לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2008, 20:35
  אנונימית... אנונימית... אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.08
עזרה לגבי הערכה עצמית והעלאת ביטחון עצמי?

לאחר עיון בתמונותי מן העבר וכיום, ציפיתי למן שינוי. בכלמקרה, הנה אני, גדלה, מתפתחת אבל עדיין לא משתנה.
ולא מקטע של בגרות, לא מקטע של אופי כלל וכלל. אלא מקטע של מראה חיצוני.
אז כמו שניתן לראות, בימים האחרונים אני רוצה בשינוי, במן חידוש למראה.
ובמקום כל אלו,מה אני עושה? שיגרה.יושבת, נמצאת במחשב, צופה בטלויזיה, בוהה במראה, לימודים, מדברת בטלפון מעט קוראת ומרבה להשמין.
ולא מדובר באנורקסית שאומרת שהיא שמנה כיוון שאותה האחת כן יכולה לחיות כאשר אין לה משהו לנגוס בפיה בקושי כ2 דקות ואחר כך ללכת לישון.
כמובן לאחר תוספת 'קינוחים קטנים' כשלמעשה "הארוחות שלי" וה"דיאטה שלי" הן כאוס אחד גדול. מה שעצוב, לא משנה מה באמת אעשה, תמיד אקבל בחילה, אתרגז על עצמי ואשנא את עצמי, אבודד את עצמי ועדיין אצלם את עצמי בתמונות ולאחר מכן אהרוס אותן או שפשוט אלך לישון אם זה משעמום ואם זה מלחסוך את הכאב שאני צריכה לסבול כל יום מן החיוך המריר שכבר יוצא ממני.
האם למישהו כבר אכפת? האמת היא שלא. אפילו לא לי. השיעמום של לחיות כמו עשירה, בתוך קופסאת פאר מבודדת אי שם בקומה גבוהה כמו מגדל בבל אבל עדיין להיות בודדה זה סתם מדכא.
אז הגעתי למסקנה שאני שונאת את עצמי ואני זהו הדבר האחרון שאלמד אי פעם להעריך. מודעות לגבי עצמי אני רואה כשפה זרה,והערכה היחידה שיש לי היא כלפי אותה הקופסא המקסימה הזו ואמא שלי, שלא אשקר, מלבד השיעמום שבקופסא והדיכאון שיש באימי אני מעריצה אותן, מכבדת ורואה אותן באור מעט סתמי שלא הרגשתי מעודי.
ואני לא שלמה עם זה, ועדיין לא טוב לי. ואני לא רואה. אז אני בוחרת להסתכל. להתפאל[אם כך רושמים] ממה שיש וללכת לישון. לחיות את החיים או בסיוטים או בממד שחור שבו השינה היא גם לא שינה. וזוהי אני, למעשה.
עשירה מבפנים, עשירה מבחוץ, ולסיכום מפונקת ועיוורת. לא יודעת אם עד כה מפונקת כאשר אני לא יכולה להסתכל על עצמי באמת. פשוט לא יכולה, לא רוצה להכיר בי. לא שלמה עם מי שאני. כבוייה, וותרנית, זנותית, ביישנית שמפחדת מהצל של עצמה ובעיקר עיוורת נטולת רגשות בעלת חיוך מריר.
לא אומר שאני לא מנסה ליישם, ללמוד ולקבל דברים באור אחר ובחיוך אחר ובסיכום, הנסיון להסתכל על חצי הכוס המלאה ולא לנסות לעבוד על עצמי כשהכל בסדר גם כשהכל לא ולמעשה, אני כן מודעת לכך.
אני מודעת להכל. אני כל כך מודעת להמון הזה שלמעשה נוצרים בי הפסדים. במקום לחיות ולהרגיש, אני מאבדת את הטעם של להרגיש כשאני חיה וכשאני מרגישה, אני מאבדת את הטעם של לחיות. זה נראה כאילו אני תמיד מחזיקה בלהבת נר כה קטנטנה בתוכי, שמחזיקה אותי חיה בלי טעם לחיות בממד שחור, בראייה שחורה.
אך משום מה, אין ברצוני לראות אותה בכלל כשמצד אחד אני זקוקה לאמונה בעצמי ומצד שני אני כל כך שונאת את מי שאני ומה שאני, שאם הייתה בידי ההזדמנות להרוג אותי, הייתי הורגת. ואם זה בא משנאה? לא שאני יודעת. אני פשוט רוצה להשתחרר מהכבלים שעוטפים אותי ברכותם הנעימה ואם זאת חונקים אותי כך שאין טעם באמת לחיות כאשר כל רגע קט ויפיפה הופך בין רגע לשיגרה משעממת שלא באמת משנה משהו בי ובתוכי.
כך ש.. מה הטעם כשאין טעם? ולבסוף, לאחר חוויות נטולות רגש נטולת גיוון, אני עדיין חיה בממד שחור דרך נקודת מבט שחורה ולסיכום, השיגרה בה אני חיה ובה אני רואה היא כאב וסבל מוחלט בעל חוסר הערכה ובמילים אחרות פינוק יתר מאמא שכבר לא נשאר לה כלום לעצמה, אח שלמרות השנאה שלי כלפיו והריבים הנמשכים ביננו הוא דואג לי, ושלושתינו, אנשי ים, חברה, תקשורת ורמה בודדים מתגוררים בבית, בית אמיתי, יפה, שלו, נפלא, מדהים, עשיר ומרהיב כמו שלא ראיתם והרגשתם מעודכם.
באמת שלא יודעת כבר מה אני רוצה לעשות לעצמי על כך, באמת שלא יודעת..
בשנאה רבה כלפי עצמי ומתמדת לצערי הרב,
אנונימית בגיל ההתבגרות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-06-2008, 23:46
  DCD DCD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אנונימית... שמתחילה ב "עזרה לגבי הערכה עצמית והעלאת ביטחון עצמי?"

נראה שאת סובלת מדיכאון נורמלי של גיל ההתבגרות בעקבות המראה החיצוני. (אבחנה דקה יש לי )

נראה שאת בלי עין הרע עם מספיק ירוקים. הירוקים האלה למעשה יכולים לסייע לך רבות בפתירת הבעיה המשנית שלך - עודף המשקל. כאשר הבעיה הראשית היא כמובן חוסר השלמה עם עצמך ועם המראה שלך.

מה שאני מציע (ורבים אחרים כנראה היו מציעים), אם את רוצה להיפטר מעודף המשקל הוא קודם להתחיל לעשות כושר. אני מתכוון בעיקר להליכות\ריצות וכושר מהסוג הזה (למרות שכושר כמו משקולות לא יזיק, אם זה יהיה בנוסף), וללכת למכון כושר באופן קבוע. זה ישבור גם את השיגרה שלך, ויגרום להרגשה טובה.
בנוסף, כתבת שאת מקבלת פינוק יתר מאמא שלך (ואולי גם מאנשים אחרים). אני מניח שזה מתבטא בחטיפים, ממתקים ועוגות שמפוזרים בבית. הדברים האלה לדעתי הם הגורם העיקרי להשמנה, כיוון שרובנו, איך לא, מתפתים לאכול בכיף מהמאכלים שבבית. בעיקר כשצריך פשוט לשלוף אותם מהארון ולפתוח את החפיסה, ולא מעורב פעולה רבה בעניין. לכן, תבקשי מהורייך שיותר לא יביאו חטיפים וממתקים לבית. גם בנוגע לעוגות ועוגיות - שיהיה, אבל לא יותר מידי... ובשבילך, שיקנו עוגיות\עוגה עם אחוזי שומן נמוכים בשביל שומרי משקל, ותכריחי את עצמך לאכול רק מהם (עדיין נדרש מאמץ מצידך, מאמץ שישתלם) ולא ל"גנוב" מהעוגיות\עוגות של שאר המשפחה. זה עניין שנדרש בו גם "הקרבה" מצד המשפחה (בלי ממתקים וחטיפים ופחות עוגות וכד'), אבל אני מאמין שיסכימו לעזור לך. מקס' כבר יקנו מה שהם רוצים בחוץ.

אני מרגיש כאילו שכחתי לכתוב על משהו נוסף...
אה כן, עזרה מחברה או בת-דודה וכד' יגרמו לתקופת הכושר לעבור מהר יותר ביחד.

בכל אופן, אם למדת "סיפור פשוט" בספרות, תביני שגם נשים שופעות ומלאות כמו בלומה הן מושכות

מקוה שתאמצי את המלצות המגיבים ואת המלצותיי ושתעברי את התקופה הזאת מהר. בסה"כ נדרש יחסית מאמץ קטן מבחינתך וכל השאר יבוא מעצמו, ואת תראי את זה קורה.
ישן 13-06-2008, 01:06
  אנונימית... אנונימית... אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DCD שמתחילה ב "נראה שאת סובלת מדיכאון נורמלי..."

הבסיס לכל הבעיה הזו למעשה הוא חוסר הביטחון שגם הוא המעצור בעד השינוי הזה. [הרי, איך יכול להיות בי רצון אמיתי לשינוי בעצמי כשאני לא שלמה עם עצמי בכלל?]
וכן, אני מפונקת. ואם אני סובלת מסיוטים אז מן הסתם יש בי פחדים אך עליהם אינני רוצה לדבר.
.ולגבי חדר כושר, אימי סרבה שאלך לחדר כושר כי אינני עיקבית(כל דבר קטן שיכול לקרות לי יכול להשפיע עליי למשך ימים מה שגורם לי להיות מותשת מכדי ללכת לחדר כושר).

לגבי עזרה בדיאטה, אין לי באמת משפחה או חברות כדי שיתמכו בי וגם זה כבר נכתב. הפינוק שדיברתי עליו הוא גם המון תשומת לב מאמא שגם נמצאת בתפקיד החברה הטובה בגלל מצבי בחברה ובנוסף לכך, היא באותו מצב כמוני[בדיאטה] ואף יותר חלשה אך בכל זאת אני נגררת אחריה.
ישן 13-06-2008, 07:43
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אנונימית... שמתחילה ב "הבסיס לכל הבעיה הזו למעשה הוא..."

אז אני מצטער אבל אין לנו או לך מה לעשות.
את שקועה בדבר הכי גרוע שבנאדם יכול לאחל לעצמו, רחמים עצמיים.
הגעת למצב שאת מרחמת על עצמך כל יום ואת מסרבת לראות שום דבר מעבר לזה.
רחמים עצמיים זה רגש נורא חזק, הוא בולע והורס כל רגש אחר ורק מעצים את עצמו.
לרחם על עצמך זה דבר כ"כ קל, כל בנאדם יכול לרחם על עצמו, לחשוב ש"הו אם דברי היו קורים קצת אחרת
אז הייתי מצליח בדבר כלשהו" ומשם זה מתגלגל לזה שאת מוצאת מליון דוגמאות של דברים שלא הולכים לך
ואת שוקעת ברחמים עצמיים, או שאת שוקעת במחשבות של כמה רע את נראית
ומתחילה להתייאש מכל תוכנית שהייתה לך לצאת עם חברים או אפילו לרבוץ על הספה ולראות טלויזיה.
אומרים לך ללכת לחדר כושר? אז את אומרת שאת לא עקבית ושהרי לא תצליחי.
למעשה כל פתרון שננסה למצוא בשבילך התירוץ שלך יהיה מוכן כבר, או שאת עצלנית מדי
או שאין לך בטחון עצמי או שמליון תירוצים אחרים, אני יודע, אני הייתי שם.
אבל פה יש לך שתי ברירות, את יכולה לקרוא את מה שאני כותב לך ולהגיב בתגובה בסגנון
"אתה לא מכיר אותי אל תשפוט אותי, בלה בלה בלה חברים בלה בלה תשומת לב בלה בלה בלה לא נראית טוב...."
או שאת יכולה להפנים, להביא לעצמך כאפה (במובן המטאפורי כמובן, במובן הפיזי זה יהיה מיותר קצת)
ולהתחיל לחיות, יש לך את כל האמצעים כדי לשפר את עצמך, אז תתחילי.
ובאמת שאני לא מתכוון להשמע פה רע אבל אנשים צריכים לדעת להתעורר מתישהו.
בהצלחה.

ישן 13-06-2008, 09:18
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "אז אני מצטער אבל אין לנו או..."

מחזקת אותך ואת DCD ואני רוצה להוסיף.

גם לי קשה להתמיד בדברים שאני יודעת שהם טובים לי (שיעורי עזר במתמטיקה, וכד'). אסור לך להשאיר את המשבות האלה בראש, לפחות שלא יגיע לפן הביצועי. את רוצה משהו- תתמידי בזה. אל תוותרי לעצמך כ"כ מהר. קחי את זה כניסוי, לבחון את עצמך, להראות לעצמך שאת לא המתבגרת השמנמנה והמפונקת שאת חושבת שאת.

קחי לך מישהי, לא משנה אם את לא רואה אותה כחברה כ"כ טובה, העיקר שזאת תהיה מישהי שלא תתן לך לפרוש, את יכולה אפילו את אמא שלך, אם גם היא במצב של "דיאטה" ולכו למכון כושר מצאו ביחד עם מדריך (אסרטיבי, אפשר גם עם פן טיפה סאדיסטי) את תוכנית הכושר והתזונה המתאימה לכם ותחסמי כל מחשבה עצלנית. אל תכנעי לרצונות שלך כ"כ מהר, אם את יודעת שהם יזיקו לך. תקני לעצמך משמעת עצמית והתמדה. זה דבר ראשון.

דבר שני, לגבי ביטחון עצמי. אני מציעה שתמצאי לעצמך חוג או תחביב, רצוי עם עוד אנשים. מה למשל? חוג כתיבה יוצרת. כישרון יש לך (אני פה כבר שנה ומשהו ומעטות הפעמים שמישהו כ"כ מטיב לכתוב את מה שהוא מרגיש בליווי מטאפורות ותיאורים ספרותיים) אם את חוששת, נסי לכתוב בבית ולקרוא יצירות של אחרים ואחרי שתרגישי מוכנה (ואת תרגישי מוכנה! אני לא מוכנה לשמוע על רגליים קרות ומריחות מיותרות) לכי אל החוג.

מעבר למגעים עם אנשים אחרים וקבלת ביקורות טובות ובונות, זה יתן לך סיפוק מיצירה פרי עמלך. הכל ביחד כבר יעלה לך את הביטחון, ולו במעט, תתפלאי כמה מספק ומלא גאווה זה לדעת שעשית עבודה טובה (בתוספת פידבקים חיוביים). וזאת רק דוגמא אחת, את יכולה לבחור בכל מה שתרצי, רק תתמידי אל תוותרי לעצמך! תראי שהרצונות שלך חזקים.

אומרים שצריך לעשות כל יום דבר שמפחיד אותנו.. אני חושבת שאם פעם ב, תתמודדי מול משהו שאת לא אוהבת, או משהו שרצית לעשות מזמן וחששת לעשות, זה יעלה לך את הביטחון העצמי. אם לא חברה, קחי את אמא שלך לטיול ספונטני בעיר, תחליטו תוך כדי מה אתן רוצות, תעשו קצת שטויות (כן, גם אמא שלך).

השורה התחתונה (וDarkWing108 אמר אותה יפה מאוד) היא שאל תוותרי לעצמך בכזו קלות, אחרת את לא תראי התקדמות גם עוד מיליון שנה. הכל תלוי בידיים שלך, אז צאי מהמצב הפסיבי, קומי ופעלי, תני לעצמך את הכאפה הדימיונית ותעשי משהו.

ישן 13-06-2008, 17:20
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "מחזקת אותך ואת DCD ואני רוצה..."

עוד דבר שאולי יעזור לך: לכי על הכישרונות שלך, על תכונות טובות כאלו ואחרות שמפותחות אצלך והעמידי אותם למבחן. תפתחי ותמתחי את היכולת שלך עד הקצה. קחי אתגרים שהם בגבול היכולת שלך ונסי לעמוד בהם, בין אם זה ריקוד, שירה, ציור, ספרות, בין אישי, תוך אישי או כל אינטיליגנציה אחרת שחזקה אצלך.

ככל שתתרגלי (תירגול) את עצמך יותר, ההערכה העצמית שלך תגדל, את תווכחי לראות שאת שווה, שיש לך במה להתגאות. תקראי קצת על נושאים שמעניינים אותך, תרחיבי מעט את הידע הכללי. אם את נמצאת בסיטואציה מול אנשים, שגורמת לך להרגיש קטנה, שימי מול הרגשות האלו את כל ההישגים שלך, את כל הידע והכשרונות שלך ותזכירי לעצמך שאולי את לא מרגישה כך, אבל הערך של הוא גדול, לא משנה מה קורה עכשיו.

את נשמעת כמו בחורה אינטיליגנטית, תכירי ביכולות שלך! תמצאי לך כישורים חדשים ונוספים אל תתני לאחרים את היכולת לערער אותך, מחקי כל מחשבה שמנסה להקטין אותך. אם לועגים לך תתנתקי מהאמירות שלהם, דעי מה את שווה, אל תזלזלי בעצמך.

מצאי את הפוטנציאל שחבוי בך וממשי אותו לטוב.

ישן 13-06-2008, 09:35
  DCD DCD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אנונימית... שמתחילה ב "הבסיס לכל הבעיה הזו למעשה הוא..."

ציטוט:
הבסיס לכל הבעיה הזו למעשה הוא חוסר הביטחון שגם הוא המעצור בעד השינוי הזה. [הרי, איך יכול להיות בי רצון אמיתי לשינוי בעצמי כשאני לא שלמה עם עצמי בכלל?]

למרות חוסר הביטחון, את צריכה להכניס לעצמך בראש שאת חייבת ללכת למכון כושר, חייבת לבקש מההורים שלא להביא יותר לבית את המאכלים שציינתי למעלה והם חייבים לעשות זאת, את חייבת לאכול מהעוגות\עוגיות הדיאטטיות, את חייבת לקבוע עם אמא שלך שעה שתלכו שניכן ביחד למכון, ואסור שתעבור דקה אחרי הזמן שקבעתן ללכת לאימון.
בכל זאת, עדיין נדרש מאמץ קטן מצידך, והשאר כפי שאמרתי יבוא מעצמו.
אני מניח שגם צפייה במקרים אחרים שבהם נשים מלאות הרזו (אולי יש ביוטוב, או בתוכנית הזאת "מרזים בגדול" משהו כזה) ייתנו לך השראה וידחפו אותך לעשות זאת.

ציטוט:
וכן, אני מפונקת. ואם אני סובלת מסיוטים אז מן הסתם יש בי פחדים אך עליהם אינני רוצה לדבר.

העניין שאת מפונקת לא ממש משנה כאן. לגבי הסיוטים או הפחדים, את פשוט חייבת להתעלם מהם, במיוחד אם הם מפריעים לך בדרך להרזייה.

ציטוט:
.ולגבי חדר כושר, אימי סרבה שאלך לחדר כושר כי אינני עיקבית(כל דבר קטן שיכול לקרות לי יכול להשפיע עליי למשך ימים מה שגורם לי להיות מותשת מכדי ללכת לחדר כושר).

אמך סירבה כי את עיקבית? אבל איך זה משפיע משמעותית לרעה החוסר עיקביות שלך?
בלי עין הרע הכסף הוא לא הבעיה כאן, אז כדאי שלפחות היא תיתן לך לעשות חודש ניסיון. בדר"כ חדרי הכושר נותנים חודש ניסיון.

ציטוט:
לגבי עזרה בדיאטה, אין לי באמת משפחה או חברות כדי שיתמכו בי וגם זה כבר נכתב. הפינוק שדיברתי עליו הוא גם המון תשומת לב מאמא שגם נמצאת בתפקיד החברה הטובה בגלל מצבי בחברה ובנוסף לכך, היא באותו מצב כמוני[בדיאטה] ואף יותר חלשה אך בכל זאת אני נגררת אחריה.

מצוין! זה אומר ששניכן ביחד יכולות ללכת למכון כושר ולהרזות ולדחוף אחת את השנייה. פשוט צריך מאמץ קטן משניכן, ואחר-כך ההרגשות הטובות שיבואו בעקבות הניסיונות של שניכן יעודדו אותכן.

את גם צריכה להכניס לעצמך שאת חייבת לעשות זאת.
קבעי לך יום שבו תלכי להירשם לחודש ניסיון בחדר כושר, וביום הזה את חייבת להירשם ולא להתעצל ולהגיד "מחר" וגם לא "מחרתיים", כי גם אני וגם את יודעים שזה לא ייקרה אם תדחי. ביום הזה גם תקבעי את השעה שתלכי, שלא יהיה מצב שתגידי לעצמך "אחר כך".
אחר כך תממשי את אותו הרעיון של קביעת ימים ושעות לגבי ההליכה למכון הכושר עצמו, ביחד עם אימך. תקבעי את הימים בשבוע ואת השעות במדויק שבהן תלכו שניכן ביחד למכון, תתכנני הכל, ותחייבי את עצמך לעמוד בזה.

הבעיה העיקרית פה היא העצלנות וההרגלים הלא טובים שלך, אשר שניהם צריכים שינוי וכמה שיותר מהר.
ישן 15-06-2008, 00:16
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אנונימית... שמתחילה ב "עזרה לגבי הערכה עצמית והעלאת ביטחון עצמי?"

אני רק יוסיף אני נגד כול סוג של דיאטה והרעבה לא משנה איזה סוג היא.
"דיאטה" שלעצמה היא דרך לא בריאה להרזות ,זאת פגיעה בגוף ובדרך כלל אנשים שעושים דיאטה חוזרים למשקל שהיו.
הדרך הבריאה ביותר זה אורח חיים נכון זאת אומרת ספורט ואכילה בריאה השילוב של שני האלמנטים
יקנה לך ירידה במשקל בצורה בריאה.

למדתי קצת את הנושא וממה שאני יודע אכילת מזון נכון כמו: אורז ,דגים ,ירקות ופירות יביא לך בריאות.
לעומת זאת אכילת מזון תעשייתי מהונדס ומלא בסוכרים יביא לך בריאות ירודה ומצבי רוח משתנים
תעשיות המזון שוכרים את טובי מהנדסי המזון כדי ליצור התמכרות ותחושת רעב למזון שלהם.

תאכלי מזון בריא כתוצאה מי זה תאכלי פחות מכיוון שמזון בריא יוצר תחושת שובע ותשלבי פעילות גופנית
כתוצאה מהפעולות האלה את בעצם יוצרת מאזן משקל שלילי ,את מורידה משקל יותר משאת מעלה.
תרצי עוד מידע אני השמח לפרט בפרטי.

יש שתי ברירות עיקריות בחיים:
לקבל את התנאים כמו שהם
או לקבל אחריות לשנות.

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:34

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר