לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-06-2008, 08:18
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
חברי הפורום הנכבדים אני אתיאיסט נעים להכיר.:

ווטסון הינו המייסד השותף של מהפכת הגנטיקה המולקולרית בבריטניה והוא אומר:

"אני לא חושב שאנחנו בשביל משהו בכלל. אנחנו פשוט תוצרים של אבולוציה. אתה יכול להגיד, 'תשמע, החיים שלך עגומים למדי אם אתה לא חושב שיש איזו תכלית'. אבל אני דווקא מצפה שתהיה לנו ארוחת צהריים טובה.
ובאמת, היתה לנו ארוחת צהריים טובה מאוד."

לפורום הזה צריך להיות גם במה לאתיאסטים ואני אחד כזה וכל עוד מדברים ברוח טובה אין סיבה שלא אשתתף בדיונים בסך הכל אני בא מבית מסורתי יהודי טוב. ומקיים את מצוות החג עם המשפחה ועושה קידוש בשישי והולך עם התהילים שאחותי קנתה לי במחזיק מפתחות וצמתי והייתי בבית הכנסת בכל ימי הכיפור מאז גיל6 ועד עכשיו. לא מתוך אמונה אני לא מאמין כלל אלה מתוך כיבוד המסורת והמשפחה. ברגע שאעבור לגור לבד אני מאמין שאפסיק עם כל זה.
כתוצאה מכך שבאתי מבית מסורתי הייתי גם אני מאמין באלוהים ומדבר איתו הרבה שהייתי קטן ועד לפני 3 שנים לא פיקפקתי בכלל בקיומו ובאמת של הדת היהודית. אך ככל שגדלתי למדתי יותר , התבגרתי יותר , ביולוגית גם המוח התפתח ועם הבגרות גם השאלות באו ולא חששתי משינויים. רציתי לדעת , רציתי לגלות .. פשוט עשיתי 1+1 ח'ברה. אני הייתי מצטיין בביולוגיה אני יודע טוב מאוד על האטנומיה של גוף האדם ואני בטוח שאין רוח מסיתורית בכינוי "נשמה" שיוצאת החוצה אחרי מותנו. כל מי שאנחנו זה המוח ותבינו שאנחנו יודעים מעט מאוד על המוח גם היום, ברגע שהוא נרקב כמו כל איבר אחר אחרי מותנו אנו חדלים להתקיים.
גם מאוד התעניינתי באסטרונומיה והיו לי ציונים יפים גם בתחום הזה בביה"ס. ושראיתי כמה עצום היקום וכמה מבולגן כך גם הבנתי כמה אנחנו לא כאלה ייחודים וכמה קטנים הסייכויים ל"השגחה אלוהית" איפה שהוא במרחבי היקום. אני לא מפחד ממדע כמו הרבה מהמאמינים. ואני יודע שסך הכל המדע הוא זה שנותן לנו עובדות והדת נותנות אשליות ולוקחת כסף מאנשים חלשים שמחפשים תקווה במקומות שלא יקבלו אותה.
במאה ה21 לדת כבר קשה להתל באנשים לפני 2000 שנה שלא ידענו מה זה העיגול הצהוב הזה קראו לזה "אלוהים" אבל עכשיו אתה יודע שזה סך הכל כוכב אחד ממאות מיליארדים ברחבי היקום בשם שמש. אז הדת ככל שהמדע מתפתח והעובדות בדבר אי קיומו של אלוהים והאמת שבאנו מאבולציה ארוכה מתבהרות הדת נוהגת להכפיש ולגנוב ולשייך את שמם של מדענים גדולים כמו איינשטיין כאנשים שאלק האמינו. איינשטין לא האמין מימיו ב"השגחה אלוהית". והגיע הזמן שתבינו את זה. ולמעשה 95% מהמדענים הגדולים ביום ברחבי ארה"ב ובריטניה שכוללים :ביולוגים , פיזיקאים , אסטרונומים , גאולוגים וכו' אתיאסטים (בדוק מספרית תחקרו קצת) . אממ מעניין למה?

עוד דבר מעניין:
בכת בעת "Menza magazine" (מנזה היא אגודה של אנשים בעלי IQ גבוהוכתבי העת שלהם מכיל- כצפוי -מאמרים העוסקים בעניין היחיד המשותף שלהם) במאמר שכותרותו "הייתים מאמינים?" (Bell 2002 ) מסכם בל:
"מתוך 43 מחקרים שנעשו מאז 1927 ועד 2002 על הקשר בין אמונה דתית לבין האינטיליגנציה ורמת ההשכלה של היחיד, כולם למעט ארבעה מצאו יחס הפוך בינהם.
המשמעות היא שככל שהאינטילגנציה ורמת ההשכלה של אדם גבוהות יותר, קטנה ההסתברות שהוא יחזיק ב"אמונות" מסוג כלשהו"

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 16-06-2008 בשעה 08:29.
חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 08:28
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "חברי הפורום הנכבדים אני אתיאיסט נעים להכיר.:"

תגיד, באת להעליב פה אנשים? לרמוז על הקשר הרופף מ-א-ד בין דת ואינטיליגנציה זה בדיוק זה.....
אני מכירה פיסיקאים רבים, שרמת האינטיליגנציה שלהם גבוהה מ-א-ד (בהרבה משלי - ואני לא מחשיבה עצמי אדם טיפש) והם דתיים.
גילוי נאות - אינני דתיה, ואף ניתן לומר שאני חילונית גמורה. בנוסף, אני מדענית חוקרת ויכולה להגיד לך שאין שום סתירה בין המדע והדת. המדע בא לתאר את העולם סביבנו בצורה מסויימת. הוא לא בא לנסות ולהסביר את הסיבות ל"למה העולם נראה כך". הדת עושה בדיוק את זה. יפה שאתה שואל שאלות ולא מפחד משינוי, אבל בדבריך באת לשלול השקפת עולם של רבים מאד מהנוכחים פה בפורום.
הדת לא מתאימה לך - טוב ויפה. אל תגרום לשינוי הדרך שלך להיהפך לדבר מכוער כפי שיצא מהכתיבה שלך....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 09:09
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אוי באמת"

תקרא טוב בין השורות - לא אמרתי שכתיבתך מכוערת, להיפך. אתה בין הרהוטים.....
אבל תנסה לקרוא שוב את מה שכתבת ולהבין את מה שיכול להשתמע מכך. רוב הגולשים פה הם אנשים דתיים - להביא מאמר שטוען שיש יחס הפוך בין רמת הדתיות והאינטיליגנציה זה לכל הפחות מעליב.

בכל מקרה - אני מצטערת אם העלבתי, אבל הפוסט שלך קומם אותי כאדם חילוני - לא דתי.... אני משתדלת להיות רגישה לרגשות האנשים שקוראים את מה שאני כותבת - כנראה שהפעם לא הצלחתי ועל כך אני מצרה.
שוב, אני עדיין חושבת שחלקים בהודעה שלך מיותרים, יכולים לפגוע ואולי אפילו לא ממש מתאימים לפורום הזה - יש פורום תיאולוגיה, פורום יהדות והלכה ופורום מדע, שבכל אחד מהם היה אפשרי לפרסם את ההודעה בלי שיכול להיות שהיא תפגע במישהו....

ולעניין - אתה מנסה לעורר כאן ויכוח בין הדת למדע. ויכוח זה בעיני הוא מיותר מיסודו שכן הדת והמדע קיימים זה לצד זה במשך מאות שנים. הם ממלאים צרכים שונים, ומתארים דברים מסויימים בצורות שונות. לבוא ולהגיד שהמדע הוא עליון זה דבר בעייתי - המדע מתאר את העולם סביבנו, ואילו הדת באה למלא צורך של האדם להאמין בדבר מה שהוא הסיבה למה שקיים סביבנו - הצורך לא קיים בך ובי - יופי לנו, אך אל לנו לזלזל באנשים שכן מאמינים.....

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 09:25

אוקיי שהעניין מתבהר קבלי גם את התנצלותי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "תקרא טוב בין השורות - לא..."

אוקיי בקשר לדברייך דבר ראשון אני קראתי והעמקתי בתקנון של הפורום וחוקיו לפני פתיחת האשכול וראיתי שרשום שהוא נותן במה לחילונים.
ובקשר למדע והדת אני לא מנסה ליצור ויכוח. הסיבה שהמדע והדת קיימים זה לצד זה לדעתי הם כי מדענים פשוט לא נוגעים בנושא בדבר קיום אלוהים ובדת , כי הם באים להציג עובדות בלבד. ומדענים שיוצאים נגד הדת במיוחד בארה"ב לא מקבלים הרבה תמיכה ומימונים למחקרם לצערי.(במיוחד לאור העובדה שכ90% מאזרחי ארה"ב מאמינים בדת ובאלוהים.).
ועד למאה ה19 אם מדען היה מתגלה כאתאיסט היו עלולים לרצוח אותו ובמקומות מסוימים כמו במדינות איסלם מסוימות זה עדיין קורה.
אני יודע שהמדע מציג עובדות והדת תיאוריות נחמדות שחוץ מכתבי קודש שחלילה אני לא מזלזל בגדולתם וקדושתם לא הציג לנו שום ביסוס לקיום "ישות אלוהית" והלוואי שיירד המשיח ויתקן את עוולות העולם ואני יתגלה כטועה הלוואי..
מצטער אם פגעתי במישהו בפתיחת האשכול לא לכך התכוונתי.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 16-06-2008 בשעה 09:32.
חזרה לפורום
ישן 22-06-2008, 07:39

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אתה מדען? כשתהיה כזה דבר..."

בבקשה אל תדברי בשם כל הקהילה אני מבטיח לך שאת שוגה ולא כולם בחוג המדעי מסכימים איתך. אומנם אני לא מדען ואני לא מזלזל בחוג המדע שאת נמצאת בו אבל את לא יכולה לדבר בשם כולם.
אני חקרתי קצת תנושא ויש מדענים שמסכימים עם דברי ואני יכול לתת לכם גם שמות של חלקם , מקום עיסוקם , תחום עיסוקם והצהרותיהם בנושא : ) פשוט לא רוצים להתעסק עם הדת מחשש לתיבת פנדורה שתיפתח נגדם. ובתור מדענית אולי תרחיבי בדיוק באיזה תחום את עוסקת? ואיפה?
יכול להיות בגלל שאת מדענית בארץ ועובדת עם מדענים יהודים מאמינים את לא מרגישה את הסתירה.
אני נוסע לבסיס לשבוע(אחזור בראשון ) ושאחזור אשמח לתת לך פירוט נרחב על מדענים מפורסמים ומומחים בתחומם שכן רואים סתירה בין השניים.
חזרה לפורום
ישן 22-06-2008, 10:30
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "בבקשה אל תדברי בשם כל הקהילה..."

אני ביולוגית, עושה דוקטורט בטכניון. אני לא מתיימרת לדבר בשם כלל המדענים, חלילה! אבל יצא לי להכיר מספיק מדענים מכמה וכמה תחומים (מתמטיקאים, פיסיקאים כימאים וביולוגים) ומתוך הכרותי את העולם המדעי - החוקר הממוצע מתעסק הרבה יותר במיקרו מאשר במאקרו. גם מחקרים שנראים כאילו באים לנגח את הדת (ראשית החיים, ראשית היקום וכו') עדיין לא מתיימרים לתת סיבה אלא לתאר מצב, ובנוסף - מטרתם איננה אנטי-דתית!! מחקר מגיע מתוך סקרנות טבעית של האדם לחקור את סביבתו ולתת לה חוקיות ולא בהכרח לתת סיבה לחוקיות. גם במתמטיקה יש אקסיומות, ואף אחד לא מחפש את הסיבה להן. אני בטוחה שיש מס' מדענים שכן מתעסקים עם נושא הדת. השאלה שלי היא למה? למה זה כל כך חשוב? אתה לא מאמין - אל תאמין! מה משנה לך במה השכן שלך מאמין? למה "להיכנס" בו סתם?

עריכה: אפשר להגיד הרבה על המדענים שאני עובדת איתם - מאמינים הם לא. ועבדתי במספיק שיתופי פעולה עם מדענים בחו"ל - הם בטח ובטח לא יהודים מאמינים.....

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 08:50
צלמית המשתמש של bazooka joe
  bazooka joe bazooka joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "חברי הפורום הנכבדים אני אתיאיסט נעים להכיר.:"

אממ... תראה, הרב סעדיה גאון ניסה להוכיח לוגית את קיום האל ולא הצליח.
לאחר מכן הגיע הרמב"ן ואמר שכל הווכחה לקיום האל תגרור הוכחה באותה
רמה לוגית לאי-קיום האל. ואולי זה שמיוחד באמונה
אם אתה מתעניין בפילוסופיה אז תדע שהשאלה שהכי מעסיקה את הפילוסופיה זה קיום האל.

ד"א לגבי אינשטיין, היו לו המון אמירות לכאן ולכאן(ע"ע הויכוח שלו עם נילס בוהר לגבי רנדומליות ומצד שני יש לנו המון ציטוטים לצד השני).
לדעתי הוא כן האמין בקיום ישות עליונה רק שלדעתו לא אמור היה להיות קשר בינה לבין האדם. וזה טוב ויפה שמתוך לימודי ביולוגיה הגעת למסקנה שאין אל כי הכל נראה לך פשוט.
אני מלימודי פיזיקה רק מחזק את האמונה שלי. אינדיבדואלי שכזה

שיהיה לך חיים טובים ומי ייתן ותזכה לגלות האור.

חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 09:52
  --qwerty-- --qwerty-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
אני לא מפחד ממדע כמו הרבה מהמאמינים. ואני יודע שסך הכל המדע הוא זה שנותן לנו עובדות והדת נותנות אשליות ולוקחת כסף מאנשים חלשים שמחפשים תקווה במקומות שלא יקבלו אותה.

לא נכון,לא יודע כמה מאמינים אתה מכיר אבל הם לא "מפחדים מהמדע" למעשה, כמו שאני רואה את המדע הוא רק מראה על הגדולה האלוקית,ותאמין לי שאני ממש לא "מפחד מהמדע". בנוגע לציונים שלך בתיכון, אל תדאג גם אצל הדתיים יש ציונים כאלה והם עדיין נשארים מאמינים. בנוגע לכסף, אולי זה נכון אצל הנצרות אבל ביהדות אם מבקשים כסף - זה רק לאנשים נזקקים.

במאה ה21 לדת כבר קשה להתל באנשים לפני 2000 שנה שלא ידענו מה זה העיגול הצהוב הזה קראו לזה "אלוהים" אבל עכשיו אתה יודע שזה סך הכל כוכב אחד ממאות מיליארדים ברחבי היקום בשם שמש. אז הדת ככל שהמדע מתפתח והעובדות בדבר אי קיומו של אלוהים והאמת - שתף אותנו. שבאנו מאבולציה ארוכה מתבהרות הדת נוהגת להכפיש ולגנוב ולשייך את שמם של מדענים גדולים כמו איינשטיין כאנשים שאלק האמינו - שוב, לא נכון אולי אצל הנוצרים פעם אבל ממש לא אצל היהדות.. איינשטין לא האמין מימיו ב"השגחה אלוהית". והגיע הזמן שתבינו את זה. ולמעשה 95% מהמדענים הגדולים ביום ברחבי ארה"ב ובריטניה שכוללים :ביולוגים , פיזיקאים , אסטרונומים , גאולוגים וכו' אתיאסטים (בדוק מספרית תחקרו קצת) . אממ מעניין למה? אז מה? כמו שאמרת פעם האמינו שכדו"א שטוח, לך תדע עוד 2000 שנה מה ידעו.

עוד דבר מעניין:
בכת בעת "Menza magazine" (מנזה היא אגודה של אנשים בעלי IQ גבוהוכתבי העת שלהם מכיל- כצפוי -מאמרים העוסקים בעניין היחיד המשותף שלהם) במאמר שכותרותו "הייתים מאמינים?" (Bell 2002 ) מסכם בל:
"מתוך 43 מחקרים שנעשו מאז 1927 ועד 2002 על הקשר בין אמונה דתית לבין האינטיליגנציה ורמת ההשכלה של היחיד, כולם למעט ארבעה מצאו יחס הפוך בינהם.
המשמעות היא שככל שהאינטילגנציה ורמת ההשכלה של אדם גבוהות יותר, קטנה ההסתברות שהוא יחזיק ב"אמונות" מסוג כלשהו
קודם כל "חחחחחחחחחחח"
אני מניח שלא שמעת שגמרא מפתחת את המוח, או שלא שמעת על פרופסור אומן או הרמב"ם."
חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 18:00
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07

תסלח לי מאד אבל התגובה שלך מצחיקה אותי..

האמנת בישות אלוקית אבל אחרי הלימודים המאד מעמיקים ועקב הציונים המאד גבוהים שלך בהם הגעת למסקנה (כמה פשוט - 1+1) שאין ישות אלוקית...
אני יתמצת את מה שאני חושב על אמרות כאלה.
איך אפשר להוכיח שאין ישות אלוקית??! האם הוכחת בהוכחה בהגיונית (מהלימודים שלך שאתה מאד מתגאה בהם) שאין נשמה ואין תכלית? או שמא הוכחת מאי קיום ההוכחה??

מה שאני לא מבין בחוג אתאיסטים מסוים זה שהם לא מאמינים בדברים שלא הוכחו,כיוון שישות אלוקית אינה ניתנת להוכחה הם שוללים כל קיום על-טבעי. האם הם לא חשבו על זה שאולי יש משהו שנשגב קצת מהם? האם הם לא יודעים שבכל דור מוצאים דברים חדשים שעד עכשיו לא ידעו? מאיפה העזות (או שמא טיפשות?) לשלול?

95% מהמדענים אתאיסטים? בא נפתח את זה שנייה במישור הפילוסופי:

1. מדענים , בדיוק כמוך, לא רוצים לשייך עצמם לדת כיוון שזה עניין לא פופולארי, במיוחד לאור העובדות שאנשים גדולים מתחום המדע והפוליטיקה התבטאו בצורה מזלזלת לדת. אני בטוח שאם המדענים היהודים היו פופולארים ( וצריך רק זמן שזה יקרה) - והם לא היו נוטשים את הדת (מהסיבה שציינתי לעיל), הדת כבר הייתה מאומצת..

2.אם מסתכלים על ישראל ביחס לשאר ארצות העולם + עוד כמה יהודים בארצות אחרות, רואים ש:

רוב המדענים אינם יהודים ולכן אם גוים, שמכירים את הנצרות ומושפעים רק ממנה, אומרים שהדת היא המצאה של האדם - הם צודקים לגמרי! הרי הנצרות היא לא יותר מהמצאה של כמרים שאפילו הם עצמם לא עמדו בקריטריונים שהם קבעו לדת. כמו שאמר קרל מארקס: "הדת הינה מורפיום להמונים" - ואני אומר: נכון! הנצרות היא באת לא יותר ממורפיום להמונים ( הם למשל צריכים את אלוקים רק כדי שיכפר להם על חטותיהם ושיוכלו להמשיך בהם ולהרגיש טוב עם מצפונם..).
אני למשל מכיר מדענים גדולים שהם גם דתיים, אבל כנראה שהם לא הגיעו להשגות שאתה הגעת בזמן לימודיך בתיכון... :/ (הרב שזכה בפרס נובל במתמטיקה, מכיר?)

אנשים יכולים להשתמש גם בדברים אמיתיים בצורות ניזלות ויש לא מעט דוגמאות -שוב מפה לא תגיע ההוכחה שהדבר הוא לא אמיתי.

3. האמונה - היא אמונה - אם היא הייתה ניתנת להוכחה כלכך פשוטה - זאת לא הייתה אמונה.
כמו שרס"ג כתב - זה אפשרי להשריש את האמונה ולדעת שהיא אמיתית (כמו אברהם) - אבל זה צריך להתבצע בזהירות רבה (בלי הסקות פזיזות על סמך הוכחות שאינם בכלל הוכחות) ובצורה נכונה כפי שהוא מתאר בספרו.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 16-06-2008 בשעה 18:09.
חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 22:02
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "תיקון קל - אין נובל..."

אם רבים הם המדענים המאמינים - את סותרת את ה- 95% שלו...

לגבי הפסקה השנייה - יש מתחת ל- 20 מיליון יהודים בעולם. אני מניח ששלושת רבעים מהם אינם "מדענים" (זה הרבה פחות כמובן) נשאר לך 5 מיליון מדענים יהודים.

כמה אוכלוסיית העולם? 5 מיליארד לפחות??...

נראה לי שהם לא כלכך הרבה..

לגבי פרס הנובל: אני מניח שאת יודעת למי אני מתכוון (אני לא זוכר את שמו.. אולי פרופסור אומן?) והוא זכה בפרס נובל על מחקרו בנושא הממטיקה (אני לא יודע איך זה נקשר לנושאים בפרס הנובל אבל זה לא כלכך עקרוני.)
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 16-06-2008 בשעה 22:05.
חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 23:33
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "פרופסור אומן זכה בנובל..."

בוודאי שהיחס של המדנים יותר קרוב ליחס בין האוכלוסייה וזה משמעותי (מבחינת הצימצום) בהשוואה כזאת.

במציאות ,לעומת זאת, זה לא הכי מתבטא (יש כמה כותרות מאד גדולות אצלנו שאולי קצת מטעות).. קיצר - מדענים גויים יותר ידועים בקרב הגויים מאשר מדענים יהודיים (למעט יחידי סגולה כמו איינשטיין ופרויד למשל, שגם אגב לא הבליטו את יהדותם ברבים).

הפואנטה שלי שאם היו מדענים יהודים בעלי סממן יהודי חיצוני - זה היה מקבל תהודה תקשורטית והדת הייתה נהפכת מדוברת ואף פופולארי, לדעתי, יותר.

חזרה לפורום
ישן 17-06-2008, 13:28
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "בוודאי שהיחס של המדנים יותר..."

מתוך ויקיפדיה (הערך מעודכן ל-2006)

ציטוט:
חלוקת היהודים הזוכים לפי נושאים:

• פיזיקה: 45 זוכי פרס נובל, המהווים 26 אחוז מכלל הזוכים בתחום זה.
  • כימיה: 28 זוכי פרס נובל, המהווים 19 אחוז מכלל הזוכים בתחום זה.
  • פיזיולוגיה ורפואה: 52 זוכי פרס נובל, המהווים 29 אחוז מכלל הזוכים בתחום זה.
  • ספרות: 12 זוכי פרס נובל, המהווים 12 אחוז מכלל הזוכים בתחום זה.
  • שלום: 9 זוכי פרס נובל, המהווים 10 אחוז מכלל הזוכים בתחום זה.
  • כלכלה: 21 זוכי פרס נובל, המהווים 28 אחוז מכלל הזוכים בתחום זה.

פשוט תשים לב לעובדה הבאה:
האחוז הכולל של יהודים שזכו בפרס נובל הינו כ- 22%.
אחוז היהודים מתוך אוכלוסיית העולם 0.2%.
כלומר: יחס היהודים זוכי פרס נובל הינו פי 110 מיחסם באוכלוסיית העולם....

חזרה לפורום
ישן 18-06-2008, 00:00

יפה לראות שהדיון התפתח ;)
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "תסלח לי מאד אבל התגובה שלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
תסלח לי מאד אבל התגובה שלך מצחיקה אותי..

האמנת בישות אלוקית אבל אחרי הלימודים המאד מעמיקים ועקב הציונים המאד גבוהים שלך בהם הגעת למסקנה (כמה פשוט - 1+1) שאין ישות אלוקית...
המסקנה לא נבעה בכזת פשטות כמו שאתה מתאר רק מהלימודים שלי סך הכל זה תיכון..
חוץ מהלימודים קראתי תספר " The god delousion " של ריצ'רד דוקינס ביולוג ופרופסור להנחלת המדע באוניברסטת אוקספור בבריטניה . ממליץ לך בחום.
(וגם את הספר "המפץ ההגדול" של סיימון סינג גם הוא מומלץ למי שרוצה לדעת יותר .)

אני יתמצת את מה שאני חושב על אמרות כאלה.
איך אפשר להוכיח שאין ישות אלוקית??! האם הוכחת בהוכחה בהגיונית (מהלימודים שלך שאתה מאד מתגאה בהם) שאין נשמה ואין תכלית? או שמא הוכחת מאי קיום ההוכחה??
תראה לי איפה לעזאזל אתה מוצא "נשמה" . מצחיק ועצוב לי לחשוב שאנשים מאמינים בנשמה. כבר אפשרות לקיום אלוהים הרבה יותר נראית סבירה מאשר חיים אחרי המוות או "נשמה".
אתה וכולכם פשוט מפחדים מהמוות הסופ יבהחלט וממציאים תמושג הבדיוני הזה. אם היה דבר כזה כבר ממזמן היינו מתקשרים עם המתים והיית רואה פירצות בין עולם המתים לחיים . אבל לצערנו חוץ מסיאנס עלוב שבו ברור שהאנשים המשתתפים הם אלה שמזיזים תכוס בעזרת האצבע לאותיות שהם רוצים לשמוע מה"מת-חי" הזה.. אין שום סימן לקיום" נשמה" .
ובכלל בעבר חשבו שהנשמה עולה לעננים בשמיים נו הגענו לשם וראינו שהעננים אינם בדיוק מקום משכנו של "גן העדן" טוב לפחות גשם אנחנו מקבלים מהם וזה "גן עדן" בפני עצמו. אז תגיד לי ונגיד ויש נשמות לאן בדיוק הם עולות לחלל? למאדים? נו באמת זה פשוט יותר מדי מגוחך בכדי שאדון בזה בכלל.

מה שאני לא מבין בחוג אתאיסטים מסוים זה שהם לא מאמינים בדברים שלא הוכחו,כיוון שישות אלוקית אינה ניתנת להוכחה הם שוללים כל קיום על-טבעי. האם הם לא חשבו על זה שאולי יש משהו שנשגב קצת מהם? האם הם לא יודעים שבכל דור מוצאים דברים חדשים שעד עכשיו לא ידעו? מאיפה העזות (או שמא טיפשות?) לשלול?
צודק חלקית אבל באותה מידה לתאיסטים יש טיפשות הרבה יותר רבה להתכנס בבועה שלהם , להגיד "יש אלוהים" , או המשפט השנוא עליי "הכל מלמעלה" ולהתנהג בראש קטן ולפחד להציץ קצת החוצה ולחקור תמקור לחיים.

95% מהמדענים אתאיסטים? בא נפתח את זה שנייה במישור הפילוסופי:

1. מדענים , בדיוק כמוך, לא רוצים לשייך עצמם לדת כיוון שזה עניין לא פופולארי, במיוחד לאור העובדות שאנשים גדולים מתחום המדע והפוליטיקה התבטאו בצורה מזלזלת לדת. אני בטוח שאם המדענים היהודים היו פופולארים ( וצריך רק זמן שזה יקרה) - והם לא היו נוטשים את הדת (מהסיבה שציינתי לעיל), הדת כבר הייתה מאומצת..
לא פופלרי בדיוק נהפוכו! מדענים שאינם מאמינים ותומכים בדת בפומבי לא מקבלים תרומות למחקרם ומנודים. כי

2.אם מסתכלים על ישראל ביחס לשאר ארצות העולם + עוד כמה יהודים בארצות אחרות, רואים ש:

רוב המדענים אינם יהודים ולכן אם גוים, שמכירים את הנצרות ומושפעים רק ממנה, אומרים שהדת היא המצאה של האדם - הם צודקים לגמרי! הרי הנצרות היא לא יותר מהמצאה של כמרים שאפילו הם עצמם לא עמדו בקריטריונים שהם קבעו לדת. כמו שאמר קרל מארקס: "הדת הינה מורפיום להמונים" - ואני אומר: נכון! הנצרות היא באת לא יותר ממורפיום להמונים ( הם למשל צריכים את אלוקים רק כדי שיכפר להם על חטותיהם ושיוכלו להמשיך בהם ולהרגיש טוב עם מצפונם..).

כן ומה אנחנו אותו דבר. פשוט אצלנו היהודים הפז"ם של הדת דפק יותר ומכך יש לנו תחוצפה לחשוב שאנחנו העם הניבחר ומעלים את עצמנו מעל כל האנשים הטובים בעולם. למשל מעל ההולנדים החביבים
אנשים המציאו את ה"אלוהים" מתוך חולשה אנושית ופחד מחוסר כיוון בחיים , חיים ללא תכלית ומכך שאין סיבה לקיומם. ואנשים אתאיסטים הם אנשים בעלי חוזק נפשי ראוי להערכה שאינם צריכים "השגחה אלוהית" בשביל להסתכל קדימה ולחיות חיים טובים בעלי משמעות.

אני למשל מכיר מדענים גדולים שהם גם דתיים, אבל כנראה שהם לא הגיעו להשגות שאתה הגעת בזמן לימודיך בתיכון... :/ (הרב שזכה בפרס נובל במתמטיקה, מכיר?)
חהחהחה? מדור בדיחות מתות יש כבר ב"בלייזר"

אנשים יכולים להשתמש גם בדברים אמיתיים בצורות ניזלות ויש לא מעט דוגמאות -שוב מפה לא תגיע ההוכחה שהדבר הוא לא אמיתי.

3. האמונה - היא אמונה - אם היא הייתה ניתנת להוכחה כלכך פשוטה - זאת לא הייתה אמונה.
כמו שרס"ג כתב - זה אפשרי להשריש את האמונה ולדעת שהיא אמיתית (כמו אברהם) - אבל זה צריך להתבצע בזהירות רבה (בלי הסקות פזיזות על סמך הוכחות שאינם בכלל הוכחות) ובצורה נכונה כפי שהוא מתאר בספרו.

עכשיו באמת הצחקת אותי האמונה לא צריך להוכיח כי אתם פשוט לא יכולים להוכיח נקודה. חוץ מכתבי קודש שאנשים בשר ודם כמוני וכמוך כתבו מדמיונם הפורא אין לתאיסטים ולדת שום הוכחה לקיום האלוהים נקודה. בעוד שאולי למדע לעולם לא יהייה תאפשרות להוכיח באופן מוחלט שאין אלוהים היא לפחות מורידה בכל שנה עם מחקרים חדשים תסבירות שיש אחד כזה ..[/QUOTE]

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 18-06-2008 בשעה 00:17.
חזרה לפורום
ישן 18-06-2008, 12:57
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "יפה לראות שהדיון התפתח ;)"

אני חשבתי שאני ינהל דיון עם בן אדם רציני וחכם.

במקום זה ראיתי שאתה מאד ילדותי - אתה חושב שאתה נעלה יותר ונפשך חזקה יותר ממני בגלל שאני מאמין שלעולם יש תכלית ואתה לא? להפך- אני יכול לזרוק את הכל להיפטר מעול מצות ומעול האמונה ולחיות את החיים שלי עלפי ההנאות הטבעיות שלי.. הרי כולם ממילא מתים, נכון? אז בא נתחיל להנות מהעולם הזה כמה שיותר..

העובדה שלא בחרתי בדרך הזאת רק מראה - שאני בחרתי בחיים של משמעות ועומק לעומת החיים שלך שהשהות שלך בעולם היא לא יותר משעון חול עד שהמוח שלך מתנוון...

מפחיד אותי למות? ממש לא.. הסיבה שאני מאמין היא לא הפחד מהמציאות או מתחושות קשות, המקור לאמונה שלי שונה לגמרי מה שאתה חושב (והפוך ממה שחושבים אלה ששטפו לך ת'מוח בספרים שאתה קורא..).

חבל, הדבר הכי קל והכי מושך זה לחשוב כמה אני חכם יותר מכולם וכמה אני לא צריך "להמציא" לעצמי את קיומו של אלוקים בשביל לחיות. אתה בחרת בדרך הקלה, בעוד האנשים המאמינים (ואני מתייחס כמובן ליהדות - דתית) בחרו, במודע לדרך שלך, בדרך הקשה והכונה.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 18-06-2008 בשעה 13:02.
חזרה לפורום
ישן 20-06-2008, 02:17

דני את רמת הזילזול והשחצנות שלך שמור לעצמך.
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אני חשבתי שאני ינהל דיון עם..."

קורא לי ילדותי ,מזלזל בדברי וקובע שלחיים שלי אין משמעות ועומק? הצחקת אותי.
אתה חושב שזה קל לבחור בדרך שלי? ממש לא קל. לחיות בידיעה שכל מה שקורה לך אין השגחה מלמעלה , שהקרובים שלך ימותו לא תתנחם בזה שהם "למעלה" ושאין לך דמות כמו "אלוהים" לדבר אליו ולבכות אליו בלילות כמוכם.

הדרך שלכם היא די קלה לטעמי. אתם נשענים על "אלוהים" וכל צרותיכם והקשיים שעוברים עליכם בדרך במקום להתחשל ללמוד ולנסות לשנות אתם תולים את הכל ב"אלוהים" , ויושנים בשקט בלילה.

אני לא יודע כמה החיים שלך משמעותיים בעינייך אבל אני מבטיח לך ששלי לא פחות.
אני יודע שהחיים חד פעמיים וזה שאני לא דתי לא אומר שאני לא אדם טוב.

אתה חושב שברגע שאדם מחליט שאין אלוהים ואין דת הוא זורק הכל יוצא למסיבות , משתכר ולא עוצר באדום? זה סטיגמה מכוערת שרק יכולה לצאת מאנשים בורים כמוך שחושבים שבגלל שהם הולכים לבית כנסת בשישי ומניחים תפילין הם יותר נעלים ממני..

אני אדם אוהב , ישר , הגון עם מצפון נקי שמעולם לא גנב או פשע.
חח אפילו מאימיול אני לא מסוגל להוריד כי אין לי מצפון לעשות זאת. הכל אני קונה מקורי ממיטב כספי. דני אני אדם שלמד 12 שנה הוציא בגרות מלאה , עוזר למשפחה , לעסק ולעבודות הבית , משרת בצבא את המדינה בגאווה ובעל ערכים נעלים עם ציפיות להקים משפחה ולעתיד שופע.
. להגיד שאין לחיי משמעות בגלל שאני אתיאסט? זו הנחה מכוערת ביותר שאתה צריך להתבייש בה.

אני נפעם מהחיים ומהעולם היפייפיה הזה כל יום מחדש ונפשי חזקה כי אני עומד ומתקדם בזכות עצמי ולא נשען על שקרים ותקוות כוזבות בשם "דת". מי שמקבל שטיפות מוח זה אתה מהדת יום יום.
להיכנס למסגרת המוגנת של הדת זאת הדרך הקלה. להתעטף בחממה של התפילות ולחשוב שאחרי שקראת "תפילת 18 " אלוהים יסלח והכל יהייה בסדר.

אתה קורא "שטיפות מוח" לספרים שאותם כתבו סיימון סינג פיזקאי וסופר רב שבחים ואדם כמו ריצ'ארד דוקינס פרופסור באוניבסיטה בין הטובות בעולם "אוקספורד" וביולוג מפורסם. זה רק מראה על היהירות שלך שנובעת מבורות גדולה.
.
לרצות לדעת מאיפה החיים התחילו , לאזור אומץ להסתכל החוצה ולא להישען במסגרת הדתית הבטוחה שאותה קיבלת מההורים וממנה קשה לצאת. הדת לא שואלת שאלות היא נשענת על כתובים עתיקים וזה מספיק לה . המדע חוקר המדע רוצה לדעת המדע לא מפחד לגלות את האמת וזאת גדולה אמיתית דני.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 20-06-2008 בשעה 02:46.
חזרה לפורום
ישן 20-06-2008, 07:03
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "דני את רמת הזילזול והשחצנות שלך שמור לעצמך."

שוב אתה עושה את ההשוואה הלא נכונה בין דת ומדע. צא מזה, הם לא תלויים אחד בשני.....
המדע ימצא עוד המון דברים ויגלה תגליות על העולם הסובב אותנו - במיקרו, בנאנו ובמאקרו - ועדיין לא יסתור את הדת. זו גם לא מטרת המדע.
אני שמחה שמצאת תשובות בספרי מדע פופולרי - אבל אולי כדאי שתתחיל להעמיק. אני אינני אדם דתי. מעולם לא הייתי וגדלתי בבית "חילוני חרד". אני לא יכולה להגיד בביטחון שאין שום ישות עליונה כלשהי שאחראית ליקום כפי שהוא הסדר הזה, ציות של כלל היקום למערכת חוקים מתמטיים ופיזיקליים, הפלא שחוקי האבולוציה עבדו והגיעו למה שהגיעו, הפלא שבסידור דנ"א בכרומוזום - סדר שיכול להיות שקרה באופן אקראי, אבל גם מאד יכול להיות שיש כח עליון כלשהו - מצדי קרא לו חוקי המתמטיקה..... אני אמנם לא מסכימה עם תפיסת האלוהות הדתית - אבל כל אדם זכאי לאמונתו. אני לא חושבת שאלה או אלה חיים קלים יותר.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

חזרה לפורום
ישן 20-06-2008, 12:57
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "דני את רמת הזילזול והשחצנות שלך שמור לעצמך."

באמת שאני לא מזלזל.

אני רק רוצה להבין בן אדם שבוחר באפשרות שלך, איזה משמעות יש לו בחיים אם הוא מודע לכך שיכול להיות שבכל רגע הוא ימות (בין אם זה בכביש או ממחלה) וכל מה שהוא עשה עד עכשיו מיותר לגמרי?

האם אתה חי בשביל הכבוד? בשביל שהדור הבא יזכור אותך? או שמא אתה חי למטרות אציליות, בשביל לעזור לזולת? אבל למה כל זה?

כמו שכתבתי כבר לפני, האמונה שלי לא באה בשביל שאלוקים יכפר לי על מעשי הרעים, או דברים מהסוג הזה,
זה בא ממקום אחר לגמרי, לא מפחד מהמציאות ולא משטיפות מוח (לידיעתך אחי הגדול בחר בתקופה מסויימת להיות פחות דתי ומשפחתי התיחסה אליו בצורה רגילה לגמרי ולמרות שהיה לנו וויכוחים , הקשר בינינו נשמר כפי שהיה - אז עם כל הכבוד - לי יש בחירה,בחירה שנעשתה מתוך מחשבה לאורך השנים, .)

חזרה לפורום
ישן 21-06-2008, 16:40
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "באמת שאני לא מזלזל. אני רק..."

לחיים אין משמעות.
משמעות החיים היא לחיות, תחיה באיזה דרך שאתה רוצה.
אני מודע לזה שלחיים שלי אין משמעות, לפחות לא המשמעות שאתה מייחס לחיים.
לחיים שלי יש משמעות כלפי החברים שלי, המשפחה שלי ואנשים שקרובים אלי, מעבר לזה, כשאני אמות אני לא הולך לשום מקום, הגוף שלי פשוט ירקב באדמה.
למה אני חי? כי נולדתי... כי כל עוד אני חי אני רוצה לנצל את העולם הזה עד למקסימום.
לדעת שיש עולם הבא זה קל, זה מנחם וזה עושה הרגשה טובה בבטן.
לדעת שלחיים שלך אין משמעות ושבכל מקרה אתה תמות והחיים שלך יסתיימו, טיפה קשה יותר.
אבל זאת האמת, אני לא הולך לאמץ דרך חיים שונה רק כי זה קל.

חזרה לפורום
ישן 21-06-2008, 22:26
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "לחיים אין משמעות. משמעות..."

עם כל הכבוד, זה הדבר הכי אומלל שקראתי בחיים שלי..

אני עוד חשבתי שאולי יש איזה משהו נסתר באידיאולגית האתאיזם, אולי השקיקה לפתח את העולם או פעולה שמביאה לאיזה תכלית מסויימת... משהו שיהיה שווה לחיות בשבילו... אני רואה שאין כלום.

אנ יזכיר לך, הבחירה שלי היא לא קלה.

בעוד אתם חיים את חייכם ללא כל עול (חוץ מ- (אני מקווה) מחויבויות חברתיות משפחתיות) לנו יש איזשהו מטרה (לא תגיד מטרה פגאנית.. - אני מדבר איתך גם על התכל'ס, גמ"ח וכדו') ועול שאנחנו חיים איתו והדבר האחרון שאתה יכול להגיד על זה - שזה קל. מבט אחד על המאמרים בקטגוריית "יהדות" בynet מראה לך הרבה על מחשבות וקושיות במגזר שלנו... החיים לא קלים לנו - תהיה בטוח בזה.

אתם מתארים אמונה כמשהו שהוא לא יותר דרך להתמודדות עם קשיים ורוע בחיים ואמונה בעולם הבא שכביכול מנחמת אותי. אני יכול להגיד לכם שמה שאתם מתארים מזכיר מאד מאד את הנצרות או האיסלם.
היהדות, בניגוד לכך, היא אמונה שלא מסתכמת בבקשת סליחה, כפרה ותו לא..זה פשוט דרך חיים שבטוח אי אפשר לסכםבכמה שורות בפורום "אידיאולוגיה"...

אם אתה באמת היית רציני וחושב על איך לא להיות מבוזבז (ולא פחדן שמפחד לגבש זהות) - היית חוקר ובודק יותר על הנושא.

אני יודע שאתה בכלל לא חושב על זה - אבל לא סתם נולדת יהודי.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 21-06-2008 בשעה 22:29.
חזרה לפורום
ישן 22-06-2008, 23:50
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "אידיאולוגיה נבנית מעצמה, כשאת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DarkWing108
אידיאולוגיה נבנית מעצמה, כשאת מבין שלעולם אין חוקים אתה מרכיב מערכת חוקים משלך כדי
שיהיה סדר בעולם.

מה הקשר? זה לא אומר כלום וזה לא קשור למה שכתבתי. אין לך מה לכתוב?

וצא מהסרט שלך, למדתי הרבה על היהדות, הרבה הרבה יותר ממה שאתה חושב שלמדתי.

אם היית לומד יהדות בצורה נכונה ורציני (בלי פוזות) לא הית כותב איך שאתה כותב ולכן תרשה לי לחלוק על ניסיונך בלימודי יהדות. זה פשוט לא הגיוני.

חזרה לפורום
ישן 23-06-2008, 09:15

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "..."

לא מתכוון להמשיך להתווכח על הדבר הספציפי הזה.
אני התעלמתי מרוב ההודעה שלך כי היא נראתה לי מיותרת.
אתה אומר שלהיות יהודי זה לא קל, למה? תרחיב.
אם זה בגלל העובדה שיהדות משתלטת על כל אספקט של החיים שלך? (בשולחן ערוך פאקינג כתוב באיזה סדר אתה אמור לנעול נעליים ואז איך לשרוך אותן!)
אם כך כאתאיסט אתה מחליט הכל לבד, החלטה עצמאית קשה יותר מאשר שמחליטים בשבילך.
אם זה בגלל שאתה שואף לקיים מצוות ולהיות צדיק כדי לקבל תגמול ב"עולם הבא"
אז אני עובד גם קשה (אמנם מתעלם ממצוות ועושה מה שברא שלי) רק שאני יודע
שאין לי תגמול, אין לי מטרה לחיות בשבילה, אני מציב לעצמי מטרות. שוב, מקוריות מול הכתבה מראש...
אני רוצה הסבר יותר מעמיק מאשר "לנו קשה יותר" אחרת זה סתם להתווכח מול ילד.

חזרה לפורום
ישן 23-06-2008, 16:20
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "לא מתכוון להמשיך להתווכח על..."

יש פן רגשי ופן מעשי ביהדות.
מעשי - מצוות.
רגשי - אמונה ודרך הסתכלות.

מבחינת הרגש - אין לך ולחברך האתאיסטים שום מחויבות לעשיית טוב. אין לכםאת המועקה (חוץ מהמצפון שזה יש לכל אדם) הרגשית המחייבת יהודי מאמין לעשיית הטוב בצורה מתמדת - וזה קשה.

גוי שישמור את התורה (את המצוות וכו') ויעשה אותה בדיוק כמו כל יהודי - אני לא יגיד לו שאני עובד יותר קשה ממנו - כי במעשית הוא באמת עובד בדיוק כמוני - הוא מצא את דרכו שלו בדרכים שלו - וזה יפה מאד... אבל בינינו - אין הרבה אתאיסטים או בני אדם בכללי כאלה.

גוי מחויב ב- 7 מצוות בני נוח - ואלה מצוות ברורות ויש להם הסברים מדעיים (התורה ציוותה עלהים הרבה לפני ההוכחה). שאר המצות חלקם ברורת יותר בטעם וחלקן פחות ברורות - לפי הרמב" ם לכולם יש טעם.
אתה נוכח לדעת שמצוות שפעם נחשבו לפולחן דתי - היום הוכחו כתועלת מבחינה בריאותית (ראה ברית מילה).

היהודים (המאמינים כמובן) קיבלו על עצמם את המצוות לפני ואחרי ההוכחות המדעיות למצוות ועשו אותם באותו דבקות - תדמיין איך זה לעשות מצוות בלי לדעת במה הם מועילות- אתה חושב שהכל שחור ולבן? ליהודים מאמינים אין התלבטויות עם עצמם? אין קושיות? אין ערעורים? אתה טועה, ולכן זה קשה.

המירב שאתאיסטים יגיעו (מבחינת חכמת חיים) זה רק פונקציה לרמת משכלם - הרי אתם עושים רק את מה שהוכח על ידי המדע - ולכן דברים שאתה יודע שהם הוכחו וזה טוב ובריא - זה תמיד קל לעשות ולכן זה ברור לי שלכם יותר קל. אולי הדרך להוכחה המדעית היא קשה- אבל העובדה היא שעד ההוכחה אתם לא עושים עם זה כלום!

לסיכום - העולם הבא הוא דבר הכרחי מבחינת אמונה - כי הרי חייב להיות מטרה. עולם הבא יכול להיות גם הקרבה לאלוקים ודברים קדושים - ולא שכר חומרי (כמו הנצרות והאיסלם - 70 בתולות וכו') - אבל זה בא רק כדי להזכיר לנו שמה שאנחנו עושים זה דבר שהוא לא מיותר כמוכם - וכי יש לנו מטרה שהיא נעלה יותר מכל אדם שחשב שיש לו מטרה נעלה.

חזרה לפורום
ישן 25-06-2008, 19:56

שאני אבין
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "יש פן רגשי ופן מעשי..."

זה שיש לך רצון לעשות טוב... זה קשה?
זה שיש לך רגש שמעודד אותך לעשות טוב, זה שיש מאחוריך תורה שלמה ועם שלם שמעודד
אותך לעשות טוב זה קשה?!

אתה מערבב שני דברים שלא קשורים אחד בשני... מדע ואתאיזם...
מדע ואתאיזם לא הולכים יד ביד... חוקרים ומדענים עושים את שלהם
בעוד אתאיזם זאת דרך חיים, בדומה לתאיזם רק שפה אין איש בלתי נראה...
ושוב, אני לא יודע אם אתה מדבר מחוסר ידע או מידע שגוי, אתאיסטים הגיעו להרבה הרבה יותר.
פילוסופים כמו ניטשה שכתבו מאות כתבים והגו רעיונות חכמים, בדומה לחז"ל שלך
רק שפה, שוב, אין הישענות על איש בלתי נראה.

ציטוט:
לסיכום - העולם הבא הוא דבר הכרחי מבחינת אמונה - כי הרי חייב להיות מטרה. עולם הבא יכול להיות גם הקרבה לאלוקים ודברים קדושים - ולא שכר חומרי (כמו הנצרות והאיסלם - 70 בתולות וכו') - אבל זה בא רק כדי להזכיר לנו שמה שאנחנו עושים זה דבר שהוא לא מיותר כמוכם - וכי יש לנו מטרה שהיא נעלה יותר מכל אדם שחשב שיש לו מטרה נעלה.

מבחינת אמונה אני מניח... תחשוב על זה, אם אין עולם הבא אזי אתה סתם מבזבז את הזמן שלך
עם שטויות כמו לנעול קודם את נעל ימין ואח"כ את שמאל ואח"כ לשרוך את שמאל ואז את ימין
בעוד שאתה יכול לחיות חיים הרבה יותר חופשיים, כשיש עולם הבא, זה יוצר לחץ לעשות דברים
בדרך ספציפית על מנת שכשתמות אתה תעלה לגן עדן...
אבל הדברים הבאים שכתבת מוזרים לי קצת, לא חייבים להיות דברים חומריים.. לא מתכוון להשמע פה חמדן, רק רוצה להאיר את העיניים שלך לרעיון מסויים...
אמרת קודם שהעובדה שאני מאמין שהחיים שלי חסרי משמעות זה מדכא...
אתה מאמין, לעומת זאת שהחיים שלך עשויים להיות סובבים עבודת אל, בלי שום תמורה...
נולדת להיות עבד וגם כשתמות אתה תיהיה עבד?!
דבר נוסף, מה יהיה לך בגן עדן? אני בטוח שלא יהיה לך אושר חומרי או מיני כי אלה נאסרים
בתנך... (איסור לחמוד ואיסור לנאוף, וכשאתה בגן עדן אני מניח שאתה לא תוכל להביא ילדים לעולם... והרי אסור לשכב עם אישה שלא למטרות ילדים), אז מה כן יהיה לך?
עוד למידה? זה מדכא קצת לא? חיים של עבדות... מעבדות לחירות... שהיא בעצם עוד עבדות.
האיסלאם לפחות פותר את זה יפה, 72 בתולות, זיין כמה שבא לך.
בודהיזם מציע לך הארה עצמית והבנה אמיתית...
הטאואיזם מבטיח משהו גם טוב, תתאמן, תתחבר לעצמך ותלמד על עצמך ואולי תהפוך לאל
ותחיה לנצח! בכל מקרה ישנם נזירים טאואיסטים שחיים לגילאים מופלגים רצח והם בכושר מעולה..
אולי זה אומר שהדרך שלהם נכונה...?

חזרה לפורום
ישן 25-06-2008, 23:23
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

אתה כותב בבאי סדר משווע.. עלפ"כ אני ינסה לענות בצורה ברורה..
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "שאני אבין"

ציטוט:
זה שיש לך רצון לעשות טוב... זה קשה?
זה שיש לך רגש שמעודד אותך לעשות טוב, זה שיש מאחוריך תורה שלמה ועם שלם שמעודד
אותך לעשות טוב זה קשה?!

האם אתה מקדיש את החיים שלך לעשיית הטוב?
האם אתה נותן צדקה לעניים? מתנדב? עוסק בגמ"ח? אתה בכלל חושב על דברים כאלה?
זה ידידי, קשה - ומצריך עבודה קשה ואמונה חזקה. הרי כולנו רוצים את הטוב לנו בסופו של דבר -דיברת על ניטשה.. - התיאוריה שהכל מסתכם באינטרסים אישיים מוכר לך?
(שוב אני לא אומר שאין גויים שמקדישים עצמם לעשיית הטוב אבל הם מעטי מספר ביחס למאמיני היהדות)

ציטוט:
אתה מערבב שני דברים שלא קשורים אחד בשני... מדע ואתאיזם...
מדע ואתאיזם לא הולכים יד ביד... חוקרים ומדענים עושים את שלהם
בעוד אתאיזם זאת דרך חיים, בדומה לתאיזם רק שפה אין איש בלתי נראה...
ושוב, אני לא יודע אם אתה מדבר מחוסר ידע או מידע שגוי, אתאיסטים הגיעו להרבה הרבה יותר.
פילוסופים כמו ניטשה שכתבו מאות כתבים והגו רעיונות חכמים, בדומה לחז"ל שלך
רק שפה, שוב, אין הישענות על איש בלתי נראה.

יש הרבה דברים חכמים בהוגי דיעות שהקדישו עצמם למדע - בין אם זה פילוסופיה או פיזיקה או כל דבר אחר - אף אחד לא מרמז על זה שאים חכמה אחרת - אלא רק מהיהודים - זה ממש לא דרכינו - להפך , חז"ל אמרו - "איזהוא חכם- הלומד מכל אדם". יש אפילו סברה ב"קבלה" שה"תורה" הסינית (כל המדיטציות וכו') בעצם קלעו לתורה הקבלית (שהוגתה מאות שנים לפני..)

ציטוט:
מבחינת אמונה אני מניח... תחשוב על זה, אם אין עולם הבא אזי אתה סתם מבזבז את הזמן שלך
עם שטויות כמו לנעול קודם את נעל ימין ואח"כ את שמאל ואח"כ לשרוך את שמאל ואז את ימין
בעוד שאתה יכול לחיות חיים הרבה יותר חופשיים, כשיש עולם הבא, זה יוצר לחץ לעשות דברים
בדרך ספציפית על מנת שכשתמות אתה תעלה לגן עדן...
אבל הדברים הבאים שכתבת מוזרים לי קצת, לא חייבים להיות דברים חומריים.. לא מתכוון להשמע פה חמדן, רק רוצה להאיר את העיניים שלך לרעיון מסויים...
אמרת קודם שהעובדה שאני מאמין שהחיים שלי חסרי משמעות זה מדכא...
אתה מאמין, לעומת זאת שהחיים שלך עשויים להיות סובבים עבודת אל, בלי שום תמורה...
נולדת להיות עבד וגם כשתמות אתה תיהיה עבד?!
דבר נוסף, מה יהיה לך בגן עדן? אני בטוח שלא יהיה לך אושר חומרי או מיני כי אלה נאסרים
בתנך... (איסור לחמוד ואיסור לנאוף, וכשאתה בגן עדן אני מניח שאתה לא תוכל להביא ילדים לעולם... והרי אסור לשכב עם אישה שלא למטרות ילדים), אז מה כן יהיה לך?
עוד למידה? זה מדכא קצת לא? חיים של עבדות... מעבדות לחירות... שהיא בעצם עוד עבדות.
האיסלאם לפחות פותר את זה יפה, 72 בתולות, זיין כמה שבא לך.
בודהיזם מציע לך הארה עצמית והבנה אמיתית...
הטאואיזם מבטיח משהו גם טוב, תתאמן, תתחבר לעצמך ותלמד על עצמך ואולי תהפוך לאל
ותחיה לנצח! בכל מקרה ישנם נזירים טאואיסטים שחיים לגילאים מופלגים רצח והם בכושר מעולה..
אולי זה אומר שהדרך שלהם נכונה...?

אוקיי.. אחד אחד..

ההנאות החומריות שתיארת הן, שוב, לא מה שהיהדות מבטיחה כ-"שכר" לעולם הבא..דיברת על עבד? ביהדות (שהנגזרת שלה היא האמונה הקבליסטית האמיתית) בעולם הזה אתה פה בשביל לתקן, לכן אם נולדת עבד כנראה יש באישיות העבד משהו שאישיות (שעברה גילגולים) צריכה לתקן. העולם הבא לא מורכב ממעמדות חברתיים, בכלל, המדובר הוא שזה בכלל לא יהיה דומה לעולם החומרי הזה.. מדובר פה בהנאה שאתה, שמסופק בהנאות חומריות (משמע הנאות מיידיות ושאיפה לכמה שיותר מהם - תחשוב על זה בהשוואה לנרקומן), אינו יכול לדמיין בכלל.

אם היית צם פעם ביום כיפור, מתפלל באמונה, משיל מעצמך כל הנאות גופניות וחומריות - אולי היית יכול לתאר בקטן שבקטנות - את ה"שכר" שהיהדות מדברת עליה.. משהו קדוש, שאתה, בהשכלתך המוגבלת ( הכוונה היא - ללא התורה) לא מבין.
הנצרות והאיסלם מנגד - שנוצרו ע"י אדם שהיה צריך לסחוף אליו מאמינים - היו מוכרחים להבטיח שכר חומרי שילהיב את ההמונים.. בכל מקרה הם הצליחו.. השוטים באמת מאמינים בזה..

את הידע הזה אני לא לוקח מעצמי.. השאלות שאתה שואל כבר נשאלו - אם אתה באמת למדת יהדות (כמו שאמרת לי) אתה בטח מכיר את ספר הכוזרי.. אתה מוזמן לקרוא בזמנך החופשי.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 25-06-2008 בשעה 23:27.
חזרה לפורום
ישן 17-06-2008, 18:43
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07

שלום שלום

כמה דברים :

א. אתה מוזמן לכתוב בפורום אין פה שום שלט שאומר שאין לך זכות להביע את הדעה שלך , או שאין לאטאיסטים כניסה , אבל האמת שהאטאיסטים כן מאמינים במשהו , במדע.
המדע זה הדת שלכם , ואתם מייחסים לו חשיבות של אלוקים, וזה מצחיק כי המדע כולה נועד בשביל להקל על החיים שלנו , וכל שני וחמישי הוא משנה את הדעות שלו , אבל זה כבר לא לעניינו .

ב.אתה לא יכול להוכיח ישות אלקוית כמו שאתה לא יכול להוכיח שאין אלוקים !
זה מה שיפה באמונה.
אני יודע שמה שאני יגיד לך לא יעשה לך כלום , אבל כל אחד פה מאיתנו מרגיש את אלוקים , שהוא מתעלה על עצמו הוא מרגיש כמה יפה העולם וכמה יש אלוקים (אבל אי אפשר להשתמש בזה להוכחה , אולי רק למי שמרגיש את זה )

ג.לא שאני מזלזל בנוצרים אבל בוא נגיד שרוב העולם הוא לא אינטלקטואל , ונצרות שהיא דת כאזות גדולה ברור שהרוב שלה יהיה גם הוא לא ממש מלא באינטלגנציה , חוץ מיזה תחשבו על זה שיש כל כך הרבה חוריםםםם בארה"ב שהם ממש חסרי השכלה (די בעל כורחם למען האמת) וכמובן שאין להם כלום חוץ מהכומר והכנסיה והמכולת הקטנה בעיירה (ויש כל כך הרבה עיירות כאלה בארה"ב) .
אני גם חושב שאם המחקר יערך בקרב יהודים יש סיכוי שהוא לא יקבל את אותה מסקנה, אבל זו רק השארה כמובן .
חוץ מיזה תמיד יש את האנשים הפשוטים יותר שהם נולדו למסורת ולאמונה אפילו שהם לא חוקרים אותה , הם פשוט מאמינים באלוקים אבל מתנהגים כמו כל בן אדם אחר (הרוב בלי כיפה) .

ד.אינשטיין לא היה איזה רב זה בטוח , אבל הוא האמין.
עזוב עכשיו את כל הסיפורים האלה על פה ועל שם שאני בטוח שרובם לא קשורים לאיינשטיין .
אבל אתה יכול לעשות דבר פשוט : תפתח ספר ציטוטים של איינשטיין , מלבד ההנאה שאתה תפיק מהקריאה של המשפטים החכמים האלה
אתה גם תראה משפט כמו

"העולם הזה לא יכול להתקיים אפילו שניה אחת בלי אלוהים"

מה שכן , איינשטיין לא התחבר לדת , אפילו שיש לו הרבה תפיסות שהם תפיסות מאוד יהודיות .

והינה קצת מילים עליו ועל האמונה שלו לקוח מאתרaish , לא ממני כמובן)
איינשטיין נמנה בין המדענים הגורסים כי ההתבוננות בסדר ובתכנון שבטבע מעניקה להם את אותו הסיפוק הרוחני שאחרים מצאו באמונה. איינשטיין לא היה יהודי שומר מצוות, אבל האמין בקיומו של אלוקים וטען שלאור מחקריו לא ייתכן שהעולם מתנהל ללא השגחה עליונה ויד מכוונת. הוא זיהה את חוקי הטבע עם אל חי וקיים, ואף נתן את דעתו על מהותו. הגילויים במסגרת מדעי הטבע יש בהם כדי להעניק לנו תובנה מיוחדת לגבי מעשה ידיו של האל. הכרת חוקי הטבע מעניקה בידינו ספר המפרט את הכללים המושלים ביקום. משום כך אך טבעי הוא שגם האסטרו-פיזיקאי הדגול סטיבן הוקינג מכתיר את חוקי הטבע בתואר "רוח האל"

כשמחקרו נעשה מסובך מדי, היה משנה את כיוון מחשבתו: "אלוקים לא היה עושה זאת כך", היה אומר.

לאחר שהתפרסם נשאל איינשטיין לעתים קרובות אם הוא מאמין באלוקים. בתשובה נהג להבחין בין "השגחה פרטית", אלוקים המאזין ועונה לתפילותינו הפרטיות ומנהיג על אורח-חיינו במישור המיקרו, לבין "השגחה כללית", אלוקים המיוצג בארגונו של היקום ובעובדה שהיקום נראה כמציית לחוקים מוגדרים שבני-אדם יכולים להבינם. ברוח ההבחנה הזאת, איינשטיין האמין אמונה איתנה באל בורא עולם כרוח מארגנת גדולה של היקום. איינשטיין דיבר לעתים קרובות על הרוח הזאת, אותה כינה "הזקן". תכופות אמר כי תפקידה האמיתי של הפיזיקה הוא לגלות את סודות "הזקן", וחש כי בסופו של דבר יתברר שהסודות הללו פשוטים והחוקים השולטים ביקום יפים.

הוא היה סמוך ובטוח כי אלוקים אינו רע עד כדי ליצור חוקים מכוערים, או כפי שאמר בשעתו למתמטיקאי מפרינסטון, אוסקר וֶבּלֶן: "האל הוא מחוּכּם, אך אינו זדוני".יש אומרים שבהערה זו התכוון איינשטיין לכך שהטבע האלוקי מסתיר את סודותיו מאחורי מראית עין מחוּכּמת, ואילו אחרים טוענים, שהוא התכוון לכך שהטבע האלוקי מגלה שובבות אך אינו מוליך שולל. ופעם אפילו טען ש"יש לי מחשבות שניות. ייתכן שאלוקים הוא אכן זדוני" כאשר כוונתו היא שאלוקים גורם לנו להאמין שהבנו משהו, בעוד שבמציאות אנחנו רחוקים מהבנה.

בשל הספק שהטיל בהתערבותו הפרטית של האל במתרחש עלי אדמות, נמתחה עליו ביקורת מצד מאמינים רבים. הקרדינל הקתולי ויליאם אוֹ'קוֹנֶל מבוסטון, למשל, כתב עליו: "תורת היחסות עוטה גלימת-רפאים מפחידה של אתיאיזם... ספקולציה מעורפלת המביאה להיווצרות ספיקות בדבר קיום הא-ל והבריאה". בעיצומה של המחלוקת הדתית על תורת היחסות ב-1929 הופצה שמועה שאיינשטיין והתיאוריות שלו אתיאיסטים. הרב הרברט גולדשטיין, רבהּ של ניו-יורק, שלח מברק קצר לאיינשטיין בברלין ובו שאלה חד-משמעית: "האם אתה מאמין באלוקים?".11 איינשטיין מיהר להשיב לו במברק משלו: "אני מאמין באלוהי שפינוזה, המתגלה בהרמוניה השוררת בקרב כל מה שקיים בעולמנו, אך לא באלוקים המתערב בגורלם ובמעשיהם של בני-האדם".

אלוקיו של איינשטיין מייצג יקום מאורגן, החל במבנה האטום הזערורי והמורכב וכלה במערכות האדירות של הגלקסיות. הוא האמין כי החוקים העומדים בבסיס כל התופעות והתנועה ביקום הם אותם חוקים עצמם, וככל שניטיב להבינם, כן נתקרב לאלוקים.
חזרה לפורום
ישן 26-06-2008, 12:42
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 07.08.05
טוב
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "בעיות מדע-תורה הן כבר פסה..."

ציפיתי שתשאל אותי למה התכוונתי ואז אני אוכל לפרט, אולם בכיוון שלא עשית את זה אני אשאל את עצמי:
למה התכוונתי?
ונמשיך הלאה.
אני חושב שדבריך לא משכנעים בגלל שלוש סיבות מרכזיות:
1. המדע מבוסס על הנחות יסוד בדיוק כמו הדת או בדיוק כמו כל דבר אחר בחיים. המדע מניח את נכונותו של עקרון הסיבתיות, את אמיתות החושים והנחות נוספות, בדיוק כמו שהמתמטיקה מניחה אקסיומות. העובדה שדבר מסוים מתבסס על הנחות יסוד לא הופך אותו לשגוי. בקיצור, הדת מניחה את קיומו של אלוהים, ועד שלא תמצא ראיה משכנעת לאי קיומו או לאי נכונותה של ההנחה אני לא מבין למה כל כך קשה לך לקבל את זה.
2. היישומיות של המדע: המדע פעמים רבות מבקש להכיל את העקרונות שלו על דברים שאין שום סיבה שיהיו קשורים אליו. הדת עניינה הרוח, והמדע- שעניינו עולם החומר- מתעקש לנסות למדוד את החיים הרוחניים ע"פ אמות המידה שלו. מה אתה טוען? שהנשמה לא עשויה מאטומים? שהאלוהים הוא לא דבר פיזי? תשאל ילד דתי בן 5 והוא יאמר לך את זה בפירוש. זו דוגמה לאבסורדיות שהמדע נכנס אליה במצבים כאלה- מוכיח שדברים רוחנים לא מצויים במרחב הפיזי.
שגיאה נוספת היא להכיל את המדע על בעיה שלא זוקקת פתרונות מדעיים. לדוגמה: אם מישהו רב עם אשתו והיא מאוד כועסת עליו, ברור שהוא לא יפנה למדען שיבדוק את מחזור החומרים שרץ לה במוח כדי לבדוק מה קרה לה, אלא הוא ינסה להבין רגשית מה קרה. כלומר: המדע הוא בהחלט לא הכלי היחיד שקיים כדי להתמודד עם בעיות בעולם, ומוזר לי שברור לאנשים שהם לא יפנו למדען כדי לקבל תשובה לשאלה למה הם אוהבים מישהי מסוימת ולא אחרת, בעוד שמשום מה ברור שיפנו למדען כדי להתמודד עם שאלת האלוהים.
אני רוצה קצת להרחיב בנקודה של עיסוקי הדת והמדע. הדת עניינה לא להסביר את הפיזי, אלא לתת לו משמעות רוחנית. ההתנגשויות הישנות בין התורה למדע נבעו מכך שנטו לערב את שני התחומים האלו. אולם אין שום סיבה שם יתנגשו. לדוגמה: אם אדם מסוים חלה במחלה כל שהיא, המדען יסביר לו את הפרטים הפיזיים, שעליהם אין ויכוח, והאדם הדתי ינסה לחשוב על הסיבה שבגללה המחלה הזאת הגיעה לו. המדען יכול להניח שהכל מקרה ושאין סיבה לשום דבר, אבל אני לא מבין איזו התנגדות לוגית יש לטענה ההפוכה.
3. שחצנות: הגנטיקה והניורולוגיה כבר מפמפמים זמן רב שבעצם אין כזה דבר נשמה/אלוהים/רגש/אופי/אישיות אלא שהכל תוצר של גנים/חומרים כימיים במוח, ועד היום הם לא מצאו ולא עשו שום מחקר רציני שיש בו כדי להוכיח אפילו רבע מהטענות שלהם. אם חושבים על זה, הם בעצם מהווים את ההוכחה החזקה ביותר לדת: הם מרשים לעצמם להאמין בכל מאודם בדבר שאין לו שום סימוכין מדעי- נשמע מוכר, לא?

חזרה לפורום
ישן 27-06-2008, 09:44
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "טוב"

1. הוא מנסה לערער על הנחת היסוד של הדת - עדיין לא על הדת עצמה על סמך דעתו...

2. הדת כן מתערבת במישור הפיזי - זוהי דרך חיים, ואנשים סבורים שזו פלישה או תחרות בין הדת למדע..
הטענה העיקרית של הכופרים היא לא שהדת לא נכונה - אלא מתוקף היותה לא מוכחת במישור הפיזי (באקפלריה מאירה) - היא נחשבת להזייה או הסברות נמוכה (אם מסתכלים על זה במונחים מדעיים)..

3. אני לא חושב שהרבה מדענים דווקא מאמינים בכל מאודם על אי קיומו של אלוקים או דבר מסויים על-טבעי ("אלוהי-שיפנוזה" ודומיו נתקבל על מדענים לא מעטים)..
אם נתייחס למדענים מוצלחים או כשרוניים יותר, אני סבור שהם יניחו את דעתם בזה שהם פשוט לא מאמינים בקיומו של אלוקים.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 27-06-2008 בשעה 09:46.
חזרה לפורום
ישן 27-06-2008, 12:41
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 07.08.05
לא נכון
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "1. הוא מנסה לערער על הנחת..."

הוא כמעט ולא התייחס לשאלה "למה לא להאמין באלוהים?", אלא לשאלה: "איך אתם יכולים להיות דתיים כשהדת מבוססת על דבר לא מוכח"- ועל כך השבתי.
לגבי שאלה על הנחת היסוד: אם הוא יביא הוכחה לאי-קיומו של אלוהים אז אני אתמודד איתה, אבל עד כמה שידוע לי אין הוכחה כזו.
הדת לא תערבת במישור הפיזי במובן של ניסיון להסביר תופעות ברמה הפיזיקלית. אני אמחיש את הדוגמה שהבאתי קודם: אם אדם חולה במחלה כל שהיא, האדם הדתי יאמר לו: "אולי חלית בגלל שעשית משהו לא בסדר. תעשה תשובה!" והרופא יאמר לו: "חלית בגלל שיש לך את הבעיה הזו והזו שנגרמת בגלל גורמים כאלה ואחרים, ואתה צריך לקחת את התרופה הזאת והזאת."
יש סתירה ביניהם? לא, כי כל אחד משיב על שאלה אחרת.

חזרה לפורום
ישן 27-06-2008, 13:26
  מאבטח מאבטח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.08
וואי אחי חפרת

זה שקיבלת ציונים טובים בבית-הספר ואתה חושב שאתה מתעניין באסטרונומיה לא אומר שיש לך מושג מהחיים שלך. לדוגמה, הארגון שאתה מדבר עליו נקרא MENSA ולא "MENZA", וחבריו הם חבורת אליטיסטים שחושבים שהם טובים יותר כי הם הצליחו לעבור מבחן IQ, למרות זאת שכבר מקובל להבין שמבחן IQ לא מודד "אינטליגנציה" אלא פשוט את היכולת הספציפית מאוד של לעבור מבחן IQ בהצלחה.

עכשיו כדאי לך להבין משהו חשוב שעשוי לעזור לך בחיים: לעמדותיהם של מדענים אין משקל גדול יותר בשאלות קיומיות או מוסריות מאשר לעמדותיהם של אחרים. מדוע ניתן להגיד את זה? משתי סיבות:
ראשית, המדען חוקר תחום מצומצם של העולם שהוא רואה סביבו, באמצעות מה שהוא עצמו, ומנסה ליצור דגם שיוכל לנבא את העתיד במסגרת מסוימת. אולי אם הוא היה חוקר את העולם כולו הוא היה מגיע למסקנה אחרת? קשה לדעת, כי את כמות המדענים הטובים שעוסקים במגוון רחב באמת של נושאים אפשר לספור על אצבעות כף יד אחת של גידם. הידע המדעי היום גדול מדי מכדי שאדם בודד יוכל להתעמק ביותר משבריר בו. אבל זה לא באמת העניין. הנקודה הבעייתית באמת כאן היא שהמדען הוא חלק מאותה מערכת שהוא מנסה לחקור. אין מניעה עקרונית מכך שהמדען מתוכנן בצורה מסוימת, שלא מאפשרת לו להגיע למסקנות הנכונות - תחשוב על "המופע של טרומן" בתוספת הטוויסט שבו המדען הוא תוכנת מחשב שלא מסוגלת להגיע למסקנות שונות מאלה שהותוו עבורה. לא נעים. בנוסף, בשיטה המדעית ישנן בעיות עקרוניות עמוקות. קרא לדוגמה את זה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91...%A6%D7%99%D7%94
שנית, כל הטיעון הקודם מיותר. כל עוד לא הסברת מדוע עמדתו של מדען בנושאים הללו "חזקה" יותר מעמדתו של נזיר בודהיסטי (שבניגוד למדען שמקדיש את חייו לכתיבת נוסחאות, מקדיש את חייו לעיסוק בשאלות הללו ממש), ניאלץ להניח שהן משמעותיות באותה מידה.

בהצלחה, חמודון.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:29

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר