לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-07-2008, 13:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "ליל הקלשונים"

במוצ"ש בחורף 92 קבוצת טירונים שעשו טירונות שלב ב (לעולים מבוגרים) במחנה80 הותקפו בעת שישנו בשטח ע"י שלושה מבני מחמולת אגבריה (וג'אברין?) מאום אל פאחם שהשתמשו בגרזינים סכינים וקילשונים. ארבעה חיילים נהרגו בתקיפה ולפחות אחד מהרובים שלהם נגנב ע"י המחבלים.
היה ברור שהתקיפה בוצעה על רקע לאומני. בנוסף, אנשי חוליית הפנתר השחור של הפתח לקחו אחריות, ולכן בתחילה התמקדו המאמצים לאתר את המחבלים מעבר לקו הירוק, בג'נין וסביבותיה. כעבור כשבועיים המדינה הוכתה בתדהמה כשהתברר שמדובר בערבים ישראליים (נדמה לי שקרוב משפחתם שימש כראש העיר). בתחילה היה ניסיון להכחיש אך כלי הנשק שנגנבו התגלו בתוך קיר כפול שנבנה מתחת למדרגות אחד הבתים של המשפחה.
נדמה לי שהמחבלים השתייכו אירגונית לג'יאהד האיסלמי או לחמאס.
למחרת הרצח חיסלו מסוקים של צה"ל את מנהיג החיזבאללה השייח עבאס מוסאווי.
הארוע הזכיר את ליל הגילשונים בגלל שגם בו חדרו מחבלים לבסיס שהשמירה עליו הופקרה (או שהשומר ברח או שבכלל לא היה) והחיילים שהותקפו כלל לא ידעו להשתמש בנשק שברשותם.
כמו כן, שני הבסיסים שהותקפו היו שייכים לפיקוד הנח"ל.
אלו כנראה הסיבות שגרמו לכינוי "ליל הקילשונים" שהזכיר את ליל הגילשונים (למרות שלמחבלים היה רק קילשון אחד).
את כל הנ"ל כתבתי מהזיכרון. אני בטוח שחיפוש בגוגל יתן מידע נוסף וייתקן טעויות שיש לי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-07-2008, 19:05
  uborevich30 uborevich30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "ליל הקלשונים אירע בשטח אש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
ליל הקלשונים אירע בשטח אש 105. שנה אחר כך יצא לי לבלות את החורף באותם האוהלים, וכתמי הדם עדיין נראו על משטח הכורכר. מיותר לציין שבניגוד למקומות אחרים בהם שהינו בתחומי הקו הירוק, ממש לא זלזלנו בשמירת מאהל במקום הזה.

כן, ש.א. 105, המקום הכי משביז שיש... בסיסון קטנטן ושכוח אל, שהיה ממוקם בקרבת יישובי ואדי ערה
ובכל תדרוך שמירה המ"פ היה מציין כל אחד ואחד מהם (מוסמוס, מועוויה, מושריפה ואום אל פאחם כמובן...). ההגעה לאותו מחנה פצפון הייתה מתאפשרת רק בטיוליות, שכן רכבים פרטיים ואוטובוסים לא יכלו, לרוב, לעבור בשבילים. בלילה, אחרי שפמפמו לנו לא אחת על ליל הקלשונים (בצדק!) אנו, הטירונים היינו מסתובבים בעמדות חסרי מנוחה, זעים באי-נוחות על כל יללת תן שהייתה נשמעת. פעם, אחד הטירונים סבר שמחבל מתגנב במטווח של הש.א., והוקפצה כ"כ בראשות הסגל. המ"פ התגנב על קצות האצבעות לכיוון המסתנן, וגילה כי מדובר ב... דגל המטווח שהתנפנף ברוח הלילית.
כאחד שעבר שם טירונות 02, אני יכול להגיד שהייתה זו הכי קרובה ל-03 מבחינת תנאים(כלומר, המחסור באלו.)
ישן 02-07-2008, 12:18
  uborevich30 uborevich30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "עושים שם טירונות 02?!?!?!? מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
עושים שם טירונות 02?!?!?!?
מה יש ל-02 לחפש שם? ממה ששמעתי מכאלו שעשו 02, הם חתמו על נשק רק בשבוע השני לטירונות, ועשו שני מטווחים + "מסע" של 2 ק"מ עם 100 מ' אלונקות.
בשביל מה 02 צריכים מקום עם משפכי בטיחות לתרגילי מחלקה ומטווח טייסונים?

עקרונית, כידוע לי המקום שימש גם לביצוע השלב היבשתי של טירונות חובלים(יעידו הכתובות הרבות בשירותים: "היום סובל - מחר חובל").
פוסל את מה שאומרים לגבי נשק ומטווחים. נשק חולק ביום השני\שלישי + 3-4 מטווחים בוצעו. מאשר לגבי מהות ה"מסע".
היה גם יום\לילה שדאות בשדות ובגבעות הסמוכות. כידוע למי שביקר שם, המקום משמש מרעה לעדרי פרות עצומים וע"כ כאשר טירונים זחלו שם בתרגילי פזצט"א והתגנבות, רבים וטובים נכנסו לערימות "ריחניות"...
ישן 01-07-2008, 17:51
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "במוצ"ש בחורף 92 קבוצת טירונים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
למחרת הרצח חיסלו מסוקים של צה"ל את מנהיג החיזבאללה השייח עבאס מוסאווי.
אלו כנראה הסיבות שגרמו לכינוי "ליל הקילשונים" שהזכיר את ליל הגילשונים (למרות שלמחבלים היה רק קילשון אחד).

הזכרון שלך מעולה, כאילו כתבת מהעיתון. חיסולו של עבאס מוסאווי הביא לנקמה של "החזיר" (כך אני קורא למנהיג הנוכחי שלהם) אשר פוצץ את מרכז הקהילתי היהודי בארגנטינה ולאחר כמה זמן גם את השגרירות ישראלית שם - נהרגו עשרות רבות של אזרחים ומאות נפצעו.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 16-02-2014, 12:49
  kutykuty kutykuty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.01.09
מאז ליל הקלשונים - שמירה בסיסית ב"הכנס"
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "ומאותו לילה מקולל הוחדרה..."

בליל הקלשונים הייתי בדיוק בקורס צניחה במהלך אימון מתקדם. בזכות החורף הקשה התארך הקורס משבועיים ללמעלה מחודש של שכרון חושים בתל-נוף, כולל הזכות גם לנחות בהרקולס ולא רק להמריא, ותוספת צניחה בקורס.
בכל מקרה, התוצאה המיידית והמתבקשת של ליל הקלשונים היתה מעבר לשמירה בסיסית עם מחסנית ב"הכנס" - מה שלא היה נהוג אז בבסיסים בתוך הקו הירוק/שלא בבט"ש, בנוסף למה שהוזכר קודם לגבי לינת כיתת הכוננות על מדים במקום אחד.
הדבר היה כמובן קצת מציק, בעיקר לסגל שהיה צריך לקום כל שעתיים ל"טעינה ופריקה" (איזה קשקוש.. יותר נכון לקרוא לזה "טעינה ופליטה"...) אך גם לחיילים עם השינה המרגיזה במדים ונעליים שלא בפעילות מבצעית.
אבל - הרגשנו הרבה יותר טוב ובטוח. במעבר מהטירונות בסאנור ובחמאם לאימון המתקדם בירוחם כעסנו על שלא מאפשרים לנו לשמור ב"הכנס", וליל הקלשונים הוכיח את צדקת טענתינו במחיר כואב ביותר, והסקנת המסקנות היתה מהירה - למיטב זכרוני הנהלים שונו ביום למחרת!
למותר לציין שאני אישית הייתי תמיד עם מחסנית בהכנס, קת פתוחה ויד על ידית אחיזה ברגע שהייתי מגיע לטרמפיאדה בצומת "שערי אברהם" מזרחה, ובשעות מסויימות ועם ההתקדמות מזרחה, גם היה נכנס כדור לקנה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:24

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר