לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-06-2008, 17:37
  Shuki Shalmon Shuki Shalmon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shuki Shalmon שמתחילה ב "עזרה-תל עמל עבודת גיאוטופ"

חברים,אני לא ליצן,לקחתי המון חומר מגוגל ומאוד המון מקורות מידע אחרים כגון "תל עמל ראשונה לחומה ומגדל",אבל זה רק בהתייחס לתהליך ההקמה ,ההחלטות שנלוו כל התהליך וכו',אבל הפרק שאני צריך לעבוד עליו כרגע הוא לא אמור לעסוק בהקמה מכיוון שבזה כבר עסקתי בפרקים הקודמים,אלה מה שהתרחש אחר כך,ועל זה לא מצאתי.,אני הדגשתי,בין השנים 36-48.מה שקרה עד 36 ברור וידוע וכבר עיבדתי את החומר הזה.אם יש למישו הערה שיכולה לעזור אשמח לקבלה,ולא הערה חוכמלוגית כמו : "חיפשת בגוגל?נראה לי מוזר".
תודה
נ.ב
ישראלה,תודה רבה על הקישורים,הם מוכרים לי,אך לא עוזרים לי מכיוון שהם מדברים על סיפור ההקמה,ולא על אירועים מכוננים שקרו בתל עמל עד הקמת המדינה.

נערך לאחרונה ע"י Shuki Shalmon בתאריך 19-06-2008 בשעה 17:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2008, 21:11
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מתוך אתר מט"ח:
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Shuki Shalmon שמתחילה ב "חברים,אני לא ליצן,לקחתי המון..."

בפסח תרצ"א (אפריל 1931) התקיים כינוס הבוגרים השני של התנועה במשמר העמק ובו הוחלט, כי 'כינוס בוגרי השומר הצעיר בארץ-ישראל רואה את דרך ההגשמה כמחייבת כל חבר בוגר. הכינוס מחליט על יצירת קיבוץ-הכשרה של בוגרי התנועה'.17 בספטמבר 1931 התרכזו 13 חניכים בוגרים בחדרה והקימו את גרעין הקיבוץ הראשון. בקיץ 1932 עברו חברי הגרעין מחדרה לרמת-גן ושם הקימו את קיבוץ ארץ-ישראלי א' - תל-עמל. הקיבוץ עלה על הקרקע כראשון יישובי 'חומה ומגדל' ב - 10 בדצמבר 1936. קיבוץ ארץ-ישראלי ב' - הוא קיבוץ אילון - עלה על הקרקע ב - 24 בנובמבר 1938.
http://lib.cet.ac.il/Pages/item.asp?item=13010

אם אכן מדובר באותה קבוצה - הרי שההכשרה שכונתה 'קיבוץ רמת גן' ישבה ברחוב בן גוריון=רחוב מודיעין במפגשו עם רחוב הרצל בגבול גבעתיים. כיום שוכן במקום מעון ויצ"ו ואין שריד לאיזור ישיבת ההכשרה. כתבה קצרה אודות ישיבת ההכשרה בקיבוץ רמת גן [באם שלב הכשרה מוקדם זה מעניין אותך] פורסמה באחד המקומונים בעזרת גב' פריאל חורש שהייתה מנהלת המוזיאון. מקור מידע אפשרי נוסף אודות קבוצה זו הוא ארכיונו של ותיק רמת גן יוסקה מרגולין ז"ל שהתגורר בצמידות לאתר ישיבת 'הקיבוץ'. ארכיונו של מרגולין הועבר בצורה לא מעובדת לשבט צופי רמת גן אותו ייסד ולא מן הנמנע כי תעד או צילם קבוצה זו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:50

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר