לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-06-2008, 10:55
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
אל המעין | סיפור קצר (וקצת דידקטי)

א.
טליה צעדה בשביל העפר. זה היה קל משציפתה – הנסיעה עברה מהר והשביל היה ישר וקצר. היא כבר ראתה מרחוק 2 מכוניות ומבנה אבן, והניחה ששם נמצא המעיין. עוד כמה דקות תפגוש שם את חברותיה, שהגיעו לפניה, ויחד יבלו את אחד הבקרים האחרונים של החופש הגדול.
ובאמת, ליד המבנה מצאה בריכה קטנה. היא הציצה פנימה, אל תוך המבנה. גם שם הייתה בריכה, גדולה יותר, ובה שני בחורים. לא היה שם אף אחד שהיא מכירה.
היא התרחקה קצת והסתכלה מסביב, אבל לא מצאה אותן בשום מקום. טלפון היה לה, כמובן, אבל אף אחת לא ענתה לה. כנראה אין להן קליטה.
טליה עמדה בגבה למבנה האבן, וניסתה להתקשר לזוהר, שלא הגיעה לטיול, אבל ידעה איפה המעיין. בעוד היא מחייגת, ניגש אליה גבר צעיר ואמר לה לזוז. היא זזה, לא מבינה. "לא", הוא אמר "יותר רחוק. אנחנו רוצים לטבול כאן". בטלפון ענה לה תא קולי.
נו, טוב, שיהיה. בכלל לא עניין אותה להסתכל עליהם. גם ככה היא לא יכולה להיכנס.
היא הלכה למקום ממנו לא ניתן לראות את הבריכה בשום דרך. שתי בנות שהיו גם הן במקום הלכו יחד איתה, והחלו לארגן גזיה ופינג'אן. טליה הייתה רעבה. היה לה חם, והיא והתחילה להרגיש קצת אבודה.

ב.
פתאום צלצל הטלפון. זאת הייתה עינב, אחת הבנות שעימן הייתה אמורה להיפגש. מהשיחה התברר לה שיש באזור שלושה מעיינות, ושהחברות שלה נמצאות במעיין אחר, מרוחק יותר. היא ועינב קבעו להיפגש באמצע הדרך.
וכך, אחרי כמה דקות של דאגה ועוד קצת הליכה בשמש, טליה הגיעה.
למולה נגלתה בריכה מרובעת ויפה עם כמה עצים לידה, ומסביב... שקט.
לא היו שם מכוניות, ולא אנשים נוספים. רק היא וחברותיה, שכבר הספיקו להיכנס למים וגם לצאת, ועכשיו היו עסוקות בהכנת ארוחת הצהריים.
היא חלצה את הסנדלים ונכנסה לבריכה. המים היו עמוקים וקרירים, והסירו מעליה את החום של חודש אב. זמן קצר אחר-כך הארוחה הייתה מוכנה, והן התיישבו לאכול מתחת לעץ. כשהן אכלו, הגיעו לבריכה שתי אימהות עם כמה ילדים קטנים (איך היה להם כוח ללכת ברגל עד כאן?), אבל זה לא הפריע לבנות. הילדים אפילו עזרו להן לגמור את הפיתות.
הן סיימו לאכול, ניקו את הכלים, וחזרו למים, שם שהו עוד כחצי שעה. בינתיים הלכו משם האמהות וילדיהן, ובשביל הופיע רכב שטח, וממנו יצאה נערה, ושאלה את הבנות בשקט עוד כמה זמן הן מתכוונות להישאר בבריכה. "אחים שלי במכונית, והם רוצים להיכנס", היא הסבירה.
תוך עשר דקות היו כולן מחוץ למים, והלכו להתייבש על הסלעים בשמש.
כשהן עברו ליד מבנה האבן בדרך חזרה, טליה חשבה שהיה שווה ללכת עוד קצת.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי.

חזרה לפורום
ישן 11-06-2008, 10:01
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
כנראה שהייתי צריכה להסביר את עצמי יותר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "אל המעין | סיפור קצר (וקצת דידקטי)"

בסה"כ רציתי לעשות את זה יותר מעניין

אז ככה -
המטרה שלי היתה להעביר ביקורת על כך שיש אנשים שטובלים במעיינות (כמו טבילה במקווה), וכדי לעשות את זה הם מגרשים אנשים אחרים שרוצים להנות מהמעיינות, לפעמים בצורה לא נחמדה, כאילו המעיין שייך להם ואינו אתר ציבורי. המקרה המתואר בסיפור הוא רק אחד מתוך אחרים (כאן המקום לציין שיש גם אנשים מנומסים שעומדים בשקט ומחכים עד שהמעיין יתפנה, או פשוט מחפשים להם מקום אחר)
לי בתור בת ברור שאם אני רוצה להיכנס למעיין ומפריע לי שיהיו גברים בסביבה זו הבעיה שלי בלבד, ואני זו שצריכה לא להיכנס, ולא הם אלו שצריכים לצאת (אפילו אם הייתי שם קודם).

רציתי לשמוע גם את דעתכם.

חזרה לפורום
ישן 15-06-2008, 12:50
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "אבל זה לא שמנעו ממך להיות שם"

מסכימה. הרי קוקי לא בחרה לצאת מהמעיין כי לא נעים לה להיות שם כשגבר טובל, אלא הוא העיף אותה משם כאילו המעיין שייך לו.
ברור שאם הוא היה פשוט מתפשט ונכנס (אם נניח שזה לא היה מפריע לו בעצמו), היא היתה יוצאת. אבל אז זו היתה בחירה שלה. ויותר מזה - זו היתה עבירה שלו על החוק (אסור להתערטל בציבור).
בדיוק כמו שהבנות שנכנסו למים פשוט נכנסו, ולא אמרו לך "הי, אנחנו במים, עוף מפה". אם היית רוצה (נניח שהיית חילוני) - יכולת להיכנס למים (ואז הן כנראה היו יוצאות). לכאורה, בעיה שלך שבחרת לא לעשות זאת. אז מה אם הן דתיות ואתה יודע שגם מבחינת עצמן הן לא היו רוצות שתהיה שם? בעקרון אתה צריך להתייחס לזה כאילו אתה לא יודע מה הן רוצות שתעשה. ואתה לא נכנסת איתן למים כי אתה בחרת לא לעשות זאת.
אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה לו קוקי היתה מחליטה כן להיכנס למים עם הבנים האלה...
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר