לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2008, 07:07
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
דיווח: איראן כיוונה טילים לדימונה

דיווח: איראן כיוונה טילים לדימונה

ה"טיימס" הבריטי מדווח מפי מקורות ביטחוניים בישראל כי טהרן קידמה טילי "שיהאב 3" לעמדות שיגור, וכי אחת המטרות האפשריות היא הכור בדימונה. בסוף השבוע הזהיר מפקד משמרות המהפכה מפני תגובה איראנית קשה לתקיפה ישראלית ynet פורסם: 29.06.08, 07:13

"איראן העבירה טילים בליסטיים לעמדות שיגור, והכור בדימונה הוא מטרה אפשרית לטילים אלה". כך, לפי ה"טיימס" הבריטי, אמרו מקורות ביטחוניים.

על פי הדיווח, העברת טילים השיהאב 3 לעמדות שיגור נעשתה לאחר שפורסם אודות התרגיל רחב ההיקף שערכה ישראל כהכנה כביכול לתקיפת מתקני הגרעין באיראן. המקורות אמרו לעיתון כי איראן מכינה עצמה לתגובה אפשרית במקרה של תקיפת האתרים.

כזכור, בעקבות הדיווחים על התירגולים האוויריים שערכה ישראל לקראת מה שנראה כ"חזרה" לתקיפה באיראן, איימה טהרן כי יש לה היכולת לתקוף את ישראל. מפקד משמרות המהפכה האיראניים,
הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי, אמר בסוף השבוע כי "לאיראן יש יכולות רבות להכות בכל תוקף בעולם, והחלק החשוב של היכולת הזו קשור ליכולת בתחום הטילים.
להמשך הכתבה

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2008, 07:51
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
המונח "כיוונו" נראה לי מוזר. האם הוא במקור?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "דיווח: איראן כיוונה טילים לדימונה"

טיל בליסטי אינו "מכוון", הוא אינו יוצא מקנה של "תותח על" שאמור להיות בכיוון המטרה.

טיל בליסטי יוצא בצורה אנכית ולאחר היציאה "מתכופף" לכיוון המטרה, על המישור האנכי המחבר את נקודת היציאה והמטרה.
את נתוני הכיפוף (=מסלול) מכניסים לטיל לפני השיגור ויש להניח שלטילים האלה היו כבר מוכנים כבר קודם לכן מספר קבצים.

נראה שלא רק בארץ, גם בחו"ל עיתונאים אינם מספיק מקצוענים בתחומם. אני יכול להניח שטילים באיראן נמצאים ב"עמדות שיגור" מעת לעת וגם האיראנים בטח יודעים שאם ישראל ערכה תרגיל, לוקח זמן להפנים לקחים ויש גם עדיין דרך פוליטית לעבור. נראה כמו ה"סקופ" בגילוי של שני עיתונאי NRG על כך ששמעון פרס אמר שיש לישראל כור "גרעיני".
ישן 29-06-2008, 09:33

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "אוי, לא..."

צריך לזכור שמאז ימי מלחמת המפרץ הראשונה עברו כ 16 שנים, בהחלט ניתן להניח שחלה התקדמות טכנולוגית ביכולות איתור והשמדה, גם מטווחים רחוקים.

מערך הנ"מ העירקי בזמנו נחשב למערך הגדול והצפוף ביותר בעולם, לא מזמן הועלה פה אשכול שדן בייעילות מערך הנ"מ האירני כיום.
בפועל רוב המערך מבוסס על מערכות די ותיקות מערביות ומזרחיות שחלקן מוכרות לחה"א הישראלי.
מערכת ההוק לדוגמא מוכרת היטב לחה"א הישראלי וזה לא סוד.

ואחרי שכל זה נאמר צריך לזכור שגם האיראני לא ישבו ללא מעש בכל מה שקשור למערכות שיגור טק"ק ושדרוג מערכות הנ"מ שלהם, לעולם אסור לזלז באויב אבל גם לא להוף אותו לבלתי מנוצח.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 29-06-2008, 10:02
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
הכשלון ההוא היה אמריקני....
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "[font=Verdana]צריך לזכור שמאז..."

למישהוא ידוע על משהוא שנכתב בעניין ו/או פורסם אצלם, כיוון שההכישלון היה שלהם, על כך שמטוסי הקרב שלהם דאז, שהם מטוסי הקרב שלנו דהיום, אם כי במסות (שלנו) מצומצמות בהרבה - באמת התקדמו ביכולת לצוד משגרים ניידים? והרי אי אפשר לצוד דבר כזה מרחוק, זה צריך להיות דומה, להבדיל אלפי הבדלות, לצייד של רכב של מבוקשים בעזה. אבל על שטח עצום.
צריך קפיצה טכנולוגית די רצינית כדי לטפל במשגרים ניידים, שהפעלתם והסתלקותם היא עניין של דקות, וזה בשטח עצום מימדים... לא מזמן פורסם שסטיב פוסט, המיליארדר ההרפתקן, הלך לאיבוד במדבר נבאדה עם מטוסו. שום לוויין לא איתר אותו עד היום. וכסף לא חסר למשפחה ולאומה האמריקנית כדי להכווין לשם לווין. כלום. אין מטוס. הוא הוכרז מת. השטח ענק, נכון, אבל חיפשו ממש המון זמן... ברור שזה לא אותו דבר, ושלמשגר טילים יש "חתימת חום", אבל זו דוגמא לכך שלווינים הם לא כל יכולים....
הנה הלינק:
http://www.nytimes.com/2008/02/16/us/16fossett.html
ישן 29-06-2008, 12:19

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "תודה!"

מי אמר שבשביל לאתר את פרוסט, עשיר ככל שיהיה השתמשו באותם אמצעים כמו שהצבא משתמש, כלומר לווינים ומל"טים ועוד בכמויות שהצבא משתמש בהם.

למל"טים כיום יש אמצעים מתוחכמים מאוד הם בתחום האופטיקה והן בתחום המכ"מים.

בסופו של דבר משגר טילים הוא רכב או קבוצה של רכבים גדולים עם מנועים בעלי חתימה טרמית וגוף מתכת שמחזיר מכ"ם מה שגורם להיות ברי גילוי.

נכון שהמל"ט איטי יחסית למטוסי קרב אבל לא נראה שבטווח המדובר הזנקה מטוסים לעבר המשגרים היא רלוונטית, המהירות האיטית מהווה יתרון מעל היעד.
הבעיה במקרה הזה היא אחרת, מדינת ישראל לא יכולה לקיים נוכחות רציפה לאורך זמן, גם לא בעזרת מל"טים מעל שטח אירן.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 29-06-2008, 13:36
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "מי אמר שבשביל לאתר את פרוסט,..."

הבאתי את דוגמת סטיב פוסט משום שהוא סמל אמריקאי, מליארדר כבד, וכו. - מה שגורם לי לחשוב שלא ייתכן שלא הופעלו לווינים כאלה או אחרים, ולא לזמן קצר, אלא לשבועות ארוכים כדי לאתר את מטוסו - ולא הצליחו. זה היה חצי שאלה חצי אמירה בדבר מוגבלות הלוויינים, שכבר צזמן קראנו שהם מסוגלים לקרוא את כותרות העיתון שאתה מחזיק ביד מהמקום שלהם, אבל כנראה שלמצוא מטוס במדבר - זה "גדול עליהם".

אני גם מתקשה לדמיין נוכחות מזלט"ית רציפה, ובמסות, מעל מרחבי איראן, מה גם שהשיהאבים אינם דורשים תדלוק, כך שיציאתם מהחור שלהם, כינונם , הירי, וההסתלקות - הם עניין של... דקות? רבע שעה? בטווחי זמן כאלה, נראה לי שהציידים יישארו אותם ציידים, דהיינו מטוסי קרב, וזוהי שאלתי המקורית - האם, ובהנחה שיש אפשרות לקיים נוכחות ארוכת זמן, ימים, שבועות, מעל איראן, גם בהשתתפות האמריקאים, חל איזה שדרוג שידוע עליו ממקורותיהם בדבר אפשרות ציד למשגרים החמקמקים הללו.
ישן 29-06-2008, 15:00
  mardona mardona אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=צופה ורואה]יש לך..."

אני חושב שבמידה והשיאבים/עשורה האירניים יהוו באמת בעיה מדאיגה שתכלול עשרות אלפים רבים של הרוגים ונזק עצום
ישנו מצב שישראל תשכול ואף תאיים להטיל פצצות מימן(תרמו גרעיניות) על שטחים שמהם נורו השיאהבים בכדי לכסות שטח עצום שממנו האירניים יכלו לשלוח טילים(סביר להניח שבאזור המדברים הקרובים לגבול עם עיראק).
לשלוח פצצות גרעיניות על ערים מיושבות לא בא בחשבון בעקבות דעת העולם/הממשלה הנוכחית ולכן אם השיגורים של אותם טילים יבואו ממקומות קרובים ליישוב ישראל תפציץ את המקום בעזרת מטוסי קרב/טילים מבוססים יריחו 3 בעלי ראש קרב קונבנציונאלי.

מה דעתכם בנושא מבחינה גרעינית?

נערך לאחרונה ע"י mardona בתאריך 29-06-2008 בשעה 15:11.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:58

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר