לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2008, 20:40
  yossi_st yossi_st אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.04
צבאי *** מ- 'כפיר' ל- 'מג"ל' ***

שלום לכולם.

אני בחור בן 20, התגייסתי לפני חודש וחצי לחטיבת כפיר (גדוד "נצח יהודה") זאת אחרי שביטלתי מעמד "בני"ש".

פרופיל 97 ומתאם קצונה 2.

שאלתי היא כזאת:

הטירונות היא ממש קשה לי ובפרט פיזית. כשהתגייסתי, התגייסתי על מנת להתקדם בצבא ולהגיע לדרגות קצונה. לרגע לא חשבתי להמשיך בקו כחייל מן המניין אלא להגיע לפיקוד. אחרי שהתחלתי את הטירונות לקח לי כמה שבועות להבין שזה לא קייטנה והצבא זה ממש לא חגיגה (למרות שאני דווקא נהנה). כעת ברור לי שלא אגיע לדרגות פיקודיות בגדוד או בחטיבה שלי (א) משום שאני לא חייל מצטיין במיוחד מבחינת ביצועים. (ב) בשיחת מ"פ שנערכה לא מזמן - הוא לא שאל אותי בניגוד לאחרים אם אני מעוניין להמשיך בפיקוד (ג) והכי חשוב - אני פשוט לא מעוניין להמשיך לסבול כל השירות והקבע. זאת אומרת, שאני מוכן לסבול את הטירונות ואת ה07, אבל ממש לא מעודד אותי לחשוב שגם אחרי שאהיה מ"כ אמשיך להיות בתנאים האלו של השטח והחום וכל החרא.

לכן - הגעתי למסקנה ברורה שהמקום שאליו אני שייך הוא פיקוד במג"ל (מערך גיבוי הלחימה) שכמו שהבנתי - זה להיות מ"כ בטירונות של ג'ובניקים 02. שם, אני מקווה שזה אכן יהיה אפשרי וקל יחסית, ואוכל אף להגיע לקצונה ולמ"פ.

מה שארצה לדעת, ואני מאמין ששאלה זאת נוגעת ללא-מעט חיילים אחרים,
היא האם זה אפשרי מבחינה טכנית (מבחינת הצבא) לעבור מחטיבה קרבית למקום כזה? האם יישלחו אותי לקורס מכי"ם הזה?

ובמידה שכן, האם עליי להתחיל את תהליכי ההעברה עכשיו,
או שיש לי אפשרות לסיים טירונות, אימון מתקדם, להיות כמה חודשים בקו - ורק אז לעבור? (כי הרי בסופו של דבר אני רוצה לעבור את החלק המחשל הזה של הצבא ולהיות לוחם - רק את הסדיר והקבע אני רוצה לעשות כמפקד בתנאים נוחים יותר.)

אז מה הדרך הטובה ביותר לעשות את זה (ואני מאמין שהכל אפשרי) ???

מאוד אשמח לקבל ממכם תשובה מקצועית

תודה רבה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2008, 00:00

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yossi_st שמתחילה ב "*** מ- 'כפיר' ל- 'מג"ל' ***"

תודה רבה על התגובות.

קארטר, אני מכבד את דעתך אך תן לי להבהיר לך דבר-מה.

אני לא רוצה להיות לוחם באותה מידה שאני לא רוצה להיות ג'ובניק (ולהיפך).

התגייסתי לצבא ע"מ למצוא את הסיפוק והאתגר בכל מה שקשור לפיקוד.

אני רוצה להיות מפקד.

ומכיון שמהסיבות שנקטתי - לא אהיה מפקד במקום שבו אני נמצא (לא מעוניין וגם לא יכול),
מקומי במקום אחר, שם אוכל להיות מפקד.

ולעניות דעתי - אם אהיה מפקד טוב (וכך אני מאמין) חוץ מהתועלת העצמית, אתרום לצבא יותר מאשר אתרום כלוחם. מכיוון שמפקד (ואפילו של ג'ובניקים) זה יותר מלוחם אחד. זה הכשרה של עשרות חיילים.

אז בואו בבקשה לא נסטה מהנושא. ביקשתי לקבל מידע טכני איך ניתן לעשות זאת, ובאיזה שלב - האם מוקדם ככל-האפשר, או מאוחר יותר.

אז את הדיונים על האידיאל שבזה נשמור לפוסט אחר.

תודה, לילה טוב, ושבוע טוב

נערך לאחרונה ע"י yossi_st בתאריך 22-06-2008 בשעה 00:02.
ישן 22-06-2008, 00:14
  rna rna אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yossi_st שמתחילה ב "תודה רבה על התגובות. קארטר,..."

דבר ראשון - שתדע
אין שום סיבה בעולם שהצבא יפלוט אותך ממסלול לוחמים על מנת ללכת להיות מ"כ טירונים 02 יש לצהל מסלול מסויים לתפקיד הזה , יש איתור לפני הגיוס, לרוב אלו אנשים בעלי פרופיל עורפי
גם אם הטיעון שלך נורא יפה ויש לך כוונות מאוד נחמדות להיות מפקד כי אתה חושב שתיהיה אחלה מפקד לא נראה לי שהצבא יקנה את זה.
הצבא ממש לא משחרר בקלות אנשים ממסלול קרבי,

לגבי האידיאל שבכך :
אתה נשמע כמו ילדה קטנה מצטער על הביטוי
עכשיו שעה אחת לפנות בוקר, ואני מאוד מקווה שתקרא את התגובה שלי לפני שאתה חוזר לבסיס מחר.

מה זה החרא הזה שכתבת למעלה ??
התגייסת להיות מ"פ ?מה זה מסלול מיוחד ? לא טוב לך להיות "חייל רגיל?"
אם בתור טירון אתה נשבר רק כשאתה חושב שלא תצליח להגיע לפיקוד , אז אתה ממש לא תצליח בשגרה היום יומית של "המפקד" שרצית להיות.

אם אתה מנפנף במתאם קצונה - 2 . אז כדי לך להפסיק , למה המגד של הגדוד שלי עם מתאם 0.

תוכיח את עצמך בעיני המפקדים שלך , ועל פי המלצת מפקדים תשלח או לחילופין לא תשלח לקורס מכים ואז לקצונה.
ואתה תאכל הרבה הרבה הרבה חול ולוף עד שתקבל ארון על הכתף.
כי רק ההכנה לקורס מכ"ים תשבור אותך. ושלא נדבר על בה"ד 1.
גבר, הטירונות שלך זו בדיחה לעומת מה שתעבור על מנת להיות קצין.

לא נראה לי שאנשים מודעים בכלל מה דרוש על מנת להיות קצין. ל90 אחוז מהאנשים יש שריטה , הם פשוט רוצים דרגה על הכתף.
מצטער אם התגובה שלי הצטיירה על גבי המסך שלך כתוקפנית. פשוט זו דעתי, אין כאן שום דבר אישי.

בהצלחה גבר!.תאמין בעצמך.

נערך לאחרונה ע"י rna בתאריך 22-06-2008 בשעה 00:20.
ישן 22-06-2008, 00:35

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rna שמתחילה ב "דבר ראשון - שתדע אין שום סיבה..."

וואלה תודה על התגובה.

רק כמה דיוקים - לא "נופפתי" במתאם שלי, חלילה, אני רק נתתי את כל הפרטים בדיוק באותה מידה שכתבתי את הגיל שלי. ואדרבה, מתוכן הודעתי ניתן לראות עד כמה אין 'מתאם' (מונח בסטטיסטקה המציין קשר) בין המתא"ם למציאות..

מה שכן - נראה לי שמה שהסברת כ"כ יפה על הקושי בלהיות מ"כ וקצין זה בדיוק מה ש-אני- טוען.
אני עצמי מדבר על הקושי האדיר שבזה - וזה מה שהוביל אותי לרעיון שלי.
הרי לבטח לא התכוונת לומר שקשה-בטירוף להיות מ"כ על 02 או קצין שם...
חצי מהם זה בחורות... אז זה בדיוק העניין - במג"ל אני אוכל להפיק מעצמי את המיטב.
שם מה שלא אפשרי בחי"ר - אפשרי שם.

ורק שתדע שלהפוך לג'ובניק זה לא כזה קשה.
יש לי כמה וכמה חברים בפלוגה שבלי שרצו הורידו אותם לג'וב כי הם כל הזמן התלוננו והתמרמרו. אז בהינד עפעף אני יכול לרדת לג'וב - אז אין סיבה שאם יחליטו שאני ג'ובניק לא ישלחו אותי לג'וב כזה.

לילה טוב ותודה

ישן 24-06-2008, 10:21
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yossi_st שמתחילה ב "*** מ- 'כפיר' ל- 'מג"ל' ***"

פעם לפחות היה ניתן לצאת אחרי קורס מכי"ם/משקי"ם (לא רק של חי"ר - גם חבר'ה שהיו מפקדי טנקים) לקורס קצינים שההשלמה שלו נקראה קק"צ-הדו"פ (קורס קציני הדרכה ופיקוד) שהובילה לשיבוץ בכל מיני תפקידי קצין כלליים כמו קצין חמ"ל, מתאם שטחי אש, קצין הדרכה וכן גם מ"מ בטירונות 02.

מה שכן, צא רגע מהראש של "בייניש-יודע-כל-מבין-יותר-מהרמטכ"ל" ותקשיב למה שמבוגרים ומנוסים ממך רמזו לך כאן: להיות מפקד בטירונות 02 זה ממש לא פיקניק. אל תחשוב שזה "תפקיד של בחורות" ושאתה הגבר-גבר "פרופיל 97 מבוגר מכולם בשנתיים" תעשה אותו בקלי-קלות.

לטירונות 02 מגיעות כל מיני אוכלוסיות - החל מעתודאים וכלה בבעייתים על סף פשע. בניגוד לטירונות הקרבית הממוצעת לא כולם שם רוצים להיות בכלל בצבא, ולחלקם יש דרכים מאוד לא נעימות להראות את זה. ביום רע, מחזור טירוני 02 עשוי לגרום לחיזבאללה ולחמאס להיראות כמו טיול של גן נחמה בפינת ליטוף מלאה בארנבונים צמריריים, טלאים פועים ופונים קטנים וחמודים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:37

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר