לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2008, 23:53
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yyoni שמתחילה ב "רבין-מי רצח? עמיר\השב"כ?"

את יצחק רבין רצחו :

יגאל עמיר,

אבישי רביב,

השב''כ,

התקשורת,

השוטרים ששילח רבין,

ובעצם... גם רבין עצמו.

מה שהוביל את יגאל עמיר לרצוח, זה חוסר הדמוקרטיה שהיה בישראל באותו הזמן, וקיים עד היום.
האלימות שרבין הפעיל כנגד מתנגדיו והמפגינים של תנועת "זו ארצנו" הייתה פשוט מזעזעת. היו בישראל סתימת פיות ודה-לגיטימציה כל כך חמורים, שהרסו את עיקרון הפלורליזם ורוקנו את הדמוקרטיה מכל תוכן.

הדיקקטורה של רבין, היא זו שגרמה ליגאל עמיר לרצוח אותו.
וזה לא נדיר שרוצחים דיקטטור.

אם בישראל, הייתה קיימת דמוקרטיה אמיתית, רבין פשוט היה עף מהמגרש הפוליטי תוך שניות,
ובזה היה נגמר כל הסיפור.

אבל הטוטליטריזם הישראלי גבר על ערך הדמוקרטיה, והוא שולט בנו עד היום.

זה רק עניין של זמן עד שיקום 'יגאל עמיר' חדש.
אולמרט פשוט מסכן את החיים שלו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2008, 11:24

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "תנעלו את האשכול הזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
אולי אני לא אהבתי את כל ההחלטות שעשה רבין בחייו,
אבל יש לי כבוד לנרצח.

לא יעלה על הדעת שיגידו אפילו בצחוק שהוא זה שהביא לרצח של עצמו, וגם הנסיון לחשוף קונספירציות לא יעבוד לכם.
ובאחת התגובות פה אפילו שומעים קצת נסיון הסתה...

אתה פשוט מפחד מהאמת.

העובדה שרבין נרצח, לא הופכת אותו לקדוש.

הבן אדם הזה לחץ את ידו המוכתמת בדם של אחד מצוררי היהודים הגדולים ביותר של המאה העשרים,
יאסר ערפאת יימח שמו וזכרו.
ולא רק זה, הוא גם מסר נשק לערבים, שהשתמשו אחר כך בנשק הזה נגדנו ורצחו יהודים בישראל.

תן לנו לגלות את האמת מבלי לצנזר דברים.
באף אחת מהתגובות שנכתבו כאן, אין הסתה לרצח.

חופש הביטוי זה ערך חשוב.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 29-06-2008, 11:47

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "יכול להיות שהבנאדם עשה טעויות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
יכול להיות שהבנאדם עשה טעויות בחייו, אבל הוא כבר שילם על כך.

ואני לא יודע על איזה אמת אתה מדבר כרגע... בנתיים אני מאמין שקיימים חייזרים לפני שאני אאמין שהיתה קונספירציה של השב"כ.

אתה לא חייב להאמין לי בכלל..
לא בא לי להתחיל עכשיו לחפש ראיות והוכחות לאמת שלי..

רק חשוב לי שלא תצנזר פה סתם דברים.

צנזורה זה דבר מסוכן. יכול להיות טוב מאוד, ויכול להיות גרוע מאוד.

אני סומך על אנשים כמו ד''ר אורי מילשטיין שיעשו במקומי את 'העבודה השחורה' ויוציאו את האמת לאור.
אולי זה יהיה שנה הבאה, ואולי בעוד עשר שנים.
אבל מתישהו, האמת תתפרץ החוצה.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 29-06-2008, 16:36
צלמית המשתמש של Magnetrix
  Magnetrix Magnetrix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Magnetrix
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yyoni שמתחילה ב "רבין-מי רצח? עמיר\השב"כ?"

המקור: http://www.reader.co.il/article/394...%91%D7%99%D7%9F

דו"ח שמגר חשף (שלא במתכוון) את הארוע המוחי בו לקה רבין בטרם הוא נורה במכונית ע"י איש שב"כ. סיבת המוות: ארוע מוחי (ראה קביעה זו בדו"ח שמגר, ע' 38). אישור לממצאים המוחיים שצויינו בדו"ח שמגר נמצא גם במסמכי המיון.

rotter.net/User_files/forum/gil1/46bab3473505a3d2.jpg

גילוי זה משלים למעשה את תמונת הרצח בכללותה, רבין נורה במכוניתו לאחר שהיה ברור שהוא סיים את תפקידו כראש ממשלה בעקבות שבץ מוחי פטלי, כשהשארתו בחיים היתה צפויה להיות בעייתית לו עצמו, למפלגה וכמובן לשב"כ.

וכעת נתחיל מבראשית:

באוגוסט 1995, כשהפופולריות של רבין ומפלגתו צללה לשפל המדרגה ואילו זו של נתניהו נסקה מעלה מעלה, התקבלה ההחלטה ליישם את עבודת התזה של כרמי גילון, אודות מתנקש ימני בודד שינסה לפגוע בראש ממשלה הלכה למעשה (בבחינת נבואה המגשימה את עצמה).

באותו הזמן הכין כרמי גילון את דעת הקהל, באמצעות התקשורת, לנסיון התנקשות עתידי ברבין ושירטט את פרופיל המתנקש הפוטנציאלי ("סטודנט ימני, חובש כיפה, לא מתנחל, גר בהרצליה ולומד בבר אילן"), ובמשך 3 החודשים הבאים הבשילו התנאים לביצוע הקנוניה.

נבחרה תפאורה הולמת (מה יותר מתאים מעצרת שכותרתה: "כן לשלום לא לאלימות"?) וככיסוי לקנוניה הוצמד המהלך ל"תרגיל שב"כ", למקרה שמשהו ישתבש ופרטים ידלפו. מאבטחי השב"כ תורגלו מראש ועם התקרב שעת האפס קיבלו "התראות" באופן שוטף (שכללו צפי אפשרי ליריות סרק), ובכלל זה הופצה תמונתו של יגאל עמיר בין המאבטחים. גם רבין ופרס היו בסוד התרגיל וקיבלו התראות קונקרטיות לקראת סיום העצרת.

יגאל עמיר, סוכן שב"כ שפעל בבר-אילן וגוייס לשירות כבר ב- 1992, נקרא לעצרת ע"י אבישי רביב, ובדרכו לעצרת התלווה אליו איש שב"כ נוסף. בזמן שהותו בחניון החשוך, נצמדו ליגאל עמיר איש קשר נוסף, שהחנה את מכונית ה GMC שלו בסמוך למכוניתו של רבין, על מנת להבטיח שיגאל עמיר לא יוזז מהמקום בטעות, וכן קבוצה של אנשי שב"כ שהתרועעו עימו מספר דקות לפני הארוע.

ברובד הגלוי של "התרגיל", היה אמור יגאל עמיר לאתגר את אגף האבטחה ולהוות "אבן הבוחן" לערנות המאבטחים (לאחר שהללו קיבלו התראה מראש, כולל את תמונתו של עמיר), כשעל פי התרגולת היה אמור יגאל עמיר להיעצר ע"י המאבטח הרביעי א', שכיסה את גבו של רבין משמאל.

ברובד החסוי של "התרגיל" (לו היו חשופים רק מתי מעט) , על יגאל עמיר היה לשחק את המשחק, ולהודות לאחר מעצרו ("עם אקדח טעון") בהשתייכותו לאירגון אי"ל של אבישי רביב, ולשבת תקופה קצרה בפנים, תוך שעורך דינו דואג להצביע על הסתה מצד רבנים וגורמי ימין (ובהם נתניהו) כנסיבות מקלות. הפרקליטות כבר הספיקה עד אז לצבור מוניטין רב בשיתוף הפעולה ההדוק עם האגף היהודי, כפי שהוכח בכל משך הפעלתו של אבישי רביב וסביב הפרובוקציות שלו. בסופו של דבר היה אמור יגאל עמיר לשוב לתפקידו כמודיע/פרובוקטור יעיל ומוצלח באוניברסיטת בר אילן ובקרב ההתיישבות ביו"ש, לאחר שיקבל "הכרה" כפעיל ימין קיצוני בעקבות מעצרו.

ואכן, עד לכ- 10 שניות לפני יריות הסרק הכל דפק ממש כמו שעון שוויצרי, ואולם אז אירעה תקלה איומה, חמורה ובלתי צפויה!

המאבטח הרביעי א' שאיבטח את גבו של רבין, והיה אמור על פי "התרגולת" לצעוד עם הפמלייה עד לדלת המכונית ואז לפנות לאחור כשגבו לרבין ופניו ליגאל עמיר, כשהוא מצפה ליגאל עמיר ועוצר אותו כמתוכנן (ובכך מסיים את "תרגיל ניסיון ההתנקשות" בהצלחה), הקדים במספר שניות את תמרון הפנייה לאחור. כתוצאה מכך, נוצר רווח בין המאבטח הרביעי לבין רבין, ויגאל עמיר שנכנס בהתאם לתרגולת לתוך הפמליה לאחר שרבין חלף על פניו, הופתע למצוא את עצמו לבדו במרחק נגיעה מרבין, כשהמאבטח הרביעי שהיה אמור לחצוץ בינו לבין רבין חסר.

צפו בתמרון של המאבטח הרביעי הפונה לאחור על מנת לעצור את יגאל עמיר כמתוכנן, אולם הוא התחיל בפנייה רחוק מדי מדלת המכונית ולכן פיספס את יגאל עמיר. אותו מאבטח ירה ברבין לאחר השבץ המוחי, ובהמשך חוסל גם הוא.

רבין במדרגות עם ארבעת המאבטחים, ובהם המאבטח שירה בו בנסיעה ובהמשך חוסל גם הוא:
www.tisanim.com/Web/Sites/hadar/59_(153).jpg

המאבטח הרביעי לפני הסיבוב לאחור (ראשו מסומן בנקודה אדומה):

www.tisanim.com/Web/Sites/hadar/59_(128).JPG

בזמן הסיבוב לאחור בציפיה ליגאל עמיר מספר שניות מוקדם מדי מהמתוכנן:

www.tisanim.com/Web/Sites/hadar/59_(137).JPG

יגאל עמיר שלא היה מתורגל למצב זה הוסיף חטא על פשע ובמקום להכיר בשיבוש בתכנית ולאפשר ל- 3 המאבטחים האחרים לעצרו, הלך עם התרגיל "עד הסוף", שלף את אקדחו וירה 3 כדורי סרק מטווח מגע מרבין, אשר נכנס לפאניקה ונחרד עד עמקי נשמתו.

יש לציין שיגאל עמיר נחשב מלכתחילה דמות בעייתית ואישיות מופרעת בעיני השב"כ (בדומה לאבישי רביב), אבל כרמי גילון דאג לכך שבשום מקרה לא תהיה לעמיר נגישות לנשק חם, ושהוא יישאר תחת השגחה צמודה. אולם כרמי גילון לא חזה את הנולד, ומי שבכל זאת הציל את המצב ומיהר מייד לשגר קריאות חדל: "סרק, זה לא אמיתי" היה מפעילו של יגאל עמיר, שקלט כהרף עין שהארוע עומד לגלוש לירי אמיתי או לחיסולו במקום של סוכן השב"כ-יגאל עמיר.

למרות הסטייה החמורה מן התכנית המקורית, נכנס יצחק רבין למכונית השרד ללא שריטה לגופו (כפי שהעידה מרים אורן), והמכונית שעטה כמתוכנן לעבר מטה השב"כ/ צהלה, לשם הזדרז להגיע עוד קודם לכן איתן הבר על מנת לארגן מסיבת עיתונאים "מאולתרת" בה יהיה נוכח הפר' גבי ברבש, שהוזמן על מנת להקנות לארוע גוון של "כמעט התנקשות" עם הפי-אנד.

מה שהתרחש במהלך הנסיעה לא לגמרי ברור, אך מה שידוע הוא שיצחק רבין, אשר עבר חוויה טראומטית, התמוטט לפתע ולקה בארוע מוחי, שהתבטא באובדן הכרה עם סטיית מבט חזקה שמאלה ואובדן שליטה על הסוגרים.

מאבטחי השב"כ נאלצו לדווח למעלה על ההתפתחות החמורה, ואיכשהו, כאשר נראה היה לבכירים שרבין "אבוד", התקבלה החלטה לירות ברבין על מנת להקנות לאובדנו הודאי אופי של התנקשות אמיתית בכיכר, להבדיל ממוות מטופש במכונית כתוצאה מכשל של השב"כ.

רבין הועבר למיון באמבולנס נט"ן, והגיע למיון 22 דקות לאחר הארוע הכושל בכיכר מלכי ישראל (קרי בשעה 21.52). הרופאים לא עודכנו בתחילה שמדובר ברבין, ורק לאחר שיורם רובין הגיע במכונית השרד למיון, נודע להם שהפצוע המונשם הוא לא אחר מאשר ראש ממשלת ישראל.

רבין הגיע למיון עם פצע ירייה בודד בחזה מימין, אשר ריסק את החוליה בגובה D5-6 וגרם לשוק ספינלי. הוא נפטר כעבור 40 דקות בדיוק, קרי ב 22.32, לאחר החייאה ומתן 8 מנות דם.

עם מותו של רבין נשארו אנשי השב"כ להשגיח על הגופה, ואז התקבלה הוראה לירות בגופה 2 כדורים נוספים בגב, על מנת לשוות למותו של רבין אופי של התנקשות מאחור, לאור הדווחים התקשורתיים הראשוניים על ירי מאחור.

המאבטחים אכן ירו בגבו של רבין 2-כדורי הולופוינט (שמטבעם אינם יוצאים מחוץ לגוף) , ומייד אח"כ הורו לצוות הרפואי לחזור ולטפל בגופה, וזאת על מנת להבטיח ש-2 היריות בגופה יהיו מתועדים במסמכים הרפואיים.

הרופאים נאלצו לקחת את הגופה לחדר ניתוח ולהזליף עוד 14 מנות דם, ולנתח גופה, על כל המשתמע בכך. הפר' ולדימיר יקירביץ אשר ניתח את ליבו של רבין, לא היה מודע לפטירתו של רבין 40 דקות קודם במיון ולכן וסירב לנתק את רבין מן המכשירים עם סיום הניתוח. אולם הרופאים גוטמן וקלוגר שנכחו בכל שלבי הטיפול הרפואי, התעלמו מטענותיו של יקירביץ וניתקו את המכשירים מייד בתום הניתוח, קבעו את מותו של רבין פעם נוספת. (במאמר מוסגר, יקירביץ איים לדבר בעתיד, אולם בהמשך דאגו הרשויות להלביש עליו 2 אישומי הריגה ולנטרלו).

כל שנותר בשלב זה היה להפעיל על פר' יהודה היס מכבש לחצים ואיומים (ולסלק את הפתולוג פר' לוי שנילווה אליו). היס אכן נכנע ללחצים והשמיט את הכדור בחזה ולעומת זאת הכליל את פצעי הירייה בגופה כאילו היו שייכים לרצח רבין.

לבסוף, השב"כ מיהר להחרים את כל המסמכים הרפואיים המקוריים ודאג להכתיב לד"ר גוטמן גירסה משלו, כשבפועל שקד ד"ר גוטמן למחרת על כתיבת מסמכי המיון מחדש.

קרא על הנקודה הקריטית: התמרון המוקדם של המאבטח הרביעי א', שהיה אמור להסתובב לאחור סמוך למכונית ולעצור את יגאל עמיר שבא לקראתו בהתאם לתרגולת, אולם א' הקדים בכמה שניות ופיספס את יגאל עמיר, מה ששיבש את התרחיש הסטרילי ועורר פאניקה נוראית (סרק...):

וכעת למאמר של אמיר אורן, ובו פרטים על השבץ המוחי בו לקה רבין בזמן הנסיעה, ועל ההשלכות שהיו עלולות להיות לשבץ המוחי על תפקודו של רבין, אילמלא הוא נורה והושתק באופן סופי:

מה הרג את רבין

אורן אמיר 17/11/95

... לפי הדיווח המהימן ביותר, דיווחו של רובין, השתנק רבין ונאלם שניות מעטות לאחר הירי,
עוד בחניון. לבית החולים הגיע, לפי הדיווח הרפואי, עם "סטיית-מבט שמאלה" וחרחורים אחרונים.

העיסוי והעירוי וניקוז החזה לא יכלו להצילו, מפני שהמוח - כפי שהסתבר
בנתיחה ובטומוגרפיה - כבר סבל מתסחיף, שנגרם ברגע הפציעה ולא מפני
ההשתהות בדרך.

השאלה המצמררת ביותר, למרות הניסיון הרפואי השולל אפשרות זו, היא: מה
היה קורה אילו הצליחו מאמצי ההחייאה? חומרת הנזק בעמוד-השדרה היתה, ככל
הנראה, בעוצמה של שיתוק. הנזק המוחי היה הופך את קורבנו לצמח, ולכל הפחות
גורע רבות מתפקודו, בדומה למצבו של השגריר בלונדון (וסגנו של רבין בהיותו
שגריר בוואשינגטון), שלמה ארגוב, שההתנקשות בחייו ביוני 1982 היתה יריית
הזינוק למלחמת לבנון.

קשה לדמות - מבחינה אנושית בוודאי אך גם מבחינה ממשלית ופוליטית - את
רבין כראש ממשלה המשתקם מפציעה קשה, אט-אט ובמידה מוגבלת מאוד, ללא
כישוריו השכליים.

פורסם בתאריך- 17/11/1995

עתירות לבג"ץ בפרשת רצח רבין שהתקשורת מעלימה מן הציבור

בינואר 2006 היגשנו לבג"ץ את העתירה האחרונה (229/06), הדורשת לפסול את הדו"ח הפתולוגי של היס בפרשת רצח רבין. בג"ץ הורה לשר הבריאות להשיב על העתירה ותשובת הפרקליטות ניתנה כבר בפברואר 2006. אולם מאז חלפה שנה וחצי והחלטה אין.

הרקע: המסמכים הרפואיים וצילומי הרנטגן קובעים בודאות שרבין הגיע למיון בשעה 21.52 כשהוא סובל מסטיית מבט שמאלה, ובגופו קליע בודד בעמוד השידרה. רבין נפטר בשעה 22.32 בחדר הטראומה, לאחר שקיבל 8 מנות דם. דקות לאחר פטירתו נקראו הרופאים חזרה לחדר הטראומה ונדרשו להמשיך את הטיפול בגופה. הם לקחו את הגופה של רבין לחדר הניתוח וגילו שם שני פצעי ירייה נוספים, הפעם בגבו של רבין. לאחר 40 דקות נוספות הם קבעו את מותו של רבין בשנית, אלא שפרופסור יקירביץ שהגיע בשלבים מאוחרים יותר לא היה מודע למותו של רבין והתעקש שהטיפול ברבין יימשך, בניגוד לדעתם של קלוגר וגוטמן שידעו מה שיקירביץ לא ידע והחליטו לנתק את רבין מכל המכשירים. יקירביץ סירב לחתום על דו"ח הפטירה ואיים לחשוף דברים, אך בסופו של דבר הוא מצא את עצמו תחת שני אישומי הריגה, שלפחות אחד מהם מוטל בספק.

המסמכים הרפואיים: פרט למסמך אחד, כל המסמכים הרפואיים שהגיעו לבית המשפט הינם מסמכים משוכתבים, מסמכים שנכתבו בדיעבד ע"י ד"ר גוטמן למחרת הרצח במקום המסמכים האותנטיים שנכתבו ע"י רופאי המיון, ד"ר ניר כהן וד"ר ענת רביד.

צילומי הרנטגן: כל הצילומים הועלמו מייד, שכן הצילומים חושפים את הקליע בעמוד השידרה ואת ריסוק החוליה הגבית, הנוגדים באופן מוחלט את הגירסה הרשמית ואת הדו"ח הפתולוגי שהוכנסו בו שינויים בלחץ השב"כ. אולם למרבה המזל, אחד הצילומים נחשף בשגגה ע"י פר' היס בנובמבר 2005 והוא אימת לגמרי את מסמך המיון האותנטי שהכתב מייד לאחר פטירתו של רבין במיון. העובדות הרפואיות: רבין הגיע למיון עם שיתוק בגפיו התחתונות, כתוצאה מירי מלפנים שריסק את החוליה הגבית D5-6 וגרם לשוק ספינלי. שני כדורים נוספים נורו בגבו של רבין לאחר המוות, והם איפשרו לטשטש את אופן ביצוע הרצח, ירי מלפנים בזמן הנסיעה.
ישן 29-06-2008, 23:00
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "וזה שהוא הודה בהחזקת..."

מסכים איתך, והנה הדברים שכתבתי בעבר:

התגובה נכתבה בעקבות הטענה המגוחכת של משתמש שטען ששומעים בבירור 3 יריות ורואים רק 2 בסרט:
ציטוט:
דבר ראשון נבין איך עובדים קונספירטורים, לא ננסה להבין למה כי זה כבר מחקר פסיכולוגי, אלא פשוט איך - קונספירטורים אוהבים להשתמש במוסגים שהציבור הרחב לא מבין בו כדי, לעוות אותם לחלוטין, ולהציג אותו כאמת אחת ויחידה שלא ניתן לערער עליה (הקונסיפרטור יציג בדרך כלל שלל מומחים ותארים שבדקו את הסרט שלו בצורה מדוקדקת, כמובן שמדובר בגיבובי שטויות)

את האמת המשתמש הזה קצת מפתיע אותי - רוב הקונספירטורים שכותבים היום באינטרנט (ואל תדאגו, מדובר ב3,4 אנשים שפותחים משתמשים שונים כדי להיראות יותר) הבינו שהציבור כן מכיר מוסגים פיסיקליים פשוטים, וכך ביום אחד בהיר כל תורת הקונספירציה הפכה להרבה יותר "עמוקה" עברו למוסגים רפואיים כי בזה יש פחות אנשים שמבינים, למרות שכבר כמה פעמים אנשים פסלו את התיאוריות הרפואיות הקונספירטרים ממשיכים להציג אותם, כי אין להם משהו יותר טוב.

אבל טוב שהוא חזר למבנה הישן של הקונספירציה כי קל הרבה יותר להפריח אותו ולהסביר ככה למה קונספירציה זה שטויות.

ועכשיו להסבר:
ציטוט:
רואים 2 יריות אבל שומעים 3.

אקדח יכול לירות בערך 3 כדורים בשניה, אני לא נותן פה מהירות ודאית אבל אפשר לראות את זה מהסרט גם ולהסיק את זה לבד.
מהירות ממוצעת של כדור אקדח היא 330 מטר לשניה, זה גם פחות או יותר הזמן שהרשף של האקדח מופיע (זאת אומרת שהרשף מופיע רק לשבריר של שניה)
מצלמת וידאו ביתית מצלמת 24 פריימים לשניה, תעשו את החישוב לבד ותבינו שמצלמת וידאו ביתית לא יכולה לצלם ברציפות 3 יריות, יש בשוק מצלמות שמצלמות 1000 פריימים בשניה, אך מצלמות אלו עולות הרבה מאוד כסף והן גם גדולות מאוד. כנראה שכותב הקונספירציה ראה יותר מידי סרטים הוליוודים

ציטוט:
רואים אדם שחוטף (?) 3 יריות אבל גופו אבל גופו לא זז. חוקי האינרציה כנראה הפסיקו לפעול באותו רגע.

גם פה אותו ההסבר הוא אותו הסבר, רק שעולה גם תהיה, רואים בבירור שהגוף של רבין אכן זז מיד לאחר הירי, הכתף שלו נשלחת קדימה - כמובן שלקונספירטור מספיקה העובדה שזה לא נראה כמו פגיעת כדור אקדח בסרט הוליוודי כדי לנסות לשכנע את הקוראים שמדובר בזיוף. אבל במגבלות הצילום ניתן ליראות בודאות שרבין נפגע וחלק מהגוף שלו עף קדימה כתוצאה מההדף.

ואז כמובן שאותו קונספירטור נבהל מהעובדה שאני מבין דבר או שניים בפיסיקה ובוידאו, אז הוא קפץ מיד לקונספירציה אחרת, אז הגבתי שוב:

ציטוט:
שכחתי לציין משהו, או יותר נכון לא הבהרתי את זה, אבל הבחור מלמעלה הראה את זה טוב מאוד.

ברגע שמוכיחים לקונספירטורים שהם טועים, אז הם יוצאים מנקודת הנחה שאם הם נפלו במשהו אחד אז כנראה האדם שמתווכח איתם יודע כמה דברים בנושא הזה, "הוא מבין בפיסיקה? אז נפסיק לדבר על זה. יכול להיות שהוא לא מבין שום דבר בפלילים, נשלוף חומר שקשור לזה" וכן הלאה.

אל תדאגו, עוד מעט הוא גם יביא צילום רנטגן, כי בזה בטוח רובנו לא מכיר סך הכל יש הרבה פחות רופאים מאנשים שלמדו פיסיקה בתיכון, והוא גם יביא עדויות מאנשים שנחקרו בשב"כ, כי אנחנו אנשים שומרי חוק, אנחנו לא יודעים מה קורה שם אז אפשר למכור לנו הכל.

ואז קפץ קונספירטור שני, הוא ממש נבהל... עוד שנייה יעלו על השקרים שלנו, אז הוא פשוט זרק עוד כמה תאוריות שאת רובן ניתן להפריח בקלות אך אני לא מתכוון לשחק לידיהם ולשנות את הנושא, עניתי כך:

ציטוט:
ושוב אנחנו חוזרים לאותה נקודה

פותח האשכול כתב שטויות, במקום להתמודד עם השטויות שהוא כתב, להתנצל, להודות שעל אף שהוא ניסה להציג את עצמו כמומחה דבריו הופרחו תוך שניות, פשוט עוברים הלאה - "אז לא קנית את זה? אל תדאג, יש לנו עוד אוסף של קונספירציות, אולי בסוף תאמין למשהו"

היו הרבה כשלים ביום שבת הזה, ההוכחה הכי גדולה לזה היא העובדה שמתנקש הצליח לירות ברבין, בנוסף לזה היו עוד כשלים, חלקם חמורים ביותר וחלקם כשלים שנבעו מהעובדה שאף אחד לא באמת היה מוכן לכזה אירוע.

מאוד קל ליצור קונספירציות, הרי מה הבעיה להפוך כל טעות קטנה למחדל? כל רשלנות למעשה מכוון?

אני לא יומיים באינטרנט, אני מכיר את הקונספירציות על רצח רבין עוד מהיום הראשון שהם הופיעו בכל מיני פורומים, המשותף לאז ולעכשיו זה שהקונספירטורים (שזה תמיד אותם אנשים) הציגו את הגירסה שלהם תמיד כאמת האמיתית שלא ניתן לערער עליה (וכל מי שמערער הוא שמאלני יפה נפש עיוור שלא מוכן לראות את האמת) אבל איך שהוא כל תקופה מסויימת האמת האחת והיחידה משתנה, הופכת את עורה. בהתחלה יגאל עמיר בכלל לא רצח רבין, אחרי זה הוא רצח אבל חשב שהוא ירה סרק, ואז הוא ירה אבל לא פגע ממש אז עזרו לו, וכמובן יש את העדה שאמרה שבכלל לא ירו בו, שברור שהיא היחידה שיודעת משהו וכל יתר מאות העדים לא ראו כלום. - בקיצור הכל בילבולי שכל, לא סתם תופסים את הקונספירטורים כאנשים הזויים, הם פשוט זוכים בזכות להיקרא כאלו כל פעם שהם הוגים קונספירציה חדשה.

ואז הגיע שלישי, הוא ניסה להתחכם ולשנות נושא על ידי הזכרת אבישי רביב, כאילו אני חייב לו משהו, כתגובה כתבתי את הדברים הבאים:

ציטוט:
אז תענה לי על השאלות הבאות:

למה אף אחד לא מודה שפיות גודלות בתוך פרחים?
למה חייזרים נובחים?
למה קרטון של חלב תנובה רודף אחרי כל בוקר ללימודים?

למה אתה לא נותן תשובות לשאלות האלו.

אני חוזר על מה שכתבתי בהודעה הראשונה, אני כותב את זה בגדול כי לפי תורת הקונספירציה כמה שהכתב יותר גדול הוא יותר נכון.
אני לא מתכוון לרדת לרמה של לנהל דיון על כל איזה "עובדה" חדשה שמישהו כותב פה - ומה עם זה ומה עם זה.
אני לא רושם דברים שאני לא מבין בהם (בניגוד לכל הקונספירטורים פה) מישהו ממכם העלה "עובדות" פסלתי אותם על הסף וכולכם הגבתם ב"עובדות" אחרות - מסקנה: אתם יודעים לכתוב "עובדות" אבל אין לכם שום יכולת לתמוך ב"עובדות" שלכם אלא רק להביא "עובדות" אחרות שכאילו אמורות לחזק את זה שאתם כותבים שטויות.
והפעם אני אדגיש כי זה בכלל אומר שמה שאני כותב נכון - אני לא מתכוון להתייחס לכל פלוץ שמישהו פה מפריח - זה לא באמת מעניין אותי, אם אתם רוצים להתייחס תתייחסו למה שרשם פותח האשכול ומה שהגבתי לו.

כמובן שהוא ניסה להתעקש על שינוי הנושא, אז נאלצתי לענות:
ציטוט:
אבל למה זה אמור לעניין אותי??? אני מתייחס לתוכן הכותב הראשי בלבד למה אתה מבלבל לי את השכל עם כל מיני דברים אחרים במקום להתייחס לאשכול הזה? כתבתי ואני אכתוב שוב - אני לא מתכוון לתת יד לניסיון הפתטי לסטות מנושא האשכול רק כי הוא לא נוח.

חוץ מזה אתה נותן יותר מידיי קרדיט ליכולות עריכת הוידאו ב95', הסרטים ההוליוודים הכי יקרים באותה שנה עדיין ראו בעין בלתי מזויינת כל הדבקה הכי קטנה (גם היום עוד לא הגענו למצב שניתן לבצע עריכה שתראה אמינה)
בגירסה החדשה של ynet רואים בברור שהרשף נמצא צמוד לאקדח ויגאל עמיר באמת התקרב מאוד לרבין - ואתה צודק שמהוידאו זה באמת נראה כאילו יש לו יד ארוכה מאוד, אבל אפשר ליראות מהצורת גוף שלו שכל הגוף שלו מאוד מתוח. אני לא יודע לפי מה הגעת למסקנה של "עריכה ברורה וזולה".

אני חוסך כמה הודעות כי זה באמת חוזר על עצמו, אבל אז אחד מהקונספירטורים טען שאני לא רציני בזה שאני דבק לנושא האשכול ואני חייב להתייחס לכל הנסיונות העלובים שלהם לשנות את הנושא מחורים פשוטים שגיליתי, זאת הייתה תגובתי:

ציטוט:
אני מבקש ממך לבטל את הטייס האוטומטי שלך והתייחס באופן עצמי לתגובות ולא לעשות את ההעתק-הדבק שאתה בדרך כלל עושה

איזה בחור פה פתח אשכול, הוא העלה סירטון וטען בו טענות פיסיקליות, רפואיות, ושקשורות לצילום וידאו, כאילו הוא מציג את עצמו כמומחה

אני ועוד כמה חברים הסברנו למה הדברים שהוא כתב הם שטויות מוחלטות, ואתה וחבריך החלטתם להתייחס לנקודות אחרות לגמרי, למה? מה הבעיה להתייחס לנושא האשכול??

אני בניגוד אליך לא מתיימר להבין בנושאים שאין לי מושג בהם, בגלל זה אני לא זורק מילים לא קשורות כמו שאתה עושה כדי להימנע מהתייחסות לעובדות שנכתבו פה.

אם אתה מתכוון להתייחס להודעה הראשונה אז תתייחס, אם אתה מתכוון להתייחס לדברים אחרים אז אין לך מה להגיב לי, אני לא מתכוון להתייחס לדברים שלא קשורים לתחומי עיניין שלי.

ואז נור הגיע, הבחור מבין קצת יותר ממני ברפואה, והוא שלל את אחת הטענות היותר פופולאריות של קונספירטורים (כמובן בגלל העובדה שרוב הציבור לא מבין כלום ברפואה אז הטענה קשה יותר לשלילה):

ציטוט:
מעבר לגיבובי השטויות שמורעפים פה בפורום בכל הקשור לרצח רבין, אם אתה משתמש במושגים, לפחות תדע על מה הם מדברים, ולא סתם תזרוק מילים כמו "הלם ספינאלי", שאין להן קשר לדוגמא שאתה מביא.

הלם ספינאלי באמת מתרחש כאשר יש פגיעה בעמ"ש (ספיין..), אבל התוצאה שלו היא לא ניתוק התקשורת בין המוח לשרירים המשורטטים, שאחראים לתנועות הגוף, אלא ניתוק הקשר בין המוח לשרירי מערכת הדם (הלם יכול להיגרם כתוצאה מפגיעה בנפח הדם, בכלי הדם, או בלב).
כתוצאה מניתוק הקשר חלה ואזדוליטציה של כלי הדם, וכתוצאה מכך ירידה בלחץ הדם.

ישן 30-06-2008, 09:36
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "אני לא מבין גדול ברפואה, לכן אין אני מתיימר להבין"

1. יגאל עמיר עבר אימוני ירי ואפילו שירת תקופה מסוימת כשומר וידע היטב לשחרר 3 כדורים לפי התירגולת.
2. היתה עבודת מטה קודמת שבה הבינו כי מישהו עומד לפגוע ברבין.
3.התקיפה בוינגייט היתה דוגמא לכך שציבור גדול בישראל איבד את סבלנותו וערכיו עד כדי כך שכדי להגן על מטרה הזויה ככל שתהיה איבד כל צלם אנוש.
4. בחלק מהתרגילים המאבטחים לעיתים לא יודעים שמתרגלים אותם, זה ידוע, וזה קורה בכל מקום שבו יש אבטחה.
5. ייתכן שהיה מאבטח שלא ידע/ או לא היה ברור לו והרגשתו היתה כי 'הנה התרגיל ' עליו דובר מתרחש לנגד עיניו.
6. זה לא היה תרגיל. זה היה יגאל עמיר.
7. השאר זה היסטוריה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:53

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר