לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2008, 06:52
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
למרות הכניעה המבישה בחילופי שבויים, היציאה למלחמת לבנון הייתה מאוד מוצדקת

אולי דווקא בגלל הכניעה המבישה, אם לא הייתה היציאה למלחמה אז, המחבלים היו יכולים ללמוד שזה משתלם, אבל אחרי שאיבדו כמה אלפי הרוגים ועוד המון פצועים ובתים הרוסים, יש סיכוי קלוש שהם למדו את הלקח. אבל בלי זה היה יכול להיות מצב נורא ואיום.

ואני נגד אולמרט ומפלגת קדימה, במיוחד אני שומר טינה על מה שעשו לאחינו בני ישראל בעמונה שרמסו יהודים עם סוסים ופרשים והכו אותם כמעט עד מוות. לא אשכח ולא אסלח למר אולמרט על זה לעולם וועד, גם אם יבקש סליחה מכל הלב, אני אסלח לו, אבל לא אתן שימשיך להנהיג את המדינה.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 30-06-2008 בשעה 07:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-06-2008, 13:36
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

כל כך נכון,
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "שטויות... אירגוני הטרור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
המוסר היהודי וההתיחסות שלנו לחיי אדם היא התייחסות יותר כבדה מזו של הערבים שחלקם מגדלים בנים בשביל שיתאבדו. תאמין לי שכל הרוג שלנו שווה יותר מ500 הרוגים שלהם, ככה אני חושב ותאמין לי שככה גם הערבים חושבים לפי כל הפעולות שהם מבצעים.

אבל דווקה בגלל הסיבה שכתבת, אם יש אויב שמנצל את הדאגה הכנה שלנו לחיי אדם ובכך רוצה לחסלנו בשיטת הסלמי, אין ברירה ולההסתיר קצת למשך זמן את הערך שלנו לחיי אדם בכדי שהאויב לא יוכל לנצל את זה בכדי לחסלנו.

לדוגמה: מה דעתך על מרד ווארשה? הרי בסופו של דבר אף אחד מהמורדים לא הציל לא את עצמו ולא את בני משפחתו. אולי היה כבר יותר כדאי ללכת לתאי הגזים באופן יותר רגוע, וייתכן שלכל הפחות חלק מהם היו ניצולים בכל מיני אופנים. מה דעתך?

ישן 30-06-2008, 13:56
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "כל כך נכון,"

אני שונא בד"כ להביא דוגמאות מהשואה לסיטואציות מימינו...
בתקופה ההיא אנחנו היינו החלשים חסרי אמצעי הלחימה, מה שנשאר למורדי הגטו דאז זה למות בכבוד בקרב או למות כמו כולם בתאי הגזים. בכל מקרה, שתי הבחירות כללו בהן מוות.

כיום, אנחנו מחזיקים בכוח הצבאי, אין לנו שום בעיה להתמודד עם מדינות ערב שנגדנו.
כיהודים, אסור לנו להסתיר את הדאגה לאחינו. במיוחד לא במצב של היום בו אנחנו החזקים יותר.
במקום להבליג כל הזמן ולנסות אולי להסתיר כל דאגה, אנחנו צריכים לתקוף את האויב במקום לחכות שהוא יתקוף אותנו. אתה רשמת שהאויב מנצל את החולשה הזאת כדי לפגוע בנו, אבל בידי מדינת ישראל הכוח לגבור על חיסרון זה עוד לפני שהאויב יפגע בנו. זה הכל תלוי בהחלטות של המנהיגים אם להיות פחדנים או לא, וכמובן בציבור שעיניו עדיין לא פקחו והם בטוחים שמוחד עדיין יכול להיות השכן שלהם.
ישן 30-06-2008, 14:13
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לקחים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "למרות הכניעה המבישה בחילופי שבויים, היציאה למלחמת לבנון הייתה מאוד מוצדקת"

מקובל עלי מה שכתבתה בקשר לתגובה בלבנון " אם לא הייתה היציאה למלחמה אז, המחבלים היו יכולים ללמוד שזה משתלם, אבל אחרי שאיבדו כמה אלפי הרוגים ועוד המון פצועים ובתים הרוסים, יש סיכוי קלוש שהם למדו את הלקח. אבל בלי זה היה יכול להיות מצב נורא ואיום." אלא שבשביל להשיג זאת היה מספיק במספר ימי לחימה ובהמנעות עד כמה שאפשר להכניס את הצבא פנימה. הרי מרבת ההרס וההרג, כולל פגיעה בטילים מרחיקי עוף עשה חיל האויר, מבלי שחיל אחד נסרט.

לעומת זאת אחיך היושבים בעמונה ובשטחים הכבושים, לא למדו כל לקח. אולי צרך להחליף את הסוסים?
ישן 30-06-2008, 14:54
  yyoni yyoni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לקחים"

אלה לא שטחים כבושים ולא נעליים!!, אלה שטחי הפקר שבאו המתישבים ובנו ישוביים בתוך השממה! אז קצת
פחות זילזול!, וגם אם זה שטחים כבושים(וזה לא!), אין שום הצדקה לשלוח סוסים ולרמוס אותם!, היו לי שם שני
חברים שהיו שם ועמדו בצד-אחד חטף מאלה של שוטר(שעבר לידו)וכל הראש שלו התנפח, ועוד אחד חטף בעיטה
מסוס-ושניהם גמרו בבית חולים--לזה אין שום הצדקה לפינוי בצורה שהם פינו, ולא משנה עד כמה הם
'עברו' על החוק. אז לכתוב 'אולי צריך להחליף את הסוסים?' כמו שנכתב בתגובה שלך מוגזם.

נ.ב.מדינאי-לא יודע עד כמה ידוע לך, אבל בזמן מרד גטו ווארשה נמלטו כמה מאות של יהודים מהגטו..(לא שאני
לא מסכים עם מה שאתה אומר).

ישן 01-07-2008, 00:03
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי StrAtoS שמתחילה ב "איך אתה לא מתבייש להגיד את זה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי StrAtoS
לעומת זאת אחיך היושבים בעמונה ובשטחים הכבושים, לא למדו כל לקח. אולי צרך להחליף את הסוסים?

אתה חתיכת עלוב נפש , אני רוצה לראות מה תעשה כשששוטר על סוס יבוא אליך הביתה ויפרק לך את הצורה. איך אתה משווה בכלל .
לא רוצה לראות אותך בפורום הזה אתה מבזה את עצמך ואת כל הפורום , מייצג את הצד החולני של השמאל הקיצוני , גועל נפש פשוט .

לי דווקא לא אכפת שיביע את דעתו.

הוא חושב שהיהודים כובשים את הארץ הזו.

ולא מבין שמי שכובש כאן, זה הערבים והישראלים הקיצוניים.

ישראלים קיצוניים= אלה שמגדירים את עצמם בראש ובראשונה כישראלים ולא כיהודים, ולכן הם גם לא מרגישים שום קשר מיוחד לארץ הזו.
הם מעוניינים לנתק את זהותה של מדינת ישראל מהיהדות, ולהפוך אותה למדינת כל אזרחיה, בכל מחיר (אפילו באלימות).
באופן פלאי, הישראלים הקיצוניים , הם כולם אנשי שמאל קיצוני שמזוהים עם תנועות פוליטיות כמו "שלום עכשיו".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 01-07-2008, 09:17
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

אתה מדבר על מלחמה יותר עקשת, אני לא נכנס לוויכוח הזה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי paranova שמתחילה ב "שטויות במיץ קוקוס"

מה שאני שולל זו הדעה של קצה השני ההפוך שאומר לערך ככה:

-- מה הרווחנו מכל זה, הנה בסופו של דבר נכנסנו איתם למשא ומתן וכך קיבלנו את השבויים, אז בשביל מה הייתה המלחמה המיותרת --

וזו דעה מאוד מסוכנת שיכולה להיתרגם אצל המחבלים שבפעם הבאה ישראל תהסס מאוד להיכנס למערכה נגדם, ובשום אופן לא תתחיל מלחמה, ולכן הם יכולים לבצע תקיפות קטנות נגד ישראל ולהתיש אותה. ועל זה אני באתי להסביר, שלמרות כל זה היציאה למלחמה הייתה מוצדקת.

ישן 01-07-2008, 12:36

אני נוטה להסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי paranova שמתחילה ב "מובן שההתנהלות הייתה כושלת..."

צה"ל מזמן איבד את ההרתעה שלו.
הערבים יודעים שבראש צה"ל ומדינת ישראל עומדת ארה"ב ודעת הקהל בעולם והם אלה שיחליטו אם נתקוף או לא.
עובדה שאנחנו צריכים אישור של בוש לכל פעולה הכי קטנה שאנחנו עושים.

אם כמה שעות לאחר החטיפה צה"ל היה יוצא באולטימטום לנסראללה שאם החיילים לא יוחזרו לאלתר,
אז המלחמה רק מתחילה עם הבטחה להרבה הרבה יותר הרוגים פלסטינים והרבה יותר מחבלים מתים.

וכמו שאמרת, מה שהכי חשוב היה זה ליצור לגיטימציה להתקפה.
תאמין לי שאם היינו עושים זאת, ארה"ב הייתה נותנת לנו אור ירוק לתקוף איפה שאנחנו רוצים אפילו במחיר חיי פלסטינים "חפים מפשע". (כן, אין מה לעשות, כמה שזה נשמע מצחיק ועצוב אנחנו צריכים את האישור והסיוע של אמא אמריקה)

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 01-07-2008 בשעה 12:40.
ישן 01-07-2008, 12:51

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אני נוטה להסכים איתך"

ציטוט:
צה"ל מזמן איבד את ההרתעה שלו.
הערבים יודעים שבראש צה"ל ומדינת ישראל עומדת ארה"ב ודעת הקהל בעולם והם אלה שיחליטו אם נתקוף או לא.
עובדה שאנחנו צריכים אישור של בוש לכל פעולה הכי קטנה שאנחנו עושים.

אם כמה שעות לאחר החטיפה צה"ל היה יוצא באולטימטום לנסראללה שאם החיילים לא יוחזרו לאלתר,
אז המלחמה רק מתחילה עם הבטחה להרבה הרבה יותר הרוגים פלסטינים והרבה יותר מחבלים מתים.

וכמו שאמרת, מה שהכי חשוב היה זה ליצור לגיטימציה להתקפה.
תאמין לי שאם היינו עושים זאת, ארה"ב הייתה נותנת לנו אור ירוק לתקוף איפה שאנחנו רוצים אפילו במחיר חיי פלסטינים "חפים מפשע". (כן, אין מה לעשות, כמה שזה נשמע מצחיק ועצוב אנחנו צריכים את האישור והסיוע של אמא אמריקה)

לא מזמן כתבתי בפורום ש'מנהיגות יהודית' היא התנועה הפוליטית היחידה בישראל,
שתעז להכריז על מלחמה בערבים.
ואז אתה שלחת הודעה, ונראה היה שזה הפליא אותך מה שאמרתי, כי אמרת שזה ימנע ממך להתפקד לליכוד.

אז מה קורה עכשיו?
איך זה שפתאום אתה מבין שיציאה למלחמה זה דבר הכרחי?
איך זה שפתאום אתה מבין שזה מוצדק להכריז מלחמה?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 01-07-2008, 13:31

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אתה בטוח שזה הייתי אני? אני..."

ציטוט:
אתה בטוח שזה הייתי אני?
אני לא זוכר שאמרתי משהו בקשר להתפקדות בליכוד או משה וכזה..

ובכל מקרה,
אני תמיד תמכתי ביצירת הרתעה צבאית גם במחיר מלחמה.
אני פשוט חושב שגם ממשלת מרכז יכולה לעשות את זה,
אם קיצוניים ישלטו במדינה הזאת אנחנו נראה בסוף בדיוק כמו איראן.

אופסס..., מסתבר שטעיתי חחח
סליחה,
זה היה מישהו אחר,
התבלבלתי כי השמות שלכם טיפל'ה דומים.. חח..

אם קיצוניים כמו יגאל עמיר, או אחרים בצד השני של הקשת הפוליטית- אנשי שמאל קיצוני,
ישלטו במדינה שלנו אז אכן ניראה כמו איראן.

יש דבר אחד פשוט שאנחנו צריכים להבין:
מלחמה ואלימות אסור שיהיו מטרה,
אבל הם עשויים להיות כלים מוצדקים שיעזרו לנצח אויב שבאופן פעיל פוגע בעם.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 01-07-2008, 13:59

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=hwarang]אתה בטוח שזה..."

מצטער להגיד לך, אבל אולי מלחמה היא כן המטרה?
תאמין לי שאני רוצה שלום, מת לשלום עם הערבים!

אבל לא במחיר שהם רוצים שנשלם.
לכן אני יודע שאף פעם לא יהיה איתם שלום, וגם אם כן היה אז זה לא היה שלום אמיתי.
וכמובן שאני לא מוכן לסבול עוד את המצב הזה בו מתפוצצים פה פה מחבלים, נעשים פיגועי ירי ונורים רקטות לעבר ישובי הספר.
זה הרי ברור שבסוף תהיה מלחמה שמלחמת לבנון השנייה הייתה רק מתאבן לעומתה,
אנחנו פשוט דוחים אותה עם כל נסיונות השלום האלה.

רק שלא נהיה מופתעים בסופו של דבר כאשר המלחמה תפרוץ, שההלם שפקד אותו במלחמת יום הכיפורים בשל האופוריה ששררה בציבור לא יחזור. לצערי השמאל שרוי אף הוא באופוריית השלום שלו, להם צפוי ההלם, אני מקווה שלא ניפול איתם.

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 01-07-2008 בשעה 14:04.
ישן 01-07-2008, 14:35

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "מצטער להגיד לך, אבל אולי..."

ציטוט:
מצטער להגיד לך, אבל אולי מלחמה היא כן המטרה?
תאמין לי שאני רוצה שלום, מת לשלום עם הערבים!

אבל לא במחיר שהם רוצים שנשלם.
לכן אני יודע שאף פעם לא יהיה איתם שלום, וגם אם כן היה אז זה לא היה שלום אמיתי.
וכמובן שאני לא מוכן לסבול עוד את המצב הזה בו מתפוצצים פה פה מחבלים, נעשים פיגועי ירי ונורים רקטות לעבר ישובי הספר.
זה הרי ברור שבסוף תהיה מלחמה שמלחמת לבנון השנייה הייתה רק מתאבן לעומתה,
אנחנו פשוט דוחים אותה עם כל נסיונות השלום האלה.

רק שלא נהיה מופתעים בסופו של דבר כאשר המלחמה תפרוץ, שההלם שפקד אותו במלחמת יום הכיפורים בשל האופוריה ששררה בציבור לא יחזור. לצערי השמאל שרוי אף הוא באופוריית השלום שלו, להם צפוי ההלם, אני מקווה שלא ניפול איתם.

לא לא לא לא לא .
אסור שמלחמה תהיה מטרה, כי אם זו תהיה המטרה שלנו,
אנחנו נדרדר לרמה מוסרית נחותה מאוד.

אנחנו לא נלחמים בשביל להילחם.
אנחנו נלחמים בכדי להשיג מטרה לאומית כלשהי.

השאלה היא מהי המטרה הלאומית של העם.

מלחמה היא כלי שנועד לתקן מצב ביטחוני שמעורער על ידי האויב.
מצב בטחוני תקין, הוא תנאי הכרחי להגשמת מטרה לאומית.

חשוב להבין מהו ההבדל בין כלי , לבין מטרה.

"צדק צדק תרדוף"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר