לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2008, 01:28
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אשכול נבחר "הטברנה הארמנית", או - "פנינה קולינרית בעיר העתיקה של ירושליים".....

אוכל ארמני...
מה אתם יודעים עליו?...

מודה שאני לא ממש הכרתי את המטבח הארמני לפחות עד לפני כ 13 שנה באותו ערב שישי חרפי וקר (כמו שרק בירושליים יש) !
זה התחיל בטיול רגלי של ערב שישי קסום בו צעדתי עם אשתי הטרייה (נישאנו מספר ימים לפני כן) בסמטאות העיר העתיקה, טיול שהתחיל בשער יפו, המשיך דרך השוק הערבי עד לפנייה לכותל (מומלץ לבקר שם בליל שישי), משם ברגל דרך הרובע היהודי כשמכל חלון נשמעות תפילות השבת וריחות האוכל נישאים באויר הקרררררר...... מה שהזכיר לנו שוב ושוב שאנחנו כבר די... רעבים.
מהרובע היהודי במקביל לשער ציון פסענו לנו לכוון הרובע הארמני במטרה להגיע לשער יפו ומשם חזרה למלון או לאיזו מסעדה שתימצא פתוחה, הולכים והולכים בדיוק ברחוב שמופיע בתמונה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ולפתע (בדיוק במקום בו צילמתי עבורכם את התמונה הזו) אנחנו מתחילים לשמוע קולות מוזיקה ושירה בסגנון שהזכיר לי קצת קצת מוזיקה כורדית של חתונות (צלילי תופים וכלי נשיפה שאם אינני טועה מכונה בקרב יוצאי העדה הכורדית "זורנה").
ככל שהמשכנו לצעוד כך גברו הצלילים עד שהבנו שמקורם נמצא ממש ממש לידינו אבל... לא רואים כלום !

אני מפנה את מבטי ימינה ומבחין באור ובצלילים שבוקעים להם מבעד לכניסה הזו:

ומקרוב יותר:

אנו מביטים אחת בשני ודי משתוממים... מה זה?... מה קורה פה?..
אני מתקרב ופוסע חצי צעד פנימה ומיד מבחין בגרם מדרגות עץ שיורד לחדר גדול בנוי מקירות אבן וקשתות המהווה מעין טברנה/מסעדה עמוסת חפצי נוי וציורי קיר מדהימים !
המקום עמוס סועדים שיושבים ליד שולחנות ארוכים ושרים שירי עם ארמניים במלא גרון כשמולם על במה קטנה שלושה נגנים לבושים בבגדים מסורתים ומנגנים בכלי נגינה אותנטיים.....

מה אומר?... מדהים !

עקב היות המקום עמוס (ואודה על האמת שגם היה לי קצת לא נעים לרדת לשם באמצע השמחה)... החלטנו שאין ספק אבל לכאן עוד נחזור שוב !

וכך היה .

וחזרנו, אוי כמה פעמים שחזרנו... חזרנו עם ההורים, חזרנו עם חברים חזרנו עם המישפוייח'ה שהגיעה מחו"ל חזרנו וחזרנו שוב ושוב......
רבותי זה רומן מתמשך שנמשך לסרוגין כבר למעלה מעשור.

ואחרי ההקדמה הבומבסטית בואו נגיע לתכל'ס....

אז ככה, כפי שארמניה (אשר זכתה לעצמאות לאחר נפילת ברה"מ) ממוקמת לה בין תורכייה, גאורגיה, אזארבאייג'אן ואיראן כך נראה שעל פניו המטבח הארמני מכיל לא מעט מוטיבים שמזכירים את המטבחים של המדינות הגובלות עמה ובמיוחד את המטבח התורכי.
המאכלים הנם שילוב מעניין בין אוכל צלוי על גחלים עם אוכל מבושל ( בעיקר ירקות) וכן לא מעט שילובים מעניינים עם יוגורט מצויין !
חלק משמות התבשילים /מאכלים הנם שמות שמוכרים לי מהמטבח התורכי כגון סוג'וק, בסטורמה, לחמאג'ון ועוד.....

והנה כחלק מהשירות מפת ארמנייה (נו, קצת בשביל הרקע הכללי) ...

ומפת ארמנייה אשר תלוייה בכניסה למסעדה.....

בשבת שעברה נסענו עם עוד זוג חברים לטיול רגלי בירושליים כשבמהלכו סעדנו שוב ב"טברנה הארמנית" כשהפעם אני חמוש במצלמה ובכוונתי לסקור עבורכם את המקום והחוויה.....

הגענו, ירדנו בגרם המדרגות ומיד התקבלנו בברכה ולבביות על ידי שני האחים אשר מזה שנים מנהלים את המקום כשכאן לציין כי המסעדה אשר שוכנת במבנה עתיק ותת קרקעי אשר במקור היה שייך למנזר הארמני הסמוך הנה עסק משפחתי הפועל במקום מתחילת שנות התשעים ושייך ומנוהל על ידי משפחת אסלאניאן.
כשמסיימים לרדת במדרגות האורחים ניצבים מול ציור קיר גדול אשר לפי דעתי מתאר את עץ המשפחה ונא לשים לב לשתי הדמויות למטה מימין:

כן ! אלו הם שני האחים שהם בעלי ומנהלי המקום .

ושימו לב לאריחי הרצפה:

שימו לב למנורות המדהימות, לחפצי האמנות ולאוירה הכללית של המקום !
שילוב של אמנות ארמנית מסורתית עם מוטיבים ירושלמיים המשוייכים לכלל הדתות וזה כל כך יפה ונעים לטעמי.
פרט לכך שהעין פשוט לא נחה לה לרגע!
כל הזמן תמצאו שם פריט מעניין אחר......

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

דבר נוסף שראוי מבחינתי לציון הוא שהמטבח פתוח לעיני כל (שימו לב לקערות), אני אישית מכבד מסעדות בהן הסידור הוא כזה בו ניתן לראות את פנים המטבח, עובדיו ואופן הכנת האוכל, מעין הצהרה של "אין לנו מה להסתיר"....

אנחנו מתיישבים לשולחן ומיד מגיע המלצר הנחמד שמברך אותנו לשלום ומניח לפנינו את התפריטים, שימו לב לשמות המאכלים ושימו לב למחירים, "לא נגענו"....
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לאחר שעיינו בתפריטים ניגש אלינו המלצר והסביר שיש שתי אופציות, האחת היא שפשוט כל אחד יזמין לעצמו מה שהוא רוצה והשנייה היא שפשוט נזמין לפי בחירתינו מגוון סוגי סלטים ומנות ראשונות ולאחר מכן שתים שלוש מנות עקריות שנתחלק בהן...
קיבלנו את ההצעה היות שכך היה נאה שנוכל לטעום הרבה יותר.

תוך דקות ספורות התחילו לנחות על שולחנינו צלחות ובהן ממיטב הסלטים הארמניים, סילחו לי על שאינני זוכר את שמותיהם אך פרט לחומוס הנהדר עם שמן הזית זכינו לטעום סלט חציל קלוי עם טחינה, לבנה נהדרת, יוגורט סמיך עם שמן זית נפלא, סלט פיקנטי שמזכיר קצת את מה שאנחנו נוהגים לכנות "סלט תורכי" (הס מלהזכיר זאת במסעדה ארמנית) ! וקערת סלט ירקות טריים טריים שהיה מתובל היטב:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

פרט למנות הסלטים הזמנו מספר מנות פתיחה כגון ה"בסטורמה", סוג'וק, לחמאג'ון וקובה ממולא בשר חלק מהמנות הגיעו בלווי ירקות טריים וחלקן ירקות מבושלים, כל המנות היו פשוט מצויינות וטריות והן הוגשו תוך דקות מרגע ההזמנה.
שוב אבקש את סליחתכם על שאינני זוכר את שמות המאכלים אך הנה הם כאן.
שימו לב למנה המרכבת מרצועות בשר ! זו מנה מצויינת של בשר שעבר עישון ותהליך הכנה שנמשך שלושה שבועות רצופים, הבשר הזה מוכן על ידי אחד האחים באופן קבוע ומסורתי, אסור לוותר !
אציין כי המנה מגיעה עם קערית יוגורט ושווה לנות לטבול את הבשר בו , שילוב מדהים של טעמים ! חגיגה אמיתית !

והנה היא :

מנות עקריות:

כמנות עקריות הזמנו שתי מנות קבב כבש, שתי מנות של סנייה (קערה בה מונחת קציצה של בשר כבש שהיא למעשה מעין קבב שטוח כשמעליה טחינה חמה ) שלא כבמסעדות המזרחיות שבהן מוגשת המנה הזו כאן על גבי הטחינה החמה נחו להם ירקות מבושלים ו... צ'יפס !
ערבוב של כל המרכיבים הללו יחד יוצר טעם נפלא !
פרט למנות הללו הוזמנו לשולחן שתי מנות צ'יפס (צ'יפס מצויין וטרי מתפוחי אדמה שנחתכו ידנית) וכן עוד מספר סלטים.....

לא ארחיב בעניין הפיתות הטריות והבשרניות וקנקני השתייה (לימונדה קרה)....

והנה הם הקבבים והסנייה: תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

קינוחים:

מגוון הקינוחים שיש למקום להציע אינו גדול (ובינינו - למי יש כבר כח לקינוח אחרי כל זה)?...

הסתפקנו בצלחת עליה הונחו מספר עוגות מתוקות "בורמה" וחלקינו קינחו עם קפה שחור עם הל או תה עם נענע....

זה היה בהחלט מספיק האמינו לי.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אךךך... מה אומר ומה אוסיף...

לאחר שנחנו מעט ונרגענו הוזמן החשבון שהסתכם במעט יותר מ..... 600 שקלים !

ולציין כי היינו 9 סועדים !

ולסיכום:

אם אתם מזדמנים לעיר העתיקה ואתם חשים רעב אל תוותרו !
גשו לטברנה הארמנית ותנסו !

שילוב מנצח של מקום מדהים ספוג אווירה, שירות לבבי , אוכל מצויין ושונה ברוב המקרים מהמוכר וכל זה במחיר שווה לכל נפש !

המלצות:

כשרות - מיותר לציין כי המקום אינו כשר, אמנם לא מוגש בו בשר חזיר אך השילוב של יוגורט עם בשר.....

מתי להגיע?
רצוי להגיע יחסית מוקדם לפני שהמקום מתמלא !
אנחנו הגענו בסביבות השעה 13:00 ולקראת סיום הארוחה כבר לא היה מקום, סביר כי בשעה שהמקום מלא טיב השירות עשוי להפגע.....

בימים אלו ממש המקום עובר הרחבה כך שבקרוב יתווסף מקום (מעניין אותי לראות איך יעוצב האגף החדש)...
יש לקחת בחשבון שלמסעדה מוביל גרם מדרגות דבר שעשוי להוות מגבלה לנכים.

שירותים - במקום שרותי גברים ונשים שנמצאו נקיים ביותר הן כשהגענו והן לקראת עזיבתינו את המקום (כשכבר היה מלא)....

והיות וכרגע אינני מוצא את כרטיס הביקור עליו מספרי הטלפון והכתובת המדוייקת (אלוהים ישמור - שימו לב לשעה )...
אני אצלם אותו מחר ויעלה לכאן את התמונה (וכן מספר תמונות נוספות מהמקום)...

ספרו לי איך היה...

בברכה.

לבני.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 20-06-2008 בשעה 01:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2008, 21:32
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
וכמובטח ... הנה עוד כמה דברים מעניינים....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב ""הטברנה הארמנית", או - "פנינה קולינרית בעיר העתיקה של ירושליים"....."

ראשית - חוב קטן שהוא כרטיס הביקור של המקום עליו מופיעים הפרטים הרלונטיים:

דבר נוסף שמאוד מצא חן בעיני במקום הוא הויטרינות בהן מוצגים תכשיטים ויצירות אמנות מכסף, כשאחד האחים ראה שאני מתעניין בחפצים שמוצגים שם הוא ניגש אלי וסיפר לי שמדובר בתכשיטים שמיובאים מ.... תימן !

ואז הוא הסב את תשומת ליבי לויטרינה סמוכה בה הוצגו מספר חפצי אמנות וקופסת תכשיטים גדולה עשוייה כולה בעבודת יד מכסף עם רקמה המשלבת קטיפה אדומה וחוטי זהב בחלקה הפנימי, המוטיבים שעל גבי הקופסא נראו יהודיים לגמרי ולשאלתי נעניתי כי מדובר בחפצי אמנות שמיוצרים על ידי הקהילה היהודית ב.... סוריה ומגיעים בדרך לא דרך ארצה !!!
תראו איזו עבודה מדהימה !!!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

והמחיר למי שמתעניין... ארבע ספרתי .... בדולרים....

מקסים.
ישן 10-10-2013, 06:56
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
אמנם הקפצה היסטרית, אבל....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב ""הטברנה הארמנית", או - "פנינה קולינרית בעיר העתיקה של ירושליים"....."

בשבת שעברה עשינו טיול משפחתי על טיילת החומות, סיימנו ברחבת "כלל ישראל" בכותל (חוויה נחמדה בהחלט, בייחוד לחילונים כמונו שרוצים להגיע אל הקיר יחד) ומשם טיפסנו חזרה דרך הרובע היהודי והארמני לכיוון שער יפו. מכיוון שהשעה היתה כבר אחרי שלוש, ואנו רעבים, החלטנו למצוא מקום לאכול, ואז נזכרתי באשכול זה והחלטנו לחפש ולמצוא את המקום.

אין הרבה מה להוסיף לביקורת של לבני (המחירים התעדכנו כלפי מעלה בינתיים). רק ביאור לתמונות - הבשר המיובש הוא בסטורמה, והנקניקיה החתוכה עם פלפל ובצל היא הסוג'וק, שלי היה הטעים מבין הדברים שאכלנו.

עיצוב המקום, האוירה והבעלות המשפחתית נתנו מעטפת ייחודית!

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:48

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר