לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-06-2008, 14:29
  tomllica tomllica אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סנאי שמתחילה ב "למה אתה חושב שאני לא יודע?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סנאי
אני משרת ביחידה הזאת ותאמין לי שאני לא אכתוב סתם דברים על דעת עצמי בלי לדעת את הפרטים אז אל תסיק מסקנות נחפזות.

וכדי להבהיר את הדברים שלי, היחידה עושה משהו אבל כמות הכתבות שעשו עליה לא מצדיקה לעומת יחידות שעושות דברים חשובים ולא כותבים עליהם כלום כמעט.

לגבי כמות הכתבות לעומת רמת העשייה, אם אתה אכן משרת ביחידה אתה צריך לדעת שיש מקור לכמות הפרסום והחשיפה המוגזמת לה זוכה היחידה בשנתיים האחרונות....אהמ.
כמו כן, אתה גם אמור לדעת שביחידה יש מגוון רב של בעלי תפקיד וזה שאולי לחלקם לא יוצא להשתתף בכל פעילות ופעילות, לא אומר שהיחידה כמכלול מבצעת פחות מיחידות אחרות.
יפה מאוד שאתה מבהיר את דבריך לאחר ההשמצות שפיזרת בפוסט הקודם . כדי שלא ישתמע אחרת, אז כן, גם אני מאלה שחושבים שעדיף היה ליחידה להתעסק במשימות ולא בצילומים וביקורים ואני מקווה שבשנתיים הקרובות (לפחות) המצב יהיה קצת שונה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-06-2008, 14:30
צלמית המשתמש של Fik TV
  משתמש זכר Fik TV Fik TV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.08
פרדוקס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "כתבת תדמית על החץ 3 מידיעות אחרונות"

בתחתית הכתבה, יש כתבה קטנה על מערכות זהות\דומות בעולם.
היא נפתחת במשפט: "ישראל היא המדינה היחידה בעולם שיש לה מערכת הגנה מבצעית נגד טילים בליסטים"
אך בהמשך הכתבה מפרטים על:
PAC-3
THAAD
SM3
GMD

כל אלה, במצעים במידה זו או אחרת

PAC-3 מיירט רקטות (ומטוסים ) בצורה די מוצלחת
THAAD, לאחרונה הוכרזה כמערת מבצעית
SM3, פלטפורמת הנשק, דהיינו ספינות האיג'יס על דורותיהן מבצעיות עשרות שנים
GMD, ככל הידוע מבצעי.
נוסף לאלה, אפשר להכניס גם מערכות אמריקאיות מתקופת המלחמה הקרה.

אז מדוע ממשיכים לציין כי ישראל, והחץ היא המערכת המבצעית היחידה?
כנראה שזה בא ביחד עם מסלול הנחיתה הארוך במזה"ת.

ישן 14-06-2008, 15:37
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
לא מדוייק
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Fik TV שמתחילה ב "פרדוקס"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fik TV
THAAD, לאחרונה הוכרזה כמערת מבצעית
אז מדוע ממשיכים לציין כי ישראל, והחץ היא המערכת המבצעית היחידה?
כנראה שזה בא ביחד עם מסלול הנחיתה הארוך במזה"ת.

עפ"י מה אתה קובע שה-THAAD מבצעית כבר?
עפ"י אריה אגוזי זה יקרה רק ב-2011, ועפ"י ויקי זה מתוכנן ל-2012 אבל מתכננים להאיץ את התהליך ולהתחיל לפרוס סוללות ב-2009. אגב, באותו קישור תוכל לראות שרוב שיגורי הניסוי עד 1999 הסתיימו בכשלונות...

ובנושא שאר המערכות שפירטת לגביהן - אכן חלקן מבצעיות, אך עד כמה שידוע לי - אף אחת מהן אינה מערכת שייעודה הוא הגנה מפני טילים. אגב, בניגוד למה שכתבת, ה-GMD לא מצויינת שם, וגם היא עדיין לא מבצעית עד כמה שאני יודע.

אני בטוח שטל יוכל להרחיב יותר.

- Albert Einstein

ישן 15-06-2008, 19:31
צלמית המשתמש של Fik TV
  משתמש זכר Fik TV Fik TV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי haboob שמתחילה ב "לא מדוייק"

ציטוט:
עפ"י מה אתה קובע שה-THAAD מבצעית כבר?
עפ"י אריה אגוזי זה יקרה רק ב-2011, ועפ"י ויקי זה מתוכנן ל-2012 אבל מתכננים להאיץ את התהליך ולהתחיל לפרוס סוללות ב-2009. אגב, באותו קישור תוכל לראות שרוב שיגורי הניסוי עד 1999 הסתיימו בכשלונות...

ובנושא שאר המערכות שפירטת לגביהן - אכן חלקן מבצעיות, אך עד כמה שידוע לי - אף אחת מהן אינה מערכת שייעודה הוא הגנה מפני טילים. אגב, בניגוד למה שכתבת, ה-GMD לא מצויינת שם, וגם היא עדיין לא מבצעית עד כמה שאני יודע.

טוב, אולי לא מבצעית, אבל הוקמה יחידה מבצעית
http://www.army-technology.com/projects/thaad/
ולפי הכתבה, היא תהיה עם מבצעיות ראשונית ב2009, כך שכנראה בעוד מספר דיונים על החץ, היא כן תהיה מבצעית.

נכון, מערכת יעודית ליירוט טילים בליסטים, יש לישראל את זכות הראשונים, אם כי רעיון של פלטפורמט נשק שיכולה לעשות מספר דברים (פטריוט\איג'יס) ראויה לתואר מבצעית ללא ספק.

לגבי GMD

ידוע שמוצב כבר כמה שנים בונדנברג.
הייתה כתבה לפני כמה חודשים על פורט גרילי אלסקה. (וגוגל ארץ מצדד)
על פניו נראה מבצעי, ויש לא מעט איזכורים ומסמכים, תריץ חיפוש בגוגל.

אגב, לא התייחסתי למערכות סובייטיות (וכן, הסובייטי היה בכוונה)

בברכה

ישן 16-06-2008, 07:54
  blancoynegro blancoynegro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Fik TV שמתחילה ב "[QUOTE]עפ"י מה אתה קובע..."

ציטוט:

טילי ה (SM-3 (RIM-161 ו SM-2 המשוגרים מהדור החדש של מערכות האגיס, או בשמה המלא של המערכת ABMDS, שהיא כיום המערכת ליירוט טילים בליסטיים עם התוצאות הכי טובות מניסויים.
לצי האמריקאי יש כיום שלוש ספינות המצויידות במערכת והוא מסב עוד 15 ספינות נוספות.
הניסוי הראשון של המערכת בוצע ב-1999 והיא צפויה להיות מבצעית ב2009.

המערכת יכולה לספק הגנה לחוף נגד איומים מכל הגבהים: באמצעות טילי SM-3 שמהווים את המעטפת הראשונה בגובה גבוה, בדומה לחץ2/חץ3 או טאאד .
וטילי SM-2 המשמשים בתור מעטפת הגנה נוספת בגובה נמוך בדומה ל PAC3 .

יפן גם קנתה את המערכת וכבר ביצעה ניסויי יירוט מוצלחים.

היתרון הגדול של המערכת הוא שהיא מוצבת על פלטפורמה ימית ולכן היא יכולה להיות מוצבת בכל מקום בעולם, ליד כוחות הדורשים הגנה, או ליד חופי האוייב.

כמו כן יתרון משמעותי נוסף הוא שהספינה שעליה מורכבת המערכת יכולה להיות תמיד בתנועה בניגוד למערכות קרקעיות שנמצאות לרוב באתרי קבע (כמו מערכות החץ בישראל) ולכן יכולות להיות מושמדות במתקפת פתע.

מחיר המערכת הוא כמליארד דולר (כולל הספינה), אבל היא מספקת הגנה רב שכבתית בכל הגבהים ולכן יכולה להחליף כמה סוללות נגד טילים בליסטיים.

אם חיל הים הישראלי ירכוש לבסוף את ספינות ה LCS-I ( סער 5.5 ) ניתן יהיה להרכיב עליהן את המערכת, מאחר ושלוקהיד מרטין כבר הציעה לערב הסעודית לרכוש את ספינות LCS עם מכ"מ SPY-1F וניתן יהיה להרכיב בהן משגרי MK41 אנכיים המסוגלים לשגר טילי SM-2,SM-3.

אשכול עם דיון על המערכת:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=366788
מתוך Wikipedia
http://en.wikipedia.org/wiki/ABMDS
היתה פעם ב DID סקירה מעולה על המערכת, אבל עכשיו האתר בתשלום.
http://www.defenseindustrydaily.com...ted-02919/#more

נערך לאחרונה ע"י blancoynegro בתאריך 16-06-2008 בשעה 07:58.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:09

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר