהבחור מחליט ..
ואז מילואים בתור רופא !!!
מה לבחור יש להגיד ?

אני חובש במילואים ..
מה תעשה אם חייל בגיל 18 יבוא ויתלונן אצלך על בעיות רפואיות מתוך מצוקה של קשוי הסתגלותי שזה 80% מהמקריםבערך לפי ההתרשמות שלי בתור חופ"ל.

התשובה של הרופא(כרגע עריק חשוב לזכור)
אהה אני לא התגייסתי בגיל 18 ואין לי משוג סביר להניח שקשה להתרגל לצבא..
פשוט עשיתי טירונות שבועים כי אני רופא שאמור לטפל בך שלמד במכללה סוג ז' בחול ..
במילה אחת תלמד רפואה בהצלחה..
העולם זקוק לרופאים אבל אין לך מקום ערכי בצבא הגנה לישראל .
שף אני שולט ברגשות ?

ישן 10-06-2008, 07:22
  qfg qfg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "נכון אינני יודע מי אתה ודרגתך..."

אני אגיד לך משהו, גם לפני 3 שנים כשהייתי בן 17 מורעל שהיה בטוח ב-100% שהוא יתגייס בגיל 18, ושהשתמטות היא חטא שעונשו צריך להיות מינימום 3 שנים בכלא, גם אז אם הייתי שומע על מישהו שלא התגייס בתאריך המיועד לו מכל סיבה שהיא (בין אם הוא לא רצה להתגייס בכלל או שמסיבה מסויימת רצה להתגייס מאוחר יותר) ולאחר מכן רצה לחזור ולהתגייס, לא הייתי כועס על בנאדם כזה ואומר לו שיעוף מהמדינה שלי. חסרים משתמטים במדינה הזאת תגיד לי?? מישהו בא ואומר שהוא רוצה להתגייס ולתרום ואתה מעז להתנשא מעליו ולומר לו שלא מגיע לו?! אין לך את הזכות, מי שרוצה לתרום צריך לתת לו לתרום, לא חסרים משתמטים לצערי.
ואני לא אומר את זה כי פגעת בי או כי אני לוקח את דבריך אישית. אבל בלי קשר לסיפור שלי, אם הייתי גולש בפורום והייתי קורא על מישהו שרצה לחזור ולהתגייס וכל מיני "גיבורי ישראל" כמוך אומרים לו שלא צריך ושהוא לא טוב מספיק, אני מחשיב את זה טעות חמורה ולמרבה האירוניה הסתה להשתמטות.

ושף, תודה על העצה, אבל את השיקולים שלי עשיתי מזמן, אני יודע איפה מקומי בטווח הארוך, וכמה מילים שנכתבו אי שם באינטרנט על ידי כמה גולשים מתוסכלים לא ישנו את דעתי.
ישן 10-06-2008, 09:21
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "אני אגיד לך משהו, גם לפני 3..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי qfg
ושף, תודה על העצה, אבל את השיקולים שלי עשיתי מזמן, אני יודע איפה מקומי בטווח הארוך, וכמה מילים שנכתבו אי שם באינטרנט על ידי כמה גולשים מתוסכלים לא ישנו את דעתי.

אני לא יודע מה יהיו שיקוליך העתידיים אני משיא עיצה על סמך הנתון בשלב זה. שים לב שאני משתדל לכתוב עובדות בלבד ולא מהגיגי ליבי.

אין מה לעשות אך כמה שתנסה לייפות זאת אתה עדיין עריק וככזה יתייחסו אליך. רוב הסיכויים לפי החש"צ שתמצא את עצמך בכלא צבאי לתקופה כזו או אחרת כאשר בסופה אין לדעת מה יקרה וכל מי שטוען שהוא יודע - משקר לך (יתכן שתשוחרר משירות, יתכן שתגויס כרופא ויתכן שתגויס כחפ"ש. הכל אפשרי)
בנתונים הללו ותחת ההנחה שהינך רופא ואזרח אמריקאי איני רואה על סיבה שתשוב לארץ ותנסה לקשור גורלה בגורלך בכח. עדיף לך להישאר בארה"ב שם מובטחים לך חיים נוחים יותר ועיסוק במקצוע אותו בחרת ללמוד.
ישן 09-06-2008, 20:52

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "אחרי שקראת את התגובות באשכול..."

לא כ"כ רע באמריקה (תלויי את מי אתה שואל)
הנקודה היא שהבחור אומר שהוא אוהב את הארץ ורוצה לחזור אליה אבל באותה נשימה הוא מסביר למה הוא עשה מעשה אנוכי לחלוטין ולא הסכים לעשות את מה נדרש ממנו כמו כולם.

נכון, כולם יכולים לתרום בדרכים שונות, אבל במציאות הישראלית יש תרומה בסיסית אחת שכולם נדרשים אליה, היא לא נוחה אבל היא הכרחית ולאחריה כבר 6 עשורים כולם תורמים לחברה ולמדינה בדרכיהם שלהם.

בסופו של דבר הוויכוח פה נסוב סביב חוסר הרצון (לפחות בהתחלה) לתרום למטרה שלא תורמת באופן מיידי לתועלת של הפרט-והפרט בחר לתרום לתועלתו האישית. מה זה אומר על היכולת של החברה לסמוך בעתות מצוקה בעתיד על הפרט?

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 10-06-2008, 11:15
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "אחרי שקראת את התגובות באשכול..."

לכל הסומכים על טמטומה של מערכת ביקורת הגבולות - בעת כניסה או יציאה מן הארץ, הבודקת בבקרת הגבולות מריצה את שם הנוסע במחשב.
באם שם הנוסע דומה לשם המופיע במאגר המידע (אם השם הלועזי של הנוסע זהה לשם בלועזית ו/או באיותו העברי לשם המופיע במאגר המידע של ביקורת הגבולות סביר להניח שהנוסע יעוכב) מעוכב הנוסע בנימוס רב, בעוד ביקורת הגבולות עורכת בדיקה מקיפה יותר הכוללת בירור עם השגרירות/קונסוליה שם תתברר זהותו האמיתית. אין כל צורך בתקרית דיפלומטית....

כמו כן רצוי לדעת שמשתמט ו/או עריק אינו זכאי לשירותים מנהלתיים ע"י נציגויות המדינה בחו"ל, כך שעריק בחו"ל לא יוכל לעולם לבטל את אזרחותו משם, הדרך היחידה הנה להתייצב בישראל עם כל המשתמע מכך..
ישן 10-06-2008, 12:26
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "לדבריך אזרחים יהודים ששמם..."

לשם כך הבודקת או האחראי משמרת מפעילים משהו הנקרא "שיקול דעת", כלומר באם ישנו מבוקש הנקרא אבי לוי והנו בן 20 סביר להניח שהם לא יעצרו אזרח אמריקאיי בן 60 העונה לשם הזה.
אה, עוד פרט שולי - ישנו דבר הנקרא תמונה - משום כך רוב זייפני הדרכונים לא רק משנים את שמם אלא גם את הופעתם החיצונית.

שוב, אינני מדבר על סריקת כל הנכנסים ע"מ לסנן את בעלי האזרחות הכפולה הנכנסים בניגוד להוראות עם הדרכון הזר, כי אם סריקת אנשים ע"מ לגלות נוסעים אשר כנגדם קיים צו או הוראה כלשהי.

לגבי הנכנסים בעזרת הדרכון הזר ולא עם הישראלי, יהיה קשה למערכת לעלות עליהם בעת ביקורת הגבולות (בהנחה שלא קיימת הצלבת מאגרי נתונים עם שאר מדינות העולם) והכל טוב ויפה כל עוד אין האזרח זקוק ל"שירותי המדינה" (קופת חולים, משטרה וכו') כי בארצנו קיימת הצלבת נתונים בין משרדי הממשלה.
ישן 10-06-2008, 12:42
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "לשם כך הבודקת או האחראי משמרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
לגבי הנכנסים בעזרת הדרכון הזר ולא עם הישראלי, יהיה קשה למערכת לעלות עליהם בעת ביקורת הגבולות (בהנחה שלא קיימת הצלבת מאגרי נתונים עם שאר מדינות העולם) והכל טוב ויפה כל עוד אין האזרח זקוק ל"שירותי המדינה" (קופת חולים, משטרה וכו') כי בארצנו קיימת הצלבת נתונים בין משרדי הממשלה.

יפה מאד. הוא שאמרתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The Cheff
לעניין החזרה לארץ, כיוון שנולדת ברוסיה שפר עליך מזלך ואם תיכנס עם דרכון אמריקאי או רוסי אין שום יכולת לאף פקיד הגירה / שוטר / גולש בפורום צו"ב לדעת שיש לך גם אזרחות ישראלית. הדבר מתייחס לביקור בלבד שכן אם תחליט להשתקע אז תישפט על סמך היותך אזרח ישראלי ותו לא.

המערכת, כמו מירב המערכות בארץ, עובדת על סטטיסטיקות ועל פרופילים או בשפה פשוטה יותר "שיטת אל תדאג, יהיה בסדר" ולכן, הסבירות ששוטר בביקורת הגבולות יגלה שנושא דרכון זר הוא אזרח ישראלי שקול לסבירות שפותח האשכול יגיע לארץ, יכנס ישר לקורס קצינים, הרמטכ"ל ושר הביטחון יענדו לו את הדרגות בטקס הסיום ומשם יוצב כרופא ביחידה מובחרת - סיכוי אפסי.
ישן 09-06-2008, 21:08

הנקודה היא שצריך לעזור לו לחזור ולשרת בצבא.

די ברור שהדיון הזה והווידוי של qfg נגעו בנק' כאובה של חלק גדול מהמגיבים וכנראה שבצדק.
אנ לא מסכים עם מעשהו של qfg או עם ההסברים לו, אבל בעייני הנקודה החשובה היא שהוא כן אוהב את הארץ וכן מעוניין לחזור ולתרום ובכל לתקן את המעשה שלו.
לדעתי צריך לעודד אותו לחזור ולשרת כרופא בצה"ל.

למען הסר ספק, כמו שכתבתי כבר אני לא מסכים עם מעשהו של qfg ועם חוסר הרצון שלו לתרום בכל דרך שהיא לא דרכו, אבל אחרי שהמעשה נעשה מן הראוי לעזור לו לחזור לארץ ולשרת באופן שבו הוא יתרום כמיטב יכולתו וזה יהיה תיקון למעשה. וזו צריכה להיות המטרה, אי אפשר להחזיר את הזמן לאחור.

אני מאמין שהכוונה היא זו שקובעת במקרה זה גם אם הדרך לא היתה ראויה כלל.
זה מעשה אווילי לטרוק את הדלת בפני אדם שכן מצהיר שהוא אוהב את הארץ ורוצה לתרום לה במסגרת צה"ל.

ל qfg- זה יהיה נבון מצידך להפסיק עם הגישה של "אין לי על מה להתנצל" משום שזו גישה שפוגעת ברבים מאוד ויוצרת אנטגוניזם כלפיך ותחושה של ניצול.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 09-06-2008, 21:47
  ארבינקא ארבינקא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
השתדלתי לקרוא

מה שכולם כתבו ויש לי דבר אחד להוסיף:
לא בטוח שיעצרו אותך בארץ גם אם יש נגדך צו מעצר. אני גם ברחתי מהארץ בגיל 19 וחזרתי אחרי שנתיים ולא עצרו אותי, רק אמרו לי שאני חייב ללכת ללשכת גיוס להסדיר את מעמדי [הייתי על תקן בן ישיבה וקצת לפני שנסעתי לחו"ל ביטלתי את המעמד וחתמתי גיוס].
ניגשתי ללשכת גיוס וב"ה ביום חמישי אני נכנס למערך הטכני בחיל האויר.
צעקו עלי קצת הצטערתי אמרתי שאני עכשיו בא עם מוטיבציה גבוהה לשרת והכימו לגייס אותי בלי לשבת דקה בכלא.
אגב, הייתי כמוך בניו יורק שנתיים ומאוד נהנתי. רוב הזמן למדתי אבל הספקתי גם לעבוד ולחיות כמו בנאדם. אני יכול להגיד לך שזה לא קל לבוא משם לפה אבל אני מאחל לך בהצלחה.
ישן 10-06-2008, 07:54
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
הצבא צריך המון דברים.
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "אני עושה את המקסימום כדי..."

אני, למשל, רציתי להיות (בסדר הזה) טייס, לוחם, או צלם צבאי. מאוד מאוד רציתי. הסיבה היחידה שאני לא צלם של "במחנה" היא ביורוקרטית מטופשת.

הצבא רצה אותי דווקא בתור טכנאי בחיל האוויר, מהאלה שטוחנים, מכיר?
אז אני כמו עוד רבים מחברי, מכרי ומיודעי - בחרתי לקבל את הדין, להכנס לשירות ולהמשיך את הלחימה בעד "שירות משמעותי" מבפנים.

עבר זמן, יכולתי כבר לעבור לשירות קרבי כלוחם או לקבל תפקיד של צלם צבאי (אבל כמובן לא קורס טיס, והצבא צריך טייסים..), אבל אני בחרתי להמשיך את השירות המשמעותי שאליו הוצבתי.
כיום אני מטפל בדור הטכנאים השלישי שעובר תחת ידי כראש צוות, ואני יודע שלמרות שהצבא חייב לוחמים נוספים (המחסור הוא כרוני), חשוב יותר שאהיה איפה שאני, במקום שלא באמת רציתי להיות בו.
לא אני, ולא אתה, יכול להחליט מה הצבא צריך, ואיפה אני או אתה נועיל יותר.

בוא ואגלה לך סוד קטן - אחד שכבר נלחש לך לפני כן - הצבא מוכן להוציא לעתודה רפואית, גם תוך כדי שירות, אנשים ששיפרו את הנתונים שלהם, כך שתוכל לחזור, להתגייס למקום עלוב שבעלובים (חימושניק באוגדת אדום, מצידי..), ואז להתקבל לעתודה הרפואית, לחסוך לעצמך את שכר הלימוד, ואת כל המלל ששפכת כאן למעלה.

ישן 10-06-2008, 08:13
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "האמת היא שקיבלתי בדיוק את מה..."

אם לא תרצה לא תהיה טבח. הצבא לוקח את כל מי שרק אפשר לתפקידי אחזקה (חימוש וחיל האוויר) .
אם תתגייס כעת, יש לך סיכוי מצויין להכנס לעתודה הרפואית, ואכן ראוי שתדבר עם מקרפ"ר.
אם לא תתגייס בזמן הקרוב, מרבית הסיכויים הם שהחיים בחו"ל יינעמו לך, או שלחזור לשירות צבאי לא ינעם לך בכלל, ומי יודע כמה רופאים פתאום יגיעו לצבא ולא יצטרכו אותך. שורה תחתונה: לא תתגייס.

אין לי בעיה להבין אותך, אבל בחינה ריאלית של המציאות הכלכלית, למשל, אומרת לברוח משירות המדינה.
לא הכל ריאלי, לא הכל כמותי. בהנחה שיש לך ערכים ציוניים (סליחה על המילה הגסה), כדאי שתשקול שנית את החלטתך. לא שאני מצפה שתשתכנע, בוודאי לא מהעויינות שפה.

ישן 10-06-2008, 13:03
  פלוני_1 פלוני_1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "שמע, שים לב שהמשתמש הזה ירד..."

אחרי קריאה של רבע מההודעות באשכול הזה.
אני לא מבין מה הבעיה?! התחרטת, אתה רוצה לחזור ולהשלים את השירות הצבאי שלך ולא רק בכדי לצאת ידי חובה. אתה עתיד להיות רופא בצה"ל ולעבור שירות משמעותי.
כרגע, אין לך מה לקחת סיכון בחזרה לארץ, תשלים את הלימודים שנותרו לך על הצד הטוב ביותר, אל תשאל את דעתם של אחרים כי הם לא מכירים אותך ולא את הכוונות האמיתיות שלך. שים בצד כרגע את הכל עד שתשלים את הלימודים שלך ותחזור לצה"ל כרופא.
מה שהיה, היה. אתה עוד "תשלם" (תשב בכלא צבאי? איזה פחד.. אם תחזור כרופא הצבא לא יוותר עליך. אתה יכול להיות בטוח בזה) על הטעות הזו, אבל לרגע זה אין לך על מה לחשוב חוץ מסיום המהלך שבחרת לעשות.
ישן 11-06-2008, 18:02
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי qfg שמתחילה ב "שמע, שים לב שהמשתמש הזה ירד..."

אני לא מבין למה אתה מבולבל, אנחנו מבולבלים כי אנחנו רואים איך מישהו שכביכול עבר על החוק, ומבקש עזרה מבלי שתפגע כלל.

כעקרון, או קודם כל, מקומך הוא בכלא לזמן מה. אמנם אתה נהנה בקולג' שלך, והלוואי ואני גם הייתי יכול ללמוד בקולג' רפואה ולהנות כמו שאתה נהנה, אבל יש מציאות שחייבים לחיות לפי הכללים שלה.
עד למועד הגיוס חיית בארץ, נהנת מהשירותים שהיא העניקה לך, מההגנה שחיילי צה"ל נתנו לך!
וכשהגיע תורך למלות חובותיך כאזרח אתה ברחת רק כי חשבת על עתידך האישי. יודע מה, לגיטימי. מי לא חושב על העתיד שלו, גם אני חושב על העתיד שלי, מת להיות רופא, מת ללמוד בקולג'.
הבעיה היא שאין לך סדר עדיפויות תקין. אתה רוצה לחזור פתאום לשרת בצבא ובצדק, אבל אם כל אחד היה בוחר לעצמו מתי לשרת אז לא ממש היה לנו צבא. פגעת בערך השוויון, וזה דבר שלא תוכל לתקן גם אם תתגייס. מבחינתי אם תתגייס ואם לא אתה תשאר פרזיט.
ואני מקווה שתצליח בסופו של דבר להתגייס, אבל אני לא יכול להסתיר את זה שאני מיחל לך גם לשבת קצת בכלא.

יום טוב.
ישן 12-06-2008, 17:21
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
You screwed up

I, as a 17.5 year old, who also didn’t give a rats ass about anything at the time, realized at the age of 18 that it's time to grow up.
Unfortunately, the Army didn't find me attractive (to say the least), and not only was I given a Discharge from service, they REFUSED TO TAKE ME.
Do you know how many people patted me on the back, told me "don’t worry about it, now you can move on with your life while people do meaningless jobs for 3 years or go guard a random post where the scariest thing is rodent mating season going on right below your feet....
".
I'm hold a Duo-Citizenship,. I was offered at the time to fly to the States and was offered different programs to help me thru school. May i remind you that with all this, i'm not breaking any law or have any remourse as I was REJECTED BY THE IDF and therefor I am free to do as i please when i please and how I please.

So what did I do?

I said no thank you to the prestigious offers, signed up to Mechina in a Cow dung smelly hilltop, Fought the system for over a year with constant phone calls, faxes, and high ranking officer’s who Vouched for me.

I was finally accepted to the military with a 45 profile, as if they were doing me a favor by drafting me, and there was no one happier than myself on this planet.
After months of more fighting, anxiety (which I was battling at the time, which was one of the reasons I was not wanted in the first place) I was granted a new Medical Examination, was seen fit to serve as a Combat Soldier, given the opportunity to try for Sayarot and against all odds became the oddest looking guy in recent memory in my unit to walk around at night with And1 shorts and a football jersey.

It seems we are facing each other, just in the opposite directions- I, now almost 25, FAUGHT like a mad man, to have the privilege to serve, in TOTAL DISREGARD to my own needs, when i had a green light from the world, to do as i please and move on doing what your doing now. I am done with my service, I have experienced things that no American or New Yorker will experience in 50 lifetimes, and am given credit for this while working with my peers in NYC.

I'm sure life is hard for you, the hard work you put in at Community College, and then moving on to CUNY and doing some more hard work over there.

it's hard for me to believe that you lack any sort of social life, and that your are studying 24/7 (even though I thought I saw you say you bar tend, so i'm assuming you do get some sort of encounter with the night life in the city that never sleeps),

You don’t know nor can you predict you’re future, you can only hope that the path you choose to take ends up being a good gamble
- I’m proud to say that mine did work out.

Patience (and I’m sure you will tell me you have a lot of it, after all, you must wait thru all your studying etc) is NOT your strong side, as you are hasty, and jump quickly to make decisions when you feel trapped, when you are in fact NOT.
You say you made a stupid decision at 17, a 30 year old will tell you a 30 year old makes stupid decisions, and a 60 year old will say the same.
Your experience that you gain with time is only as good as the experience that you actually gained with time- if one's a moron at 20, in most likely hood will be a moron at 40.
Your personality doesn't change, and it seems the only wiser you have become is how to avoid being sentenced, as oppose to really taking on your responsibility. It would be a shame that a rash decision at 17 changed the entire course of your life. You don't know if you will ever be accepted to the programs you want. You can’t guarantee that you will get thru medical school or your residency.
Assuming you did, no one guarantee’s you will be untouched; go figure what will be if you don’t become the world's next greatest MD??

So while you were working your ass off in CC and CUNY, others were fighting in a war. While you were bartending to pay off your expenses, other's left family, school, girlfriends.

Some even gave up the opportunity to come to the US, and be put through school, felt a self of responsibility, even though they knew that they may be better for the military once they come back with a nice PhD- unfortunately the battles and wars that we fight were not going to wait for “us” to finish school so we can then become professors in the IDF….

I did my time, and now I’m a young adult, but yet more mature than half of the 35+ year olds I see and interact with on a daily basis here. I run a project on a world wide scale in the field that i love (optronics) and I do not have to worry about how to avoid authorities and how to scam different systems to achieve my own goals.

Empathy you won't get from me, and you seem clever enough to realize this, and faced the fact already that you will not have a large fan base.

If, for some reason you do become a Dr; choose to give up working in a nice Dr’s office or hospital in the city, come back to Israel, strike some sort of deal with the Military and Medical Corps, make **** for money, go in to even greater debts- I would demand that you excelled in your profession, and brought justice to your selfish acts by giving an outstanding service from yourself, where people were actually affected by you, for the good.

One can truly only learn from their mistakes by owning up top them- and this I hope you do.

ישן 12-06-2008, 22:19
צלמית המשתמש של איתי מאיר
  איתי מאיר איתי מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.02
שלח הודעה דרך ICQ אל איתי מאיר

ללא ספק הגישה הכל כך בריאה של האנשים פה, של "זה לא משנה מה תעשה בצבא, העיקר גם לך ידפקו 3 שנים כמו שנדפקו לי", תופסת פה חזק.

אם הבנאדם יחזור לארץ אחרי הלימודים שלו ויתגייס להיות רופא, הטענות שלכם מגוכחות!

אז מה אם הוא התקדם לפני הצבא? השירות חובה לא נועד למחוק לכם 3 שנים כדי שתהיו בפיגור, אלא השירות חובה נועד כדי לאייש את הצבא שלנו באנשים שהוא צריך בשירות! הגישה המטומטמת והמעוררת רחמים, שמשום מה תפסה בשנים האחרונות גם בדרגים הגבוהים, היא שהצבא נועד למחוק לאנשים צעירים 3 שנים וזו בדיוק הגישה שהרסה את הצבא.

בקיצור, תבורכו.

ישן 13-06-2008, 16:07
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי איתי מאיר שמתחילה ב "ללא ספק הגישה הכל כך בריאה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איתי מאיר
ללא ספק הגישה הכל כך בריאה של האנשים פה, של "זה לא משנה מה תעשה בצבא, העיקר גם לך ידפקו 3 שנים כמו שנדפקו לי", תופסת פה חזק.

אם הבנאדם יחזור לארץ אחרי הלימודים שלו ויתגייס להיות רופא, הטענות שלכם מגוכחות!

אז מה אם הוא התקדם לפני הצבא? השירות חובה לא נועד למחוק לכם 3 שנים כדי שתהיו בפיגור, אלא השירות חובה נועד כדי לאייש את הצבא שלנו באנשים שהוא צריך בשירות! הגישה המטומטמת והמעוררת רחמים, שמשום מה תפסה בשנים האחרונות גם בדרגים הגבוהים, היא שהצבא נועד למחוק לאנשים צעירים 3 שנים וזו בדיוק הגישה שהרסה את הצבא.

בקיצור, תבורכו.

אם כל הכבוד זה קצת שונה....
זהו בחור, בן 17, שהחליט על דעת עצמו מה יהיה הלו"ז שלו לגבי לימודים, גיוס, שירות, וכו וכו.

שוב פעם:
מי אמר שהוא בכלל מסיים לימודי רפואה? מי אמר שאם יקבל אזרחות אמריקאית יחליט לחזור? מי אמר שאם וכאשר יסיים בגיל 27-30 את כל הנדרש כדי לעסוק בתחומו הוא עדיין יחשוב באותו צורה??
אתה חושב שאז הוא כבר לא יהיה במקום אחר בחייו? כל העבודה הקשה, הלימודים, השכר לימוד )שקשה לי להאמין שהוא מסודר אם זה- הבחור יצטרך כמה שנים טובות של עבודה בארה"ב לשלם בחזרה(.

בואי נגיד שהפנטזיה באמת מתגשמת- אז מה?
אז עכשיו כל ילד בן 17 אם בן דוד בצרפת או דודה שלוס אנגלס יקפוץ על מטוס לבקר משפחה, וואללה, הוא מעדיף להשאר שם. אבל אל דאגה- הוא לא שכח אותנו ובעוד 10 שנים הוא באמת מתכוון לחוזר, לשבת בכלא, ואם יידרשו ממנו, יהיה טבח...

Wake up- the guy is Igoistical and is not in touch with reality, his surroundings and is very much irresponsible. He realizes he was wrong at the age 17? come back while your in Community Collage, do your service, and return to be the world's greatest DR.
I PROMIS you he is not missing out on anything, and they are NOT MISSING HIM.
Right now the only worries he has is how he can come back to Israel with out find himself in handcuffs....

ישן 13-06-2008, 19:57
  אלי18 אלי18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
אילתור

- הבן אדם רצה להיות רופא, לא התקבל ללימודי רפואה בארץ .
- ע"מ להגשים את החלום, החליט ללמוד רפואה בארה"ב, תוך ידיעה שהוא עובר על החוק .
- סיים לימודי רפואה (מקווה שבהצטיינות), וחזר לארץ לאחר שבע שנים .
- נעצר, נשפט, ו...

הנעלמים:

X - האם יחזור לאחר שבע שנים בגלות למרות כל הפיתויים?
X- במידה וכן, מה יחליטו השופטים?

את כל זה נדע אחרי ה-פ-ר-ס-ו-מ-ו-ת!!

נ.ב

בנימה אישית, יש מולנו בן אדם, שהיה נעול על מטרה, ועשה הכל ע"מ להשיג אותה, על זה, ורק על זה יש להעריך אותו . מעטים האנשים שרודפים אחרי החלום שלהם ויהי מה .
לא במקומנו ולא תפקידינו לשפוט אותו... את זה הצבא כבר יעשה .

לדעתי, אם הוא יחזור להיות רופא בארץ, המדינה תרוויח, הוא ירוויח, ואף אחד לא יפסיד .

נ.ב 2

אם המקרה הזה יתפרסם בתקשורת, המדינה כן תפסיד .

נ.ב3

שמרו את זה בסוד!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:16

הדף נוצר ב 0.36 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר