לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום ASP חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > ASP
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2008, 14:34
  רמי ד רמי ד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Abrasha70 שמתחילה ב "מסד נתונים חזק + ASP"

ברוך הבא!
1. הם צודקים בהחלט!. לאקסס יש הרבה חסרונות שביגללם לא משתמשים בו לאינטרנט.
א. המסד חלש ולא יכול לעבוד תחת עומס רב. משהוא כמו 10 - 30 משתמשים מרסקים לך את המסד לרסיסים.
ב. אחד החסרונות הבולטים הוא שהמסד איטי מאוד ולא מאפשר לעשות דברים משוכללים ומחוכמים כמו Stored Procedures.
ג. לא ניתן לאחסן בו מידע רב. שדות עד 2 GB או עד מספר מצומצם של רשומות.
ד. עוד חיסרון בולט, ניתן להוריד את המסד. את הקובץ עצמו. ואז ניתן להציץ לך בתבלאות ובמיבנה. משהוא שמעוד מועיל להאקרים...

2. ישנם המון מסדי נתונים. אני הייתי ממליץ על SQL SERVER או בשם הכינוי שלו MSSQL. הוא מאוד חזק ורוב המערכות הגדולות מבוססות עליו.

3. המסד ממש לא קשור לשפה בה אתה כותב. אין בעיה גם מ-PHP וגם מ-ASP או ASP.NET להיתחבר לכולם.
אם כי בלי קשר, מומלץ לדעת כמה שפות...

בהצלחה!
חזרה לפורום
ישן 12-07-2008, 20:27
  ""מאבתח"" שחצן ""מאבתח"" שחצן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.08
אתה פשוט מביך את עצמך.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רמי ד שמתחילה ב "ברור שהוא נישמר על קבצים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמי ד
SQL SERVER לא יושב על קובץ הניתן להורדה גם בהרשאות.

שטות גמורה. בהינתן ההרשאות המתאימות, כל קובץ ניתן להורדה. לאמירה שלך בכלל אין משמעות בעולם האמיתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמי ד
אתה לא יכול בשום דרך להוריד למחשב שלך את מסד הנתונים אלא אם יש לך את הסיסמה למשתמש עם ההרשאות המתאימות לזה.
אקסס לאומת זאת, הוא ללא הרשאות משתמשים. אלא סתם קובץ שיש רכיבים שיודעים לקרא אותו. אבל אתה יכול להוריד אותו בתור קובץ.

שוב, בלבלת וטמטומת. אקסס, כמסד-נתונים, לא מכיל מנגנון הרשאות, אבל הקבצים של אקסס, כמו כל סוג אחר של קבצים, כשהם יושבים על NTFS, מכילים הרשאות גישה לקבצים עצמם. אם למשתמש יש הרשאות הוא יכול להוריד את הקבצים של אקסס, של MSSQL, וכל סוג אחר של קבצים, ואם אין לו הרשאות הוא לא יכול. זו המשמעות של הרשאות - הרשות לעשות פעולה מסוימת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמי ד
ברור שהוא נישמר על קבצים מסוימים. (ואני יודע איפה הם) וכמובן שאם יש לך גישה למערכת הקבצים אתה יכול להוריד אותם.

אני מפקפק בכך מאוד בהתחשב באמירות הקודמות שלך, אבל ניתן לקוראים לשפוט בדבר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמי ד
העיניין הוא שמספיק לך לפנות לנתיב הווירטואלי להורדת הקובץ. שלכל משתמש יש גישה לשם.
אבל MS SQL ו-MY SQL שומרים את הקבצים במקום שאין גישה מהנתיב הויירטואלי להם (אלא אם בעל השרט טיפש.)

גם ה-MDB ישב במקום שאין נתיב וירטואלי אליו "אלא אם בעל השרת טיפש", ובלי קשר למקום בו הוא יושב, רק לאדמינים תהיה גישה אליו "אלא אם בעל השרת טיפש". בצמוד לכל זה, המשתמש שדרכו תינתן גישה לתכנים שעל שרת הווב יהיה משתמש בעל הרשאות מינימליות, " אלא אם בעל השרת טיפש".
זה שאתה חושב שקובץ ה-MDB שבו נמצא מסד-נתונים של אקסס חייב לשבת בתיקיה וירטואלית שיש גישת ווב אליה מראה איזה סוג של בעל שרת אתה...
חזרה לפורום
ישן 16-07-2008, 19:39
  רמי ד רמי ד אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ""מאבתח"" שחצן שמתחילה ב "אתה פשוט מביך את עצמך."

ציטוט:
זה שאתה חושב שקובץ ה-MDB שבו נמצא מסד-נתונים של אקסס חייב לשבת בתיקיה וירטואלית שיש גישת ווב אליה מראה איזה סוג של בעל שרת אתה...

כאשר אתה משכיר שרת, לא תמיד יש לך מקום אחר לעלות לשם את הקובץ MDB.

ציטוט:
גם ה-MDB ישב במקום שאין נתיב וירטואלי אליו "אלא אם בעל השרת טיפש", ובלי קשר למקום בו הוא יושב, רק לאדמינים תהיה גישה אליו "אלא אם בעל השרת טיפש". בצמוד לכל זה, המשתמש שדרכו תינתן גישה לתכנים שעל שרת הווב יהיה משתמש בעל הרשאות מינימליות, " אלא אם בעל השרת טיפש".

בעל השרת הוא לא בהכרח זה שמשכיר אותו, אלא החברה שבה האתר מאוחסן. והחברה לא תאפשר לך לבחור היכן הקבצים של השרת ומסדי הנתונים נשמרים.

ציטוט:
אקסס, כמסד-נתונים, לא מכיל מנגנון הרשאות, אבל הקבצים של אקסס, כמו כל סוג אחר של קבצים, כשהם יושבים על NTFS, מכילים הרשאות גישה לקבצים עצמם. אם למשתמש יש הרשאות הוא יכול להוריד את הקבצים של אקסס, של MSSQL, וכל סוג אחר של קבצים, ואם אין לו הרשאות הוא לא יכול. זו המשמעות של הרשאות - הרשות לעשות פעולה מסוימת

על שרת IIS, בדרך כלל מריצים ASP ולא ניתן לתת הרשאות קבצים למשתמש. רק שוב, עם בעל השרת, החברה שלה השרת שייך, רק היא תוכל להגדיר את זה.

ציטוט:
שטות גמורה. בהינתן ההרשאות המתאימות, כל קובץ ניתן להורדה. לאמירה שלך בכלל אין משמעות בעולם האמיתי

התשובה הקודמת רלוונטית גם כאן.

יום טוב!

נערך לאחרונה ע"י רמי ד בתאריך 16-07-2008 בשעה 19:42.
חזרה לפורום
ישן 17-06-2008, 22:53
  מאבטח מאבטח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.08
ועכשיו נלמד מספר דברים מעניינים:
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רמי ד שמתחילה ב "SQL SERVER לא יושב על קובץ..."

ויקיפדיה אומרת בכללי לגבי MSSQL ש:
The data in the database are stored in primary data files with an extension .mdf. Secondary data files, identified with an .ndf extension, are used to store optional metadata. Log files are identified with the .ldf extension.

וספציפית לגבי SQL Server Express Edition ש:
he entire database is stored in a single .mdf file, and thus making it suitable for XCOPY deployment.

אפשר כמובן גם פשוט לקרוא קצת ב-MSDN ולראות את רשימת הקבצים שמכילים מסדי-נתונים בהתקנה של MSSQL2000 כאן. או שאפשר להסתכל בדף הזה על MSSQL2005 שמציין בבירור גם היכן הקבצים נמצאים:
By default, these files are located in <drive>:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data\.

תבדוק אם אתה לא מאמין...
(יש שם אפילו יותר מקובץ אחד!!)

ובזאת אני מקווה שסגרנו את נושא "MSSQL לא שומר מידע בקבצים אלא במישור הלימבו האגדי".
חזרה לפורום
ישן 14-06-2008, 20:28
  רמי ד רמי ד אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Abrasha70 שמתחילה ב "אני מודה לכם על התגובות..."

1. ישנה דרך להוריד את הקובץ. נסה בעצמיך, פשוט פנה לנתיב של המסד. אתה לא בעל השרת ולכן אתה לא יכול להגדיר הרשאות לזה. (אני משאר שאתה על IIS ולא על אפצ'י)

2. ישנה דרך להעביר את המסד הקיים למסד אחר. אבל זה תלוי במיבנה שלך. בעיקרון יש תוכנות שעושות את זה, אבל גם אם תיבנה תוכנה זמנית שכל מה שהיא עושה זה להמיר, עשוי להיות שזה יותר טוב. ההחלטה שלך.

3. כדי ללמוד להשתמש ב-SQL SERVER עם כל האפשרויות מומלץ לקרא ב-MSDN. אבל בתוך התחלה כל מה שאתה צריך לדעת זה שעל SQL SERVER אחד אפשר לפתוך כמה מסדי נתונים, ואתה מגדיר משתמשים עם הרשאות ספציפיות למסד ועם מותר לעדכן לקרא נתונים וכו. אבל זה ממש בסיס, זה לא יספיק לאתר מתקדם ולא תוכל לנצל את המעלות שלו.

אתר רשמי:
http://www.microsoft.com/sql/default.mspx

MSDN:
http://msdn.microsoft.com/en-us/sqlserver/default.aspx

כמובן שחיפוש בגוגל יעלה הרבה תוצאות רלוונטיות.

בהצלחה!
חזרה לפורום
ישן 15-06-2008, 03:46
צלמית המשתמש של Abrasha70
  משתמש זכר Abrasha70 Abrasha70 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.02
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רמי ד שמתחילה ב "1. ישנה דרך להוריד את הקובץ...."

1. מניסיון, באמת שאין דרך להוריד את הקובץ, הוא לא נמצא יחד עם שאר הקבצים, אלא בתקייה מתחת לתקייה הראשית.
מה גם שהקובץ מוגן בסיסמה, כך שמבחינת אבטחה, לדעתי אין סיבה לדאגה.

2. אחרי חיפוש בגוגל, מצאתי תוכנה שעושה משהו כזה, היא לוקחת קובץ אקסס ויוצרת מעין קובץ שאילתה,
או מספר שאילתות, הקובץ למעשה מכיל את כל הנתונים ושולח אותם למסד נתונים.
הבעיה: התוכנה נקראת MdbToMySQL, אז אני לא בטוח אם היא מתאימה גם ל SQL SERVER.

3. עוד לפני שכתבתי את התגובה הקודמת, ערכתי חיפוש בגוגל כדי ללמוד על הנושא,
אני יכול להגיד שלא מצאתי מידע על MySQL בשילוב עם ASP.
אבל כן SQL SERVER בשילוב ASP ואפילו הגעתי לכתוב התאתר שהמלצת עליו.
אני כנראה אתחיל מהבסיס שם, ואמשיך לאתרים אחרים.

(4). עדיין לא הצלחתי למצוא את הדרך להתחיל להשתמש ב- SQL SERVER.
כמו שציינתי קודם, אני לא עובד על שרת מקומי, אלא חברה מארחת.
מרבית המדריכים שראיתי פה, מסבירים איך מתקינים מקומית, וזה לא מה שאני צריך.
האם ההתקנה מתבצעת על-ידי החברה? האם יש דרך שאני יכול להתקין בעצמי?

תודה מראש,

נערך לאחרונה ע"י Abrasha70 בתאריך 15-06-2008 בשעה 03:51.
חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 11:28
  משתמש זכר uninstall uninstall אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.01
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Abrasha70 שמתחילה ב "1. מניסיון, באמת שאין דרך..."

תחפש בגוגל את המילים mySQL ו- ASP, אתה תמצא מלא אתרים שמסבירים על זה.
הנה אחד לדוגמא: http://www.devarticles.com/c/a/ASP/...tabase-Via-ASP/

ויש גם אתרים בעברית שכותבים על זה, אתה מוזמן לחפש אותם.

בכל אופן, אם אתה מאחסן את האתר על שרת משותף אני ממליץ לך לראות איזה מסדי נתונים הם נותנים.

אם אתה מאחסן את האתר על שרת שלך אז לדעתי עדיף שתשתמש ב mySQL, קודם כל הוא חינמי, ודבר נוסף הוא לא נופל ביכולת (ואולי אפילו עולה עליה) מ-MS SQL Server.

רוב השאילתות זהות בכל מסדי הנתונים, לפעמים יש דברים שהם לא זהים (כמו TOP1 ב Access ו limit 1 ב SQL Server) אבל אלו דברים שלא ייקחו לך הרבה זמן למצוא ולתקן בד"כ.

חזרה לפורום
ישן 12-07-2008, 03:48
צלמית המשתמש של Abrasha70
  משתמש זכר Abrasha70 Abrasha70 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.02
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי רמי ד שמתחילה ב "1. בדרך כלל בשרתים שהם לא..."

1. אני לא מזלזל בדעתך רמי. אבל יש לי מספיק ניסיון בעבודה עם שרתים,
תמיד קיימות תיקיות ברמה נמוכה יותר מהתיקייה הראשית, ובד"כ זה השימוש שלהן-
לשמור שיהיו קבצים לא נגישים למשתמש בצד הלקוח.

וכן, ברגע שיש בידך את הקובץ, אפשר בתוך פחות מ-5 דקות לפרוץ אותו,
אבל אין שום סיבה שמישהו יגיע אל הקובץ פיזית כשעובדים בשיטה הזאת.
כך שהמטרה של הסיסמה במקרה הזה היא למנוע מסקריפט זר לפלוש אל בסיס הנתונים.

במידה ואדם בעל כוונות זדוניות השיג הרשאה אל ה- ftp, אני מניח שהוא יוכל לחבל באתר בכל מקרה.

4. הכתובת בהחלט מועילה ותעזור לי עם כל מסד נתונים שאחליף אליו.
מה גם שהשאילתות שלי בד"כ מאוד פשוטות וקרוב לודאי יתאימו לכל בסיס נתונים.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:02

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר