לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2008, 15:31
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
איך נראית השבת שלכם?

שלי:

ערב - אני מדליקה נרות, ואח"כ קוראת קצת עיתוני סופ"ש עד שאני רואה שהשמש שוקעת. זה הסימן שתפילת מנחה בטוח נגמרה (יש לי פתיל קצר בכל מה שקשור לתפילה בבית כנסת).
הולכת לקבלת שבת + ערבית, אחרי התפילה מדברת קצת עם החברות שלא ראיתי שבוע (או שבועיים, או שלושה), חוזרת הביתה לסעודה, ואחריה בד"כ קוראת קצת והולכת לישון.

בוקר - קמה מאוחר (להיות בת דתיה זה די משתלם, חוץ מזה שנורא חם בקיץ ) אוכלת איזה עוגה. קוראת בפיג'מה על הספה, מתפללת לבד, מעירה את שני האחים שלי שתמיד נשארים במיטה בערך עד הקידוש.
כשכולם בבית, אוכלים ואח"כ כל אחד הולך לענייניו (תנחשו מה אני עושה ).
אחה"צ הולכת ללמוד עם חברה, ואח"כ מטיילת קצת בישוב, עד סעודה שלישית.

זה נראה די משעמם כשכותבים את כל זה, אבל אני אוהבת את השבת בבית שלי. אני בקושי נוסעת לשבתות - עוד טראומה מהאולפנא. יש לי קלאוסטרופוביית שבת
(השבת אני דווקא כן נוסעת. בגלל זה חשבתי בכלל על כל זה)

שבת שלום לכולם!

נערך לאחרונה ע"י cookoorookie בתאריך 20-06-2008 בשעה 15:56.
חזרה לפורום
ישן 21-06-2008, 21:21
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "איך נראית השבת שלכם?"

השבת שלי :]

כ20 דקות לפני מנחה אני מתקלח , הולך למנחה .
אחרי מנחה יש לנו הפסקה בבית הכנסת של איזה 15- 20 דקות עד ערבית אז אני קורא את כל העלונים האלה בבית הכנסת .
מתפלל ערבית , מגיע הביתה עושה קידוש עם המשפחה , אוכלים , מדברים ,שרים , אז אני פורש קצת לעיתונים של הסופשבוע .
והולך לישון .
אז אני הולך בבוקר לשחרית בבית הכנסת לאחר מכן יש לי שלושה אפשרויות :
א.חוזר הביתה -סעודה שניה
ב.הולך לחבר/ רב/ קרוב משפחה- סעודה שניה
ג.הולך לטייל , אם אני מחוץ לתל אביב אז אני תמיד הולך לאיזה שלוש שעות לטייל ביער או לכיוון הים , ואם אני בתל אביב אני סתם מטייל על הטיילת בים , או בגינה ציבורית עם האחיות שלי

נח קצת , ישן , אם אני צריך ללמוד אני אז לומד לאיזה מבחן (כמובן לא כותב או משהו כזה )
אני אוהב ללכת למנחה שיש ב2 בצהריים אבל אם לא הלכתי אליה אז הולך למנחה ב7 וחצי ואז ערבית ושבועעעעעע טובבבבב.
חזרה לפורום
ישן 22-06-2008, 17:31
  משתמש זכר uninstall uninstall אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "איך נראית השבת שלכם?"

אמממ..טוב זה לא יותר מידי מעניין (הייתי שמח אם זה היה יותר):
שישי בערב, אמא מדליקה נרות ואני חמש דקות אח"כ יוצא לכיוון בית הכנסת (אבא שלי הולך יותר מוקדם).
תפילת מנחה, דרשה, תפילת ערבית ולבית של סבא (אם חברים שלי מגיעים אז נשארים גם לדבר כמה דקות).
אצל סבא נחים קצת, קוראים עיתון ויאללה, קידוש, ארוחת ליל שבת והבייתה.
בבית יושבים לדבר עם ההורים (בד"כ מתווכחים על כל מיני דברים - לא בקטע של מריבות... סתם חילוקי דעות על כל מיני נושאים :-)) וכשמתעייפים הולכים לישון...
שבת בבוקר קמים בשמונה וחצי באיזי (התפילה מתחילה בתשע!!!) מתארגנים והולכים לתפילה.
אח"כ שוב עולים לסבא, אוכלים צהריים וחוזרים הבייתה לישון/ לקרוא ספר/ סתם לתהות על משמעות החיים במיטה :-)
אח"כ הולכים לבית כנסת, מנחה, ערבית, עולים לסבא, עושים הבדלה והבייתה :-)

סתם שאלה, גם אתם מרגישים לפעמים שהשבת סובבת סביב אוכל, תפילות ובטלה כל הזמן? איך אתם שוברים את זה?

חזרה לפורום
ישן 22-06-2008, 21:36
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור

ליל שבת: מדליקה נרות אם אני מספיקה. אח"כ אני קוראת ספר/עיתון ואמא ברקע מעודדת אותי לקום וללכת לתפילה. בסוף אני בד"כ הולכת, אבל לפעמים קצת מאוחר (למרות שאני דווקא מאוד אוהבת את תפילת ליל שבת אצלנו בישוב. פשוט לפעמים הספר/עיתון ממש מעניין). מדברת עם חברות קצת אחרי התפילה והולכת לסעודה בבית. אח"כ אם יש כוח אני יוצאת להסתובב עם חברות שלי (בעיקר בשעון חורף), או שאנחנו יושבות באיזה בית. אח"כ אני קוראת.

שבת בצהריים: (בבוקר אני ישנה )
קמה ישר לסעודה [], אח"כ קוראת המון ולפעמים ישנה שוב. אח"כ בשעון קיץ אני בד"כ יוצאת להתאוורר עם חברות (מדהים איך בחוץ נעים אחה"צ, בזמן שהבית כִּבְשָנִי). ובשעון קיץ סעודה שלישית (או בבית או עם חברות).

שבוע טוב .

[אני אוהבת בד"כ את השבתות בבית, אבל השבת, למשל, הייתי אצל חברה עם עוד כמה חברות, והיה כיף חיים.]
חזרה לפורום
ישן 10-07-2008, 22:21
  משתמש זכר Oasis11 Oasis11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Oasis11 שלח הודעה דרך MSN אל Oasis11
השבת שלי לצערי נטולת שינה רצינית כי צריך להספיק הרבה

בגלל הצבא אז לא נפגשים עם חברים באמצ"ש
כלומר שנשאר חמישי-שישי-שבת לבלות איתם, וכמובן להיות עם המשפחה.
יום שישי אני קם יחסית מוקדם (וזה עוד אחרי שיום חמישי אנחנו כמעט תמיד בת"א עד השעות הקטנות של הלילה) בשביל סידורים אחרונים לשבת (בעיקר קניות שאמא שלי שוכחת ונזכרת ברגע האחרון)
עד אחה"צ אני בעיקר על המחשב, בערב לרוב אחיות שלי מגיעות לארוחת ערב.
בסביבות 11 בערב נפגשים כמה חברים וקובעים לאן לצאת בדרך כלל זה לת"א לפעמים ירושלים.
חוזרים בסביבות הבוקר (סביבות 5)
ואז בשבת בבוקר צריך לקום בערך ב12 גג כי נוסעים לאכול צהריים אצל משפחה.
חוזרים בדרך כלל אחרי צהריים.
במוצ"ש נפגשים שוב עם החברים בדרך כלל לפאב קרוב לבית חוזרים בסביבות אחת-שתיים
ולמחרת צריך לקום בשש וחצי ויאללה לאוטובוס לבסיס.

ואז יוצא שרק בסופ"ש מתבזבז חצי טנק דלק לפחות ו150-200 שקל.

חזרה לפורום
ישן 10-07-2008, 22:28
צלמית המשתמש של NVJ
  NVJ NVJ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06

שישי - מסדר את החלקים שאני צריך לסדר בבית, מתלבש ומתארגן.
ערב שבת - הולך לבית הכנסת, אח"כ חוזר הביתה לארוחת שבת, מפנה כלים ושוטף אותם (יש לנו לוח תורנויות לעניין הזה) אח"כ קורא.
שבת - קם קצת לפני הארוחה, אוכל ארוחת בוקר, אחריה את הארוחה (), מפנה כלים ושוטף אותם אם תורי, אח"כ מנסה להעביר את הזמן עד מוצ"ש בקריאה / משחק עם הכלבה / לפעמים הולך לחבר שגר קרוב.

אני הולך לבית הכנסת רק בערב שבת, לא לשחרית ומנחה. אבא שלי הולך לכל התפילות.
אם יש לי מבחן/בגרות, אני גם לומד קצת בשבת.
לא משהו מעניין בכלל. די משעמם.

מעצבן אותי שיש כל-כך הרבה דברים שאסורים לעשות בשבת. אני בכלל לא מרגיש "עונג שבת". הייתי רוצה למשל לנגן בפסנתר, אבל אסור מחשש ש"יבוא לידי תיקון". אני בכלל לא יודע איך מתקנים פסנתר. שמעתי גם דין שאומר שזה כמו ניגון בבית המקדש שהוא אסור בשבת.

אני מכבד את המשפחה שלי, אבל אני חושב שאם לא הייתי במשפחה יכול להיות שהייתי מחלל שבת.
אני יודע שבשנה הבאה אני אנגן בפסנתר בשבת (אני הולך לשנה במכינה ויש שם פסנתר).

נערך לאחרונה ע"י NVJ בתאריך 10-07-2008 בשעה 22:31.
חזרה לפורום
ישן 12-07-2008, 21:38
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "תבין דבר אחד (ולא רק אתה אלא..."

אני מבין את זה ואני לא חושב שיש פה התבטאות על חוסר כבוד לחילונים ( להיפך אני, ואני מאמין שרבים אחרים, שמחים על זה שיש תגובות מהצד החילוני שנותנות הסתכלות אחרת על נושאים שונים)

מכל מקום , אם מתייחסים לתגובתי לדורון, יש הבדל בין דתל"ש שגדל על מסורת ורקע יהודי דתי ובחר לנטוש אותם (לפחות את דרך החיים הדתית) לבין אדם חילוני שלא מקיים את הדת אך מייחס לה חשיבות מסויימת.. הבדל גדול אפילו לדעתי..
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:24

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר