לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-06-2008, 12:31
  משתמש זכר לוליק. לוליק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.08
אנדי מקנב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mb Man שמתחילה ב "אנדי מקנב וכריס ראיין ?"

אני מתנצל (כרגיל) בשם חברי הפורום על התגובות המתנשאות (כרגיל) שזכית להם כאן (כרגיל). התשובה "חפש בגוגל" תהיה תמיד נכונה, אז למה לכל הרוחות צריך פורומים אם לא לחסוך את ה"חיפוש בגוגל"? לאל פתרונים. לשאלתך: אנדי מקנב (זהו לא שמו האמיתי) מסתיר את פניו מכיוון שהוצא עליו חוזה ע"י ארגון כלשהו במדינה דרום אמריקאית, עקב פעילותו שם במסגרת ה"יחידה". לא בקיא בפרטים. בניגוד למה שנכתב כאן, אנדי לא הודח מה-SAS אלא סיים את שירותו שם וכמו רבים וטובים פנה לשוק האזרחי ושם הוא משכיר את שירותיו לכל דיכפין. זוהי זכותו. הוא עדיין צריך להתפרנס. ה-SAS מעודד תופעות כאלה ואף תומך, לעיתים בשתיקה, בתוכניות ריאליטי כדוגמת "נראה אם אתה מתאים ל SAS" ששודרה במשך שתי עונות ב BBC. לגבי הספר שכתב: אף אחד לא "האשים" אותו בניפוח. זהו לא דו"ח רישמי של המבצע אלא ספר המהווה יצירת אומנות ויש לראות אותו ככזה. מישהו האשים את מנחם גולן ש"ניפח" את מבצע אנטבה כאילו רק סיירת מטכ"ל היתה שם (הרי בפועל היה באפריקה סד"כ של כמעט חטיבה בפיקודו של דן שומרון)? כל אלו יצירות אומנות. בכל מקרה, אני לא חושב שהוא "ניפח". לכל אורך החיבור הוא מצביע שוב ושוב על הכשלים בתכנון, בציוד, ברמת המוכנות למבצע ובחפיפניקיות שאפיינו את המבצע על כל צעד ושעל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2008, 17:00
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני מפקפק מאוד אם זו הסיבה.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "אכן זו הפעולה וזו הפעם הראשונה שאני שומע שזו הסיבה."

הרבה מאוד אנשי סא"ס פעלו בקולומביה מאז 1980, וארגוני הגרילה הקולומביאניים רחוקים מאוד היום משיא יכולתם - במיוחד בשנתיים האחרונות, שבהן איבד ה-FARC חלק נכבד ממפקדי השטח הבכירים שלו ואנשי ההנהגה העליונה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 19-06-2008, 17:07
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
לא ניפח?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי לוליק. שמתחילה ב "אנדי מקנב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוליק.
לגבי הספר שכתב: אף אחד לא "האשים" אותו בניפוח. זהו לא דו"ח רישמי של המבצע אלא ספר המהווה יצירת אומנות ויש לראות אותו ככזה. מישהו האשים את מנחם גולן ש"ניפח" את מבצע אנטבה כאילו רק סיירת מטכ"ל היתה שם (הרי בפועל היה באפריקה סד"כ של כמעט חטיבה בפיקודו של דן שומרון)? כל אלו יצירות אומנות. בכל מקרה, אני לא חושב שהוא "ניפח". לכל אורך החיבור הוא מצביע שוב ושוב על הכשלים בתכנון, בציוד, ברמת המוכנות למבצע ובחפיפניקיות שאפיינו את המבצע על כל צעד ושעל.

אחת הטענות המרכזיות לגביו היא כמות ההרוגים בקרב הכוחות העיראקיים שהוא טען שהחולייה שלו אחראית לה - הוא נקב בספר במספרים בסדר-גודל של 200 חיילים. ואם המצב האמיתי הוא הרבה פחות מזה (וזו אחת הטענות כנגדו) - זה ניפוח. אין לי מילה אחרת.
ולעניות דעתי, העובדה שלאחר יציאתו של "בראבו שתיים-אפס" הופיעו ספרים "מתחרים" - יש בה כדי להעיד שמה שנכתב עורר ויכוחים ואמוציות...

ולגבי הכשלים והחפיפניקיות:
זה טוב ויפה להצביע עליהם, אבל כשאתה מפקד החולייה ורבים מהכשלים הם דברים שאתה כמפקד היית יכול למנוע - יש הבדל בין "להצביע" לבין "לקחת אחריות" (ולא, אני לא רוצה לפתוח דיון נפרד על "מה המשמעות של לקחת אחריות"... ). קראתי את הספר יותר מפעם אחת, וגם את הסרט ראיתי יותר מפעם אחת, וכמפקד שמשימתו נכשלה לגמרי, 3 מחייליו נהרגו במהלכה ו-4 נוספים (כולל הוא עצמו) נפלו בשבי - הייתי מצפה לקצת יותר צניעות ואולי אפילו קורט של לקיחת אחריות.

- Albert Einstein

ישן 19-06-2008, 18:00
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
על "שיטור" מוגזם כאן בפורום...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי לוליק. שמתחילה ב "אנדי מקנב"

להערתך: אני מתנצל (כרגיל) בשם חברי הפורום על התגובות המתנשאות (כרגיל) שזכית להם כאן (כרגיל). התשובה "חפש בגוגל" תהיה תמיד נכונה, אז למה לכל הרוחות צריך פורומים אם לא לחסוך את ה"חיפוש בגוגל"? לאל פתרונים.

אני מצטרף אליך כאן ומבקש שוב (הערתי על כך בעבר) אנא אל תמהרו לשלוח אנשים ל"גוגל" ולא ל"עשה חיפוש וכיוב'. אני בקיא בנוהלי הפורום הזה אבל חושש שפעמים רבות מטילים כאן אנשים ל"פינה" באופן בוטה ומהיר מדי.

חברים - הפורום הזה איננו קונקורדנציה של מונחים ומושגים שיש לרכזם - כל נושא תחת כותרת ייחודית וחד פעמית. הדבר גם בלתי אפשרי. זהו פורום לדין ושיח. דין ושיח בנושאים חדשים כמו ישנים. והיה ומשתתף מעלה נושא שכבר דובר בו, ניתן לא להגיב, או לחילופין לסייע לו במתן קישור. אין צורך לחנך אנשים בנושא הזה. לפעמים נראה כי מגיב זה או אחר מקצה מזמנו "ללמד לקח" ומנפנף בדגל השיטור ללא סיבה טובה במקום להמנע מתגובה או לסייע לשואל אחרת.

טוב יהיה אם נשים גם לב לכך שרבים מהמבקרים בפורום סורקים את הנושאים שייתכן וימצאו בהם עניין אקראי לפי הכותרות ביום נתון. בדרך כלל רובנו איננו משוטט להנאתו ברשת בחיפוש אחר נושאי צו"ב שנידונו או שיש עליהם חומר בגוגל וכיוב'. אנחנו גם לא משוטטים בפורום למציאת נושאים שאולי יעניינו אותנו אלא אם יש לנו סיבה לכך.

כדוגמא אביא את הנושא הנידון באשכול הזה, למרות שנושאים אחרים ורבים יהיו מעניינים גם אם עלו כבר בעבר וגם אם אי שם ברשת ניתן למצוא עליהם חומר. ובכן אני עצמי לא הייתי ער לכך שנושא המרגלים הללו נידון כבר. ואותי הנושא מעניין.

לו פותח האשכול היה נמנע מלהעלותו שכן הנושא כבר נידון בעבראו משום שב"גוגל" יש הפניות - אני וסביר שגם כמה עשרות או מאות אנשים אחרים לא היינו יוצאים נשכרים מכך.

שערה לא נופלת מראשו של איש אם נושא שנידון, מועלה שוב. מה הריצה הזאת ללמד אנשים לקח - אינני מצליח להבין. התגובות הללו מפחיתות מערך הנושאים שמועלים ומורידות את המוטיבציה לתרומה משמעותית של אנשים שאולי לא השתתפו בעבר בדיון ש"כבר היה".

לרשת יש מומנטום משלה. אם נושא איננו מעניין, הוא ירד מהר מאד לתחתית המסך ויעלם. אם נושא זה או אחר אכן מעניינים - יתפתח דיון ואין שום פסול בדיון מחודש ובו משתתפים חדשים וטובים.

אנא !
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:17

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר