לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2008, 17:11
צלמית המשתמש של NinjaDark
  NinjaDark NinjaDark אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
מי הוא מאסטר?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קבוצת_אידאה שמתחילה ב "מאסטר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קבוצת_אידאה
היום כל אחד הופך למאסטר?....#$@@#..

באופן עקרוני כל אחד יכול להפוך למאסטר. איך? צריך לפתח שיטת לחימה.

אבל, זה לא מספיק, השיטה שלך צריכה להיות מוכרת על ידי גוף מוסמך.

מאטסר דייויד חליוה, פיתח את שיטת תשע הידיים החותכות של הניניג'ה, קיבל את תואר המאסטר שלו אחרי שהוכר על ידי KRNS, Black Dragon Fighting Society והוכשר כרכז הקורס במכללת וינגייט.

לגבי דרגות, אמנם בבלוג אקבן כותב מיודענו שימי שמואל:

ציטוט:

פעם מדריך לאומנות לחימה היה "מדריך לאומנות לחימה", אחר כך הופיעו קצת מאסטרים. ולפתע פתאום פריחה גדולה, מאסטרים, מאסטרים בכירים, סוקה, קנצ'ואים ואלופים מבצבצים מאחורי כל דוג'ו במתנ"ס השכונתי.
פתאום להיות סתם וותיק זה לא נחשב. איזה דאן יש לך? שואל הילד את המדריך, מה רק דאן 1? למורה שלי יש דאן 10 והוא ראש השיטה, הוא מאסטר.
איזו זילות של המושג.
אני שמח לראות שאין אצלנו עילויים, כדי לקבל חגורה שחורה בבית הספר אקבן לאומנות לחימה צריך להתאמן לפחות שתיים עשרה שנים. ככה זה. באקבן הזמן הוא הגביע.
יוסי ש. כותב בג'ורנאל על תחנות בדרך הלחימה. אני קורא ושואל, אילו תחנות עבר כבר מאסטר בן שלושים?
אולי את תחנת יובל המבולבל.

אז שאלתי היא, האם מונים את הזמן פשוטו כמשמעו או לפי שעות לימוד, ידע, ביצוע, מבחנים?

לא ברור, האם צריך להיות בשיטה כלשהי 12 שנה בשביל לקבל חגורה שחורה? רק להיות רשום לחוג שנמצא במתנ"ס?

מיודענו שוכח שב"חוג" יש אימונים פעמיים בשבוע הכוללים סה"כ 3 - 6 שעות אימון. שוכח גם לציין כי האימון הוא לא אישי ולכן קצב ההתקדמות תלוייה בקבוצה.

אם אכן בחוג מדובר אזי קצב של 8-12 שנה להגיע לחגורה שחורה הוא הגיוני בכל שיטה.

מצד שני, ניתן להיות הרבה יותר רציניים מחוג זניח ולהפך את האמנות לדרך חיים, להתאמן כ-4-5 שעות ביום וסה"כ 20 שעות שבועיות. בחישוב פשוט זמן ההגעה לחגורה שחורה יתקצר פי 4 ומיותר לציין שאימונים אישיים מקדמים את החניך אף יותר.

אני התאמנתי מגיל קטן מאוד ותמיד ראיתי באמנויות לחימה כחוג ותחום התעניינות נוסף. רק בשנים האחרונות לקחתי את האימונים צעד קדימה והצלחתי ב-3 שנים ללמוד מה שלא למדתי ב-20.

אז כמו שאמר איינשטיין: "הכל יחסי"
חזרה לפורום
ישן 01-07-2008, 08:11
  amir_aikido amir_aikido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NinjaDark שמתחילה ב "מי הוא מאסטר?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NinjaDark

אז שאלתי היא, האם מונים את הזמן פשוטו כמשמעו או לפי שעות לימוד, ידע, ביצוע, מבחנים?

לא ברור, האם צריך להיות בשיטה כלשהי 12 שנה בשביל לקבל חגורה שחורה? רק להיות רשום לחוג שנמצא במתנ"ס?

מיודענו שוכח שב"חוג" יש אימונים פעמיים בשבוע הכוללים סה"כ 3 - 6 שעות אימון. שוכח גם לציין כי האימון הוא לא אישי ולכן קצב ההתקדמות תלוייה בקבוצה.

אם אכן בחוג מדובר אזי קצב של 8-12 שנה להגיע לחגורה שחורה הוא הגיוני בכל שיטה.

מצד שני, ניתן להיות הרבה יותר רציניים מחוג זניח ולהפך את האמנות לדרך חיים, להתאמן כ-4-5 שעות ביום וסה"כ 20 שעות שבועיות. בחישוב פשוט זמן ההגעה לחגורה שחורה יתקצר פי 4 ומיותר לציין שאימונים אישיים מקדמים את החניך אף יותר.

אני התאמנתי מגיל קטן מאוד ותמיד ראיתי באמנויות לחימה כחוג ותחום התעניינות נוסף. רק בשנים האחרונות לקחתי את האימונים צעד קדימה והצלחתי ב-3 שנים ללמוד מה שלא למדתי ב-20.

אז כמו שאמר איינשטיין: "הכל יחסי"

הטמעה דורשת שילוב של זמן אימון וזמן סה"כ.
אכן, יש הבדל במידת ההתקדמות בין מסגרות לימוד שונות, וגם בין לימוד עם מורים שונים (יש מורים שיכולים לקדם אותך מהר יותר, ואחרים פחות, אין המדובר רק במורה אלא גם בהתאמתו לתלמיד הספציפי). אבל, בהחלט יש גם מידה אופטימלית של אימונים וניתן להתאמן אימון יתר, שלא בהכרח יקדם אותך.
בנוסף, לכל כלל תמיד יהיו יוצאים מן הכלל, גאונים חריגים.

ואולם, למרות הנ"ל, עדיין בארץ וגם בשאר העולם המערבי אנו בהחלט רואים תופעה של "התרבות מאסטרים", שבעדינות אומר שלא כולם ראויים לכינוי, וחלקם בקושי ראויים להקרא מורה (כבר קראתי הודעות ב e-budo של צעיר שלמד בקושי שנתיים והחליטו לפתח את השיטה שלו וללמדה ולא הבין מדוע כולם בפורום שם התייחסו אליו כאל רמאי).
אחד המאפיינים שנפוצים בקרב "מאסטרים" אלו הוא התייחסות להיסטוריה שהקשר שלהם אליה חלקי ביותר אם בכלל קיים (לדוגמא אותו צעיר, שבחר לייחס את ההיסטוריה שלו אל הפנקרטיון היווני (מתחרויות האוליפיאדה שלפני הספירה, למרות שאין כל עדויות מתועדות כי לשיטה הזו הייתה המשכיות כבר אלפי-שנים).

אין לנו היום את הכלים לערוך בחינה אמיתית של מורים והשגיהם (לא כל השיטות מתאימות לזירה, והתאמת שיטה לאתלטי-על לא מעיד על התאמתה לאחרים). חוסר היכולת בהחלט תורם להתקיימות של אותם "מאסטרים" ואף לאגודות בהן הם תומכים אחד בשני.

אישית, אין לי את הכלים או הזמן לנסות ולבדוק מי הוא מי וזה גם לא לכבודי. אני גם בספק למי מן הכותבים כאן יש אותם (מי שרוצה להבין במה מדובר - שייכנס ל e-budo ויימצא את הפורומים שעוסקים בכך), לכן אני ממליץ לא להכנס לנושא הזה ברמה האישית.

אמיר
חזרה לפורום
ישן 01-07-2008, 10:00
  קבוצת_אידאה קבוצת_אידאה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
לNinjaDark
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי m1o2j3o4 שמתחילה ב "מאסטר אלי עבדו"

מצטער NinjaDark ,לא רק שלא שיכנעת אותי ואני חולק על הרבה מדברייך אני אוסיף עוד אספקט לשרשור
והוא :זמן וניסיון.
זמן ,מרכיב חשוב בהבנת החומר הנלמד ויסומו הלכה למעשה לתלמיד.
ניסיון: ניסיון של שנים על גבי שנים עם יכולת ההסתכלות אף בררנית על אמנותך שלך,ובנוסף בגרות מנטלית
הנבנית עם הגיל ועם הניסיון.
במקומות שאני ביקרתי בעולם מאסטר הינו אדם שבדרך כלל הינו מבוגר שעבר לפחות את גיל החמישים ,עבר שלבים התפתחותיים נפשיים ופסיולוגיים,יודע את המגבלות ואת היתרונות של עצמו ושל תלמידו,בעל ניסיון "קריאה" של מצבים מורכבים והסבלנות והסובלנות שלו הינה רק קלישאה או סיסמא,אגב שאת אותם מצבים מורכבים ניתן לרכוש בגיל מבוגר בלבד!(מה לעשות ..דרך החיים והניסיון)
בסין לדוגמא יש הרבה מאוד מורים צעירים טובים אף מעולים אך כינויים הינו סיפו(פירשו :סי-מורה,מדריך ,פו-רוח) ולא מאסטר שכינוי זה הינו לאדם שעבר את גיל ה50 לפחות ,לימד קבוצות רבות של תלמידים בחייו,הוציא מורים תחת הדרכתו,ועשה דברים רבים לאמנותו.
הרגשתי היא שהינך מעוניין בפרסום ותו לא.(לבריאות).
פרסום לדעתי לא נקנה עי ' דפים,כרזות ,תכתיבים ושירשורים על גבי פורום זה או אחר ,,אלה עי' זמן ,עבודה קשה ! ושוב..זמן.

"באופן עקרוני כל אחד יכול להפוך למאסטר. איך? צריך לפתח שיטת לחימה.

אבל, זה לא מספיק, השיטה שלך צריכה להיות מוכרת על ידי גוף מוסמך"

אז שלא! לא כל אחד יוכול להפוך למאסטר ולא ,לא צריך לפתח שיטה בכדי להיות מאסטר .

היה כאן מורה לא לפני זמן רב ..שטען שהוא פיתח שיטה (הוא יושב עכשיו להתרעננות והתקררות באחד מבתי הכלא של ארצנו,עקב אי שליטה ביצריו(גם כן מאסטר..) ...).
אותו מורה עסק פשוטו כמשמעו בטאי צ'י צ'אן ...וקרא לעצמו מאסטר...
נו טוב...,איך סבתא שלי היתה אומרת ביידיש : "נו טוב..שיין'..המשיגנע קופ,..
אךךךך סבתא איפה את..
תודה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.inoutstar.com/thumbs/90/Imperator-Gaius-Julius-Caesar-Divus-378.jpg]

כל מה שאפשרי, כבר נעשה. כל מה שבלתי אפשרי - ייעשה!-גאיוס יוליוס קיסר.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר