לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-06-2008, 15:50
צלמית המשתמש של rl_21
  משתמש זכר rl_21 rl_21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
רוצה לעבור, שוב, ללינוקס (וצריך עזרה מכם)

אהלן חבר'ה.
אני מעוניין לנסות לעבור שוב ללינוקס, ואשמח לשמוע על המלצה על איזושהי הפצה.... UBUNTU אני מכיר אבל מה ההבדל בין UBUNTU לKUBUNTU לXUBUNTU ואני מניח שיש עוד כמו GENTOO וכו'. בקיצור אשמח לקבל איזה הסבר קצרצר על ההבדלים ביניהן.
אחרי שבחרנו (נבחר) הפצה, חוץ מהשימושים הרגילים שבהם אני מצליח להסתדר בלינוקס (או יותר נכון הצלחתי להסתדר כשהיה לי לינוקס) יש את השימושים הלא כל כך רגילים:
1. משחקים. איך פותרים את העניין הזה? קניתי לפני כחצי שנה GEFORCE 8600GT ואם יש משחקים חדשים וטובים אני משחק בהם בזמן הפנוי, איך עושים את זה בלינוקס? אני יודע שWINE לא תמיד עוזר ובד"כ לא עוזר במשחקים חדשים נכון? מה עושים?
2. תחליף נורמלי לICQ+MESSENGER. אני זוכר שכשהתקנתי UBUNTU 7.10 והתקנתי שם PIDGIN הוא עשה לי הרבה בעיות מבחינת העברית. הרבה היה הפוך והיה ממש לא נוח להשתמש בו, משהו השתנה או שמשהו מיוחד היה אצלי?
3. צריבות... אני פשוט לא זוכר אבל יש תוכנה מקבילה לNERO ללינוקס?
4. תיכנות. אני מניח שלינוקס דווקא כן מיועדת לתיכנות וכן עונה על הצורך הזה, אבל מה עם ASP? היא תומכת? כי זה של MS ואני צריך את זה כרגע לפרוייקט לבגרות בבי"ס.
5. רוגלות, וירוסים וכל המזיקים, אני זוכר שאין... אבל זה באמת ככה או שזה משפיע עם הזמן?
6. משהו כמו ROBOFORM ללינוקס, קיים?
7. דרייברים..... מעבד, לוח אם, כרטיס מסך... איפה יש ואיך מתקינים (והאם צריך בכלל)?

אני מודה, מודה, מודה, מודה לכל מי שיעזור לי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 19:57
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "רוצה לעבור, שוב, ללינוקס (וצריך עזרה מכם)"

1. לרוב רק עם מוצר שנקרא cedega (או WineX לשעבר) - שזו תוכנה שעולה כסף...
2. לי אין (ולא היו) בעיות כאלה עם Pidgin, וזאת בגירסאות שקדמו בהרבה ליציאה של גירסא כלשהיא של אובונטו (כשעוד קראו לזה GAIM). אולי אפילו לפני שאפילו חשבו בכלל להמציא את הדרעק שנקרא אובונטו
3. יש את k3b המעולה לדעתי
4. לא באופן שבו אתה מצפה לו. כמו כל טכנולוגיה של מיקרוסופט, הם דאגו שזה יעבוד רק על מערכות שלהם. אתה יכול להשתמש בשירותי אירוח חינמיים באינטרנט, אני משער...
5. טרם יצא לי להתקל ב 10+ שנים שאני עובד עם המערכת... (כמובן שחשוב שאם היא פתוחה לחיבורים נכנסים מהאינטרנט, צריך לוודא שעדכוני אבטחה של השרתים הרלוונטיים מותקנים...)
6. לא מכיר, אולי יש תוסף לשועל לגבי מילוי טפסים. לגבי סיסמאות, מציע לך לבדוק את http://pass.shimi.net שלא תלוי בשום מערכת הפעלה ובשום דפדפן...
7. כעקרון לא צריך, למעט אולי עבור 3D Acceleration - די תלוי בהפצה שלך יש הפצות שמתקינות את זה לבד, כמו Sabayon...

ישן 17-06-2008, 17:30
צלמית המשתמש של rl_21

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "רוצה לעבור, שוב, ללינוקס (וצריך עזרה מכם)"

טוב החלטתי שאני אתקין אובונטו 8.04 בינתיים עד שתהיה לי סיבה להחליף.
עכשיו אני רוצה לעשות ככה:
למחוק עכשיו את כל הPARTITIONS שיש לי במחשב, ואז ליצור מחיצה של בערך 30 ג"ב לווינדואוס למשחקים וכל השאר לתת ללינוקס...
איך עושים את זה? אני יודע שצריך קודם להתקין את הווינדואוס ואז את האובונטו שיתקין את הGRUB ויסדר את העניין של 2 מערכות (אם עושים הפוך הווינדואוס דורס את הלינוקס נכון?).
השאלה היא איך לעשות את זה? כשאני מתקין את הווינדואוס ליצור פשוט מחיצה C שגודלה יהיה 30 ג"ב ואת שאר המקום שנשאר כ "unpartitioned space" להשאיר ככה או ליצור עוד מחיצה/מחיצות ללינוקס?
ובכלל האם בדיסק קשיח שיש לי (160 GB) צריך/אפשר לחלק מחיצות ללינוקס? אני לא יודע איך זה עובד בדיוק.
בXP בד"כ חילקתי 40 לC שבה מותקנת המערכת, ובערך 60 לכל מחיצה (סה"כ 3 מחיצות), איך צריך בלינוקס?

אז, איך להתקין את זה? (WINDOWS-30 GB, לינוקס כל השאר)
תודה ומחכה לתשובתכם כדי להתקין כבר

ישן 22-06-2008, 00:40
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "אשמח לקבל המלצה.... אתה..."

אומנם אני לא הכי מומחה בלינוקס ויש פה כאן אנשים יותר מנוסים בתחום, אך אני יכול להגיד לך מניסיון אישי ש ubuntu על הפנים ועושה הרבה כאב ראש מיותר. תנסה את opensuse, יהיה לך פחות כאב ראש.
ניסיתי אותה ולי נוח איתה מאוד אז נשארתי איתה למה? כמה סיבות:
א, קל להתקין את כרטיס המסך ותמיכה ב 3d ולהריץ משחקים,יש תמיכה טובה של nvidia ו ati באופן כללי ויש גם תמיכה של ההפצה עצמה. במחשב הישן (זה) יש לי כרטיס של nvidia וקל מאוד להתקין אותו.
חייב לציין שזאת אותה התקנה גם לסדרות החדשות וישנות כאחת של כרטיסי המסך של nvidia.
ב, קל להוסיף מקורות של חבילות ומנהל חבילות נוח מאוד לעבודה גרפי וטקסט (דרך טרמינל) כל אחד ואיך שנוח לו.
ג, קל להתקין דריורים למדפסות וסורקים.
ד, יש לך כרטיס מסך עם תמיכה בשולחן עובדה וכל האפקטים שלו (לא כל כרטיס מאפשר זאת,שלך כן סבירות גבוהה מאוד. כאן יש לי 7300gs שכן תומך כך שלך אמור לתמוך.) תוכל להנות משולחן עבודה נוח מאוד.
יש עוד כמה אופציות שלא רשמתי, בכל מקרה כדי לך לנסות אותה מתי שהוא.

בקרוב אני מתקין opensuse על המחשב החדש כנ"ל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 21-06-2008, 17:35
צלמית המשתמש של rl_21

כמה שאלות על GENTOO

טוב אז עד החופש הגדול אני אשאר עם UBUNTU (פשוט כי אין לי זמן עכשיו למשהו אחר, בגרויות וזה) אבל כשיגיע החופש הגדול אני רוצה להתקין GENTOO כי אני כן אוהב לחקור דברים חדשים וללמוד, אז כמה שאלות:
1. מה ההבדל בין הminimal cd לבין הLivecd? מבחינת ההתקנה, השימוש, וכו'... כי אני רוצה להתקין את המערכת וללמוד כמה שיותר באמצעות ההתקנה, אז אני רוצה לדעת מה ההבדלים ואיזו אפשרות כדאי לי לבחור (אולי בכלל UNIVERSAL או LIVEDVD), בקיצור, איזו אפשרות לבחור כדי ללמוד תוך כדי התקנה על לינוקס ועל ההתקנה?
2. איך אני מתקין את המערכת במקום אובונטו? כי מה שעשיתי בHD שלי זה בעצם: 30 ג"ב לWINDOWS (למשחקים וכו') וכל השאר (122 בערך) לאובונטו, וכשאני אתקין את הGENTOO אני ארצה שהוא יהיה לי במקום הUBUNTU, איך עושים את זה? צריך פשוט למחוק את כל המחיצות של UBUNTU ואז להתקין את GENTOO על הUNPARTITIONED SPACE?
3. איזו גרסא להתקין? אני רואה שקיימת גרסא 2008.0 בטא2, אבל השאלה היא האם כדאי להתקין בטא כשאני בפעם הראשונה אתקין לבד (באמת) מערכת לינוקס או להתקין 2007.0?

תודה בינתיים

נערך לאחרונה ע"י rl_21 בתאריך 21-06-2008 בשעה 17:39.
ישן 22-06-2008, 17:42
  משתמש זכר IceChant IceChant אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל IceChant שלח הודעה דרך AIM אל IceChant שלח הודעה דרך MSN אל IceChant שלח הודעה דרך Yahoo אל IceChant
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "תודה... אז זה אומר שLIVECD זה..."

,אם יש לך מחשב נוסף עם גישה לרשת אני ממליץ לך ללכת על המינימל CD ואפ המחשב מספיק חזק ויש לך זמן הייתי מתחיל אפילו מסטג' 1 רק בישביל הניסיון והלמידה כמובן זה לא שווה אם אתה לא תבין מה אתה עושה ולמה, אני ממש מתעב את סטאג' 3 ככה שסטאג' 2 הוא מינימום לדעתי.
שאני דיברתי על הפצה אחרת באמת שלא התכוונתי לג'נטו (לפחות לא מיד) הניסיון הראשון המוצלח שלי עם לינוקס היה דווקא דביאן ואחריו סלקוואר שאני עדין מעדיף ע"פ אחרים אפילו על ג'נטו (השתמשתי גם בג'נטו קרוב לשנה), בכל מקרה מי שרוצה ללמוד שיתרחק מהפצות של פוינט אנד קליק והוא ילמד כמובן שאתה לא צריך פרטישון של 122GB.
אני יכול לשאול איזה מחשב יש לך ע"מ לעזור לך בחלוקה של הארד דיסק ?
ישן 22-06-2008, 20:29

שלח הודעה דרך ICQ אל IceChant שלח הודעה דרך AIM אל IceChant שלח הודעה דרך MSN אל IceChant שלח הודעה דרך Yahoo אל IceChant
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "המ.... תודה אבל לא ממש הבנתי..."

1. האמונה וניסיון שלי אומר שמערכת שהקוד שלה כתוב כמו אובנטו צריכה גם 100000000GB של swap אבל מערכת שלא בנויה בצורה כל כך 'טובה' תשתמש בswap ע"פ הצורך, רוצה ללכת על בטוח ? תגדיל את swap ל 1GB אבל בכל מקרה לא יותר אפילו שערכתי מוסיקה לא עברתי את ה1GB של swap בשימוש.
2. הכל תלוי בשימושים שלך אני מאמין ש /home לא צריך כל כך הרבה אחרי הכל מדובר יותר בקבצים בפרטים או לחילופין הגדרות שלדעתי חלקם צריכים להיות מגובים בכלל במקום נפרד.
3. אם כל הכבוד ללינוקס משחקים בימנו לוקחים הרבה מקום ויש דברים שבהתחלה קשה למצוא להם תחליף אני חושב שרוב המשתמשים שעדין משחקים במחשב צרייכים לקחת את זה בחשבון אני באופן אישי גם לא אוהד גדול של wine ודומיו (למשחקים בכל מקרה).
בעיניין הכונן המשותף אני לא יודע זה רק דרך שלי לשתף קבצים מסוימים כמו מוסיקה, מועדפים, מסמכים שונים אתה צריך לזכור שבאופן טבעי XP לא קורא או כותב ללמחיצת לינוקס על רוב סוגיה.

אני מקווה שהבהרתי טיפה את דברי תיקח בחשבון שזה רק מה שאני חושב אני בטוח שברגע שמישהו נוסף יצטרף לדיון הזה יעלו דפא"ות נוספות.
ישן 23-06-2008, 23:09
צלמית המשתמש של rl_21

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי IceChant שמתחילה ב "HEX Code זה המספר של מערכת..."

טוב אז ניסיתי להתקין ג'נטו, פשוט כי רציתי אתגר וחשבתי שאני אלמד מזה הרבה...
היום ישבתי כמה שעות והתחלתי להתקין את זה, וזה פשוט לא עבד לי... עם הHANDBOOK ועם העזרה של האנשים ב#gentoo פשוט לא הצלחתי להגיע לשלב אחד אחרי חילוץ הPORTAGE. הגעתי לשלב שבו צריך להגדיר דברים בmake.conf ושם נתקעתי... לא הבנתי כלום ולא היה כתוב שזה שלב שהוא לא חובה אז התחלתי לחפש מידע על העניין הזה ופתאום היה לי קצר בבית :\
התחלתי שוב את ההתקנה, הגעתי שוב לאותו מקום בערך אבל שם גיליתי שהכל נדפק אצלי... הכל כולל הווינדואוס איכשהו נדפק. יכול להיות שברגע מסוים לא שמתי לב שהNUM LOCK מכובה וכתבתי משהו עם SDA ומספרים וזה יצא בלי מספרים ופשוט עשה לי את זה על כל הHD.
בקיצור נראה לי שהג'נטו מוקדם לי מדי.

עכשיו אני מחפש הפצה שהיא קצת יותר עם קוד מבחינתי מאשר UBUNTU, כי בUBUNTU הכל עבד לי מצויין אבל לא הרגשתי שאני לומד מזה משהו, כל מה שהייתי צריך לדעת זה apt-get ועוד כמה דברים וזהו, הייתי מסודר.
אני רוצה ללמוד לינוקס.
אבל ג'נטו ממש מסובך לי (יכול להיות שבאמת הגזמתי שאחרי שבועיים בUBUNTU בניסיון שני בחיים לנסות להתקין ג'נטו).
אני צריך הפצה שהיא כנראה לא הכל קוד, אבל גם לא הכל STYLE WINDOWS.... משהו שגם יהיה פשוט יחסית וגם שאני אלמד ממנו (מבחינת קודים ולינוקס).
יש לך רעיון למערכת כזאת?
דביאן/סלקוואר מתאימות לדרישה הזאת? SLACKWARE נראית לי הפצה שתהיה לי ממש מסובכת אם מגדירים אותי כ"חדש בלינוקס", לא?
דביאן לא ממש קראתי עליה הרבה..
בכל אופן אשמח לשמוע המלצות.

ישן 23-06-2008, 23:18

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "טוב אז ניסיתי להתקין ג'נטו,..."

מצטער אבל גרמת לי לצחוק אחרי יום ארוך, זה קורה ויכול לקרות הטעות שלך היתה ללכת על התקנה ללא הכנה נכונה ומוקדמת לפניה וזה בסדר בתנאי שלמדת את השיעור שלך, כלי CLI לא ישאל אותך כמו בווינדוס אם אתה בטוח והפעם היחידה שתקבל פלט חזרה לפקודה תהיה כשטעית בפקודה או כשהיתה טעות בהרצה בפקודת dd כמעט זהה (ואל תנסה בבקשה) אתה מוחק ארד דיסק שלם או לחילופין מחדש פרטישון בוט סקטור, רק תבחר אבל תזכור אף אחד לא ישאל אותך אם אתה בטוח.
בגלל זה אני מתגעגע לפעמים לדוס, אני מקווה שגיבת מה שהיית צריך לפני והכל יהיה בסדר.
סלקוואר מסובך ? ממש לא טוב תלוי את מי אתה שואל אבל אותו דבר תקף לגבי ג'נטו.
עריכה: אני מחפש לך כמה לינקים שימושים פשוט אני לא על המחשב שלי שנשרף ככה שזה יקח קצת זמן.

נערך לאחרונה ע"י IceChant בתאריך 23-06-2008 בשעה 23:21.
ישן 24-06-2008, 00:19
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי IceChant שמתחילה ב "אני מודה שלא נגעתי בג'נטו 3..."

S2 זה ממש מיותר. אם אתה כבר בונה את כל המערכת שלך ממש לפי המעבד המדוייק, בנה אותה מ S1. מה הקטע שחלק מהכלים כן וחלק אחר לא?

למה S3? כי זה מתאים למשפחה הכללית של המעבדים. לאחר מכן אתה יכול לשנות את mcpu ב make.conf ותוכנות עתידיות שתקמפל, כבר יעברו אופטימיזציה למעבד המדוייק שלך. עם הזמן (ועם emerge world ) - המערכת שלך בסופו של דבר תראה כמו מערכת שנבנתה מ S1.

ועכשיו, having said that, המעבר מ S1 ל S2 ל S3 הוא בדיוק שתי פקודות - הרצת bootstrap.sh ולאחמ"כ emerge -e system... אבל שוב, מיותר... בכל המכונות שהתקנתי בשנים האחרונות (כולל זו שאתה גולש בה כרגע, אם אני זוכר נכון), כבר עבדתי מ S3 ואין שום בעייה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:46

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר