לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-06-2008, 14:31
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "דווקא DonJenove אמר את זה רק..."

אצלנו חיזוק אצבעות נועד גם לפגיעה חזקה וללחיצה על נקודות טורפה כמו למשל אצבע לעין.
לאימוני נשקים לדוגמה: בוקן (חרב עץ) - התאמנתי עם אחד יותר מאומן ממני פעם והאצבעות שלו היו מחושלות וקרה שכשאני דפקתי על האצבעות שלו את החרב הוא המשיך רגיל, והוא עם חלק מהפגיעות שלו החליש לי את האחיזה.

חיזוק האצבעות נועד גם לטיפוסים והיאחזות, כדי שהאצבעות יחזיקו מעמד גם על משטחים קשים לאחיזה.

לאחיזה חזקה של היריב ושליטה עליו כמו למשל לתפוס ליריב מתחת למרפק חזק כדי לשלוט עליו מעמידת בסיס של הפלות ולא לעזוב אותו מהתפיסה כדי להמשיך מיד אחרי נפילתו.

ג'יגוטאיקמאה – עמידת בסיס לזוג בהפלות.

עמידות נגד לנעילת אצבעות וחיזוק אצבעות לנעילה איתן.

מכות: שוטו, הייטו, הוראקן, וקקטו, נוקיטה ובכלל לחיזוק מכות כף היד ועמידותן,
לדוגמה עמידות להדף: שברתי את האגודל שלי בגלל הדף של מכת אגרוף שלי שפגעה עם כל האצבעות פרט לאגודל.
גם למכות שבירה.

שוטו – מכת להב כף היד
הייטו – מכת בסיס האגודל
הורקאן – מכת גב כף יד
קקטו – מכת פטיש
נוקיטה - מכות אצבעות היד

משתמשים לאחיזות לאו דוקא של חליפה ההסתמכות היא יותר שלתוקף יהיה עור ולא חליפה/בגד שלא יקרע, בדוג'ו אנחנו מתאמנים בחורף כשכולם עם הג'אקטים שלהם על אחיזות של החליפה, חניקות דש, הפלות קרקעיות ועוד,
באומנויות שמתאמנים עם חליפות עבות יותר מתאים הקטע של האחיזות בגלל שחליפות ג'ודו הן מאוד עמידות, חשבנו פעם להתאמן עם החליפות האלו, המורה שלי הביא אבל ויתרנו.
אצלנו מחגורה כחולה התלמיד נחשב ללוחם.
המאסטר אמר למורה שלי שעד חגורה כחולה התלמידים עדין לא לוחמים לכן עדיף שיהיו להם חליפות של ג'ודו בצבע לבן כדי שלא יקרעו להם לעיתים דחופות הבגדים,
וגם בגלל הסמליות שהם עדין לא לוחמים,
ההחלטה הייתה שמחגורה כחולה יהיו בגדים שחורים והמורה ילבש חליפה אדומה אבל הרעיון התבטל כיון שנינג'יטסו היא איך לחיות את החיים, ללמוד תרגילי לחימה אפשר גם ביו-טיוב.

סיבה נוספת אבל היא כבר מחומר יותר מתקדם היא תלישות אברים.

חיזוק נוסף הוא גם לאצבעות הרגליים, לא מתחשק לי להסביר.

נערך לאחרונה ע"י KIBODO בתאריך 26-06-2008 בשעה 14:51.
חזרה לפורום
ישן 26-06-2008, 15:29
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "תודה, עוד משהו, יש סכנה..."

להכל סכנה, השאלה היא איך אתה מבצע את השכיבות שמיכה,
אני ראיתי איש מבוגר מכה את אגרופיו ושובר סלע, לא אבן, סלע,
האנשים האלו לא פוגעים במפרקים שלהם הם רק מחזקים אותם כי הם התאמנו שלב, שלב.
אנשים יכולים להגיד לך הי... אני מתאמן יותר זמן ממך ולכן אני יותר מנוסה...
ניסיון... ישנם אנשים שהתאמנו שנים על לעשות כלום...
זכור את המשפט שלי... לראות אדם שהתאמן 5 שנים על להזיז את הידיים שלו מצד אחד לצד אחר, אז הוא קטלני בלהזיז את הידיים מצד אחד לשני אבל הוא לא יודע להילחם, אל תאמין ל-"כל תנועה נועדה להרוג",
היו לחימות שנועדו לשדות קרב והיו קטלניות אבל מה שמוראה לרבים הוא האומנותיות של הלחימה, לכן המילה היא אומנות לחימה ולא לחימה, אותו הרעיון גם לחישול וחיזוק.

נערך לאחרונה ע"י KIBODO בתאריך 26-06-2008 בשעה 15:47.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:04

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר