לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2008, 21:43
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avi gonen שמתחילה ב "מדעי המחשב..."

אין.
אבל השאלה שלך לא טובה.
מבחינת ללמוד לתכנת, אין הרבה הבדל. בתאכלס תואר מהנדס תוכנה הוא 4 שנים ואילו מדעי המחשב רק 3, כך שאתה יכול להבין לבד שיש בהנדסת תוכנה יותר קורסי תיכנות, וככל הנראה הם גם יותר לעומק, אבל בגדול - לא פה קבור הכלב.

בשביל לתכנת, אתה לא צריך שום תואר אוניברסיטאי.
לך לג'ון ברייס, תן להם בוחטה של כסף, ואתה לומד לתכנת ברמה גבוהה מאוד בכל שפה שתבחר (או שפות). תואר במדעים מדוייקים (B.Sc) נותן לך בעיקר כלים מסביב ל'איך לכתוב קוד' ולא רק תיכנות בתאכלס.
למה זה טוב? אומרים שבשביל להעשיר את החשיבה. לגרום לך לחשוב בצורה יותר נכונה ולא כפי שהיית רגיל לחשוב אינטואיטיבית.

היתרון היחיד שאני מוצא במדעי המחשב על הנדסת תוכנה זה משך זמן הלימודים. רק שלוש שנים במקום ארבע, וכפונקציה ישירה של זה, גם יותר זול.

אני סטודנט שנה א' להנדסת תוכנה בשנקר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2008, 16:11
צלמית המשתמש של האיטלקי הצוהל
  האיטלקי הצוהל האיטלקי הצוהל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.07
שלח הודעה דרך ICQ אל האיטלקי הצוהל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avi gonen שמתחילה ב "מדעי המחשב..."

סורי שאני מתעלק על השרשור אבל זה קשור (וגם חרוז)
אני מתעניין בלימודי מדעי המחשב, כאשר הבנתי שיש גם תואר בניהול ומדעי המחשב,
הבנתי שיש הבדל בלימודי המתמטיקה,שבמדעי המחשב הם יותר קשים, וכמובן לומדים את כל מה שקשור בניהול בתואר של ניהול ומדעי המחשב, רציתי לדעת אם יש הבדל חוץ מזה כמו האם אני יוצא פחות מקצועי בניהול ומדעי המחשב מאשר רק מדעי המחשב? יהיה לי יותר ביקוש עם ניהול ומדעי המחשב או שלהפך? איפה מרוויחים יותר כסף? וכמובן מה השוני בעבודה בתאכלס?
הייתי שמח לשמוע ממי שמכיר ויודע, אני נמצא בסוג של צומת דרכים בחיים והייתי רוצה לדעת כמה שיותר...
תודה מראש לעונים
יום טוב

ישן 24-06-2008, 17:34
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "אבל זה לא תמיד עובד ככה.. אם..."

להוכיח לך שזה לא נכון?
העיקרון אומר שבכל תחום אותו אתה אוהב - אתה בהכרח תהיה טוב בו.
ובטוב הכוונה לאופן היחסי שבין פלחי האוכלוסיה.
למשל, אם תלמד תיכנות ותלך לעבוד בתוך תוכניתן בגלל שיש בזה הרבה כסף, ולא בגלל שאתה אוהב את המקצוע, אתה תהיה תוכניתן גרוע יותר מאשר מישהו שממש אוהב את המקצוע.
הוא ירוויח יותר כסף ממך, ורוב הסיכויים שבסופו של דבר, הוא גם יפתח לעצמו איזה סטארט אפ משלו ואתה תתקע לך בפירמה שלך ותסבול בשקט.

לעומת זאת, גם אם תלמד נגרות (מקצוע שיש להניח שנחשק הרבה פחות מהיי-טק) אבל תהיה מאוד טוב בו, ייחודי, זול, איכותי ותפרסם את עצמך כמו שצריך, אתה תעשה קופה טובה יותר מאשר לו הלכת לתכנת בהיי-טק (איקאה).

אתה אוהב היסטוריה?
למד את זה! אח"כ תוכל להדריך אנשים בהיסטוריה (הדרכות טיולים), תוכל לחקור את ההיסטוריה ואולי אפילו תעלה על איזו-שהיא תגלית מסעירה שתזכה אותך בפרס נובל ותביא כבוד ותהילה למדינה שלך.
אין לדעת, אבל מה שבטוח זה שאם יש משהו שאתה נמשך אליו - שאתה אוהב אותו... לך עליו.
אל תתן לאנשים אחרים להגיד לך "אתה לא תצליח" רק בגלל שהם לא הצליחו. כשאני הייתי ילד שמעתי את זה הרבה, שלשבת ולשחק מול המחשב כל הזמן זה ביזבוז זמן וחבל שאני לא עושה דברים אחרים.
היום הם מבינים שזו המשיכה שלי, ואני טוב בזה, ובסוף גם הלכתי ללמוד את זה.
למזלי, זה מקצוע 'נחשב' כך שלא יורדים עליו שבחרתי דווקא בו, אבל אומר לך שאני בחרתי בו מתוך משיכה לנושא, ולא כי יש בו הרבה כסף.
למעשה, ידעתי שאם לא אתקבל להנדסת תוכנה, אלך ללמוד צילום (ואולי אפילו בחו"ל).
למה? כי זה מה שמעניין אותי. כן כסף או לא כסף - חיים פעם אחת. תרדוף אחרי החלום ורק אם לא תצליח לגעת בו, לך לאופציות הפחות טובות

ישן 24-06-2008, 20:15

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "עיצה שלי - לך ללמוד מה..."

יש משהו במה שאתה אומר אבל מה שאני אוהב לעשות לצערי אני לא יכול לעבוד בו, כמו שאפשר אולי להבין מהשם שלי ואולי מהחתימה אני אוהב מכוניות אבל לאא מעניין אותי להיות מוסכניק או כל דבר אחר מלבד נהיגת מירוצים! וממש לא נהג רגיל! אז את זה אני ישאיר בתור תחביב, הדבר הבא שמעניין אותי זה מחשבים אז בגלל זה הלכתי לכיוון ועוד בנוסף יש בזה כסף אז למה לא?
בכל מקרה אני לא יודע עדיין מה שווה ללמוד יותר, אתה יודע זה מקצוע כזה שאתה לא יודע בדיוק מה עושים שם כמו למשל אממ נגר אנחנו יודעים מה תאכלס הוא עושה אבל פה מה עושה בתאכלס בחור שעכשיו יצא עם תואר ראשון במדעי המחשב (B.Sc.)? ומה עושה בחור שעכשיו יצא עם תואר ראשון בניהול ומדעי המחשב (B.A)? איפה ניתן להישתלב לעבודה בשני התארים הללו? ואיפה יש יותר אפשרות קידום? ואיפה יש יותר כסף? וכן לדעתי זה גם שיקול כי אם באחד מהתארים יש יותר כסף אז למה לא ללכת עליו? ואם הלימודים קשים יותר אז לומדים קשה יותר...
אם יש לכם תשובות לשאלות שלי אני ישמח מאוד!
תודה מראש

ישן 24-06-2008, 21:50
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי האיטלקי הצוהל שמתחילה ב "יש משהו במה שאתה אומר אבל מה..."

כי כבר אמרתי לך שכסף זו לא פונקציה אם החומר לא מעניין אותך.
אתה אומר שאתה מתלבט בין נושא אחד לשני ואתה מעדיף לבחור את המקצוע בו יש יותר כסף.
אני הסברתי לך שאם אתה טוב במשהו, אתה תרוויח יותר כסף לו הלכת למקצוע בו אתה פחות טוב בו, אבל נהוג לחשוב שהוא יוקרתי יותר.

אני אחזור על דברי שוב, אתה יכול להרוויח יותר כסף כנגר מעולה, מאשר כעורך דין גרוע (או תוכניתן גרוע, או אפילו תוכניתן ממוצע).
אתה אוהב מירוצי מכוניות? מי אמר שאתה לא יכול לשבור את השיא של שומאכר? רק בגלל שיש עוד מליון אנשים עם החלום הזה בדיוק? אז מה?
החלום שלי הוא לצלם לנשיונאל, ותאמין לי שבסיום הלימודים, כשירד קצת הלחץ מהעורף, אני בהחלט מתכוון לכתוב להם לבקש לצלם עבור כתבות שלהם. אם לא יקבלו, אז לא השתנה דבר בחיים שלי, אבל אם כן יקבלו, תאמין לי שאני מעדיף לצלם עבורם, רק שישלמו לי את הפת לחם ואת כרטיסי הטיסה ולהסתובב בעולם ולראות את הנופים המדהימים ביותר שיש, מאשר לעשות 'בוחטה' של כסף בתור עוד עובד היי-טק.

אגב, יש בארץ לימודים מסודרים לנהיגה מתקדמת ונהיגה ספורטיבית / מירוצים.
אני לא יודע מה הרמה שלהם, אבל חבר ששירת איתי ביחידה הלך לזה כדי, שבסופו של דבר, יגיע לפורמולה 1. אם הוא יכול - גם אתה יכול.
לך תראה למייקל איך עושים סיבובים

ישן 25-06-2008, 01:47

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "כי כבר אמרתי לך שכסף זו לא..."

הלוואי שיכולתי לעשות את מה שאתה אומר וללכת להיות נהג מירוצים אבל יש פה אבל ענק אני כבר מבוגר לזה כן כן 23 זה מבוגר לזה פלוס זה עולה הון כסף כדי רק להשתתף באליפויות כאלו או אחרות לדוגמא עונה בפורמולה ב.מ.וו אירופה(שהיא לא מהמובילות אבל עדיין נחשבת) עולה כ-300,000 יורו!! ואין לי את הכסף הזה או ממן לזה! זהו חלום שקצת קשה יותר להגשים אותו זה משהו לא ריאלי ולכל אלה עם הקורסים פה בארץ אני מכיר את כולם (כולל את אבא שלי שעוסק בתחום) ואף אחד תאכלס לא מכשיר אותך להיות נהג מירוצים! נהיגה מתקדמת אולי כן תלוי איפה אבל לזה יש את אבא שלי, שאגב אני גם יכול ללכת בעקבות ולעסוק בזה זה כן סוג של מעניין אותי אבל כנראה שלא עד כדי כך...
רק קורס נהיגת מירוצים ברכב מירוצים עולה משהו כמו 5,000 יורו וזה בערך ליום יומיים!! = לא ריאלי וחבל אם הייתי גר בחו"ל מגיל קטן אז אולי היה יותר סיכוי...
אז כתחלופה לפנטסיה הלכתי לנושא שכן מעניין אותי מחשבים... האם אני טועה? מי יודע??

ישן 25-06-2008, 13:35
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי האיטלקי הצוהל שמתחילה ב "הלוואי שיכולתי לעשות את מה..."

אתה יכול לעשות עם הדחף הזה שלך למירוצים הרבה מאוד במיוחד בישראל, מדינה שעדיין אין לה מסלול מירוצים מקצועי רשמי (ולא, כביש 6 הוא לא מסלול מירוצים רשמי, אלא מסלול מירוצים בפועל בלבד).
אתה יכול לדחוף את הלחץ הציבורי על הכנסת לאשר מסלול שכזה ולהיות חלק מהקמתו (אם אתה עדיין לא פעיל במוטו או ספורט 5 או מי שלא מזרז את העניינים האלה).
אתה יכול לנסות מזלך בסוכנויות בחו"ל. לשלוח להם מכתבים ולקוות שיזמנו אותך לנהוג בשבילם, כדי שיראו מה אתה שווה, ואולי יעשו ממך נהג...
אני לא באמת יודע איך זה עובד, אבל אם תנדנד להם, יש סיכוי שהם באמת יסכימו לראות אותך.

וכן, כל דבר בחיים עולה כסף. אבל חוק מספר אחד בכלכלה - כדי להרוויח כסף, צריך להשקיע כסף.
ככה זה עובד...
בנוגע למחשבים, אם זה מעניין אותך, לך ללמוד את זה.
הפרצוף החמוץ שלי נובע רק בגלל שאמרת שאתה רוצה ללמוד מקצוע 'שיש בו הרבה כסף', כי זו מתכונת ידועה ומוכרת מראש לכישלון. זה סבבה ללמוד מקצוע עם הרבה כסף, אבל בתנאי שאתה אוהב אותו.

ישן 26-06-2008, 00:18

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה יכול לעשות עם הדחף הזה..."

אני באמת מודה לכם על האכפתיות
אבל באמת שאין אפשרות להיות נהג מירוצים! אם כבר אז אולי נהג מבחן או מדריך נהיגה באחת מהחברות המובילות אבל בהן יש נהגים\מדריכים מקומיים, ב.מ.וו פורשה מרצדס זה גרמנים ופרארי מאזרטי וכו' זה איטלקים, תראה זה משהו שאם הייתי עושה אותו הייתי המאושר באדם אבל אני מבין שהדרך היחידה לעשות את זה זה רק בתור תחביב ואולי שיהיה לי מספיק כסף אז להשקיע אותו בילדים שלי שיהיו ואולי הם יגשימו את החלום שלי...
בקשר ללפתוח מסלול מירוצים בארץ יש על זה כבר הרבה דיבורים וזה כנראה הולך להיות באיזור ב"ש, וזה עולה גם הון לבנות מסלול ולהשקיע במיסביב אבל ההחזר הוא אדיר בכסף וסיפוק, לדומא מלזיה השקיע לפני כמה שנים 30 מליון דולר במסלול מירוצים וכל מה שמיסביב וכבר בשנה הראשה הרוויחה 100 מליון דולר!! אז פרויקט כזה צריכה לעשות המדינה או עשירי הארץ, בקיצור כמו שאמרתי רק בתור תחביב..
לגבי הלימודים, אני לא הולך למקצוע הזה בגלל הכסף! קודם כל חשבתי שאם יש מקצוע שאני יוציא בו תואר אקדמאי זה יהיה רק מחשבים כי לא מעניין אותי שום דבר אחר!!
ואז הבנתי שיש כל מיני לימודי מחשבים ורציתי לדעת איפה תיהיה יותר עבודה או הצעות עבודה ואם באחד מהמקצועות יש יותר כסף אז למה לא? הרי מראש זה תחום שמעניין אותי...
בכל מקרה התגבשתי לי על ללמוד מדעי המחשב ולא ניהול + מדעי המחשב, עכשיו רק צריך לרענן את הזיכרון במתמטיקה וזה כנראה יהיה עם מורה פרטי...
באמת תודה לכול העונים והעוזרים פה!!
תודה תודה

ישן 25-06-2008, 19:50
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "די נו, זה כבר ממש לא..."

ציטוט:
מה זה "הלך עליו", "אין כסף, אין עבודה"... אז מה אני עשיתי עד היום? ומה אני עושה עכשיו בזמן שאני לומד? מת?
כנראה לא הבנת אותי.. מה הקשר בין מה שמודגש בקו לבין מה שטענתי קודם?

כמו שהוא אמר - להתחרות לוקח הרבה כסף.
הוא לפחות צריך בסיס התחלתי בשביל לבנות את חייו (השכלה כלשהי) ואז שיתחיל להתעסק במירוצים.
הוא צריך "בסיס בטוח".

מה שאתה מתאר זה כמו אדם שיש לו רצון לבנות עסק מצליח בתחום כלשהו, ואין לו הון התחלתי.
הבנאדם משקיע את כל החסכונות שלו ותולה את חייו הכלכליים בקרן הצבי - אם העסק לא מצליח אז הלכו כל החסכונות והבנאדם מידרדר לעוני.
כמובן שאם יש לבנאדם השכלה ויכולת למצוע עבודה מכניסה שנותנת לו בסיס לחיות טוב (ואני לא מתכוון לשכר מינימום) אז אין שום בעיה.

ישן 26-06-2008, 16:20
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הדרך הבטוחה לבינוניות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
הדרך הבטוחה לבינוניות
כגודל הסיכונים, כך הסיכוי להצלחה.
תסכן מעט, תרוויח מעט.
כמובן שדרך חיים כלשהי מתאימה לאנשים בצורה אחרת... יש שיעדיפו להסתכן ולהמר על כל הקופה, ויש שיעדיפו ללכת על בטוח.
לדעתי, מי שצד את החלומות שלו, גם אם לא ישיג אותן, לפחות יחיה חיים מלאים ושלמים.
ואם כן יצליח לתפוס - אז הוא יעשה יותר מכל אחד אחר.

תשאל את באפט המשקיע הכי טוב בעולם ..
הוא יגיד לך שהשקעה אין פירושה לקחת סיכונים ..
ואתה מזומן להתווכח עם המשקיע מספר אחד בעולם!!!

כל בנאדם יש חלומות ?
אבל חלומות לעיתים צריכים להישאר רק בגדר חלום..
אתה מתאר עולם ורוד אתה רוצה להיות נהג מירוצים לך תהיה מה עוצר אותך ..
300 אלף יורו אתה מבין כמה עשרות שנים הבחור צריך לחסוך?
הוא בנאדם בוגר הבין שהחלום לא ריאלי ובצדק..
הוא רוצה לממש את עצמו בתחום המחשבים שהוא אוהב ..
אז בהצלחה חביבי ..
חלומות לעיתים נועדו להישאר חלומות אחרת מה הטעם ?

לאיטלקי הצהוב
במירוץ החיים בנאדם נופל וקם ושוב נופל וקם , אך מה שחשוב זה להגיע לקו הסיום ולא לערים ידים ולפרוש ..
בהצלחה בכל דרך שתבחר...

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 26-06-2008 בשעה 16:24.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:30

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר