לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2008, 21:39
  born2run born2run אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.06
למה לעשות את זה? למה להתגייס? נק' למחשבה.

למה אתם עושים את זה?

אני בטוח ששאלו חלק מכם למה אתם עושים את זה? למה להתגייס? למה לשירות קרבי? למה לסכן את החיים? המדינה בזבל, הנהגה מושחת ואפילו הצבא והחיילים כבר לא מה שהיו פעם.

כחייל בצה"ל אני גם שואל את השאלות האלו כמעט מדי יום והאמת , לא בשביל לקבל תשובה אלא כדי להזכיר לי למה אני עושה את זה.

אני יודע שיש את הסיבות הבנאליות שבדך כלל נשמעות כמו סיסמאות : "זה תורנו" , "18 שנים חיינו על חשבון המדינה ותורנו להחזיר משהו" , אין מישהו אחר שיעשה את העבודה" וכו' . כולן סיבות חשובות ואמיתיות ואני אגע בהם בהמשך.

אני רושם את ההודעה הזו אחרי שהייתי במסיבת סיום של אחותי הקטנה.ראיתי בערך 300 ילדים קטנים מכיתות א' – ו' רוקדים ומניפים דגל בסימן "60 שנה למדינה" בעיקר התרגשתי (נהייתי ממש אישה לאחרונה) ואז שוב, כמו מדי יום הכל הפך שוב נהיר.

למה אני עושה את זה?

אני עושה את זה כדי שאחותי וכל בני השכבה שלה יוכלו לחגוג גם שנה הבאה את מסיבת הסיום שלהם.

אני עושה את זה כדי שהם לא יאבדו את התמימות מוקדם מדי (ואני דיי נכשל בזה בגלל ילדי שדרות והדרום).

אני עושה את זה כדי שהאחים, המשפחה והחברה בה אני חי ישנו בשקט גם הלילה ובלילות הבאים.

אני עושה את זה כי אותי, את הילדים והנכדים שלי (שיהיו בע") איש לא יגרש מהבית.

אני עושה את זה כי אותי, את הילדים והנכדים שלי (שיהיו בע") איש לא ירכז בשכונה אחת ויעשה בי כרצונו.

אני עושה את זה כדי שלמשפחה שלי ולילדים (שוב בע") שלי איש לא יקעקע ,כנגד רצונו, מספר על היד.

אני עושה את זה כי אני לא ייתן שיתייחסו לאחי היהודים כנחותים מבהמות.

אני עושה את זה כי אותנו לא יובילו שוב כצאן לטבח.

אני עושה את זה כי אני לא ייתן שישרפו את גופותיו.

אני עושה את זה כדי שאני אוכל לצפות בטקס יום העצמאות ה 100 למדינה ושוב להיות נרגש מתרגילי הסדר.

אני עושה את זה כדי שאני אוכל לקרוא את הטור של יאיר לפיד מדי יום שישי, ולשנוא\לאהוב אותו מדיי שבוע.

אני עושה את זה כי זו זכות אדירה להצטרף ליהודה המכבי, בר כוכבא ויהושוע בן נון ככובשי ומגניי הארץ.

אני עושה את כי אני רוצה לתת לכל הנוער במדינה את הזכות להתגייס ולהישבע אמונים לצה"ל כמו שהאבות שלהם עשו.

אני עושה את זה כי אני מאמין שזו זכות גדולה ליהיות חייל.

אני עושה את זה כי לפני קצת יותר מ60 שנה לא יכולנו להגן על עצמנו, אבל עכשיו שיש לנו את היכולת זו החובה שלנו.

אני עושה את זה כי זו חוויה מעצימה, מחשלת ומבגרת.

אני עושה את זה בשביל החברים שיישארו איתי לכל החיים.

אני עושה את זה כדי שאני אוכל לשמוע גם בעוד 20 שנה את הזקנים והרכלנים מתלוננים אומרים שפעם היה יותר טוב.

אני עושה את זה כדי שגם בעוד שנה אני אוכל לשמוע חדשות, וגם אז לסנן "למה הייתי צריך לשמוע את זה, אין חדשות טובות"

אני עושה את זה כדי שגם בעוד 20 שנה אני אוכל לשמוע את אבא שלי מקלל את הכתבים ואת השמאלנים בזמן שהוא רואה חדשות

אני עושה את זה כדי שאני אוכל לשמוע את הזקנה ברכבת זורקת לחלל האוויר "כמה שההיא מאחור מדברת".

אני עושה את זה כדי שהיהודים בעולם ידעו שבבוא היום יש להם לאן לברוח ושיש להם מקום מפלט בו הם יהיו בטוחים וירגישו בבית.

אני עושה את זה כדי להחדיר לכל החבר'ה החילונים קצת מהיהדות.

אני עושה את זה כי זה מרגש אותי שאנשים מבוגרים באים אלי ואומרים לי שהם גאים בצה"ל ושרק עלינו הם סומכים.

אני עושה את זה כי אני ממש אוהב את השפה הצהלית שמורכבת בעיקר מראשי תיבות.

אני עושה את זה כי אני אוהב להתווכח ולהוכיח את כל מי שאומר לי "לך תנצל את הצבא" , "למה לך להתגייס".

אני עושה את זה כי הרגשתי הכי גאה בעולם לעמוד 2 דקות ביום הזיכרון , בתוך כפר ערבי, בשלשות בזמן שאצלם הכול כרגיל.

ולבאנאלי:

אני עושה את זה כי זה באמת תורי כמו שזה היה תורו של אבא שלי מאז 87 ושל סבא שלי ב 48.

אני עושה את זה כי אין לי ארץ אחרת וכי האנטישמיות בעולם גואה לשיאים מפחידים.

אני עושה את זה כי זה הזמן להחזיר למדינה ולמשפחה על 18 השנים שחיינו פה בסבבה (למרות שהיא תעשוק אותי עד סוף ימיי).

אני עושה את זה כי יותר מדיי משתמטים ואני רוצה שירגישו חרא עם עצמם.

אני עושה את זה כדי שאני ארגיש שיש לי את הזכות ללכת ולהרצות בפני 500 תלמידי כיתה י"א על חשיבות הגיוס לצה"ל ותרומה למדינה (פרויקט שלי לשנה הבאה).

למען הדברים הללו אני מוכן להסתכן ואפילו להיהרג, אבל לא פחות חשוב , למען כל הדברים האלו אני מוכן להרוג את מי שיידרש וכמה שיידרש.

לכן אחיי היקרים תהיו החיילים הכי טובים שאתם יכולים. תקשו על עצמכם, על תעשו הנחות, תתאמצו , תהיו החיילים הכי טובים שאתם יכולים ליהיות כי כל אזרחי המדינה נושאים אלינו את עיניהם.

מקצוענות: תהיו הכי טובים בתפקיד שלכם, על תתפשרו על כלום ותדאגו שאיש בעולם לא ידע לעשות את התפקיד יותר טוב מכם. רדו לעומקם של דברים כי המקצוענות באה לידי ביטוי בפרטים הקטנים וברגע האמת. ואחרי שירדתם עד לפרט הקטן ביותר תשאלו את עצמכם את השאלות הכי קשות ומה עוד יכול להשתבש.

מוסר : תבחנו את עצמכם תמיד. איפה אתם עומדים ביחס לקודים האתיים שבאתם איתם מהבית, איך זה מתנגש עם התפקיד הצבאי. ותזכרו שמוסר הוא דבר שמשתנה בהתאם לנסיבות ואת הדין אתם חייבים רק לעצמכם ולבורא עולם. רק שתדעו איפה אתם עומדים תרגישו שלמים לקחת את ההחלטות ולעמוד מאחוריהן.

לוחמנות : מושג דיי פלואידי שמרכז בתוכו המון. תעמדו מול הקושי , תתמודדו איתו ותתגברו עליו. על תעשו לעצמכם הנחות, כי מהקושי צומחים, מתפתחים ומתחשלים.

שיפור : כחלק ממקצוענות ושאר הערכים. את תדרכו במקום ותסתפקו במה שיש. תמיד ללמוד, ותזכרו שמטעוית לומדים יותר מהצלחות. תתחקרו לעומק מה קרה , למה הוא קרה ואיך נוכל לתקן את הכישלון או לשמר\לשפר את ההצלחה.

תשמשו דוגמה אישית לסביבתכם ותהיו "כעמוד האש לפני המחנה" .

המון בהצלחה למי שיתגייס בעתיד ולמי שכבר לובש מדים.

מקווה שנתתי חומר למחשבה ושכל אחד ימצא את הדבר שבשבילו הוא יעשה את זה.

כי מי שמבין על מה הוא מוכן למות, הרי שיש לו בשביל מה לחיות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2008, 22:01
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי born2run שמתחילה ב "למה לעשות את זה? למה להתגייס? נק' למחשבה."

ציטוט:
אני עושה את זה כדי שאני אוכל לקרוא את הטור של יאיר לפיד מדי יום שישי, ולשנוא\לאהוב אותו מדיי שבוע.

אני עושה את זה כי זו זכות אדירה להצטרף ליהודה המכבי, בר כוכבא ויהושוע בן נון ככובשי ומגניי הארץ.

אין ספק שהדברים בעלי אותו משקל.

ציטוט:
אני עושה את זה כדי להחדיר לכל החבר'ה החילונים קצת מהיהדות.

ומה תגיד לעבד הגשש שמוביל את הכוח ?

ציטוט:
אני עושה את זה כי הרגשתי הכי גאה בעולם לעמוד 2 דקות ביום הזיכרון , בתוך כפר ערבי, בשלשות בזמן שאצלם הכול כרגיל.

חבל שאתה מתגיס כדי להשפיל עם אחר.

ציטוט:
אני עושה את זה כי אין לי ארץ אחרת וכי האנטישמיות בעולם גואה לשיאים מפחידים.

מוסר : תבחנו את עצמכם תמיד. איפה אתם עומדים ביחס לקודים האתיים שבאתם איתם מהבית, איך זה מתנגש עם התפקיד הצבאי. ותזכרו שמוסר הוא דבר שמשתנה בהתאם לנסיבות ואת הדין אתם חייבים רק לעצמכם ולבורא עולם. רק שתדעו איפה אתם עומדים תרגישו שלמים לקחת את ההחלטות ולעמוד מאחוריהן.

ראה מה רשמת בסעיף הקודם.
ישן 24-06-2008, 23:03
  robori robori אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי KaHT שמתחילה ב "אתה עושה את זה כי אתה חייב. נקודה."

לא.
מה תגיד אז על המשתמטים?
גם הם חייבים לעשות והם לא עושים?
אתה חושב שפותח האשכול לא יכול להשתמט? כל אחד יכול להשתמט
אם תלך ע"פ דבריו של פותח הנושא (לפי דעתי) תביא לרמה גבוהה יותר של מיצוי השירות שלך ותהנה ממנו עוד יותר.
ולהוא שאמר "חבל שאתה מתגייס כדי להשפיל עם אחר", ממש לא נראה לי שפותח הנושא התכוון לכך..
כל הכבוד על הפוסט הזה! אפילו שמרתי במועדפים :]

עריכה:
אפילו אכתוב משהו שכתבתי בדיון דומה שהיה לי עם מישהו.

סליחה,אך עם כל הכבוד,אני בעוד פחות משנה עומד להתגייס לצה"ל ליחידה קרבית על מנת להגן יחד עם חבריי (ליחידה\מחלקה\גדוד\חטיבה\אוגדה\גיס ולפיקוד) על מדינת ישראל כלומר על יושביה ועל אדמתה.
אני לא מתגייס בשביל השלטון ובשביל מי שמנהל את המדינה,אלא אני מרגיש פטריוט וציוני שרוצה להמשיך את המסורת ולהיות לוחם על מנת לא לתת לאויבנו לכבוש את ארצנו.
היהודים והציונים בזמן מלחמת העולם ה2 קיוו ורצו כל כך לעלות לארץ ישראל על מנת להקים מדינה יהודית ולממש את עצמם כיהודים וציונים.
אני בעתיד הקרוב,אמשיך את המסורת שסבי התחיל,אבי המשיך יחד עם אחיו ובניהם(אחיי ובני דודיי) שהמשיכו ובעוד תשעה חודשים אזכה גם אני להיות אחד מהלוחמים הדגולים שבזכותם אני ואתה נושמים את האוויר שאנו נושמים וחלקם חרפו נפשם על מנת שעתיד בניהם יהיה טוב.
בעתיד אהיה אחד מן אותם החיילים שלחמו ופעלו באומץ לב נוכח כל הסכנות והמכשולים שבפניהם, ודבקו במשימתם בנחישות ובתבונה, עד כדי חירוף הנפש.
ידידי,אל תשכח את אותם תומכי הלחימה שבזכותם המערך הלוחם לא היה יכול לתפקד.

נערך לאחרונה ע"י robori בתאריך 24-06-2008 בשעה 23:09.
ישן 25-06-2008, 14:39
  Aviv_n Aviv_n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי born2run שמתחילה ב "למה לעשות את זה? למה להתגייס? נק' למחשבה."

אני לא יגיד יותר מידי, רק בראיון האחרון שהיה לי לאגוז שאל אותי המראיין

"למה קרבי? למה בכלל אתה רוצה לשרת בצבא כחייל קרבי ? "

אז לא אמרתי יותר מידי פשוט אמרתי, זה משהו מבפנים שאי אפשר להסביר יש המון סיבות שאפשר לדבר עליהם כמו תרומה, או הגנה אבל העיקר זה משהו מבפנים שאי אפשר להסביר אותו, אתה פשוט רוצה לעשות את זה.

דרך אגב, אותו דבר נקרא "מנהיגות מעצבת"- זוהיא מנהיגות שגורמת לאנשים לעבור מעל קצה גבול היכולות הנתפסת, לתת מעצמם בדברים שאינם נראים הגיונים כמו הקרבת חיים למרות שאין כל תגמול מוחשי על כך, אותה מנהיגות באה בד"כ על דברים אישים אחרים.
(תחקרו קצת את הנושא)
ישן 25-06-2008, 21:56
  snipeair snipeair אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
לכותב המאמר - אל תתנצל פה אל דברים שכתבת

קודם כל, כל הכבוד לך ישר כוח ותהיה בריא. אך תזכור שעם כל הכבוד לדברים היפים שכתבת, אין כמו מעשים. (עם זאת, דברים יפים שנאמרים עשויים להוביל למעשים טובים...)

שנית, אל תתנצל פה אל שום דבר שכתבת. בייחוד אינני מבין את אלה שמבקשים ממך לא להחדיר ערכים יהודיים לערכיהם החילוניים. אני לא מבין אז איזה ערכים הם רוצים שיחדירו להם? אולי ערכים נוצריים? אולי אף שלא יחדירו בהם ערכים כלל?
בכלל, מה אלו בדיוק הערכים החילוניים? ולאן הם מובילים אותנו כחברה? בינתיים הם הובילו אותנו לאטימות וקפיטליזם חזירי - למדינה שאין לה כסף לתת לחינוך, בריאות, ספורט, מדע, תרבות ולניצולי שואה אך עם זאת שקיימים בה עשירים כקורח?

כשהייתי בקורס קצינים דתי אחד (שהיה מצטיין בקורס) מעולם לא הצליח להבין מדוע קיימת בי מוטיבציה למרות היותי חילוני ללכת לקורס קצינים (חי"ר). על פי רוב הוא צודק.
ישן 26-06-2008, 00:19
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי snipeair שמתחילה ב "לכותב המאמר - אל תתנצל פה אל דברים שכתבת"

ציטוט:
שנית, אל תתנצל פה אל שום דבר שכתבת. בייחוד אינני מבין את אלה שמבקשים ממך לא להחדיר ערכים יהודיים לערכיהם החילוניים. אני לא מבין אז איזה ערכים הם רוצים שיחדירו להם? אולי ערכים נוצריים? אולי אף שלא יחדירו בהם ערכים כלל? כי חילונים שונאים את הארץ ורק רוצים לרדת ממנה נכון ? תתפלא יש חילונים שחיים בהתנחלוית וקווי אימות ושהקימו ישובים במקומות מסוכנים מתוך אידאולוגיה שזה ארצם ואף אחד לא יזיז אותם מפה.
ומה זה "ערכים נוצרים" ? נוצרים במדינות נוצריות לא נלחמים על הבית ? הם לא מקריבים את עצמם ? הם נלחמים בשביל כסף ? אדמה ?

בכלל, מה אלו בדיוק הערכים החילוניים? ולאן הם מובילים אותנו כחברה? בינתיים הם הובילו אותנו לאטימות וקפיטליזם חזירי - למדינה שאין לה כסף לתת לחינוך, בריאות, ספורט, מדע, תרבות ולניצולי שואה אך עם זאת שקיימים בה עשירים כקורח? כדי שתלמד באיזה צד של המפה הפוליטית עומדות המפלגות הדתיות ביחס למפלגות החילוניות לפני שאתה מאשים בקפיטליזם חזירי

אני לא מבין את הראש הזה שלחילונים לא אכפת איפה הם חיים ושהם יכולים לקום ולברוח מתי שהם מריחים צרות, זה לא תופס מבחינה היסטורית ולא מבחינה חברתי במדינת ישראל, נכון יש חילונים משתמטים שהזיקה שלהם לארץ היא אפסית אבל מצד שני לא חסר דתיים משתמטים מטעמי דת מובהקים.
ישן 27-06-2008, 06:44
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי eran447 שמתחילה ב "א. אני מקווה שאתה לא בא..."

המשתמטים החרדים רחוקים באחוזים מההשתמטות החילונית? איזה רב נוכל סיפר לך את השקר הארור והמזוהם הזה?

הסטטיסטיקה במקרה הזה די ברורה - אחד מכל שני לא מגוייסים בשנתון (11%, כשמס' הלא מגוייסים הוא כ22%) עושה את זה על רקע "תורתו אומנותו". מתוך החצי השני, רק 5% משוחררים מסיבות מפוקפקות-יחסית (תרגילי קב"ן למיניהם) לעומת השאר שמשתחררים על דברים קצת יותר מהותיים מבחינת הצבא כמו בעיות רפואיות, נתונים אישיים נמוכים במיוחד, עבר פלילי והגירה לחו"ל.

כולם אוהבים להשמיץ את "הצפון תל אביבים המשתמטים" אבל בתיכונים של צפ' תל אביב יש 90% מתגייסים, בעוד שאלו התיכונים של ה"ערסים" (שאינם חשודים בשמאלנות יתר או בריחוק רב מהערכים היהודיים) שמורידים את הממוצע העירוני (לרוב על אותו רקע של נתונים אישיים נמוכים ועבר פלילי...) - השווה זאת לירושלים, העיר הימנית-דתית ביותר בישראל שאחוז המתגייסים בה נמצא בירידה מתמדת (אאז"נ, בפעם האחרונה שבדקתי זה היה קצת מתחת ל60%). אם נוסיף לזה את הסתם-דתיים שמשרתים רק חצי אבל מדברים על זה פי 8, נגלה את האמת הפשוטה: חילונים משתמטים הרבה פחות מאשר דתיים, אבל זה לא מפריע לדתיים להמציא על זה שקרים מלוכלכים, לחזור עליהם כתוכים ואחרי זה עוד להאמין בהם בעצמם. הגר בבית זכוכית אל יזרוק אבנים וכו'.

בנוגע ל"ערכים יהודיים" - אם בערכים יהודיים יש משהו טוב, אז הוא אמור להיות טוב לכולם ולא רק ליהודים. אם זה טוב לכולם אז מדובר בערך אוניברסלי שאינו תלוי דת. אם זה לא טוב לכולם וטוב רק ליהודים, אז זה ערך תלוי דת, ומכאן גזעני ומפלה, נטול כל ערך אוניברסלי ולמעשה חסר משמעות ערכית.
ישן 27-06-2008, 10:56
  מורעל1990 מורעל1990 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.07
פותח האשכול,אני מסכים עם כל מילה שלך.

לדעתי זה כן חשוב לעמוד דום בכפר ערבי.שהם יראו איזה כבוד יש לאנשים שנפלו על המדינה שלנו.וכן
גם בגלל שאולי סוף סוף יבינו שזה המדינה שלנו,ושהם חיים אצלנו ולא ההפך.אני לא מבין מה הבעיה פה? מדינת ישראל כולה שייכת רק לעם היהודי,זה שנתנו להם שטח מסוים,זה רק בגלל לחץ בינלאומי וכי מדינות ערב בלבלו לנו תשכל יותר מדי.לגבי הוויכוח איפה יש יותר משתמטים-חבר'ה תפסיקו עם הוויכוח הזה,זה סתם גורם לפילוג בינינו.כולנו מתביישים בהם.דתיים חילונים מסורתיים זה באמת משנה? כולנו נלחמים לאותה מטרה.לצערי יש בכל הצדדים משפחות שכולות שאיבדו את הבנים/בעלים בקידוש ה' על הארץ.

עם אחד-לב אחד.

שבת שלום ומבורך לכוווווווווווולם.

נערך לאחרונה ע"י מורעל1990 בתאריך 27-06-2008 בשעה 11:09.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:30

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר