לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2008, 23:42
צלמית המשתמש של Algorithm
  משתמש זכר Algorithm Algorithm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "זה לא קשור.... אני לא רואה..."

תשמע, ערבית היא שפה רשמית במדינת ישראל מה דעתך על זה?
ולמה אתה מתפלא שיש פרסומות ברוסית? בארץ יש מעל למיליון רוסים, אז המפרסמים רוצים שזה יגיע גם לקהל הרוסי - נראה לך שהרוסים צופים רק בערוצים הרוסים?

בד"כ אצלנו צופים ב:

ערוץ 2\10 [כי ממילא אין מה לראות משהו אחר] - חדשות ותוכניות מרכזיות כאלה ואחרות.
ערוץ 101 [בהוט] ערוץ רוסי אמא שלי צופה פה ושם.

ושוב, למה זה מפריע לך שיש בטלויזיה\בארץ עוד שפה נפוצה, לדעת שפות רבות זו ברכה.
אני בתור אחד שיודע שלוש שפות ברמה גבוהה - עברית, אנגלית וכן רוסית, הייתי רוצה לדעת לפחות עוד שתי שפות כמו שצריך.

למה אני רוצה? כי זה מעשיר את הידע, זה טוב לדעת עוד שפות, וכמובן זה יעזור בחיים במידה ואתה מתכוון לטייל בעולם - ואני אישית מתכוון.

במדינה כשלנו שבה ישנה חברה מעורבת, אל לנו לריב ולהתווכח אחד עם השני, כפי שאני אינני מתעצבן וכועס כלפי העדות הצפון אפריקאיות המדברות לא מעט בערבית כלשהי,
כך גם אחרים לא צריכים להתעצבן כלפי העדות האחרות, כמו שאמרתי קודם לכן - לדעת שפות רבות וכן להיחשף אליהן זה דבר טוב, ובטח לא מחלה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2008, 00:09
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "תשמע, ערבית היא שפה רשמית..."

בנאדם שגם ככה לא יודע רוסית, לא יצליח ללמוד רוסית מפרסומת אחת....

אז עזוב, בוא ניתן לכל עדה, את הפריים-טיים שלה ואת הפרסומות בשפה שלה....
רבע שעה לרוסית, רבע שעה לרומנית, רבע שעה לאמרית, רבע שעה לעברית, רבע שעה לצרפתית, רבע שעה לגרמנית, רבע שעה לאנגלית....
קלוט ת'קטע- אתה בישראל והשפה הרשמית פה היא עברית .
אם אני ארצה ללמוד רוסית, אני אלך למורה פרטית....
לא צריך לדחוף לכל מקום רוסית, רוסית ,רוסית, לפעמים אני מרגיש שאני לא נמצא בישראל...
הרי תכלס, אין מטרה ספציפית שבשבילה עשו את הפרסומת הזאת ברוסית...יכלו לעשות אותה גם בעברית, היא הייתה משרתת את אותה מטרה, אבל מעצבנת פחות אנשים......
ועצם העובדה שהפרסומאי מסכים עם זה שצריך להתקרב לקהל היעד הרוסי בעזרת השפה הרוסית, במקום שהקהל היעד הרוסי התקרב אליי עם השפה המקומית, זה כבר גרוע...

ישן 22-06-2008, 02:14
  boris.koro boris.koro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "בנאדם שגם ככה לא יודע רוסית,..."

אתה מדבר שטויות ואתה מתחיל לעצבן אותי כי יש לך נימה של גזענות...
כולה פרסומת מחורבנת עם 5 מילים ברוסית.....

ציטוט:
ועצם העובדה שהפרסומאי מסכים עם זה שצריך להתקרב לקהל היעד הרוסי בעזרת השפה הרוסית, במקום שהקהל היעד הרוסי התקרב אליי עם השפה המקומית, זה כבר גרוע...

אתה מפגר או מה?!
הפרסומאי מנסה לפרסם את המוצר שלו....
הוא מנסה לקרב את מפעל הפיס לקהל היעד הרוסי ולא את השפה העברית לקהל היעד הרוסי....
בקיצור די לזיין את השכל על שטויות כאילו שאין מיליון פרסומות באנגלית וכד'

ישן 22-06-2008, 10:59
צלמית המשתמש של Jeanne D'Arc
  Jeanne D'Arc Jeanne D'Arc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Jeanne D'Arc Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "בנאדם שגם ככה לא יודע רוסית,..."

בגלל אנשים כמוך אנחנו בבעיה.
תפסיקו להיות גזענים, סבבה עשו פרסומת אחת ברוסית, לא מעניין אותך תעשה השתק ואל תשמע אותה.
משום מה כאשר עושים פרסומות בשפה האנגלית זה בסדר (לדוגמא הפרסומת לקפה שחור) וכאשר זה מגיע לשפות אחרות שהן אינן עברית אז זה הופך פתאום לבעיה.

ובכלל אם אתה כר מדבר על השפותץ הרישמיות של ישראל אז אלו הן עברית וערבית. אז עכשיו שיעשו פרסומות בערברית וערבית, מה אתה אומר על זה. ערבית לא יעצבן אותך יותר מרוסית?
האם ניסית לפתוח חשבון בשקית לפני שפנית לבנק? זה בלי עמלות ובלי הגבלות על המשיכה.

ישן 22-06-2008, 14:27
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Jeanne D'Arc שמתחילה ב "בגלל אנשים כמוך אנחנו בבעיה...."

הנה, זה מטריף אותי

רק מעלים את הנושא הזה של "דברו עברית", וישר רובכם {כן, כן- רוב יוצאי בריה"מ לשעבר} זועקים "גזענות!!!"....
את בכלל יודעת מה הדעות שלי לגביי העלייה הרוסית? את בכלל יודעת מה המוצא של כ-ל החברים שלי?
את בכלל יודעת אם לא הייתי פותח את אותו אשכול גם לגבי פרסומת ברומנית או בבולגרית?.... לא!

כי בינתיים, חוץ מפרסומות באנגלית, לא זכורה לי עוד שפה זרה שבה נעשתה פרסומת...
וכן, פחות יפריע לי פרסומת בערבית, כי מה לעשות, זאת אחת מהשפות הרשמיות שלנו.....

חוצמזה, שהפרסומת הזאת מצטרפת לדפוס אחיד של- תחנת טלויזיה במיוחד בשביל עולי בריה"מ- שלטי חוצות ברוסית בכל חור בארץ- הגעה למצב שאני הולך ברחוב ולא יהיה מצב שמישהו לא יפנה אליי ברוסית {ואני לא מדבר על העולים הזקנים יותר, אלא על צעירים} כי מה לעשות , יש לי חזות רוסית.

את בארץ ישראל, עם שפה מסוימת שאמורים לדבר בה, ותרבות מסויימת שאמורה להיות בה {כשתרבות זאת, צריכה כמובן להיות מורכבת מתרבויות אחרות- רוסית, מזרחית, רומנית וכו'}, את לא מבינה שהמצב הקיים לא אמור להיות?

כשאני אומר את הדברים הללו לאנשים ממוצא רוסי שאני מכיר, הם ישר קופצים ואומרים לי "תראה איך החברה הישראלית קיבלה אותנו, אז למה שאנחנו נרצה להתערות בה?"
ואז אני עונה : "רגע, אתם חושבים שלשאר העדות היה יותר קל ממכם? אתם חושבים שנגדם לא הייתה אפליה וגזענות? אני בטוח שכולכם למדתם על מדיניות כור ההיתוך....."

אבל כמו שאחד אמר פה- זה רק עניין של זמן עד שהתופעה הזאת תעלם, וכל העלייה הרוסית תרגיש חלק בלתי נפרד מארץ ישראל { חלק גדול ממנה כבר מרגיש}, אז אני לא דואג

ישן 22-06-2008, 18:00
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "הנה, זה מטריף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי steaua rosie

אבל כמו שאחד אמר פה- זה רק עניין של זמן עד שהתופעה הזאת תעלם, וכל העלייה הרוסית תרגיש חלק בלתי נפרד מארץ ישראל { חלק גדול ממנה כבר מרגיש}, אז אני לא דואג

לדעתי יש פה עניין תרבותי-מנטאלי--בבריה"מ לימדו,שרוסית זאת השפה הכי נעלה והכי עצומה.היו 14 רפובליקות של דוברי שפות אחרות(סלאביות,באלטיות,קווקזיות,תורכיות,איראניות..) אך בכולם השפה הראשונה היתה רוסית.קודם כל.אחר כך תלמד את המקומית. יש אלמנט של שוביניזם רוסי-גם היום,אחרי פירוק "בית סוהר של עמים" יש התוהים,למה ברפובליקה זו או אחרת לא דוברים רוסית.(שלא לדבר על זה,שתושבי מוסקווה הבדילו בין עצמם לאלה שבאים מסביבה,מכפרים נידחים,עם דיבור ברמה ירודה,כביכול.)בקיצור,הרגשת נעלות שחלק מהעולים הביאו איתם לארץ.יש לקוות,שזה יעבור עוד 15-20 שנה.
איני מכיר את הפירסומת עליה מדובר,רק רציתי בקצת להבהיר,איזה מצבי רוח יש לאנשים שבאים משם.אולי באמת זוהי רק פרסומת ואולי עומדת מאחוריה אמרה,איני יודע.

ישן 22-06-2008, 14:34
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "בחורצ'יק, מה הבעיה בדיוק לדעת..."

אני לא מנסה לקבוע שפה אחת. אני מנסה לגרום לזה שאנשים יבינו שיש להם עדה ויש להם לאום שהם צריכים לטפח אותו להתגאות בו.
אין לי בעיה עם זה שיש הרבה מאוד שפות ושלומדים שפות, אבל ראבק, הם רוצים לדבר רוסית שידברו, אבל ביניהם.
הם צריכים לדבר עברית וללמוד עברית במדינה הזו.

אני לא מדבר על מבטא, עם מבטא אין לי בעיה כי לפעמים אין מה לעשות עם זה. זו הצורת דיבור של הבן אדם ואי אפשר לשנות את זה, אבל העיקר שידבר עברית, שיקרא ויכתוב בעברית.
זה הכי חשוב.

עושים פרסומות כאלה כי אנשים לא יודעים עברית ברמה מספקת והם רואים אך ורק כדורגל/כדורסל או כל דבר שלא צריך לקרוא ולהקשיב בו בטלויזיה. זה דבר שאני נגדו.
ישן 22-06-2008, 17:33
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "טעות. אתה פתחת את הנושא על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Algorithm
טעות.

אתה פתחת את הנושא על הרוסים, על הרוסית, ועכשיו אתה מנסה לצאת מהפינה אליה נכנסת, אבל זה לא משנה, זה לא רלוונטי גם כן,
אם זה כל כך מטריד אותי, באמת ובתמים אני ממליץ לך לפנות לקופירייטרים, אבל זה יהיה מיותר נכון?

שנינו יודעים שהם לא יסתכלו לכיוונך בכלל
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://hwzone.co.il/community/Smileys/default/nixweiss.gif]

דרך אגב, North Star \ alontheking אומר לך משהו?

הנושא נפתח, נכון, בנושא של הרוסית. אבל תלונתי הייתה בכלליות לכל ציבור העולים החדשים שלא טורחים לדבר וללמוד עברית. חלקם הגדול הם רוסים כי רוב העולים הם רוסיים.

הכינויים שנתת לא אומרים לי שום דבר, מי אלה?

עריכה:
סליחה, בטעות שרשרתי במקום לא נכון

נערך לאחרונה ע"י alonmore28 בתאריך 22-06-2008 בשעה 17:47.
ישן 23-06-2008, 17:24
  משתמש זכר lab123 lab123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "מה הקטע עם הפרסומת ללוטו ברוסית, בערוץ 10?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי steaua rosie
את כל הקטע של שלטי חוצות, תחנות טלויזיה ותחנות רדיו, רק בשביל רוסים, עוד החלקתי....

אבל דאחילק, פרסומת בערוץ 10, ערוץ ישראלי שאמור להיות מכוון למביני עברית בלבד?
הרי מי שלא מבין עברית, גם ככה מסתכל לישראל+, ושם אני משוכנע שיש פרסומת ללוטו....

כ"כ קשה לנסות ולדבר עברית?

עצבנתם אותי כבר

טוב,אנשים רוסים לא רואים רק ישראל+ ומכיוון שיש הרבה רוסים בארץ שלא יודעים עברית אז המפרסם החליט לעשות פרסומת ברוסית,ואין לך מה לדאוג,רוסית לא תשתלט לנו על השפה אלא גם ככה כל הרוסים שלא יודעים עברית הם עולים חדשים ובעוד כ20 שנה שיבוא דור של רוסים חדש כולם יהיו דוברי עברית.

ישן 24-06-2008, 23:36
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי ferret שמתחילה ב "אני עדיין לא שמעתי ילד שההורים שלו מרוקאים מדבר ערבית"

יכולות להיות לזה המון סיבות. השערות סובייקטיביות שלי:
זה בטח כיוון שלא אכפת להם מהתרבות והשפה שלהם כי היא הייתה, בלשון המעטה, לא מפותחת וזה גורם להם לא לשׂוּשׂ לשמר אותה - אני לא שמעתי על סופרים ומשוררים בין לאומיים ערבים. אולי זה גם כי לא הייתה שם מערכת חינוך ענפה שהשקיעה בתלמידים ולכן אין להם רצון(\יכולת?) לשמר את השפה הערבית. אולי הם לא מבינים את החשיבות שבשליטה בשפות רבות או סתם לא מרגישים קשורים ושייכים לתרבות הערבית.

לעומת התרבות הרוסית הרמה, השפה הרוסית היפה, החינוך הרוסי הטוב והמושקע, הרגשת השייכות לתרבות הרוסית והסופרים והמשוררים הרבים והמעולים שיכולים לגרום לעיוור מלידה לראות איך באגם פסטורלי, בקתות עיירה קטנה משתקפים במימיו, לצד ברבור יחיד שוחה טר אחר דגים. (נכנסתי לשוונג סיפרותי )

חוץ מזה, עכשיו כשאני נזכר בזה, למדתי שנה שעברה בהיסטוריה שהמשטר הקומוניסטי ניסה לגרום בכח להשתלבות היהודים בתרבות הרוסית ובשפה הרוסית, מה שגם גרם להתבוללות, עיור, גדילת משוררים יהודים רוסים וכו'. לכן העליות מברית המועצות "איכותיות" הרבה יותר מאשר העליות המאוחרות יותר, שכוללות נוער שגדל ברוסיה לאחר פירוק ברית המועצות, שהגיע לצד משבר כלכלי חריף, מיתון רב שנים, עוני, פשע ומהפכה בדמות הפיכת המשטר לדמוקרטיה.

סיימתי לחפור, חוזרים ללמוד אזרחות.

עריכה: הטיעון של זה שמעלי(Algorythm) נשמע גם הגיוני מאוד...
הממ, כתמיכה בתגובה שלי ואירוניה לטיעוני, קצת מצחיק הכינוי של "אלגוריתם", ביחס להיות ממוצא מזרח אירופאי.

נערך לאחרונה ע"י DimaX בתאריך 24-06-2008 בשעה 23:39.
ישן 26-06-2008, 15:55
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי DimaX שמתחילה ב "יכולות להיות לזה המון סיבות...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DimaX
זה בטח כיוון שלא אכפת להם מהתרבות והשפה שלהם כי היא הייתה, בלשון המעטה, לא מפותחת וזה גורם להם לא לשׂוּשׂ לשמר אותה - אני לא שמעתי על סופרים ומשוררים בין לאומיים ערבים.

שפה ערבית היא מאד מפותחת ונשתמרו שירים איסלאמיים וקצת קדם איסלאמיים(ג"אהיליה) ואיני בטוח,שיש הרבה שירים או פואמות בשפה הרוסית מלפני 1300-1500 שנה.
בשפה ערבית יש הרבה דיאלקטים,כולל העברית-ערבית.
סופרים ומשוררים בין לאומיים ערביים:גם אני לא שמעתי.אין לזה קשר ישיר לנחיתות התרבות או השפה הערבית.אין טעם להזכיר פה את המשוררים המוסלמיים-לא ערביים,כגון פירדאוסי,ניזאמי,עומר חייאם,ג"לאל א-דין רומי ועוד.למרות שהם כתבו בפרסית,טאג"יקית.
פרט קטן אך חשוב:בערבית יש אותיות שאינם נמצאים ברוסית,שלא לדבר על צלילים.

לעומת התרבות הרוסית הרמה, השפה הרוסית היפה, החינוך הרוסי הטוב והמושקע, הרגשת השייכות לתרבות הרוסית והסופרים והמשוררים הרבים והמעולים שיכולים לגרום לעיוור מלידה לראות איך באגם פסטורלי, בקתות עיירה קטנה משתקפים במימיו, לצד ברבור יחיד שוחה טר אחר דגים. (נכנסתי לשוונג סיפרותי )

אכן תרבות רוסית היא ברמה גבוהה.לא יותר משאר ארצות אירופאיות.אולי היא הייתה יכולה להיות עוד יותר רמה,אילו היו מתייחסים לאנשים כמו לבני אנוש ולא כמו לזבל.
שפה רוסית יפה:כן,יפה,אני אוהב אותה יותר מאשר עברית,כן.התרגלתי.האם היא יותר יפה מערבית?בספק.מאז עליית התרבות האירופאית ושקיעת זאת של המזרח התיכון(הקרוב,שמו שאנו אומרים) מתעניינים,כנראה,יותר בשפות אירופאיות,ומן הסתם התרבות הערבית-מוסלמית נראית נחותה.זהו דבר סובייקטיבי.פה ופה יש מינוסים ופלוסים.ועוד יש הרגלים.

חוץ מזה, עכשיו כשאני נזכר בזה, למדתי שנה שעברה בהיסטוריה שהמשטר הקומוניסטי ניסה לגרום בכח להשתלבות היהודים בתרבות הרוסית ובשפה הרוסית, מה שגם גרם להתבוללות, עיור, גדילת משוררים יהודים רוסים וכו'. לכן העליות מברית המועצות "איכותיות" הרבה יותר מאשר העליות המאוחרות יותר, שכוללות נוער שגדל ברוסיה לאחר פירוק ברית המועצות, שהגיע לצד משבר כלכלי חריף, מיתון רב שנים, עוני, פשע ומהפכה בדמות הפיכת המשטר לדמוקרטיה.

כן,התבוללות.אינטרנציונליזם.האדם הסובייטי חסר הלאום.(והדת)אם כי לא חסר הסעיף החמישי.
זה נושא מורכב,יש צדדים חיוביים ויש גם שליליים.כן,החינוך שם היה יותר גבוה,עפ"י מה שאני יודע.בכל מקרה,הורים שלי,אישית,מבקרים את השיטה ההיא,שכמעט ולא נתנה בחירה לאדם הצעיר,לעומת מה שיש בארץ,מקום בו לומדים עד זקנה.

וכמה מילים ממני:אני חושב,שהעובדה,שיחסינו עם העולם הערבי אינם מופלאים,גם תרמה במידה מסוימת לחוסר רצון להשתמש בשפה זאת.

ישן 24-06-2008, 11:53
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

הו, הפאניקה...
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי ferret שמתחילה ב "חלק מהרוסים שכבר נולדו בארץ שפת האם שלהם היא רוסית"

'אוי לא!!!! חלק מהם מדברים רוסית בבית!!! חלק אפילו יש להם חברים שיודעים לדבר ברוסית!!!!!! מפחיד! הם ישתלטו לנו על הארץ הרוסים האלה! הם לא רוצים ללמוד עיברית! הם מביאים רק מחלות מין מרוסיה! מחלות מין וזונות! זונות! הן כולן זונות!!!! עברית זאת "רק" שפה שניה שלהם! מה נעשה? בטח הם בקושי מתראים בחיי היומיום שלהם עם אנשים שמדברים עברית ולכן הם בקושי יודעים לדבר בעברית, שלא לדבר על לכתוב או לקרוא.. זה בכלל... הם אנאלפבתים... כן. חלק ממי שנולד בארץ (ואולי אפילו כל! מי..) ומדבר בבית רוסית ומתראה עם חברים שמדברים רוסית לא יודע עברית.. מצב ביש. צריך לאסור עליהם בחוק להשתמש בשפה הרוסית המיותרת הזאת.'

ישן 24-06-2008, 09:43
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
אפילו שאני עליתי מבריה"מ לשעבר בעצמי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "מה הקטע עם הפרסומת ללוטו ברוסית, בערוץ 10?"

אני באמת חושבת שיש פה משהו לא בסדר עם העלייה הזאת. זאת בעיה די גדולה, ודווקא פרסומת בערוץ 10 ברוסית, היא אולי הביטוי שהכי פחות מפריע לי בכל הקטע הזה.
אני לא בקשר עם עולים ממקומות אחרים, ולא הייתי פה כשהתרחשו עליות גדולות ממרוקו ותימן ופולין ומה לא, אז יכול להיות שזה היה קיים גם אצלם, אבל אני בספק שזה היה בהיקף כה גדול.
מילא כל הערוצים בשפה הרוסית שהטלוויזיה הישראלית מספקת, וכל העיתונים ומה לא. מה שלי אישית מפריע זה היחס שהוביל לזה. שבאמת חלק גדול מהעולים ממש מזלזלים במדינה ובאנשים שלה, ומביעים סלידה מכל דבר שלדעתם "נחות" יותר מהתרבות שלהם. אני מניחה שזה אולי בגלל החינוך שהתקבל בבריה"מ ואולי גם בגלל העובדה שחלק גדול מהעלייה הזאת הוא לא יהודי, ולא חש את הזיקה המיוחדת הזאת לארץ. אז אני יכולה להבין את זה, אבל אני בהחלט לא תומכת.

אני באמת מקווה שבעוד דור או שניים, התופעה הזאת תיעלם. אבל עד אז, כה זה משהו שמפריע לי.

ישן 24-06-2008, 11:43
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אפילו שאני עליתי מבריה"מ לשעבר בעצמי..."

שמעי, כשרואים את תרבות הנוער כיום, את כל הערסים מסתובבים ברחובות, באוטובוסים ובכל מקום ציבורי ולא שמים זין על כלום - באמת ניתן לחשוש מהתרבות הנחותה, הבהמתית, הערבית והפרימיטיבית שהם קיבלו מההורים שלהם ומהסביבה שבה הם גדלו. וכן, רוב ההורים שלהם מתנהגים לא פחות גרוע.

חוץ מזה, צריכים לעזור להם להתאקלם יותר בשביל שירגישו נאמנות לארץ וחיבה לערכים שלנו פה כדי שאשכרה ירצו לעזור ולפתח את הארץ.
זה לא צריך לבוא להם לבד כברירת מחדל רק כי את מצפה מהם לכך.
זה עובד בשיטת Give & Receive...

את מנסה להיות "נאורה" ולהראות שאת לא מרגישה קרובה אליהם ושאת "לא רוסיה", אבל על מי את עובדת? חחח

ישן 24-06-2008, 17:17
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי DimaX שמתחילה ב "[font=Verdana]שמעי, כשרואים..."

קודם כל, אני לא רוסייה, משום ששם ברוסיה, היהודים נבדלו מהרוסים. ואני יהודיה, אז זה למה אני לא מגדירה את עצמי כרוסיה, אלא כעולה מרוסיה, או יהודיה ממוצא רוסי ומה לא.
בקשר לכל הערסים והדוגמאות האחרות שציינת... אפשר לחשוב ששם זה לא היה. היה גם שם, רק שהיו לזה שמות אחרים, או צורות אחרות. כזאת התנהגות אפשר למצוא בכל מקום.
אני לא מרגישה קרובה לאותם עולים שמזלזלים באנשים ובתרבות שפה, משום שאני לא מזדהה עם זה. באמת שטוב לי כאן, ואני לא חושבת שישראל היא יותר פרימיטיבית מרוסיה. אני חושבת שלכל ארץ את היתרונות והחסרונות שלה. מה לעשות שפשוט בעיני ארצות אחרות, לישראל יש סטיגמה לבנטינית ונחותה.
אם זה לא עובד עליך... אז מה אני אעשה? אבוי לי, החיים שלי כשלון.

עובדה שלשום עלייה אחרת לא הוקמה תקשורת כה ענפה כדי לעזור לה להיקלט כאן. זה מצביע על זה שהמדינה מתאימה את עצמה לעולים הרוסים, משום שחלק גדול מהעולים לא מנסה להתאים את עצמו למדינה, אבל מה לעשות שהוא עדין קהל לפרסומות שונות.
מי שבא מההתחלה בגישה מזלזלת ועם אף בשמיים, רוב הסיכויים גם ישאר כזה ולא משנה מה תציע לו. הוא לא יפתח לתרבות שכאן וינסה להתערות בה מרצון רק כי ה"פרימיטיבים" באים אליו בגישה יפה.
לא חסר עולים מרוסיה שבאמת מנסים להשתלב, פתוחים לתרבות בארץ ולא סגורים בקהילות משלהם, ובאים כדי לחיות עם יהודים בארץ היהודית.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 24-06-2008 בשעה 17:32.
ישן 26-06-2008, 16:03
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אפילו שאני עליתי מבריה"מ לשעבר בעצמי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
מה שלי אישית מפריע זה היחס שהוביל לזה. שבאמת חלק גדול מהעולים ממש מזלזלים במדינה ובאנשים שלה, ומביעים סלידה מכל דבר שלדעתם "נחות" יותר מהתרבות שלהם. אני מניחה שזה אולי בגלל החינוך שהתקבל בבריה"מ ואולי גם בגלל העובדה שחלק גדול מהעלייה הזאת הוא לא יהודי, ולא חש את הזיקה המיוחדת הזאת לארץ. אז אני יכולה להבין את זה, אבל אני בהחלט לא תומכת.

מנטליות רוסית-אמפריאליסטית.כך לדעתי.חוסר הרצון להשתנות,לעקם את עצמך לסביבה חדשה.החשיבה,שרוסית היא השפה הכי הכי.
עליה מבריה"מ הביאה תרבות,מגוון,אך עם זאת יש גם בעיות איתה.כך זה עם כל העליות,כנראה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:00

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר