לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2008, 22:57
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.08
חישולים.

אין מטרת האשכול להוות המלצה אלא רק שיתוף מידע וניסיון אישי לשיטות חישול.

לחשל את הגוף למטרת חיזוק מכות,
אישי,
אגרוף:
עשיתי תרגילי כושר הכללו אימוני ידיים אינטנסיביים,
דוגמת: מתח ושכיבות שמיכה.
לאחר מכן התחלתי להישאר על מצב 2 על האגרופים למשך דקות,
ולהכות על שק אגרוף ללא כפפות,
המטרה היתה לחזק את אזור הסייקן (אזור הבליטות של כף היד) ולחזק את שורש כף היד,
לאחר שהכיתי על השק האזור דימם, לאחר 4-5 ימים הוא נרפה, המטרה היא לחכות שהאזור יחלים מהפציעה ואז להכות שוב ולפצוע אותו, וליצור שכבות זעירות של עור יבש.
המשכתי עם הפעילות של אימון הידיים וההישארויות על האגרופים וכל פעם הוספתי להישארות שלי עוד דקה (נראה כמו נצח), עשיתי טיפוסים שחיזקו את כח הידיים והרחיבו את אזור שורש כף היד שלי את שרירי הזרוע ואת הכתפיים, העור שלי היה מספיק יבש והעצמות של אזור הסייקן היו מספיק חזקות כדי שאני אעבור לשלב הבא, אגרופים לעצים - היה נחמד ולא עשה לי נזק, השלב הבא היה אגרופים לקיר, עצמת המכות השתנתה בגלל הסכנה להיווצרות דלקות וזיהומים,
הייתי עושה 300 אגרופים בינוניים לקיר והיו שפריצים של דם, הייתי מחכה יומיים, הפצעים היו עדין פתוחים אבל עשיתי עוד 300 וגיליתי את האגדה, היה דם אבל פחות מהפעם הראשונה, חיכיתי שבוע להחלמה והכיתי שוב, שכבות של עור החלו לכסות את האזור, חזרתי על ההליך מספר לא מבוטל של פעמים, המשכתי לשלב הבא - קיר של שפיצים, התחלתי עם אגרופים חלשים, 300 אגרופים, וראיתי שנפתח העור אבל לא היה דם, הגברתי לאחר יומיים ל-300 בינוניים מתגברים לחזקים והקיר דימם, קמתי יום למחרת וראיתי שהאזור פתוח, המשכתי עוד ויצרתי צלקות, הפסקתי לשבוע והמשכתי, על הצלקות יצרתי עוד שכבת עור, קמתי יום למחרת וגיליתי שהבליטות כפולות משהיו יום לפני, מאז היכיתי עוד פעם בינוני מתגבר על קיר השפיצים ולא נפתח לי האזור ואז הכיתי חזק וגם לא נפתח לי האזור, לאחר השפיצים חיזקתי את האגרופים על מתכת, גיליתי שהאגרופים שלי התחזקו לרמה שהצלחתי לסיים קרבות עם אגרוף אחד למרות שידעתי שהעניין של אגרוף אחד אשר לא פוגע לנקודת תורפה הוא די מיתוס, מאז אני מתאמן לפעמים על קירות רגילים, חזק אבל לא 300 אלא רצפים,
האגרופים התחשלו אבל אני אמשיך להתאמן.

לסיפורים אישיים של חישול...

נערך לאחרונה ע"י KIBODO בתאריך 15-06-2008 בשעה 23:09.
חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 07:11
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
יש דברים שעדיף להשאיר לסרטים לפעמים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KIBODO שמתחילה ב "חישולים."

מעבר לכך שהנזק לטווח ארוך במקרה זה עולה על התועלת לטווח הקצר (מה לעשות שאנחנו כבר לא חיים בתקופה בה תוחלת החיים היא סביב ה-40-50 שנה, ויש דברים קצת יותר חשובים בהמשך החיים מאשר אגרופים מחוזקים), אתה עלול לגרום לעצמך פגיעות חמורות ביותר לא רק במפרקי האצבעות אלא גם בפרק היד, במרפק ובכלל בכל הזרוע.

אם בכל מקרה בחרת לעשות את החישולים הללו, צריך לעשות אותם בצורה נכונה :

1. לעולם אסור להגיע לדימום ולפציעה - הגעת לדימום, פשוט החזרת את הגלגל לאחור. לא רק שייקח למקום זמן רב יותר להתחשל ולהרפא, גם המקום יהיה חלש יותר מהפוטנציאל הראשוני שלו.

2. לעולם אל תכה במטרה קשה לחלוטין (כגון קיר), אתה רק גורם לעצמך נזק בצורה כזאת.

חזרה לפורום
ישן 17-06-2008, 14:28
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "רק עכשיו שמתי לב"

1. לעולם אסור להגיע לדימום ולפציעה - הגעת לדימום, פשוט החזרת את הגלגל לאחור. לא רק שייקח למקום זמן רב יותר להתחשל ולהרפא, גם המקום יהיה חלש יותר מהפוטנציאל הראשוני שלו.

פתיחת העור (פציעה) יוצרת לפעילות מואצת של תאי עור אשר גורמת ליצירת שכבת עור קשה יותר מהקודמת, היא מחזקת את העור והחזרה על התהליך יוצרת עור יבש אשר פחות נפתח (גם מניסיון אישי).

2. לעולם אל תכה במטרה קשה לחלוטין (כגון קיר), אתה רק גורם לעצמך נזק בצורה כזאת.

לחישולים תורות שלמות של איך לחשל ואילו אזורים,
לא רק איך לחשל אלא גם איך לספוג דוגמת: קצב נשימה, הוצאת אוויר מהגוף, ספיגת גל, שליטה בדופק ובקצב הזרמת הדם ועוד...

התורות שאני מכיר לחישולים גופניים הן לדוגמה: הקשחת העור וחיזוקו, הכהיית עצבים, בניית עצמות ושרירים יותר חזקים, התגברות על כאב, חישול נקודות תורפה (לא כולן למטרות קרביות) ועוד..
אלו תורות שלמות שלהן האזורים הספציפיים המיועדים לחישול.

כיון שאגרופים לקיר הן החזרת עוצמה רבה חזרה עם פעילות גופנית נכונה היא תגרום לפעולה הפוכה והיא תחזק את המפרקים, לכן את שורש כף היד והסייקנים חיזקתי עם שלבים ברורים, לאחר מכן ההדף של המכות לקיר גורם לחיזוק ולעיבוי של העור וחיזוק של מפרקים, כיון שאת האגרופים שאני למדתי מכים עצמה של כל הגוף לאגרוף אז יחד עם פעילות החישול חיזקתי את עצמות הזרועות ועצמות הבריח עצמות השחמות ואת הטלפיים, הכל התחזק מהחישול של החזרת העוצמה ויצר לי ולאנשים שעברו את התהליך לפני גוף עמיד יותר בגלל הפיקוח והשלבים ולא נזק שהוא תוצאה של להתחיל מהקשה כשהגוף עוד לא בנוי דיו וליצור פעולה הפוכה של פירוק הגוף ולא בניית הגוף וחישול אזורים ליחידה אחת מחושלת (הגוף), אגב גם למתאמני חדר כושר אני ממליץ להתאמן על כמה שיותר קבוצות שרירים ולא להתמקד באחת כדי לבנות את הגוף שלכם כולו ליחידה אחת ולא שהיד תהיה בנויה והשאר לא לדוגמה.

נערך לאחרונה ע"י KIBODO בתאריך 17-06-2008 בשעה 14:38.
חזרה לפורום
ישן 17-06-2008, 14:36
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

פיזיקה ורפואה בגרוש
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי KIBODO שמתחילה ב "1. לעולם אסור להגיע לדימום..."

אגרוף בשיא הכוח לקיר קשיח לחלוטין = נזק מפרקי.

דימום (בניגוד להגעה של רגע לפני) = החלשה של המקום, רקמה צלקתית הינה בהכרח חלשה יותר מרקמה מוקשחת.

מעבר לנזק הנ"ל , תחשוב גם על העובדה הבאה : כשאתה "הורס" את העצבים ומחשל את האזור מפני תחושה של פגיעה, בו זמנית אתה חוסם באותו אזור את רגש המגע, ליטוף, חישה וכו'.

בגילך ובדרגתך חשבתי בדיוק כמוך ועשיתי דברים מטורפים כאלו ואחרים, מטרתי כאן היא לנסות לחלוק מנסיוני ולמנוע מאחרים לעשות שטויות.

ניתן להגיע לרמת חישול טובה מאד מבלי להתפרע ומבלי לגרום נזק בלתי הפיך.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 17-06-2008 בשעה 14:40.
חזרה לפורום
ישן 17-06-2008, 14:46
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "פיזיקה ורפואה בגרוש"

אגרוף בשיא הכוח לקיר קשיח לחלוטין = נזק מפרקי.

תלוי איך מבצעים את פעילות החישול, ביצוע נכון =חיזוק המפרקים.
ביצוע מוגזם = להתחיל להתאמן על קיר ללא הכנה מוקדמת יכול להוות נזק.

דימום (בניגוד להגעה של רגע לפני) = החלשה של המקום, רקמה צלקתית הינה בהכרח חלשה יותר מרקמה מוקשחת בריאה.

טעות - הגברת פעילות התחדשות תאי העור ויצירת רקמות עור מקשיחה את העור, יצירת שכבה צלקתית אינה בריאה לעור אך הן מחזקות אותו,
צלקות בעור נגרמות כאשר השכבה העמוקה העבה של העור, הדרמיס, נפגעת. רוב צלקות העור הן שטחיות והסימן שנשאר הוא קל. האדמומיות הנשארת לאחר ריפוי פצע שטחי איננה נחשבת לצלקת, והיא בדרך כלל נעלמת לאחר שבועות מספר.

על מנת לתקן את הנזק שנגרם, הגוף מניח סיבי קולגן חדשים. תהליך זה מוביל ליצירת צלקת. כיוון שהגוף לא יכול לשחזר את הרקמה כפי שהייתה, הרקמה החדשה תהיה בעלת מרקם ואיכות שונה מהרקמה שמסביב.

תחשוב על מתח לדוגמה אחרי שעושים הרבה מתח מתקלף העור, תרבה לעשות הרבה מתח העור התחזק כיון שהוא התקלף ונוצרו שכבות קשיחות ויהיו פחות ופחות קילופים, תפסיק להתאמן לתקופה ותעשה שוב מתח העור שוב יתקלף רק שהתהליך מואץ.

נערך לאחרונה ע"י KIBODO בתאריך 17-06-2008 בשעה 14:57.
חזרה לפורום
ישן 17-06-2008, 15:10
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

ושוב אתה עונה ללא קשר למה שכתבתי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי KIBODO שמתחילה ב "למורה שלי יותר ניסיון מעשי..."

אכן לאיתן יש נסיון רב ממני,

כנראה ששנות האימון שלי לא הכי משמעותיות, אך עדיין הן קצת קצת יותר ארוכות משלך.

אני אהיה קיצוני יותר - אין מצב שאיתן אמר לך לתת אגרוף בשיא הכוח לתוך קיר.

כל מה שיש לי להציע לך, זה לשאול שוב את איתן ולהתחיל להתייחס קצת יותר להערות ולהארות בדבר נזק שיכול להיגרם לקוראים בפורום בגלל כתיבה לא זהירה של חברים שאינם בהכרח בעלי ידע ראוי בהדרכת אומנויות לחימה / נסיון באומנויות לחימה ובחישולים בפרט.

אנא שאל את איתן שוב והפסק לגרום לנזק עקיף לקוראי הפורום.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 17-06-2008 בשעה 17:37.
חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 17:52
צלמית המשתמש של NinjaDark
  NinjaDark NinjaDark אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KIBODO שמתחילה ב "חישולים."

החישולים הם מיתוס, אינם באמת מחשלים אלא גורמים לפציעות חמורות עם נזקים ארוכי טווח.

מטרת החישולים היא לגרום לשברים קטנים בעצמות על מנת ליצור איחוי מחדש מעליהן ובכך ליצור עצם "חזקה" יותר.

כל הנסיונות לעשות זאת בעבר הוכחו כשגויים, אנשים שביצעו את החישולים האלה, חלקם אני מכיר באופן אישי אשר כיום הם בני 50, 60+, נמצאים היום על כדורים וסובלים מכאבים עזים ודלקות באיזורים שונים שחושלו.

החישול היחידי הוא מנטלי וזה הפחד מהכאב. מה גם שלעולם לא תלחם נגד קיר או ברזל ולכן אין צורך שכזה (אלא אם אתה בהחלט מזוכיסט)

הלוחם המודרני של המאה ה-21, לומד שלל של אמנויות לחימה, עובד על קרדיו גבוה ועל חישול מנטלי בלבד. יש לציין שהכניסה לזירה היא עם כפפות בלבד ויש מודעות גבוהה לשמירה על מפרקים עדינים ואיזורים רגישים.

לגבי שגיאות הכתיב שלך, אומרים נרפא, התרפא, להתרפא, נרפאה, להירפא מלשון ר.פ.א.
נרפה, זה מלשון ר.פ.ה משמעו עצל, רשלן, עצלן, חלש אופי, בטלן, הולך בטל, חסר יוזמה, חסר תושייה
חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 23:15
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "להגיע מתל אביב לירושלים ניתן במספר דרכים"

ניפוח שריר שונה מחיזוק שריר.

נושא השרירים, ראיתי שהתעניינתם אז אני אפרט,

רקמת שריר:
השריר הוא רקמה המצטיינת בכושרה להתכווץ ולהתקצר בתגובה לגירוי עצבי. שרירי הגוף נחלקים לשלושה סוגים, סיווג - מבנה ותפקוד: שרירים חלקים, שרירים משורטטים ושריר הלב.
רקמות שריר חלק מצויות בעיקר בדופן המעיים, בשלפוחית השתן, בדפנות כלי הדם וצינורות שונים (צינור הביצית לנשים ), בעור (השריר הזוקף את השערה), בסוגרים פנימיים, באברי רבייה (דוגמת רחם) ובעין (השרירים האחראים על צורת העדשה וקוטר האישון). השרירים החלקים אינם נתונים לשליטה רצונית כמו שרירי השלד, אלא מופעלים ממערכת העצבים האוטונומית הבלתי מודעת.
רקמות שריר משורטט מרכיבות את שרירי השלד המאפשרים את תנועת חלקי הגוף או הגוף כולו.
תפקודם נתון לשליטה מודעת או רצונית ורובם מחוברים בגידים לעצמות השלד (מלבד שרירי גלגל העין ושרירי ההבעה). מהווים את שרירי השלד, שריר הלשון, שריר האוזן התיכונה והסרעפת.
שריר הלב הוא שריר משורטט שאינו ניתן לשליטה רצונית מודעת. התכווצויות שריר הלב מהירות ומתואמות לקצב קבוע וללא גירוי עצבי חיצוני. את תדירות ההתכווצויות מווסתת מערכת ההולכה העצבית של הלב (קוצב),
מונחית מערכת העצבים האוטונומית.

סוגי התכווצות שריר:
כיווץ קונצרנטרי: השריר פועל ומתקצר תוך פיתוח כח.
קיווץ אקסצנטרי: השריר פועל ומתארך תוך פיתוח כח.
כיווץ איזומטרי: (סטטי): השריר פועל ללא שינוי באורכו תוך פיתוח כח.
כיווץ רפלקסיבי: למרות ששרירי השלד מסווגים גם שרירים רצוניים, אספקטים מסוימים של פעילותם אינם רצוניים (אוטומטיים). דוגמת תנועות נשימה של הסרעפת המבוקרות רוב הזמן למדד רמות החמצן והפחמן הדו חמצני בדם.
מתח או טונוס שריר: בזמן מנוחה, כל אחד משרירי השלד נמצא כמעט תמיד במצב של כיווץ חלקי. מצב שחלק מן היחידות המוטוריות מופעל. היחידות המוטוריות המתכווצות (אלו השומרות על מתח השריר) מתחלפות, להן תזמון שמונע העמסת-יתר על קבוצת סיבי שריר מסוימת וניתנת אפשרות מנוחה לכל סיב בין זמני ההתכווצות. הכיווץ החלקי אינו מייצר תנועה או התנגדות, אלא , מעניק לשריר יציבות מה שמאפשר שמירה על יציבות המפרקים והתנוחה. טונוס שריר חסר לרוב למצבי רדימה.

ויקיפדיה:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%A8
חזרה לפורום
ישן 17-06-2008, 09:37
  קבוצת_אידאה קבוצת_אידאה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
NinjaDark
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "להגיע מתל אביב לירושלים ניתן במספר דרכים"

NinjaDark ..מה השטויות ..
אני עוסק באמנויות לחימה כ שלוש שנים.
אני לומד קונג פו שאולין ביה"ס קונג פו דרקון.
אין שיעור ולו אחד שלא עסקנו בחישולים.(כל שיעור שעתיים וחצי).
חד משמעית: החישולים הפכו את רגליי /ידיי להרבה..הרבה...הרבה יותר מחושלים !
היום אני עומד במגוון עצום של חבטות ומכות ולמדתי לווסת את הכאב ולעתים אף להתעלם ממנו.
שנה שעברה ביקרנו בביה"ס Siping Cityשל מנזר שאולין ועסקנו רבות בחישולים אינטנסיביים:
חבטות בעמודי עץ עטופים בשעם.
חבטות ב"שולחן" עץ, דמוי שולחן שהתלמיד יושב מולו ומתרגל מכות גב יד וכף יד.
חבטות יד בשקי יוטא המלאים בחול.
חבטות יד בשקי יוטא המלאים חצץ המעורבב עם חול.
בעיטות בעמודים העטופים ב מזרן ספוג רך.
בעיטות בעמודים חשופים.
והרשימה כל כך ארוכה.
אני מאוד ממליץ לך ללמוד מעט על מבנה העצם ועל הדרכים שלה לחישול ולשינוי ,מה גם שאני מסכים עם כל מה שרק אמת כתב על :לחשל אזורים בגוף ניתן גם כן.

"הרבה פעמים מסת שריר גדולה ומפותחת מדי (בצורה של בודי בלדרים), תגרום דווקא לכאבים רבים יותר בעת פגיעה. שריר גדול לא בהכרח שווה ליכולת ספיגה טובה יותר (שאותה ניתן להשיג בעזרת אימוני חישולים כאלו ואחרים)."

עי' למידה מיומנת ונכונה חישול הוא חלק בלתי נפרד מאמנות הלחימה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.inoutstar.com/thumbs/90/Imperator-Gaius-Julius-Caesar-Divus-378.jpg]

כל מה שאפשרי, כבר נעשה. כל מה שבלתי אפשרי - ייעשה!-גאיוס יוליוס קיסר.

חזרה לפורום
ישן 18-06-2008, 03:35
צלמית המשתמש של NinjaDark
  NinjaDark NinjaDark אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי קבוצת_אידאה שמתחילה ב "NinjaDark"

לא הייתי נחפז לצעוק שטויות, לא אמרתי שלא אפשרי, לא אמרתי שלא ניתן, אך לא כל מה שמקובל הוא נכון וההיפך.

אני מתעסק באמנויות לחימה כ-28 שנים, בתחילת דרכי הייתי מתאמן בקאראטה שגם ידועים בפילוסופיית חישולי העצמות. אני יכול לאמר לך בוודאות שמבחינה רפואית חישול העצמות הוא נזק ארוך טווח.

הכוונה לא לבנות גוף שרירי ומסיבי של בודי-בילדר, אלא לבנות שריר חזק שיכול לספוג מכה.

למשל, קח את איזור הבטן, איך מחשלים אותה? שוברים את עצמות הבטן? אה, אין עצמות בבטן...טוב נו...אז כנראה רק על ידי חיזוק השריר.

בסיסטמה, גם לא מחשלים בצורה הפיסית אלא המנטלית - על ידי התרגלות לספיגת המכה על ידי תזוזה והוצאת אוויר.

הדרך היחידה להתחשל היא על ידי חיזוק מנטלי, הביטול של הפחד מהמכה ושל התגובה העיצבית האוטומטית למכה חזקה (בד"כ מן שיתוק רגעי - הלם).

בקיצור, טענתי שחישולים הם מיתוס וזה בדוק מדעית (ראיתם פעם את מכסחי המיתוסים?). אלו שחישלו את עצמם על ידי שבירת העצמות סובלים היום סבל בל יתואר גם אם הם יגידו לך שלא, אני שאלתי כמה בכירים באמנויות הלחימה בצורה של "לא לציטוט" והם ענו לי חד משמעית שהם סובלים בגלל אימוני החישולים המסורתיים.
חזרה לפורום
ישן 18-06-2008, 07:27
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

אנחנו מדברים על אותו הילד רק קוראים לו בשם שונה
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי NinjaDark שמתחילה ב "לא הייתי נחפז לצעוק שטויות,..."

כפי שקראת למעלה אני מתנגד גם כן לכל ענייני האגרופים לקירות וכו'. גם גדולי אמני הלחימה היפנים (את הסינים אני מכיר פחות) אמרו שאימוני מאקיווארה לאורך זמן עלולים לגרום יותר נזק מתועלת.

בשיטתי ובשיטות יפניות (מעורבות) רבות רוב "החישול" מתבצע כאימוני ספיגה ומכאן "שמו של הילד" מה שאני קורא לו חישול אתה קורא לו ספיגה.

גם אני מתכוון לספיגת המכה - אם אגרופים בבטן ואם בעיטות לשריר. עדיין אני מאמין בצורה כזו או אחרת של "חישולי" קצות עצבים (אני לא מעוניין להעלות כאן צורות לאימונים שעלולים לסכן קוראים לא זהירים).

כמובן שההכנה היא מנטלית - אבל במנטלית הכוונה היא למעשה "ללמד" את הגוף שהפגיעה והכאב שהוא חווה אינה נוראה כל כך והוא יכול "לספוג" אותה.

אפרופו - גם אימונים אלו עלולים לגרום לקרעים מיקרוסקופים בשריר ולכן תמיד תמיד יש לתרגלם עם מדריך מוסמך ולא באופן עצמאי.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 18-06-2008 בשעה 07:41.
חזרה לפורום
ישן 19-06-2008, 11:32
  asaf_isai asaf_isai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.07
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי NinjaDark שמתחילה ב "לא הייתי נחפז לצעוק שטויות,..."

אתה צודק בדבר אחד שחישול.. הוא קודם מבחינה מנטלית... לוחם מתחשל בראש ובראשונה כדי לאבד את הפחד מהמכה ואח"כ ההמשך למכות מעבר לזה...
לגבי כל חישול עצם פוגע לטווח ארוך הוא לא נכון בכל המקרים..בנוגע לחישול עצם או שריר ... מה יותר עדיף?
בבטן שרירים מן הסתם היות ואין שם עצמות ...
בנוגע לשאר חלקי הגוף שיש בהם עצם תוך כדי חישול העצם אתה מחשל את השריר אבל אתה צריך להתכוון לעצם.. וחישול העצם הוא הרבה יותר חזק אפקטיבי ויעיל בין אם זה לקרבות ובים אם זה בכוונה בריאותית..
בנוסף יש כל מיני הרגלים תזונתיים שיכולים להפריע לכך ולהפך.. חלב פרה מרכך את העצם אך ממלא אותה בפנים..אך כך יותר קל לשבור אותה.
הימנעות מצריכת חלב פרה או צריכת חלב סויה במקום.. בונה עצם חזקה יותר ששומרת על קשיחותה אך היא "חלולה" יותר כביכול .. ופה כבר תלויה שאר התזונה שלכם..
שריר נפגע יותר ממכות מאשר עצם בדיוק מהסיבה שהשריר סופג את המכה ועצם כביכול מחזירה את המכה...
חזרה לפורום
ישן 19-06-2008, 12:35
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי asaf_isai שמתחילה ב "אתה צודק בדבר אחד שחישול....."

קראתי את הספר המלא ועוד המון מאמרים רפואיים והגעתי למסקנה שלא נכון לגמרי לא לשתות חלב פרה, טוענים כי הוא מחליש את העצם אבל רק למקרה שהמינון לא נכון, הכל תלוי בכל, לאנשים שעוסקים בספורט (לדוגמה: אומני לחימה) עדיף שהתפריט יהיה מבוסס על בשר עם צריכה נמוכה של חלב ולאנשים שלא עוסקים עדיף לחיות יותר פרווה לדעתי, המחקר הכי מעניין שקראתי דווקא על חלב פרה והשתכנעתי ממנו הוא לא לתת לילדים עד גיל 3 לשתות חלב פרה,
לחלב סויה גם יתרונות וחסרונות (דוגמה ליתרון: אמצעי מניעה לסרטן השד).

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%A6%D7%9D

שימור רקמת עצם
תחלופה תדירה של מינרלים בעצמות שומרת על רמות המינרלים בגוף ועל מבנה העצם. בתהליך תאי עצם מסוימים (בוני עצם) מרבדים מינרלים על פני העצם ומעלים את קשיחות העצם ועמידותה. תאי עצם אחרים (אוסטיאוקלסטים) הורסים את הרקמה הפנימית של העצם ומורידים במסתה. ויסות פעילותם של שני סוגי התאים מביא לשמירת צורת העצם, לגידולה ולתיקונה בעת שבירה. עצם מגיבה לכוחות המכנים הפועלים עליה, משנה את כמותה, צורתה והמבנה שלה. ככל שהעומסים המכנים חזקים ודינמיים יותר, צפיפות העצם גבוהה יותר. כוח הכובד, עומס מכני (דוגמה: משקולות) וכיווץ שרירים גורמים גירוי לעצם (חוק וולף).

החלב חשוב מאוד אבל מינון נכון שלו (לא מקרר עמוס מוצרי חלב).
לי אכילה צמחונית/טבעונית לא מומלצת,
ליצירת תאי דם אשר יהוו אספקה לחיזוק העצמות ולחיזוק כל המערכת הגופנית רצוי לי לאכול בשר ואפילו בשר אדום לפעמים להכנסה של אנרגיה, לטווח הקצר אני מסוגל לחיות מאכילת בשר אדום אבל אני אפגע לטווח הארוך ואני לא אאריך שנים בגלל יצירת חסימה לעורקים בגלל רמות הכולסטרול של האדומים.

נערך לאחרונה ע"י KIBODO בתאריך 19-06-2008 בשעה 12:42.
חזרה לפורום
ישן 19-06-2008, 15:52
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי asaf_isai שמתחילה ב "מה שהתכוונתי במה שאמרתי......"

גם המאכלים והמשקאות שאנשים צורכים,
רוב רובם לא יודעים מה באמת נכנס להם לגוף ולאיזו כמות הוא מצטבר,
שלא נדבר על אלכוהול, סיגריות, סמים ועוד...
לדוגמה: משקאות דיאטטיים אנשים מרמים את המח שלהם והוא לא פראייר הוא מרמה אותם חזרה,
משקאות דיאט יוצרים תגובה למח שאומרת לו שהוא קיבל סוכר (אנרגיה) והוא לא, המח מחזיר בתהליך שריפת הסוכר שנעשה באופן פחות יעיל לתחליף הסוכר ממשקאות הדיאט, במשקאות רבים אלו ישנו חומר הנקרא פנילאלנין הסתכל על בקבוק דיאט קולה ותראה שכתוב בהדגשה פילאלנין, החומר גורם לכאבי ראש, שתייה מרובה של דיאט קולה גורמת לחוסר שלווה מסוים בייחוד לאנשים היפראקטיביים לא מומלץ, המרכיבים של משקאות הדיאט לרוב גם מסוכנים עם מערבבים אותם עם מצרכים לא נכונים למשל לשתות דיאט קולה ולאכול מנטוס תגרום לבעיות בקיבה (אל תנסו), מה שכן אתם יכולים להכניס מנטוס ולראות את התגובה של השניים,
אפילו קולה עם מלח (מלח מחזק טעמים) לא מומלץ כי הריאקציה גורמת להתססה של המשקה מה שגם יגרום לתגובה לא נחמדה בגוף.

אני לא אכנס להרעלה של הסביבה עם גזים ואפילו המכשירים הסלולריים שאנשים נקשרים אליהם רגשית, אני אישית לא נוגע, לא סלולריים, לא סיגריות, הפחתיתי עם אלכוהול, משקאות עם אחוז אלכוהול גבוה אינם תורמים והאנשים שאומרים לכם שכן מרמים אתכם, מה שכן יכול להיות טוב לפעמים הם המשקאות עם אחוז האלכוהול היותר נמוך - בירה, יין...
רעיון נחמד לדיון אבל לא לנוכחי.

נערך לאחרונה ע"י KIBODO בתאריך 19-06-2008 בשעה 16:00.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:44

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר