לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2008, 09:54
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
אין כאן שום שאלה של רחמים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "האמת,"

עבורי קיימת בנושא הנחת יסוד בסיסית: למרות שבנות מתבגרות מהר יותר מבנים, ולמרות שהן יכולות לחשוב שהן יודעות מה הן רוצות בחיים, אדם בגיל 18-19 הוא עדיין ילד! אין מה להשוות לבגרות הנפשית שתהיה לו בעוד שלוש שנים, ועל הפרספקטיבה שהוא יקבל על החיים. זו חוכמה קטנה מאוד לדעת "מה אני רוצה בחיים" כשאין לך שום ניסיון ממשי בחיים האמיתיים.
בנוסף, יש גם את הפן הפרקטי. אני לא מבין איך אדם מסוגל להתחתן לפני שיש לו (ובדר"כ גם לבן זוגו) הכשרה או עבודה קבועה, מקום מגורים נורמאלי וכד', על אחת כמה וכמה כשמביאים ילדים מוקדם.
כל ההתנגדות הגדולה שיש לי מנישואים בגיל בצעיר נובעים משני עקרונות הבסיס הללו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 29-06-2008, 19:00
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אין כאן שום שאלה של רחמים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
יש גם את הפן הפרקטי. אני לא מבין איך אדם מסוגל להתחתן לפני שיש לו (ובדר"כ גם לבן זוגו) הכשרה או עבודה קבועה, מקום מגורים נורמאלי וכד', על אחת כמה וכמה כשמביאים ילדים מוקדם.
כל ההתנגדות הגדולה שיש לי מנישואים בגיל בצעיר נובעים משני עקרונות הבסיס הללו.
א. אמנם אני עוד לא בת 20, אבל כבר הספקתי ללמוד שההשפעה שלי על מצבי הכלכלי היא חלקית בלבד.
לדוגמה - יכולים להיות 2 בני זוג בעלי השכלה ועבודה שמוציאים את כל כספם וחסכונותיהם על טיפולי פוריות.
כך שצריך לקחת את המצב הכלכלי בחשבון, אבל לא להגזים עם זה. אפשר להתחתן גם באמצע הלימודים.

ב. למרות שאני עדיין חושבת שמבחינת הבגרות הנפשית נישואים מוקדמים מתאימים רק למעטים (בעיקר בגלל תחושת הפספוס של שנות הרווקות העלולה להיווצר בשלב מאוחר יותר בחיים), אני יכולה להבין למה אנשים עושים את זה, מבחינה רגשית.

נערך לאחרונה ע"י cookoorookie בתאריך 29-06-2008 בשעה 19:05.
חזרה לפורום
ישן 02-07-2008, 18:27
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]יש גם את הפן..."

לגבי המצב הכלכלי: אין הכוונה לאיך תבזבזי את הכסף שלך, אלא מאיפה תשיגי אותו. איך אדם יכול להיכנס לתוך מחויבות משפחתית (ועל אחת כמה וכמה כשיש לו ילדים) בלי שיש לו דרך רצינית וקבועה לפרנס את עצמו? להיכנס למערכת כזו בלי שום הכנה מוקדמת נראית לי כמו שגיאה.
לגבי הרגש: לא מעניין אותי כמה אדם צריך משהו רגשית, הוא צריך לעשות חושבים לפני שהוא עושה משהו בסדר גודל כזה. מה הטעם להיכנס לתוך נישואים אם אין לך מושג מה זה אומר להיות בלחץ של עבודה או לימודים, מה זה לגדל ילדים בתוך הלחץ הזה, בלי לדעת איך לדאוג לביטוח לאומי או איך לבצע פעולות בנקאיות- ובקיצור, בלי שום נסיון חיים ממשי?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 01-08-2008, 14:51
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "כמה דברים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
לגבי המצב הכלכלי: אין הכוונה לאיך תבזבזי את הכסף שלך, אלא מאיפה תשיגי אותו. איך אדם יכול להיכנס לתוך מחויבות משפחתית (ועל אחת כמה וכמה כשיש לו ילדים) בלי שיש לו דרך רצינית וקבועה לפרנס את עצמו? להיכנס למערכת כזו בלי שום הכנה מוקדמת נראית לי כמו שגיאה.
לגבי הרגש: לא מעניין אותי כמה אדם צריך משהו רגשית, הוא צריך לעשות חושבים לפני שהוא עושה משהו בסדר גודל כזה. מה הטעם להיכנס לתוך נישואים אם אין לך מושג מה זה אומר להיות בלחץ של עבודה או לימודים, מה זה לגדל ילדים בתוך הלחץ הזה, בלי לדעת איך לדאוג לביטוח לאומי או איך לבצע פעולות בנקאיות- ובקיצור, בלי שום נסיון חיים ממשי?

לגבי המצב הכלכלי.. באחד המקומות שהייתי בהם היה כתוב באחד מלוחות המודעות ליד בית המדרש משהו ברעיון כללי כזה(ואני די מסכים עם זה, ולדעתי זה יכול גם להשליך על עניין הנישואים בגיל "צעיר"): לגבי הבאת ילדים לעולם בגיל צעיר, אף פעם הזמן לא יהיה מתאים, תמיד יהיה לחץ בעבודה/לימודים, לרוב יש לנו דאגות פיננסיות לא משנה בני כמה אנחנו, אתה אף פעם לא יכול להיות מוכן במאת האחוזים, אבל פשוט צריכים לעשות את זה..
מעבר לזה, אני לא יודע מי אתה ומה הניסיון שלך, אבל אולי השד לא כזה נורא? אולי מגזימים עם הלחץ וכל המסביב, וזה סה"כ דבר שאם מתאימים את עצמך אליו, אפשר להסתדר איתו לא רע?
לגבי הרגש (ופה אני נכנס בעיקר למשהו שנכתב למעלה): חיי הרווקות כפי שמוצגים כיום, עוברים המון גלוריפיקציה כדי שיראו מה שהם לא.. חיי רווקות (בעיקר בעולם המודרני-חילוני) הינם חיים (בסופו של דבר) ריקים וחסרי תוכן, ויסלחו לי אחיי שאינם דתיים.. וכמו תמיד, זה נאמר כבר לפני אלפי שנים.. "כל אדם שאין לו אישה, שרוי בלא שמחה, בלא ברכה, בלא טובה, בלא שמחה." (גמרא ביבמות), לא צריך לרוץ.. לא צריך להתפשר.. אבל לא צריך לתקוע את הראש באדמה ולצעוק "לא רוצה"..

חזרה לפורום
ישן 24-06-2008, 18:05
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
ראיתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shmu_li שמתחילה ב "סרוגים, או לא סרוגים.."

אני לא יודעת עד כמה הסדרה (או יותר נכון, הפרק) טוב מבחינה קולנועית, אבל בסה"כ התרשמתי לטובה.

דבר ראשון - עצם זה שהסדרה מצולמת בירושלים זה כבר נחמד (מעניין מתי יעשו סרט/סדרה על הדתיים של פתח תקוה וגבעת שמואל )
דבר שני - שיר הנושא ושיר הסיום של הפרק מעבירים את האוירה הנכונה, לדעתי

ולעלילה עצמה - כמו שאמרתי, אין לי שום אפשרות לדעת אם סצנות הדייטים (=90% מהפרק) אמינות. אני מניחה שהקצינו קצת את ההתרחשויות והדמויות בסדרה, כדי לעורר עניין.
בכל מקרה, הדברים הקטנים שנוגעים לחיים של דתיים כמו הקטע עם הפלאפון שמצלצל אחרי הדלקת נרות והקטע עם מנורת הלילה בשבת היו ממש נחמדים.
בדומה לכל הסדרות הישראליות שראיתי עד כה, הדיאלוגים לא הצליחו לשכנע אותי לגמרי
בשונה מסדרות אחרות על דתיים שבהן מציגים שחקנים חילונים, המשחק היה משכנע יחסית. אמנם גם כאן היה אפשר לראות שהשחקנים לא נולדו עם כיפה על הראש (וְיְהללוה בשערים מעשיה? מי שר את זה ככה?), אבל זה היה נסבל.

נראה שליוצרים יש הרבה כוונות טובות. אני מקווה שההמשך יהיה מוצלח.

חזרה לפורום
ישן 25-06-2008, 09:21
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shmu_li שמתחילה ב "סרוגים, או לא סרוגים.."

נו אבל זה הדתיים הכי לייטים .. הם לבושים כמו חילונים עם כיפה קטנה על הראש ^^

ותראו לי דתיים שיתנשקו בדייט ?
ברור שזה שיהיה מעניין בטלוויזיה , אבל עדיין ..
או שגם אני לא בקיא בקטע של הדייתים ויש כאלה מקרים

עריכה: התגובה נכתבה רק לפי הסירטון בהתחלה , עכשיו שאני כבר בחצי הפרק זה יותר נחמד ויותר מראה את העניינים הקטנים של הדתיים .
אבל תקנו אותי אם אני טועה , אבל לרוב יש יותר מבוכה ובישנות בדתיים לא ?
וראסמי יש דתיים שיוצאים בדייט לשתות בירה?

עריכה 2: הייתי אומר שהודיה קצת מסובבת על הראש חח (נחמד שאני כותב עריכות תוך כדי צפיה האא)

נערך לאחרונה ע"י אסיף13 בתאריך 25-06-2008 בשעה 09:50.
חזרה לפורום
ישן 26-06-2008, 21:00
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי uninstall שמתחילה ב "למה כלבות? דווקא הודיה סתם..."

זה באמת היה קטע לא הכי אמין. אולי שם בביצה זה מאוד מקובל שנשים מניחות תפילין (?) ולכן זה היה ברור לו. שמת לב שזה נכנס לעוד סצנה.

אני לא זוכרת את השמות, אבל זו שסירבה להתחתן היא כלבלבה שכל מי שמנסה להיות נחמד אליה - היא נובחת עליו.
זו שהביאה את הבחורים לשבת גם כן מתקשה לחייך אל הסביבה, אפילו כשמנסים להיות נחמדים אליה.
זו שהביאה את הבחור של התפילין - טוב, לא קשה לראות שהיא לא חמודה במיוחד... (אבל גם הוא לא היה משו משו. מה נסגר עם הקפה? לפחות אחרי שהיא התפלאה שלא הכנת - תכין! ומה אתה מדבר בבוטות כזו על הבחורה שהביאה את התפילין?)
בקיצור, כולן לא היו מלבבות במיוחד. (יש מצב שציינתי את אותה אחת פעמיים. קצת התקשיתי לעקוב אחרי חילופי הדמויות, במיוחד כי הן לא שונות בצורה חזקה מאוד אחת מהשניה <במראה ובאופי הכלבתי...>)
חזרה לפורום
ישן 01-07-2008, 23:18
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי אסיף13 שמתחילה ב "שחף , נראה לי יחסי הכוחות..."

מה? זו עם הסבתא היתה מותק. גם בפרק הקודם חשבתי שהיא היתה הכי נורמלית.
יפעת הכי מעצבנת. רעות מעצבנת כי היא צינית וקשה, אבל... איך נגיד? אני יכולה להזדהות איתה (קשה לפספס את הציניות שלי...), אבל יפעת סתם קרציה. היא גם סתומה, לא סגורה על עצמה. ואיך היא כל שניה מגכחת בצורה פולנית. (נגיד כשנתי משתלט להם על הדירה והיא מגכחת בעיקום-אף שכזה. ואומרת שזה "לא" מפריע לה...)

אבל נתי באמת היה קרציה. הוא מעצבן כי הוא בן מדי (כמו שיפעת מעצבנת כי היא בת מדי). הוא לא קולט שמבחינת יפעת זה יותר רציני. הוא משחק ברגשות שלה.

בקיצור, סוג של טלנובלה נהיית פה, אבל לפחות השחקנים טובים...
חזרה לפורום
ישן 17-08-2008, 14:22
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "ממש לא מוצא חן בעיני הכיוון שאליו הסדרה הולכת"

זהירות - ספויילר!
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:44

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר