לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2008, 20:57
  Hacham_Maimon Hacham_Maimon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.06
זה פחות חשוב
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי nimo888 שמתחילה ב "מוזרה לי ההתנהלות של המאבטחים..."

מה שחשוב הוא לתחקר ולהבין מה קרה. מדובר, כפי שפורסם, בבחור דרוזי מבית-ג'אן, בקבע ובעל משפחה. משפחתו מסרה לתקשורת ש-"אין ברצונה להתייחס למקרה".
עם כל הכבוד והצער, הבחור לא התאבד (אם אכן זה מה שקרה) בחדרו בבסיס אלא במקום ובאירוע שיש לו השלכות מרחיקות לכת על יחסי החוץ של ישראל. אני סבור שבהחלט "זכות הציבור לדעת" (ואיני מתכוון לפרטים "מציצניים" ובכל מקרה השמועות יעשו להן כנפיים וחצי מדינה תדע מחר מה שם הבחור).
אדם במצב נפשי המוכן למעשי ייאוש עלול גם לפגוע באחרים לפני שיפגע בעצמו (ודי לחכימא...).
בכלל "צנעת הפרט" הפכה לאחרונה לתירוץ טוב על מנת להסתיר כל מיני דברים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2008, 23:12
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא יודע מה היה או לא היה ...."

האמת היא שבמקרה הזה דווקא יש סרט לא רע של כל ההתרחשות, כיוון שצולמה בשידור חי, וכך ניתן להתרשם בזמן אמיתי מפעולת המאבטחים דקה אחרי דקה.

לא היה שום הגיון בהחשת הזוג הנשיאותי הצרפתי במעלה גרם המדרגות, במיוחד כאשר יש בסמוך לימוזינות משוריינות, אני לא מכיר שום תו"ל כזה. שים לב גם שבעליה אין כיסוי מלא של מאבטחים סביבם, וכבש המטוס לא מחופה.

לגבי ההתמהמהות של אולמרט בכניסה לרכב - זה מה שקורה כאשר אתה מתאמן כל הזמן אבל אף פעם לא קורה לך מקרה אמיתי, ברגע האמת המאבטחים מהססים לרגע.

אני מכיר את צוות האבטחה שהיה שם (זוכר אותם צעירים ..... ), זו לא היתה שעתם היפה ביותר, מצד שני הם היו בעצם במעין מצב ביניים - נשמעה יריה מרוחקת אולם לא נראה איום ממשי בשטח. במקום נמצאים 2 נשיאים ורוה"מ .... לא פשוט לקבל החלטה במצב כזה, ולכן לבסוף בוצעה פעולה שנתנה פתרון טוב למדי.

ישן 27-06-2008, 09:52
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
בקשת הקלה בעונש.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "סע לשלום!"

נו, באמת, הבחור התלוצץ, המילה "סרק, סרק", כבר מזמן הפכה להיות מטבע לשון מקובלת כדי להזכיר שיש עוד כמה וכמה דברים סביב הרצח ההוא שלא "נסגרו", וטוב שכך. לא הכל אולי צריך לדעת... לא כל מי שאומר "סרק סרק", מביע בהכרח עמדה פוליטית שתומכת בתאוריית הקונספירציה ההיא. יש באשכול הזה כמה בדיחות סרקסטיות על ישבנה של אשת סרקוזי, ועל שלמה בר אבא, ובלי הומור שחור - קשה לחיות בצבא, וגם בפורום כזה.
והנימוק העיקרי לבקשת ההקלה בעונשו של הבחור היא שהוא לא לגמרי טעה... אם כי ב"הפוך על הפוך"-

הציצו בלינק הבא:

http://www.taser.com/PRODUCTS/CONSU.../TASERM18L.aspx

הסיבה למדבקות הצהובות, היא איזו מוסכמה אמריקאית, שלא ידוע לי באיזן מידה היא מיושמת - שצבע צהוב - מסמן "לא קטלני". זה נראה כמו אקדח, אבל זה לא הורג. זה הדבר הראשון שחשבתי עליו כשראיתי את הצבעים הצהובים האלה על כלי נשק של המאבטחים.
מישהוא מכיר את העניין הזה של האמריקאים עם הצבע הצהוב?
ישן 26-06-2008, 20:53
  טירון טירון אינו מחובר  

שאלה:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dittohead שמתחילה ב "פליטת כדור קטלנית בטקס הפרידה מסרקוזי"

בחלק מכלי התקשורת דווח שהחייל מוקם על מגדל, באחרים - על בניין. על כל מקרה, נראה שמותר להניח שהוא היה בעמדה שולטת, כזו שאפשרה לו תצפית על הפמלייה. ואולי לא.
מה שפורסם בכל המקורות - המרחק היה 200 מ'.
הטווח של M16 - גדול מ200 מטר. סביר שהכלי היה מצוייד בכוונת טלסקופית.

ועכשיו השאלה:
נאמר שחייל מאבטח כזה משתגע. קורה. גם התאבדות, אם היתה - היא מעשה טרוף. נאמר שמישהוא שילם לו המון כסף, או שהוא רוצה להרוג מסיבות אידאולוגיות, כמו יגאל עמיר.
הרי חייל מג"ב לא עובר את הסינון הקפדני והתחקירים של מי שמותר לו להכנס למעגל הראשון. חייל. מג"בניק. האם לאור זה שלא רואים אזור סטרילי, השרוול המוכר שדרכו עובר רה"מ כשהוא מגיע לארוע- ולאור הצילומים המשובחים (תודה!) למטה - האין חייל כזה יכול לירות 2-3 כדורים ש"יורידו" את מי שהוא רוצה? ברור שאחרי הכדור הראשון היו משכיבים את האחמ"ים, וכדור שלישי כבר לא היה פוגע, אבל ממה שנראה - אני מתרשם מחור גדול מאוד באבטחה.
מה דעתכם?
ישן 26-06-2008, 22:11
  טירון טירון אינו מחובר  

מקווה שאתה צודק
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "1. יצאת עם מס' הנחות שאין לך..."

מקווה שהתסריט שציירתי הוא שגוי לגמרי. על כל מקרה, סעיף 2 שלך לא ברור: אם התסריט שציירתי נכון, וספקותיך הם סבירים לא פחות מהנחותי, אך גם לא יותר- הכדור היה פוגע עוד לפני שמישהוא מהמאבטחים היה שומע את קול היריה, (אולי אני טועה? 200 מטר, מהירות הקול, מהירות הלוע של m16' ,אוף, גדול עלי החשבון הזה - ) כך שלא היו יכולים לעבור לתרגולת שלמשל "משכיבה" את רה"מ על הקרקע, או מחפה עליו בדרך אחרת. ואני לא חושב שאני כותב כאן משהוא שחורג ממה שרואים בכל סרט.
על כל מקרה, לא נראה לי שחייל שמוצב על עמדה שולטת, מגדל או בניין, אינו מצווייד בכוונת טלסקופית. לתצפית ו/או לפגיעה. אבל כנראה שלעולם לא נדע.
ישן 27-06-2008, 00:08
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "ואם אחד המאבטחים ישתגע ? ואם..."

זה חמוד מצידך ואולי הגיוני לפי התמונות, אך יש לזכור כי על פי הפרטים שהוגשו בתקשורת (שאליהם מותר להתיחס כמו לתמונות- תמונות צולמו מזוויות מסוימות ונבחרו לפרסום על ידי מישהו) הרי שהיריה לא נשמעה על ידי המאבטחים במעגל הקרוב ולכן חסר מידע קריטי שהוא צורת הדיווח שקבעה למעשה את תמונת המצב על פיה פעלו המאבטחים.

לטירון- בהחלט יתכן מצב בו איש משטרה או צבא שאינו עובר סינון כמו מאבטחי שירות ימצא בעמדה בתנאים כמו אלה שהבאת כדוגמה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 27-06-2008, 09:36
  טירון טירון אינו מחובר  

מאבטחים משתגעים...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "ואם אחד המאבטחים ישתגע ? ואם..."

כפי שכתבתי - הסבירות שאחד מאנשי המעגל הראשון - הן שלנו והן של האח"מ הזר - ישתגע, ויחליט לעשות מעשה טירוף, היא קלושה במיוחד. וזה בגלל שהם עוברים מסננת אבחונים קפדנית במיוחד, ובטח גם באופן שוטף, לגמרי בשונה ממגבני"ק על מגדל או בניין, 200 מטר מהאחמ"ים שגם אם הוא מתחיל להתנהג מוזר שבועות ארוכים - יש סיכוי טוב שאיש לא ישים לב או יתריע.
אני חושב שתסריטים, והתסריט שציירתי, שכמובן אינו מבוסס על עובדות, אלא על הנחות שאני מקווה שאינן נכונות, כמו זו שהיה קו ראיה בין אותה עמדה שולטת ובין הפמליות, והמרחק היה 200 מטר - הוא בהחלט דבר שיכול לשמש להסקת מסקנות, והוא לא בזבוז זמן לשמו.
ישן 27-06-2008, 00:39
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
צבאי היחידות לאבטחת אישים הרבה רוח וצלצולים הרבה פקה פקה ..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dittohead שמתחילה ב "פליטת כדור קטלנית בטקס הפרידה מסרקוזי"

במידה ותנתחו את האירועים הקשורים ליחידות אבטחות האישים בעולם , תגיעו למסקנה החד משמעית .
הרבה רוח וצילצולים, הרבה פקה פקה ותוצאות אפסיות.
ליחידות בכל העולם שקשורות לאבטחת אישים ובעיקר בארצנו ניתן חופש פעולה בלתי מוגבל.
הם רשאים לעשות ככל העולה על רוחם.
לחסום רחובות .
להפוך שטחים נרחבים לסטרליים וכ"ו.
לא אשכח לעולם את עצרת הזכרון לחיילי השיריון לפני מספר שנים שבה השתתף ראש הממשלה אריק שרון איך מאבטחות השב"כ השחצניות דרשו ממפקדי חטיבות ואוגדות להסיר את הדסקיות מהנעליים משום שהמנגומטר " ציפצף". רבים מהם עשו אחורה פנה ...
חברים יקרים עם כל הכבוד והיקר והטראומה מרצח רבין תתחילו להפעיל שיקול דעת .
לא צריך להיות גאון הדור על מנת להבחין בין מחבל פוטנציאלי לאזרח מין השורה תדרשו הצגת תעודת זהות או תעודת קצין תפעילו שכל ישר , תפסיקו לדרוש מאנשים מכובדים להסיר חגורה או לבדוק האם הוא נגע בחומר נפץ אתם פשוט עושים צחוק מעצמכם..
כי מי שבאמת ירצה לחסל ראש ממשלה גם במידה ויאבטחו אותו אלף מאבטחים זה לא יעזור.
אז אני חוזר ואומר להפעיל שכל ישר ולא ללכת עם הראש בקיר .
על מנת שלא להכניס רעיונות למתנקשים למינהם לא ארחיב והמבין יבין..
ישן 27-06-2008, 06:56
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "היחידות לאבטחת אישים הרבה רוח וצלצולים הרבה פקה פקה .."

מכובדי היקר, מספר דברים.

א.את המאבטחות ציפיתי שתכבד. לא מובן מאליו שמישהי תסיים ותוסמך כמאבטחת.

ב.לפי דבריך, כנראה שהתכוונת לבודקות הבטחוניות. זה משהו אחר. הגישה לא מנסה להיות שחצנית אלא לאקונית כדי לקצר את כל הליך הבידוק פר אדם על מנת להקטין את החיכוך של הנבדק עם האבטחה.

ג.למרות כל הכוונות הטובות (נסה להאמין לי, יש שם כוונות טובות מאוד והאנשים מסוננים על מנת ליישם את הכוונות הטובות הללו), קשה להתגבר על מימד בעייתי שניתן לתיאור כ "אירוע של חמשת אלפים מוזמנים ישראלים שכל אחד מהם מנסה לחנוך את הבודקים וגם להכיר להם אישית את מעלליו וזכויותיו בתקומת המדינה".
ככלל אני מתנגד לחלוטין לכך שהבודקים או הבודקות הם שחצנים.

ד.כל זה לא קשור לעובדה שלמרות הכל, גם שם מחטיאים וחוטאים לפעמים, ומתייחסים לאדם באופן שלא מגיע לו. ניתן לומר קטגורית שמפקד אוגדה ומפקד חטיבה (גם במיל') יכולים לזכות ליחס שונה מאחד העם (מבחינת אבטחה).

ה.בנוגע לתפוקה של יחידות אבטחה- לרוב בהיסטוריה המתועדת, כשיחידת אבטחה נבחנה במעגל האחרון (מאבטחים מול מתנקשים) היא נכשלה. אתה כבעל נסיון קרבי יודע להסביר לעצמך ולנו מצוין מדוע תוקף קטן זריז ונטמע בסביבה יודע לבצע התקפה "עוקצת" ולחדור מערך הגנה שנמצא כל הזמן בתנועה או שפשוט מוגבל על ידי הוראות פתיחה באש (rules of engagement) שמעדיפות את טובת האזרחים ומגדירות ריסון הכוח.

ו.למרות סעיף ה', ניתן לקבוע בביטחון שפעילות אבטחה הנובעת מנוכחות המאבטח (מביצוע סריקות ועד תיקונים באופן התנהגות המאובטח והלו"ז שלו) ישנה תועלת של שיבוש תוכניות ההתקפה של היריב ועד הרתעתו מביצוע ההתקפה כליל. לטיעון זה ישנו גיבוי מתמשך בדמות חומר חקירה שנאסף ממחבלים שונים (בישראל ובעולם) בו מתואר תדיר כיצד פעולות אבטחה שיבשו תקיפות מתוכננות או בשלבי התכנון ואיסוף המודיעין או אף לקראת שלבי הביצוע.

ז.אתה לטעמי צודק בכך שלמרות רצח ראש הממשלה רבין זכרו לברכה (יהודי לוחם מפקד ומנהיג פוליטי בעל קבלות מוכחות על תרומה לעם ולמדינה) בידי יהודי שהגדיר את עצמו דתי, עדיין עיקר האיום על אישים מאובטחים בארץ הוא טרור ערבי-איסלמי. אני חושב שהצדק איתך בכך שניתן למקד את הבידוק בהתאם, על מנת להפחית מההכבדה על האזרחים היהודים. היישום הוא עניין לויכוחים בין מי שהאחריות מוטלת על כתפיו באופן אישי לבין מי שכמוך יכול לבקר בלא לשאת באחריות לאבטחת האישיות.

ח. לסיכום אזכיר רק את פרשת רצח השר רחבעם זאבי זכרו לברכה, יהודי לוחם מפקד ומנהיג פוליטי בעל קבלות מוכחות על תרומתו לעם ולמדינה. השר בחר באופן מודע ומנומק לדחות כל מאבטח שהוצמד לו ודרש שלא יאובטח. טיעונו המרכזי היה שאינו מוכן לראות צעיר בן עשרים ומשהו מקריב את חייו במקומו, לוחם מבוגר שעבר חיים שלמים ו"עשה את שלו". אפשר היה גם לשמוע אותו אומר ש"שישים שנה הם מחפשים אותי ועוד לא הצליחו להרוג אותי".
בסופו של דבר, לא היה לידו מאבטח.
כאשר התקבלה החלטה אצל חולייה לא גדולה ולא מתוחכמת מדי של מחבלים שברצונם לבצע התנקשות בשר ישראלי או דמות בכירה במערכת הבטחון, הם הצליחו להוציא לפועל את הפיגוע בו תוך ימים בודדים בדיוק כפי שתכננו ללא כל הפרעה.
הייתי מעדיף שהמנהיגים הנבחרים-באופן-דמוקרטי שלנו יוכלו לקבל איזשהו "ביטוח" כנגד דברים כאלה ולו כדי שאוכל להיווכח אם הם מתכוונים למלא את הבטחותיהם לבוחר או לא.

דבר אחרון- אנא נסה לקבל את דברי, שההכבדה על האזרחים והפגיעה בשגרת חייהם על ידי מערך האבטחה נעשית ברוב המוחלט של המקרים בדחילו ורחימו ולא בסערת התלהבות של הפגנת כוח ומשקפי שמש יקרים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 27-06-2008, 13:29
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
צבאי אני לא חוזרממילה אחת שכתבתי..
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "[QUOTE=רגב06]ככלל אני מתנגד..."

המשפט האחרון שכתבת לגבי הפגנת כוח והסתתרות תחת משקפי שמש הוא לב הבעיה.
בשום מקום לא כתבתי שצריך להסיר את האבטחה או להתנהג כמו גנדי שסירב לקבל אבטחה , למרות שבנסיבות שהיו שם גם מאבטח לא היה עוזר משום שהיו מחסלים גם אותו.
מה שרציתי להדגיש הוא, שעם כל הכבוד ליחידה לאבטחת אישים שמקבלת את כל המשאבים שהיא מבקשת בתואנה שבמידה ולא תיתנו -אל תבואו בטענות במידה ושוב ירצח ראש ממשלה..
לגבי הבודקות הביטחוניות באירוע בלטרון - כולן היו מהש.ב.כ והם התנהגו בצורה כל כך מזלזלת ושחצנית שפשוט בא לי להקיא.. עובדה שרבים מההקצינים הבכירים ואימהות שכולות עשו אחורה פנה.. מפני שלא יכלו לסבול את ההתנהגות.
ד.א. באותו שבוע פורסמה בקוראים כותבים של עיתון " מעריב" תגובתי על האירוע המביש ולישכת ראש הממשלה שהבינה שבחורינו ובנותינו המצויינים כפי שהגדיר אותם בגין הגזימו וזאת בלשון המעטה.
שמעתה ראש הממשלה ישתדל להמעיט בהופעות פומביות על מנת שלא לפגוע באימהות שכולות וקצינים .
אתה יכול לנסות לאתר את מספר הטלפון של אלוף מנחם [ מנדי] מרון] חבר עמותת יד לשיריון לוחם בעל זכויות ואלוף בצה"ל והוא יספר לך על הזובור שהן העבירו לו.
ישן 27-06-2008, 19:03
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "[QUOTE=רגב06]ככלל אני מתנגד..."

אני מגיב בחיוך אז אתה מוזמן לקבל את זה בחיוך.

אין לי היכרות אישית עם הרוב המוחלט של הבודקים וגם המאבטחים ביחידה הממלכתית לאבטחת אישים ומשלחות.
מצד שני, אני שלם עם עצמי כשאני כותב את המשפט אותו ציטטת מדברי מסיבות שאינני מרגיש צורך לחשוף בפורום אינטרנטי.
כתבתי "ככלל" ואני עומד על דעתי שזהו הכלל מנקודת מבטי, צרה ככל שתהיה.
אינני דובר מטעם, אינני עובד שם, אני סתם אף-אחד שכותב תגובה בפורום לא רשמי באינטרנט.
מצד שני, אני מוכן, כאשר אחזור לארץ, לשבת איתך על כוס שוקו ומשהו מתוק ולנסות לשכנע אותך למה השקפתי כזו.

בינתיים זה כל מה שיש לי להציע כדברי שכנוע או הסבר.

אולי יש צורך לאזן את הדברים, על כן אכתוב כי לא צריכה להיות שום סיבה לאישים כמו האלוף מרון לקבל יחס מעליב או מתנשא מצד עובד מדינה כלשהו. על אחת כמה וכמה עובד יחידה שאמור לדעת לתת יחס של מקבל קהל יחד עם יכולת סיווג מבקרים\נבדקים.
אני יודע לתת דוגמאות למקרים בהם ידעו עובדי יחידה לתת יחס הולם לאזרחים ולוחמים איש איש לפי מעלתו ולפי כבודו, בעיקר בהיבט של לכבד אזרחים ותיקים ועתירי זכויות ברמתו של האלוף מרון.
היתה לי הזכות להיות מעורב בכמה מקרים כאלה בעצמי.

לסיכום- בחורינו אולי מצוינים, אך לבטח לא מושלמים. הם כן מהווים איזשהו חלון ראווה לדורות שמדינת ישראל יודעת להעמיד, על נורמות ההתנהגות שלהם ורמת בקיאותם בהיסטוריה של תקומת עם ישראל בארצו. שים לב שלא רק חבר'ה בני עשרים וקצת חוטאים באי ידיעת החומר ואי היכרות עם מי שעשו את ההיסטוריה.

ישן 27-06-2008, 19:54
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אני מגיב בחיוך אז אתה מוזמן..."

קודם כל:
אני לא נלחם עם אחד (פרט לליצני הצנזורה בפורום שמזדעקים אם מישהו חושף את הקוטר של תותח 150 מ"מ...)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
מצד שני, אני שלם עם עצמי כשאני כותב את המשפט אותו ציטטת מדברי מסיבות שאינני מרגיש צורך לחשוף בפורום אינטרנטי.

אחלה, אם זו דעתך אני מכבד אותה, העניין שניסחת אותה קודם כקביעה וזה צרם לי קלות.

כוס שוקו ומשהו מתוק ולנסות לשכנע אותך למה השקפתי כזו.

כוס בירה ומשהו מלוח ?

אולי יש צורך לאזן את הדברים, על כן אכתוב כי לא צריכה להיות שום סיבה לאישים כמו האלוף מרון לקבל יחס מעליב או מתנשא מצד עובד מדינה כלשהו. על אחת כמה וכמה עובד יחידה שאמור לדעת לתת יחס של מקבל קהל יחד עם יכולת סיווג מבקרים\נבדקים.
אני יודע לתת דוגמאות למקרים בהם ידעו עובדי יחידה לתת יחס הולם לאזרחים ולוחמים איש איש לפי מעלתו ולפי כבודו, בעיקר בהיבט של לכבד אזרחים ותיקים ועתירי זכויות ברמתו של האלוף מרון.
היתה לי הזכות להיות מעורב בכמה מקרים כאלה בעצמי.

לסיכום- בחורינו אולי מצוינים, אך לבטח לא מושלמים. הם כן מהווים איזשהו חלון ראווה לדורות שמדינת ישראל יודעת להעמיד, על נורמות ההתנהגות שלהם ורמת בקיאותם בהיסטוריה של תקומת עם ישראל בארצו. שים לב שלא רק חבר'ה בני עשרים וקצת חוטאים באי ידיעת החומר ואי היכרות עם מי שעשו את ההיסטוריה.

איני מדבר מהמיית ליבי גם אני מכיר ואפילו מקרוב, לכן אני טוען שהמאבטחים / בודקים הם מיקרוקוסמוס של החברה, למרות כל המיונים והמבחנים יש משקיעים יותר ופחות, שחצנים יותר ופחות, משרתי ציבור ושליטי הציבור, בוגרים וילדותיים מכל הסוגים והמינים. הדבר היחיד המשותף לכולם (פלוס מינוס) הוא היכולות הנמדדות - כושר, קליעה, מהירות תגובה וכיו"ב

חעניין המבצעי, כדאי לשים לב שיש הבדל בין אימון/תרגול לבין קרב ואלפי סימולציות לא יעזרו אם ברגע האמת יש הססנות.
ישן 02-07-2008, 11:06
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ser11 שמתחילה ב "גם את הטקס בגבעת התחמושת"

אני מכיר את זה, וחושב שזו אות קלון במצח היחידה. כל הסבר מלומד שמישהו יתן כאן לא יכול לשכנע שחייבים לפגוע ולהעליב כך את טובי אזרחינו.
ברמז מותר גם להגיד שבסך הכל מדינת ישראל קטנה, כך שלוחמים ואזרחים מיוחדים אחרים אינם באמת כמות אדירה ובלתי נשלטת של אנשים.

ישן 01-07-2008, 14:42
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05

כדי לסגור את הפרשה - סיכום תחקיר התאבדותו של שוטר מג"ב

ציטוט:

התחקיר: השוטר שירה בעצמו בנתב"ג - התאבד

ממצאי ועדת בדיקה שבחנה את אירוע הירי בטקס הפרידה מסרקוזי, קבעו חד-משמעית: מדובר התאבדות. הוועדה הוקמה, בין השאר, נוכח טענות המשפחה כי לא ייתכן שהשוטר שלח יד בנפשו
אפרת וייס

ועדת בדיקה שמונתה לבדוק את תקרית הירי בטקס הפרידה מנשיא צרפת בנתב"ג קבעה באופן ודאי כי מדובר בהתאבדות. על פי הוועדה, שוטר מג"ב ראאיד אסעד ר'אנם, בן 32 מבית ג'אן, ירה בעצמו למוות דקות ספורות לפני שעזב ניקולא סרקוזי את ישראל.

מיד עם הישמע הירי הובהלו סרקוזי ואשתו לתוך המטוס. ראש הממשלה אהוד אולמרט והנשיא שמעון פרס לא שמעו את הירייה, אולם המאבטחים שמחוברים לרשת הקשר עם כלל כוחות האבטחה דווחו על הירי ופעלו על פי נוהל החירום למקרים מסוג זה - והשניים הובהלו למכוניות משוריינות.

לאחר האירוע אמרו בני משפחתו של השוטר כי הם לא מאמינים שמדובר בהתאבדות: "אנחנו דוחים בשאט נפש את הטענות כאילו בננו שם קץ לחייו. הוא היה אדם טוב לב ושמח. הוא היה בעל משפחה ולא היתה שום סיבה שיעשה דבר נורא כזה", אמרו ל-ynet.

נוכח הטענות, ועל-מנת לאשר את הדבר בוודאות, ומינה המפכ"ל רב ניצב דודי כהן את ועדת הבדיקה וכמו-כן, נשלחה הגופה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

ממצאי הוועדה, שקבעו בוודאות כי מדובר בהתאבדות, הוצגו בפני המפכ"ל בסוף השבוע. אתמול הוא העביר את הנושא לידי אגף משאבי אנוש, על-מנת שזה יטפל במשפחה.

מקור

ישן 01-07-2008, 16:39
  טירון טירון אינו מחובר  

לא סגור כלום.
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "כדי לסגור את הפרשה - סיכום..."

וגם לא ייסגר, כי השאלות שהועלו כאן לא עוסקות בשאלה אם החייל התאבד או לא. אלא נוגעות בדברים שלאזרחים אסור לדעת כי הם חסויים.
השאלות שעלו כאן, לפחות מצידי, ולא נענו, היו האם החייל שמוקם במרחק 200 מ' מהטקס (דווח בהרחבה), במקום גבוה (אמרו תחילה מגדל, אח"כ אמרו גג בייית), - על כל מקרה - בעמדה שולטת- היה מצויד בכוונת טלסקופית, והאם הוא היה בטווח ראיה לפמליה. ממה שראיתי - לא היה הסתר בטווח מאוד רחוק מהפמליות.

אם כן - ואין לי סיבה להניח שלא או שכן, וכל זמן שמישהוא לא אומר אחרת - הרי נדמה לי שהיה פה משהוא בעייתי מאוד, כי לא ייתכן שמאבטחי המעגל השני - שעוברים סינון קפדני פחות בהרבה מזה של אנשי המעגל הראשון שקרובים לפמלייה - ישלטו באש על רה"מ...
אם התסריט הגרוע שתיארתי הוא נכון - לא ברור לי, כי איני יודע את מהירות הטיסה של כדור M16- האם מ-200 מטר רואים את הנורה נופל ואז שומעים את קול היריה, או שומעים יריה ו"מחביאים" את רה"מ, כך שכדור שני בטוח לא יפגע בו, ואולי גם לא ראשון. את מהירות הקול אני יודע, את התאוטה של M16 -לא.
ישן 02-07-2008, 07:25
  טירון טירון אינו מחובר  

ל-2 העניינים
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "שני דברים : 1 לגבי "סיום..."

1.המשפחה "משום מה" מתעקשת שלא היתה כאן התאבדות, שיש עניינים מאוד בעייתיים בחפזה שבה "נסגר" העניין. עוד לפני הדו"ח הנ"ל. לא נראה לי שזה בגלל גאווה או בגלל שאולי אצל העדה הדרוזית יש בהתאבדות בושה רבה יותר. אחד מהם, שראה את הגופה, אף אמר, והדבר פורסם, שחור הכניסה היה מאחור. פתולוג הוא לא - אבל חבל שלא נוצר מצב שבו המשפחה, או נציג מטעמה, מקבל את החומר המשכנע מעל לכל ספק שיקירם מת בידיו הוא. יש לא מעט התאבדויות בצבא, ולא ידוע לי על מקרים שבהם המשפחה יוצאת לתקשורת וזועקת שצריך לבדוק. יש פה פצע פתוח, וחשוב שייסגר.

2.ענייני ב"מה קורה כששומעים קול ירי לייד אישיות מאובטחת" - קשור במה שנראה לי (מהסרטים, לא מיידע אישי, ולכן איני מסגיר כאן שום תרגולת...) כתגובה האינסטינקטיבית שנדרשת מהמאבטחים - וזה - לזנק ולסוכך על האישיות מכל הכיוונים, תוך הסטתו ממקומו. במקרה הנ"ל, ובמרחק הזה - יש רלוונטיות לשאלה, כי אם שומעים קול ירי ומייד מזנקים - יש סיכוי לחטוף "במקומו" ולא בראש, כי הרי מכוונים עליו, ואולי גם את הכדור הראשון אם הוא נורה, נאמר, מטווח רחוק מספיק. אבל אם אמנם ממרחק כזה - 200 מטר, קודם זה פוגע ורק אח"כ שומעים את קול הירי - זה סיפור קצת אחר, ואז מתחילים להיות לעזר רק באמת מהכדור השני...
ישן 02-07-2008, 08:02
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "ל-2 העניינים"

האפשרות היחידה של אדם לזנק ולחסום בגופו את הכדור הראשון שנורה היא מילוי התנאים הללו יחד:
1.להבין שעומד להגיע כדור.
2.להבין מהיכן יגיע הכדור.
3.להבין מתי בדיוק לבצע את הזינוק\חסימה\חציצה.

מכל אלה, לרוב הבעיה הגדולה ביותר של מאבטח היא סעיף 1. מאבטח אישים הוא יצור עסוק מאוד שמחלק את הקשב האנושי שלו בין ביצוע פעולות טכניות צפופות של תנועה ביחס למאובטח יחד עם תנועה ביחס לאיך שהוא תופש את הגורמים בסביבתו (עוד לפני שמתחילים לדבר על מתנקש שמנסה להיטמע בקהל, יש לדבר על אביזרים וקהל של לא-מתנקשים).
נכון שהמאבטח הטוב יניח כל הזמן שהוא מבצע את הפעולה שלו במצב של "הרגע הבא הוא התקרית", אך זה לא אומר שיש לו היכולת פשוט ללכת ליד האישיות עם אקדח מקביל לקרקע, קנה מלווה מבט ויד שמאל שומרת פנים.

בחזרה לנושא סעיף 1 והשפעתו על פעולות המאבטחים- אין ספק שבטווח היעיל של נשק קל, באזור המטרה קודם תישמע הפגיעה ורק אחרי כן צליל הירי (יציאת הקליע מהקנה). הפרש הזמנים הזניח ביניהן מכתיב כנראה שמאבטח יזהה את צליל הירייה לפני זיהוי הפגיעה.
זאת משום שיש להניח שהמאבטח מסתכל "החוצה" מהמאובטח ולכן גם אם זה יפגע, לא יראה זאת המאבטח בשלב הראשון.

באירוע שלפנינו, העדות היחידה שפורסמה אודות האופן שבו נודע למאבטחים על התרחשות הירי מכילה שני פרטי מידע מועיל-
א. החוליה הצמודה לא שמעה רעש ירי.
ב. המאבטחים עודכנו בקשר אודות הירי.

אם נקבל את אמינות הדיווח הזה, הוא מבטל את הדיון אודות תגובת חירום אינסטינקטיבית של המערך משום שאין לנו יכולת לדעת מה בדיוק נאמר בדיווח שהתניע את כל העניין.
לא נכון להניח שהדיווח היה "ירי צלף בגזרה" משום שניתן לראות (לפחות על פי מה שפורסם) שמכל המאבטחים סביב רה"מ, אפילו אחד לא נכנס לפעולה בצורת חירום מלאה. אפילו בכשלון הצורב והכואב בסיכול רצח רה"מ רבין ז"ל, שני מאבטחים (לפחות) מתוך חוליית האבטחה פעלו אינסטינקטיבית באופן טכני נכון ומלא, כך שאין סיבה להניח שהפעם כל הצוות שמקיף את רה"מ עד אחרון המאבטחים "נרדם".

ישן 02-07-2008, 08:24
  טירון טירון אינו מחובר  

לא ברור:
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "האפשרות היחידה של אדם לזנק..."

אתה כותב:

"בחזרה לנושא סעיף 1 והשפעתו על פעולות המאבטחים- אין ספק שבטווח היעיל של נשק קל, באזור המטרה קודם תישמע הפגיעה ורק אחרי כן צליל הירי (יציאת הקליע מהקנה). הפרש הזמנים הזניח ביניהן מכתיב כנראה שמאבטח יזהה את צליל הירייה לפני זיהוי הפגיעה."

אז לא הבנתי. מצד אחד - אתה כותב שקודם הכדור מגיע ורק אח"כ שומעים קול ירי, ובהמשך - אתה כותב שהמאבטח יזהה צליל יריה לפני זיהוי פגיעה. אז אנא הסבר.

השאלות שהעליתי לא נוגעות כלל לתפקוד המאבטחים בפועל, עליו באמת אין לי מה לומר, כי איני מכיר, ואם הייתי מכיר - לא הייתי כותב- את תרגולותיהם. השאלות שנשארו פתוחות הן האם חייל עם נשק ארוך, ואולי עם כוונת טלסקופית, כי הוא הרי היה צופה, היה מוצב 200 מטר מהפמלייה, בעמדה גבוהה. כי אם כן - זה בעייתי מאוד מהסיבות שכתבתי למעלה, ובעייתי עוד יותר אם באמת במצב כזה, אם הוא מחליט להשתגע, רואים את המאובטח צונח ורק אח"כ שומעים את קול הירי.
ישן 02-07-2008, 10:18
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "לא ברור:"

העניין הוא שכדור מגיע בשקט.
אם הסביבה לא רועשת, ניתן לשמוע שריקת כדור חולף. למען האמת לרוב זה לא צליל שריקה אלא יותר דומה לזמזום בתדר גבוה, קשה לי להסביר בדיוק.
העניין הוא שזה לא רעש בולט, ועם אנשים וסביבה הומה הוא פשוט נבלע.

לגבי צליל פגיעה- כשהפגיעה היא בחומר רך הרעש הנוצר מן הסתם חלש ונבלע גם הוא. למשל גוף אנושי מכוסה בגדים.

לכן סביר בהחלט שצליל הפגיעה או חליפת הקליע יבלעו או יחמקו מן המאבטח, אך צליל הבום העל קולי של יציאת הקליע מן הקנה (רעש היריה...) חזק הרבה יותר.

ישן 15-07-2008, 08:32
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
המשך לתקרית בלוד בזמן הפרידה מסרקוזי...

לפי מה שמפרסם NRG...

גילויים בפרשת השוטר שהתאבד בנתב"ג

ועדת בדיקה שחקרה את ההתאבדות שאירעה בטקס הפרידה מסרקוזי מגלה כי לוחם מג"ב היה נתון תחת חקירה של מח"ש נגדו

עמי בו-דוד | 15/7/2008 8:26
לוחם משמר הגבול ראאד גאנם בן ה־34 מבית־ג'אן, שנהרג בחודש שעבר מירי מנשקו האישי במהלך טקס הפרידה מנשיא צרפת ניקולא סרקוזי, התאבד, על פי הערכת המשטרה, על רקע חקירה שניהלה נגדו המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש‭.(‬

מפכ"ל המשטרה דודי כהן מינה את ראש חטיבת האבטחה במטה הארצי, תת ניצב מאיר בן-ישי, לערוך דוח קצין בודק לאירוע, ובשבוע שעבר עברו ממצאי הדוח לעיון המפכ"ל.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/951/645.jpg]
גאנם ואשתו צילום העתק: חמד אלמקת

בהמשך לפנייתו למשטרה של יו"ר ועדת הפנים בכנסת ח"כ אופיר פינס מהעבודה, שביקש לחקור את האירוע, נאמר בתשובת המשטרה כי האירוע נחקר הן במישור בירור נסיבות המוות והן על ידי ועדת הבדיקה, כאשר "הנסיבות מצביעות על התאבדות השוטר כשברקע חקירת מח"ש נגדו‭."‬

מדוברות משרד המשפטים נמסר בתגובה: "אנו מאשרים כי שמו של המנוח עלה במסגרת חקירה סמויה ומטבע הדברים המנוח טרם נחקר במסגרת זו. מעבר לכך, בשל העובדה כי ועדת הבדיקה בודקת בימים אלה את נסיבות האירוע, לא נוכל למסור פרטים נוספים‭."‬
150 מטר מהטקס
גאנם, שהיה חייל בצבא קבע בפלוגת סופה במג"ב מרכז, המיועדת לטיפול בעבירות המשפיעות על הביטחון האישי של הציבור, הוצב במסגרת כוח האבטחה של ביקור נשיא צרפת ניקולא סרקוז בשטח שדה התעופה.

במהלך טקס הפרידה מסרקוזי נשמעה על ידי המאבטחים ירייה ממרחק 150 מטר מהמטוס. בבדיקה התברר כי גאנם, שהוצב בעמדת חסימת מעבר סמוך למבנים, נורה מנשקו ומת במקום.

לאחר הירי הגיעו טכנאי זיהוי פלילי אל גופתו של גאנם, ומממצאים ראשוניים עולה כי הלוחם הצמיד את קנה הנשק לסנטרו וירה ירייה בודדת בראשו.

בדיקות שנערכו לידיו של הלוחם העלו סימני חריכה מאחיזת קנה הרובה. גם כיוון חדירת הקליע ומצב תנוחת הגופה לאחר הירי חיזקו את החשד כי גאנם שלח ידו בנפשו. גאנם הותיר אחריו בכפרו אישה ושני ילדים.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 15-07-2008, 16:20
  טירון טירון אינו מחובר  

אהמממ...
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "ראה הודעתי באשכול מה- 2/7."

"חקירה סמויה". היתה חקירה סמויה, הוא אפילו לא נחקר, אבל הרמז ברור - היתה לו סיבה להתאבד. נו, באמת. בשביל מה זה? את מי מנסים לשכנע כאן? ומדוע? הרי לוא היתה החקירה מעלה שהוא חשד שאשתו מנהלת רומן - היו כותבים ש"סבל מבעיות משפחתיות?" בשביל מה הפגיעה הזו באדם שאפילו לא נחקר?

אין סיבה לפקפק בדיווח שהוא התאבד. אני בטוח שאם למשפחה יש אמנם ספקות כבדים - היא תגייס את מה שצריך כדי לחשוף את מה שקרה באמת, אבל בשביל זה הם יצטרכו ראיות או עדויות כלשהן כדי לעורר עניין ציבורי במה שקרה.

על כל מקרה, צנחן1, אכן ידעת לספר על אופי הפגיעה באופן מדוייק כבר ב2/7. לכן, כמי שמקורותיו מהימנים, ובגבולות בטחון שדה - מה דעתך על מחשבותי בעקבות דו"ח זה.

ראשית - הטווח התקצר מ-200 ל-150 מטר. עניין ה"מגדל", או "גג הבניין" שעליו דווחנו שעליו עמד (תלוי באיזה ערוץ צפית) - נעלם.

אתמצת את תסריט הבלהה: שוטר עם m16, לפי גרסת המשפחה עם כוונת טלסקופית (אחת מתאוריות הקונספירציה - הוא הסתכל בסקרנות על הארוע, אולי על גב. סרקוזי, דרך הכוונת המקרבת, ואז נורה. ע"י מאבטחים אחרים. נשמע מופרך, אבל מישהוא אומר שהנשק היה עם טלסקופית. מישהוא שהכיר את החייל ואת נישקו). החייל במצב נפשי מעורער, יש נגדו חקירה. הוא כל כך מעורער - שמחליט לעשות מעשה. אני לא ראיתי שום קיר מגן, או שרוול מגן סביב הפמלייה. הוא בעמדה שולטת. בגובה מסויים.

נניח שהמעשה הנואש והכעוס שלו היה מופנה כלפי מישהוא מהפמלייה, ולא כלפי עצמו. 150 מטר! הכדור היה פוגע , כפי שהוסבר לי למעלה לפני שנשמע רעם היריה. מה דעתך? מה דעתכם?
ישן 15-07-2008, 17:03
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "איזו מדינה?"

האירוניה אמורה לזעוק.
מי שיוצא כנגד גוף כלשהו בישראל צריך לצפות לתגובה כזו. אילו אם מדובר בהורים שכולים. ראה יחס המדינה לחלק מהורי ההרוגים באסון המסוקים והיחס אל רינה חבר, אמא של גיא (על המקרה שלה יש לי הרבה מה לומר, אך לא באשכול הזה. אם מישהו יביא את הראיון איתה במעריב של שבת האחרונה אני אשקול כיצד להגיב).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:07

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר